Burgemeester van Terneuzen schetste somber beeld '83 Actie voor 'opvanghuis' in Terneuzen gevraagd Eerste rit gemeentelijke vuilniswagen Sas Bezwaarschrift van FNV wekt woede van partij'Groot Sas' Wissel Zeeuws- Vlaanderen SIEUWJAARSRECEPTIES ZEEUWSCH- VLAANDEREN Flinke nederlaag leider zaalvoetbal in Oostburg ISDAG 4 JANUARI 1983 BRNEUZEN - Economisch een jaar met veel zorgen, met enerzijds een voortgaande automatise- ng en industrialisering en anderzijds een toenemend aantal mensen dat zich op de arbeidsmarkt schikbaar stelt, waarbij ook in sociaal opzicht veel wordt omgewoeld. Dat sombere beeld hetste burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen maandagmiddag voor 1983 op de nieuwjaarsre- ptie in zijn gemeente. burgemeester bood de enkele hon- len bezoekers van de receptie - ver- :nwoordigers van het bedrijfsleven, •heids)instellingen en verenigin- daarbij overigens wel een licht- ïtje om de economische problemen 'trachten het hoofd te bieden: samen Ockeloen: „Terneuzen is niet •r dan een vlek in Nederland en Ne land niet meer dan dat in de wereld. juist dat biedt voordelen om de ieuzense omstandigheden net iets •r te maken dan elders. Met elkaar :ten we in staat zijn de kwaliteit van Temeuzense samenleving net iets •r te maken, met elkaar een kli- itsverbetering bewerkstelligen voor iwe investeringen en vestigingen industrieën. Het recept daarvoor is leren en diensten zo goed mogelijk lenen, waarbij we ons wel moeten dat menselijk geluk niet in lens afleesbaar is", nieuwjaarsreceptie in Terneuzen muzikaal ondersteund door Harry jlbrink (piano) en Makko Koster (bas). vormen de helft van het Pihama fezquartet dat in de afgelopen drie ai de receptie muzikaal begeleidde. Intoruiten vernield Sas van Gent VAN GENT - In de nacht van zon- op maandag zijn aan twee in Sas i Gent geparkeerde auto's vemielin- aangebracht. De personenauto's iden geparkeerd in de Hollandia- lat en waren eigendom van C. R. en .van A„ beiden uit Sas van Gent. De ierraampjes werden stukgeslagen. daders zijn nog onbekend. De halvering van het orkest was, aldus gemeentevoorlichter O. Vosveld, ener zijds het gevolg van bezuinigingen, an derzijds van klachten verleden jaar over te luide muziek. Vosveld: „Maar bezuiniging was zeker niet de voor naamste reden". Pihama-bandleider Pxet van Meerbeek reageerde deson danks zeer teleurgesteld: „Desnoods hadden wij voor niets gespeeld. Het Pi hama op de nieuwjaarsreceptie is in middels een traditie geworden Ook in de gemeente Axel namen b en w vele goede wensen in ontvangst voor veel inwoners uit Kloosterzande heb ben maandagavond van de gelegenheid gebruik gemaakt om samen met het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Hontenisse een toost uit te brengen op het nieuwe jaar. Onder de vele aanwezigen niet alleen veel afvaardigingen van sport- en cultu rele verenigingen uit alle kernen van de gemeente Hontenisse, maar ook boden veel zakenmensen hun gelukwensen aan het college aan. Ook in Oostburg en Sluis werd het jaar geopend met de traditionele nieuw- mag terugKeren", zei waarnemend bur gemeester L. E. M. Marquinie in zijn nieuwjaarstoespraakje. „Als het be drijfsleven en de middenstand goed draaien, dan gaat het met de burgerij ook goed". Overigens stond de nieuwjaarsreceptie in het teken van de bezuinigingen. Het rokertje was verdwenen en de drank werd iets minder geschonken dan in vo rige jaren. het komende jaar. De nieuwjaarsrecep- jaarsreceptie in het gemeentehuis. De tie vond dit keer plaats in het cultureel centrum 'De Halle', in verband met de verbouwing van het stadhuis. Hulst De traditionele