pVlartine van Maarleveld: twee keer verlies in toernooi Goes Piet Schrijvers bij oud-internationals Carlos Lopes wint de Silvesterloop favorieten in Engelse competitie J Hans van Breukelen niet tegen Spanje Staartploeg Sunderland bedwingt OPDRACHT VAN TENNISSCHOOL HAD VOORRANG DROOM GING IN VERVULLING Eindzege voor Patrick Tolhoek PZC/sport LONDEN - Shnderland gaat door met strepen te trekken door de illusies van prominente tegenstanders. De ploeg, die nog steeds laatste staat in de league, hield in het kerstprogramma Manchester United en Liverpool op 0-0 en zaterdag kwam Nottingham Forest op eigen veld niet verder dan een score zonder doel punten. Sunderland beroofde dus drie topploegen van twee winstpunten, want in Engeland geeft een gelijkspel nog altijd maar een punt, maar een overwinning drie. 'Barbara du Fossé was de sterkste. rdGOES - Een jaar nationale tennisschool in het Brabantse Geldrop is voor het jonge Axelse gHennistalent Martine van Maarleveld een periode van hard werken geweest, hetgeen ze overigens ^net plezier deed. Ze leerde er al erg veel. Onder leiding van Henk en Janice van Hulst, die de dleiding hebben over het tennisinstituut, werd begonnen met het instuderen van een aantal nieuwe ietslagen. De jogne deelnemers aan de tennisschool moeten ook leren wat verliezen is. Martine van TdMaarleveld kon het afgelopen vrijdag tijdens de finaledag van het kersttoernooi van de Goese vereniging TSI danig in praktijk brengen. ZjRant in de twee finales, die de 13-jarige Axelse in het Goese toernooi bereikte. ic moest ze even zo vele malen een neder- ci laag incasseren. In de dames C-elnd- strijd verloor Martine met 6-3 en 6-1 van Barbara du Fossé uit Sluis en in de B- 'finale moest ze haar meerdere erkennen jin haar oudere zusje Karin van Maarle veld, die met 6-5, 6-3 won. Het bleek Martine van Maarleveld geen enkele moeite te kosten om zich strikt te hou den aan de opdracht van haar leermees- J5 Iter Henk van Hulst om haar nieuwe sla genrepertoire te blijven beoefenen, zelfs m al zou ze daardoor in de eerste de beste 3e ronde uitgeschakeld zijn. Dat gebeurde m niet, want Martine heeft nog zoveel le kwaliteit over om tot de finale te gera- n ken. In die dubbele eindstrijd kreeg ze eveneens jonge, maar toch al gerouti neerde Zeeuwse tegenstandster tegen over zich, die er in slaagden de zwakke punten in Martine's nieuwe slagen te bestoken. Uiteraard had de Axelse er best moeite mee, dat zc aan het kortste eind trok. „Ik had hier natuurlijk graag gewonnen, maar de nieuwe slagen zijn behoorlijk moeilijk. Het valt me tegen om ze goed uit te voeren. Voor een der gelijk toernooi overschakelen op mijn vorige slagen is niet meer mogelijk. Ik weet niet eens meer hoe ze te slaan. Daar denk ik zelfs niet meer aan", maakte de Axelse duidelijk. Smalle top De Zeeuwse jeugd slaagt er regelmatig in zich opvallend goed te presenteren in contacten met andere Nederlandse tennisdistricten, maar de provinciale seniorentop (met name de heren) blijkt toch steeds te smal om de strijd met vertegenwoordigers van de rest van l- Nederland aan te kunnen. Ivan de Boe- kee, een Ettenaar van 19 jaar, is zeker 113 niet de sterkste van het wel heel sterke n' district Noord-Brabant, maar hij slaagde er niettemin vrij makkelijk in om het