benoemd CPC-topman G.A.J. Geursen tot officier van Oranje-Nassau Een beetje winter Industriebond wil uitstel reorganisatie bij de Glasfabriek Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek agenda Nieuwe actie van Belgisch redepersoneel TERNEUZENS RAADSLID OVERLEDEN Koninklijk zilver voor muzikant J. Bossand MAANDAG 20 DECEMBER 1982 GROOT AANTAL FUNCTIES BEDRIJFSLEVEN SAS VAN GENT - Drs G. A. J. Geursen, commissaris en adviseur van de raad van bestuur van CPC Nederland bv is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd hem zaterdagmiddag in Sas van Gent opgespeld door loco-burgemeester L. Marquinie tijdens de jaarlijkse personeelsbijeenkomst. De heer Geursen had en heeft een groot aantal functies in en buiten het bedrijfs leven in ons land en Indonesië Bij de CPC was hij marketing-manager van de industriële divisie, divisie-directeur Ne derland en lid van de raad van bestuur. Geursen is voorzitter van de Federatie van Glucosefabrikanten in Europa en voorzitter van de Vereniging van Ne derlandse Glucosefabrikanten. In In donesië stichtte hij een aantal bedrij ven en was mede-oprichter en docent san de Economische Hogeschool van Surabaja. Als commissaris en adviseur van de raad van bestuur van CPC Ne derland is hij speciaal belast met het onderhouden van externe contacten met onder meer overheidsinstellingen en bedrijfsverenigingen. Op de bijeenkomst in het sociaal ge bouw van de CPC sprak dr Th. Gauer, country-manager van CPC Benelux, zijn bezorgdheid uit over de economi sche situatie en het toegenomen aantal jonge werklozen. „Ik vraag mij af. of wij m deze maatschappelijke situatie met ling van het nationaal inkomen bij voorbaat vrijwel vastgelegd. Zo blijft men ronddraaien in het kringetje van verdelen en herverdelen ten koste van de winsten. Aan nieuwe wegen om het nationaal inkomen te vergroten komt men met toe". Volgens de topman van de CPC is een financiële versterking van de bedrijven de enige mogelijkheid om werkgelegenheid en arbeidsinko men te behouden en te laten groeien. Zich beperkend tot zijn onderneming maakte hij melding van belangrijke in vesteringen in energiebesparende maatregelen en waterzuivering, die op hun beurt hielpen de kosten te druk ken. De CPC kreeg in '81 de energiebe sparingstrofee voor industriële onder nemingen. ingesteld door het ministe rie van economische zaken, en in juli dit jaar opende de toenmalige minister Terlouw een warmtekrachtinstallatie. Industrial operations manager Bene lux J. Aikes zei dat de zetmeelindustrie te maken heeft met een verhevigde con currentie. „De bomen groeien niet meer deren: van ruim 1700 tot 4100 binnen een jaar, waarmee het gebied een per centage van 12 procent heeft bereikt. Een derde van deze werkzoekenden is jonger dan 23 jaar. Het zal volgen hem een 'gigantische klus' worden om ba nen en ontplooiingsmogelijkheden voor deze groep te vinden. Plant-manager J. P. Minne huldigde vijf jubilarissen, die 25 jaar bij de CPC hebben gewerkt en nam afscheid van gepensioneerden en medewerkers, die vervroegd uittreden. Hun jubileum vierden C. Faas. W Hazen. W van Hec- Natuurexcursies HULST - Ondanks de winterse weers omstandigheden bestond er zaterdag en zondag toch flinke belangstelling voor de natuurexcursies van de natuur- verenigingen 'De Steltkluut' en 'Het Duumpje'. Zaterdag stond een excursie naar de slikken van Het Hellegat op het programma. Doel van de tocht, die on der leiding stond van Bauke Grootjans Tussen de stormachtige ontwikkelingen van de laatste dagen door lijkt het stiekemweg ook een beetje winter te worden, getuige deze foto - een winters tafereeltje van jagers op een lichtbe- sneeuwde akker in de buurtschap Turkeije tussen Oostburg en IJzendijke. bouwen aan een generatie mensen, die nimmer de gelegenheid zal krijgen aan het arbeidsproces deel te nemen. Zo'n stuatie kan leiden tot een ontwrichting van onze gehele samenleving" Scheefgroeien De country-manager van CPC Benelux haalde met instemming werkgevers voorzitter Van Veen van het VNO aan, die in augustus aandacht vroeg voor het scheefgroeien van de economie De lonen zijn behoorlijk gestegen, de win sten schrikbarend gedaald en tegen over een stijging van de consumptie staat een forse daling van de investerin gen. Collectieve uitgaven en financie ringstekorten van de overheid hebben een 'torenhoog' niveau bereikt. Gauer: „Door de koppelingen tussen lonen in het bedrijfsleven en ambtenarensala- nssen en sociale uitkeringen met de volledige prijscompensatie is de verde- - P GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- clo. