'Bronica's' 'FOtO Moison' Winkelstad KOOP AVONDEN Voorwaardelijke rijontzegging voor Lewedorpse taxichauffeur Uitnodiging GOES^p'dfMe^ Boekje over veldnamen in Noord-Beveland uitgereikt WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN Forse stijging aantal woning zoekenden in Borsele ADVERTEREN DOET VERKOPEN Kerst DONDERDAG 16 DECEMBER 1982 MET TAXI VOL KINDEREN DOOR ROOD LICHT MIDDELBURG - „Als ik uw baas was zou ik u op staande voet ontslaan", zei kantonrechter mr W. F. van Solinge in Middelburg tegen de Lewedorpenaar R. A. P. R., d ie naar de zitting was geko men om uit te leggen waarom hij op 30 november vorig jaar op de spoorweg overgang over de Stoofweg in 's Hee- renhoek door het rode licht gereden was. „Ik had haast. Ik moest een auto met kinderen naar school brengen en de trein stond toch stil", was zijn ver weer, maar bij nader inzien was hij van dat laatste niet helemaal zeker meer. Zijn hoop om op die manier min der boete te krijgen dan de hem aange boden schikking van 110 gulden kon hij al laten varen, toen officier van jus titie mr J. van Marion, die zijn rijge drag hoogst onverantwoordelijk noemde, het voor deze overtreding ge bruikelijke bedrag van 130 gulden ei ste. De kantonrechter ging met zijn Kerstconcert brassband in Kamperland KAMPERLAND - De brassband 'Ons Genoegen', onder leiding van dirigente mevrouw Sandra Zijlstra, geeft zondag avond 19 december een kerstconcert in de hervormde kerk in Kamperland. De predikant van de hervormde gemeente, ds J. H. Smeets, zal een welkomstwoord spreken, waarna de brassband werken uitvoert van G. Jacob en Kenneth Cook. Medewerking wordt verder ver leend door de christelijke gemengde zangvereniging 'Soli Deo Gloria', onder leiding van dirigent Anthon van den Driest. Het koor wordt begeleid door de organist Jan P. de Buck uit Gapinge. Het kerstconcert begint om 19.00 uur. HEINKENSZAND - Het aantal wo ningzoekenden in de gemeente Borsele blijft flink stijgen. Begin december stonden bij de woningstichting Borse le 317 woningzoekenden geregistreerd, dat was meer dan ooit tevoren. Ook de stichting zelf had niet gerekend op een dergelijke stijging. Dat blijkt uit een begeleidend schrijven bij het periodie ke overzicht van de woningzoekenden die staan ingeschreven. De oorzaak van de toename is volgens de woningstichting moeilijk aan te ge ven. „Mogelijk dat de start van een serie van 54 woningen met een huur beneden de 400,- daarop van invloed is ge weest", aldus de notitie over de woning zoekenden. Sinds augustus van dit Jaar is de stijging van het aantal woningzoe kenden enorm toegenomen. Op 1 au gustus stonden er 233 personen inge schreven, op 1 september 256 en op 1 oktober 287. Dit aantal is nu opgelopen tot de 317 op 1 december. Ook de wachttijd voor woningen is toe genomen. Gemiddeld moet een wo ningzoekende in Borsele tien maanden op een woning wachten, dat was eerst- acht-driekwart maand. De dorpen waar het langs op een woning gewacht moet worden zijn Ovezande (negentien maanden) en 's-Heerenhoek (achttien en een kwart maand). Voor de dorpen Baarland, Driewegen. EUewoutsdijk, 's- Heer Abtskerke, Lewedorp, Nieuw- dorp, Nisse en Oudelande staan in het rapport van de woningstichting niet eens wachttijden aangegeven. Dat heeft te maken met het feit dat in die kernen geen woningen beschikbaar zijn op dit moment. Het snelst is in het dorp Borssele aan een woning te komen. Daar moeten woningzoekenden gemid deld vier en een kwart maand wachten. De woningstichting Borsele heeft overi gens een nieuwe voorzitter. Dat is ir T. W. Siemansma, die A. Batenburg op volgt, Batenburg heeft sinds september als tijdelijk voorzitter gefungeerd. 