Laai hetgeen gouden winkelstraat meer zijnkoper is ook nog goed luctor b.v. Breskense ouderen exposeren in dienstencentrum Goedertijt Wissel Zeeuws- Vlaanderen Huuh Dellaert trotseerde koude zeewater Kunstgebit- reparatie 25% korting MAANDAG 27 DECEMBER 1982 OPENING DOOR WETHOUDER VERGOUWE BRESKENS - Vrijdagmiddag opende wethouder j. J. Vergouwe als voorzit ter van de Stichting Welzijn voor Ou deren in West-Zeeuwsch-Vlaanderen een expositie in het dienstencentrum 'Goedertijt' in Breskens. Het was zijn laatste officiële daad als voorzitter, een functie die hij elf jaar lang be kleedde. De heer Vergouwe sprak in zijn openingswoord van een financieel moeilijke tijd: „Men zegt dat er wel wat geld afkan bij cultuur en welzijn", aldus de wethouder, die daar zelf niets voor zei te voelen. Hij acht uitbreiding op dit gebied zelfs niet ondenkbaar. „Als bestuurder kan ik daar iets aan doen", vond de heer Vergouwe. Akkoord aankoop grond uitbreidings plan IJzendijke IJZENDIJKE - De gemeente Oostburg heeft een akkoord bereikt met de eige naars en pachter over de aankoop van grond ten behoeve van het nieuwe uit breidingsplan Kleine Jonkvrouw III in Ijzendijke. Met de aankoop is een be drag gemoeid van ruim 150.000 gulden. Het gesprek dat het Oostburgse college een maand geleden had met gedepu teerde mevrouw E. Maris-Koster heeft de zaak ln een stroomversnelling ge bracht. Wethouder A. de Feijter van Oostburg: „Gs twijfelden aan de nood zaak om het gebied ln één keer aan te kopen. In het gesprek hebben we duide lijk kunnen maken waarom wij daar vóór zijn". Volgens de Oostburgse wethouder zeg de mevrouw Maris-Koster toe het plan positief te zullen beoordelen. Het nieu we uitbreidingsplan heeft een opper vlakte van byna 2 hectare en gaat in de toekomst ruimte bieden aan een 50-tal woningwet^, premie- en particuliere wo ningen. Het ligt in de bedoeling om het nieuwe uitbreidingsplan niet in een keer, maar in fasen bouwrijp te maken. De eerstkomende raadsvergadering buigt de Oostburgse raad zich over het plan Kleine Jonkvrouw III De wethouder zei van mening te zijn ,dat de ouderen in het verleden voor ons gezorgd hebben en dat wij nu iets terug Voorwaardelijke intrekking rijbewijs en boete geëist inwoner Aardenburg DEN HAAG - De procureur-generaal van het Haagse gerechtshof heeft tegen de 38-jarige I. L. van H. uit Aardenburg een boete geëist van 1000 gulden en vier maanden voorwaardelijke intrek king van het rijbewijs. De verdachte werd schuldig bevonden aan het ver oorzaken van een ongeluk, waarbij een inzittende van de andere auto ernstig gewond raakte. De verdachte had op de Turkijeweg in zijn woonplaat® met zijn auto geen voorrang veneend aan een andere auto mobilist. Het gevolg was dat een inzit tende van die andere auto zwaar licha melijk letsel opliep. De politierechter in Middelburg veroordeelde verdachte hiervoor tot een boete van 800 gulden en vijf maanden voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs, met als bij zondere voorwaarde dat verdachte een jaar lang op zondagen geen auto mocht besturea Met dat vonnis ging verdach te in hoger beroep. Van H. is namelijk marktkoopman in België en moet vooral in het weekeinde zijn werkzaamheden uitoefenen. De uit spraak van het Haagse gerechtshof is vrijdag 31 december. Kerstconcert in Groede GROEDE - De concertcommissie van de Nederlands hervormde kerk in Groe de houdt woensdag een