Tennisfoppers Nederland en België in Vlissingen in Tafeltennisbond handhaaft standpunt damescompetitie Nieuwe elementen Rotterdam maken aantrekkelijk STANDEN Kernploegsponsor op de bres voor Van der Duim Eerste prijs lotto 5,5 ton SC Amersfoort traint weer Schaaktoernooi in Hastings Kees van Kooten bij PEC Zwolle LAATSTE ZESDAAGSE VAN SERCU Wielercross Kruiningen Euwe-ring voor Bouwmeester PORTUGESE CLUBS NIET NAAR AFRIKA IWOENSDAG 5'JANUARI 1983 VLISSINGEN - Drie weken geleden kreeg Moos Vogelaar, beheerder van de Jarinohal in Vlissin gen, telefonisch het verzoek of hij de tennisinterland tussen Nederland en België wilde organise ren. „We willen binnen een uur weten of je het doet of niet", luidde het van de zijde van de tennisbond (KNLTB). Vogelaar aarzelde niet en zei gelijk „ja". Sindsdien is de beheerder van de Vlissingse tennishal bijna onafgebroken in de weer om de organisatie tot in de perfectie te regelen. Zaterdag en zondag treden in Vlissingen de vier beste tennissers van Nederland en België tegen elkaar aan. Voor Nederland treden in Vlissingen Huub van Boeckel, Michel Schapers, Marc Albert en Ton Sie aan. België wordt vertegenwoordigd door Bernard Boileau, Jan Vanlangendonck, Thierry Chevaux en Mare Sluzny. Zowel Neder land als België bereidt zich op dit mo ment voor op de strijd om de Kingscup, een Europese landencompetitie. In het leader daarvan speelt Nederland woens dag 12 januari in Gorinchem tegen De nemarken. Zondag 16 januari volgt in Dronten de ontmoeting tegen Monaco, waarna donderdag 20 januari de uit wedstrijd tegen Zwitserland op het pro gramma staat. De interlandwedstrijd tussen Neder land en België is de voortzetting van een jarenlange traditie. Vorig jaar werd het duel door verschillende omstandig heden niet gespeeld. Drie weken gele den pas kreeg Vlissingen de interland DEN HAAG - De lotto van het nieuw- jaarsweekeinde heeft zowel voor de eerste- als de tweede prijs een winnaar opgeleverd. De uitkering voor de hoofdprijs is ruim 560.000 gulden bru to. De resultaten van de sportprijsvragen zijn: Lotto 52 Eerste prijs, één winnaar, bruto ƒ563.352,10; tweede prijs, één winnaar bruto 150.000,00; derde prijs, 109 win naars, bruto ƒ2.150,40; vierde prijs, 5.092 winnaars, 46,00; vijfde prijs, 82.412 keer 5,00. Toto 51. Eerste prijs. 55 winnaars, 438,80; twee de prijs, 3.586 winnaars, 8,80; derde prijs, 3.130 winnaars, 8,80. Toto 52. Eerste prijs, 4 winnaars, ƒ6.173,10; tweede prijs, 193 winnaars, 85,20; der de prijs, 1.940 winnaars, 21,20. In toto-gelijk 52 waren geen kandidaten voor de eerste- en de tweede prijs. De I uitkering voor de derde prijs is 151,90 en voor de vierde prijs 8,60. Cijferspel. In het cijferspel 51 (53 38 43) is een win naar van de hoofdprijs van 100.000 gul den. Er zijn twee winnaars van de twee de prijs van 10.000. In cijferspel 52 (02 35 79) was geen winnaar van de hoofdprijs. De tweede prijs van 10.000 gulden wordt drie keer uitgereikt. VLISSINGEN-De standen inde diver- volgt uit: Dames le divisie: Cheetah 13-26 GR. Eagles 12-18 JRC Boxt 12-16 Dragons 10-14 Kimbria 11-12 Amh. E. 12- 8 Dynamo 11-2 Elmex 13- 0 Heren 10-18 11-16 11-16 11-14 10-10 11-10 11- 8 10- 6 10- 6 10- 2 Flash Octopus OBC Breda P. I Rush Bladel Condor Volh. Braggarts Ti tan us BV Souburg 10- 0 Heren le klas: Vlrtus Pendragon Boyoyancy Waldric E Tigers Almonte SVH BV Hulst J Crabs wsc Dames leklas: BV Soub. 1 Valken, 1 ELBC i Dynam. 