Breskens domineerde schoolkorfbaltoernooi Wissel Zeeuws-Vlaanderen Grote belangstelling vogelshow in Clinge Kersttoernooien voor scholieren Terneuzen Burgemeester opende Breskense kerstsalon Zonnebloem vierde kerstfeest MAANDAG 20 DECEMBER 1982 OOSTBURG - Zaterdag werd in sport hal 'De Veerhoek' in Oostburg voor de achtste maal het schoolkorfbaltoer nooi gehouden, georganiseerd door BKC. Dit jaar namen er 14 teams deel, afkomstig van acht lagere scholen uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Van de vier finalisten kwamen er drie uit Breskens. van elke school één. De openbare lagere school uit Oostburg maakte het viertal compleet. In de strijd om de derde en de vierde plaats hadden de Oostburgers weinig te vertellen tegen de o.l.s. uit Breskens, die overtuigend met 5-1 won. De flnale daarentegen was nog spannender. De Schelphoek en de Christelijke school uit breskens waren bijzonder goed aan elkaar gewaagd en beide ploegen kre gen evenveel kansten. Enkele minuten voor tijd leek het dat de christelijke school zou gaan zegevieren: Jan Roest scoorde 1-0. Maar in dezelfde minuut zorgde Mark Boeckhout ervoor dat de stand weer in evenwicht kwam 1-1. De ze stand bleef tot aan het eind van de reglementaire speeltijd Om een beslissing te forceren moest er dus verlengd worden. Tegen het einde zou blijken dat de Schelphoek toch over de langste adem beschikte en Mark Boeckhout besliste met twee be keken doelpunten het toernooi: 4-2. De prijsuitreiking werd verricht door de ambtenaar van sportzaken van de ge meente Oostburg. de heer Walter Naes- sens. Uitslagen poule A: Oostb n - St Bavo 10-0: Zuldz - Bresk n 1-2. Bresk. 1 - Schelphoek I 1-2: Oostb U - Bresk UI 0-1. Bresk II - Schelphoek 0-2: Oostb. U - Zuidz. 2-0: St. Ba vo I - Bresk. 10-1Schelphoek I - Oostb. U 2-0: Bresk. m - Zuidz 0-2: St. Bavo I - Bresk. U 0-0. Bresk. I - Bresk. UI 6-1. Schelph. I - Zuidz. I 5-0, Bresk U - Bresk. I 0-4. Bresk m - SI Bavo I 0-1: Zuidz - Bresk I 0-5. Bresk. UI - Bresk U 0-4; Schelphoek I - St Bavo 11-1: Oostb. U - Bresk 11-2. St Bavo I - Zuidz. 0-0 Bresk U - Oostb. n 3-1; Schelph. I - Bresk IU 3-0. Poule B: Bresk. I - Schelph U 4-0: Bresk. II - Oroede 0-1. IJzendijke - St Bavo II 0-2, Oostb. I - Bresk. 12-2; Bresk. U - Schelph II 1-0, St. Bavo I - Bresk 11-3, Bresk. II - IJzend 1-0. Groede - Oostb. 11-2; Bresk I - Bresk n 1-0. Schelph. U - IJzend. 0-1; Groede - St Ba vo II1-0. Oostb I - Schelph. II 2-0; Bresk I - IJzend 4-0; Oostb I - St Bavo II5-0; Schelph U - Groede 0-0; Ijzend - Oostb 10-5; Schelp hoek U - St Bavo U 0-3. Bresk I - Groede 6-1. Bresk n - Oostb. I 0-1. Oroede - IJzend 1-0; St Bavo n - Bresk U 2-2. Derde en vierde plaats: Breskens Oostburg 5-1. Finale Schelphoek - christelijke school Breskens 4-2 (na verlenging). Auto in brand gestoken in Hulst HULST - De stichting ziekenomroep 'Radio Nightingale' uit Hulst presen teerde zondagmiddag en -avond voor de vijfde keer haar populaire program ma 'Nightingale's Sportcafé' in bar 'De Oude Smidse' in Hulst. De Hulster zie kenomroep had het geheel een feeste lijk aanzien gegeven. Zondagmiddag was de belangstelling beduidend groter dan de voorgaande jaren. Zoals gebruikelijk werkten weer een groot aantal regionale sportfiguren aan het gebeuren aan. Een hoogtepunt daarbij was natuurlijk de aanwezigheid van Cees Priem. Aanwezig waren ver der de wethouder van sportzaken van Hulst W. Kayser en H. de Gucht. direc teur van 'Den Dullaert' in Hulst. De al gemene presentatie was in handen van Rudolph van den Hoven en Karina Cas