Gebied van postdistrict Middelburg werd vergroot Geen sporen gevonden van het Predikherenklooster Zierikzee C en A wil vestiging in binnenstad van Goes Instituut geestelijke volksgezondheid 24 uur bereikbaar 'Geen gedwongen ontslagen bij Trefcenter' VAN 130 NAAR 160 POSTKANTOREN Uitreiking prijzen aan creatieve ondernemers INDEEL PROVINCIE Kandidaten nieuw bestuur VWMiddelburg MOGELIJK IN AGNESGANGGEBIED ONDANKS REORGANISATIEPLANKBB AMATEUR-ARCHEOLOGEN: 'WEL IN DE BUURT' WOENSDAG 5 JANUARI 1983 GOES - Het gebied van het postdistrict Middelburg (regio Zeeland/West-Brabant) is uitgebreid. Met ingang van 1 januari '83 zijn de plaatsen Breda, Oosterhout en Etten-Leur toegevoegd. Daardoor lopen de technische en bestuurlijke grenzen van het postdistrict nu gelijk. Voor wat betreft de expeditie waren de drie Brabantse plaatsen al ondergebracht bij het knooppunt Roo sendaal (onderdeel van het district Middelburg). Het aantal postkantoren is door de reorganisatie met ongeveer 30 gestegen tot ruim 160. Eén en ander bleek dinsdag uit mededelingen van adjunct directeur U. Olij, tijdens een informele bijeenkomst in Goes voor directeuren en stafleden van het postdistrict Middelburg. het gebied van huisvesting en werkom standigheden in Roosendaal. Hü voeg de eraan toe dat in 1982 voor alle post kantoren in het district een omvangrij ke 'beveiligingsoperatie' kon worden afgesloten, In vrij korte tijd zijn de kan toren voorzien van uitgebreide veilig heidsmaatregelen, zoals het aanbren gen van pantserglas, alarmeringssyste men, en dergelijke. Nieuwe activiteit Olij maakte duidelijk dat vanwege de reorganisatie het afgelopen jaar veel voorbereidingen moesten worden ge troffen, in nauw overleg met het post district Den Bosch (waartoe de drie overgehevelde plaatsen behoorden). Hij stelde dat de reorganisatie als zoda nig soepel en zonder problemen was verlopen. Voor de medewerkers van het postdistrict zal donderdag 6 januari enige aandacht aan de gewijzigde om standigheden worden geschonken. Ad junct-directeur Olij vertelde voorts dat in de loop van 1983 nóg een reorganisa tie zal worden voltooid, namelijk die van het expeditie-knooppunt Roosen daal. De activiteiten van de expeditie in Roo sendaal vinden thans op vijf verschil lende plaatsen hun beslag. Er is nabij het stationsgebouw een nieuw gebouw in wording en dat komt dit jaar gereed. Tegelijk met de ingebruikname van de nieuwbouw zal ook een nieuwe organi satie van het expeditie-knooppunt wor den ingevoerd. Olij toonde zich ingeno men met de komende verbeteringen op Diefstal materialen uit bouwketen in Middelburg MIDDELBURG - Vier bouwketen op het bouwterrein in het plan Reijershove in de hoek Spinhuisweg/Verlengde To- renweg in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag onge wenst bezoek gehad. Uit een keet van het installatiebedrijf Velde bv werd voor 2500 gulden aan gereedschappen ontvreemd. Uit drie keten van de Wal- cherse Bouwunie werd voor tweedui zend gulden aan materiaal meegeno men. Schade bij botsing op kruising Hulst HULST - Bij een botsing op de kruising van de IJzeren Handstraat met de Koolstraat in Hulst zijn dinsdagmor gen omstreeks negen uur twee perso nenauto's beschadigd. Het ongeluk ge beurde doordat de automobilist I. L. uit Hulst, die over de IJzeren Handstraat reed, op de kruising geen voorrang kreeg van een auto, bestuurd door W. K. uit Hulst, die over de Koolstraat in de richting van de Zoutestraat reed. MIDDELBURG - Dinsdag II ja nuari wordt voor het eerst de 'Prijs voor Creatief Ondernemerschap' van de Kamer van Koophandel in Midden- en Noord Zeeland uitge reikt. Dat gebeurt tijdens de open bare vergadering van de Kamer in de Schouwburg te Middelburg. De uitreiking wordt verricht door de gedeputeerde voor economische zaken drs. G. C. A. Barbé. De 'Prijs