kerstconcert. Leen de Broekert (orgel) en Ferenc Hu- tyra (fluit) spelen werken van Bach, Haydn, Vivaldi en Devinne. Het concert begint om 20.00 uur in de hervormde kerk van Groede. moeten doen". Aan de expositie in het dienstencentrum nemen ouderen uit Breskens deel. Het idee voor deze expo sitie werd veertien dagen geleden ge lanceerd, zodat het hard werken was om de tentoonstelling voor de kerstda gen in orde te brengen. Op de expositie zijn onder meer wandkleden, schilderij en en opgezette dieren te bewonderen. De exposanten zijn: J. Goethals. de heer Brevet, C. Traas, mevrouw Van Witsen, mevrouw Nieuwenhuisen. J. van Cadsand, de heer en mevrouw Wa genaar, mevrouw Scheerens, de heer Van Pamelen, mevrouw Van Noorden. J. de Wilde en deelnemers aan de cursus volksschilderkunst. De expositie is ge opend tot 2 januari, dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Op oudejaarsdag kan men alleen 's middags terecht. Verkoop-expositie ten bate van Hawaï TERNEUZEN - Het Temeuzense Over slagbedrijf Aug. de Meyer BV gaat zich inzetten voor de noden op het eiland Haiti, in de Caribische Zee. In dat ka der organiseert De Meyer eind januari een tentoonstelling van volkskunst in het Zeemanshuis aan de Westkolk- straat in Terneuzen. Vrijdag 28 januari (van 13 tot 21 uur) en zaterdag 29 januari (van 11 tot 17 uur) is de expositie te bezichtigen. Het Ter- neuzense bedrijf steunt daarmee het Hulpproject van de Nedlloyd, dat de be strijding van de armoede op Haiti eind 1981 heeft aangepakt. Nedlloyd werkt daarin samen met de hulpverleningsor ganisatie Cohan (Cooperation Haitia- no-Néerlandaise), die ruim twaalf jaar geleden werd opgezet door de Neder landse pater Quirinus Muth, een Sale- ziaan. Cohan is nu een wijdvertakte, in ternationale hulpverleningsorganisa tie. Alle kunstwerken die worden geëxpo seerd zijn te koop. Voor; 1 de Haitiaanse schilderkunst is erg opmerkelijk, en heeft al de aandacht getrokken van de gevestigde kunstwereld. Trimclub Hoek houdt 'gezinsdag' HOEK - De sportvereniging 'V en K' (Vlugheid en Kracht) uit Hoek houdt morgen, dinsdag, een speciale dag voor alle leden van het gezin In de gymzaal van de openbare lagere school in Hoek wordt 's morgens van 10.00 tot 12.00 urn- een trim-instuif gehouden voor alle leef tijden. 's Middags kan iedereen die zin heeft van 13.30 tot 15.30 uur meedoen aan allerlei balspelen. Basketbaltoemooi voortgezet onderwijs sporthal Terneuzen TERNEUZEN - De schoolsportcom missie Terneuzen hield donderdag een basketbaltoernooi voor teams uit het voortgezet onderwijs. Aan het toer nooi, dat in vier categorieën werd ge speeld. namen in totaal 36 teams deel. Vanaf tien voor half negen tot rond vier uur werd er in sporthal 't Zwaan tje gespeeld. Bij de meisjes gingen de eerste plaatsen in beide leeftijdsgroe pen naar het Zeldenrustcollege. Bij de meisjes tot en met 14 jaar eindigde het team van de Steelant mavo op de twee de plaats. Bij de meisjes van 15 jaar en ouder ging de tweede plaats naar het team van De Leeuwtjes en de derde plaats naar het Zeldenrustcollege. De jongens van lts 3 behaalden de eer ste plaats bij de jongens tot en met 14 jaar. Het team van de Steelant mavo, eindigde als tweede. De derde plaats was voor Petrus Hondius, die vierde voor Zeldenrust 1 en Zeldenrust 2 wist zich als vijfde te plaatsen. Bij de jongens van 15jaaren ouder kwa men twaalf teams in actie. De basket ballers