Akfcueel verrassend Eis 5 maanden voor pedofiele relatie Politieman vrijgesproken van brandstichting in Axel 30 korting PZC/ Wekelijks inleveren inkomstenbriefje in Vlissingen vervalt Opheffingsuitverkoop Ellen horsetterie - lingerie Opheffingsverkoop Meulbroek Mannenmode Meulbroek Mannenmode Adverteren doet verkopen Opheffingsuitverkoop DOLLE GEKKE PRIJZEN: Meulbroek Mode VROOMS DREESM ANN MAANDAG 20 DECEMBER 1982 streek BESLUIT COLLEGE B EN W: VLISSINGEN - Het college van b en w van Vlissingen heeft besloten, dat de inkomstenbrieOes van uitkeringsge rechtigden van de RWW kunnen ver vallen. De verplichting van de WWV- uitkeringsgerechtigden tot het weke lijks inleveren van een inkomsten- briefje wordt gewijzigd in een inleve ring per vier weken. W'el blijft voor beide uitkeringsgerechtigden de plicht om veranderingen in hun situa tie onmiddellijk te melden aan de so ciale dienst. Dit zeggen b en w van Vlis singen in hun antwoord op vragen van het raadslid V. J. A. Wilkens (WD). Het college van b en w waarschuwt, dat naast de halfjaarlijkse hercontroles de mogelijkheid blijft bestaan van inci dentele controles. Zolang de uitkerin gen wekelijks betaalbaar worden ge steld. moet het beperkt aantal perso nen dat over periodieke inkomsten be schikt wekelijks een opgave blijven ver strekken van die inkomsten, om tijdige verrekening met de uitkering mogelijk te maken. Er wordt een aparte voorzie ning getroffen voor de berichten, die tot op heden ook via de inkomstenverkla ring werden meegedeeld. De regeling betekent volgens het colle ge geen besparing van personeeL Wel kunnen de nog overblijvende noodza kelijke werkzaamheden volgens b en w in het vervolg verantwoorder en met meer aandacht geschieden, dan tot nu toe noodgedwongen het geval moet zijn. Canossa Raadslid Wilkens zei blij te zijn met het Vijftien maanden voor inbraken in Middelburg MIDDELBURG - P. van H. (21) uit Mid delburg is door de rechtbank in Mid delburg veroordeeld tot 15 maanden gevangenisstraf voor een serie inbra ken in Middelburg, die hij pleegde om aan geld te komen voor heroine. De straf was drie maanden minder dan de cis van de officier. Mw G. A. (22) uil Vlissingen, die zich over een aantal door Van H. gestolen cadeaubonnen had 'ontfermd', kreeg daarvoor con form de eis twee maanden waarvan eén maand voorwaardelijk. Haar zwager H. A. van der P. had vooi een fractie van de werkelijke waarde wat sieraden en munten gekocht en werd overeenkomstig de eis tot vier we ken voorwaardelijk en 500 gulden ver oordeeld. De rechtbank achtte echter opzetheling niet bewezen. Ook de Vlis- singer F. D L. (29) had voor een gering bedrag wat munten van Van H. ge kocht. Dat kost hem een week voor waardelijk en 300 gulden boete. Er was twee weken en 400 gulden geëist. G. L. (22) uit Domburg kreeg conform de eis een maand gevangenisstraf voor heling van door Van H. gestolen spullen. E. H. M. van H. (20) uit Middelburg kreeg voor het vervoeren van gestolen spullen conform de eis twee weken voorwaarde lijk en 500 gulden boete. Twee andere helers in deze zaak moeten nog terecht staan. antwoord. „Het bespaart mensen de wekelijkse gang naar Canossa". meen de hij. Fractievoorzitter A. de Koene (PvdA) vond het besluit ook een goede oplossing voor de mensen, die elke week naar het stadhuis moeten voor het inleveren van hun werkbriefje „Het is alleen jammer, dat dit voor jongeren niet meer nodig is. Zij hoeven niet meer te komen, omdat zij geen uitkering meer krijgen", aldus de heer De Koene. Raadslid M. Bode (CDA) stelde, dat de regeling in ieder geval ook een verlich ting is voor het personeel van de