voor Creatief ondernemer schap' in ingesteld bij de opening van het nieuwe kantoor van de Ka mer van Koophandel in oktober 1981. Het bedrijfsleven heeft toen een fonds gesticht, dat als bestem ming kreeg 'het bevorderen van het ondernemen in het gebied van de Kamer door de aandacht te richten op creatief ondernemerschap en verdienstelijk ondememersinitia- tief'. Voor het beheer van het fonds - groot ongeveer 21.000,- is destijds een adviescommissie ingesteld, be staande uit de heren ir J. van Loo sen (voorzitter departement Zee land van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Han del), ir S. J. de Graaf (voorzitter re gio Zeeland van de Nederlandse Vereniging voor Management - NI- VE), J. van den Bos (lid Kamer van Koophandel) en mr R. de Blij (se cretaris Kamer van Koophandel). Deze commissie fungeert ook als adviserende jury, terwijl de eindbe slissing over de toekenning van de prijs in handen van het bestuur van de Kamer van Koophandel ligt. Dinsdag dus wordt bekend ge maakt welke ondernemingen naar oordeel van jury en bestuur de prijs hebben verdiend. „Uiteraard hou den we de namen van de onderne mingen nog even geheim, even als de prijs, die symbolisch is, De on dernemingen krijgen dus geen geldbedrag, maar iets in de richting van een miniatuur." vertelde secre taris mr De Blij. Hij vertelde er nog bij dat de commissie een selectie had moeten maken uit 85 bedrij ven. De openbare vergadering van de Kamer begint om 10.15 uur met het huishoudelijk gedeelte, om 11.00 uur volgt de prijsuitreiking en om 11.15 uur houdt de Kamervoorzit ter zijn jaarrede. In zijn toespraak toonde adjunct-di recteur Olij zich erover verheugd dat een nieuwe activiteit die in oktober '82 in het district werd ingevoerd, een suc ces is: de verkoop van buitenlands geld. Deze mogelijkheid is voorshands beperkt tot de grotere kantoren in Mid delburg, Goes, Oostburg, Terneuzen, Hulst, Zierikzee en Vlissingen en enke le kantoren in West-Brabant. „De nieu we activiteit heeft van begin af aan goede resultaten gegeven, ondanks het feit dat we ruim buiten het vakantie seizoen ermee zijn begonnen", aldus Olij. De adjunct-directeur liet weten dat het werk in het postdistrict Middelburg in het afgelopen jaar is toegenomen, méér nog dan landelijk het geval was. Hij her innerde eraan dat die landelijke stij ging respectievelijk 1 percent voor het postverkeer en 4 percent voor het werk verkeer in het hele land bedroeg en het district zat daar nog boven. Olij merkte op voor 1983 nog een lichte groei in het district te voorzien. Een voorspelling over het te verwachten percentage kon hij echter niet geven. De adjunct-direc teur was tevreden over de kwaliteit van de dienstverlening van 'Tante Pos' in het district. Hij vond dat die op een aan vaardbaar hoog peil ligt, zoals onder zoek heeft aangetoond. Olij wees erop dat de PTT doelbewust de afgelopen jaren een kwaliteitsbeleid heeft ontwik keld, "en daar plukken we nu de vruch ten van". MIDDELBURG - Het Zeeuws instituut voor de geestelijke volksgezondheid (ZIGV) voert vandaag - woensdag - een zeven maal 24 uurs bereikbaarheids dienst in voor de regio Bevelanden/ Schouwen-Duiveland/Tholen en Sint- Philipsland. Het ZIGV treft voorberei dingen om binnenkort in de gehele pro vincie te starten met een soortgelijke voorziening. Dit is dinsdag desge vraagd meegedeeld door directeur drs F. de Boer. Staatssecretaris van volksgezondheid Van der Reijden heeft aan erkenning van instellingen voor de ambulante geestelijke volksgezondheid (waaron der ZIGV) de voorwaarde van de instel ling van de bereikbaarheid verbonden. Als uiterste termijn heeft hij de datum 1 april genoemd. De bereikbaarheidsdienst voor Noord- Zeeland wordt steeds waargenomen door twee personeelsleden die elk mo ment oproepbaar zijn via semafoons. Dit