2 Marath. 2 Marth. 1 BI. Wit J. Crabs Smokkelh. BV Soub. 2 Sch.sport Valen. 2 Heren 2e klas; Marth. 1 Vossenb, 1 Marth. 2 Gem. B, wit Dynamo BV Soub. 2 Sch.sport BV Soub. 3 Smokkelh. Vossenb. 2 HTS Dames 2e klas: Voorw. Marth. 3 Volhard Operatie Dynam 3 BV Hulst 10-18 10-16 10-14 9-12 9-10 10-10 10-10 10- 6 10- 6 10- 4 10- 2 11-18 9-16 10-16 10-14 9-12 11-12 8- 8 10- 8 9- 4 10- 4 10- 4 12-24 12-16 10-14 11-14 10-12 10-12 11-12 10-10 11-10 9- 2 11- 0 9-16 9-14 9-12 9-12 9-10 ketbal zien er als De Polder 9- 4 Valken. 3 9- 0 J. Crabs 2 7- 0 Heren 3e klas: Volhard. 2 10-20 J. Crabs 2 10-18 BV Hulst 2 9-14 Dynam. 2 10-12 Voorw. 11-12 Simple DR. 10- 8 Matador 8- 6 J Crabs 3 10- 6 Mevo 10- 4 Vossen. 3 10- 2 Operatie 10- 0 Dames 3e klas: Marth. 4 9-16 J. Crabs 38-14 Valken. 4 9-12 Volhard. 2 9-11 Delta C 1 9-10 De Bucket 9-10 BC 8 as 9- 5 Operatie 2 8- 4 Mevo 2 8- 4 Delta 'c 2 8- 0 Heren 4e klas Sch.sport 2 8-16 BV Soub. 4 10-12 J. Crabs 4 10-10 Matador 2 7- 8 De Schuur 8- 8 De Bucket 10- 8 Smokkelh. 2 7- 6 Dynam. 3 8- 6 Simple DR. 2 9-6 Marath. 3 10- 6 Mevo 2 9- 0 J. Jun. hoofdklas: Flash 11-22 Nashua 10-18 Beltlstos 12-18 Kimbria 10-14 Werkend. 10-14 Giants 11-10 Breda P. 12-10 E, Tigers 10- 8 Marth, 12- 6 Coveco 10- 2 Akros 11- 0 J. jun. le "klas BV Hulst 10-18 Marth. 2 8-14 BV Soub. 9-14 Volhard. 1 9-10 Dynamo 10- 8 Sch.sport 6- 0 Marth 3 8- 0 Volhard. 2 8- 0 M. jun. le klas: BV Soub. 9-18 Smokkelh. 2 8-12 Dynamo 8- 8 Sch.sport 7- 6 Marth 9- 6 Smokkelh. 1 6- 2 Mevo 7- 0 voor dit jaar toegewezen. „We hebben op 3 december nog gesproken met de Belgen, maar op dat moment was het nog niet zeker of we in Belgié of in Ne derland zouden spelen. Vandaar dat we wat laat waren", verklaart woordvoer der R.G.L. Lemmens van de KNLTB Moos Vogelaar heeft sindsdien alle zei len moeten bijzetten om het geheel op poten te zetten. „Die organisatie, daar verkijk je je verschrikkelijk op", stelt hij aan de vooravond van het gebeuren. Met het draaiboek van de tennisbond in de hand ging Vogelaar aan de slag, maar de Vlissingse organisator merkte dat er meer zaken te regelen vielen. Ho telaccommodatie, gemakkelijke fau teuils in de kleedkamer, een VIP-room, een deugdelijke geluidsinstallatie, ballenjongens en -meisjes, een koelbox op de beide banen, massagetafels, om maar eens wat te noemen. „Ik wil dat alles perfect verloopt. Al kost het me geld. Ik wil dat ze in de toekomst zeg gen: „Daar in Vlissingen was alles pri ma geregeld". Dit moet een klapper worden". Uitdaging Voor de aanvang van het toernooi wordt in de Jarinohal een tribune met een capaciteit van 500 toeschouwers neergezet. „De verwacht dat er in z'n to taliteit zo'n vijf- a zeshonderd mensen komen", verklaart Vogelaar. Er wordt in Vlissingen op twee banen gespeeld. De wedstrijden beginnen om tien uur 's morgens en duren tot zes uur. „De voor verkoop komt nu een beetje op gang", vertelt Moos Vogelaar, die optimistisch vervolgt: „Misschien dat we in de toe komst meer interlands hierheen kun nen halen. Je moet dan wel het gevoel hebben dat je het aankunt. Zo'n wed strijd als deze kan ik in ieder geval ge makkelijk hebben. Voor mij is het toch een soort uitdaging Grote afwezige in Vlissingen is Eric Wil- borts. De op internationaal niveau nog altijd niet doorgebroken Brabander raakte eind december tijdens de Neder landse indoorkampioenschappen ge blesseerd en is nog steeds niet hersteld. „Daarom komt hij voorlopig niet in aanmerking voor interlandwedstrij den", verklaart de heer Lemmens. Huub van Boeckel, de Nederlandse kampioen, Michel Schapers, Mare Al- bert en Ton Sie, onlangs nog finalist tijdens het NK indoor, moeten eehter ook voor tennis van niveau kunnen zorgen, terwijl de Belgen Boileau en Vanlangendonck enkele weken gele den tijdens het WCT-tocrnooi in Ant werpen nog uitstekend voor de dag kwamen. De beide ploegen arriveren vrijdagmiddag rond twaalf uur in Vlis singen. 