W elzij nscommissie theaterprogramma bespreekt in Axel Nieuwbouw 'Ter Reede' in Vlissingen vordert Jan Holm houdt financiën vanDuiveland voor gezien <v° sc De arend PZC/streek KEUZE UIT DRIE MOGELIJKHEDEN 'n HUIS? Z H H Z fi z GEMEENTE VEERE ALS MODESCHOENEN MOETEN PASSEN GEMEENTE WESTKAPELLE VRIJDAG 7 JANUARI 1983 AXEL - B en w van Axel voelen weinig of niets voor een al te innige samenwerking op theaterge- bied met de gemeente Temeuzen. Maar hoe het theaterprogramma voor het seizoen '83/'84 dan wél tot stand moet komen, is nog onduidelijk. Feit is dat de belangstelling voor een aantal concerten en een toneelvoorstelling in het najaar van '82 niet om over naar huis te schrijven was. Aan de programma-inhoud zal, middels een koerswijziging moeten worden geschaafd. En daarbij wordt waarschijnlijk gemikt op een breder publiek. De eerste kamers van de nieuwe oostvleuqel van het bejaardentehuis Ter Reede in Vlissingen beginnen zich af te tekenen. Eind volgende maand zal het casco van deze vleugel gereed zijn. VLISSINGEN - De nieuwbouw van het bejaardentehuis Ter Reede in Vlissin gen verloopt voorspoedig. De wanden van de begane grond van de oostvleu gel staan inmiddels al overeind en men hoopt 'zeer binnenkort' met het aan brengen van de vloeren van de eerste verdieping te kunnen beginnen.-Het casco van de oostvleugel, dus alleen wanden en vloeren, is, als een vorstpe riode tenminste geen roet in het eten gooit, eind februari klaar. Directeur B. G. de Graaf van Ter Reede verwacht dat het eerste deel van ae nieuwbouw, de oostvleugel (evenwijdig aan de Koudekerkseweg), aan het einde van dit jaar wordt opgeleverd. Deze vleugel krijgt aan de kant van de Kou- Nieuwjaarsbal Oostsouburg OOSTSOUBURG - De carnavalsver eniging 'De Stoepeschieters' uit Oost souburg, houdt zaterdagavond een nieuwjaarsbal in zaal 'De Duiventil' in Oostsouburg. Het bal begint om half negen. Traditiegetrouw worden de gas ten verwelkomd door Prins carnaval Canies den Eerste, en zijn raad van elf. De muziek wordt verzorgd door het or kest 'The Combination'. Cursus Engels voor beginners in Vlissingen VLISSINGEN - Binnenkort begint een nieuwe cursus Engels voor beginners in Het Woltershuis in Vlissingen. De cur sus vindt plaats op maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur. De teken- en schilderclub onder leiding van Leendert van der Pool, is iedere woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Filmvertoning in De Piek Vlissingen VLISSINGEN - In het Vlissings Ont- spannings Centrum De Piek wordt don derdag 13 januari de film 'Alambrista' vertoond. De film. onder regie van Ro bert Young, vertelt het verhaal van een Mexicaanse fruitplukker in de Verenig de Staten en het onwaardige bestaan, dat hij moet leiden. De vertoning begint om 21.00 uur. VJV Vlissingen begint nieuwe cursus VLISSINGEN - Het Vormingswerk Jonge Volwassen in Vlissingen begint dinsdag 11 januari een cursus creatief kleding maken. De cursus wordt gehou den in het VJV-centrum aan de Verquijl Quakkelaaifcraat en is van 14.00 tot 16.00 uur. Er worden 12 lessen gegeven. dekerkseweq drie, en aan de andere kant twee bouwlagen. In totaal komen er 47 éénpersoonskamers, waarvan 34 aan de voor- en 13 aan de achterzijde. Pas als de oostvleugel helemaal klaar is. kan men pas beginnen met de reno vatie van de tussenvleugel, omdat de bewoners van die kamers dan verhuisd kunnen worden naar de oostvleugel. Op de plaats waar vroeger de recreatie ruimte was, is men nu volop bezig met de bouw van een geheel nieuwe noord vleugel. De funderingen en de vloer zijn vrijwel klaar en ook daar zal men bin nenkort beginnen met de bouw van het casco. De noordvleugel gaat plaats bie den aan 43 bedden. Op de ruimte die wordt omsloten door de drie vleugels komt de nieuwe recreatiezaal. Ook daarvan is de vloer en fundatie inmid dels gelegd. Deze ruimte is ongeveer net zo groot als de oude recreatiezaal, maar de nieuwe zal met geluidsisolerende vouwwanden tot kleinere ruimtes lom- Vlissingse tehuis wordt veroorzaakt genlijk al in moeten zitten. Er komt in Vlissingen weliswaar een tehuis bij, maar de behoefte aan plaatsen in het tehuis zal de eerste