Welzijnscommissie bespreekt theaterprogramma in Axel Nieuwbouw 'Ter Reede' in Vlissingen vordert Wemeldingse huisarts Eckhart doet praktijk aan zoon over C anu Wissel Zeeuws-Vlaanderen KEUZE UIT DRIE MOGELIJKHEDEN Wagenbouwersbal Sas van Gent groots opgezet BIERAVOND VRIJDAG 7 JANUARI 1983 AXEL - B en w van Axel voelen weinig of niets voor een al te innige samenwerking op theaterge- bied met de gemeente Terneuzen. Maar hoe het theaterprogramma voor het seizoen '83/'84 dan wél tot stand moet komen, is nog onduidelijk. Feit is dat de belangstelling voor een aantal concerten en een toneelvoorstelling in het najaar van '82 niet om over naar huis te schrijven was. Aan de programma-inhoud zal, middels een koerswijziging moeten worden geschaafd. En daarbij wordt waarschijnlijk gemikt op een breder publiek. De welzijnscommissie van Axel praat paalde evenementen op touw willen zetten, zouden dan een beroep kunnen doen op het fonds. Een citaat uit het ambtelijk advies aan de welzijnscom missie: „Bij de bepaling van de hoogte van het subsidiebedrag zou het gebruik van de Axelse gemeenschapscentra en het al dan niet promotionele karakter van de evenementen een belangrijke rol kunnen spelen. Ook de schoolvoorstel- woensdag 12 januari over de invulling van het theaterprogramma. Er zijn drie mogelijkheden. Axel zou zich kunnen aansluiten bij het pas opgerichte inter gemeentelijke theaterbureau (maar de interne adviseurs stellen vast dat daar aan verschillende nadelen kleven), Axel zou een samenwerkingsverband kunnen aangaan met Temeuzen (en dat biedt tal van voordelen, al is een belangrijk nadeel dat een dergelijk sa menwerkingsverband - gezien de perso- neelsverplichtingen - wel voor een aan taljaren moet gelden). En tenslotte zou er een 'cultureel/Axel-promotionfonds' kunnen worden gevormd. Het geld uit dat fonds zou kunnen worden benut voor de organisatie van voornamelijk professionele theatervoorstellingen. Particulieren en groeperingen, die be- Schietingen AARDENBURG - Het handbooggilde Sint-Sebastiaan in Aardenburg hield de vijfde puntenschieting, waaraan 20 schutters deelnamen. De uitslag; hoogvogel: Th. Lampaert; zijvo gels: R. de Wlspelaere en Fr. v. Eeke; kallen: G. de Vriend en L. v Haneghem; meeste klei ne vogels: J. Heijboer (5). Uitslag 5e klepschleting: 1 G. de Vriend. 5 kleppen: 2 Th. Lampaert en H. de Rijcke 4 kleppen. Uitslag 6e puntenschieting (24 schutters): hoogvogel: J. P. v. d. Voorde; zijvogels: H de Rijcke en Th Lampaert. kallen: R. de Clerck en Th. Lampaert; meeste kleine vogels: H. Geemaert (6). Uitslag 6e klepschleting: 1 G. de Vriend. 4 kleppen. 3 L. v. Hangeghen en Th. Lampaert 3 kleppen. Standkampioenschap. 1 Th. Lampaert. 46 pnt; 2 L. v. Haneghem 413 G. de Vriend 29- 4 G. Blondeel 24; 5 H. de Rijcke 23 pnt. Stand kampioenschap klep: 1 Th. Lampaert 24 pnt; 2 L. v. Haneghem 20; 3 H. de Rijcke 11 4 G. de Vriend 10; 5 J. Cattoor 7 pnt. Uitslag prijsschieting (21 schutters), hoogvo gels: H. de Rijcke en Th. Lampaert. zij vogels: E. Minnaert en J. Cattoor; kallen: J. Cattoor, F. Lampaert en Th. Lampaert; meeste kleine vogels- Ad Visser en P. Blondeel (6). Prijs P. v. d. Walle: Th. Lampeert. Prijsvogels; 1 J. Houg; 2 Th. lampaert; 3 F. Lampaert; 4 H. v. Iwaarden; 5 Fr. v. Ecke. OSSENISSE - In het Verenigingsge bouw te Ossenisse werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelna men. Uitslag: eerste hoge vogel: J. de Waal, Ant werpen; tweede hoge vogel: A. Remijn, Osse nisse; eerste zü vogel: M. v. Hermans, Ossenis se; tweede zijvogel: R. Hermans, Ossenisse. Grootste aantal kleine vogels (4): W. Kuij- pers, Temeuzen. HULST - Schutterssociëteit de Stads herberg in Hulst hield een schieting op de O.Z.O.