sociale dienst, dat nu minder eentonig werk zou moeten doen. Museumdagen in Biologisch Museum OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biolog- sisch Museum te Oostkapelle houdt op de dinsdagen 21 en 28 december weer jeugdmuseumdagen. Op beide dagen worden rondleidingen, excursies, vi deobeelden en diavoorstellingen ge houden. De museumdagen zijn ge opend van 10 tot 17 uur Kerstviering NC VB en bejaarden Oostkapelle OOSTKAPELLE - De afdeling Oostka pelle van de NCVB houdt dinsdag 21 december samen met de bejaarden de traditionele kerstsamenkomst, die om 19.30 uur begint. De bijeenkomst vindt plaats in het CNV-gebouw aan de Duin weg in Oostkapelle. Op het programma staan een kerstliturgie en samenzang. Het koortje zingt onder leiding van me vrouw Camibella enkele kerstliederen. De kerstviering staat onder leiding van de presidente van de NCVB Oostkapel le, mevrouw L. J. Jonkheer-van Mui den. MILDERE EIS VOOR RIJDEN ONDER INVLOED DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof wilde in ho ger beroep volstaan met een boete van 500 gulden voor de 31-jarige chauffeur R. de B. uit Oost-Souburg, die onder invloed van alcohol zijn auto had be stuurd. De politierechter in Middel burg had De B. veroordeeld tot een boete van 750 gulden en drie maanden onvoorwaardelijk intrekken van het rijbewijs. De procureur-generaal was van mening dat de man wat te hard was aangepakt en dat de politierechter boven de ge bruikelijke strafmaat was gegaan. De B was in de Houtmanstraat in zijn woonplaats door de politie aangehou den. waarna hem een bloedproef werd afgenomen. Dit gaf een alcoholpromil- lage te zien van 0.58. wat de procureur- generaal deed afzien van de eis tot in trekking van het rijbewijs, temeer om dat De B. dat moeilijk kan missen. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. Kerstfeestviering in 'Bachten Reede' VLISSINGEN - Op dinsdag 21 decem ber wordt in het Vlissingse diensten centrum 'Bachten Reede' de jaarlijkse kerstfeestviering gehouden, georgani seerd door de Stichting Welzijn voor Ouderen. Aan deze avond zal medewer king worden verleend door het Inter kerkelijk Jongerenkoor 'Koudekerke'. Verder brengt het kinderkoor 'Open Hof het kerstspel 'we gaan naar Bethle hem' ten tonele. De avond wordt beslo ten met samenzang en eenkerstverhaal door mevrouw Oreel. De avond begint om 19.30 uur. Plattelandsvrouwen maken kerststukjes MIDDELBURG - De leden van de afde ling Middelburg en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen gaan kerststukjes maken. Dinsdagmorgen komen zjj bijeen in ge bouw De Schakel in Middelburg, aan vang 09.00 uur. Nieuwe cursussen in Het Woltershuis VLISSINGEN - In januari begint in het buurt- en clubhuis Het Woltershuis in Vlissingen weer een aantal nieuwe cur sussen. Op maandag zijn dat: karakter poppen maken (10 00-11.30) (10.00-11.30 en 14.00-15.30), doe-het-zelf (19.30- 21.00). fotograferen (20.00-22.00) en een toneelclub (20.00-22 00) Dinsdag: zelf kleding maken van 13.45 tot 15.15 uur en woensdag: batikken <9.30-11.00) en tekenen en schilderen (20.00-22.00) Op donderdag kan men zelf kleding maken van 9.45 tot 11.00 uur. Op zaterdag ten slotte is er een cursus kleding maken voor Joegoslavische vrouwen van 9.45 tot 12.00 uur. Van onze adverteerders Kurkcentrum in Middelburg geopend MIDDELBURG - Zaterdag is aan de Korte Geere in Middelburg een Argus Kurkcentrum geopend, een winkel met een grote collectie kurkvloeren, -wandmateriaal en -meubelen. Voor het Argusconcern is de Middelburgse zaak de tiende vestiging en de eerste in Zeeland. Het accent bij het nieuwe kurkcentrum ligt