's Middags wordt er vanaf twee uur getraind in de Jarinohal. Afoos Vogelaar: ,J)it moet een klapper worden". DEN HAAG - Wereldkampioen Hilve- bert van der Duim heeft bij het aan vechten van de hem voorlopig opgeleg de schorsing niet alleen zijn privé- sponsor, maar ook de officiële sponsor van de KNSB-kernploegen aan zijn zij de. Deze laatste, de Kaas Unie, heeft zich dinsdag rechtstreeks gewend tot de tuchtcommissie met het verzoek (vandaag (woensdag) bij de behande ling van de zaak verzachtende omstan digheden in aanmerking te nemen. Dit gebeurde nadat een dag eerder po gingen van de KNSB-sponsor bestuur van de KNSB tot een soepeler houding te bewegen, waren mislukt. Dit college schorste Van der Duim, omdat deze tij dens t.v.-opnamen met andere reclame in beeld was verschenen dan die van de officiële KNSB-sponsor. Voorzitter Jhr. Mr. W. H. D. Quarles van Ufford en vice- Hilbert van der Duim voorzitter J. J. Graas reisden op oude jaarsdag naar Inzeil om de beslissing rechtstreeks aan Van der Duim in het trainingskamp van de kernploeg over te brengen. De geschrokken wereld kampioen keerde naar Nederland terug en nam contact op met de Kaas Unie. „Daarbij heeft hij zijn excuses aangebo den en zich bereid verklaard het ploe- gen-reglement alsnog te onderteke nen", verklaarde publiciteitsman Piet Elsemulder. Op grond van die verkla ring probeerde de sponsor het KNSB- bestuur te bewegen de schorsing onge daan te maken. „Het is weliswaar zo, dat alleen de tuchtcommissie een schorsing kan op heffen, maar een verzoek daartoe van het bestuur zou naar onze mening stel lig hebben geholpen", meent Elsemul der. Het bestuur meenden echter daar aan wegens de op het spel staande zwaarwegende belangen (de sponso ring van de kernploegen) niet te kun nen voldoen, waarna de. Kaas-Unie zich rechtstreeks tot de tuchtcommis sie heeft gewend. Van der Duim moet zich vandaag niet alleen verantwoorden tegenover de tuchtcommissie van de KNSB, enkele uren eerder tekent hij ook een contract met de exploitatie maatschappij Ijs hallen b.v. te Lisse. waar hij per 1 mei in dienst treedt De exploitatie-maat schappij beheert ijshallen in Leiden, Rotterdam, Dordrecht en Enschede. Eén van de werkmaatschappijen houdt zich bezig met de vervaardiging en ver koop van schaatsen. Het is dc bedoe ling, dat hier de specifieke kennis van de wereldkampioen wordt aangewend. „Wij gaan niet zijn naam exploiteren", zegt directeur Beers. „Hij zal voor zijn geld moeten werken". Het contract tus sen Van der Duim en zijn nieuwe werk gever is tot stand gekomen via voorzit ter Quarles van Ufford van de KNSB. AMERSFOORT - De volledige A- en B-selectie van de failliet verklaarde voetbalclub SC Amersfoort heeft de training hervat en kan weer onder de douche. De gemeente Amersfoort heeft de gas- en licht-toervoer naar Birkho- ven, die na het faillissement op 15 de cember was afgesneden, weer hersteld. Dat is gebeurd nadat SC