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.30 uur: uitzending Rawa TERNEUZEN - Zuidlandtheater. 20 uur: optreden Urbanus. MISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra wa Filmvoorstellingen BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.14.18.45 en 21.15 uur: E.T.. a.l.; Roxy II, 19 en 21.30 uur: Blade runner. 12 jr.; 14 uur: De onvoorstelbare tocht, a.l Cinem'Actueel 1,20.30 uur: Commg ho me. 16 jr.; Clnem'Actueel II, 14,19 en 21.30 uur: De boezemvriend, a.l.; Clnem'Actueel III, 14. 19 en 21.30 uur: Live at the Hollywood bowl, a.l. GOES - Grand, 20 uur: De boezem vriend, a.l. HULST - De Koning van Engeland. 14.30 uur: Tussendoortjes, 18 jr.; 20 uur: De boezemvriend, a.l 20 uur: Class of 1984,16 jr.; 20 uur: De vloek van mummie. 16 jr.: 20 uur: Van de Koele meren des doods, 16 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: De boe zemvriend, a.l. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Koningin van het liefdesspel, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De boe zemvriend, a.l.; 20 uur: Halleluja voor een paar vuisten, MISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: ET., a.l., Alhambra II, 20 uur: Live at the Holly wood bowl. a.l. Tentoonstellingen AXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur Linosneden van Hans de Ruyter en illu straties van Anjo Mutsaars itot 1/1 '83). BRUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG - Biologisch Museum. 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland' en foto tot in de hemel. Het gaat niet langer om meer maar om beter", meende hij. Ai kes kondigde aan dat CPC (opnieuw) enkele miljoenen heeft geïnvesteerd in energiebesparing met aardgaswarmte. Werkloosheid Loco-burgemeester Marquinie van Sas van Gent wees op de snelle stijging van de werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaan- Postkantoorhouder Ovezande neemt afscheid OVEZANDE - Met ingang van 1J anuari gaat postkantoorhouder J. F. Schuer- man in Ovezande om gezondheidsrede nen de PTT verlaten. In verband daar mee wordt 28 december van 16.30 tot 17 30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur in het Trefpunt een receptie gehouden. expositie 'Het avontuur van de natuur in 1982'. GOES - Lunchcafé Stadhuis. 9-17.30 uur: Olieverven Guusje Inkel (tot 1/1). HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 14- 17 uur: 'Van 5 tot 1' (over het samenvoe gen van vjjf gemeenten) HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HEINKENSZAND-Bibliotheek. 13.30- 17 uur: Keramiek van Hans Weslerweei (t'm 31/12). HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: 'Feest der kleine formaatjes', (t m 9/1). KAPELLE - Bibliotheek, 14-17 uur Grafiek en olieverven van Ton Lamper (Urn 29/12). MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- 17 uur: Litho's van Odilon Redon itm 61). Vleeshal. 10-12 en 14-18 uur Winterex- positie leden Zeeuwe Kunstkring ttm 2/1). SAS VAN GENT - Bibliotheek. 13.30- 17.30 en 18.30-20 uur: 'Kunst van het moederschap' (affiches). TERNEUZEN - Museum. 13-17 uur: Werken van Zeeuws-Vlaamse kunste naars (t/m 4/1); Artikof. 9-18 uur: Werken van E. Bec kers. VLISSINGEN - Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur Expositie levende reptie len. amfibieën en insekten; Zaal Bellamy 19/Museum. 