teels. De interviews werden afgenomen door Eddy de Schrijver, Arthur Eeck- hout en Frank Knibbeler. Het program ma werd rechtstreekse uitgezonden in het Sint-Liduinaziekenhuis. Televisie gestolen uit woning Hulst HULST - Vrijdagmiddag is ingebroken in de woning van C. K. in De Waghen- makerstraat in Hulst. Volgens een woordvoerder van de politie van de groep Hulst moet de inbraak zijn ge speeld tussen 13.00 en 18.10 uur. Op dat tijdstip kwam K. thuis en stond de ach terdeur open. Die bleek na een onder zoek te zijn geforceerd. Bij de inbraak werd een kleuren tv-toestel en een ta felkleed ontvreemd. Auto's beschadigd bij botsing in Sas van Gent SAS VAN GENT - Twee personenauto's liepen zaterdagmiddag in Sas van Gent aanzienlijke schade op, toen de auto mobilist W. M. uit Westdorpe, verblind door de zon. tegen een geparkeerd staande auto aanreed. De aanrijding gebeurde bij de T-kruising bij de Linde laan. M reed over de Graafjansdijk in de richting van de T-kruising. De gepar keerde auto is eigendom van G. T., eveneens uit Westdorpe. Bromfietser bij ongeval gewond IJZENDIJKE - De achttienjarige bromfietser M L. P uit Biervliet is zon dagmiddag omstreeks halftwee bij een ongeval op de kruising 'Parkzicht' in IJzendijke gewond geraakt. Hij werd met een dubbele beenbreuk en snijwon- den in het gezicht per ambulance over gebracht naar het Sint Antoniuszieken- huis in Oostburg. Het ongeval gebeurde toen de bestuurder van epn personen auto. J. J. F. uit Oostburg, de kruising naderde vanuit Schoondyke Bromfiet ser P komende uit de richting IJzendij ke, verleende de auto geen voorrang en werd aangereden. NKV Vogelwaarde hield kerstviering VOGELWAARDE - De vrouwenbewe ging van het NKV afdeling Vogelwaar de en omstreken hield een kerstviering in het dorpscentrum in Vogelwaarde. Ruim honderd vrouwen waren om 19.30 uur aanwezig voor een fondue. Daarna was er een gezellig samenzijn en een op treden van 'Dorus'. Ferdinand Slock exposeert in 'Ter Schorre' TERNEUZEN - Van woensdag 22 de cember tot 22 januari exposeert in en kele hallen van het verpleeghuis 'Ter Schorre' m Temeuzen kunstschilder Ferdinand Slock uit Westdorpe schil derijen uit eigen omgeving Slock, in 1910 geboren in Sas van Gent, legde contacten met de Belgische schilders groep 'De Latemse School' en bezocht zes jaar lang de 'Hoogere Schilders school' van Oscar d'Hooge in Gent. In '71 begon hij een studie tekenen en schilderen aan de Academie voor Beel dende Kunsten in St Niklaas, een op leiding die hy in 1981 succesvol afsloot. De tentoonstelling van Ferdinand Slock is dagelijks te bezichtigen van 10.00 tot 21.00 uur. CLINGE - De Districtstentoonstelling Zeeland 1982 van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, die het afgelo pen weekeinde in zaal De Troubadour in Clinge is gehouden, trok naast een groot aantal inzenders ook een grote publieke belangstelling. Vrijdag avond werd de tentoonstelling offi cieel geopend door de wethouder van de gemeente Hulst, de heer G. van de Voorde. In de dagen voorafgaande aan de ten toonstelling werden de 951 ingezonden vogels aan een strenge keuring onder worpen door vijftien keurmeesters. Op vallend was het groot aantal inzendin gen onder de jeugd. Naast de individue le klasseringen was er deze keer ook een verenigingskampioenschap. De organi serende vereniging De Vlaamse Gaai uit Clinge behaalde hierin het distncts- kampioenschap met een totaal van 1346 punten voor Vogelvreugd uit Hulst, dat 1344 punten behaalde. Op de derde plaats eindigde De Sluiskilse Vo gelvrienden