Strafschoppen anti-climax Serooskerke-Oostkapelle Breskens sterker met Van de Broecke voorin Hoek in oefenduel veel te sterk voor AZVV: 6-2 Amemuiden blij met winterstop KAPELLE VERRAST MET WINST IN HALSTEREN PZC/sport FORMATIE VAN JAN MEULMEESTER NAAR VOLGENDE BEKERRONDE AS Roma in toernooi Amsterdam De goedkoopste 4-deurs van Nederland! Skoda vanaf f.8395r SKODA MAGERE 1-0—WINST OP JEUGDIG AXEL MAANDAG 20 DECEMBER 1982 15 MIDDELBURG - Een aantal Zeeuwse voetbalclubs moest inhaalwedstrijden spelen in het afgelopen weekeinde. De KNVB (voor het landelijke voetbal) en de afdeling Zeeland besloten het programma niet in zijn geheel af te gelasten. De oogst was echter bijzonder schraal. Hier en daar werd wat gebekerd en in de afdeling kwam er bijna helemaal niets van voetballen terecht. In de derde klas van het landelijk zaterdagvoetbal werd Kloe- tinge - BWR afgelast. Er ging maar één reservewedstrijd door. In het zondagamateurvoetbal moesten alleen enkele reservewedstrijden worden ingehaald. Er ging geen enkele wedstrijd door. In de Zeeuwse juniorenhoofdklas sen werden alle wedstrijden afgelast. Enkele wedstrijden waren eerder al uitge steld in verband met de selectiewedstrijden in Oostkapelle om te komen tot een Zeeuwse B- en C-selectie, maar de ruim 60 geselecteerden konden in Oostkapelle niet voetballen. Helemaal zinloos was het weekeinde in het CNV-gebouw in Oost kapelle niet, want vrijdagavond had bondscoach Bert van Lingen voor een uiterst boeiende inleiding gezorgd en draaide daarnaast nog enkele (Duitse) voetbalin structie-films. Van voetballen kon echter zaterdagmiddag geen sprake zijn. SEROOSKERKE - Serooskerke-trainer Dick van Westen kon nauwelijks beteuterd kijken. Zijn ploeg had Oostkapelle honderdtwintig minuten uitstekend partij kunnen geven, maar moest tijdens de daarop volgende strafschoppenserie toch buigen. De meest knullige manier om uit de bekerstrijd gegooid te worden, maar Dick van Westen kon er nauwelijks mee zitten. „We zitten weer in een opgaande lijn en ik vind dat we vanmiddag goed gespeeld hebben", stelde de Seroos kerke-trainer in de vallende duisternis. Collega Jan Meulmeester van Oostkapelle: „Ze speelden iets beter voetbal dan wij, maar ze maakten het niet af'. Na een 1-1-tussenstand zegevierde Oostkapelle uiteindelijk met 5-4. Het bekertreffen tussen Serooskerke en Oostkapelle leverde bizarre beelden op. Na een droge start viel de hagel even later met bakken naar beneden. In het halfduister leek de ontmoeting vaak meer op een schimmenspel dan op een voetbalduel. Begeleid dooreen fanatie ke aanhang toverden de beide forma ties het veld met volle inzet om tot een geploegde akker. Serooskerke - gestart zonder de ge schorste Ko Bouterse en de geblesseer de Peter Louwerse - kreeg van meet af aan de beste mogelijkheden om de sco re te openen. Ondanks goed spel van Hans de Wispelaere in het Oostkapelle- doel moest Bram Wattel tot twee keer tóe redding op de lijn brengen. Eerst kopte Wim Allaart uit een vrije trap van de sterk spelende Fred Meerman over de Wispelaere heen en vervolgens stond Wattel opnieuw op de lijn bij een kopbal van Jan Riemens. Halverwege de eerste helft miste Patrick