8ie- mensma woont in Heinkenszand en is 36 jaar oud. Hij werkt als hoofd van het bedrijfsbureau bij de PZEM. OFFICIËLE PUBLIKATIE OPENBARE BEKENDMAKING Toepassing artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met ingang van 17 december 1982 gedurende veertien da gen voor een ieder op de afdeling admi nistratieve-, juridische- en financiële zaken, kamer 114, stadskantoor. Oost- wal 31 te Goes, ter mzage zijn gelegd de navolgende bouwplannen: a het door de Christelijke Woning stichting 'Zuid- en Noord-Beveland', p/a Naereboutstraat 23 te Goes inge diende bouwplan voor rehabilitatie/ restauratie alsmede voor een gedeel te nieuwbouw in het gebied Stoof- straat en omgeving te Goes op het perceel omsloten door de Stoof- straat. Nieuwstraat. Beestenmarkt, Ossenhoofdstraat en gedeelte 's- Heer Hendnkskinderenstr^at: b. het door de heer T. J.vanWeele, Ab- bekindersezandweg 5 te Kloetinge ingediende bouwplan voor verbou wing van de woning aan de Jachtr huisstraat 6 te Kloeünge. c. het door de combinatie aannemings bedrijf W. F. Christiaansen te Vlis- singen en bouwbedrijf Flipse te Kou- dekerke ingediende plan voor de bouw van een stadskantoor op een perceel, grenzend aan de Oostsingel en Oude Singel te Goes. Gedurende bovenvermelde termijn bestaat voor een ieder de mogelijkheid bezwaren tegen vermelde bouwplan nen bij hun college in te dienen. Goes, 16 december 1982. Burgemeester en wethouders van Goes de burgemeester mr. W. Blanken, de secretaris, J. A. Hoste. straf echter flink boven de eis door R., die taxichauffeur is. behalve de boete ook nog drie maanden voorwaardelij ke rijontzegging met een proeftijd van twee jaar op te leggen. Hoe zwaar hij aan de overtreding van de Lewedorpenaar tilde, blijkt wel uit het feit dat hjj verklaarde nog niet eerder in ZLM-voorzitter Noord-Beveland: oogstverwachting niet overdrijven KORTGENE - De voorzitter van de kring Noord-Beveland van de ZLM, H. C. van der Maas, heeft gewaarschuwd tegen al te positieve verwachtingen van de oogstresultaten van 1982. Dit in weerwil van opmerkingen van het Landbouw Economisch Instituut (LEI) dat voor 1982 voor bedrijven van 50 hectare en groter een positief over schot van 200,- per hectare in 1982 voorspelt. Ook de goede oogst van 1982 kan er volgens Van der Maas niet aan bijdragen dat de landbouwers een fi nancieel goed jaar achter de rug heb ben. Zonder verder in te gaan op de overwe gingen die aan zijn sombere voorspel lingen ten grondslag liggen, verwees hij naar het komend vooijaar wanneer de uiteindelijke bedrijfsresultaten bekend zullen zijn. De ZLM-kringvoorzitter noemde wel enkele voorbeelden van het voor de land- en tuinbouw slechte beleid dat, volgens hem, in Den Haag wordt ge voerd. Dat zijn onder meer, zo stelde hij, de onredelijke inkrimping van het bud get van het ministerie van landbouw en visserij, een stagnerende EEG-markt en het aandraaien van de 'belasting- schroeven'. Een ander negatief aspect waar de land en tuinbouw in Nederland volgens Van der Maas onder te lijden krijgt is de con currentievervalsing tussen de onderlin ge EEG-landen. Het verwonderde