met 1341 punten. Voor de- Vlaamse Gaai was er naast de organisa torische overwinning ook duideiyk een sportieve overwinning in de vorm van de verenigingsprijs. Nadat de uitslagen van de keuringen vrijdagavond bekend waren gemaakt werden de trofeeën, die behoren^ij de uitslagen, zondagavond na afloop van de tentoonstelling uitgereikt aan de winnaars. De uitslag is als volgt: Zangkanaries, waterslagers kampioen enke ling E Fassaert 133 punten plus bondskruis; eerste prijs: Th. Bosch, 130 punten. Kleurka- naries, pigment zonder rood: kampioen stam P. en A. Morel 366 punten plus bondskruis; eerste prijs stam: L. Pijcke 363 punten met bondsmedaille; kampioen enkeling C. van Bostelen 91 punten en bondskruis; eerste Fancy-fair school Hulst succesvol SINT JANSTEEN - Het onderwij zend personeel van de lagere school 'Sint-Aloysius' uit Sint-Jansteen hield zaterdagmiddag in samenwerking met het oudercomité en de leerlingen van de school een fancy-fair in de gemeen schapsruimte van de school. In een tijdsbestek van vier uur, de fancy-fair begon om 14.00 uur en duurde tot 18.00 uur, kon na aftrek van de onkosten een bedrag van ruim 1800 gulden opzij worden gelegd. Dat bedrag komt ten goede aan pater Swinne die in een krottenwijk in Columbia met dat geld een school wil bouwen. Het onderwyzend personeel, daarvan is ook het idee afkomstig, was zeer tevre den over de belangstelling. „Als je weet dat het allemaal met enkele kwartjes gelijk gaat dat kun je, gezien de op brengst, wel denken dat het bijzonder druk is geweest. Ik geloof dat iedereen uit Sint-Jansteen hier is geweest. Niet alleen voor pater Swinne. maar ook voor ons en vooral voor de kinderen die met beel enthousiasme aan de fancy- fair hebben meegewerkt, geeft dat veel voldoening", aldus Jo van Hauten na mens de onderwijzers. De belangstellenden konden deelne men aan twintig verschillende spel letjes waaronder sjoelen, pieken, grab belen, bussen gooien en natuuriyk ook het rad van avontuur. Voor de inwendi ge mens waren ook wafels verkrijgbaar. In een andere ruimte van de school was ook een tentoonstelling ingericht van het gebied waar Pater Swinne werk zaam is. De aanwezigen kregen daarbij een idee van de werkomstandigheden van de missionaris en de leef- en werk wijze van de bewoners. Veel belangstelling Hulster gemengd koor SAS VAN GENT - Het Hulster ge mengd koor gaf zondagmiddag een kerstconcert in de rooms-katholieke kerk in Sas van Gent. Voor het concert bestond zeer veel belangstelling. Naast kerstliederen uit verschillende landen bracht het Hulster koor ook nog tal van andere bekende werken ten gehore. Het koor stond onder leiding van de heer J. Ivens. Wagenbouwersbal VOGELWAARDE - De carnavalsver eniging 'De Vogelpiek' uit Vogelwaarde hield zaterdagavond voor allee wagen bouwers uit Vogelwaarde een carna valsbal in zaal "Het Wapen van Zeeland' in Vogelwaarde. Een orkest zorgde daarbij voor de nodige carnavals-klan ken. Het caranavalsbal werd voorafge gaan door een vergadering waarbij ook de bouwers werden betrokken. Aan de orde kwam de carnavalsoptocht in fe bruari '83, het te voeren prijzenschema voor de diverse wagens en de inmiddels bekende moeilijkheden, ontstaan na dat de horeca uit Kloosteizande be sloot om tydens het carnaval in Kloos- terzande een grote feesttent neer te zet ten. In het kader van het 22-jarig be staan van de caranavalsvereniging uit Vogelwaarde is een speciale feestcom missie m het leven geroepen om het car naval in februari '83 in Vogelwaarde tot een groots gebeuren te maken prysC van