nieuwjaarsreceptie van het Hulster college van burge meester en wethouders was maandag avond minder druk bezocht dan voor gaande jaren. De burgerzaal van het Hulster stadhuis was lang niet volle dig gevuld. Onder de aanwezigen wa ren veel vertegenwoordigers van ver enigingen, zowel uit de kern Hulst als uit de buitenkernen. Ook vertegen woordigers uit het zakenleven boden de nieuwjaarswensen aan. gemeentebestuurders kregen vele ge lukwensen voor 1983 op de druk be zochte recepties. In Sluis werd de nieuwjaarsbijeen komst muzikaal opgeluisterd door de Sluisse fanfare. Veel verenigingsvertegenwoordigers, mensen uit het bedrijfsleven en zaken wereld en tientallen particuliere be langstellenden hebben maandagavond in de nieuw verbouwde Burgerzaal van het gemeentehuis in Sas van Gent de gelegenheid te baat genomen om het college van burgemeester en wethou ders een voorspoedig 1983 toe te wen sen. „We hopen dat de welvaart een beetje V riendschappelijke voetbalwedstrijden TERNEUZEN - Amper enkele dagen voordat de voetbalcompetitie hervat wordt (in het weekeinde van 8 en 9 ja nuari) probeert een groot aantal Zeeuws-Vlaamse clubs het wedstrij dritme alsnog te hervinden. Met name vandaag (dinsdag) worden zeven oefen wedstrijden gespeeld: Clinge - Zaam- slag, Hoofdplaat - Heinkenszand. Ria Uzendijke. Philippine - Stekene, Sluis - Burgemeester C. Ockeloen i linksi van Terneuzen nam maandag van vele inwoners van zijn gemeente de goede wensen v< OES - Ziekenhuis De Bevelanden, .15-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- ULST - St. Lidulnaziekenhuis, 10- ,30 uur: uitzending radio Nightingale. OSTBURG - St. Antoniusziekenhuis - rpleeghuis 'De 8telle', 10-11.30 uur: trending radio Delta. JSSINGEN - Bethesda-St. Joseph- skenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra 's. ichten Komme. 19.30-21.30 uur: con- ctavond Soos Gehandicapten. TLMVOORSTELLINGEN ERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur. T„ a.l. oxy n, 20 uur: De vier vuisten hebben tropenkolder, a.l. inem'Actueel 1,20 uur: Young doctors love, 12 jr. nem'Actueel n, 20 uur: De boezem- iend, a.l. Inem'Actueel m, 20.30 uur: LaStrada, ÏJr- iOES - Grand, 20 uur: De boezem- >nd, a.l. IJLST - De Koning van Engeland, 20 ir: De boezemvriend, a.l. 20 uur: Life the Hollywood bowl, a.l.; 20 uur: Eye the tiger, 16 jr. 20.15 uur: Weekendsex paradijs, 18 jr. 7TBURG - Ledel, 20 uur: Gestroom- le poesjes. 18 jr. EUZEN - Luxor. 20 uur: De boe- ivriend, a.l. 20 uur: Van de koele me- n des doods, 16 jr. USSINGEN - Alhambra I, 20 uur: of 1984, 16 jr. Ihambra n. 20 uur: E.T., a.l. TENTOONSTELLINGEN ERGEN OP ZOOM - Stichting Etce- ra, 13.30-17 uur: "Hannah de Miranda', eraden en tekeningen en pentekenm- n van Joep de Bekker (tim 23/1). RUINISSE - Visserij- en oorlogsmu- um geopend van 14-16 uur. URGH/HAAMSTEDE - 'De Burght', 1-12 en 14-17 uur: Rondom 'de bijbel', erken Abraham Blankers (t/m 15/1). OMBURG - Biologisch Museum, 10- "uur 'De natuur in Zeeland'. OES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: ecent werk van Gerard Menken (tot 1'83) ULST - Trefpunt, werken van Jac. de inge (tim 8/1). 1DDELBURG - Ambachtencentrum emerary, 9-17 uur: Diverse ambach- n en exposies. seuws Museum, 10-17 uur: Litho's van dilon Redon (tim 6/1). eeuws Kunstenaarscentrum, 10-17.30 ir: portretten van Tie Hof (tim 6/1) antiekhandel Witte, 9-18 uur: werken ,eB an Giinter May (tim 2/2). u ERNEUZEN - Hal Ter Schorre. 