Dewitte overigens een ideale kans voor Oostkapelle. Jan de Wilde passte diep op de vrijstaande spitsspeler, maar hij schoot alleen voor Verburg hoog over. Oostkapelle, zonder Eugene Fagg (vakantie), kon het spel niet dicteren. Vooral op het middenveld had Seroos kerke een overwicht omdat, naast Fred Meerman, bijvoorbeeld ook AMSTERDAM - Het deelnemersveld voor het Amsterdam 708-toernooi, dat op 12 en 14 augustus 1983 wordt gehou den, is rond. Organisator van Zanten contracteerde als vierde deelnemer de huidige Italiaanse koploper AS Roma. Eerder legde hij de deelneming van Ajax, Feyenoord en Manchester Uni ted vast. Reserves MIDDELBURG - Van het inhaal programma in de reserveklassen van het landelijk zaterdagvoetbal bleef maar één wedstrijd over. In de reserve derde klas beslist Meeu wen 2 de vierpuntenwedstrijd te gen Zaamslag 2 met even 7-0 in zijn voordeel. Wemeldinge 2 11 6 4 1 16 16-12 WHS 2 11 6 3 2 15 28-21 Kapelle 2 10 5 4 1 14 22- 9 Kloetinge 2 11 5 2 4 12 20-13 JPS 2 11 4 3 4 11 10-12 Smerdiek 2 10 2 5 3 9 15-15 Meeuwen 2 11 3 3 5 9 22-16 Serooskerke 2 11 4 1 6 9 18-19 Dlnteloord 2 10 3 2 5 8 22-19 Tholense B 2 11 2 4 5 8 14-25 Zaamslag 2 11 2 3 6 7 8-34 Damesvoetbal MIDDELBURG - Van een inhaal programma in het Zeeuwse da mesvoetbal kwam weinig terecht. Alleen in de tweede klas A werd een wedstrijd gespeeld: de leid sters van WIK wonnen met 2-0 van Kruiningpn WIK 8 8 0 0 Wemeldinge 8 7 0 1 Krabbendijke 9 6 0 3 Krulntngen 8 4 0 4 Smerdiek 8 3 0 5 Waarde 6 10 5 Hansw. Boys 6 10 5 Dreischor 7 0 0 7 Bekeruitslagen MIDDELBURG - De verrassing in de derde ronde van het KNVB-be- kervoetbal was de uitschakeling van Halsteren. De zaterdagder deklassers van Kapelle pakten de eersteklassers (zondag) op eigen veld met 3-2 in. Middelburg - Nieuwdorp en Ter- neuzense Boys - Steen werden afge last. Bruse Boys - Smerdiek was in verband met de competitie al eer der uitgesteld. De uitslagen van de overige wedstrijden zijn: Koewacht Breskens 0-2, Amemuiden - Axel 1-0. Serooskerke - Oostkapelle 1-1. Oostkapelle wint na strafschop pen, Halsteren - Kapelle 2-3, Sport club Gastel - Oudemolen 2-1Made- se Boys - Veerse Boys 3-2. 16 41- 3 14 50- 3 12 34-11 8 18- 8 6 15-39 2 4-19 2 4-59 0 1-25 Adrie Moelker overal te vinden was. De ploeg van Dick van Westen had meer aanspeelpunten dan Oostkapel le, dat iets te blindelings vertrouwde op de inbreng van Gerard Schipper. Vlak na rust moest Jos Staps een inzet van Wim Allaart van de lijn halen. Se rooskerke leek juist door te drukken op het moment dat Gerard Schipper zijn ploeg op 0-1 bracht. Peter Riemens vloerde Patrick Dewitte net buiten het strafschopgebied en Gerard Schipper plaatste de bal uit de daarop volgende vrije trap ineens in de uiterste hoek. Se rooskerke bleef vervolgens de aanval zoeken, maar creeerde toch te weinig mogelijkheden. Bijna halverwege de tweede helft kwam de ploeg toch wat verrassend op gelijke hoogte toen Jan Riemens de bal achter de niet geheel vrijuit gaande Hans de Wispelaere schoot: 1-1. Terugspelen Daarbij bleef het en in de verlenging hield vooral Oostkapelle het wel voor gezien. Hans Burgs en Gilles maranus waren inmiddels in het veld gekomen