In mei nieuw windorgel op de Nolledijk gereed Stichting Europa Kinderhulp begint campagne gastgezinnen Aantal I™.,,,» Raad Valkenisse gevraagd om Amemuiden nu 4.030 miij0en yoor verenigingsgebouw WISSEL BEVELANDER PZC/ streek VLISSINGSE CULTURELE RAAD Drie dagen viering 800 jaar Biervliet Nieuwbouw voor 'ImmamieP in Oostburg Moderne oudere wil, kan en weet meer Commissie Valkenisse voor aankoop molen AAN DUINWEG IN KOUDEKERKE VOOR VAKANTIE BUITENLANDSE KINDEREN VRIJDAG 7 JANUARI 1983 VLISSINGEN - Verwacht raag: worden dat Vlissingen zich rond mei van dit jaar weer kan verheugen in het bezit van een windorgel op de Nolledijk. Eerder deze week legde de maker er van, Raphael Opstaele, het definitieve ontwerp voor het nieuwe windorgel op tafel. Het krijgt een enigszins andere vorm dan het vorige - vernielde - win dorgel. Het wordt een groep pijpen waar men tussen door kan lopen. In het midden ervan komt een bronzen ge denkplaat, waarop de geschiedenis van de windorgels wordt vermeld. De lf plaat zal bij de officiële opening ter plaatse gegoten worden, t Ook zal er een tentoonstelling ingericht worden om het publiek kennis te laten nemen van het wel en wee van de Vlis- singse windorgels. Om verdere verrfie- lingen te voorkomen worden de pijpen van het nieuwe windorgel in metalen sokkels van twee meter hoogte ge plaatst Dit deelde Leon Riekwel, lid van de werkgroep die het herstel van het windorgel voorbereidt, donderdag mee in de vergadering van de Vlissingse Culturele Raad. De Culturele Raad besloot het Zeeuws Jeugdorkest niet langer te subsidiëren, uitgaande van de gedachte dat provin ciale activiteiten door de provincie wor den gesubsidièerd. De raad was van me ning dat het voortbestaan van het Jeugdorkest door het beëindigen van de subsidie op geen enkele wijze in ge- ciële steun van Vlissingen wanneer het vaar komt. Het Zeeuws Jeugdorkest in die plaats optreedt, had in een brief de vrees uitgesproken Een voorstel om de Goese Operette dat deze beslissing van de gemeente Vereniging een garantiesubsidie van Vlissingen een precedentwerking zou 3915 gulden te verlenen zodat zij haar kunnen hebben bij andere gemeenten, productie ook een keer in Vlissingen HULST - St. Liduinaziekenhuis, 20-21 uur: uitzending radio Nightingale. VLISSINGEN - Vestzaktheater, 20.30 uur: 'Purper' kabaretgroep met come dy en close harmony. WEMELDINGE - Dorpshuis, 20 uur blijspel 'Dolle boel om de voetbalpoel' door toneelgroep Platogo. ZIER1KZEE - Rodekruisziekenhuis, 15.45-16.45 uur: uitzending Nomen Nes- cio. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 18.45- 21.15 uur E.T., a.l.; 23.30 uur: Porno- weekend in Amsterdam, 18 jr.; Roxy n, 19 en 21.30 uur: So fine, 12 jr.; Cinem'Actueel 1,19 en 21.30 uur: Young doctors in love, 12 jr.; Cinem'Actueel n, 19 en 21.30 uur: De boezemvriend, a.1.; Cinem'Actueel III, 20 uur: Reds, 12 jr.. GOES - Grand, 20 uur: The roadwar- rior, 16 jr.; 23 uur: Prille lusten van een tiener, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Young doctors in love, a.l.; 20 uur: Rocky (III), 16 jr.; 20 uur: De boezem vriend, a.l.; 20 uur: Life at the Holly wood bowl, a.l.; 22.15 uur: Hells Angels USA, 16 jr.; 22.30 uur: De hete uurtjes van Solange, 18 jr.. MIDDELBURG - City, 20 uur: Class of 1984, 16 jr.; 23 uur: Beauty body, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: De boe zemvriend, a.L TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De boe zemvriend, a.l.; 22.30 uur: Van de koele meren des doods16 jr.20 uur: Hot bub- blegum, 12 jr.; 22.30 uur: Britannia Ho tel, 12 jr. VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: De boezemvriend, a.l.; 23 uur: Nest jonge meisjes, 18 jr.; Alhambra II, 20 uur: E.T., a.l.; 23 uur: Melody in love, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: Ship van Fred Julsing en werken van echtpaar Terpstra. BERGEN OP ZOOM - Stichting Etce tera, 13.30-17 uur: 'Hannah de Miranda' sieraden en tekeningen en pentekenin gen van Joep de Bekker (t/m 23/1). BRUINISSE - Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. BURGH-HA AMSTEDE -10-12 en 14-17 uur: 'Rondom de bijbel' werken van Abraham Blankers (t/m 15/1). DOMBURG - Biologisch Museum. 10- 17 uur. De natuur in Zeeland. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HULST - Trefpunt: schilderijen van Jac. de Jonge (t/m 8/1). Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: 'Feest der kleine formaatjes' (t/m 9/1). MIDDELBURG - ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities; St. Janstraat 41, 14-17 uur: touwplastieken van Anneke Ruim- schotel; Vlissingsestraat 14, 14-19 uur: werken van Ellen Flink-van Hemert; Galerie De Witte Swaen, 11-17.30 uur: werken van Serika Goth, Maurice Goth en W. Vaarzon Morel (t/m 31/1); Antiekhandel Witte, 9-18 uur: etsen van Günter May (t/m 2/2). TERNEUZEN - Hal Ter Schorre. 11-21 uur: werken van Ferdinand Slock (t/m 21/1); Museum, 13-17 uur. 9.30-12 en 13-17 uur: werken van Zeeuws-Vlaamse kunste naars (t/m 14/1). VLISSSINGEN - Reptielenzoo 'Igua na'. 10-12.30 en 14-17.30 uur: levende reptielen, amfibieën en insekten; Zaal Bellamy 19 (Stedelijk Museum). 10-12.30 en 13.30-17 uur: werken van Hans Andringa (t/m 7/1). YERSEKE - Atelier Dam Twee, 10-18 uur werken diverse kunstenaars en ex positie over schaal- en schelpdieren. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milleuklachten). Zteuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf* Zeeland, teL 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. Dit zou echter alleen met betrekking tot Middelburg het geval kunnen zijn, daar andere gemeenten, vanwaar leden van het Jeugdorkest afkomstig zijn, niets bijdragen. Het Jeugdorkest kan echter wel, evenals in het verleden het geval was, blijven rekenen op een finan- BIERVLIET - Het 800-jarig bestaan van Biervliet wordt gevierd op don derdag 12 mei (hemelvaartsdag), vrij dag 13 mei en zaterdag 14 mei. Het or ganiserend comité, dat bestaat uit le den van de stichting 'Geuzenfeesten' en het Biervlietse evenementencomi té, heeft een voorlopig programma op gesteld. Dé grote trekker moet de historische optocht worden, die tweemaal, op don derdag 12 en zaterdag 14 mei, door het stadje zal trekken. Op de markt zal alle dagen een grote rommelmarkt annex info-markt worden gehouden. Een spe ciale werkgroep heeft zich belast me t de organisatie van een tentoonstelling over de haringvisserij en de landbouw. Het jubileumprogramma omvat voorts een zeskamp, een muziekfestival, een trimkoers, een kleine-huisdieren-show, kinderspelen en sportactiviteiten. Ach ter het voormalige gemeentehuis komt een grote feesttent te staan, waarin ie dere avond wat te doen zal zijn. Biervliet is verdeeld in wijken (het buurtschap Driewegen vormt een apar te wijk), die ieder hun bijdrage zullen leveren aan de feestelijkheden. Ook de verenigingen verlenen actieve mede werking. Donderdag 13 januari om 20.00 uur wordt in café Willem Beukels- zoon te Biervliet een dia-avond gehou den door de heer J. de Blok over de Geu- zefeesten 1972-1982. De avond is be doeld als opwarmer voor de komende jubileumviering. De toegang is gratis. OOSTBURG - Het gemeentebestuur van Oostburg wil meewerken aan de voorbereidingen voor de bouw van een nieuw