twaalf jaar nog wel blijven stijgen. Ik vrees dat we wat be treft de dienstverlening in de toekomst met het oog op de bezuinigingen wel enige stappen terug moeten doen. De nadruk zal toch meer op de thuiszorg sector komen te liggen. Kwalitatief be tekent de vernieuwing van Ter Reede een enorme verbetering, maar getals matig zijn we niet tevreden". Capaciteit De capaciteit van Ter Reede zal na de verbouwing en renovatie 251 kamers bedragen, de ziekenafdeling niet mee gerekend. Voor de verbouwing waren dat er 284. Inmiddels zijn in 'De Zoute Viever' in Oost-Souburg nog eens 73 bedden ter beschikking gekomen. De afname van het aantal kamers in het nen worden omgevormd. Ondanks alle verbeteringen aan het te huis is directeur De Graaf naar zijn zeg gen 'getalsmatig niet tevreden'. „De in dicatiecommissie heeft tot nu toe onge veer 200 alleenstaanden op grond van hun verzorgingsbehoevendheid door de veranderde wooneisen, nieuwe kamers worden groter dan de oude en krijgen een eigen keuken en toilet- en doucheruimte. „Elke kamer krijgt, met inbegrip van douche en keu ken, een oppervlakte van 25 vierkante meter. Dat is toch een riante woonruim- wezen voor plaatsing in het tehuis. De te voor een alleenstaande", aldus direc- eerste vijftig van die lijst hadden er ei- teur De Graaf. De welzijnscommissie van Axel praat woensdag 12 januari over de invulling van het theaterprogramma. Er zijn drie mogelijkheden Axel zou zich kunnen aansluiten bij het pas opgerichte inter gemeentelijke theaterbureau (maar de interne adviseurs stellen vast dat daar aan verschillende nadelen kleven). Axel zou een samenwerkingsverband kunnen aangaan met Temeuzen (en dat biedt tal van voordelen, al is een belangrijk nadeel dat een dergelijk sa menwerkingsverband - gezien de perso- neelsverplichtingen - wel voor een aan taljaren moet gelden). En tenslotte zou er een 'cultureel Axel-promotionfonds' kunnen worden gevormd Het geld uit dat fonds zou kunnen worden benut voor de organisatie van voornamelijk professionele theatervoorstellingen. Particulieren en groeperingen, die be paalde evenementen op touw willen zetten, zouden dan een beroep kunnen doen op het fonds. Een citaat uit het ambtelijk advies aan de welzijnscom missie: „Bij de bepaling van de hoogte van het subsidiebedrag zou het gebruik van de Axelse gemeenschapscentra en het al dan met promotionele karakter van de evenementen een belangrijke rol kunnen spelen. Ook de schoolvoorstel lingen zouden trouwens uit dit fonds bekostigd dienen te worden". Wordt voor het fonds-idee gekozen dan moet er wel gewerkt worden met be paalde extra reserves om problemen het hoofd te kunnen bieden. Bovendien Toename inwonertal gemeente Domburg DOMBURG - Na een groei met 46 kwam het aantal inwoners van Dom burg 31 december 1982 op 3.948 (1.917 man nen en 2.031 vrouwen). Het inwonertal vermeerderde door ge boorte met 39 (20 jongens en 19 meisjes) en door vestiging met 187. Het vermin derde door overlijden met 30 (13 man nen en 17 vrouwen) en door vertrek met 150. Er werden 24 huwelijken gesloten en er waren 2 echtscheidingen./ AMBTENAAR NA 30 JAAR MET VUT OUWERKERK - Jan Holm (63) stopt per 1 februari zijn werkzaamheden als beheerder van de Duivelandse ge- meentefinanciën. Ooit was de huidige comtabele de eerste en enige ambte naar van de voormalige gemeente Ou- werkerk. In 1950 had Ouwerkerk in de persoon van R. Doornenbal een eigen secretaris gekregen. In de jaren totdan vormde deze functie nog een bijbaan tje van ambtenaren van de gemeente Zierikzee. In 1952 verscheen voor het eerst Jan Holm ter secretarie, om de secretaris een handje te helpen met het dupliceren van de Ouwerkerkse bevol kingsregisters. „Ik kwam daar door be middeling van het arbeidsbureau als tijdelijke kracht voor dat speciale kar wei dat voor Doornenbal alleen te veel was. Maar in februari 1953 volgde de watersnoodramp en die had zoveel werk tot gevolg, dat ik al in april van dat jaar een vaste aanstelling kreeg", vertelt Holm, die destijds amper an derhalf jaar nodig had om in het bezit te komen van het diploma gemeente administratie I, waar toch eigenlijk een cursustijd van drie jaar voor