Ik ben van de hemel naar de hel gegaan c( MIDDELBURG KANSLOOS TEGEN 00STKAPELLE MISSTAP VAN TOPCLUBS IN ENGELSE COMPETITIE Zeeuwse oefenduels Axelse zusjes ronde verder Faillissement van FC Den Bosch aangevraagd PZC/sport vvfe BEWOGEN JAAR VOOR BETTINE VRIESEKOOP Twee dagen Indoor Zeeland in Kapelle Lottowinnaars DRESSUUR IN BRUINISSE Huisleagues Bowling Bond Middelburg WOENSDAG 29 DECEMBER 1982 13 "V-I PARIJS - Paolo Rossi is door het gezaghebbende tijdschrift France-Foot ball gekozen tot Europees voetballer van het jaar. De spits van het Ita liaanse voetbalelftal en topscorer tijdens het toernooi om de wereldtitel ontvangt daarvoor de 'Ballon d'or' (gouden bal). Bij de verkiezing kreeg Rossi 115 stemmen van de deelnemende Europese voetbaljoumalisten uit een maximum van 130. De Franse middenvelder Alain Giresse eindigde als tweede (68) en zijn Poolse collega Zbigniew Bo- niek (53) werd derde. De winnaar van vorig jaar, de Westduitser Karl-Heinz Rummenigge, bezet nu de vijfde plaats. In de toptien komen vier spelers van Juventus voor: Rossi, Boniek, doelman Dino Zoff en middenvelder Michel Platini. Rossie maakte in 1982 een succesvolle rentree in het nationale elftal, dat in Spapje de wereldtitel veroverde. Rossie, die twee jaar geschorst was wegens zijn aandeel in het omkoopschandaal, was de eerste Italiaanse winnaar van de verkiezing sinds Gianni Rivera in 1969 de gouden bal in ontvangst mocht nemen. De toptien van France-Football ziet er als volgt uit: 1 Rossie (Juventus) 115 punten; 2 Giresse (Bordeaux) 68; 3 Boniek (Juven tus) 53; 4 Conti (Roma) 48; 5 Rummenigge (Bayem München) 47; 6 Dasajev (Spartak Moskou) 17; 7 Littbarski (1. FC Köln); 8 Zoff (Juventus); 9 Platini (Juventus); 10 Schuster (Barcelona). De topscorer van de WK in Spanje: Paolo Rossi. De Italiaan werd gisteren ook gekozen tot Europees voetballer van het jaar. (8® HAZERSWOUDE - „Een waanzinnig jaar. Ik ben van de hemel naar de hel gegaan. Pas nu ben ik weer op de terugweg". Terugblikken met Bettine Vriesekoop (21) op 1982 resulteert logischerwijs in een topjaar op sportief gebied en dramatiek in het persoonlijke vlak. De sportieve prestaties logen er niet om, waren van uitzonderlijk niveau: winst in de EK-top-12 in Nantes en Europees kampioene in het Hongaarse Boedapest. Beide malen werd de beslissing gefor ceerd in directe confrontaties met Jill Hammersley. Was de Britse aartsrivale in voorgaande jaren met haar stugge verdediging een te groot obstakel, in '82 volgde de doorbraak en schoof Vriese koop op naar de top van de Europese ranglijst. Op wereldniveau werd zij na negen Aziatische speelsters de eerste Europese met de tiende plaats. Dramatiek lag er op het persoonlijke vlak. Een kopstoot dwong bondscoach Gerard Bakker tot ontslagname. De tuchtcommissie zette hem 24 maanden internationaal buitenspel. De zich ui terst traag voortslepende affaire, èn de opvolgingskwestie grepen Vriesekoop emotioneel zo sterk aan, dat ze het lan ge tijd 'allemaal niet meer zag zitten en vaak overwoog te stoppen". Pas nadat ze haar wensen schriftelijk had geformuleerd en de bond in bedek te termen te verstaan had gegeven, dat ze bij niet-inwilliging haar carrière zou beëindigen, kon ze enigszins afstand nemen van de zaak. Oud-voorzitter Poulissen werd min of meer haar zaak waarnemer en zelf wiste ze alle spannin gen uit door keihard de opgelopen trai- nmgsachterstand weg te werken. In no vember vloog de kogel tenslotte door de kerk: haar wensen werden gehono reerd. Nora Bakker werd zonder diplo ma's en ervaring op haar voordracht be noemd tot nationaal damescoach. zijn kop