schoolgebouw voor de christe lijke lagere school 'Immanuel' in Oost burg. De school - met 48 leerlingen - is nu nog ondergebracht in een semipermanent gebouwtje uit 1951. Het gemeentebe stuur stelt dat de huisvesting niet ge schikt is voor de ingrijpende verbou wingen die volgens het schoolbestuur nodig zijn. Daarom moet de procedure voor nieuwbouw in gang worden gezet, zeker gezien de lange voorbereidings tijd die dat vergt. Het Oostburgse college stelt voor mee te werken aan de nieuwbouw op voor waarde dat het ministerie van onder wijs en wetenschappen ook zijn fiat geeft. De financiële commissie be spreekt het voorstel in de vergadering van dinsdag 11 januari, die begint om 15 uur. Carillonklanken in Vlissingen VLISSINGEN - Stadsbeiaardier Henk van Putten brengt deze maand de vol gende melodieën ten gehore op het ca rillon van het stadhuis van Vlissingen: „Waar dat men sich al keerd of wend" (hele uur), „Capriccio" van Staf Nees (half uur), motief uit „Galopede", En- kan brengen werd aangehouden. De operettevereniging moet zich er eerst nog over beraden of zij in staat is een eventueel hoger oplopend tekort zelf te dragen. Als hierover duidelijkheid be staat komt de zaak opnieuw aan de or de. Tot lid van het dagelijks bestuur van de Culturele Raad werd met algemene stemmen de heer P. J Kampman geko zen. die al zitting had in het algemeen bestuur namens de sectie amateuristi sche kunstbeoefening. Met de opvul ling van de derde vacature wordt ge wacht tot het algemeen bestuur weer op volle sterkte is. Zoals bekend zijn daar twee plaatsen opengevallen door dat de vertegenwoordigers van Uit in Vlissingen zijn opgestapt vanwege een conflict over de presentiegelden. Overi gens was de Culturele Raad donderdag maar ternauwernood in staat om beslis singen te nemen. Pas een kwartier na aanvang van de vergadering was de be nodigde helft plus één van de leden aan wezig. VOORZITTER: MIDDELBURG - „Ouderen worden steeds jonger". Dat stelde de voorzitter van de stichting Welzijnswerk voor Ouderen Middelburg, de heer C. S. Vis, woensdag in zijn nieuwjaarstoe spraak, die door ongeveer tachtig be langstellenden in het dienstencentrum van de stichting aan de Schuttershof straat in Middelburg werd beluisterd. „Een nieuwe generatie gepensioneer den treedt aan, die niet alleen meer wil, maar die ook meer weet en kan". Na een dankwoord tot vrijwilligers, functionarissen en bestuur van de stichting te hebben gesproken, stond de heer Vis stil bij de rol van de ouderen- organisaties ANBO en PCOB. „De kunst van het gecoördineerd bejaar- denwerk is het aanbieden van die zaken aan ouderen, die zij werkelijk nodig hebben". De voorzitter van de Algemene Neder landse Ouderen Bond (ANBO), me vrouw M. Ie Duc-Simpelaar, dankte in het zijzonder de participerende instel lingen, die 'het mogelijk hebben ge maakt dat ouderen zo dicht bij het be stuurlijke vuur kunnen zitten'. Ze wees. van de mogelijkheid gebruik makend, en passant de bouw van een atoom schuilkelder in Middelburg af. De heer A. Maas, voorzitter van de afde ling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) riep de ouderen tot slot op 'zich niet aan de kant te laten schuiven'. In zijn ogen heeft de samenleving een niet-terecht beeld van ouderen als er gezegd wordt: 'Ouderen zijn niet produktlef, dus on nuttig'. De molen aan de Molenweg in Zoutelande KOUDEKERKE - De commissie fi nanciën van de gemeente Valke nisse heeft donderdagavond in stemming betuigd met het voor stel van b en w een krediet van 25.000 gulden beschikbaar te stel len voor de aankoop van de molen aan de Molenweg in Zoutelande. De