Bostelen 90 punten Pigment met rood kampioen stam P en A Morel 367 pun ten plus bondskruis; kampioen enkeling P en A Morel 91 punten plus bondskruis; eerste prijs A. van de Plasse 90 punten Mozaiken: kampioen enkeling J Neele 90 punten plus bondskruis. Vetstof zonder rood kampioen stam L Janssens 364 punten plus bonds kruis; eerste prijs stam: G. Chris tl aans 363 punten; kampioen enkeling F. Begijn 91 pun ten plus bondskruis; eerste prijs J. Simonse 90 punten. Vetstof met rood kampioen stam P en A. Morel 365 punten plus bondskruis; eerste prijs stam L. van de Maas 364 punten; kampioen enkeling A. van de Plasse 91 pun ten plus bondskruis Eerste prijs P en A. Morel 90 punten met bondsmedaille. Phaeo Satinet: kampioen stam: A. van de Plasse 356 punten met bondskruis. kampioen enkeling: F. Begijn 91 punten met bondskruis, eerste prijs J Simonse 90 punten met bondsme daille. Kui/ vorm postuur 9: kampioen enke ling- Th Bohm, 89 punten met bondskruis. kuif-vorm postuur 10: kampioen enkeling E. Fassaert 90 punten plus bondskruis, kuif- vorm postuur 11 kampioen enkeling J. Dob- belaer 89 punten met bondskruis; kampioen stam: A. Kools 360 punten met bondskruis; kampioen enkeling: J Wagenaar 90 punten met bondskruis; eerste prijs J. Dobbelaar 89 punten; kuif-vorm postuur 14. kampioen en keling C. E veraers 90 punten met bondskruis. Europese vogels 14 kampioen stam Th. Rot tier 352 punten met bondsmedaille; kam pioen enkeling: M. den Engelsman 90 punten met bondskruis. Bastaarden met kanarie bloed 15: kampioen enkeling J den Engels man 90 punten met bondskruis, eerste prjjs A Hamelink 90 punten Bastaarden zonder kanarie bloed 16: kampioen enkeling P en A Morel 88 punten met bondsmedaille. Zebra- vinken 17 kampioen stam H. Gijjam 359 pun ten plus bondskruis, kampioen enkeling: E. Kint 91 punten plus bondskruis; eerste prijs: J. de Booy 90 punten Zebravinken: kam pioen enkeling mevrouw de Reu-de Poorter 90 punten en bondskruis. Japanse meeuwen, kampioen stam J. de Reu 354 punten plus bondsmedaille; kampioen enkeling: E. Kint 90 punten plus bondskruis. Tropen 1; kam pioen enkeling B. de Schoolmeester 91 pun ten plus bondskruis; Tropen 2: kampioen stam: Th, Rottier 358 punten plus bonds kruis; le prijs stam: P. Kint 354 punten; kam pioen enkeling H. Thielens 91 punten plus bondskruis; le prijs: L. Pieters 90 punten. Tropen 3: kampioen OK, W. Goossens 91 punten plus bondskruis. Tropen 4: kampioen OK: W. Goossens 91 punten plus bondskruis Grasparkieten, kampioen enkeling L. de Vos 90 punten plus bondskruis; le prijs L. de Vos 89 punten plus bondsmedaille. Agaporniden: kampioen stam: D. Jeremlasse 359 punten plus bondskruis; le prijs stam D. Jeremlasse 345 punten, kampioen enkeling A. van de Broecke 90 punten plus bondskruis, le prijs R. Boone 89 punten. Grote parkieten: kam pioen enkeling: M. Schout 91 punten plus bondskruis; le prijs W. Quist 90 punten Gro te parkieten 2: kampioen enkeling EK: F de Schepper 91 punten plus bondskruis; kam pioen enkeling OK P.de Cock 88 punten plus bondsmedaille. Tropische duiven: kampioen stam: J. van de Walle 358 punten plus bonds kruis; kampioen enkeling: J. van de Walle 90 punten plus bondskruis. Tropische kwartels: kampioen stam: M. Lindenberg 358 punten plus bondskruis, kampioen enkeling E Kint 90 punten plus bondskruis. Jeugd: kampioen waterslagers- F. Bosch 129 punten plus jeugdbondskruis; kleurkanaries kampioen F. Mattheijsen 90 punten plus jeugdbondskruis. le prijs J. Compiet 89 pun ten plus bondsmedaille. Tropen kampioen enkeling P. van