voor Patrick Dewitte en Kees Boone, maar ook zij konden de ploeg geen nieuw leven inblazen. Jos Staps speel de op een gegeven moment drie keer achter elkaar terug op zijn doelman en daarmee was het meer dan duidelijk dat Oostkapelle op strafschoppen zat te wachten. Serooskerke (met Piet Job- se en Bert Riemens voor Han Lobbezoo en Fred Meerman) trachtte die anti-cli max nog te voorkomen, maar er school te weinig overtuiging in. Tijdens de strafschoppenreeks miste Rens Griep de vijfde penalty voor Se rooskerke en dat bracht uiteindelijk de beslissing. De serie zag er als volgt uit: Jaap Allaart schiet op De Wispelaere; Gerard Schipper mikt naast; Jan Rie mens: 2-1, Stoffel Schipper: 2-2; Wim Al laart: 3-2; Jan de Wilde: 3-3; Piet Jobse: 4-3; Frans Pattenier: 4-4: Rens Griep mist; Gilles Maranus: 5-4 NAC wint - In Gorinchem won NAC met 3-1 bij de hoofdklasser Unitas. Hal verwege leidde NAC met 1-0. Van der Laan, De Schepper en Swanenburg scoorden voor de Bredase ploeg. Van Dijk maakte het doelpunt voor Uni tas. Er waren duizend toeschouwers. Han Lobbezoo van Serooskerke aan de bal. Links Frans Pattenier, rechts Ronald Mesu. IADVERTENTIE SKODA: de ruime en robuuste gezinswagen voor een goudeerlijke prijs Bewezen degelijkheid, een slerke motoren een duurzame, solide konstruktie, geen enkel ander merk geell u zó veel auto voor zó weinig geldl Pri/zen Skoda 105-serie v a. f 8.995, - 120seriev.a I 10.395,-. Inklusief B.T W Prijs wijzigingen voorbehouden Imp de Binckhorsl Aulo Motor Import B.V.. Postbus 184.2250 AD Voorscholen, Tel 01717-6951 merk toch hoe sterk AUTOBEDRIJF SORBER Stationssingel 16, Kapelle-Biezelinge, tel. 01102-2193 HALSTEREN - Vooraf moet Kapelle zich kansloos hebben gewaand in het bekerduel tegen en in Halsteren. De Braban ders, die vorig jaar in Vlissingen kampioen werden van de tweede klas. bleken echter niet in staat om de Zeeuwse opponent te stuiten. Vanzelfsprekend speelde Kapelle voor al op de tegenaanval en die leverde uiteindelijk drie treffers op. Het werd 3-2 voor Kapelle, dat bij de rust ook al met 2-1 leidde. Die voorsprong was tot stand gekomen door doelpunten van Peter van Heuven en Gerrie de Waard. Van Heuven kopte na zo'n tien minuten al een voorzet van Peter de Waard in. scoorde Halsteren tegen uit een strafschop, nadat Joop Polderman een tegenstander had neergelegd. De 2-1 voor Kapelle kwam op het scorebord na een zeer merkwaardig doelpunt. De doelman van Halsteren wilde, vlak voor de rust. de bal neerleggen voor een vrije trap. Hij vergiste zich. want de scheidsrechter had met gefloten. En Gerrie de Waard was zo attent om de bal razendsnel in het doel te schoppen. Na de hervatting, met de harde wind in het gezicht en tijdens een hevige sneeuwbui, moest Kapelle de gelijkmaker incas seren. Maar een kwartier voor tijd kwam er toch nog sensa tioneel een derde treffer voor het Bevelandse team. Wilco de Jager zorgde voor de verrassende winst (2-3). Willem van de Broecke gaat twee tegenstanders voorbij en is op weg naar het doel van Koewacht. De spitsspeler van Breskens kreeg van zijn trainer eindelijk weer een kans om zich in de kijker te spelen. KOEWACHT - Het bekerduel in Koewacht