gebeurt dan door tussenkomst van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland in Kloetinge. Met het instellen van de dienst in Zeeuwsch-Vlaanderen (vanuit de vesti ging m Terneuzen) zijn nog wat proble men. Voornaamste struikelblok is op het ogenblik de opstelling van de alarmcentrale in Terneuzen. Van hier uit zouden de bereikbare personeelsle den van het ZIG opgeroepen worden kunnen. De centrale verleent op het ogenblik echter nog geen diensten aan derden en stelt zich tot op heden ook weigerachtig op tegenover het ZIGV. Lukt het niet dan overweegt de instel ling om de bereikbaarheidsdiensten bijvoorbeeld via de Centrale Post Am bulancevervoer (CPA) in Goes te rege len. Walcheren Op Walcheren is de invoering nog af hankelijk van de opvulling van enkele vacatures. De heer De Boer sprak dins dag de hoop uit dat deze kwestie spoe dig rond zal zijn zodat ook in die regio 1 april gestart kan worden. De directeur wees er overigens op dat het instituut zelf twee jaar geleden bij het ministerie van volksgezondheid al een plan had ingediend voor de bereik baarheidsdiensten, compleet met de fi nanciële consequenties. Hierop is nooit commentaar ontvangen. De staatsse cretaris komt nu wel met de eis van in voering per uiterlijk 1 april. Hoe het in stituut dit financieel voor elkaar moet krijgen is er niet bijgezegd. 'Er hangt geen prijskaartje aan' aldus de heer De Boer. Vandaar dat het ZIGV de finan ciële zijde voorlopig zelf uit zal moeten zoeken. MIDDELBURG - Als alles meezit heeft de VVV in Middelburg vanaf woensdag 9 februari weer de beschikking over een voltallig (nieuw) bestuur. Op die dag namelijk wordt de algemene le denvergadering gehouden waarin het nieuwe bestuur wordt gekozen. Er is inmiddels een definitieve kandidaten lijst vastgesteld. Deze lijst ziet er als volgt uit: H. Bogaert (voorzitter), J. van Werkum (secretaris), J. Jebbink (penningmeester) en de le den J. Bijleveld, M. van Duin, W. Papen dorp, B. Huissink en J. van der Zwaan De kandidaat-bestuursleden zijn af komstig uit het bedrijfsleven, het bank wezen en de particuliere sector. Zij werden geselecteerd door de vorig jaar in het leven geroepen stuurgroep, die het VW-gebeuren in de bestuurloze periode heeft begeleid. De stuurgroep bestaat uit de heren M. van Boven en K. Scherphuis. De heer Van Boven vertel de dinsdag: „Wij zullen in ieder geval geen zitting nemen in het nieuwe be stuur. onze taak was puinruimen en dat hebben we zo goed mogelijk gedaan". De vergadering waarin het VW-be stuur wordt gekozen wordt gehouden ir Ambachtencentrum Demerary en be gint om acht uur 's avonds Het kantoor van de accountantsunie van de ZLM aan de Wijngaardstraat, wellicht de lokatie voor een C en A-vestiging in Goes. GOES - C en A Nederland BV heeft vergevorderde plannen voor een vesti ging in Goes. De gedachten daarvoor gaan uit naar het winkelcentrum De Wijngaard in het zogenaamde Agnes- ganggebied tussen de Westwal en de Wijngaardstraat. De confectiekleding- zaak moet gedeeltelijk komen op de plaats waar nu nog het kantoor van de accountantsunie van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) staat. Ook zal een aantal van de momenteel in aanbouw zijnde winkeleenheden bij het pand worden getrokken. Volgens een woordvoerder van C en A Nederland is er nog geen sprake van dat het concern definitief heeft gekozen voor de locatie in De Wijngaard. Wel bevestigde hij dat de onderneming in Goes een zaak wil beginnen. Die moet dan ongeveer net zo groot worden als de vestiging van C en A m Middelburg. Hij vertelde dat momenteel nog verschei dene mogelijkheden in Goes worden bekeken. Eén van die mogelijkheden is het pand van Vroom en Drees mann in het win kelcentrum Schuttershof, waarvan de bouw al geruime tijd is gestaakt. Bij de gemeente Goes wordt er evenwel