stond. „Omdat ik altijd in m'n eentje zat, had ik echter ai heel wat opgesto ken. Ik dacht laat ik nu maar eens pro beren om zonder al te veel gestudeer dat examen te halen. En het lukte", vertelt Holm. Toen hij in 1952 zijn ambtelijke loop baan begon was hij al 33 en in zijn ge boorteplaats Hellevoetsluis werkzaam geweest als tandtechnicus en vertegen woordiger in chocolade en zoetwaren. Hij vond echter zijn vrouw in Zierikzee en ondernam dan ook vandaar uit zijn eerste ambtelijke stappen. Na de herindeling in 1961 ging Holm met het personeel van Oosterland en Nieuwerkerk over naar de nieuwe ge meente Duiveland, waar hij toen als enige ambtenaar met ervaring op dat gebied belast werd met de financiële za ken. De later combtabele geworden heer Holm heeft de afgelopen acht jaar als ambtenaar van de burgerlijke stand van Duiveland vele huwelijke voltrok ken, al heeft hij geen idee van het werkelijke aantal. Over het aantal raadsvergaderingen waaraan hij deel nam als notulist, aarzelt hij echter geen moment. „Want ik heb er geen één ge mist en het waren er in Duiveland om precies te zijn 222. Ik heb er nog één voor de boeg, op 20 januari. En daar komen dan nog zo'n 60 raadsvergade ringen uit de Ouwerkerkse jaren bij", aldus Holm, die op vrijdag 14 januari aischeid neemt tijdens een receptie ïri het dorpshuis in Nieuwerkerk 16.00 tot 17.30 uur) en in een officiële bijeen komst met het gemeentebestuur en zijn collega's (15.00 uur) De scheidende ambtenaar heeft door de jaren heen de sterke overtuiging ge kregen dat het administratieve over- heidsgebeuren gericht moet zijn op het welzijn van de burger en zeker geen doel op zich mag zijn. Holm: „Een ge meente is in mijn ogen op de eerste plaats een dienstverlenend bedrijf. Overigens kun je de vraag opwerpen hoe ver moet dit gaan? Maar als je te genwoordig leest dat het rijk wil dat de gemeenten meer het profijtbeginsel moeten toepassen, zeg ik: de burger be taalt daaraan in feite al dik mee via de inkomsten- en de loonbelasting. Het profijtbeginsel mag wel gelden als het om levering van levensbehoeften gaat. Maar in een gemeente draaien andere zaken heus wel zonder dat daar nu al lerlei speciale vergunningen voor aan de pas moeten komen". Holm gaat met de VUT. „De laatste tijd overviel het me nogal eens dat mensen die ik goed kende, ineens voorgoed ver dwenen waren. En ik vroeg me ai. waar hou ik me eigenlijk mee bezig. Is mijn werk nou zo belangrijk, of ben ik voor mezelf en m'n vrouw en kinderen be langrijker. Het iaatste vond lk het zwaarste wegen", overdenkt Holm, die trouwens ook zijn tuin, vijf honden, acht katten, twee pony's en vogels van diverse pluimage rijkelijk in zijn per soonlijke belangstelling laat delen zou een beperkter programma moeten worden gepland. Het programma zou wel zo gevarieerd mogelijk moeten zijn varièrend van ca baret en blijspel tot popconcert). De te contracteren gezelschappen zouden de voorstellingen zelf helemaal technisch moeten begeleiden. Het mikken op een breed publiek hoeft volgens de ambte lijke deskundigen helemaal geen 'ver- Films over de Oosterschelde in Vlissingen VLISSINGEN - Donderdag 24 februari is er een filmavond in buurt- en club huis 'Het Woltershuis' in Vlissingen. Er zullen twee films vertoond worden. 'De Oosterschelde' en 'Elementen trotse ren Elementen' die geheel gewijd is aan de bouw van de Zeelandbrug over de Oosterschelde. Tevens zal er bingo gespeeld worden. Men is welkom om 20.00 uur in het Wol tershuis, Hogeweg 103-105, in Vlissin gen. Bewoners Eiland in Vlissingen zijn opslag materialen bergingsbedrijf beu VLISSINGEN - De werkgroep Grave- straat van het wijkcomité binnenstad Vlissingen wil dat de materialen van het bergingsbedrijf Van Den Akker er gens anders worden opgeslagen dan aan de Piet Heinkade. In een brief aan het college van b en w verzoekt de werkgroep namens de Eilandbewo ners een terrein aan de Koningsweg te reserveren voor de opslag van mate riaal van het bergingsbedrijf. Opslag aan de Piet Heinkade betekent volgens de werkgroep een 'verslechtering van het uitzicht en verpesting van het woonmilieu'. De Eilandbewoners, en met name de bewoners