Amersfoort besloot in hoger beroep te gaan. Deze beroepszaak dient vrijdagmorgen 14 ja nuari voor het Amsterdamse gerechts hof. De uitspraak is een week later op vrijdag 21 januari. Mr. E. M. van Zelm is namens de club in onderhandeling met de bedrijfsvereniging, de fiscus en enke le andere crediteuren. De bewindsvoer der mr. J. W. M. Pothof wacht het resul taat af alvorens zijn standpunt tot het al of met voortbestaan van de SC Amersfoort te bepalen. HASTINGS - Na zes ronden heeft de Sowjetrussiche schaker Vaganijan de leiding in het internationale toernooi van Hastings met 4 punten en een gun stige hangpartij tegen de Joegoslavi sche Kovacevic. De Israëliër Murej is tweede met een half punt minder. De stand aan de kop na zes ronden is: 1 Vaganijan (Sow.) 4 punten en 1 afg. par tij; 2 Murej (Isr.) 3,5 en 1 afg.; 3 Ftacnik (Tsj.) 3,5; 4 Kovacevic (Jsl.), Plaskett (G.Br.) en Toekmakov (Sow.) 3. TOERNOOI ZAALVOETBAL PARPAN - Ingemar Stenmark is dinsdag in de tweede manche van de slalom van Parpan te snel geweest. Hij sloeg een poortje over en werd net als de nummer twee, de Liechtensteiner Paul Frommelt gediskwalificeerd. De overwinning van de eerste slalom voor de wereldbe ker in het kleine Zwitserse wintersportplaatsje, ging daardoor naar Steve Mahre. De Amerikaan was het snelst geweest In de eerste man che. waar hij ruim zeven-tiende seconde won op het Zweedse fenomeen Stenmark. „Mijn bril zakte af', ver klaarde de Zweed, „daardoor besloegen de glazen. Ik kon weinig meer zien. ik ben zelfs bijna ten val geko men". Stenmark had in de tweede manche veel goed te maken. In tijd lukte het hem, hij was ruim een seconde sneller dan Steve Mahre, maar het missen van een poor tje kostte hem de overwinning. De uitslag van Parpan is: 1 Steve Mahre (VS) 1 minuut 38,96 seconden (49.05 en 49,91); 2 Jacques Luthy (Zwi 11 40,73 (49,55 en 51,18); 3 Andreas Wentzel (Lie) 1.40,92 (49,06 en 51,86); 4 Paolode Chlesa (Ita) 1.41.27; 5 Franz Gruber (Oos) 1.41.38. 6 Hans Pieren (Zwi) 1.41.52. Het klassement in de strijd om de wereldbeker is 1 Peter Müller (Zwi) 80 pnt; 2 Firmin Zurbriggen (Zwi) 78; 3 Harti Weirather (Oos) 74; 4 Franz Heinzer (Zwi) 72; 5 Franz Klammer (Oos) 60; 6 k (Zwe) 53 pnt. HILVERSUM - Het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafel Tennis Bond is niet van plan te zwichten voor de ze ven afdelingen die zich verzetten tegen de invoering van een verplichte da mescompetitie met ingang van het sei zoen '83-'84. In een brief aan de afdelin gen Iaat het hoofdbestuur weten vast te houden aan zijn eerder ingenomen standpunt, dat de scheiding van da mes- en herencompetitie onherroepe lijk zal worden doorgevoerd. Wel wil de bond zich alsnog beraden over voorstellen die als aanvulling op deze regeling zouden kunnen gelden. Daarbij wordt met name gedacht aan de invoering van een aparte recreatie competitie. waarin gemengd kan wor den gespeeld. Zowel mannelijke als vrouwelijke NTTB-leden. die geen heil zien in gescheiden competities, zouden JEUGD SAS VAN GENT Werln hun toevlucht moeten zoekey. SAS VAN GENT - De jeugdafdelingen van de voetbalclubs in Sas van Gent hebben een zaalvoetbaltoernooi geor ganiseerd om de jeugd tijdens de win terstop niet stil te laten zitten. Zater dag 8 januari spelen de A-. B- en C- junioren hun zaalvoetbaltoernooi. De C-junioren openen de dag met een reeks waaraan tien teams deelnemen. 