Landschoot 90 punten plus jeugdbondsprijs. le prijs F Mattheijssen 90 punten plus bondsmedaille. Parkieten kam pioen enkeling P. Dezutter 89 punten plus jeugdbondsprijs; le prijs Zusjes Schout 89 punten plus bondsmedaille Spannend moment uit het schoolkorjballoemooi, dat zaterdag in Oostburg werd gehouden BRESKENS - „Wie zijn neus schendt, schendt zijn aangezicht en Breskens heeft zijn neus duidelijk geschonden door de sloop van het oude postkan toor". Met woorden van deze strekking nodigde de Breskense amateur-kun stenaar Gerard van Grieken burge meester C. T. Spijkerboer van Oost burg uit over te gaan tot de opening van de derde kerstsalon in Breskens. De burgemeester moest de opening ver richten door het onthullen van een schilderij. Spijkerboer, die de gemeente door de woorden van Van Grieken toch enigszins in discrediet zag gebracht, gaf eerst een korte uitleg, dat de schuld van de gang van zaken met het postkantoor by de PTT gezocht moest worden. „De PTT is een machtig orgaan. Het nieuwe gebouw, dat er nu staat, is echter altijd nog een stuk beter dan wanneer de PTT helemaal haar zin had gekregen", waar mee de burgemeester aangaf, dat de ge meente de bouw van een nog minder op het Spuiplein passend gebouw heeft weten te voorkomen. Vervolgens opende hü de tentoonstel ling door het onthullen van een aquarel van het voormalig postkantoor. Jaap Boekhout, eveneens lid van de Bres kense kunstkring, vertelde later dat het Bridge in Terneuzen TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luctor' uit Temeuzen speelde in het kader van het eerste gedeelte van een wintercom petitie de veertiende en laatste wed strijd in hotel 'De Post' in Terneuzen. In de A- en C-groep werd gespeeld met een howell tien met een rusttafel. De uitslag 1 de heer Kint - de heer Willem- st\jn, 2 mevrouw Biesbroeck - de heer Van der Hooft, 3 mevrouw Jurriens - mevrouw Tim merman, 4 mevrouw Bruyns - de heer Bies broeck. 5 mevrouw Touw - mevrouw Van der Zande In dc B-groep werd gespeeld met een howell acht met een gemiddelde van 84 punten. De uitslag: 1 de heer Buyse - de heer Remijn, 2 mevrouw Bakker - mevrouw Hamelinck, 3 mevrouw Van de Dries - de heer Visser. 4 De heer en mevrouw Van Fraassen. 5 de heer Hamelinck - de heer Verschelling nieuwe postkantoor door weinigen wordt gewaardeerd. De kunstkring wil de dat op deze manier aan de gemeente duidefijk maken. Burgemeester Spy- kerboer noemde de tentoonstelling van de kunstkring Brekens een roerend ge beuren. ..U stelt zich kwetsbaar op. Ik heb er respect voor, dat u gevoelens laat zien. Hopelijk wordt uw werk serieus genomen en komt er opbouwende kri tiek", zei Spijkerboer. In de kerstsalon zijn 45 werken te be zichtigen van de vier leden van de Bres kense kunstkring en dat zyn Jaap Boekhout, Gerard van Grieken, Johan Provoost en Ronald Witterick. Van de gast-kunstenares Gina d'Harte zyn er twaalf doeken opgehangen. Van Grie ken noemde de jaarlykse kerstsalon een uitdaging voor hemzelf en zyn me de-amateurs. Hij zei: „Zo'n tentoonstel ling is nodig. Het jut je prestatie-curve wat op". Met enige trots vertelde hij dan ook, dat al het tentoongestelde nieuw werk betrof. Hij wees er verder op, dat de amateuristische kunstkring nog steeds zonder overheidssubsidie werkte. Wel kwam er steun van het be drijfsleven en particulieren in Bres kens. De opening werd opgeluisterd door een voordracht van gedichten door Ineke Zwartelé-Duvivier. De tentoonstelling is te bezichtigen in de Dorpsstraat naast de Rabobank. Elke woensdag, za terdag en zondag kan