gemeente zal, zo bleek uit een toelichting van burgemeester S. Francke, op korte termijn na de aankoop overgaan tot restauratie van de molen. Hoewel de commissieleden una niem van mening waren dat de mo len een toeristische trekpleister van niet te onderschatten belang voor de gemeente is, hadden enke len bedenkingen tegen het project met betrekking tot de bijkomende kosten. Met name de heer A. van Vlaanderen (CDA) vroeg zich af hoeveel de exploitatie van de mo len zou gaan kosten. „Ik heb begre pen dat de kosten voor de verzeke ring van dergelijke projecten nogal hoog zijn", zo zei hij. Burgemeester Francke kon hem daarop geen ant woord geven, „maar", zo zei hij, „het gaat om een toeristische at tractie en we willen de raad dan ook voorstellen de aankoop te financie ren uit de opbrengst van de toeris tenbelasting. Dat geldt wat mij be treft ook voor de bijkomende kos ten en de exploitatie". Een voorstel aan de raad tot aan koop van de molen is volgens de burgemeester niet eerder te ver wachten dan het tijdstip waarop overeenstemming is bereikt met de eigenaar van de molen over een grondtransactie met de gemeente. „Dat voorbehoud hebben we in de onderhandelingen met de eigenaar gemaakt", aldus de burgemeester. Alarmnummer: 01100-14444 Artsen: Goes: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 23.00 uur: J. P. Deen, Valckeslotlaan 30. tel. 14373. Spreekuur voor spoedgeval len 10.00-10.30 uur en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolpbaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten en A. M. A. Harten- Heilig, G. A. C. Aamoutse en A. P. v. d. Vlugt wordt waargenomen door D P van Driel. Vermetstr. 23. 's-H. Arends kerke, tel. 01106-1202. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vrijdag 18.00 uur tot ma. 8.30 uur: J. A. Fortrie, Cla ra's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106- 3074. Kruiningen. Hansweert en Yerseke: v. a. vrijdag 19.00 uur tot zo. 22.00 uur A Plaiser. Kruiningen, tel. 01130-15; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11 15 uur en 17 00-17.15 uur: boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendi jke. Waarde en Rilland-Batb: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zo. 22 00 uur J. D. Baren- dregt, KrabbendlJke. teL 01134-1544; spreek uur voor spoedgevallen 1100-1115 uur en 17.00-17 15 uur: boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen. Borssele, Hoedekenskerke. 's- Gravenpolder, Ovezande en 's-Heerenhoek: de praktijk van de artsen J Geldof. E. Th. Klapwijk. J M. A. Kole. S E J. Wóstmann en H H. M. Zwartelé wordt waargenomen door A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder. tel. 01103-1747. Kloetinge, Kapelleen Wemeldinge: v a zat. 8.00 uur: H. J. Entlnk. Kloetinge. tel. 01100- 16857 Noord-Beveland: De praktijk van J. A. van Arkel wordt waargenomen door B J H. Has- ken, Kamperland, tel 01107-1338, spreekuur voor spoedgevallen 11 00-11.30 uur De prak tijk van J. A. Kersseboom wordt waargeno men door W J. Klein Wassink. Coljjnsplaat, tel. 01199-304. spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Chirurgendienst: Dr. R. R. van Dam, tel. 01100-20612. Tandartsdiensten: Spreekuren zat.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur: W. J. Duininck, Dorpsstr. 