-velden waaraan 15 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. Dobbelaers, Boschka- pelle; tweede zijvogel: H. de Vos, Hulst. Grootste aantal kleine vogels (6): J. Picavet, Hulst en P. Schelihout, Lamswaarde. BOSCHKAPELLE - In café J. v. Schaick te Boschkapelle werd een schieting gehouden waaraan 23 schut ters deelnamen. Uitslag; eerste hoge en tweede zijvogel' J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede hoge vo gel: J. Mei, Vogelwaarde; eerste zijvogel: A. Dobbelaer, Vogelwaarde. Grootste aantal kleine vogels (5): A. Verdurmen. Graauw. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een bejaardenschieting ge houden waaraan 25 schutters deelna men. Uitslag, hoge en tweede zij vogel: J. v. Kerk hoven, Sint-Jansteen, eerste zij vogel; F. Reu nis, Sint-Jansteen. Grootste aantal kleine vo gels (4); G. Schuurman, Hulst Actiecomité openbaar kleuteronderwijs in Hontenisse KLOOSTERZANDE - In de gemeente Hontenisse is momenteel nog geen mo gelijkheid voor het volgen van open baar kleuteronderwijs. Vandaar dat een actiecomité is opgericht voor open baar kleuteronderwijs onder leiding van Irma van den Hoff uit Kloosterzan- de. Dinsdag 18 januari is er een onder- wijsvoorlichtingsavond over openbaar onderwijs in de Sandeschool. De aan vang is 20.15 uur en de bijeenkomst is toegankelijk voor ieder die zich wenst te oriënteren binnen het onderwijs. Bijeenkomst van heemkundige kring in Uzendijke SCHOONDIJKE - De heemkundige kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen komt woensdag 19januaribijeeninzaal Wijffels te Schoondijke. De heer H. A. M. van de Vijver uit Biervliet zal een lezing houden over de boerderijen van Schoondijke. De oud-dierenarts heeft een boekje over dit onderwerp geschre ven. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Behalve leden van de heemkundi ge kring zijn ook andere belangstellen den van harte welkom. Axel groeide met 146 inwoners AXEL - Eind 1982 woonden er 6.130 mannen en 5.990 vrouwen in de ge meente Axel, wat neerkomt op 12.120 inwoners. Het aantal inwoners is in het afgelopen jaar toegenomen met 146. De groei van het inwonertal is voorna melijk het gevolg van de vestiging van 616 personen tegen het vertrek van 482 mensen. Het aantal nam bovendien toe door de geboorte van 109 kinderen (56 jongens en 53 meisjes). Er overleden 97 mensen (54 mannen en 43 vrouwen). Er zijn 82 huwelijken gesloten en het aan tal echtscheidingen bedroeg 29. lingen zouden trouwens uit dit fonds bekostigd dienen te worden". Wordt voor het fonds-idee gekozen dan moet er wel gewerkt worden met be paalde extra reserves om problemen het hoofd te kunnen bieden. Bovendien zou een beperkter programma moeten worden gepland. Het programma zou wel zo gevarieerd mogelijk moeten zijn (variërend van ca baret en blijspel tot popconcert). De te contracteren gezelschappen zouden de voorstellingen zelf helemaal technisch moeten begeleiden. Het mikken op een breed publiek hoeft volgens de ambte lijke deskundigen helemaal geen 'ver trossing' tot gevolg te hebben. En ver der maakt het instellen van een fonds een geleidelijke overdracht van de ta ken aan het particulier initiatief moge lijk. De bedragen, beschikbaar voor 'de 'pro fessionele kunsten' moeten gelijk blij ven. Bovendien moet, zo vindt men in Axel, intensiever overleg worden ge pleegd over de