zet. „Dat was dc zwartste dag van mijn leven. Ik moest daarna ge woon doortrainen. Dat hield ik een half uurtje vol. Toen gooide ik miin batje in mijn tas en vertrok naar mijn kamer. En de volgende dag naar huis". Door de affaire en de lakse reactie van bondswege werd de breuk met het bla- Een opslag van Bettine Vriesekoop, in een van haar partijen tijdens de titelstrijd. zerdom definitief. „Ik ga mijn eigen weg, voor zover dat mogelijk is. Praten doe ik alleen in de hoogst noodzakelijke gevallen met ze. Als het echt met an ders kan. Voor mij hebben ze afgedaan. Of de bezem moet grondig door de stal, dat zal wellicht de zaak veranderen. Maar dat zie ik niet een-twee-drie ver anderen. Die lui zitten steenvast in het zadel", vond Bettine. De dreiging van een voortijdige beëin diging van haar carrière werd na lang aarzelen door de bond zelf weggeno men. De sportcommissie adviseerde tenslotte de wensen van Vriesekoop te honoreren en benoemde Nora Bakker tot opvolgster van Gerard Bakker en daarmee ging de bond volledig door de knieèn. In Tokio, bij de WK, zal Gerard Bakker eind april waarschijnlijk niet van de partij zijn. In Engeland tijdens de top- 12 begin februari wel. Op beide evene menten wil Bettine Vriesekoop 'vlam men'. „Het zal moeilijk worden. Op de top-12 komen dit keer meer verdedig sters dan ooit en dat maakt het er met gemakkelijker op. In Tokio wil ik in ie der geval bij de laatste acht komen, zo mogelijk de laatste vier. Dan is de WK voor mij geslaagd. Op de wereldtitel re ken ik niet. Er zijn in China minstens honderd speelsters die gelijkwaardig zijn aan mij, of beter. Dus is het irreëel om te zeggen dat ik wereldkampioene word. Maar ik zal er wel voor vechten, tot de laatste snik." Complex De overwinning in de top-12 betekende de definitiebe doorbraak naar de toppositie in Europa. Maar het voor naamste pluspunt is dat met het EK in het vooruitzicht voor eens en altijd was afgerekend met het complex- Hammerslcy. Onmiddellijk werd ze tot grootste kanshebster voor de Euro pese titel in Boedapest gebombar deerd. Wie kon haar van de titel afhou den? Hammersley toch nog, de Hon gaarse speelsters Urban, Magos en Olah, die voor eigen publick speelden? Eigenlijk niemend, mits de Hazers- woudse in de juiste vorm stak. Dan slaat het noodlot toe. Zoals ze twee jaar eerder in Bern de Europese titel verspeelde door een hevige griepaan val. zo wordt een infectie op de hiel haar in Boedapest bijna noodlottig. Een on zorgvuldig behandelde bloedblaar stelt niet alleen de medische begeleiding ter di3cus3ie, maar werpt Bettine bijkans uit het toernooi, voordat ze nog maar een balletje geslagen heeft. Pijnstillers Overleg met de Hongaarse ploeg arts Leo Heere van Papendal resulteren in pijnstillende injecties, voor elke wedstrijd een. soms twee. en een spier- versterkend middel. De paardemidde- len houden haar overeind en helpen haar probleemloos naar de finale, op nieuw tegen Hammersley. Weer heelt de Britse huismoeder in de aanloop de meeste indruk gemaakt. Tot de finale heeft ze nog geen partij verloren. Ze verkeert in 'bloedvorm', zoals Gerard Bakker uiterst reëel stelde. Vreugdetranen maakten na de finale winst plaats voor een echte huilbui, als de verdoving is uitgewerkt. De ceremo nie protocollaire moet worden uitge steld. Twee injecties kunnen de pijn niet verdrijven en op het podium staat een huilende, zich van pijn verbijtende Vriesekoop. De dubbelfinale met Sand ra de Kruijff laat ze lopen. Met tweemaal goud (enkel, mixed met Grubba) en zilver (dubbel met De Kruiff) Is Battine Vriesekoop de 'ster' van de Hongaarse EK. De