hem dan ook dat de boeren en tuinders al die maatregelen, die rechtstreeks te maken hebben met het voortbestaan van hun bedrijven, zo gelaten over zich heen la ten komen. Goese koren op toernee in West-Duitsland GOESHet jongenskoor van de Zeeuwse koorschool en het katholiek mannenkoort uit Goes vertrekken za-' terdag 18 december naar Rommerskir- chen in West-Duitsland voor optre dens. Voorts zijn de koren te beluiste ren in Keulen en Knechtstede. De optredens vinden zowel zaterdag als zondag plaats. Dirigent Evert Heyblok uit Goes zal zondagmiddag het strijks- orkest van de Bayerwerken dirigeren onder meer in de 'Messe de minuut' van Charpentier. Politie Goes hield snelheidscontrole: 35 bekeuringen GOES - De Goese politie heeft woens dag weer een bijdrage geleverd aan 's Rijks kas. Bij een radarcontrole op de Patijnweg tussen Goes en Kloetinge werden in twee uur tijd 35 automobilis ten aangehouden, wegens overschrij ding van de maximum snelheid. Die be draagt ter plekke 50 kilometer per uur. Een automobilist reed bijna twee keer zo hard: 94 kilometer per uur. Alle snel heidsovertreders gingen op de bon. Viswedstrijd KATS - De hengelsportvereniging De Zandkreek uit Wolphaartsdij k heeft on langs een wild wedstrijd gehouden. Dat gebeurde in de Oosterschelde bij Kats. Een groep van 43 deelnemers haalde 7 bovenmaatse en 1 ondermaatse vis bo ven water. Het totaal gewicht bedroeg 2575 gram. 1L Geene; 2L.de Blaey3 J. Rouw, 4H. Bliek; w Jansen. zijn loopbaan een voorwaardelijke rij ontzegging voor het rijden door rood had gegeven. In de zaak van L. G. van B. uit Middel burg verschilden officier en kanton rechter in omgekeerde zin van mening. Mr Van Marion eiste 400 gulden boete en vier maanden voorwaardelijke rij ontzegging omdat Van B. op de snelweg onder Goes 150 kilometer had gereden en dit de derde maximumsnelhied- sovertreding van hem binnen het jaar was. Omdat Van B. zijn vorige overtre dingen met een schikking had kunnen afdoen en hij niet de gebruikelijke waarschuwing had gehad toen hij voor de tweede keer in de fout ging vond mr Van Solinge dit geen juiste escalatie van de straf. Hij volstond met een geld boete van 600 gulden. CPB Bevelanden viert kerstfeest GOES - De afdeling Zuid- en Noord- Beveland van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond houdt dinsdag middag 21 december kerstviering in de Oosterkerk in Goes. Leden van de afde ling verzorgen de liturgie en het kerst verhaal. De bijeenkomst begint om 14 uur. Rollen wedstrijd in Wolphaartsdij k WOLPHAARTSDIJK - De toerafde- ling van de wielervereniging Theo Mid delkamp houdt zaterdag in hotel café- restaurant Royal te Wolphaartsdijk een rollenwedstrijd voor dames- en he rentrimmers. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Bojo Band speelt in Zierikzee ZIERIKZEE - In jeugdsoos Brogum te Zierikzee treedt zaterdag 18 december de Nederlandse popgroep de Bojo Band op. Deze groep bestaat uit John Helraans (toetsen), Peter Simon (gi taar, zang), Bog Kodas (bas, zang), Astritf Blok (zang), en Gert Hoornweg (drums, zang). De muziek van de Bojo Band bestaat uit eigen Engelstalig repertoire en wordt door de bandleden zelf omschre ven als Triple Swing. De groep was te horen in Vara's popkrant op de radio en verwacht binnenkort een langspeel plaat uit te brengen. Het optreden in Brogum begint om 21,30 uur. De zaal is vvanaf 20.00 uur geopend. Particulier