van uit gegaan dat C en a inmiddels de keus heeft laten vallen op het winkelcen- MIDDELBURG - De leiding van het warenhuis Trefcenter in Middelburg voorziet geen gedwongen ontslagen in verband met de op handen zijnde reor ganisatie bij Koninklijke Bijenkorf Beheer (KBB) waarvan de zaak deel uitmaakt. Dit deelde de heer M. van Duin, bedrijfsleider bij Trefcenter, dinsdag desgevraagd mee. Hij zei verder dat geruchten over reeds aangekondigde ontslagen volledig uit de lucht gegrepen zijn. „Er bestaat bij ons geen enkel reorganisatieplan. Wel zijn we kritisch ten aanzien van het natuurlijk verloop. Per geval wordt bekeken of open gevallen plaatsen nog wel opgevuld dienen te worden" aldus Van Duin. De bedrijfsleider wees erop dat zijn zaak geen goudmijn is zoals wel eens wordt verondersteld. Volgens Van Duin komt dit voornamelijk door de concur rentieslag met Miro in Vlissingen. De winstmarges zijn daardoor kleiner ge worden. Daartegenover staat dat er nog steeds sprake is van een stijgende klan- tenstroom. Trefcenter-zaken maken onderdeel uit van de werkmaatschap pij Maxis waartoe ook de Berco-vesti- gingen en die van Praxis (alleen doe het zelf-branche) behoren. Volgens de heer Van Duin werkt de formule van de Ma- xis-zaken nog steeds uitstekend. rl kr'r-rrrt^EEa HHf Het warenhuis Trefcenter in Middelburg. Het afgelopen jaar is er wel ongeveer een tiental banen verloren gegaan in de administratieve sector bij Trefcenter. Dit tengevolge van automatisering. De bedrijfsleider van Trefcenter verklaar de dmsdag dat er daarbij geen gedwon gen ontslagen zijn gevallen. Door na tuurlijk verloop openvallende banen werden niet opgevuld terwijl men ook gebruik maakte van tijdelijke perso neelsleden op contractbasis. Zoals bekend heeft het bureau McKin- sey een rapport opgesteld over de toe komst van KBB waar in totaal 19.000 mensen hun br ood verdienen. De raad van bestuur van het concern praat dins dag 11 januari met de vakbonden over de daaruit voortvloeiende reorganisa tiemaatregelen. De dag daarop wordt de zaak doorgesproken met de centrale ondernemingsraad van KBB waarna, volgens een woordvoerder van KBB in Amsterdam dinsdag, de top van het be drijf in de tweede helft van januari de reorganisatiemaatregelen in de open baarheid zal brengen. Parkeergebied. Was de heer Van Duin dinsdag vrij op timistisch ten aanzien van de weerslag van de landelijke ontwikkelingen op Trefcenter, anders denkt hij over de lokale problemen. Het bedrijf eist van het gemeentebestuur vervangende parkeergelegenheid tijdens de bouw van de parkeerkelder in het Geerege- bied. Twee jaar geleden presenteerde het bedrijf op het stadhuis al plannen om de parkeerproblemen op te heffen. De heer Van Duin noemde het dinsdag morgen onbegrijpelijk dat het gemeen tebestuur blijkbaar wel in staat is om de bouw van de veelbesproken kelder overal goedgekeurd te krijgen binnen enkele weken, maar tegelijkertijd zo lang over de kwestie van de parkeer- problematick doet. Later op de dag kreeg hij echter alsnog een uitnodiging om vandaag - woensdag - bij gemeente werken te komen praten over mogelij ke oplossingen. Zoals bekend heeft het bedrijf het ge meentebestuur gedreigd met een kort geding. De voorbereidingen hiervoor zjjn voltooid en het wordt aangespan nen indien er bij de aanvang van de bouw nog geen vervangende parkeer voorzieningen zijn. Het braakliggende Geeregebied kan ongeveer 300 auto's bergen. Dinsdag werd bekend dat niet direct alle plaatsen vervallen bij het be gin van de bouw. Aan de zijde van de korte Geere (middengebied) blijven voorlopig iets meer dan honderd plaat sen beschikbaar. Volgens Van Duin kan het zeer ernstige gevolgen hebben voor ?jn zaak als er geen vervangende voorzieningen ko men. „Dat staat geheel op zichzelf, we zouden die problemen ook krijgen in