bondsafvaar- diging deelt volop mee in de vreugde, schenken volop champagne en laten zich uitgebreid op de borst slaan. Zwarte dag Twee maanden later belandt Bettine Vriesekoop 'in de hel'. Gerard Bakker dient Ron van Spanje tijdens een trai- Eingskamp voor junioren een kopstoot oe, die de intieme pingpongwereld op VLISSINGEN - De Walcherse twee deklassers Oostkapelle (zaterdag) en Middelburg (zondag) hebben gister avond een enerverende oefenpartij ge speeld. Tot dc rust bleef de wedstrijd op het veld in Oostkapelle in even wicht. Daarna echter liep het team van Jan Meulmeester uit naar een afgete kende 6-1 overwinning. „We waren bang voor een afgang", zei Jan Meulmeester. de trainer van Oost kapelle, zelfs nog na de wedstrijd. Maar die vrees sloeg in de tweede helft om in optimisme, toen Eugène Fagg voor 3-1 had gezorgd en Middelburg daarna ver wegzakte. Voor de rust werd het 1-0 door Jos Staps, zorgde Hennie Wijs nog voor 1-1 en zette Eugène Fagg zijn ploeg op 2-1. Door Fagg, Stoffel Schipper, Patrick Dewitte en Jan de Wilde werd het ten slotte 6-1. Vlissingen - Hoofdplaat Vlissingen won het oefenduel in Hoofd plaat met 5-0. De Zeeuws-Vlaamse te genstander gaf voor de rust goed partij, maar werd daarna overspeeld. Voor Zaamslag - Ria Het thuis spelende Ria leek naar een gemakkelijke overwinning te gaan, toen Egbert Audenaard al na tien minu ten twee keer had gescoord. Toen kwam Zaamslag echter in de wedstrijd. Het werd een 6-3 overwinning voor de zaterdagclub. De doelpunten waren van Jan de Zwarte (3) Hans van der Beid (2) en Jopie Kohjn. LONDEN - Na de soepele winst een dag eerder deed Liverpool het op de tweede competitiedag in de Engelse eerste divisie niet best, maar de concurrentie faalde ronduit. Zo kunnen de verrassende resultaten van dinsdag het best worden samengevat. Liverpool kwam een dag na de eclatante zege op Manchester City (5-2) bij het onderaanstaande Sunderland niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De achtervolgers Nottingham Forest en Manchester United verzuim den echter van deze misstap te profiteren en leden beide een nederlaag. Forest verloor bij de stadgenoot van Li verpool, Everton, met 1-3 en de Mancu nians hadden tegen Coventry City niets in te brengen (0-3). Liverpool heeft door dit alles zijn voorsprong vergroot tot KAPELLt - Vandaag (woensdag) en donderdag vindt in de manege De Braanjenhoek in Kapelle voor de vier de maal de springwedstrijd 'Indoor Zeeland' plaats. De organisatie is in handen van de landelijke rijvereni- ging en ponyclub De Weelruiters. Vandaag starten de pony's in de klas sen B, L, M en Z en de paarden in de klasse B vanaf 11.00 uur. Voor de combinaties in de klasse B gaat de strijd, zowel bij de paarden als de pony's, over één manche, waarna de plaatsing volgt naar fouten en rijstijl. Bij de overige combinaties zal, wanneer er meer dan één in slaagt foutloos te rijden, een barrage plaatsvinden die beoordeeld wordt op fouten en tijd. Donderdag staat er, vanaf 9.30 uur, een parkoers klaar voor de paarden in de klassen L, M en Z. Alle combinaties kunnen in twee parkoersen starten. Voor de klasse L is er een klassiek en een progressief parkoers, waarbij voor iedere hindernis een aantal punten wordt toegekend in volgorde van moei lijkheid. In de klasse M is er. naast het klassieke parkoers een 'heen en weer' opge bouwd. Dit parkoers bestaat uit zes hin demissen die tweemaal gesprongen moeten worden. De deelnemers in de klasse Z-springen krijgen naast het klassieke parkoers, een puissancepar koers, bestaande uit zes tot acht hin demissen met een minimum hoogte van 1.30 