60A, Krabbendijke, tel. 01134-2855; J. T. Castelein. Westsingel 1, Goes, tel. 01100-23984 Bijzondere dienst wegens jubileum ds. Oosthoek Westkapelle WESTKAPELLE - Naar aanleiding van het feit dat het 8 januari 50 jaar geleden is, dat ds. W. Oosthoek beves tigd is als predikant, zal dit zondag 9 januari in de hervormde kerk te West kapelle in een bijzondere dienst worden herdacht. De dienst begint om 9.30 uur. Voorgan ger is ds. J. Bezemer, hervormd predi kant te Westkapelle. Na de dienst wordt aan de gemeenteleden en belangstel lenden een kopje koffie aangeboden, waarbij tevens de gelegenheid wordt geboden ds. Oosthoek te feliciteren. ARNEMUIDEN - Het inwonertal van V O O O ARNEMUIDEN Arnemuiden is in 1982 gestegen tot bo ven de vierduizend. Op 31 december jongstleden bedroeg het totaal aantal inwoners 4.030, tegen 3.974 een jaar ge leden. Een stijging in één jaar tijd van 56. Opmerkelijk is het aantal geboor ten in het vissersstadje, namelijk 93 (44 jongens en 49 meisjes) ten aanzien van het aantal sterfgevallen van 26 (17 mannen en 9 vrouwen). Er vertrokken het afgelopen jaar 11 mensen meer (138) dan dat er zich ves tigden, namelijk 127. Het aantal huwe lijken bedroeg 34. Er werden 5 echt scheidingen geregistreerd. Van het to- KOUDEKERKE - Het college van b en w van Valkenisse wil de raad een mil joen gulden beschikbaar stelt voor de bouw van een verenigingsgebouw in Koudekerke. De commissie financiën van de gemeente ging donderdag avond moeiteloos akkoord met een ontwerp-voorstel van die strekking. De Vlissingse architect J. Jobse gaf aan de hand van tekening en maquette een uitgebreide toelichting op het ontwerp. Het nieuwe verenigingsgebouw krijgt bebouwing, zoals foyer, berging, kleed kamers en toiletten, worden uitgevoerd in laagbouw. Bij het ontwerp is uitge gaan van de mogelijkheid later een sporthal aan bebouwing te koppelen, zo legde de heer Jobse uit. De heer J. W. de Regt (WD) sprak zijn teleurstelling uit over het feit dat in het ontwerp geen rekening is gehouden met de mogelijkheid voor rolstoelgan- gers om het podium te bereiken. Het podium, zo is de bedoeling, moet even gels volksliedje (kwart over) en motief taal aantal inwoners van 4.030, zijn er uit sonate van J. Berghuis (kwart voor). 2027 mannen en 2003 vrouwen. volgens dit ontwerp een zeshoekige tueel kunnen dienen als kleine verga- vorm en sluit aan op het bestaande derruimte. Aanleg van een opgang voor gymnastiekgebouw aan de Duinweg, rolstoelgangers zou echter teveel ruim- De overige bij het ontwerp behorende te gaan kosten in verhouding tot het aantal gebruikers, zo bleek uit de woor den van de architect. De heer A. van Vlaanderen (CDA) vroeg zich af of In het ontwerp rekening is gehouden met de aanleg van voorzieningen voor gehoor gestoorden. Het antwoord van burge meester S. Francke hierop was welis waar negatief, maar aldus de architect, een dergelijke voorziening is voor een relatief laag bedrag aan te leggen. Bur gemeester Francke legde verder uit dat het de bedoeling van het college is de twee plaatselijke aannemers uit te no digen een prijsopgaaf voor het werk te doen. „Of het eventueel een openbare aanbesteding zal worden, is uiteraard een beslissing van de gemeenteraad", zo besloot hij. Het bedrag van een miljoen gulden zal volgens het ontwerp-voorstel in een keer aan de reserves worden onttrok ken. De helft moet worden opgebracht uit de reserve dorpsuitleg en de andere helft wordt gedekt uit de algemene mid delen. KRUININGEN - Het gezin Hagen uit Kruiningen Iaat er geen twijfel over bestaan: ook dit jaar mag het Franse gastkind Ingrid komen logeren tijdens de zomervakantie. Het zesjarige meis je is één van de 200 buitenlandse kinde ren, die ook dit jaar een onderdak ho pen te vinden in Zeeland. In het gehele land beloopt dat aantal zo'n 3000. De stichting Europa Kinderhulp begint maandag met de jaarlijkse campagne om gastgezinnen voor de kinderen te verwerven. Geen eenvoudige zaak, want