men er van twee tot vijf uur terecht. Vanaf eerste kerst dag tot en met 1 januari zal de zaal elke dag geopend zyn van twee tot vyf uur en 's avonds van zeven tot negen. De tentoonstelling loopt tot 17 januari. Kerstuitvoering Spui SPUI - Het koor Laudate Dominus geeft dinsdag 21 december in het ver enigingsgebouw 'De drie Gehuchten' in Spui een kerstuitvoering. Het koor staat onder leidng van M. Vink en orga nist is Mevrouw De Feijter. Fluittiste is mevrouw Boone. De kerstuitvoering begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - De afdeling Groot Terneuzen van De Zonnebloem vierde zaterdag kerstfeest met enkele honderden zieken, bejaarden en alleenstaanden in de kantine van Philips Het programma bestond uit een kerstliturgie, geleid door pater Van Doom en ds Verhoog en met medewerking van organist De Visser en het kinder!, nar van de Sluiskilse Sint Antomusschool en een boordmaaltijd Na een drankje keken de bezoekers naar de musical Een onverwachte kerst-inopgevoerd door kinderen van het Leger des Heils TERNEUZEN - De Terneuzense schoolsportcommissie houdt in de kerstweek een aantal toernooien in sporthal 't Zwaantje. Vandaag - maan dag - wordt de serie geopend met een volleybaltoernooi, waarvoor 27 teams van diverse scholen in actie komen. Bevestiging vonnis geëist voor dreigen met vuurwapen DEN HAAG - Dc procureur-generaal bij het Haags gerechtshof heeft beves tiging van de straf geëist die de politie rechter in Middelburg de 34-jarige M. K. uit Terneuzen had opgelegd wegens bedreiging met doodslag en overtre ding van de vuurwapenwet: vier we ken gevangenisstraf. Hij had tijdens een ruzie in een café in Sluiskil een vuurwapen op twee personen gericht, het doel daarvan met een mondelinge bedreiging kracht bijzettend. Tot 'doodschieten' kwam het echter niet en met het betreffende wapen zou dat ook niet mogelijk zijn geweest. K. kwam 's avonds bij het café. maar werd niet toegelaten. Dat wekte zijn woede op. Hij trapte tegen de deur. waarop twee personen naar buiten kwamen en K. zijn bedreigingen uitte. Voor het hof verklaarde hy, dat hy zich door de mannen bedreigd voelde. 'Sla die kleine rot', zou er zyn uitgeroepen. Er werd ook een ruit vernield van de auto van K„ die vervolgens wegreed. Eén van zijn tegenstanders was in het bezit van een ijzeren staaf. De procureur-generaal constateerde dat er van het vuurwapen, dat K. na de eerste moeilijkheden uit zyn auto had gehaald, toch een zekere bedreiging uit ging, hoewel hy niet verheelde dat de anderen bepaald geen lievertjes waren. Toch zag hij geen aanleiding voor een lagere straf en eiste bevestiging van het vonnis. Het hof zal 28 december arrest wyzen. Sluiskillenaar in hoger beroep vrijgesproken DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft de 33-jarige H. E. uit Sluis kil vrijgesproken van het verwijl dat hij een aandeel zou hebben gehad in een vechtpartij, op 29 augustus, in een café aan de Kleine Markt in zijn woon plaats, waarbij ook zou zijn geschoten. De politierechter in Middelburg had E. veroordeeld tot acht weken gevange nisstraf, waarvan vier voorwaarde lijk. Van dat vonnis ging hij in hoger beroep. E. verklaarde voor het hof niet aan de vechtparty te hebben deelgenomen. Hy was die avond weliswaar in het betrok ken café geweest, maar op het moment van de vechtpartij laghy al in bed. Toen hij alsnog ging kijken wat er -aan de hand was, was alles alweer afgelopen. Hoewel getuigen die hieromtrent mede delingen hadden kunnen doen niet kwamen opdagen, waren procureur-ge neraal en hof