wil fietscrossbaan op Tholen aanleggen SINT-MAARTENSDIJK - Aanleg van een fietscrossbaan op Tholen is weer een stapje dichterbij gekomen. Zeker nu een particulier zich heeft aange diend om een dergelijke sportvoorzie- ning te realiseren. Voor dit project is namelijk belangstelling getoond door L. E. Jansen aan de Oudelandseweg in Sint-Maartensdijk. Deze toerfietser heeft op zijn grondge bied een terrein beschikbaar, dat aan de eisen voldoet voor een trainings- baan. De woensdag gehouden voorlich tingsdag in Haestinge veroorzaakte een redelijke toeloop van Thoolse jongeren, die zich lieten informeren over deze snelgroeiende sporttak. Fietscrossclub De Crabbcrossers uit Bergen op Zoom en toerclub Tandje Bij uit Sint-Maar tensdijk waren na afloop redelijk tevre den over de vorderingen die zijn ge maakt. Laatstgenoemde vereniging nam onlangs het initiatief en hield een informatiedag. Voorts zal deze vereni ging zich niet direct met het fietscros- sen gaan bezighouden. Wel blijft er een samenwerking bestaan met de Bergse vereniging Crabbcrossers, die binnen kort een Thoolse afdeling gaat oprich ten. Fietscross-promotor C. Bastianen van deze Bergse vereniging liet weten, dat de resultaten pas op langere termijn te zien zijn. Aanleg van een baan in Sint- Maartensdijk zou vanwege de centrale ligging ideaal zyn, want de jeugd uit andere kernen komt dan ook naar deze plaats, aldus Bastianen. Woensdag 22 december volgt er een gesprek met bur gemeester E. Baerends en in dat over leg zal het particulier initiatief van Jan sen zeker aan de orde komen. Bij de gemeente Tholen waren al eerder ver zoeken binnengekomen een crossbaan aan te leggen, maar directe resultaten waren tot nu toe niet bereikt door de jongeren. Kerstzangdienst in Sint-Annaland SINT-ANN AL AND - De jaarlijkse kerstzangdienst wordt vrijdag 24 de cember gehouden in de hervormde kerk in Sint-Annaland. Aan deze zangdienst, die om 19.30 uur begint, wordt mede werking verleend door het christelijk gemengd zangkoor VZOS, onder lei ding van dirigent P. Bout uit Tholen, het kinderkoor, onder leiding van de heer A. P. Kasse, en de organiste me vrouw J. Fase-Goedegebuure. Ds M. D. Geuze, die ook de algehele leiding heeft, zal een korte kerstmeditatie houden. De hervormde meisjesvereniging 'Sha lom' in Sint-Annaland houdt maandag 20 december de jaarlijkse kerstviering in het hervormd verenigingsgebouw aan de Kerkring. Deze bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Informatiedag volksdansen ouderen in Zonnemaire ZONNEMAIRE - De vereniging het Groene Kruis Schouwen-Duiveland wil een volksdansgroep voor ouderen beginnen in Zonnemarie. Uit reacties van ouderen bleek dat er in Zonnemai re, Brouwershaven en Dreischor een grote behoefte is aan een dergelijke groep. Belangstellenden kunnen vrij dag 7 januari terecht op een voorlich tingsbijeenkomst in het verenigings gebouw te Zonnemaire. Een consulent van Meer Bewegen voor Ouderen van het Zeeuwse Kruis zal een en ander vertellen over het volksdan sen. Vervolgens geeft een volksdans groep uit Nieuwerkerk een demonstra tie. Na de pauze kunnen de aanwezigen zich op de dansvloer begeven om het uit te proberen. Tijdens deze bijeenkomst kan tevens besloten worden of de te ge ven lessen in Zonnemaire op donderda gen of vrijdagen gaan vallen. De leiding is in handen van J. Oele, gediplomeerd leidster uit Sirjansland. Het program ma bestaat tijdens de lessen uit inter nationale dansen, aangepast aan de wensen en mogelijkheden van ouderen. De voorlichtingsbijeenkomst begint om 10 uur en duurt één uur. Burgerlijke stand BRU1NISSE Geboren: Marije B. Munter: Annema- rieke Huizer. Anthonie Quist. Getrouwd" J Stouten en L Verwijs; J. C. Bal en J. M. Haeck. Overleden M. C. van den Berge. 