's Middags is het de beurt aan de B- junioren met zes teams en de A-junio- ren met vier teams. Zaterdag 15 januari spelen de E-pupil- len met zeven teamsde F-Pupillen met acht teams en de A-junioren met zes teams. Alle wedstrijden worden ge speeld in de Sasse sporthal 'De Vlaan deren' en er wordt gespeeld van 9.00 uur tot 17.00 uur. DEVENTER - De in degradatienood verkerende Zwolse eredivisieclub PEC heeft zich een spitsspeler aange schaft. Het is de 34-jarige Kees van Kooten, die de laatste zes en een half jaar voor Go Ahead Eagles heeft ge speeld. Van Kooten had by de vereniging uit len met zeven teamsde F-Pupillen met Deventer een contract tot aan het einde van het huidige seizoen. Bij PEC heeft hy een contract getekend voor twee en een half jaar Van Kooten maakt zijn debuut by de wedstrijd van volgende week tegen FC Groningen. ROTTERDAM - Sport en entertainment gaan van 14 tot en met 19 januari weer een week lang samen in de Zesdaagse van Rotterdam. De formule van wedstrijd leider Peter Post heeft al jaren zijn aantrekkingskracht op het publiek, maar toch probeert Post telkens door kleine ingrepen op het technische vlak de geloof waardigheid van het evenement zolang mogelijk te bewaren. Ook dit jaar moeten enkele nieuwe ele- van Rene PUnen, maar van dat voome- menten in het wedstrijdgebeuren de spanning zo langmogeiyk bewaren. Op de eerste plaats heeft Post het winnen de duo van vorig jaar (Pijnen-Sercu) weer uit elkaar gehaald om daardoor meer evenwicht in de wedstrijd te krij gen. Vervolgens is de koppelkoers op de voorlaatste avond met een kwartier verlengd en moeten op de slotdag de renners van de tien best geklasseerde koppels 20 minuten achter de demy. De winst- en verliesronden in die twee der- ny-wedstrijden (vroeger één) worden doorberekend in het algemeen klasse ment. De slotavond staat verder in het teken van het afscheid van Patrick Sercu, die evenals de büna 40-jarige Westduitser Wilfried Peffgen aan het eind van het winterbaanseizoen uit de blauwe trein stapt. Hy heeft dan büna 90 zesdaagse overwinningen achter zyn naam staan. Het liefst had Post zyn vroegere concur rent een afscheid gegund aan de zijde men stapte hy uiteindelijk af. Pynen rijdt nu met de Westduitser Gregor Braun en Sercu is gekoppeld aan de jonge Italiaanse belofte, Maurizlo Bidi- nost, met wie hy de onlangs de Zes daagse van Berlijn won Post: „Voor het totaal-gebeuren is het beter dat Sercu en Pijnen met samen rijden. Vooral omdat Sercu hier voor de laatste keer komt, zouden toch veel mensen gaan denken dat hij met Pij nen mag winnen. Dat wil ik voorko men. Nu heb ik een stuk of zes koppels kunnen vormen die kans maken op d overwinning. Toekomst Bovendien moet je ook een beetje aan de toekomst gaan denken. Nu valt Ser cu weg, over twee jaar Pynen. De men sen moeten hun opvolgers leren ken nen. Bidinost is een hele goeie baanren ner, maar heeft nog te weinig bekend heid. Aan de zijde van een sterke kop- pelgenoot kan hy naam maken. Zo zyn Urs Freuler en Gert Frank er een paar jaar geleden ook gekomen. Nu worden ze overal geaccepteerd als volwaardige zesdaagse-renners". De contracten van de renners zyn in vergefijking met vorig jaar verlaagd. Post: „We werken weliswaar met het zelfde budget dan in 1982, maar de kos ten zyn toch weer flink gestegen. De renners hebben net als vorige maand In Maastricht geaccepteerd dat ze met iets minder genoegen moeten nemen" Dat laatste is er met de oorzaak