van een aantal panden aan de Piet Heinkade, ergeren zich al jaren, zo blijkt uit de brief, aan de opslag van ankers, dreggen, staaldraad, grijpers, banden, hout en markeertonnen van het bergingsbedrijf tegenover hun wo- ninqen. De werkgroep vraagt b en w nu een plaats te reserveren aan de Ko ningsweg langs de kade van de huidige vismijn. Als alternatief noemt de werk groep de kop van het Eiland, waar de mogelijkheid zou zijn een terrein te om rasteren en zo geschikt te maken voor de opslag. De bewoners blijken zich eveneens te ergeren aan het feit dat de materialen wel voor de huizen worden opgeslagen, maar dat het deel van de kade voor de werkplaats en kantoren van Van den Akker alleen gebruikt wordt voor par keren van auto's. De bewoners hadden dat liever andersom gezien, zo blijkt uit de brief: „Een auto biedt tenslotte een nettere aanblik dan een hoop roestige ankers of grijpers". De werkgroep zegt in de brief aan het college te beseffen dat aan de kaden schepen moeten kun nen laden en lossen. „Daar stoort nie mand zich aan", aldus de werkgroep in de brief, „Wel aan de opslag van mate rialen die jaren blijven liggen en voor net oog nooit opgeruimd worden". trossing' tot gevolg te hebben. En ver der maakt het instellen van een fonds een geleidelijke overdracht van de ta ken aan het particulier initiatief moge lijk. De bedragen, beschikbaar voor 'de 'pro fessionele kunsten' moeten gelijk blij ven. Bovendien moet, zo vindt men in Axel, intensiever overleg worden ge pleegd over de programmering. Tentoonstelling De welzijnscommissie moet zich vol gende week ook uitspreken over subsi diëring van een rondreizende tentoon stelling van kunstwerken, vervaar digd door Zeeuws-Vlaamse kunste naars. De Axelse boekhandelaar en ga leriehouder R. Bellemans heeft de ge meente gevraagd om een bijdrage in de kosten van ongeveer 1500 gulden. De tentoonstelling wordt opgezet om de Zeeuws-Vlaamse kunst te promoten. Maar in Axel vraagt men zich af of hier nog sprake is van 'plaatselijke belan gen'. Bovendien, zo oordelen de ambte lijke adviseurs, biedt het streekmu seum meer dan voldoende mogelijkhe den voor het inrichten van dergelijke tentoonstellingen. Het ziet er voor Bel lemans dus niet al te rooskleurig uit. Aan het tweede Axelse drumcorps-con cours, dat vermoedelijk in juni in Axel wordt gehouden, zal worden meege werkt door 10 tot 15 topshowkorpsen uit binnen- en buitenland. De organisa toren hebben de gemeente gevraagd I om een financiële bijdrage. Als het aan' b en w ligt blijft die bijdrage echter be perkt tot een waarderingssubsidie van 200 gulden. De gemeente subsidieertBl het evenement bovendien indirect door het verrichten van tal van werkzaamhe P den ten behoeve van de organisatie VC De welzijnscommissie buigt zich op 12 januari tenslotte ook over het verlenenL* van medewerking aan het Alfabetise ringsproject in Temeuzen. Er wordt dit jaar door vijf Axelaars aan deelgeno-P men. P Of WD Vlissingen heeft nieuw bestuur C VLISSINGEN - De ledenvergadering tyj van de WD-afdeling Vlissingen heeft Ve een nieuw bestuur gekozen Het be- inf staat uit: voorzitter A. J. de Koster, vi- Ier ce-voorzitter C. Visser, secretaris G. A du A. Kloeg, penningmeester J. Jakobsen,In propaganda mevr. M. Wilkens en P. J ter Smits Jr. m< Peter-Jan is de jongste WD-bestuur-le! der van Zeeland en waarschijnlijk een en van de jongste van Nederland. Hij is 18 zei jaar. Leden: J. Lust. P. H. G. de Vries, T. ira de Vries. sp tie Partij Progressief c! Vlissingen bijeen VLISSINGEN - Progressief Vlissingen houdt donderdag 13 januari om 19.30 uur in buurt- en clubhuis Scheldebuurt in Vlissingen een openbare beleidsver- gadering. Op de agenda staan onder meer de prijsverhogingen bij het open baar vervoer en vermindering van ar beidsplaatsen bij 'De Schelde'. Diverse werkenemers van 'De Schelde' zullen op deze vergadering aanwezig zijn. Jan Holm met één van zijn vijf honden de krant helpt u op weg H Z X X M v* O N fiU u O Bekendmaking De burgemeester van Veere maakt bekend, dat de gemeenteraad bij besluit van 22 december 1982 heeft verklaard dat, in verband met de voorgeno men aanleg van een fietspad langs de oostnoord- oostzijde van de Polredijk tussen de kernen Vee- re en Vrouwenpolder, een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een langs die weg gelegen strook grond. Dit besluit ligt met de bijbehorende situatieteke ning ter gemeentesecretarie, Kerkstraat 7 te Vee- re, voor een ieder ter inzage Veere. 