is voor het één klas hoger spelen de Breskens niet meer dan een formaliteit geworden. Het verschil in kwali teit was duidelijk in het voordeel van Breskens, dat zich zonder veel moeite met een 0-2 zege in de volgende ronde speelde. Het optreden in deze derde ronde was voor trainer Piet de Winde nietemïn belangrijk voor de komende weken. Voor het eerst sinds lange tijd mocht Wiilem van de Broecke immers weer eens opdraven in de spits van de aanval. Scoren deed hij niet tegen Koewacht, maar hij was wel een van de betere spelers op het veld. De verwachting is dan ook dat Van de Broecke na de winterstop weer tot de vaste kern zal behoren. De vroegere topscorer van Breskens verving in de bekerconfrontatie Mil- co van der Hooft, die later overigens nog wel mocht invallen. Vooral in die laatste fase bleek Van de Broecke af en toe de begaafde spits, die opko mende aanvallers feilloos vrij kan spelen en zelf ook bijna altijd gevaar lijk is voor de tegenstander. Hij be reidde de tweede goal voor, toen hij Bram van de Broecke alleen op weg naar het doel stuurde. Maar Bres kens had van die blindelings uitge voerde combinaties al veel vroeger in de wedstrijd kunnen profiteren. De twee Van de Broecke's van Bres kens drongen ook voor de rust voort durend door de laatste lijn bij Koe wacht, Het bleef lang 0-0. omdat de jonge doelman Mark van Gremberge een paar keer goed ingreep. Van Gremberge was een van de vier inval lers die Koewacht op moest stellen. Trainer George de Backer miste Car los van Regenmortel en Karei Broek man door schorsingen en hij had Pe ter Picavet op de bank gezet, omdat hij zaterdag in de zaal had gevoet bald. Verzwakt Het dit jaar nogal wisselvallig spelen de Koewacht draaide ook nu weer niet al te best. Het miste veel kansen in de periode dat Breskens zich met de 2-0 voorsprong in veiligheid waan de. maar het gaf zelf ook té veel doel kansen weg. Eén keer scoorde Rob bie de Munck, met een schitterende lob na zo'n 25 minuten. Het leek er toen even op dat Breskens moeite loos uit zou lopen, maar Adrie Kodde en Bram van de Broecke verzuimden om uit ideale posities af te werken. Nog twintig minuten in de tweede helft hield Breskens het initiatief in eigen hand. De Lobel kopte nog twee keer slecht naar het doel, maar Van de Broecke schoot zijn ploeg toch naar 0-2. En toen was het de beurt aan Koewacht, om in de slotfase nog iets terug te doen. De beste kans was voor Jo de Block, die een strafschop op Rob Gruben mocht nemen. De blonde aanvaller Gonnie Claes- sen (afkomstig van SDO) had die kans afgedwongen. Hij liep het straf schopgebied van Breskens binnen en werd door Willy de Jager gevloerd. Maar De Block schoot van elf meter ver over. Het bleef daardoor 2-0 voor Breskens, dat verdiend naar de vol gende ronde ging. VLISSINGEN - Vooral op de Zeeuws-Vlaamse velden werd er in dit weekeinde nog een aantal oefenduels gespeeld. De meest opmerkelijke uitslag was de 6-2 winst van Hoek tegen AZW. Maar verrassend was ook de winst van Hontenisse (3-1) op Goes. Hoek-AZVV 6-2 Zelfs met invallers voor doelman Nico Knol. voor Jack van Glansbeek, Jean- Pierre Hubregtsen en Adrie Koster was Hoek zaterdagmiddag te sterk