10-12.30 en 13.30-1 uur: Werken Hans Andringa (f m 7/1). I.IZENDIJKE-Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 1-1444 100k voor milieuklachtem Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- 15551. dag en naeht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur en Peter Maas, was het bekijken van de wad vogels op de slikken. Zondag werd een excursie gemaakt naar de water- spaarbekkens m de BRaakman. In deze maanden een geliefde plaats voor een den. duikers en futen. Deze excursie stond onder leiding van H. Castelijns. Tot slot wordt woensdag' 2 9 december een excursie gehouden door het land van Seaftinge. Die begint om 9.30 uur. Er wordt vertrokken vanaf de Emmahaven. Aangeraden wordt passende kleding en laarzen Turnvereniging hield open dag KOEWACHT - De turnvereniging 'Vlug en Lenig' uit Koewacht hield zon dagmiddag een 'open dag" in de gym zaal van de lagere school. De turnver eniging wilde zich op deze wijze presen teren aan de bevolking en is daar gezien de grote publieke belangstelling in ge slaagd De leden waren voor de presentatie in drie leeftijdsgroepen verdeeld. Als eer ste kwam de groep van vijf tot tien jaar in actie. Daarna kwamen de groepen van tien tot twaalf jaar en van dertien jaar en ouder in actie. Zij gaven demon straties op de lange mat, in de ringen en andere toestellen. SAS VAN GENT - De Industriebond FNV vindt dat de Glasfabriek in Sas van Gent de tweede fase van zijn reor ganisatieplan, waarbij twintig ontsla gen vallen, moet uitstellen tot er nader overleg met de vakorganisaties is ge voerd. De bond wil alleen praten over het inleveren van prijscompensatie wanneer daar acht tot tien arbeids plaatsen tegenover staan. President commissaris H. F. Kok van de Glasfa briek. die de herstructurering leidt, gaat op dit moment niet verder dan zes. De Industriebond heeft de sanerings plannen van het Sasse bedrijf, waar 94 personeelsleden op straat komen te staan, laten doorlichten door een eigen econoom. Volgens districtsbestuurder Peter Koning is de operatie uitsluitend ingegeven door de slechte bedrijfsresul taten van de afgelopen jaren en met door een achteruitgang van de markt. ..Op dit punt heeft het beleid van de Glasfabriek de afgelopen jaren te wen sen overgelatenmeent hij Er is de FNV alles aan gelegen om mo gelijk werkgelegenheid te behouden Koning denkt dat dat kan door 'pieku ren' in de produktie te laten opvangen ke, N. Willems en P Vereecke Gepen sioneerden C. van de Wal, P. Meloen, B. van Voren. J. de Vries. W. Albicher. P. Brijsslnck. L. Pattijn. G. Buysse en C. Poelman. Gebruik van de VUT maken: E. Andriessen. T van Limmen. A van de Vrede en C. Vale Zij ontvingen de gebruikelijke gratificatie. Voor de vijf jubilarissen was er nog een "extra", het getuigschrift en de penning van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel, uitgereikt door G Ph. Haex. Amnesty Terneuzen wil in april starten met boekenbeurs TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van Amnesty International wil in april starten met een 'boekenbeurs', waar ge bruikte boeken worden verkocht ten bate van de Amnesty-activiteiten. Het evenement is gecombineerd met de maandelijkse 'schrijfavond'. De eerst volgende schrijfavond: maandag 13 de cember, 20 15 uur, Goede Herderkerk, Terneuzen. Er gaan brieven weg voor de vrijlating van gevangenen in Chili, Zai re en de Sowjet-Unie. Er zijn voorbeel den aanwezig Directeur Brouwer: aantal zeedagen zeevaartscholieren verminderen VLISSINGEN - Directeur G. K. Brou wer van het maritiem instituut De Ruyter in Vlissingen wil het aantal sta- gedagen (365) van zeevaartscholieren terugbrengen tot 180 a 200 dagen. Vol gens Brouwer is het steeds moeilijker om voor alle scholieren een stage plaats te vinden en daarom is het ge wenst dat het aantal stagedagen (zee dagen) wordt verminderd. Directeur Brouwer zei dit zaterdagmiddag tij dens de installatie van de eerstejaars studenten. De directeur zei dat het besluit over de nieuwe stageregeling op zo kort moge lijke termijn moet woiden genomen in het belang van de studenten. Voor wat betreft de werkgelegenheid hoeft de zeevaartscholier zich vooralsnog