vorig jaar gaven bijvoorbeeld zestig gezinnen te kennen dat ze niet door wilden gaan met het kind dat zij tijdens de zomervakantie in huis had den. De stichting wil de kinderen een kans bieden om ieder jaar drie weken even de - vaak erbarmelijke - situatie thuis te ontvluchten. Dat idee sprak Anton en Anita Hagen wel aan. Bovendien leek het ze leuk een buitenlands kind voor een paar weken over de vloer te hebben. Het afgelopen jaar waagden ze de gok voor het eerst En dat beviel zo goed dat Ingrid ook de kerstvakantie door bracht in Kruiningen. „Ze was hier vier maanden niet geweest, maar wist zich alles nog precies te herinneren", vertelt Anton. Hij benadrukt het feit dat het Franse meisje 'gewoon' in het gezin meedraait; evenals de eigen kinderen van de familie ontvangt ze de nodige complimentjes en standjes. Ingrid bleek zich buitengewoon snel aan te passen. Al had ze in de zomer vakantie de eerste drie dagen wel last van heimwee. Amta: „Dat ging vanzelf over. Deze keer hebben we daar niets van gemerkt" Het meisje heeft het in haar woonplaats Rouen, Noord-Frank rijk, niet altfjd even makkelijk. Ze woont samen met haar moeder en nog vijf broers en zusters op een flat (acht- hoog) midden in de grote fabrieksstad. Haar vader is gedetineerd en de moeder van Ingrid is hele dagen de deur uit om de kost te verdienen. „Haar moeder vindt het verschrikkelijk dat ze haar kind aan ons moet uitbesteden met de vakanties", legt Anton Hagen uit. Toch is de band met de familie goed. Elke maand schrijft de Franse vrouw een brief of ze belt even op. Bij een visite onlangs, nam ze voor euc lid van het gezin Hagen cadeau's mee. „Terwijl het kind naar onze begrippen nauwelijks kleren bij zich had", zegt Anton. De Kruininger is blij dat de onwennigheid van die eerste dagen verdween. „Als dat had geduurd, dan was ze onverwijld te ruggegaan". betoogt hij „Het is met zo dat zo'n kind koste wat kost in Neder land moet blijven". Contact Om de toestand van bet kind goed in de gaten te houden, is er tussen de gastge zinnen en de stichting een nauw con tact. Er wordt van te voren een en an der doorgesproken en tijdens het ver blijf van het kind, belt de stichting re gelmatig op om op de hoogte te blijven. De kinderen zijn afkomstig uit West- Duilsland. Frankrijk, Noord-Ierland, Engeland. Oostenrijk en Nederland. Ze worden doorgaans doorverwezen door instanties als het Rode Kruis. Soeiale werkers ter plaatse, die de situatie kennen, wijzen de kinderen aan, aie in aanmerking komen. De kinderen wor den voor hun vertrek medisch gekeurd en zijn tijdens hun verblijf verzekerd tegen ziektekosten en wettelijke aan sprakelijkheid. De leeftijd van de gastkinderen loopt uiteen van zes tot en met twaalf jaar. Ze hebben allemaal één ding gemeen een tekort aan warmte, genegenheid en aandacht. Er wordt niet gelet op huidskleur, geloof of levensovertuiging. Ronald van Goeije, voorzitter van de afdeling Zeeland van de stichting maakt duidelijk dat het opvangen van een gastkind niet altijd een eenvoudige opgave is. Toch stelt hij dat de mensen het over het algemeen goed met de kin deren kunnen vinden. Voor de familie Hagen heeft het enige tijd geduurd, voordat de beslissing werd genomen. Spijt heeft het gezin in ieder geval niet. Anton Hagen „Het is ons honderd pro cent meegevallen". Contactpersoon voor de stichting in Zeeland is E. Lossie in de Cort van der Lindenstraac in Goes. Apotheek: De Goesche Apotheek, Klokstr. 