11-21 w: werken van Ferdinand Slock (tim I'D. _3»Useum, 13-17 uur: werken van Nu teuws-Vlaamse kunstenaars (tim 14/ USSINGEN - Reptielenzoo 'Iguana', [jij. 1-12.30 en 14-17.30 uur: expositie le ende reptielen, amfibieën en insekten. Bellamy 19/Museum, 10-12.30 en '30-17 uur: werken Hans Andringa (ti 17/1). fERSEKE - 'Atelier Dam Twee', 10-18 Kir: expositie over schaal- en schelp- 'el eren en werken diverse kunstenaars. ;m|ZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- uur: 'Stamboomonderzoek'. VU' HULPCENTRA Midden-Zeeland-Goes, tel. 01100- 1444 (ook voor milieuklachten). sch-Vlaanderen - Alarmnummer jer .150-12200 (brandweer en ambulance) defonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 651. dag en nacht bereikbaar hr. hulpdienst Zeeland voor mensen in .Jttd, tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - v eekends van 20.00-24 00 uur lichting 'Blijf van tn'n lijf Zeeland, tel. ?rs 1184-14645. dag en nacht bereikbaar. 3A ederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. ati bereiken op kantoordagen van 12-17 uur 'EIGEN' OPHAALDIENST GOEDKOPER SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent is maandag begonnen met het zelf ophalen van haar huisvuil Tot en met 1982 was dat gedaan door Reini- gingsbedrijf Boon uit Middelburg. Na dat de gemeenteraad van Sas van Gent vorig najaar becijferd had dat een ei gen ophaaldienst zo'n 60.000 gulden goedkoper zou zijn dan doorgaan met Boon, werden een huisvuilophaler en Ch. de Beule en zoon in Heikant kampioen duivententoonstelling (van een medewerker) HEIKANT - Niet minder dan 172 dui ven werden ingeschreven voor de ten toonstelling van de Postduivenvereni ging in Heikant. Het werd voor 'De Postduif een buitengewoon geslaagde dag. Klasse oude doffers: 1 Ch. de Beule (wiens duif het generaalkampioen- schap won), 2 gebr. Thijs, 3 C. L. Thuy Jaarling Doffers: 1 Cam. de Beule. 2 C. L. Thuy, 3 P. van Bergen. Jonge doffers: 1 Ed Verschuren. 2 Cam. de Beule, 3 Ch. de Beule. Oude duivinnen: 1 en 3 Ed. de Lamelle, 2 D. O. Nice. Jaarling duivin nen' 1 gebr van Houten, 2 gebr Thijs. 3 D O. Nic. Jonge duivinnen 1 en 3 Ed. Verschuren, 2 D. O. Nice. Huldiging van duivenkampioenen in Cadzand CADZAND- In het clublokaal van 'De Getrouwe Duif in Cadzand worden zondag 9 januari de kampioenen van de kring West en Walcheren gehuldigd. Voorzitter Van Hyfte reikt de prijzen uit. Het is de voorlaatste kampioenendag in de regio. Bovendien zullen de gene- raalkampioenen van de aangesloten verenigingen hun duiven tentoonstel len. Tevens worden er enkele ereleden benoemd. Jaarlijkse feestdag 'Scheldezonen' NIEUW-NAMEN - De muziekvereni ging 'De Scheldezonen' uit Nieuw-Na- men houdt zaterdag haar jaarlijkse feestdag en -avond in zaal Thilleman in Nieuw-Namen. De feestdag begint om 10.00 uur met een eucharistievie ring in de parochiekerk 'Sint-Jozef in Nieuw-Namen die wordt voorgegaan door pastoor Ruyloft. Daarna maakt de vereniging een muzi kale rondgang door het dorp waarbij verschillende horecabedrijven worden aangedaan De feestavond begint om 18.00 uur in zaal Thilleman met een ge zamenlijk maaltijd. Vervolgens kan ge danst worden en kan men gezelschap spelletjes spelen. een gecombineerde veegmachine en kolkzuiger aangeschaft. 's Morgens waren de bewoners van de wijk Sint Albert duidelijk verrast door de vroege komst van de gemeentelijke vuilophaler. Menigeen dacht nog dat, evenals bij Boon, het huisvuil in de mid dag opgehaald zou worden en had de vuilniszak nog binnen gelaten, 's Mid dags liep in de kem Westdorpe alles op rolletjes. Hoofd-gemeentewerken J. van Dongen heeft zelf de route meegereden om te controleren of alles naar wens liep. Hij constateerde geen mankementen. Biervliet. Steen - Hoek en Aardenburg Oostburg. Donderdag speelt Breskens bovendien nog uit tegen het Belgische Knokke. Jaarvergadering bridgeclub Terneuzen TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luctor' uit Terneuzen houdt vrijdag de alge mene jaarvergadering in hotel 'De Post' in Terneuzen. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Na een openingswoord door voorzitter J. Vergouwen komen de jaarverslagen aan de orde. Tot slot maakt voorzitter Vergouwen de uitslag bekend van het eerste gedeelte van de onlangs geëin digde wintercompetitie. Mid-w intercompetitie bridgen Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een individuele mld-wintercompetitie, bestaande uit vijf wedstrijden, de twee de wedstrijd in zaal 'De Vier Jaargetij den' in Lamswaarde. De uitslag, 1 de heer De Kerf. 2 mevrouw Smulders. 3 mevrouw Biesbroeck, 4 de heer De Waal. 5 mevrouw Kint-van Kruyssen. 6 mevrouw Van Waterschoot, 7 de heer De Kort, 8 de heer Van Damme, 9 de heer Serrarens, 10 mevrouw Goossen. Kerstboom verbranding in Terneuzen en Axel TERNEUZEN/AXEL - In Terneuzen en Axel zijn respectievelijk woensdag 5 en donderdag 6 januari kerstboomver brandingen. In Terneuzen wordt het vuur om 19.00 uur ontstoken op een ter rein bij het openluchtzwembad aan de Churchilllaan. De brandweer en de dienst openbare werken houden een oogje in het zeil. De bomen kunnen woensdag worden Ingeleverd: van 13.30 tot 16.00 uur op het parkeerterrein bij het winkelcentrum Zuidpolder, van 13.30 tot 18.00 uur op het terrein naast het openluchtzwembad. Voor iedere in geleverde boom is een lot beschikbaar. Bij de verbranding worden de prijzen bekend gemaakt. In Axel is de kerstboomverbranding donderdag om 19.00 uur op het bouw terrein in het uitbreidingsplan Noord- polder. De bomen worden vanaf van daag (maandag) verzameld op het Szydlowskiplein, het Hofplein, het Bos- plein, het J. F. Kennedyplein. een ter rein aan de Attleelaan en het uitbrei dingsplan Noordpolder. het nieuwe jaar in ontvangst. OVER SECRETARIESERVICE PHILIPPINE EN WESTDORPE SAS VAN GENT - Het bij gedeputeerde staten ingediende bezwaarschrift van de FNV-Sas van Gent tegen het groten deels weghalen van secretariehande lingen bij de postkantoren van Philip pine en Westdorpe heeft de woede ge wekt van de politieke groepering Ge meentebelangen Groot Sas. Die partij verwijt de FNV 'leugenach tigheid en moddergooierij". Dit schrijft de Sasse politieke groepering in een brief aan het bestuur van de FNV. Zoals bekend heeft de Sasse FNV bezwaar aangetekend bij gedeputeerde staten tegen het besluit van de Sasse gemeen teraad om voortaan twee keer per week een ambtenaar in de beide kernen te stationeren om de secretariehandelin gen te laten verrichten. Daarbij is ook nog een postbus opengesteld waarin de bewoners van Westdorpe en Philippine hun aanvragen kunnen deponeren, waarna op de eerstvolgende zittings dag de gevraagde zaken kunnen wor den opgehaald. Fractievoorzitter M. Weemaes vindt dat de Sasse FNV volledig verkeerd voorlicht. „Ze hadden toch uit de begro tingsvergadering kunnen weten dat er niet één. maar twee halve dagen ie mand van de gemeente aanwezig is in de buitenkemen. Bovendien hoeft er door de postbusmogelijkheid niemand naar Sas van Gent toe, maar kan alles in de eigen woonkern worden afgehan deld". Fractiegenoot C. Barbë noemt het zelfs hypocriet dat nu door de FNV ook de Zandstraat bij de secretariehandelin gen wordt betrokken. „Die kem is nooit ter sprake geweest. Maar waarom ko men ze na het nemen van een besluit pas in actie? Er was al weken van tevo ren bekend dat de secreta riehandelin- gen van de postkantoren zouden ver dwijnen. Dan