geen zorgen te maken. Tot nu toe vond elke afgestudeerde zeevaartscholier een werkgever door eigen mensen arbeidstijd en geen krachten van bui ten in te huren, zoals de directie wil Deeltijdbanen en arbeidstijdverkor ting moeten arbeidsplaatsen veilig stel len in de huishoudelijke, technische en bewakingsdienst, waar de zwaarste klappen vallen. Meer ..Voor ons staat vast. dat er in de marge van het reorganisatieplan meer bereikt kan worden dan Kok nu toegeeft, al rea liseren we ons ook, dat er bij de Glasfa briek wël maatregelen nodig zijn. Maar Kok treedt op dit moment op als een echte crisismanager. Hij wil zoveel mo gelijk vasthouden aan zijn oorspronke lijke plan Die trein staat op de rails en het schijnt belangrijker te zijn dat de locomotief veilig aankomt dan dat er een paar wagons afvallen", aldus de dis trictsbestuurder De Industriebond FNV polst vanavond maandag) in zaal 'Engelenroos' de le den Dinsdag is er opnieuw overleg met de directie Peter Koning verwacht dat de ondernemingsraad van de Glasfa briek. waar 340 mensen werken, woens dag advies zal uitbrengen over de reor ganisatieplannen. VLISSINGEN - Het redepersoneel van het Belgische loodswezen in Vlissin gen is zaterdag opnieuw in staking ge gaan. De actie duurde ruim twaalf uur. Zaterdagmorgen rond elf uur legde het redepersoneel het werk neer. Zater dagnacht tegen twaalf uur werd de sta kingsactie beëindigd. Zoals eerder ge meld. zal bet redepersoneel van het Belgische loodswezen tot 28 januari re gelmatig dergelijke 'schokstakingen' houden. De aanleiding daartoe vormt het finan ciële nadeel dat de in franks vastgestel de salarissen met zich meebrengen voor in Nederland wonende Belgen. De sala rissen zijn volgens het redepersoneel onvoldoende aangepast aan de gevol gen van devaluatie en revaluatie. Eind januari zal daarover opnieuw onder handeld worden met het Belgische mi nisterie van verkeerswezen. Woord voerder R. Rotsaert van het gemeen schappelijke vakbondsfront noemde de actie van zaterdag volledig geslaagd. Volgens Rotsaert lagen zaterdagavond rond zes uur ongeveer veertig schepen op de rede van Vlissingen te wachten. Een zegsman van de rijkspolitie te wa ter verklaarde dat de actie geen proble men heeft opgeleverd voor het scheep vaartverkeer op de Westerschelde. Kerstactiviteiten voor jeugd in Hoek HOEK - In Hoek worden tijdens de kerstvakantie verschillende activitei ten georganiseerd door het buurthuis 'de Hoekse Rakkers' en de Sportver eniging 'V en K' uit Hoek. Woensdag 22 december kunnen alle kinderen van 4 tot 12 jaar kerstversie ringen en kerstkaarten maken in het buurthuis van 10.00 tot 12.00 uur. Ook kunnen ze deze morgen koekversieren. 's-Middags kunnen kinderen van deze zelfde leeftijdsgroep van 13 30 uur tot 15.30 uur kerstukjes maken, die ze later zelf weg kunnen brengen naar bejaar den in Hoek. Daarna kunnen de kinderen met z'n al len oliebollen eten in het buurthuis, 's-Avonds worden de tieners verwacht voor een avondwandeling met als af sluiting warme soep Deze avond begint om 20 00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Dinsdag 28 december houdt de Sportvereniging 'V en K' (Vlugheid en Kracht) een sporunstuif voor het ge hele gezin. In de gymzaal van de Open bare lagere school in Hoek wordt 's mor gens van 10.00 uur tot 12.00 uur een Tnm- en Instuif gehouden vooralle leef tijden s-Middags kan iedereen die belangstel ling heeft van 13.30 uur tot 15.00 uui meedoen aan een balspel, zoals basket bal of korfbal Kerstinstuif in Oostburg OOSTBURG - De gemeenten Oost burg houdt in samenwerking met ver schillende sportverenigingen en een aantal sportleraren dinsdag 28 decem ber een kerstinstuif in het sportcom plex 'De Veerhoek' te Oostburg: De sport- en spelinstuif in bedoeld voor de leerlingen van de lagere scholen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Alle ruim ten van het sportcomplex worden ge bruikt Zo is onder andere een spelen- circuit in het zwembad uitgezet en een trimbaantje in de sporthal. Verder is er een leeshoek, rollenfietsen. film. een muurkrant en diverse gezelschapsspe len. Om halftien wordt met de activiteiten begonnen en du ze duren tot 16.00 uur. Van 12.00 uur tot 12.30 uur zyn er geen activiteiten. De kinderen kunnen tus sen de middag overblijven. 