19, tel. 27104. Geopend voor spoedgev. zat. 8.30-17 30 uur; zondag 10.00-11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Ziekenauto's: Centr. Post Ambulancevervoer, teL 01100-14444. Dierenartsen: Goes, Ovezande en Kruiningen: G. Bo- neschanscher, Kruiningen, tel. 01130- 1233; visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: dr. M. P. C. Karelse, 's-Heer Hen- drikskinderendijk 118, Goes, tel. 01100- 20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en orag. (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Comelisse, Molen laan 24. Yerseke, tel. 01131-2756. Walcheren: Dierenartsenpraktijk Oostkapelie, tel. 01188-1443. Spreekuur 13.00 en 19.00 uur Oude Domburgseweg 33a. Consult na telef.afspraak; visites aanvragen 8-9 uur. Wijkverpleging: Goes, W'ilhelminadorp. Kloetinge en Kattendijke: zr. H. Coppoolse, tel. 01100-13908. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, El- lewoutsdijk. Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede kenskerke. Ovezande, 's-H. Arendsker ke, 's-Heer Hendrikskinderen, 's-Gra- venpolder, 's-H. Abtskerke: zr. A. Zuid- weg. Heinkenszand. tel. 01106-2324. Zuid-Beveland-Oost: zr. M. Verbeem, Nieuwstr. 19, Hansweert, tel. 01130- 2045. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: br. J. van Melis. Veersemeerstr. 11, Kortgene. tel. 01108-1995. COOP. VELUWSE E1ERVEILING BARNE- VELD - Aanvoer 4,560,233 stuks, stemming kalm Prijzen ln gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,80, van 55-56 gram 11,10; van 60-61 gram 11,50-11,65; van 65-66 gram 11,35-11,75. EIERVEIUNG BARNEVELD - Aanvoer 1.144.800 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks eieren van 51-52 gram 10,80-11,05; van 56-57 gram 11,30- 11,65, van 61-62 gram 11,50-11,65, van 66-67 gram 11.50-11,65. EIERMARKT BARNE VELD - Aanvoer ca. 850.000 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden eieren van 48-54 gram 10,50-11.90 per 100 stuks, 2,19-2,20 per kg; 57-61 gram 12,25-12,25 per 100 stuks. 2,15- 2,01 per kg en van 64-67 gram 12,40-12,50 per 100 stuks, 1,94-1,87 per kg. Lichte daling aantal bezoekers SKW Vlissingen VLISSINGEN - De Stichting Sociaal- Kultureel Werk Vlissingen (SKW) heeft in 1982 een aantal bezoekers getrokken van 37.118. In 1981 was dat 37.146. Het buurt- en clubhuis Het Woltershuls steef van 6074 naar 6439. Het aantal cur sussen liep iets terug, maar er kwamen activiteiten bij voor Turken en Joego- slaven. Het buurt- en clubhuis Het Buut zakte van 10 126 naar 7 708 en kwam na het topjaar 1981 weer nage noeg op het peil van 1980. namelijk 7.927. De oorzaak dvan de daling is on der meer te zoeken in het feit, dat de tienersoos geruime tijd heeft stilgele gen. Het club- en buurthuis Marnlx steeg van 5 133 tot 6.325 tengevolge van de gestadige uitbouw van de activitei ten. ook in Bossenburgh. De peuter speelzalen geven een gunstig beeld te zien. De Ukkies maakten een sprong van 4.932 naar 5.931 en De Hummeltjes stegen van 6.032 naar 6.188. De Pnet- praters zakten van 4.849 naar 4.527 De ze peuterspeelzaal is echter weer volle dig in opkomst. Het volledig herstel ln het tweede halfjaar kon de teruggang van het eerste halljaar echter nog niet helemaal teniet doen, aldus de stich ting. Groenteveiling Barendrecht, 6 januari 1983 Aardappelen bintje 16-24, eigenheimers 20- 36, Irene 25-29, andijvie A 2,40-2,94, B 1,45- 2,24, boerenkool 54-78, bruine bonen 1,80, knolselderij vanaf 10 stuks per bak 44-71,28- 48, 23-45, 4-22, koolrapen 32-35, groene kool 41-85, witte kool 16-62, rode kool 8,5-70, gele kool 15-54, kroten 8-27, peterselie 14-92, pe pers 8,10-8,40, prei 1,15-1,59, rabarber 3,50- 4,60, radijs rood 1,79, selderij 7-56, spitskool 1,40-2,25, uien bonken 26-65, grof 21-60, mid del 5-37, middel rood 44-45, drieling 5-13, ge