voldoende overtuigd om tot vrijspraak te concluderen. Expositie creatief werk bejaarden in 'Goedertijd' Breskens BRESKENS - Van 25 december tot en met 2 januari is er in het dienstencen trum 'Goedertijt' in Breskens een ten toonstelling van creatieve werkstuk ken van bejaarden Bezoekers treffen er onder meer schilderyen. koperwerk, pottenbakkerskunst, borduurwerk etc aan. Verder is er een collectie fossielen te zien en wordt duidelijk gemaakt hoe ouderen via een cursus 'volksschilde ren' zich deze techniek eigen maken. De opening van de tentoonstelling is vry- dag 24 december om 16.00 uur. Uzendijkse wereldwinkel hield een kaarsenactie IJZENDIJKE - De IJzendijkse Wereld winkel heeft zaterdag - tijdens een huis-aan-huis-actie in IJzendijke - voor 1300 gulden aan Soweto-kaarsen verkocht. Men was zeer tevreden met dit resultaat. Dc kaarsen verkoop-act ie vormde een onderdeel van een speciale Zuid-Afrika-dag. 's Middags verzorgde theatergroep Tin geling uit Middelburg een speciaal kin derprogramma in de bejaardensoos. 's Avonds keken een twintigtal ménsen in de soos naar een anti-apartheidsfilm 'Zuid-Afrika ongecensureerd' In de toekomst wil de Wereldwinkel meer van dit soort themadagen organiseren Leerlingen vierden kerstfeest in Hoek HOEK - De leerlingen van de christelij ke lagere school 't Kompas in Hoek vierden, samen met hun ouders, het kerstfeest in de Nederlands-hervormde kerk. De leerlingen hadden zelf de kerststukjes gemaakt, die in de kerk waren opgesteld. Het kerstverhaal werd verteld door de heer Jens. De avond werd verder gevuld met zang. de clamatie en een kaarsenspel en muziek. Kerstman deelt cadeautjes uit inTerneuzen TERNEUZEN - De winkeliers, aange sloten bij de stichting Noordstraatpro- menade in Temeuzen. sturen vandaag (maandag) een kerstman op pad Die gaat in een groot aantal buitenwijken geschenkjes uitdelen Ook brengt hy een bezoek aan het Zuidlandtheater. waar de Belgische zanger-conferencier Urbanus van Anus optreedt Zaterdag wandelde de cadeautjes-uitdelende kerstman een middagje door de winkel straten in de binnenstad van Terneu zen. Die wandeling herhaalt hy woens dag- en vrydagmiddag. Dat gebeurt dan in vier afdelingen; jongens en meisjes tot en met vijftien jaar en zestien jaar en ouder. De wed strijden beginnen om negen uur. de laatste finales staan omstreeks 15.00 uur. Dinsdag en woensdag staat korfbal op het programma. Op de openingsdag treden zeven poules, samengesteld uit de leeftydsgroepen tien-, elf- en twaalf jarigen aan voor een toernooi dat om halfnegen begint en dat via poule-fina les naar de finish gaat omstreeks 13.00 uur. Woensdag komen weer andere (la gere )scholen binnen. Dan zijn ook de acht- en negenjarigen van de partij Ge start wordt - weer - om halfnegen. om kwart voor twaalf is de tweede korfbal dag afgewerkt Het schoolbasketbaltoemooi. dat don derdag op het programma staat, brengt middel bare scholieren in de zaal. Sport hal 't Zwaantje vormt dan het decor voor een groot gezelschap dat 's mor gens om kwart over acht het startsein krijgt en omstreeks kwart voor vier af gefloten wordt B en w van Sas: presentiegelden moeten omlaag SAS VAN GENT - B en w van Sas van Gent willen het presentiegeld van niet-raadsleden, die deelnemen aan commissies, met 20 procent verlagen en van raadsleden met 4 procent. Het voorstel levert de gemeente een bespa ring op van bijna 4100,-. B en w heb ben het gedaan nu de overheid bezui nigt op de salarissen van bet over heidspersoneel en het college ook zélf een veer moet laten. Op een vraag