19.00 tot 19 45 uur in het zwembad en van 20 00 tot 22 30 uur is er in de foyer van de sporthal disco voor de jeugd van 12 t m 16 jaar Van donderdag 30 december zijn er nog activiteiten in het zwembad Van 13.30 tot 15 00 uur en van 15 30 tot 17 00 uur is het schatduiken voor kinderen. Zwem- lustigen boven de 16 jaar kunnen 30 de cember van 19.00 tot 22.00 uur het jaar uit zwemmen. Man (56) verdronken in jachthaven van Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - De 56-jarige Wolphaartsdijkenaar H. J. Everwijn is vermoedelijk zaterdagmorgen vroeg in de jachthaven van Wolphaartsdijk verdronken. De man was gewoon de nacht van vrij dag op zaterdag aan boord van zjjn boot door te brengen, zodat hij na zijn weke lijkse biljartavond in het gebouw van de watersportvereniging niet meer met de auto naar huis hoefde te rijden. Aan genomen wordt dat hij zaterdagmorgen bij het van boord gaan is uitgegleden en in het water is beland. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Kerstviering ouderen in 't Heike, Heikant HEIKANT - De R.K.-bond voor Oude ren in Heikant houdt op donderdag 23 december een kerstviering in het ge meenschapscentrum 'Het Heike' in Heikant. Om 14.00 uur wordt begonnen met een eucharistieviering die wordt opgedragen door pastoor van Leemput. De gezangen worden verzorgd door het bejaardenkoor onder leiding van de heer Neteson. Na de mis volgt er een pauze waarin koffie met gebak zal wor den geserveerd. Daarna wordt er een verloting gehouden en een aantal gezel schappen gesoeeld tot 17.00 uur. Kerstbal Graauw GRAAUW - De sport- en ontspannings vereniging 'Sint-Aloy' uit Graauw hield zaterdagavond het rraditionele kerst bal in haar feestelijk in kerstsfeer ver sierde sportcentrum in Graauw. De dansavond werd muzikaal opgeluisterd door het orkest 'Old Fashion". Voor de dansavond bestond veel belangstel ling. Contactavond voetbal Terhole TERHOLE - De voetbalvereniging Ter hole hield een contactavond voor haar leden, donateurs en supporters in de kantine op het gemeentelijk sportpark in Terhole. Doel van de bijeenkomst was een nog vastere band te krijgen tus sen spelers, leden en supporters. De avond werd voor het grootste gedeelte doorgebracht ln kerstsfeer met een quiz en andere gezelschapsspelen. Voor de bijeenkomst bestond veel belangstel ling. Het bestuur sprak na afloop van een geslaagde bijeenkomst West-Zeeuws-Vlaamse jeugdvereniging houdt wafelactie OOSTBURG - De gereformeerde jeugdvereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt woensdag 22 decem ber een wafel-verkoopactie in Oost burg. Schoondijke. Aardenburg en Breskens De opbrengst, het streefbe drag is 1500 gulden, is bestemd voor de reparatie van een scheur in de muur van de gereformeerde kerk in Oostburg. De (suiker)wafels worden dinsdagmid dag door leden van de jeugdvereniging in gebouw Pro Rege in Oostburg gebak ken. Kaartingen GRAAUW - De afdeling Graauw van de rooms-katholieke Bond van Ouderen hield voor haar leden een kaarting in het gemeenschapscentrum in Graauw waaraan 38 personen deelnamen. De uitslag. 1 W Sorber. 2 J. van Geertruy. 3 E Asselman, 4 L. van Huffel, 5 C Ma- hun. De voetbalvereniging 'Steen' uit Sint-Jansteen hield de derde kaarting in een serie van vijf in de kantine op het gemeentelijk sportpark in Sint-Jan steen. De uitslag: 1 W Weemaes. 2 G. van Rattingen, 3 H Schwarz. Aan de kaarting werd door 29 personen deelge nomen De serie kaartingen zijn op touw gezet door de supportersclub van de voetbalvereniging uit Sint-Jan steen De zeehengelveremging 'De Vo gel' uit Kloosterzande hield een kaar ting in zaal 'Modern' by R. van Kruys- sen in Kloosterzande waaraan door'37 kaarters werd deelgenomen. De uit slag. 1 mevrouw De Waal-Kint, 2 me vrouw Van Deursen, 3 E. van Vooren. 