schoond 80-97, winterpeen grof 20-32, middel 18-27, fijn 15-20, witlof ln klelnverpakktng 2.90-4.10. middenprijs A klelnverpakking 3,69. B 3,09, kort I 2,50-3.20, lang I 2,60-3,10, kort II 1,80-3,30, lang U 1,70-3,00, klasse ni 1,00-2,70. Fruitveiling Baren dreint, 6 januari 1983 Voorverkoop Conference 65/75 ongeveer 8 ton 1,15-1,22,55/65 ongeveer 24 ton 1,10-1,13,45/55 8,5 ton 78. Cox's Orange Pippin vanaf 80/85 88-1,21,91-1,36,94-1,30,65-83,60/65 35-50, aan voer 43 ton. Golden Delicious 10 mm maten vanaf 80/90 53-73, 41-76, 60/70 30-52, aanvoer 16 ton Goudreinetten 10 mm maten 80/90 39- 47.70/80 39-42, aanvoer 22 ton. Rode Goudrei netten 10 mm maten 80'90 39-51. 70/8Q 39-57, aanvoer 16 ton. Jonagold 10 mm maten 80/90 72-1,30,70/80 73-1,29. aanvoer 4 ton. Karmijn de Sonnaville 10 mm maten 80/90 40-76.70/80 44-82, aanvoer 6 ton Peren Doyenne du Co rnice 10 mm maten vanaf 80/90 1,11-1,31,1.42- 1,64, 60/70 1,11-1,31, aanvoer 7 ton Conferen ce 10 mm maten vanaf 65/75 1,24, 1,13-1,20. 45/55 32. aanvoer 15 ton. Gleser Wildemann 10 mm mated vanaf 65/75 1,89-1,92,1,44-1,55,451 55 1,10, aanvoer 3 ton. Totaal aanvoer appe len 120 ton, totaal aanvoer peren 28 ton. Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, markt bericht van donderdag 6 januari 1983. veil- punt Kapelle. Golden I 90 40.180-90 58-81,1 70-80 52-56.165-70 38-39.160-70 35. H 80 41-47. n 70-80 46-50, II65-70 30-38. Winston U 75-85 39-43. n 70-75 39-41 Jonagold I 100 3&-41.1 90-100 39-54,180-90 55-1,14,170-80 06-1 10.165 57. n 80-90 49. II70-80 65-68, U 65 52 Goudrei- nette II95-100 39. n 85-95 39,1175-85 39. Rode Goudreinette II 85-95 39 II 75-85 40-41, H 70-75 39-40. Cox'O.P.: I 80 82-96, I 75-80 97- 1.13.170-75 98-1.09.165-70 47-84.160-65 47-52. n 80- 70-71. H 70-80 81-85. 75-80 73-84. II 70-75 56-85. II 65-70 57-63. U 60 85 37-46. II 60-70 50. UB 75-80 61 Karmijn I 80-90 50. Zoete Ermgaard I 70-90 90-1.03.1 60-70 68. II 70-80 90, n 65-70 82, H 60-65 70. H 55-60 34-47. n 50-55 26. Melrose n 85 31. H 75-85 28. Voor verkoop Dovenne II80-901.05-1.07, II70 1.21. n 65 97. II60 66. Voorverkoop Conference n 65 1 08. H 55-65 1 10. H 45-55 75-76.165-75 1.15. I 55-65 1 10-1.11.Voorverkoop Lucas I 75-65 1 05. I 65-75 1.06. H 60-65 72 Dovenné II 80 86-1 08. n 70-80 68-1 18. D 65-70 51-97, H 60-65 42-65, U80NOZ 52. U 70-80NOZ 61-64, 1165- 70NOZ 42-54. UB80 57, IIB70-80 51-54.1 80-90 1.04. I 70 1.15. Saint Remy II 80 44. H 70-80 51-57. H 60-70 51. n 55-60 25-31 Gleser Wilde man I 70-80 1 61,160-70 1 55-1.56,1 55-60 1 32- 136,150-55 91-1.07, n 45 41 Conference II 65 NOZ 47. n 55-65 56 Winterrietpeer II 9029.11 80-90 41. II 70-80 48.1 80 45.1 70-80 55.1 60-70 53. Groenten groene kool 38. rode kool 9.5. witte kool 15-18. wUlof 1 70. prei 42-43. kroten per kg 35. boerenkool 39. knolselderij per stuk 26. aardappelen I 16, bonken 20. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum 6 jan. '83. Bintje laten april: 19.50; bie den april: 18.50; 35 50 mm opw. slot april: 19.00; stemming april: kalm; openstaande posiUes april: 239 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 6 Jan. '83. Bintje laten april 22.50; no vember: 24 00. mei: 22 50; bieden april 22 00: november 23 00. mei 22 30.50 mm opw slot apnl 22 40: november 23.90; mei 22 30; stemming april goed prijshoudend, novem ber kalm. mei. goed prijshoudend, open staande posiUes april: -1 wordt 2752; novem ber 40. mei: plus 50 wordt700. omzet april 10 x 22 00; 11 x 21 90; 10 x 2200; 2 x 22.10; 7 x 22 20; 2 x 22 30; 3 x 22.40; mei: 57 x 22.00. 1 x 22.20. dag apnl: 45. mei: 58.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27