van de mts/meao gingen hier met de hoogste eer strijken. De Stee lant mavo eindigde als tweede en mts/ meao 3 wist zich als derde te plaatsen. Kampioenendag De Vrede Sas van Gent was groot succes BIERVLIET- Naast de vele plaatselij ke tentoonstellingen zijn er in Zeeland vier provinciale kampioenendagen: te Lewedorp, Biervliet, Hulst en Sas van Gent. De 37e uitgave van de Vrede te Sas van Gent kende een groot succes. Niet al leen was de top van Zeeland met een viertal duiven aanwezig, maar vele kooien werden ook gevuld met duiven uit de beste hokken van België en West-Brabant. Reeds direct na de middag was het in de zaal Reseda een drukte van belang en tijdens de verkoop van de bonnen en duiven, geschonken door de inzenders, kon er geen man meer bij. Wanneer het succes van een kampioenendag kan ge meten worden aan de opbrengst hier van is de 37e uitgave van Sas van Gent zeker een topper te noemen. Vanuit heel de provincie en vooral uit de grens streek waren de belangstellenden in groten getale opgekomen. Allgemeen was men van oordeel, dat er inzendin gen waren die ver boven het algemeen gemiddelde uitstaken. Kerst-inn Stoppeldijk STOPPELDIJK - In de pastorie in Stoppeldijk werd zondag een kerst-inn gehouden waarvoor een grote belang stelling bestond. De bijeenkomst was toegankelijk voor iedereen vanaf 16 jaar. Onder de vele aanwezigen waren vertegenwoordigers van praatgroepen en jongeren "6ie deel uitmaken van het jongeren-pastoraat. Aan de orde kwa men verschillende punten waaronder de viering en de betekenis van Kerst mis en de belijdenis van je eigen geloof. WINKELIERSVERENIGING OOSTBURG BIJNA HALVE EEUW OOSTBURG - In 1983 bestaat de Oost burgse winkeliersvereniging vijftig jaar. Voor Oostburg, dat in die halve eeuw tot het winkelcentrum van West- Zeeuwsch-Vlaanderen is uitgegroeid, is dat een duidelijk mijlpaal. De win keliers van Oostburg zijn dan ook niet van plan dat jubileum ongemerkt voorhij te laten gaan. De winkeliers vereniging werd opgericht toen de cri sis van de jaren dertig met een snel treinvaart naar een dieptepunt ging. Volgens Piet van Kampen, van 1950 tot 1980 secretaris van de vereniging, en Johan Bogaert, sinds 1972 voorzitter, is dat niet verwonderlijk. „Als het in een bepaalde periode stroef gaat", zegt Van Kampen, „dan wordt er automatisch naar aansluiting gezocht. In goede tyden is dat niet nodig". Er valt een duidelijke parallel met deze tij den te constateren. De samenwerking tussen verschillende winkeliersvereni gingen in WestrZeeuwsch-Vlaanderen is de laatste jaren duidelijk verbeterd. Iedereen maakt moeilijke tijden door en dan worden de gelederen gesloten. Aan een concurrentiestrijd op leven en dood heeft niemand behoefte. Overi gens boor je van de Oostburgse winke liers betrekkelijk weinig klachten over de economische depressie. Volgens voorzitter Bogaert wil dat niet zeggen dat de crisis de Oostburgse winkeliers onberoerd laat. „Maar", voegt hij eraan toe, „we kunnen allemaal een stap te rug doen. Er moet nu eenmaal worden ingeleverd. Daar helpt geen proteste ren aan. Ach. laat het geen gouden win kelstraat meer zijn waar wij wonen, ko per is toch ook nog goed". In de jaren dertig zal daar wellicht an ders over gedacht zijn. De meeste klan ten hadden toen in elk geval veel min der te besteden dan nu. Als je Oostburg van 1933 tot 1983 overziet valt meteen een zeker traditionalisme op. Veel win kels