TSI-toemooi bij de B-heren op zijn naam te brengen. Op zijn gevarieerd aanvallend spel had geen enkele Zeeuwse speler een ant woord, zeker niet toen de als eerste ge plaatste Hans Felius (ook de organisa tor van het evenement) door griep ge veld thuis moetst blijven en enkele an dere sterke Zeeuwen zoals Joost Thore- naar en Remco Maandag, beiden van MLTC Middelburg, niet ingeschreven hadden. De in Australië geboren Van Boekee, die op jonge leeftijd naar Ne derland kwam en momenteel studeert de middelbare hotelvakschool in Tilburg, kreeg in de eindstrijd Goese- naar Dick Waasdorp tegenover zich, die met 6-4 en 6-5 (7-4 in de tiebreaker, die in IC verband met het erg druk bezette toer- nooi vanaf 5-5 ging) vrij makkelijk ver slagen werd. Dick Waasdorp, een 23-jarige tennisle- raar bij het Zeeuws tennisinstituut. had m wel verwacht in de finale te komen om- rs dat hjj in het minst sterke schemadeel n' was opgenomen, maar erkende kans loos te zijn geweest tegen zijn opponent in de finale. „Ivan stond erg snel bij het net en zijn passeerslagen waren erg ge- vaarlijk", liet de Goesenaar weten. „Ik 'JQ heb één setpunt gehad om een derde set te bereiken, maar Ivan wilde geen foutje maken". Ivan van Boekee liet weten in verband met zijn studie niet veel te kunnen trai nen. „Maar het peil in Zeeland is in ver gelijking met Brabant niet zo hoog, zo dat ik dit toernooi makkelijk aankon. Ik had best graag tegen Hans Felius willen spelen, en tegen Thorenaar en Maandag. Als ik overigens had verloren zou ik er geen moment minder ongeluk- king onder zijn geweest. Je leven hangt er toch niet van af', stelde de jonge Et tenaar, die in de toekomst in een hotel zijn vakkennis met zijn tennlshobby wil combineren. Het herenenkel C werd een Roosen- daals onderonsje. Ronald Lepelaar won met 6-1 en 6-5 van Wijnand Nuyts. Het dames D-enkelspel, werd gewonnen door Jeanine Moerland van TSI, die clubgenote Astrid Schalkoord met 4-6, 6-4 en 6-2 uitschakelde. In het heren D bleef geen enkele geplaatste speler over... Overigens geen geweldige blaam voor de plaatsingscommissie, want er schreven liefst honderd man voor het D-enkelspel in.Verrassende winnaar werd Marcel van Sabben van TSI, die clubgenoot Danny Rombouts met 6-2 en 6-4 versloeg. Uitslagen De resterende uitslagen zijn als volgt: herendubbel Ivan van Boekee en Fons van Zundert verslaan de Vlissingers Han Petiet en Ernst Wondergem: 6-1, 6-2, mixed BC: Ivan Boeke en Femke Woudenberg (Breukelen) verslaan Bar bara du Fossé en Serge Carpentier: 6-2, 6-3. Herendubbel D: Nieuwelink en Slabbekoom verslaan Ton de Vries en Jaap Wolfcrt met 6-4,5-6 en 6-5, dames- dubbel D Jeanine Moerland en Klazien Baarends (Oostburg) verslaat Jeanet Meijers en Olette Luitwieler (beiden Souburg) 6-2,2-6 en 6 1mixed D: Astrid Schalkoordk eh Sjacco Nieuwenhuij- zen (Bongerd) verslaan Rosa Iwema en Ton de Vries van de Stoof Koudekerke: 6-4, 6-2. Heren: E-enkel heren: Adrie Pieters (Goes) - Wamer Wieten (TSI), 4-6,6-3 en 6-3, E-enkel dames: Margret GBügner (TSI) verslaag Yvonne Stolk (TSI): 6-4, 4-6 en 6-1: damesdubbel E: Margret Bügner en Margreet van Hese verslaan Anja van Brakel en Clara van de Ko ning (allen TSI): 60 6-3, herendubbel E: Arie van Vliet en Johan Helmick ver slaan Koen Koster en Piet Melse (allen TSI): 6-5,4-6 en 6-4, mixed E: Sophie en Gerard Visser (tv Noord-Beveland) ver slaan Margret Bügner en CikDick van der Kaag (TSI): 6-5, 6-5. Voor Liverpool was dat geen probleem, de club lijkt onstuitbaar op weg naar zijn veertiende titel in de league. Door het gelijke spel van Nottingham Forest en de eigen overwinning (5-1) op Notts County, groeide de voorsprong tot acht punten. Manchester United liet het gat met Livefpool niet groter worden, 3-1 tegen Aston Villa na een serie van drie wedstrijden waarin niet werd gescoord. Liverpool had tegen Notts County een kwartier nodig voor Rush de score opende. Drie minuten later echter was de winst al weg door de gelijkmaker van Fashanu. Dat was de laatste opmerke lijke daad van County. Dalglish maakte er voor rust nog 2-1 van en in het laatste kwartier maakte Dalglish nog een en Rush zelfs twee doelpunten. Frank Stapleton was, met twee doel punten, de belangrijkste man voor Manchester United tegen Aston Villa. International Coppel maakte de derde treffer. Alan Sunderland maakte het eerste doelpunt van 1983 in de eerste divisie. Hij scoorde al na drie minuten voor Arsenal tegen Swansea, de Joego slavische international Vladimir Petro- vic, die voor de Gunners debuteerde, bereidde het tweede doelpunt, van To ny Woodcock, voor. Watford, de nieuweling uit Noord-Lon- den, die zich nog steeds staande houdt tussen de plaats, de voorsprong in Brighton weer op te rukken naar de tweede plaats. De voorsprong van één doelpunt (Jackett) werd echter vijf mi nuten voor tijd uitgepoetst door Peter Ward. Watford deelt daardoor de vierde plaats met West Ham United en Coven try City, op tien punten van Liverpool. Arsenal - Swansea 2-1, Birmingham - Man chester City 2-2; Brighton - Watford 1-1, Ips wich - Southampton 2-1; Liverpool - Notts County 5-1; Luton - Coventry 1-2; Manchester United - Aston Villa 3-1Nottingham Forest - Sunderland 0-0; Stoke City - Norwich 1-0; West Bromwich Albion - E verton 2-2; West Ham United - Tottenham Hotspur 3-0; de stand In de eerste divisie van de Engelse lea gue is na de wedstrijden van zaterdag: Liver pool 22-47; Manchester U. 22-39; Nottingham For. 22-39; Watford 22-37, West Ham United 22-37; Coventry City 23-37; West Bromwich A 22-32; Aston Villa 22-32; Manchester C 22-32; Ipswich Town 23-31; Everton 22-30; Totten ham Hotspur 22-30; 8toke City 22-30; Arsenal 22-30, Southampton 22-29; Notts County 22- 28; Swansea Town 22-23; Luton Town 22-23; Norwich City 22-23; Brighton 22-23: Birming ham 22-22, Sunderland 22-20 Schotland In de Schotse eredivisie bleef Celtic onaantastbaar leiden door een over winning met 2-1 op stadgenoot Ran gers, dat daardoor de bleke aanvoer der van de kansloze middenmoot bleef. McStay opende de score voor Celtic in het eerste kwartier, maar Black maak te snel gelijk voor de Rangers. Buitenlands voetbal Charlie Nicholas zorgde in de tweede helft voor de eerste overwinning van Celtic in het nieuwe jaar. Dundee Uni ted bleef tweede door de derby met FC Dundee met 2-0 te verslaan. Aberdeen volgt Dundee United op een punt en Celtic op vier na winst met 2-0 op Hiber nian. Frank McGhee maakte de doel punten in de eerste helft. Aberdeen - Hibernian 2-0; Dundee - Dundee United 0-2; Kilmarnock - Motherwell 0-2; Morton - St.