hadden ze net als de Weemaes en Barbé schrijven in hun brief er alles aan gedaan te hebben om een zo goed mogelijk service aan het publiek in Westdorpe en Philippine te waarborgen. „Maar dit was een uiterste bezuinigingsmaatregel", verklaarde fractieleider Weemaes. „tenslotte kan nu alles nog in de beide kernen gebeu- WETHOUDER ZIET NOODZAAK NIET TERNEUZEN - Drs R. Slot uit Axel, humanistisch raadsman en hulpverle ner van het Jongeren Adviescentrum (JAC) en drs R. van der Veen uit Ter neuzen zijn een actie begonnen voor de oprichting van een 'Blijf-van-mijn- lijf-huis in de Scheldestad. Zij hebben de indruk, dat vrouwen die na een hu welijkscrisis of door andere oorzaken op straat komen te staan, in Zeeuwsch- Vlaanderen nergens worden opgevan gen. Slot zou een 'Blijf-van-mijn-lijf- huis willen combineren met een cen trum, waar jongeren die van huis zijn weggelopen tijdelijk onderdak vin den. Van der Veen heeft zijn standpunt ken baar gemaakt in een brief aan een klei ne 20 vrouwenverenigingen, kerken en instanties op het gebied van hulpverle ning en sociaal-cultureel werk. Aanlei ding tot zijn actie: het feit dat hij op 11 december ontdekte dat er in de fietsen stalling van een flatgebouw aan de Ter- neuzense Larixlaan een Turkse vrouw bivakkeerde, die kennelijk uit huis was gezet of weggelopen 's Avonds bleek de stalling leeg. „Het is mogelijk dat het hier een inci dent betrof, het is ook mogelijk dat de vrouw voor de politie op de vlucht was als zogenaamde 'illegale', er zijn veel van zulke vrouwen", schrijft Van der Veen. die niet uitsluit dat de vrw na een conflict met haar echtgenoot of familie moest onderduiken. „Echter mocht de vrouw 'illegaal' m ons land vertoeven dan is een huisvesting of schuilplaats als deze fietsenstalling veel erger dan alle illegaliteit, want dit is onmenselijk. In dit geval en in het geval dat zij ruzie zou hebben met haar familie dient er voor deze mensen een opvangmogelijk- heid te worden geschapenaldus de brief, waarin de instellingen wordt ge vraagd binnen een maand tot actie over te gaan. Van der Veen en Slot zeggen ervan over tuigd te zijn dat situaties als die rond de Turkse niet op zichzelf staan. Volgens Slot heeft hij als humanistisch raads man en vrijwilliger van het JAC ont dekt dat een eerste opvangmogelijk- heid voor vrouwen en jongeren 'drin gend noodzakelijk' is. Van der Veen wil niet de indruk wekken dat het alleen om een 'Blijf-van-mljn-lijf-huis gaat: „Huwelijksproblemen ontstaan in 50 procent van de gevallen door toedoen van vrouwen. Omdat mannen fysiek sterker zijn, lopen zij het gevaar dat ze worden aangevallen. Vrouwen slagen er vaak in om mannen geestelijk kapot te maken, het gaat er mij om, dat er in Terneuzen - dat een centrumfunctie voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft - een opvangmogelijkheid komt, die ertoe bijdraagt dat crisissituaties niet wor den verergerd" Niet nodig Terneuzen's wethouder van sociale za ken mevrouw J. M. Doppegieter-Thiel vindt een 'Blijf-van-mijn-lijf-huis niet nodig. „Ik ben er eerlijk gezegd niet zo van gecharmeerd, omdat het, gelet op de noodzaak van een zekere anonimi teit. om een voorziening gaat die ge bonden is aan een grote stad. Boven dien heb ik de indruk dat het met de problemen van vrouwen, die op straat staan en jonge weglopers in Terneuzen wel meevalt. Dat heeft zich de laatste jaren genormaliseerd". In acute probleemsituaties is er wél op vangmogelijkheid beschikbaar, zegt mevrouw Doppegieter. „We hangen dat met aan de grote klok. Zo sorteert het meer effect dan wanneer je het allemaal breeduit in de krant