van toen staan er nu nog steeds. Dikwijls generaties lang bemand door dezelfde families. Eigenlijk is er niet zo veel veranderd. Alleen de grootte van de winkels is sterk toegenomen. Van een explosieve groei na de oorlog kun je eigenlijk niet spreken. Toch heeft Oost burg na de oorlog haar functie als win kelcentrum van West-Zeeuwsch-Vlaan deren vergroot. Voor Oostburg was dat natuurlijk positief, voor de omliggende dorpen was het weinig minder dan een ramp. De winkels in de kernen van Oostburg zijn de laatste twintig jaar drastisch uitgedund. „Een onvermijde lijk vorm van concentratie", zegt Van Kampen. „Het is beslist geen kwestie van het leegzuigen van de kleine kern en. Het kan gewoon niet anders. Veel van de winkels in de kernen waren veel te duur". Aantallen Het aantal winkels is de laatste halve eeuw in Oostburg relatief weinig toe genomen. Er zijn in feite alleen wat ga rages en reuzekruideniers bijgekomen. Zeker nu zal niemand daar rouwig om zijn. Volgens de twee zegslieden van de winkeliersvereniging is er nauwelijks sprake van overbewinkeling. Bogaert ziet de toekomst dan ook met vertrou wen tegemoet. Er zijn 1983 weer vol doende festiviteiten te verwachten: Waterloopleinmarkt, de 24-uur van Oostburg, agrarische dag, het zijn in middels bekende gebeurtenissen ge worden. Bogaert zou de winkeliersver eniging graag nog meer impulsen laten geven, maar dat blijkt in veel gevallen te duur geworden. De aanleg van het winkelerf is één van de projecten die voorlopig in de ijskast staan. Er is bovendien het laatste woord nog niet over gezegd, want onge veer de helft van de winkeliers is er nog op tegen. Schoolsportdag MTS/MEAO Terneuzen TERNEUZEN - De wintersportdag van de Temeuzense MTS/MEAO voor de leerlingen van de school trok een groot aantal deelnemers. Die klasseerden zich in de diverse sporten als volgt Tafeltennis dames: 1 Vere Schfjve, 2 Magda Maas, 3 Rta van Bunderen Heren; 1 Mark Maas, 2 Chris Geyssels, 3 Luuk van Hecke. Badminton heren-dubbel: 1 E Bobelijn/Ver- straaten, 2 M. de CaluwéF Seghers. Dames- dubbel 1 Judith van de Akker/Petra Mat- thijs. 2 Anja Koole/Maronna de Fouw Mixed- dubbel' 1 Ciska ArenshorsURudy Verbeke, 2 Annemarie de Deckere'Wilftied Stofferls Tennis herendubbel: 1 Peter Seghers'Hans van Duysse. 2 Jan de Klerk/Peter de Blok. Bankdrukken: 1 Meivin Daal, 2 Levien de Nooyer, 3 Werner van Waesberghe Squash heren: 1 Hans Zwart, 2 Robert de Caluwe, 3 Ike van Grieken. Dames 1 Angela van de Griend. 2 Jolanda van de Eyck. Zaalhockey 1 elektro 2b, 2 MEAO 2 d. Volleybal 1 Proces techniek 1.2 Bouwk, Weg en Waterbouw 2a Basketbal. 1 Elektro 2b. 2 Eelktro lb. Zaal voetbal: 1 Weg- en Waterbouw 4. 2 Proces techniek 4. Biljarten: 1 Philip Wolfert, 2 Fran cois de Krijger. Dammen: 1 Hensley Rondei, 2 Hans van Adrichem Schaken: 1 Atjo Arendse. 2 Erik van Weele Kerstactiviteiten binnenstad Terneuzen TERNEUZEN - Het buurtcomité Bin nenstad Terneuzen heeft in de kerst vakantie weer allerlei activiteiten op touw gezet voor de kinderen en ouders in de wijk. Morgen, dinsdag, wordt een film- en pannekoekmiddag gehouden in het schipperskleuterschooltje aan de Schoolweg in Terneuzen. Die begint om 13.30 uur. Op maandag 3 januari staat er voor de ouderen een superbingo op het programma. Dit evenement begint om 20.00 uur, eveneens in het schip perskleuterschooltje. Het buurtcomité is van plan op dinsdag 15 februari een carnavalsmiddag