voor AZW. dat op Frans Riekwel na com pleet was en Nico Bouwman alleen de tweede helft liet spelen. Het werd uit eindelijk een 6-2 zege voor de soepel draaiende formatie van Jan Dooms, die halverwege al met 4-0 leidde. Qua veld spel was het verschil niet eens zo groot, maar zoals wel vaker blonk Hoek uit in het benutten van de doelkansen. Via twee formidabele treffers bracht Franz van der Pijl zijn team al vroeg op voor sprong. waarna Guido van Boom en Pe ter van Langevelde de score nog in de eerste helft opvoerden tot 4-0. Na de hervatting, toen Hoek de touwtjes min der strak in handen hield, scoorde Jan de Pooter tegen (4-1), maar Danny Elve bracht daarna de marge weer op vier doelpunten. Eenmaal nog sputterde AZW tegen (Jan Tilgenkamp benutte een strafschop) en tenslotte bepaalde Peter van Langevelde de eindstand op 6-2. Clinge-SDO 5-2 Clinge-trainer Rob Haak toonde zich zaterdagmiddag uitermate tevreden over de kwaliteit van het oefenduel met afdelings eerste klasser SDO. „Het was een bijzonder goeie wedstrijd", vond Haak zelfs. „Niet alleen van Clinge, maar ook van SDO, dat de opbouw goed verzorgde". Clinge was uiteraard de betere ploeg en al in de eerste helft combineerde het vlot naar 4-0 door doelpunten van Jacky Everaert, Fred Vancauteren en Boudewijn van crae- nenbroeck (tweemaal). Tonnie Eijsac- kers (SDO) zorgde daarna voor de 4-1 Tweede klas MIDDELBURG - De kansen van Amemuiden zijn vorige week ge slonken na de 1-0 thuisnederlaag tegen AZVV Dat bleek afgelopen zaterdag, toen de concurrenten speelden. SHO pakte de tweede plaats over na een 1-0 zege op Good Luck en leider ASWH verspeelde bij Ever- stein een punt: 2-2 De rest werd opnieuw afgelast. ASWH 11 8 3 0 19 25- 7 SHO 11 5 5 1 15 10- 5 Amemuiden 11 6 2 3 14 18-11 Oostkapelle 11 5 3 3 13 25-20 SC Everstein 11 4 5 2 13 17-14 SSC'55 10 5 2 3 12 21- 9 AZW 11 3 5 3 11 15-15 Good Luck 12 3 4 5 10 12-13 Oranje Wit 10 1 7 2 9 10-11 Alten a 10 3 3 4 9 13-17 Bruse Bovs 10 2 3 5 7 13-20 WHS 10 2 2 6 6 7-18 NEO'25 10 0 0 10 0 5-31 ARNEMUIDEN - Amemuiden snakt naar de winterstop. Vorige week ver loor de ploeg op eigen veld van AZVV en afgelopen zaterdag hing bij momen ten eveneens een debacle in de lucht. „We hebben een beetje te kampen met vormverlies. Ik ben blij dat het nu stil ligt", zei Jaap van Maris. Amemuiden kon in het bekertreffen met zondag vierdeklasser Axel nauwelijks impo neren. De ploeg mag zich daarom ge lukkig prijzen met het doelpunt dat Jos van Belzen zo'n tien minuten voor tijd scoorde. Een verlossing voor beide partijen, want ook Axel zag een drei gende verlenging niet zo zitten. Axel kwam met een erg jeugdige forma tie het veld in. Fonnie Verstraeten, Jan van de Broeke en Henk Koekkoek wa ren niet van de partij en trainer Rudi Steel had aanvulling bij de A-junioren gezocht waardoor er maar liefst negen spelers onder de twintig jaar aan Axel zijde speelden .Daarom kan ik erg te vreden zijn met dit resultaat", verklaar de Rudi Steel, die voor de aanvang van het duel nog wel de nodige twijfels had Amemuiden. zonder Jan Meerman tin het huwelijk getreden i. speelde een zeer matige partij. „Net als vorige week te gen AZW". constateerde