zet". Van der Veen kreeg tot dusver geen reacties van de instanties, die hij heeft aangeschreven. Wél lieten mensen hem persoonlijk weten achter zijn idee te staan. Een poging van Slot om in huma nistische kring iemand te vinden die be reid was om de zakelijke beslommerin gen rond de oprichting van een 'Blijf- van-mijn-lijf-huis op zich te nemen mislukte. Oudejaarsboiling in Biervliet BIERVLIET - Op de laatste dag van het oude jaar hield de Biervlietse bol- club 'Ons Genoegen' een bolwedstrijd voor de leden. De uitslagen hiervan wa ren als volgt: 1 P. v. d. Linde. P. Jansen, W. Versluijs, 2 J. v. d. Velde, A. Seijnsael, J. Boerman. 3 J. v. d. Linde, P. Mareels, J. de Krijger, 4 P, Raas, A. Versluijs, Th. de Poorter, 5 J. Moens, B. Brac- ke, Jas Moens, 6 J. Bogte, J. Dingeraanse, F. Pottelberghe. Zaalvoetballers Axel winnen van Sas' selectieteam SAS VAN GENT - De Sasse zaalvoet balselectie heeft in de wedstrijd tegen de selectie van het rayon Axel een ver diende 4-2 nederlaag geleden. De Axe laars dicteerden de gehele eerste helft en een groot deel van de tweede helft het spel en liepen hierdoor ook vrij vlug uit naar een 3-0 voorsprong. Pas tegen het einde van de wedstrijd, toen de conditie een rol ging spelen, kon Sas van Gent de wedstrijd enigzins naar zich toe trekken en iets terugdoen. In die periode voor de rust, kregen de Axelaars tot tweemaal toe een straf schop tegen, die doelman Herman Snoek allebei keerde. Al direct na aan vang trok de Axelse selectie knap com binerend ten aanval. Uit één van deze combinaties bracht Harry Besselse in de achtste minuut de stand op 1-0 en in dezelfde minuut zelfs opvoerde naar 2- 0. Een minuut later kreeg Sas van Gent de gelegenheid om dichterbij te komen. De scheidsrechter zag in een van dicht bij tegen de arm geschoten bal een strafschop en Dutree zou het vonnis voltrekken, echter een schitterende re flex van de Axelse goalie Snoek zorgde dat dit feest niet doorging. Dit staaltje herhaalde zich nogmaals na een sliding. Jaap Lensen belastte zich met het kar wei. maar weer keerde Snoek het ge vaar Vlak voor de rust bouwde Peter Jansen de voorsprong voor zijn ploeg nog uit tot 3-0. Na rust een zelfde spel- beeld, alleen verzuimden de Axelaars de zaak af te maken. Dit werd ze bijna noodlottig toen tien minuten voor het einde de vermoeidheid een rol ging spe len. en Sas van Gent vla Eddy Bauwens en Jaap Lensen op 3-2 kwam. Verder kwam de formatie echter niet. Paardenmarkt, eirecht. 3 Januari 1983-Op de Utrechtse paardenmarkt zyn maandag 246 dieren aangevoerd De noteringen waren daarbij als volgt: luxe paarden 3000-4000. werkpaarden 2200-3400, oude paarden 1750- 2400. 3-jarlge paarden 1550-2600. 2-jarige paarden 1300-2400, veulens 400-1250, hitten 550-1400; pony's 250-950, oudeslachtpaarden 4,85-6,35 en Jonge slacbtpaarden 5.10-6.60 per kg geslacht gewicht. De handel ln slachtpaar den en pony's was redelijk. Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland d.d. 3 jan. '83. Veilpunt Goes. Boerenkool kl I 0.46-0,52. Groene kool kl I 0,18-0.23. 8pltskool kl n 0.38. 8prulten onge- schoond kl I B 0,28; A 0.28-0.36. Prei kg kl IB 0,28, A 0,46-0,57. Rode kool kg kl I B 0,05; A 0,09-0,16; kl n 2 A 0,04 Savoole kool groen kg kl 10,42. Witte kool kl IA 0,28. Knolselderij met blad st. kl n 0,10. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Da tum: 3 jan '83. Bintje laten april. 