meter. In totaal komen gedurende beide da gen ruim 140 combinaties aan de start. zes punten op Forest en acht punten op Manchester United. Manchester United, dat maandag op Old Trafford door het wonderbaarlijk goed spelende Sunderland ook al op 0-0 werd gehouden, raakte tegen Coventry al in de 12e minuut achterop door een treffer van Hormantschuk. Doelman Bailey liet diens schot van zeker 35 me ter door zijn handen glippen. Nog voor rust maakte Hateley er met een kopbal 2-0 van en in de 70e minuut was de el lende voor Manchester United com pleet toen de Schotse jeugdintematio- nal Melrose de gehele defensie ver schalkte. Het dit seizoen erg wisselvallige Ever- ton had weer eens een goede bui tegen Nottingham Forest. Sharp benutte m de 24e minuut een strafschop, nadat hij door Todd was neergehaald. Dezelfde speler scoorde twaalf minuten later op nieuw na goed voorbereidend werk van Reid en na rust liet McMahon de sup porters van Everton opnieuw juichen. GOES - De twee zusjes Van Maarlevelt uit Axel hebben zich gisteren moeite loos verzekerd van een plaats in de vol gende ronde van het tennistoernooi in Goes. De als favoriete gestarte Martine won bij de dames C van Jeannet Engel se met 6-0 en 6-3. Karin van Maarlevelt versloeg Moniek van de Borgt met 6-2 en 6-4. Zoals verwacht gingen ook Robert Jan van der Feen en Bart van der Feen een ronde verder. Zij versloegen Rob van de Boogaard en Tim van Dijk in twee sets. Van Dijk won wel in het enkel C van Rob Lindenberg met 4-6, 6-3 en 6-0. Er was één verrassing in het heren enkel D: Tom Gunter uit Yerseke sloot het duel met Marcel Zuidhof (vierde ge plaatst) winnend af: 6-3 en 6-2. Vlissingen scoorden René Moens (voor rust). Rob Bajjeu (2x) en Noes Lekatom- pessy (2x) ZEIST - De bedrijfsvereniging voor de gezondheid, geestelijke en maat schappelijke belangen (BVG) in Zeist heeft gisteren het faillissement aangevraagd van FC Den Bosch. De eerstedivisieclub staat voor een bedrag van ruim 750.000 gulden in de schuld bij de BVG en de fiscus. De totale schulden van de club beslaan 1,7 miljoen gulden. De BVG besloot het faillissement van de club aan te vragen, omdat er volgens de bedrijfsvereniging geen zicht meer is op terugbetaling van de vorderingen, waarvan sommige uit 1980 dateren. FC Den Bosch is de tweede club in het betaalde voetbal die door een faillissementsaanvraag van de BVG in het bestaan wordt bedreigd. SC Amersfoort was de eerste betaald voetbal organisatie die na ingrijpen van de BVG werd opgehe- Het besluit van de BVG betekent vrijwel zeker het einde van FC Den Bosch. De gemeenteraad van Den Bosch besloot eerder deze maand om de club alleen dan een een sub sidie van 254.000 gulden in een keer uit te betalen, wanneer FC Den Bosch een akkoord zou bereiken met de belastingsdienst en de be drijfsvereniging over uitstel van be taling van de schulden. Die subsi die valt door het ingrijpen van de BVG weg. Hoewel volgens woordvoerder Knol van de BVG een derde van de 34 nog bestaande bvo's schulden hebben bij de BVG en de fiscus, was de situatie rond FC Den Bosch on houdbaar. „Een faillissement heeft voor ons slechts een schuldenpost tot gevolg. Vandaar dat wij pas een aanvraag daartoe indienen wan neer er werkelijk geen uitzicht meer is op terugbetaling van de vorderingen. Dat was eerder bij SC Amersfoort en nu dus ook bij FC Den Bosch het geval". De reden waarom een derde van de clubs met bijna dezelfde proble men als FC Den Bosch kampt, ligt volgens Knol in het feit dat het be taalde voetbal altijd een te optimis tisch financieel beleid heeft ge voerd. „De clubs zijn er altijd