van dat onder andere wereldkampioen Saron- ni. Moser, Freuler en Thurau in de zes daagse ontbreken. Post: „Ik heb ze alle maal benaderd, maar ze kregen van hun ploegleiders geen toestemming om in januari nog op de baan te rijden. Dan houdt alles op". Recordaanvallen Een extra aardigheidje voor het pu bliek is dat in Ahoy' tijdens de zesdaag se uit 1974 daterende baanrecords op verschillende onderdelen worden aan gevallen. Op zaterdag 15 januari gaan twee viertallen (een buitenlandse equipe bestaande uit Sercu, Oersted. Braun en Frank en een Nederlandse ploeg met Knetemann, Oosterbosch, Pijnen en Van Vliet) het record (4.52.80 minuten) van Leo Duijndam, Lijn Loe- vestijn, Gerard Koel en Jaap Oudkerk op de vier kilometer ploegenachter- volging proberen scherper te stellen. Rene Pijnen, Rene Kos en Martin Ve- nix doen op de maandagavond een aan val op het record van de Belg Theo Ver- schucrcn op de 1 kilometer achter de derny en op de voorlaatste dag pro beert de Australiër Danny Clark de 11.29 seconde van Lijn Loevestijn op de 200 meter vliegende start te verbete ren. De deelnemende koppels aan de profzes- daagse van Rotterdam zijn: Zoetemelk-PefT- gen (Nederland-West-Duitsland), Van Vliet- Wiggins (Nederland-Australiè), Sercu-Bidi- nost (Belgiè-Italiè), Raas-Frank (Nederland- Denemarken), Pijnen-Braun (Nederland- West-Duitsland Schutz-Hermann (West- Dultsland-Liechtenstelni. Knetemann-Fritz (Nederland-West-DuitslandClark-Allan (Australië), Venix-Kristen (Nederland-West- Duitsland i, Oosterboseh-Rinklin i Neder land-West-Duitsland i. Pnem-Kos iNeóer- land). Debosscher-Schumacher (België- West-Duitsland 1 en Oersted-Bausager i Dene marken i „Het hoofdbestuur staat daar in princi pe niet onwelwillend tegenover", aldus voorzitter Jaap Roeten. „Je zou by- voorbeeld de laagste competitieklasse kunnen omdopen in een recreatieklas se. waarin men naar eigen keuze teams M0T0RB0ND WIL RACES HANDHAVEN IN AMMERZ0DEN AMMERZODEN - De Koninklijke Ne derlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) zal ook dit jaar haar medewer king verlenen aan de internationale wegraces in Amerzoden. Die intentie heeft de KNMV na een bijeenkomst met het organiserende comité van Am- merzoden uitgesproken. De organisatie, de motorclub 'Den Boet', kwam vorig jaar in discrediet om dat de financiële afspraken met vele coureurs niet werden nagekomen. De geldproblemen rond de race van 1982 ontstonden deels door het gebrek aan publieke belangstelling, deels door de extra kosten van het verscherpte veilig heidsbeleid van de gemeente Ammer- zoden. In mei 1980 kwamen bij races op het stratencircuit in de Gelderse plaats twee coureurs en twee toeschouwers om het leven. De races van '83. die zyn vastgesteld voor tweede paasdag, dienen om het te kort van 1982 aan te zuiveren. De KNMV is met de organisatie overeenge komen dat regelingen met de schuldei sers coureurs i voor de wedstrijddag moeten worden getroffen. De KNMV heeft er bij de organiserende club op aangedrongen een verantwoorde be groting op te stellen. Het gemeentebe stuur van Ammerzoden heeft laten we ten de veiligheidseisen, die zijn verbon den aan de race, niet te versoepelen. KRUININGEN - Zaterdag wordt in het recreatiegebied Den Inkel te Kruinin gen een wielercross gehouden voor by- na alle wielercategorieen. Met de eerder in Rilland gehouden cross telt dit eve nement mee voor het officieuze Zeeuw se