hoofdzakelijk op het vloergebied. In de zaak is dan ook een groot aantal showvloeren uitgelegd met de meest voorkomende kurkstructuren en mo dellen. Dit kurkparket is gemakkelijk door een doe-het-zelver te leggen. In de zaak is een specialist - bedrijfsleider S. Koorenvaar - aanwezig om de klanten te adviseren. Ook in wandmateriaal en kurkmeubelen is het kurkcentrum ruim gesorteerd. En ook hiervan zijn veel voorbeelden in de zaak te zien. De toonbank is eveneens van massief kruk. Het Argus-concern - een vroegere groot handel - is met de kurkcentra begonnen omdat men vond dat de produkten in andere zaken er vaak erbarmelijk bijla gen of zelfs helemaal niet werden ge toond. Door deze 'kijkservice' en een goede voorlichting wil men een optima le begeleiding verkrijgen. De Middelburgse Argus-vestiging is da gelijks behalve 's maandags - geopend, ook op koopavonden. MIDDELBURG - Tegen de 34-jarige A. R. H. uit Leiderdorp is vrijdag voor de Middelburgse rechtbank een gevange nisstraf van acht maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk geéist voor het feit dat H. verschillende ma len gemeenschap had gehad met zijn minderjarige stiefdochter. Het meisje had daar overigens zelf geen bezwaar tegen gehad. Voorafgaand aan de behandeling van zijn zaak verzocht H. om deze met ge sloten deuren te behandelen om het meisje niet in opspraak te brengen. Na een korte schorsing bleek de rechtbank daarvoor geen enkele aanleiding te zien. H. had de moeder van het meisje zelf op de hoogte gebracht van het feit dat hij sexuele betrekkingen met haar onder hield. De moeder had toen een klacht bij de politie ingediend. Zij woonde zelf geruime tijd in St Annaland met H. sa men maar daaraan was begin 1980 een einde gekomen. In de periode die daar op volgde had zich de relatie met de dochter ontwikkeld. De man verklaar de dat hij het meisje nooit gedwongen had en dat hij zich had laten steriliseren zodat een zwangerschap uitgesloten was. Het psychiatrisch rapport noemde H. verminderd toerekeningsvatbaar Officier van justitie mr J. van Marion vond dat H. ondanks de instemming van het meisje strafbaar was omdat ze nog geen 16 jaar was. Bovendien was er naar zijn mening door H misbruik ge maakt van zijn vertrouwenspositie bin nen het gezin Wetgeving Verdediger mr M. P. Roest stelde dat de artikelen uit de zedelijkheidswetgeving niet meer aansluiten bij de huidige op vattingen over pedofilie. „In brede kring beschouwt men sexuele contac ten tussen kinderen en volwassenen niet meer als afkeurenswaardig. De vraag is alleen: waar ligt de grens van het toelaatbare?", aldus de verdediger. Hij vond dat de verdachte niet de se xuele relatie op zich te verwijten viel maar wel het feit dat hij het kind had benaderd alsof het een volwassen vrouw was. Hij vroeg om een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf, om dat er volgens de psychiater ernstige depressieve reacties van H. op detentie te verwachten waren. Ook achtte hij psychiatrische begeleiding voor H. noodzakelijk. Uitspraak 23 december. MIDDELBURG - l)e arrondissementsrechtbank in Middelburg heeft vrijdag de 28-jarige politie-agent F. S. uit Dordrecht vrijgesproken van de hem tenlastegeleg- de brandstichting in de snackbar 'Maryo' in Axel. Veer tien dagen geleden, bij de behandeling van de zaak, was tegen S. één jaar gevangenis geëist. De rechtbank acht te het bewijs in deze zaak echter niet 'wettig en overtui gend' bewezen. Op de late avond van de tiende juli van dit jaar ontstond brand in de snackbar. De politieman had dit bij het passeren van de bar waargenomen, zo was zijn eigen verklaring en hij had