84 jr wv Van Dyke: A. K. Deurloo. 79 jr.: W. Verton. 87 jr.; J. Kempeneers, 86 jr.: G. A. Backx. 63 jr.: W. Wolthuis. 62 jr K. Kok, 76 jr. wv De Waal: H. J. Hage. 88 jr. Burgerlijke stand WESTERSCHOUWEN Geboren: Mathijs P. H. Huinck. Kim van den Ierssel. Jochem S. Maas: Pau- lien Koppenaal; Louwra M. van der Valk: Natasja S T. Smeding. Adriaan Hart Angehque Rooda. Overleden: I. C. G. Boot, 76 jr.. L. J. de Vrieze, 71 jr., J. A. den Boer, 5 jr.: H. Oostdijk, 58 jr. Adjunct-directeur Goese lts vierde onderwijsjubileum GOES - A. P. Dierkx, adjunct-direc teur van de Goese lagere technische school te Goes, heeft woensdag zijn 25- jarig onderwijsjubileum gevierd. Ter gelegenheid daarvan was er in het ge bouw van de LTS aan de Bergweg te Goes woensdagmiddag een feestelijke bijeenkomst. Verschillende collega's van Dierkx voerden daar het woord om hem geluk te wensen met het jubileum en de ma nier waarop hij de afgelopen 25 jaar in het onderwijs bezig is geweest. Vele be langstellenden en anderen met wie de jubilaris in of buiten zijn werk contac ten heeft kwamen hem tijdens de recep tie in de LTS gelukwensen of een atten tie aanbieden. Popconcerten op video in Goes GOES - Popliefhebbers die wat meer concerten willen zien en beluisteren kunnen vanaf vrijdag wekelijks te recht in 't Beest in Goes. Weliswaar zijn de optredende groepen slechts Op het televisiescherm te zien, maar het aanbod liegt er niet om. De reeks con certen wordt geopend door Siouxsie and the Banshees. Binnenkort is een optreden te zien van The Talking Heads. Een en ander betekent een uitbreiding van activiteiten in het Goese jongeren centrum. Op speciale dagen, zoals eer ste kerstdag, is zelfs zowel 's middags als 's avonds een concert te zien en te beluisteren. De televisie staat opge steld in de barzaal van 't Beest. De toe gang is gratis. Het programma van Siouxsie and the Banshees begint om 21.00 uur. Het optreden duurt ongeveer één uur. Het initiatief voor de vertoning van de programma's is afkomstig van de vrij willigers, die de bardienst in het cen trum verzorgen. Ze vonden dat de va derlandse televisie te weinig pop laat zien. Bovendien behoeft 't Beest niet al te veel voor de films te betalen. De vrij willigers zien de voorstellingen als een extra dienstverlening voor de bezoe kers. Zaalvoetbal Goes GOES - De uitslagen en standen van de zaalvoetbalcompetitie in Goes zijn: SSV - Schelde Int. 0-3, 's-H. Arendskerke - PVAKF 1-5, Keurdienst - Van Riesen 0-7, PTT n - WLZ 4-2. WGP n - Fl. Bevelanden 1-2, SSV n - Bakkerij André 0-3, Feesthuis Goes - Bussel Boys 1-8, s.v. Kats - WGP 1 4-1, Gem. Goes-Bussel Boys n 3-1. Stand le klas: PV AKF 9-16, Bussel Boys 10-12, 's-H., Arendskerke 9-10, SSV 9-10, vv Goes 9-9, WGLP 9-8, Schelde Int 9-8, Feesthuis Goes 10-8, SV Kats 9-7, Kloetange 9-4. Stand 2e klas: Bakkerij André 9-15, Parbo Boys 8-14, PTT 8-13, Colijn. Plaatse Boys 8-9, SSV n 9-8, FC Bevelanden 9-7, Kloettnge n 8-6, Lewedorpse Boys 8-6, Inter Scaldis 8-4, WGP H 9-2. Stand 3e klas: Van Riesen 