3 januari 1983. 30 Een zelfbedieningsverkoop met unieke voordeeltjes, o.a. honderden paren modeschoenen, w.o. gemakschoenen, dames-, heren- en kinderschoenen en pantof fels en laarzen. Alle paren staan op maat bij elkaar zodat u naar hartelust zélf kunt kiezen en passen. De opruiming begint 13 januari BURGPROMENADE 18 - MIDDELBURG KENNISGEVINGEN HINDERWET Burgemeester en wethouders van Westkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. 1. Aanvraag van de heer L. Lous, Zuidstraat 104 te Westkapelle om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een her stelinrichting voor motorvoertuigen, annex opslag en verkoop van motorbrandstoffen op het perceel Zuidstraat 104. Gemotiveerde be zwaren tegen het verlenen van deze vergun ning kunnen door een ieder gedurende een maand na dagtekening van deze kenntegeving schriftelijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaren worden met de aanvraag ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een open bare zitting waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op 26 januari 1983 om 10.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs slechts worden ingesteld door degene, die binnen de gestelde termijn schrif telijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt, aangetoond, dat hij of zij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. 2. Aanvraag van de heer A. Verhulst, Noordstraat 6 te Westkapelle, om vergunning voor het op richten en in werking hebben van een herstel inrichting voor motorvoertuigen op het per ceel Smidstraat 11. Van de op deze aanvraag te nemen beschikking is een ontwerp opge maakt. De ontwerp-beschikking behelst het verlenen van de gevraagde vergunning onder het stellen van voorschriften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te voorkomen Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikking kunnen binnen 14 dagen na de dag tekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend door de aanvrager en dege nen, die reeds schriftelijk of mondeling be zwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest. 3. Aanvraag van de heer A. Melis, Zuidstraat 59 te Westkapelle. om vergunning voor het oprich ten en in werking hebben van een opslagplaats voor vuurwerk en butaan- en propaangas in flessen op het perceel Zuidstraat 59. Burge meester en wethouders hebben de gevraagde vergunning verleend, onder het stellen van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Tegen de beschikking staat binnen een maand na dagtekening van deze kennisgeving beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20. 21 of 22, lid 2 of 28. lid 1 onder c. van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21,22. lid 2 of 28. lid 1 onder c, van de wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepsschrift moet worden gericht aan h.m de koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afd. geschillen van bestuur. Binnenhof 1 te 's-Gravenhage Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. geschillen van bestuur van de raad van state. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. De aanvragen, ontwerp-beschikking en vergun ning liggen met alle terzake zijnde stukken vanaf heden gedurende een maand ter gemeentesecre tarie ter inzage, op werkdagen van 9 tot 16 uur De stukken liggen tevens ter inzage op maandagen van 18 tot 21 uur, waarvoor vooraf telefonisch een afspraak dient te worden gemaakt met de ge meentesecretarie, afd. hinderwetzaken. Degene, die overeenkomstig bovenstaande een bezwaarschrift indient, kan tegelijkertijd hiermee de wens te kennen geven, dat zijn of haar persoon lijke gegevens met bekend worden gemaakt Westkapelle. 7 januari 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester. H. A. van Maldegem. De secretaris, C. van Hercules.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6