gepoogd in te grijpen. Hij liep toen ernstige brandwoden op, verzuimde in die toestand de politie te bellen maar zag wel kans door de polders van Zeeuwsch-Vlaanderen naar het huis van familie in Ter- neuzen te lopen. In de ogen van de officier van justitie was dit een onwaarschijnlijk verhaal en aan de hand van allerlei vormen van steunbewijs was hij tot de overtui ging gekomen - mede aan de hand van in de snackbar gevonden persoonlijke bezittingen van S - dat de politie man de brand had aangestoken Drie mensen uit Vlissingen en Temeuzen, die zich had den schuldig gemaakt aan handel in herome werden conform de eisen veroordeeld tot vrij langdurige gevan genisstraffen. Zo werd mevrouw G. K. uit Vlissingen ver oordeeld tot twintig maanden gevangenis, de 22-jarige J. S. uit Temeuzen tot vijftien maanden gevangenis en mevrouw M. O. uit Temeuzen tot tien maanden gevan genisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Een vierde betrokkene, de 21-jarige H. K. uit Vlissingen, werd zes maanden gevangenisstraf opgelegd, waarvan drie maanden voorwaardelijk, evenals in de andere zaken met twee jaar proeftijd. Tegen H. K. was twaalf maanden - geéist. waarvan drie maanden voorwaardelijk. Een 23-jarige jongeman uit Rotterdam, L. T„ werd voor zijn aandeel voor een inbrakenreeks op Sehouwen-Dui- veland (vooral in Zierikzee) conform de eis veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Sociale werkplaats Middelburg verwacht tekort 3,1 miljoen gulden MIDDELBURG - De Werkplaatsen Walcheren in Middelburg verwachten voor 1983 een tekort op de exploitatie van 3.150.000,-. Dit begrote tekort ligt ongeveer twee en een halve ton lager dan in 1982. Het rijk draagt tweeeneen- half miljoen bij, zo valt te verwachten. Het resterende bedraag van 650.000,- komt neer op de financiële schouders van de acht deelnemende Walcherse gemeenten. Dit staat te lezen in de begroting voor 1983 van de Werkplaatsen. Deze wordt besproken in een vergadering van het algemeen bestuur op woensdag 22 de cember, aanvang kwart over negen 's morgens. Wat de gemeenten betreft zal Middelburg het grootste bedrag voor haar rekening moeten nemen, namelijk ruim 250.000,-. Vlissingen is een 'goe de tweede' met ruim 230.000,-. Het bestuur van de Werkplaatsen ver wacht wel dat er in 1983 genoeg op drachten binnenkomen om de 475 me dewerkers van werk te kunnen voor zien. „Maar ook wij moeten in tijden van economische recessie trachten de tering naar de nering te zetten en we zijn ons ervan bewust dat de krapte op de werkvoorzienignsmarkt, ook het op brengstniveau van onze produkten be slist onder druk zal zetten", aldus een toelichting van het bestuur. Kerstbraderie in Winkelcentrum te Middelburg MIDDELBURG - Op woensdag 22 en donderdag 23 december wordt in het Middelburgse winkelcentrum Dauwen- daele een Kerstbraderie gehouden. Op de braderie worden doorlopend demon straties gegeven van glasblazen, kle- dingverven en modeshows. Er zijn showgirls en standwerkers van de par tij. Woensdag om half zeven begint een Irish Coffee-concert met medewerking van de zangeres Therese Steinmetz en het trio Nico van der Linden. Verder wordt opgetreden door een bekende Nederlandse artiest in Kerstman-te nue. Aan de bezoekers van de braderie de taak, uit te vinden wie die Kerstman is. De braderie is beide dagen geopend van negen tot negen. Ledenvergadering PSP in Middelburg MIDDELBURG - De afdeling Noord-en Midden Zeeland van de PSP houdt van avond (maandag) een ledenvergade ring in het gebouw van het Rijn Schelde Instituut te Middelburg. Het doel van de bijeenkomst is te komen tot een be leidsvisie ten