crosskampioenenschap. Vanaf 13.00 uur komen trimmers, junioren, nieuwe lingen, amateurs, profs, liefhebbers en veteranen aan de start. GRONINGEN - Hans Bouwmeester heeft dinsdagavond, bij de sluiting van het toernooi om het Europees jeugd kampioenschap schaken, de Max Eu we-ring in ontvangst genomen. De ring werd in 1977 voor de eerste keer uitgereikt, aan de man naar wie het kleinood was genoemd internationaal grootmeester dr. Max Euwe. De ring wordt uiitgereikt aan iemand die zich zeer verdiensteUjk heeft gemaakt voor de bevordering van de schaaksport. Bouwmeester won in 1954 het Hoogo vens-schaaktoernooi. werd in 1981 in ternationaal grootmeester correspon- dentieschaak en is vanaf 1960 coach by de koninkiyke Nederlandse schaak bond. Hy schreef diverse (leeriboeken over het schaakspel kan formeren. Daarby geldt dan uiter aard wel de beperking dat teams vanuit de recreatiecompetitie niet kunnen promoveren naar de regulaire competi tie. Dit is slechts een gedachte die geop perd is. We wachten af welke voorstel len en suggesties naar voren komen en willen best praten, wanneer het gaat om een aanvulling op gescheiden com petities". De zeven afdelingen, die gezameniyk tegen de maatregel van het hoofdbe stuur hadden geprotesteerd, gaan zich intern beraden over de brief en zullen vervolgens de onderlinge standpunten toetsen. ZURICH - De wereldvoetbalorganisa- tie FIFA heeft de Portugese clubs Ben- fica en Sporting Lissabon geadviseerd deze zomer niet deel te nemen aan een internationaal voetbaltoernooi in Zuid- Afrika. Beide clubs hadden weliswaar volledige overeenstemming bereikt met de organisatie van het toernooi, maar verbonden aan hun komst naar Zuid-Afrika wel de voorwaarde dat de FIFA toestemming voor de trip zou ver lenen. De wereldvoetbalorgarusatie liet gisteren weten dat men geen enkele aanleiding zag om het boycotbeleid ten opzichte van Zuid-Afnka te verande ren. Ais gevolg van dit standpunt zullen Benfica en Sporting Lissabon nu afzien van deelname aan het toernooi. P0STPL0EG START IN TOUR DE FRANCE ROTTERDAM - De ploeg van Pe ter Post start in de Ronde van Frankrijk en niet in de Ronde van Italië. Enkele weken geleden, toen de wereldwielerbond (UCD ak koord ging met het openstellen van de Tour voor Amateurs, riep de ploegleider uit dat hij met zijn groep de Tour zou boycotten en naar de Giro zou uitwijken. Daar is hij op teruggekomen. De sponsor en Post zelf geven, gezien de grote re publicitaire waarde, de voor keur aan de Franse ronde. Post moest ook van een ander voor nemen afzien. Hy wilde in maart met zyn renners tegeUjkertyd in de etappekoersen Tirreno - Adrtatico in Italië en Parijs - Nice In Frank rijk starten. Parijs - Nice kwam te vervallen. Post, heeft niet genoeg renners tot zyn beschikking. „In Italië ben ik verplicht met tien ren ners te starten en in Parijs - Nice met acht, terwyl we maar zestien man hebben". Post en zijn ploeg beginnen het sei zoen, zoals voorgaande jaren, in de Ster van Besseges, begin februari. Aansluitend rijden ze de Ronde van de Middellandse Zee vóór de Omloop het Volk in België wordt er twee weken getraind in Bosschen- hoofd. Na Milaan - San Remo start de ploeg voor het eerst in de Cata laanse week, een etappekoers in Spanje. Van de directie van Ra leigh kreeg Post de verzekering dat de firma ook na 1983 als icol-spon sor in de wielersport wil blyven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15