-Mlrren 2-0; Rangers - Celtic 1-2; de stand In de Schotse eredivisie is: Celtic 17-31, Dundee United 17-28: Aberdeen 18-27; Glasgow Rangers 17-18; FC Dundee 17-15. St.-MirTen 18-13; Hibernian 18-12; Morton 18- 12; Motherwell 18-11. Kilmarnock 18-9. Italië De uitslagen van de veertiende speeldag In de Italiaanse voetbalcompetitie zijn Juventus- Cagliari 1-1; Ascoll - Cesena 1-1; Catanzaro - Avelllno 1-1; Napoli - Verona 1-2; Pisa - Torino 0-1; As Roma - Genua 2-0; Sampdoria - Flo rentina 0-0; Udinese - Inter 0-0, stand na 14 wedstrijden: 1 As Roma 21 punten, 2 Verona 20; 3 Juventus 18; 4 Inter 17; 5 Torino en Udi nese 15; 7 Cesena en Sampdoria 14; 9 Floren- tlna en Cagliari 13; 11 Pisa, Ascoll en Genua 12; 14 Avelllno 11; 15 Catanzaro 9; 16 Napoli 8. Spanje De uitslagen van de zeventiende speeldag in de Spaanse voetbalcompetitie zijn' Athletic de Bilbao - Las Palmas 3-0; FC Barcelona - Osasuna 3-0: Real Madrid - FC Valencia 5-1; Celta Vigo - Vallodolid 1-0; Betis - FC Sevilla 1-2; Salamanca - Zaragoza 2-0: Santander - Atletico Madrid 4-0, Sporting Gijon - Espag- nol Barcelona 1-0; Malaga - Real Sociedad 1-0; de stand na 17 wedstrijden: 1 Real Ma drid 26 punten; 2 Atletic de Bilbao 25. 3 FC Barcelona, Zaragoza en FC Se villa 22; 8 Atle tico Madrid en Sporting Gijon 20; 8 Real So ciedad 18;9Espagnol 17; 10 Salamanca 16; 11 Las Palmas en Celta Vigo 14; 13 Betls, Osasu na en Malaga 13.16 Santander 12; 17 Vallado- lid 10; 18 FC Valencia 9. Portugal Infde Portugese competitie heeft Ben- fica zijn eerste nederlaag geleden in de derby met Sporting, 1-0. De toppositie van Benfica bleef vrijwel onaangetast omdat de naaste concurrent Porto met 1-2 bij Amora verloor. De uitslagen van de zondag gespeelde wed strijden uit de hoogste divisie van de Portu gese voetbalcompetitie zijn Sporting Lissa bon - Benfica 1-0: Amora - FC Porto 2-1Vraga - Estonl 0-0: Boavista - Setubal 2-0, Esplnho - Salgueiros 1-1, Portimonense - Guimaraes 2- 1Varzim Rlo Ave 2-1; Alcobaca - Maritimo 0-0; de stand aan de kop van de ranglijst: 1 Benfica 14-25; 2 Porto 14-21; 3 Sporting 14-21; 4 Varzim 14-16; 5 Braga 14-16. w— De Argentijnse voetballer Osvaldo Ar- diles is weer terug in Engeland. Door de oorlog tussen Engeland en Argentinië verliet Ardiles vorig jaar Tottenham Hotspur en ging spelen voor de Franse club Paris St Germain. De Argentijn kon echter niet aarden in Parijs en liet zich nu weer inlijven door de Londense club. Op de foto is Ardiles al weer in training in Engeland. Voor doelman Piet Schrijvers stond de winterstop op nieuwjaarsdag even stil, toen hij met oud-internationals de traditionele voetbalwedstrijd tegen de KHFC aanbond. Vlnr: Moulijn, van Duivenbode, Schrijvers, Nuninga, Swart, Muller, Flinkevleu- gel en Wamas. HAARLEM - De *ud-internationaJs hebben in de 51e wedstrijd uit de niet kapot te krijgen serie op nieuwjaars dag tegen de koninklijke HFC de jonge Haarlemse amateurs een gelijkspel (2- 2) moeten toestaan. Omdat de interna tionals de jaren voelden bij de uitval len van de jongere tegenstanders en de noodzakelijke snelheid van bewegen misten in het met HFC-ers volgepakte vijandelijke strafschopgebied. Het voetbal is met het belangrijkste op de eerste dag van het jaar aan de Span- jaardslaan. Het is voor HFC de gelegen heid oude