Van Maris. De ploeg had wel een veldoverwicht, maar had opnieuw moeite met het af maken. Voor rust schoot Jacco Ooster ling op de paal om vervolgens de terug kaatsende bal voorlangs te schieten Dat was nog de beste mogelijkheid Axel loerde op de counter en kreeg kan - sen via Marlon v d Goes. Dick de Poot er en Boudewijn Konijn maar ook de Zeeuws-Vlaamse formatie slaagde er niet in te scoren. Jaap van Maris wisselde Jacco Ooster ling en Chris Schroevers voor Ko Meer man en Lein Dieleman en dat bleek een goede greep Vlak voor tijd plaatse Ko Meerman de bal uit een vrije trap voor de voeten van Jos van Belzen. die de winnende treffer voor zijn rekening nam Daarmee bleven de bekeraspira ties van Amemuiden overeind. „We wil len weer ver komen in de beker Dat is voor ons net zo belangrijk als de compe titie. Ik hoop dat de komende tegen stander de nodige inspiratie geeft", zei Van Maris nog, ruststand, in de tweede helft kwam SDO door Jos Jongneim zelfs nog terug tot 4-2. Boudewijn van Craenenbroeck echter stelde tien minuten voor de tijd de zege veilig, voorzover daarover nog twijfel bestond: 5-2. Hontenisse-Goes 3-1 Zo moeizaam als Hontenisse tot nu toe in competitieverband acteert, zo vlot verliep zondagmiddag - ondanks de moeilijke omstandigheden - het oefen duel met derde klasser Goes. „Het was alsof we een klas hoger speelden", vond trainer Honoré Neefs zelfs. Jacco Neve en Frans van Meele scoorden al voor de rust emkort na de hervatting trof Jacco Neve voor de tweede maai doel. Goes, dat nauwelijks aan bod kwam, doel puntte vijf minuten voor tijd via André Schillemans: 3-1. Terneuzen-Ria 2-1 Ondanks de minder gunstige weersom standigheden was Temeuzen - Ria zon dagmiddag een redelijke oefenwed strijd, waarin Temeuzen voor het bete re voetbal zorgde. Uiteindelijk won de thuisclub met 2-1, na een 1-0 ruststand. Halverwege de eerste helft opende Frank Bogaert de score door een straf schop te benutten, maar tien minuten na de hervatting scoorde Egbert Aude- naerd op identieke wijze Twintig minu ten voor het eindsignaal forceerde Joop Lauret de beslissing; 2-1 Oostburg-IJzendijke 4-2 Oostburg behaalde zondagmiddag een opmerkelijke 4-2 overwinning op vierde klasser I Jzendijke, dat vooral na de rust geen vat meer had op het spel van de thuisclub. Met de wind in de mg was IJzendjjke in de eerste helft nog de meest aanvallende ploeg geweest en had het vla Eddy Musson een 1-0 voor sprong genomen. Maar in de tweede helft dicteerde Oostburg het spelbeeld en scoorden achtereenvolgens Jürgen de Bakker, Ronald Hinneman. Rinky de Houck en nogmaals Ronald Hinne man. Kort voor tijd scoorde Ronald Boeije nog tegen: 4-2. Philippine-Aardenburg 2-2 Een gelijkopgaand duel met een te recht eindstand. Bram Cools opende al na vijf minuten de score, maar halver wege de eerste helft zette Philippine met twee treffers binnen enkele minu ten de achterstand om in een voor sprong. Carlos de Mul trof eerst met een lob doel en Luc van Hucke benutte daarna een strafschop. Vijftien minu ten na de rust schoot Ronald Buzeijn - óók al vanaf elf meter - de stand naar 2-2. Dat was meteen de eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 15