van het raadslid Rynders naar de plannen tot aanleg van een op haalbrug tegenover hotel De La Bourse in Sas van Gent antwoorden b en w voorshands geen geld te hebben om het project - waarmee 140.000,- is gemoeid - uit te voeren. De reacties van een aan tal instanties, zoals het Havenschap Temeuzen en de Vereniging Dorp, Stad en Land. waren positief. Dorp, Stad en Land wilde zelfs een subsidie geven van 10.000,- op voorwaarde dat er voor 1 januari 1983 met het project werd be gonnen. Alleen rijkswaterstaat toonde zich minder gelukkig met de ligging van de brug en adviseerde de verbin ding zoveel mogelyk in noordelijke richting te verplaatsen, zodat de as van de brug in het verlengde van de Gentse straat zou komen te liggen De Sasse raad behandelt dinsdagmiddag om 14.30 uur de begroting '83. De Braakman kost Terneuzen en Sas 357.000 gulden HOEK - Het recreatieschap De Braak man vraagt volgend jaar 357.000 van de dccluemcndc gemeenten Terneuzen en Sas van Gent. De bijdrage van Ter neuzen is ruim 233.000, die van Sas ruim 133.000, evenveel als in 1982. Dit blijkt uit de begroting van het recrea tieschap, die volgende week woensdag wordt behandeld door het algemeen bestuur. De Braakman krijgt volgend jaar 35.000 méér in kas door een verhoging van de tarieven met vyf procent. De maatregel geldt niet voor de vaarpry- zen. Daarover wordt nog overlegd met de Isabellajachtwerf. Het dagelijks be stuur van het recreatieschap wil het herstel van de beschoeiing van de jacht haven (geraamd op 16.400). het herstel van de riolering 20.000) en de aanleg van een weg naar de jachthaven en het parkeerterrein aanmelden voor subsi die van het ryk. Ook als die wordt ver leend denkt het bestuur pas met de werkzaamheden te beginnen wanneer er voldoende geld is De ontwerp-mvesteringslyst vanhetre- creatiegebied maakt melding van een post onvoorzien van 17.420. Daat wil het dagelijks bestuur 40.000 aan toe voegen de opbrengst van een verho ging van een aantal tarieven en erf pachtcanons. De begrotingsvergade ring is woensdag om 19.00 uur in het kantoorgebouw in het recreatiecen trum. Steun werkgroep aan Velsens verzet tegen kernafval-opslag HULST - De werkgroep Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen meent dat de overheid een discussie wil uitlokken over mogelijke opslagplaatsen voor radio-actief afval op het vaste land door Velsen aan te wijzen als gemeente waar radio-actief materiaal moet wor den opgeslagen. De werkgroep schrijft dit in een brief aan de gemeente Vel sen, waarin steun wordt toegezegd 'in uw verzet tegen de plannen van de mi nister1. Volgens de werkgroep kunnen nu ook andere gemeenten worden aangewezen en zo ontstaat een discussie welke ge meente het meest geschikt is. De ge meenten dreigen op deze manier tegen over elkaar te worden uitgespeeld, zo schrijft de werkgroep. „Laat u alstu blieft niet in de luren leggen door een dergelijke politieke truc", zegt de werk groep. die de gemeente Velsen de raad, geeft opslag van kernafval in de ge meente af te wyzen. maar daar tegelij- kertyd by te stellen dat het radio-actief afval ook niet in andere gemeenten thuishoort De werkgroep stelt de gemeente Velsen verder voor om zichzelf atoomvrij te verklaren Daartoe moeten dan twee moties worden aangenomen. De werk groep heeft een suggestie voor de tekst daarvan meegezonden. ..Deze moties zyn geen garantie tegen overneidsplan- nen U staat er echter wel een stuk ster ker mee", schryft de werkgroep aan de gemeente Velsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 22