10-16, WC 2 9-15, Gem. Goes 9-12, SSV in 9-12, PTT n 9-8, Bus sel Boys H 10-8, Keurlngs Dienst 10-7, Wol- faartsdijk 9-4, Bakkerij André 8-2. WISSENKERKE - H. C. de Kater uit Wissenkerke heeft woensdagmiddag de eerste twee exemplaren van zijn boekwerk 'Noordbevelandse veldna men' uitgereikt aan de burgemeesters van Kortgene en Wissenkerke. Dat ge beurde in het gemeentehuis te Wissen kerke. De eerste burgers toonden zich enthousiast over het historische boek je. dat behalve de veldnamen, een groot aantal bijzonderheden uit de ge schiedenis van het eiland bevat. „Het is goed dat de zaken eens zijn vastge legd", vond burgemeester P. Wisse van Wissenkerke. Hij stelde dat er toch al zoveel uit het verleden verloren gaat. Ook burgemeester J. L. D. van der Lin de van Kortgene was vol lof over het initiatief. Hy filosofeerde over het be lang van 'het verleden'. „Zonder verle den is er geen heden en zonder dat geen toekomst", aldus de burgemeester. Van der Linde ging voorts in op de enorme veranderingen die Noord-Beveland de afgelopen jaren heeft ondergaan. Het volksgebeuren dreigde volgens hem verloren te gaan door het nieuwe - min der geisoleerde - karakter van het ei land. Speurwerk Kerstviering in Kloetinge KLOETINGE - De zondagsschool in Kloetinge houdt zondag haar kerstvie ring in de Geerteskerk in Kloetinge. De kinderen proberen door middel van de clamatie, spel en vry verhaal, betekenis en inhoud te geven aan het 'kerstfeest'. Een muziekgroep, bestaande uit jonge ren, zorgt voor muzikale begeleiding. De bijeenkomst begint om 17 uur. De Kater is geïnteresseerd geraakt in de Noordbevelandse geschiedenis doordat hij pachter werd van 'De Ko renhoeve'. Een plek, waar de vroegere oude toren van Wissenkerke stond. „Ik zat midden in de oude geschiedenis", vertelde hij. „En dan ga je steeds ver- Prijsuitreiking volgeexpo Rilland RILLAND - De prijswinnaars van de onlangs gehouden streektentoonstel- ling van vogelvereniging Zanglust in Rilland-Bath krijgen zaterdag hun tro feeën uitgereikt. Daarnaast zal, tijdens de bijeenkomst in het dorpshuis Luc- tor et Emergo, de clubkampioen- schapsbeker, ook wel PZC-beker ge noemd, worden overhandigd. Dit jaar gaat deze prijs naar de afdeling Krabbendijke, die het streekclubkam- pioenschap 1982 heeft behaald. Leden van de deelnemende afdelingen Ril land. Krabbendijke, Yerseke, Hans- weert, Kapelle en 's-Heerenhoek zijn welkom. In de pauze is er een verloting. 'Muziek radio Atalntic' zal de bijeen komst muzikaal opluisteren. Aanvang: 20 uur. Herman van Vliet speelt orgel In Kruiningen KRUINENGEN - Organist Herman van Vliet treedt dinsdagavond 21 december op in de hervormde kerk in Kruiningen. Dit orgelconcert zal - bij kaarslicht - om 20 uur beginnen. De bezoekers krij gen tijdens het concert de gelegenheid om mee te zingen met een aantal kerst liederen. Van Vliet speelt onder meer werken van Grison, Bach, Balbastre, Zwart. Guilmant, Dupré en enkele werken van eigen hand. Kinderfilm in Rilland en Kruiningen KRUININGEN/RILLAND - Film Rei- merswaal vertoont maandagmorgen 27 december de kinderfilm 'De Plank'. Dat gebeurt om 11 uur in d'Ark te Rilland en om 14 uur in de Korenbeurs te Kruinin gen. der. Zo ben ik ertoe%ekomen". Aan de totstandkoming van het boek is vijf jaar speurwerk voorafgegaan. De Kater raadpleegde onder meer de gemeente archieven van Wissenkerke. Kortgene en Goes. Verder