bekenden te verwelkomen en voor een handvol oude sterren nog eens te voetballen op een groot veld. Dat gaat, zoals 2000 toeschouwers dui delijk bleek, ieder jaar een beetje moei lijker. De injectie met Piet Schrijvers, de echte international, en Gerrie Müh- ren, de ware vedette, was net niet vol doende om te verhullen dat de oude hap moeilijker omstandigheden nodig heeft om gebruik te kunnen maken van de wat belegen vaardigheden. De toeschouwers ontdekten bijbvoor- beeld dat Coen Moulijn nog wel een tegenstander kan passeren, maar dat hij niet meer tussen twee man kan doorglippen. Bij hem is dat een fysieke onmogelijkheid geworden, bij anderen komt het doordat bal en lichaam de verlangde bewegingen niet meer kun nen of willen uitvoeren. De oud-internationals liepen dan ook aanvankelijk, letterlijk en figuurlijk, vast in de versterkte verdediging van HFC, die werd aangevoerd door leef tijdsgenoot Hennie van Nee. Door Van Tetering en Kurpershoek nam HFC een voorsprong van 2-0. maar in het laatste half uur bleek dat ook de Haarlemse conditie op nieuwjaarsdag met onuit puttelijk is. Het inzetten van Kreyer- maat en Couperus, die rechtlijnig te werk gingen, was gunstig voor Oranje en de druk werd groter toen in de verde diging een-op-een werd gespeeld. Rtnus Israel, die net als Sjaak Swart ook dit soort wedstrijden graag wil winnen, verdrong de wat overbodige Leen van der Lugt uit de spits en Schrijvers kwam keer op keer ver uit zijn doel om als ausputzer op te treden. Swart zorgde voor 1-2 en Wytze Coupe rus, het HFC-lid, dat vorig jaar het eni ge doelpunt tegen de oud-internatio nals maakte, had nu voor oud-Oranje het laatste woord. En daarmee was ie dereen weer tevreden, zoals het hoort op 1 januari aan de rand van de Haar lemmerhout. De oud-intemationals speelden met: Schrijvers; Flinkevleugel, Israel, Schneider en Wamas; Van Duivenbo de, muller (van der Lugt) en Mühren; Swart, Nuninga (Kreyermaat) en Mou lijn (Couperus). ETTEN-LEUR - Patrick Tolhoek uit Yerseke heeft zondag in Etten-Leur een veldrit voor junioren gewonnen. Er gingen 26 junioren van start. Achter Tolhoek eindigde de Brabander John' Leijs op de tweede pla ats. Marcel Gunst uit Yerseke werd negen de in Etten-Leur, terwijl Jan Blok uit Kruiningen veertiende werd. Bij de lief hebbers eindigde Ko Tolhoek uit Yerse ke op de derde plaats. Winnaar werd Jaap Dekker. MASCOTTE O.S. 1988 IS EEN TIJGER SEOEL - Het organisatie-comité van de Olympische Spelen die in 1988 in Seoel Zuid-Koreaworden gehouden, hebben een tijger als mascotte voor het vier-jaarlijkse evenement gekozen. Een commis sie van vijf man had een aantal voorstellen gedaan, alle in de vorm van een dier. De reden voor de keu ze van de tijger werd als volgt om schreven: de tijger kwam tot het be gin van deze eeuw in Zuid-Korea in grote getale voor en belichaamt een groot aantal tradities in het land. Er moet nog wel over de naam van de tijger worden beslist. SAO PAULO - Een droom van de Portugese atleet Carlos Lo pes is op oudejaarsavond in vervulling gegaan. Na diverse vergeefse pogingen bracht de 35-jarige Lopes eindelijk de traditionele Silversterloop in de straten van Sao Paulo op zijn naam. Hij legde de 13,5 ki lometer in de Braziliaanse hit te af in 39 minuten en 41,05 se conden. De