dien KBB nu niet m de problemen zou zitten" aldus Van Duin. trum tussen Westwal en Wijngaard straat Wethouder L. H. de Leeuw van ruimtelijke ontwikkeling liet weten dat hij blij is met de plannen van een pu bliekstrekker als C en A zich in Goes te vestigen. Al wilde hij niet verhelen dat hij de kledingzaak eigenlijk liever in het Schuttershof had gezien. De Leeuw meende dat het winkelcentrum De Wijngaard er met de komst van C en A aantrekkelijker op zal worden, niet al leen voor de consument, maar ook voor andere ondernemers. Bij de ontwikkeling van de plannen voor het winkelcentrum in het Agnes- gang-gebied is er steeds naar gestreefd de grond die de ZLM in bezit heeft aan de Wijngaardstraat bij het project te be trekken. Er konden aanvankelijk ech ter geen zaken worden gedaan, reden waarom een deel van het winkelcen trum als het ware om de ZLM-bezattin- gen heen is gebouwd. De accountantsu nie heeft inmiddels besloten een nieuw kantoor te bouwen in het gebied Klein- Frankrijk. De plannen daarvoor wor den op dit moment besteksgereed ge maakt. Het kantoor moet als alles vlot verloopt eind dit j aar klaar zijn. Over de verkoop van het pand aan de Wijn gaardstraat heeft de ZLM inmiddels een overeenkomst gesloten met de pro jectontwikkelaar. De Waal Vastgoed BV. Als ontbindende voorwaarde is daarin opgenomen dat de koop niet doorgaat als C en A onverhoopt van de vestiging in het winkelcentrum De Wijngaard af zou zien. Over de invulling van de plaats waar thans het kantoor van de accoun tantsunie staat door een C en A-vesti- ging, wordt nauw overleg gevoerd met de gemeente Goes. Voor de gemeente zou het uit stedebouwkundig oogpunt moeilijk aanvaardbaar zijn wanneer de kledingwinkel voornamelijk gericht zou zijn op het parkeerplein van het winkelcentrum met een kale achterzij de aan de Wijngaardstraat. Dat past niet in het streven van de gemeente om de winkelfunctie van deze straat te ver sterken. ZIERIKZEE - Het bodemonderzoek van de Zie- rikzeese amateur-archeologen Paul van der Sneppen en Frans Beekman heeft in feite een omgekeerd resultaat opgeleverd. Want bewezen is dat het doelwit van het onderzoek, de lokatie van het verdwenen Predikherenklooster, niet ge legen is op het voormalige schoolterrein aan de Nieuwe Boogerdstraat. Dat klooster moet dan ook vrijwel zeker ergens anders in de buurt, vermoedelijk in belendende achtertuinen van de woningen in deze omgeving gestaan hebben. Dit blijkt uit een verslag dat Van der Sneppen uitbrengt van het dezer dagen afgesloten bodemonderzoek. Hij meent intussen dat deze bevindingen een 'handreiking' kunnen vormen bij eventueel verder onderzoek naar de restanten van het klooster in de toekomst. „Uit gangspunt kan daarbij immers zijn dat het in elk geval niet op de plaats van de school heeft ge staan". Van der Sneppen verklaart overigens dat er dan wel geen funderingen van het Predikherenkloos ter zijn aangetroffen, maar wel enige stukken muur van huizen die naar hij aanneemt, om streeks 1600 moeten zijn gebouwd met stenen uit de 13e of 14e eeuw. en vermoedelijk afkomstig van het enige malen door brand geteisterde klooster Onder de muren hebben de onderzoekers ook nog eens een veertig tot vijftig centimeter dikke laag zwartgeblakerd puin gevonden, dat volgens hen eveneens afkomstig moet zijn van het oorspron kelijk nabij gelegen klooster. „De in het puin aan wezige scherven moeten restanten zijn van één van de branden die vóór 1500 plaats hadden", denkt Van der Sneppen. Intussen heeft al het werk op het door sloop van het oude schoolgebouw vrijgekomen terrein een vrachtje aan interessante bodemvondsten opge leverd. Tot de voorwerpen die de afgelopen weken voor nader onderzoek en bewaring In het stadhuis zijn opgeslagen, horen onder meer een gave tin nen lepel, een zogenaamde Wanfriedschotel, en