te houden voor de kinderen in de wijk. KNOKKE - Zondagmorgen om elf uur vertrokken nabij zwembad 't Zoute in Knokke negen zwemmers voor een tocht van zo'n vijf kilometer. Onder die negen man, die het koude zeewater trotseerden, bevond zich Huub Dei iaert uit Cadzand. Voor Dellaert is dit een wekelijkse trai- ningstocht. Ofschoon het in eerste in- Huub Dellaert stapte als laatste uit het 6 graden koude water. stantie om een wedstrijd ging besloten zeven man om als groep bijeen te blij ven. Eén van de Belgen kwam na één uur aan bij het Casino te Knokke en een ander gaf onder weg op. Dellaert stapte als laatste uit het 6 graden koude water. Zijn commentaar: „We bleven bij el kaar omdat het toch nog redelijk link was in dat water. Bovendien was het eigenlijk n voorbereiding voor een tocht op 1 januari te Vlissingen". Het achttal werd opgewacht door sche pen Karei de Groo uit Knokke en een vijftigtal belangstellenden. Kinderkerstspel in kerk IJzendijke IJZENDIJKE - Een veertigtal kinde ren van de rooms katholieke en open bare lagere school in IJzendijke heb ben zondagochtend een kerstspel opge voerd in de rooms katholieke kerk in IJzendijke. Onder leiding van de litur- giegroep hadden de kinderen op het kerstverhaal geïnspireerde stukjes in gestudeerd. Ook werden verschillende liedjes ge zongen. Aan het eind van de voorstel ling werden de aanwezige kinderen ge trakteerd op een mandarijn. Er waren naar schatting zo'n 400 toeschouwers. Het IJzendijks jongerenkoor verleende medewerking aan de uitvoering. Oudejaarsdienst in Oostburg OOSTBURG - In het kerkgebouw van de oud-gereformeerde gemeente in Oostburg wordt woensdag 29 december een oudejaarsdienst gehouden waarin voorgaat ds A. P. van der Meer. De dienst begint om 19.15 uur. Voorzitter Johan Bogaert (links op de foto) en oud-secretaris Piet van Kampen. WILLY VERMEIRE echtgenoot van Magda Leliaert geboren te Eede op 2 april 1938 en plotseling overleden te Maldegem op 23 december 1982. Middelburg (B): M. Vermeire-Leliaert Annick en verloofde Bart Wim De plechtige eucharistieviering waar u vriende lijk bij wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woensdag 29 december 1982 om 10.00 uur in de kerk St. Petrus en Paulus te Middelburg (B.), gevolgd door de bijzetting op het kerkhof te Mid delburg (B.). Zij die door vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Met dankbaarheid voor wat zij met liefde voor ons gedaan heeft en geweest is, delen wij u met droefheid mede, dat na een langdurig geduldig gedragen lijden, en na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis Ter Schorre', zacht en kalm van ons is heengegaan onze innig geliefde moeder, schoonmoeder en oma ELIZABETH CORNELIA DIELEMAN weduwe van Leendert Herrcbout op de leeftijd van 76 jaar. Sluiskil: L. C. Herrebout M. J. Herrebout-de Blaaij Terneuzen: A. L. Dobbelaar-Herrebout N. Dobbelaar Marleen en Martin Ronald Terneuzen: C. P. L. Herrebout J. Herrebout-Bakker Erwin Terneuzen, 24 december 1982 Verpleeghuis Ter Schorre' Corr.adres: N. Dobbelaar, Zuidlandstraat 23, 4532 CE Terneuzen De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 28 december a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in de Op- standingskerk, Bellamystraat 74, welke aan vangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk na de begrafenis. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Heden overleed na een langdurige ziekte mijn geliefde zuster, tante en oudtante CORNELIA WILHELMINA WEIJT weduwe van Evert Louis Verbrugh in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam: J. Weijt 25 december 1982 Fahrenheitlaan 430 Correspondentieadres: J. Weijt, Fahrenheitlaan 628,4532 JW Terneuzen De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 30 december a.s. om 11.00 uur v.m. op de Zuiderbe graafplaats. Samenkomst om 10.45 uur in de zaal van de Opstandingskerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Heden is, na een kortstondige ziekte van ons heengegaan, onze lieve vader en opa ADRIAAN RIBBE weduwnaar van Maria Blondeel op de leeftijd van 84 jaar. Schoondijke: M. J. Minnaard-Ribbe J. E. Minnaard Breskens: A. D. Ribbe J. Ribbe-van de Lijke en kleinkinderen Schoondijke, 24 december 1982 Bejaardentehuis 'Ruschevliet' Correspondentieadres: J. E. Minnaard, Tragel-West 57, 4507 JD Schoondijke Zij die de plechtigheid voorafgaande aan de cre matie wensen bij te wonen worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn in het crematorium. Diepbedroefd geven wij u kennis van het plotse ling heengaan van onze geliefde broer, behuwd- broer en oom WILLEM OOSTERLING weduwnaar van Josina Adriana Ghijsels in de ouderdom van 86 jaar. Breskens: Familie Oosterling Familie Ghijsels Neven en nichten Breskens, 24 december 1982 Ter Schelde' Correspondentieadres: Th. Oosterling, Molenwater 20, 4511 BN Breskens De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 28 december om plm. 14.30 uur op de algemene be graafplaats te Breskens. na voorafgaande een rouwdienst in de Lutherse Kerk te Groede welke om 13.30 uur zal aanvangen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Ter Schelde'. Aan de vooravond van Kerstmis, is zacht en kalm van ons heengegaan, voorzien van het Hei lige Sacrament der Zieken, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ELISA SERAPHINA BRUGGEMAN weduwe van Alfred Joseph Bockstael in de ouderdom van 84 jaar. Bergen op Zoom: R. Bockstael L. Bockstael-Notschaele Terneuzen: A. Bockstael G. Bockstael-van Leeuwe Marga, Hedwig, Karei Breskens: P. Bockstael L. Bockstael-Brion Franklin en Riet Christel en Peter 24 december 1982 Correspondentieadres: A. Bockstael. Ambachtsstraat 12, 4538 AW Terneuzen De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 29 december a.s., om 10.00 uur in de Triniteitskerk te Terneuzen. waarna de begrafenis op de Zuiderbegraafplaats aldaar. Samenkomst aan de kerk. Gebedsdienst dinsdag om 15.00 uur in Huize 'De Blide'. klaar 0 terwijl u wacht 0 Inl. Axelsestraal 8 Zaamslag, 0 0 tel. 01153-1650. SPORTPRIJZEN Het grootste assortiment in - Zeeuwsch-Vlaanderen Grote aantallen nog interessantere korting GEVRAAGD: Middenstandsavondschool Sas van Gent i.v.m. beperkende bepalingen ministerie. Directeur m.v. 2 diensturen. Leraar boekhouden 2 lesuren m.v. Mid denstandsavondschool Schoondijke. Directeur m.v. 2 diensturen. Leraar boekhouden m.v. 2 lesuren. Onbevoegden gelieven niet te reflecteren. Inlichtingen J. de Rijk 01757-1268 of 01158- 1545 Sollicitaties binnen 8 dagen aan het be stuur p.a. Zandstraat 34, Sas van Gent. BALANCEREN UITLIJNEN bandenhandel Tivoliweg 63, Hulst, tel. 01140-12461/14080 Wethouder J. Vergouwe van Oostburg in gesprek met één van de deelneemsters 'Goedertijt' in Breskens. de expositie in het dienstencentrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22