van uit gegaan dat wanneer de nood het hoogst was, de redding ook met al te lang meer op zich zou laten wachten. Men veronderstelt dat er zich, zelfs in deze slechte tijden al tijd wel een zakenman of bedrijf zal melden om enkele tonnen in de club te steken. De clubs zullen af stand moeten doen van die gedach te. die situatie bestaat al lang niet meer". OOSTBURG - Dat voetbal een merkwaardig spel kan zijn, bleek weer eens in sporthal de Veerhoek in Oostburg. Daarstonden Breskens '82 en Honda Van den Bosse tegenover elkaar in de finale van het lustrumtoernooi van de Za vio. Na een spectaculaire verlenging, die in 2-2 eindigde, won Van den Bosse uiteindelijk de beker via de strafschoppen. Het was een verrassende ontknoping van de eindstrijd, die zo moeizaam was gestart. Vooral in de eerste helft werd het merendeel van de toeschouwers haast in slaap gespeeld, zo erbarmelijk slecht verliepen die eerste twintig mi nuten. Van den Bosse was gezien de kansen iets gevaarlijker, maar beide teams be perkten zich toch hoofdzakelijk tot ver dedigen. Aanvankelijk begon de tweede helft ook zwak, maar na zo'n vijf minuten be gon daar langzamerhand verandering in te komen. Breskens '82 werd steeds beter en daardoor gevaarlijker, terwijl ook Van den Bosse meer kansen kreeg Het was af en toe onbegrijpelijk dat de bal niet tussen de palen wou verdwij nen. Door toedoen van Kees Kosten en de uitblinkende Willem van de Broecke raakten de Bressiaanders paal en lat Na de reglementaire speeltijd was het nogsteeds 0-0 In de daaropvolgende verlenging van twee maal vijf minuten, schoot Kees Kosten m de eerste minuut een vrije trap koeihard in. Dit beteken de 1-0 voor Breskens. Kort daarop maakte Willem van de Broecke er 2-0 van. Niemand gaf nog een cent voor de kansen van Van den Bosse. De Oost burgers gaven echter de moed nog niet op en door het wat te laconieke spel van Breskens werd het door twee doelpun ten van Henk Begheijn 2-2 Dat was ook de eindstand Strafschoppen beslisten uiteindelijk de wedstrijd in het voordeel van Honda Van den Bosse, dat de beker in ont vangst mocht, nemen van organisator Jannis van de Voorde. Forest bleef jagen op een succesje en dat leverde Hodge nog een 'troostdoel- punt' op. De uitslagen van de dinsdagmiddag gespeel de wedstrijden voor de Engelse eerste divisie zijn: Coventry City-Manchester United 3-0: Ever- ton-Nottlngham Forest 3-1, Manchester Ci ty-West Bromwich Albion 2-1Notts County- Stoke City 4-0. Sunderland-Liverpool 0-0; Norwich City-Luton Town 1-0, Southamp ton-Arsenal 2-2; Tottenham Hotspur-Brigh ton 2-0. Stand aan de kop: 1 Liverpool 21 gespeeld. 44 punten; 2 Notting ham Forest 21-38; 3 Manchester United 21-36; 4 West Ham United 20-34; 5 Coventry City 22-34 Toeschouwers De zesenveertig voetbalwedstrijden in Engeland van afgelopen maandag kre gen 708.000 toeschouwers. Dat bete kende een record voor de afgelopen vier jaar en een bruto recette voor het Engelse voetbal van rond de zeven mil joen gulden. De belangstelling voor het 'kerstvoet bal' was het grootst in de eerste divisie: 352.000 kijkers. Het meeste publiek kwam bij de Londense derby tussen Ar senal en Tottenham Hotspur: 51.500. Het absolute toeschouwersrecord voor één speeldag dateert van 27 december 1949 met 1.270.000. Een aanval van Van den E i de finale van het lustrumtoernooi van de Zavio. Schaatsen - Ina Steenbrugge heeft tij dens onderlinge wedstrijden van de Ne derlandse schaatkemploeg in Inzeil de 5000 meter gewonnen in de persoonlijke recordtijd van 8 minuten 09,9 seconden. Ook Alie Boorsma (8.16,5), Thea Lim- bach (8.19,3) en Ingrid Haringa (8.21,8) noteerden persoonlijke toppers. DEN HAAG - In de midweeklotto van december (50a) moeten drie deelne mers de eerste prijs van 331.000 gulden delen. Lotto 51 echter kende geen win naar met alles goed, wel één deelnemer die in aanmerking kwam voor de twee de prijs. Dat betekende een uitkering van 300.000 gulden bruto. In beide lotto's kwam een deelnemer in aanmerking voor de hoofdprijs uit het cijferspel van 100.000 gulden. Het win nende nummer in de midweeklotto was: 408348 en in lotto 51: 353843 MidweeHotto (50a) met een prijzenbe- drag van 1.153.818.- gulden: Eerste prijs, drie winnaars, bruto ƒ110.347,90; tweede prijs, twee win naars. bruto 75.000.-; derde prijs, 89 winnaars, bruto 1859.70; vierde prijs, 4701 winnaars, ƒ35,20; vijfde prijs, 68.346 keer ƒ5,-. Lotto 51 met een prijzenbedrag van 1.473.712,- gulden: Eerste prijs, geen winnaar; tweede prijs, een winnaar, bruto ƒ300.000,-; derde prijs, 64 winnaars, bruto 5477,10; vier de prijs. 4288 winnaars, 81,70, vijfde prijs, 75.614 keer 5.-. BRUINISSE - Op de eerste dag van de indoor-dressuurwedstrijden in mane ge De Korenzolder in Bruinisse, waar van de organisatie in handen was van de rijvereniging en ponyclub De Schouwse Ruiters, kwamen de pony's aan de start De jury kon een vrij groot aantal uitstekende proeven beoorde len, vooral in de B-klasse, waar vier combinaties met een winstpunt ein digden. Uitslagen: B-klasse dressuur: 1 Arianne Han- se op Llza, Schouwese Ruiters, 125 punten, 2 Arie van de Ploeg op Mlsty, Oranjeruiters, 124,3 Slmone Stahlie op Gadeste, Bru, 121,4 Jacqueline Knook, Jodocus, Oranjeruiters, 120.5 Ellen van Schelven op Sabra, Schouw se Ruiters, 114; klasse LI en L2: 1 Miranda Baas op Sandra, Oranjeruiters. 124 punten. 2 Marjan Jumelet op Romeo. Bru, 122. 3 Rtef Nelisse op Pascal. Schouwse Ruiters, 121, 4 Willem den Boer op Melcha, Schouwse Rui ters, 121, 5 Marlies Koolman op Jovos DM, Westerschouwen, 120, 6 Alexander Bors- boom op Rex, Schouwse Ruiters, 113; M- dressuur: 1 Annelies Breure op Maby, Oranje ruiters, 117 punten, 2 Ellen van Dijke op Do nald, Schouwse Ruiters, 114 punten. Russische voetballer dodelijk verongelukt TIFLIS - Vitali Daraselia, een van de beste voetballers van de Sowjet-Unie, is bij een verkeersongeluk in Georgië om het leven gekomen. Daraselia, een middelnvelder van Dinamo Tiflis, werd 25 jaar. Hij was getrouwd en had twee kinderen. Vitali Daraselia speelde vorige zomer in de nationale ploeg van de Sowjet-Unie op het wereldkampioenschap in Span- MIDDELBURG - De uitslagen en stan den van de huisleagues van de bowling- bond Middelburg zien er als volgt uit: Dinsdagavond: steakhouse De Tamboer - Het Zeeuwsch Parkethuis 5,54); bowling De Krultmolen - Sponpnj/en Bas Hordijk 4-2. De Spotniks - Café 't Koper Galjoen 5,5-3; Dampa Services - Bouwbedrijf Meyer Int 4,5- 2,5. De stand is nu. Bowling de Kmltmolen 74.5 punten; Steakhouse De Tamober 65; Pampa Services 61; Meyer International 53: De Spotniks 52; Sportpnjzen Bas Hordijk 51,5; Het Zeeuwsch Parkethuls 28; Café 't Ko per Galjoen. Woensdagavond Flying Pins - Dumping Jack 5,5-0, De Meulenaere - Haaratijl Studio Roland 2.5-7.5; Golden Arrow -'t Finse win keltje 4.5-1. Reformhuls Mast - Mens Hair- shop 3-2 Haar stijlsutdio Roland verbeterde de hoogste team-sene op de woensdag met 67 pins en rukte van de vufde plaats op naar de derde plraats. De stand Is nu; Golden Arrow 80 punten; Mens Hairshop 55,5. Haar Stijl studio Roland 51; Reformhuis Mast 50; 't Finsewlnkelt]e47, The Flying Pins 43; De Mculenaers 39, Dum ping Jack 21.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13