programmering. Tentoonstelling De welzijnscommissie moet zich vol gende week ook uitspreken over subsi diëring van een rondreizende tentoon stelling van kunstwerken, vervaar digd door Zeeuws-Vlaamse kunste naars. De Axelse boekhandelaar en ga leriehouder R. Bellemans heeft de ge meente gevraagd om een bijdrage in de kosten van ongeveer 1500 gulden. De tentoonstelling wordt opgezet om de Zeeuws-Vlaamse kunst te promoten. Maar in Axel vraagt men zich af of hier nog sprake is van 'plaatselijke belan gen'. Bovendien, zo oordelen de ambte lijke adviseurs, biedt het streekmu seum meer dan voldoende mogelijkhe den voor het inrichten van dergelijke tentoonstellingen. Het ziet er voor Bel lemans dus niet al te rooskleurig uit. Aan het tweede Axelse drumcorps-con- Voetbalvereniging Schoondijke houdt prestatieloop SCHOONDIJKE - Morgen, zaterdag 8 januari houdt de w Schoondijke voor de derde keer een prestatie- of trimloop. Op en om sportpark de Molenkreek is een parcours uitgezet (maximaal 8 km) dat in eigen tempo en keuze (minimaal 1300 m) kan worden afgelegd. De start is om 14.30 uur. Vanaf half twee kan men terecht voor inschrijving in de kantine van de voetbalvereniging. Elke deelne mer krijgt na afloop een vaantje mee naar huis. cours, dat vermoedelijk in juni in Axel wordt gehouden, zal worden meege werkt door 10 tot 15 topshowkorpsen uit binnen- en buitenland. De organisa toren hebben de gemeente gevraagd om een financiële bijdrage. Als het aan b en w ligt blijft die bijdrage echter be perkt tot een waarderingssubsidie van 200 gulden. De gemeente subsidieert het evenement bovendien indirect door het verrichten van tal van werkzaamhe den ten behoeve van de organisatie. De welzijnscommissie buigt zich op 12 januari tenslotte ook over het verlenen van medewerking aan het Alfabetise ringsproject in Temeuzen. Er wordt dit jaar door vijf Axelaars aan deelgeno men. De commissievergadering (in het stad huis) begint om acht uur. Zaalvoetbal in Sas van Gent SAS VAN GENT - In de Sasse zaal voet balcompetitie heeft leider Com Boys op de eerste speeldag van het nieuwe jaar. een nederlaag gelegen tegen Molen kreek. Al snel werd Com Boys door Eg- bert Wille van Molenkreek op een 1-0 achterstand gezet. En eer ze dit doel punt verwerkt hadden stond het al 2-0 voor Molenkreek, eveneens door Eg- bert Wille. Com Boys wist niet goed raad met dit Molenkreek. Doch voor rust wist Corn Boys tot 2-1 terug te ko men via Daan Maas. Na rust leek Com Boys zich te herstellen want via Peter Roos werd de stand 2-2. Molenkreek echter gaf zich niet gewonnen en door doelpunten van Egbert Wille en Loek de Beleir won Molenkreek deze wed strijd. RRS profiteerde gretig van deze mis stap door met 8-1 te winnen van ONA/ SU, en op twee punten van Com Boys te komen. Fabricom n rukt steeds verder op, nu was het CPC de dupe en werd met 10-2 verslagen. Philippine n bleef onderaan door met 6-1 te verliezen van Philippine I. DEHO'80/MM won zijn wedstrijd maar nipt van Gravin met 2- 1. Rac. White H steeg weer op de rang lijst ten koste van Reseda, Rac. White II won met 2-1. In de tweede klas was er de verrassende winst van CPC II op Rooien Oedt, CPC II wist hier een 3p2 zege te behalen. Mo lenkreek H versloeg Com Boys II met 1-0. Philippine III versloeg gemakkelijk CORN Boys IV met 4-1. CSM moest de punten aan Rac. White m laten en ver loor met 1-0. IZV had veel moeite met Com Boys III, het werd na een spannen de wedstrijd tenslotte 1-0 voor IZV. De standen zijn: eerste Idas: 1 Corn Boys 15- 26; 2 