Columbiaanse ve teraan Victor Mora, die deze wedstrijd al viermaal won, werd ruim een halve minuut na Lopes tweede. Rosa Mota zorgde er als snelste vrouw voor dat er in Sao Paulo een dubbele Portugese overwin ning gevierd kon worden. Lopes nam in 1970 voor de eerste maal aan de Silvesterloop deel en werd toen vijftiende. In 1971 en 1973 bleef hij op de derde plaats steken en in 1976 moest hij in het zicht van de finish als koploper de strijd staken met een spierblessure. Ditmaal nam Lopes nog voor de helft van de race de leiding over van de Tan- ziniaan Zacarias Barye om vervolgens de marge met de achtervolgers gestaag te vergroten. Op de laatste heuvel voor de eindstreep passeerde de 38-jarige Mora nog Jose Joao da Silva.die in 1980 de eerste Braziliaan in 34 jaar werd, die in Sao Paulo weer eens won. De Brit Dave Clark werd als vierde de beste Eu ropeaan. Henry Rono uit Kenya, van wie erg veel werd verwacht moest na vijf kilometer opgeven. Hij had zijn voet verdraaid en ondervond hinder van een knieblessure. Er namen ongeveer 700 atleten deel. De uitslagen zijn: Heren; 1 Carlos Lopes (Por.) de 13,548 km in 39 minuten en 41,05 seconden. 2 Victor Mora (Col.) 40.14,08, 3 Jose Joao de Silva (Bra.) 40.41,04.4 Dave Clark (GBr 40.47,07,5 Zaca rias Barye (Tan.) 40.57,02. 6 Antonio Celso Sllveira iBra.) 41.31.0, 7 Victor Maldonado (Ven.) 41 45,04, 8 Humberto Antomo (Col.) 41.47.0.9 Germano Pena (Col.) 41.48,0,10 Jose Zapata (Ven.) 41.55.06 Dames: 1 Rosa Mota (Por) 47.21,0. 2 Matine Bouchounaux (Zwi.) 49 24.0, 3 Clndy Wuss (VSt.) 50.31,0,4 Kathy Molitor (VSt.) 52.21,0,5 Fabiola Rueda (Col.) 53.10,0. De Portugees Carlos Lopes wint de Syl- vesterloop. UTRECHT - Zes weken voor de kwalificatiewedstrijd tussen Spanje en Nederland heeft de eer ste international bericht van ver hindering gestuurd. Doelman Hans van Breukelen geneest slecht van zijn knie-operatie en blijft tot maart uit de roulatie. Het rechterbeen van de voormalige FC Utrecht-speler is dinsdag in een gipsen steun gezet nadat het knie gewricht een paar dagen eerder is „uitgewassen". Na de operatie van enkele weken geleden toen Van Breukelen een meniscus is kwijtge raakt, bleef er veel vocht zitten op en onder de operatieplek. Het kap sel was zo geirriteerd dat injecties waarmee vocht uit de krue werd ge haald tevergeefs waren. De doktoren vreesden aanvanke lijk voor trombose, maar na onder zoek bleek dat vermoeden onjuist. Sinds een dag of drie blijkt het ge nezingsproces bij Van Breukelen, die nog tot vrijdag in het zieken huis moet blijven, ten goede ge keerd. „Ben ik eerder opgelapt", al dus de doelman, „dan wil ik natuur lijk eerst een paar wedstrijden voor Nottingham spelen, voordat Oran je ter sprake komt. Het Nederlands elftal kan ik op 16 februari dan ook wel vergeten, hoe spijtig ik dat ook vind". De bondscoach hoeft nu niet te kie zen tussen Van Breukelen en Schrijvers. De doelman van Ajax. die met Rijvers de afspraak maakte dat hij alleen in noodgevallen voor Oranje zou uitkomen eiste voor zijn optreden tegen Malta dat hij ook zou meedingen voor de plaats on der de lat tegen Spanje. De strijd met Van Breukelen is door het lan ge herstel in het voordeel van Schrijvers beslist IMAANDAG 3 JANUARI 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11