een emmer vol met leerwerk bestemd voor schoei sel. Al deze zaken dateert Van der Sneppen echter als 'jonger dan 1600'. Verder zijn een aantal uit dezelfde periode afkomstige pijpjes van Engelse pijpmakers uit de bodem gehaald, en een vrijwel gaaf 17e eeuws Majolica-bord. Ook hebben Beekman en Van der Sneppen de fundering blootgelegd van een meekrapfabnek en een zeepziederij, die zich vroeger hebben bevon den waar tot voorenige maanden het uit de jaren 1880 daterende schoolgebouw heeft gestaan. Te vens is alle doorde twee onderzoekers in vele vrije uren bestede moeite beloond met een grote hoe veelheid scherven. En een oudleerling van school hoofd Van der Sneppen. Toon de Bruin, poogt intussen om die brokstukken weer netjes aan el kaar te lijmen. De resultaten van hun werkzaamheden hebben de amateur-archeologen nog eens grondig ge sterkt in hun toch al vaste overtuiging, dat het in de oude binnenstad van Zierikzee moet wemelen van allerlei interessante zaken. Van der Sneppen is dan ook zeer te spreken over de door de gemeen te verleende medewerking die het nu afgesloten onderzoek mogelijk heeft gemaakt. „We wachten nu met enige smart op een nieuw plekje om verder aan de slag te gaan. Maar die kans krijg je niet vaak omdat je al gauw op particulier terrein te recht komt". Andere plaats Overigens weet Van der Sneppen best een plaats waar nog wel een en ander uit de historie te vin den zal zijn. En die is gelegen bij de, in verband met vervangende nieuwbouw, voor afbraak op stapel staande rusthuizen 'Irene' en 'Ons Huis'. „Daar zullen interessante dingen aan het licht kunnen komen. Vroeger stond er ter plekke een pesthuis". Maar Van der Sneppen heeft voorshands zijn twij fels of hij dat samen met Beekman daadwerkelijk zal kunnen aantonen. „De slopers zijn over het algemeen niet zo blij met onze activiteiten die de werkzaamheden vertragen en dus extra geld kos ten En wij hebben daar begrip voor uiteraard, zij hel dat wanneer een sloopterrein er eenmaal weer netjes bij ligt, de kans om nog eens in de bodem te kijken, voorgoed verkeken is". Schoolhoofd P van der Sneppen achter een deel van de gevonden oude voorwerpen. Haagse gerechtshof eist bevestiging van vonnis tegen inwoner van Hoek DEN HAAG - De procureur-generaal van het Haagse gerechtshof heeft be vestiging van het vonnis - drie wehken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor een jaar - geëist tegen de 33-jarige E. K. uit Axel. Verdachte had op 20 juni van het vorig jaar zijn auto bestuurd, terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. Tevens verkeerde hij by zijn aanhouding op de rijksweg in Hoek onder invloed van al cohol. De bloedproef, die verdachte werd afgenomen, toonde een alcohol promillage van 2,31. Voorts werd K. ten laste gelegd het plegen van vernielin gen aan geparkeerde auto's in Vlissin gen. De politierechter in Middelburg had de verdachte veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor een jaar. Wegens overtreding wijnbesluit vijftig gulden boete voor Sasse koopman DEN HAAG - Wegens overtreding van het wijnbesluit heeft het Haagse ge rechtshof een 51-jarige koopman uit Sas van Gent veroordeeld tot een boete van vijftig gulden en inbeslagname gevorderd van de wijn. De procureur- generaal had honderd gulden boete geëist en inbeslagname van de wijn. De verdachte verhandelde twintig fles sen wijn. die met aan de gestelde eisen voldeden. De Sasse koopman verklaar de echter dat de kwaliteit van het pro- dukt niets te wensen overliet Boven dien verkocht hij de wijn voor 30 gulden per fles. terwijl hij helemaal geen wijn handelaar was. De politierechter in Middelburg had de man uit Sas van Gent veroordeeld tot een boete van 600 gulden en inbeslagname gevorderd van de wijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 7