RRS 15-24; 3 Philippine 115-20; 4 Molen kreek 15-20; 5 DEHO'80/MM 15-20; 6 Gravin 15-17; 7 Reseda 15-16; 8 Rac. White n 15-11; 9 ONA/SU 14-8; 10 CPC 15-7; 11 Fabricom II 14-5; 12 Philippine H15-4. Tweede klas: 1 IZV 15-26; 2 Rijnvaart 14-25; 3 Corn Boys Hl 15-22; 4 Molenkreek H15-18; 5 Philippine ni 15-17; 6' Rooien Oedt 15-14; 7 CSM 15-14; 8 Corn Boys n 15-10; 9 Rac. White m 15-10; 10 DEHO'80/ MM H 14-7; 1! CPC H 15-7; 12 Com Boys IV 15-4. De eerste kamers van de nieuwe oostvleuqel van het bejaardentehuis Ter Reede in Vlissingen beginnen zich af te tekenen. I Eind volgende maand zal het casco van deze vleugel gereed zijn. VLISSINGEN - De nieuwbouw van het bejaardentehuis Ter Reede in Vlissin gen verloopt voorspoedig. De wanden van de begane grond van de oostvleu gel staan inmiddels al overeind en men hoopt 'zeer binnenkort' met het aan brengen van de vloeren van de eerste verdieping te kunnen beginnen. Het casco van de oostvleugel, dus alleen wanden en vloeren, is, als een vorstpe riode tenminste geen roet in het eten gooit, eind februari klaar. Directeur B. G. de Graaf van Ter Reede verwacht dat het eerste deel van dé nieuwbouw, de oostvleugel (evenwijdig aan de Koudekerkseweg), aan het einde van dit jaar wordt opgeleverd. Deze vleugel krijgt aan de kant van de Kou- dekerkseweq drie, en aan de andere kant twee bouwlagen. In totaal komen er 47 éénpersoonskamers, waarvan 34 aan de voor- en 13 aan de achterzijde. Pas als de oostvleugel helemaal klaar is, kan men pas beginnen met de reno vatie van de tussenvleugel, omdat de bewoners van die kamers dan verhuisd kunnen worden naar de oostvleugel. Op de plaats waar vroeger de recreatie ruimte was, is men nu volop bezig met de bouw van een geheel nieuwe noord vleugel. De funderingen en de vloer zijn vrijwel klaar en ook daar zal men bin nenkort beginnen met de bouw van het casco. De noordvleugel gaat plaats bie den aan 43 bedden. Op de ruimte die wordt omsloten door de drie vleugels komt de nieuwe recreatiezaal. Ook daarvan is de vloer en fundatie inmid dels gelegd. Deze ruimte is ongeveer net zo groot als de oude recreatiezaal, maar de nieuwe zal met geluidsisolerende vouwwanden tot kleinere ruimtes kun nen worden omgevormd. Feestavond toerclub VOGELWAARDE - De toerclub Vogel waarde houdt voor haar leden zaterdag 15 januari de jaarlijkse algemene feest avond in het dorpshuis te Terhole. De avond wordt gevuld met diverse spelletjes, een hartige hap en de muzi kale omlijsting wordt verzorgd door een orkest. De aanvang van de avond is 20.00 uur. Schrijfavond Amnesty Terneuzen TERNEUZEN-Amnesty International Temeuzen houdt maandag 8 januari een schrijfavond voor politieke gevan genen. Dat gebeurt om 20 uur in de Goe de Herderkerk. De brieven zijn bestemd voor de regeringen van de Centraal Afrikaanse Republiek, Tsjechoslowa- kije en Zuid-Korea. Koffieconcert Clinge CLINGE - De fanfares Weldoen door Vermaak uit Clinge en 'Heikant' uit Heikant geven zondag, gezamenlijk een koffieconcert in het gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge. Dit concert begint om 11.15 uur en de toegang is gratis. De muzikale leiding is in handen van Gustaaf Pilaet, die zowel dirigent is van 'Weldoen door Vermaak' als van Heikant. Ondanks alle verbeteringen aan het te huis is directeur De Graaf naar zijn zeg gen 'getalsmatig niet tevreden'. „De in dicatiecommissie heeft tot nu toe onge veer 200 alleenstaanden op grond van hun verzorgingsbehoevendheid aange wezen voor plaatsing in het tehuis. De eerste vijftig van die