aanzien van de feminise- ring van de maatschappij'. Gerda Bos- driesz, fractiemedewerkster van de PSP in de Tweede Kamer, houdt e inleiding. De vergadering begint c 19.30 uur Commissie ABZ Domburg bijeen DOMBURG - De Domburgse commis sie voor Algemene en Bestuurlijke Za ken komt vanavond (maandag) om hall acht bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staat een gedachtenwisseling over het eventueel aangaan van inter nationale contacten. Met name wordt de commissieleden gevraagd een ad vies te geven over voorgestelde contac ten met drie gemeenten in Engeland, te weten Henfield. Sauston Parish Coun cil en Sutton Bridge. Korfbalinstuif in Middelburg MIDDELBURG - De korfbalvereniging Swift houdt woensdag 22 december een instuif voor alle leerlingen van lagere scholen in sporthal De Kruitmolen in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Vanaf half tien 's morgens worden be hendigheidswedstrijden gehouden en tekenfilms vertoond. Om twee uur be gint een korfbal toernooi, waarvan om streeks vijf uur de prijzen worden uitge reikt EMM Serooskerke gaf Kerstuitvoering SEROOSKERKE (W) - De Serooskerk- se muziekvereniging EMM gaf haar jaarlijkse Kerstuitvoering in de her vormde kerk. EMM speelde onder lei ding van dirigent M. Kramer onder meer het 'Larghetto' van Handel en 'Bist du bei mir' van Bach. De Middel burgse organist Bram Beekman bracht vervolgens 'Priere a Notre Dame' i Toccata uit de Suite Gothique van Doelman ten gehore. Ook de christelij ke zangevereniging 'Sursum Corda' uit Middelburg verleende medewerking en zong enkele koralen uit het Weihnacht- soratorium van Bach In verband met Kerst en Nieuwjaar zullen de I avondopenstellingen worden verplaatst naar donderdag 23 en 30 december a.s.; op oudejaars- I dag zullen onze kantoren vanaf 12.00 uur geslo- j ten zijn. De gezamenlijke banken in Vlissingen, Oost-Souburg, Koudekerke en Ritthem. (Met toest. K. v. K.) Nog 6 weken kunt u profiteren van ongekend goedkope aanbiedingen, o.a. Tricot-en badstofpyjama's van 69,-voor 35,00 Nachthemden tricot van 65,-voor 32,50 Flanellen nachthemden van 35,- voor25,00 Dusters in velours van 169,- voor89,00 Dusters arnel-kwaliteit van 59,- voor35,00 Alle onderjurken voor15,00 Jupons van 19,95 voor10,00 Katoenen slips, 3 stuks voor10,00 Broekjes, rechte pijp, sublieme kwaliteit van 11,95 voor6,00 Broekjes, lange pijp van 14,95 voor7,50 Luxe hemdjes van 25,- voor15,00 Katoenen hemdjes tot maat 527,50 Panty's15,00 20,00 Panty's, lange pijp30,00 Badpakken25,00 Bikini's 20,00 Velours shorts15,00 Op alle niet afgeprijsde artikelen 30 KORTING!!! Profiteer zo lang het nog kan! Nieuwe Burg 31, Middelburg, tel. 01180-15478 ALLES MOET WEG. PRIJZEN LET OP: Stretch spijkerbroeken 79,00 Terlenkabroeken 79,00 nu 50,00 Corduroy broeken nu 39,75 Jacks 109,00 nu 79,00 Overhemden, 35-36-37-38-39 5,00 Broeken, 164-170-176-29 2 stuks 10,00 Poloshirts, korte mouw 15,00 Truien, spencers, nu maar 25,00 Stropdassen Sokken, 3 paar Leren riemen Elke dag speciale prijsjes voor laatste stuks. Segeersstraat 26, Middelburg. (Toest. K. v. K. 1-11 -'82/1 -3-'83) Mantels en coatsnu 50,00 Regenmantelsnu 69,00 Truien en vesten5,00,10,00,20,00,25,00 Rokken25,00,40,00,69,00 Blouses5,00,25,00,39,00 Stretch fluweel pantalonsnu 79,00 Mini-jurkjes, pakjesnu 69,00 Japonnen25,00,40,00,69,00 Op niet afgeprijsde artikelen Elke dag nieuwe 'laatste stuk' artikelen voor weggeef prijsjes. Nw. Burg 27-29 Middelburg (Toest K v.K 1-11-82 1-4-831 naaigarnituur voor (huis en op re verguld schaartje en vingerhoed in luxe cassette 39,95 r\r\

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4