21.30; no vember 24 00; mei 21.30; bieden april: 21.20; november- 23.00; mei: 21.20: 50 mm opw slot april: 21.30; november: 23.90; mei: 21 30; stemming april: zeer Dauw; november kalm; mei: zeer flauw; openstaande posities april: min 71 ls geworden 2897; november 40; mei: plus 9 ls geworden 508; omzet april: 257, hoog ste prijs: 22.40; laagste en laatste zaken 10 x 21.30. met: 64; hoogste prijs 22 20; laagste en laatste zaak 1 x 21.30 Aardappeltermijnmarkt Rotterdam datum: 3 jan. '83. Bintje laten april: 20.00; bieden april: 19.00; 35-60 mm opw. slot aprtL 19.50; stemming april: kalm; openstaande posities april: 241. Comité's houden eeuwfeesten in Biervliet en Terneuzen TERNEUZEN - B en w van Terneuzen hebben de stichting Geuzenfeesten Biervliet en het evenementencomité Biervliet gevraagd om een programma te maken voor de viering van het acht honderdjarig bestaan van het stadje in 1983. De stichting Evenementencommissie 'De Vliegende Hollander' in Terneuzen gaat - met het flat van het college - de feestelijkheden rond vierhonderd jaar Terneuzen, in 1984, voorbereiden. De comité's werden de plannen binnen kort verder uit, waarna de gemeente raad beslist over de subsidieverlening. Ruilbeurs Kieldrecht KIELDRECHT - De Kieldrechtse Ver zamelaarsvrienden houden zondag 16 januari vanaf 9.00 uur de maandelijkse ruilbeurs voor verzamelaars van post zegels, oude munten, stickers, lucifers doosjes. sigarenbandjes, sleutelhan gers. oude prent-en ansichtkaarten en doodsprentje$ in zaal 'Het Centrum' in Kieldrecht. Er is tevens een mini-ten toonstelling van postzegels uit de Bel gische Kongo. Burundi en Zaire door Nico de Nijs uit Kieldrecht. De ruil beurs is voor iedereen toegankelijk. Mid-wintercompetitic bridgen Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een individuele mid-wintercompetitie. bestaande uit vijf wedstrijden, de twee de wedstrijd in zaal 'De Vier Jaargetij den' in Lamswaarde. De uitslag: 1 de heer De Kerf; 2 mevrouw Smulders. 3 mevrouw Biesbroeck, 4 de heer De Waal. 5 mevrouw Kint-van Kruyssen, 6 mevrouw Van Waterschoot. 7 de heer De Kort, 8 de heer Van Damme, 9 de heer Serrarens, 10 mevrouw Goossen. Wethouder J M Doppegieter-Thiel OOSTBURG - In de B-poule van de re creatieve zaalvoetbalcompetitie in Oostburg heeft het op de tweede plaats staande Telepost II ervoor gezorgd dat de spanning aan de kop weer wat terug is: leider Lotus werd voor het eerst met een nederlaag geconfronteerd. In een door Telepost goed gespeelde partij voetbal werd Lotus met de neus op de feiten gedrukt. Te weinig inzet en on voldoende techniek zorgden ervoor dat de nederlaag uitliep tot maar iifst 6-0. In de A-poule al weer een monsterover winning van bakkerij Martens. Waar schijnlijk had dit team afgesproken dat er op een waardige wijze afscheid geno men moest worden van het jaar 1982, want na de grote overwinning van vori ge week werd nu Rabo Bank I met 15-6 weggespeeld Leider Oud Sluis kwam niet ln gevaar tegen de Roode Leeuw In een regelma tige wedstrijd werd het 4-0. Uitslagen Rlemens-Trimclub 4-2. Telepost n-Lotus 6-0, Oud Sluls-De Roode Leeuw 4-0, bakkerij Martens-Rabo Bank I 15-6. Alheo- Telepost 110-4, AdmlnlstraUef Personeel-De Kombuis 2-2. Standen A-poule Oud Sluis 10-19. OBV 9-15, Alheo 10-14, bakkery Martens 10-13, Aers Olie 9-13, Veteranen 9-9. GL-shop 9-7, De Roode Leeuw 10-7. Lehaert 9-5, Rabo Bank I 10-5. Telepost 110-4. Van Looy Groosman 9-3; B-poule Lotus 9-16. Telepost n 9-14. Admini stratief Pers 9-12, OLS Breskens 9-12, De Kombuis 9-11, Riemens 9-10. Musson 9-10, Gemeente Oostburg 9-8, LTS 8-7, Trtmclub 9-4. Rabo Bank n 9-2. Chez Rene 8-0. Programma 6 januari GL-Shop-Van Looy Groosman. Aers Olie- Lellaert; 7 januari: Chez Rene-De Kombuis; 10 Januari Admini stratief Personeel-Lotus

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19