lijst hadden er ei genlijk al in moeten zitten. Er komt in Vlissingen weliswaar een tehuis bü, maar de behoefte aan plaatsen in het tehuis zal de eerste twaalf jaar nog wel i blijven stijgen. Ik vrees dat we wat be treft de dienstverlening in de toekomst met het oog op de bezuinigingen wel enige stappen terug moeten doen. De nadruk zal toch meer op de thuiszorg sector komen te liggen. Kwalitatief be tekent de vernieuwing van Ter Reede een enorme verbetering, maar getals matig zijn we niet tevreden". Capaciteit De capaciteit van Ter Reede zal na de verbouwing en renovatie 251 kamen bedragen, de ziekenafdeling niet mee gerekend. Voor de verbouwing waren dat er 284. Inmiddels zijn in 'De Zoute Viever' in Oost-Souburg nog eens 79 bedden ter beschikking gekomen. De afname van het aantal kamers in het Vlissingse tehuis wordt veroorzaakt door de veranderde wooneisen. De nieuwe kamers worden groter dan de oude en krijgen een eigen keuken en toilet- en doucheruimte. „Elke kamer krijgt, met inbegrip van douche en keu ken, een oppervlakte van 25 vierkante meter. Dat is toch een riante woonruim te voor een alleenstaande", aldus direc teur De Graaf. SAS VAN GENT - Het wagenbouwers bal in de Vlaanderenhal in Sas van Gent wordt zaterdag 8 januari opge luisterd met optredens van Vader Abraham, Ria Valk en de Twee Pinten. Daarbij zijn ook de John Davis Band en de Zwicbels aanwezig. Het is voor de eerste keer in haar 28-jarig bestaan dat de carnavalsvereniging de Betekop pen het wagenbouwersbal zo groots aanpakt. Dat komt voornamelijk door' het initiatief van Vlaanderen-eigenaar Rob Versteeg, die bij de carnavals stichting aankwam met het idee een groots bal te organiseren. Op hun beurt zijn alle grote wagenbouwersvereni gingen gevraagd medewerking aan die avond te verlenen, wat uitmondt in het bemannen van de tappunten in de eve nementenhal. De bouwverenigingen, door het bou wen van flinke carnavalswagens vaak voor grote kosten gesteld, kunnen op deze manier hun kas wat aanspekken. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van de Sasse camavalsstichting om de televisie naar Sas van Gent te halen. Toen daar deze zomer ontkennend ant woord op kwam heeft Rod versteeg di rect daarop zijn idee gelanceerd. Het wagenbouwersbal wordt bezocht door de raden van elf van Moergestel en een aantal Zeeuws-Vlaamse raden van elf. De deelnemende bouwverenigingen zijn de Deurdouwers, Pijke Zot, de Zuipcilinders, de Ventjes, de Peetjens en de Laatbouwers-Kokkaflokkers. Het wagenbouwersbal is het laatste cama- valsevenement dat de stichting de Be- tekoppen organiseert voor het carnaval van 12 tot en met 15 februari aanstaan de. De aanvang van het bal is 20.00 uur. WEMELDINGE - Veel verandert er niet. De huisarts in Wemeldinge blijft Eckhardt heten. Dat is dus gemakke- Ujk. Het verschil is alleen dat Eck hardt senior de telefoon placht te beantwoorden met 'dokter Eckhardt'. Zijn zoon, die de praktijk per 1 januari heeft overgenomen, noemt alleen zijn achternaam. „Ach ja, dat is iets van deze tijd", zegt A. J. Eckhardt <61). „Vroeger zette je automatisch dokter voor je naam. Dat doen ze tegenwoor dig niet meer". Ondanks dat hij zich steeds lïuisarts in hart en nieren heeft gevoeld, heeft Eck- hardtzijn praktijk na 29 jaar beëindigd. „Mijn zoon meldde zich aan", verklaart hij. „Dat was dus een mooie gelegen heid om ermee te stoppen. Maar anders was ik zeker nog een paar jaar doorge gaan. Want het vak was me hef en dat is het nog steeds". Sinds 1 januari vorig jaar waren vader