4 H. Jonkheym, 5 A de Maagt. Voorruit van auto ingeslagen HULST - In de nacht van vrijdag op zaterdag is de voorruit van de auto van B. R. uit Hulst ingeslagen De auto stond geparkeerd bij een bar in Hulst. Een uur later werd de politie opnieuw opgeroepen voorde auto van R. Die was toen in brand gestoken, maar omstan ders wisten met poederblussers de brand te blussen. De politie heeft de zaak in onderzoek. In het kader daar van kon men nog geen verdere medede lingen doen. Minder aanvoer in havens Kanaalzone TERNEUZEN - De havens van de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone hebben van januari tot en met november 12.586.496 ton aan goederen omgezet. De zeevaart was goed voor een aanvoer van 7.158.483 ton (16.535 ton minder dan vorig jaar), de binnenvaart lever de 5.428.013 ton af, 335!308 ton beneden het niveau van 1981. Dit blijkt uit cijfers van het Haven schap Terneuzen. Tussen januari en no vember arriveerden er in de Zeeuws- Vlaamse havens en op de rede van Ter neuzen 1901 zeeschepen. 240 meer dan vorig jaar. Het aantal binnenschepen daalde met 400 tot 5791. Opvallend was de omzetstijging van chemische produkten: van 1.S05.459 ton tot 2 133.472 ton, een toename met 228.013 ton. De kolenaanvoer liep terug met 338.750 ton tot 1.909.160 ton. TERNEUZEN - Het Terneuzense WD- raadsiid H. Hoekert (36) is zondagmid dag tijdens een zaalvoetbaltoernooi in Axel overleden aan een hartinfarct. Hij nam als keeper van één van de teams deel aan wedstrijden in sporthal 't Sportuus' toen hij onwel werd. Een arts liet het raadslid per ambulance overbrengen naar het Julianazieken- huis in Terneuzen, waar bleek dat hij was overleden. Het zaalvoetbaltoer nooi werd na het bekend worden van het overlijden van de heer Hoekert af gelast. Hoekert woonde in Biervliet en zat sinds september in de raad van Terneu zen als lid van de zesmansfractie van de WD. In het dagelijkse leven was hij makelaar in assurantiën Het raadslid vervulde daarnaast een aantal functies in het openbare leven. Zo zat hij als secretaris zes jaar in het dagelijks bestuur van de woningbouw vereniging Terneuzen. was voorzitter van de afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Assurantiebemidde laars. vertegenwoordigde de Terneu zense bouwvereniging in het bestuur van de Stichting Welzijn voor Ouderen en trad op als vice-voorzitter van de voetbalvereniging Biervliet. Hij was ge trouwd en had geen kinderen. Kandidaat voor de opvolging van de heer Hoekert is L. Vet uit Zaamslag, ze vende op de WD-üjst. Loco-burgemeester L. Marquinie van Sas van Gent speldt commissaris en advi seur van de raad van bestuur van CPC Nederland drsG.A J. Geursen de versier selen van het officierschap in de Orde van Oranje-Nassau op. OOSTBL1RG - De heer J. Bossand uit Oostburg kreeg zaterdagmor gen de zilveren medaille verbon den aan de Orde van Oranje Na ssau uitgereikt. Hij ontving deze onderscheiding op zijn zeventigste verjaardag voor zijn activiteiten gedurende 60 jaar in verschillende West-Zeeuws-Vlaamse muziekver enigingen. Burgemeester C. T. Spijkerboer reikte de medaille persoonlijk bij Bossand thuis uit. Jacobus (Ko) Bossand heeft er een zeer muzikaal leven op zitten. Van 1922 tot 1940 was hij als trombonist actief in de Oostburgse muziekver eniging. Toen deze werd opgeheven maakte hij meteen de overstap naar de fanfare van Aardenburg. Op bestuurlijk niveau ontplooide hij activiteiten door zo'n twintig jaar zitting te hebben in het be stuur van de muziekvereniging in Oostburg. Ook is hij vijftien jaar lid van het Oostburgse kerkkoor En daarmee is de lijst nog niet af. Sinds enkele jaren brengt Bossand zijn trombone-muziek ten gehore in het Zeeuwse Seniorenorkest. Voor bur gemeester Spijkerboer was dit alles aanleiding genoeg om te stellen, dat de muziek het hele leven van Bossand begeleidde. Om dit te be wijzen was de Aardenburgse fanfa re naar Oostburg gekomen om de jubilaris een serenade te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 19