en zoon Eckhardt al geassocieerd Dat bood Eckhardt se nior de mogelijkheid om voor halve da gen medisch adviseur te worden bfj de onderlinge ziektekostenverzekerings maatschappij Zuid en Noord (kortweg ZHV) in Goes „Want Wemeldinge is een mooie praktijk voor een huisarts, maar dan wel voor één persoon. Twee artsen lopen er elkaar maar in de weg". De functie bij de ZHV vervult hij nu in een volledige dagtaak. Door de overstromingsramp in 1953 is Eckhardt in de Wemeldingse praktijk terecht gekomen. Hij was toen dienst plichtig militair arts en verbleef in de rampnacht bij zijn verloofde in Wemel dinge. Hij meldde zich 's morgens bij de plaatselijke huisarts, dokter Gnirrep, met de vraag of hij kon helpen. Eck hardt kreeg meteen de leiding van de Wemeldingse Rode Kruis-colonne. Vla Kruiningen en Faauwers kwam hij op de tijdelijke helicopterbasis in Zierik- zee terecht. De contacten tussen Eck hardt en Gnirrep waren voor de laatste aanleiding om kort daarop zijn praktijk over te doen aan de jonge arts. De schipperspraktijk heeft Eckhardt altijd als een bijzonder aantrekkelijke kant van het huisartsenbestaan in We meldinge gevonden. „Er zijn nu weinig schippersgezinnen meer patiënt", ver telt hij. „Maar er is een tijd geweest dat ik dagelijks op een of twee schepen pa tiënten bezocht en er waren dan iedere dag toch wel drie schippers of hun ge zinsleden op het spreekuur. Ik werd toen regelmatig 's avonds laat uit Ant werpen. Parijs of Basel gebeld om con sult Op een gegeven moment is zelfs iemand uit Noord-Frankrijk met een acute blindedarmontsteking naar We meldinge gekomen om zich door mij naar het ziekenhuis m Goes te iaten sturen". Hoewel lange dagen normaal zijn in de praktijk van een buisarts heeft dokter Eckhardt zijn beroep nooit echt zwaar gevonden. „Het is natuurlijk wel eens vervelend als je 's nachts twee of drie keer uit bed wordt gebeld, maar dat boort er nu eenmaal bij". Overigens is het de arts opgevallen dat de laatste jaren in de nachtelijke uren minder vaak een beroep op hem werd gedaan. Dat komt volgens hem doordat ziekten als kinkhoest en mazelen minder voor komen, hartklachten in een vroeger stadium onderkend worden en patiën ten die op sterven liggen veelal niet meer thuis worden verzorgd maar in een zieken- of verpleeghuis. Ook wordt 's nachts minder vaak bij de arts aan gebeld om hem te vragen naar een pa tiënt te komen kijken. Een van de dingen die de jonge Eck hardt heeft ingevoerd is een spreekuur volgens afspraak. Bij senior konden pa tiënten ook wel een afspraak maken, maar de mogelijkheid bestond daar naast om zonder afspraak op het spreekuur te verschijnen. „Dat had al tijd een speciale charme, vond ik. De wachtkamer was altijd een halve socië teit. Vroeger vonden de mensen het he lemaal niet erg om te moeten wachten. Dat was een mooie gelegenheid om al lerlei nieuwtjes uit te wisselen. Maar te genwoordig heeft iedereen haast". Eckhardt is erover verheugd dat het be roep van huisarts in de jaren 70 weer erkenning heeft gekregen als een vol waardig medisch specialisme. Er is een tijd geweest dat vooral in academische ziekenhuizen op de huisarts werd neer gekeken. Dat is veranderd. Naar de me ning van de teruggetreden Wemel dingse arts schort nog wel het een en ander aan de opleiding van huisartsen. Teveel ligt volgens hem de nadruk op de theoretische kant. „In de academi sche ziekenhuizen krijg je te maken met ziektebeelden die je maar eens in je le ven tegenkomt. Er moet weer aandacht worden besteed aan de praktische kant van het huisartsenvak, zoals de maat schappelijke aspecten en - wat zeker ook belangrijk is - de godsdienstige op vattingen waarmee je te maken kimt krijgen". Receptie Enkele jaren geleden heeft de Wemel dingse bevolking haar huisarts flink in de bloemetjes gezet bij gelegenheid van diens zilveren jubileum. Daarom had Eckhardt de overdracht van zijn prak tijk nu maar in alle stilte willen laten passeren. Hem is evenwel te verstaan gegeven dat zoiets echt niet kon. Van daar dat morgen (zaterdag) in het dorpshuis te Wemeldinge van 16 tot 18 uur een receptie wordt gehouden. „Ik kon er echt met onderuit", zegt Eck hardt bijna verontschuldigend. „Maar we houden het in ieder geval eenvou dig". Filmvertoning in De Piek Vlissingen VLISSINGEN - In het Vlissings Ontr spannings Centrum De Piek wordt don derdag 13 januari de film 'Alambnsta' vertoond De film, onder regie van Ro bert Young, vertelt het verhaal van een Mexicaanse fruitplukker in de Verenig de Staten en het onwaardige bestaan, dat hij moet leiden. De vertoning begint om 21.00 uur Bedroefd delen wij u mede dat plotseling uit ons midden is weggenomen ons lief dochtertje en zusje SABINE Zij was 9 maanden oud. Theo en Iris Maas-Vosswinkel Christa Sas van Gent, 6 januari 1983. Wij leggen haar in alle stilte neer op de begraaf plaats Sint-Jans Schorre te Sas van Gent. Liever geen kaarten of bloemen. Saab 900 GLS automaat 1979 Talbot 151016 1981 AUTOBEDRIJF Mr. F. J. Haarmanweg 56, Terneuzen, tel. 01150-18888 Verkoper A. Tieleman, tel. 01150-17919 Heden is tot onze diepe droefheid, na een ernsti ge ziekte van ons heengegaan, mijn lieve vrouw e moeder, oma en dochter JANNEKE DE JONGE echtgenote van Martinus Goosen op de leeftijd van 63 jaar. Gez. 392 vers 5 Temeuzen: M. Goosen 's-Gravenzande: P. Goosen P. Goosen-Scheele Jeanet en Martina Familie De Jonge Familie Goosen 6 januari 1983. Mauvestraat 4, 4532 GZ Temeuzen. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op maandag 10 januari a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraafplaats, na vooraf gaande rouwdienst in de Opstandingskerk (Bel- lamystraat) aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemde kerk. TERNEUZEN - WALSTRAAT - TEL. 95027 IEDERE VRIJDAGAVOND Pils en getapte frisdranken 1,25 gemeente Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen - met inachtneming van het bepaalde in artikel 46 van de 'afvalstoffenverordening ge meente Temeuzen' - ter openbare kennis dat zij de Stichting Samenwerking Ontwikkeling Sahel- landen. Stadhoudersweg 50c te Rotterdam, ver gunning hebben verleend voor het inzamelen van gedragen kleding in de maand januari in deze ge meente. Temeuzen, 6 januari 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester. C Ockeloen. De secretaris, De burgemeester van de gemeente Temeuzen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 10 januari 1983 gedurende een maand op het stadhuis, afdeling algemene zaken (planologie), kamer 504, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 december 1982 vastgestelde bestemmings plan 'Westkant I' met de daarbij behorende voor schriften en toelichting. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn m het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kunnen diegenen, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend te gen genoemd bestemmingsplan bezwaren indie nen bij het college van gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg. Temeuzen, 7 januari 1983.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26