ging de schrijver te ra de bij een aantal oudere mensen, die goed bekend met hun omgeving ble ken. De Kater werd in zijn jarenlange werk bijgestaan door J M. Filius uit Kamperland, J. J. de Loof uit Kortgene en P. van der Maas uit Kats. Samen vormden deze heren een werkgroep, waarvan De Kater coördinator was Kaarten 'Noordbevelandse veldnamen' is in een map samengebracht met achttien land- Tennisclub Waarde nam afscheid van voorzitster WAARDE - De tennisclub 'De Klap pers' in Waarde heeft tijdens de jaarver gadering afscheid genomen van de voorzitster, mevrouw J. Blok-Dekker. Mevrouw Blok, die twaalf jaar in het bestuur heeft gezeten, stelde zich niet meer herkiesbaar. Bij haar afscheid werd het grote aandeel gememoreerd dat zij heeft gehad in de organisatie van de festiviteiten rond het 25-jarig be staan van de vereniging in 1979. Ook haar kwaliteiten als voorzitster bleven niet onbesproken en men zag haar dan ook met spijt vertrekken. De hoop werd uitgesproken dat zij haar betrokken heid bij het clubgebeuren zal behou den. De heer J. Riedijk. die eveneens aftredend was, stelde zich wel herkies baar en werd met algemene stemmen herkozen. In plaats van mevrouw Blok werd de heer D. van Beek in het bestuur gekozen. Zeeuwse aquaria werden gekeurd YERSEKE - In samenwerking met de aquariumvereniging 'De vuurneon' in Yerseke hield het district Zeeland van de Nederlandse Bond Aqua Terra een districtskeuring, die werd verricht door bondskeurmeester Van der Berge uit Vlissingen. Tijdens de bijeen komst, waarin de uitslag van de keu ring bekend werd gemaakt, kregen alle ongeveer tachtig deelnemers een her inneringsvaantje. De beste aquaria mogen meedoen aan de landelijke huiskeuring. De bondsexpert van de NBAT, de heer Tomeij, hield voorts een lezing over 'Aquarium houden nieuwe stijl', waar bij onder meer de energiebesparing aan de orde kwam. De bijeenkomst werd ge houden in hotel 'Vredebest' in Wemel- dinge. De uitslag van de huiskeuring 1982 bij de ge zelschapsaquaria luidt: F. C. M. van Leeuwen van 'Purperkop' 121 en 45,5 punten; J. D. Weststrate van 'Barbus conchonius' 121,5 en 45 punten; C. van Luijk van 'Purperkop' met 122 en 46 punten; M. J. van de Driest van "Vuurneon" 122,5 en 46 punten; P. Pieper van "Helodea' 122,5 en 46,5 punten; A. C. Oele van 'Vuurneon' 123 en 45 punten; R. Labeur van 'Helodea' 123 en 45,5 punten; M. U. Neele van 'Barbus conchonius' 124 en 46 punten, J. P. Klaassen van 'Barbus conchronius' 124,5 en 46 punten. Uitslag speciale aquaria: C. M. Lo- kerse van 'Barbus Conchonius' 119 en 43,5 punten; A. Rodewalt van 'Helodea' 120 en 42,5 punten; N. van Aggelen van 'Purperkop' 122,5 en 45 punten. Uitslag zeewater-aquaria: F. Driegen van 'Purperkop' 118,5 en 45 pun ten; C. la Soe van 'Purperkop' 119.5 en 45 punten. kaarten. De schaal van deze kaarten is 1 op 10.000. Het boek zelf telt 52 bladzij- den. De inleiding maakt duidelijk waar om de samenstellers dachten dat de veldnamen verloren dreigden te gaan. Zo wordt als één van de oorzaken de ruilverkaveling van 1965 tot 1975 ge- noemd. Daarnaast is de gemeentelijke indeling van Noord-Beveland veran derd. Ook de polderbesturen werden in 1959 opgeheven en verenigd in water schappen. Het boek is onderverdeeld in poldemamen. Deze 'hoofdstukken' val len uiteen in paragrafen als dijken, we gen. dorpen, 'korenmolens'. Gepro beerd is de namen zoveel mogelijk te verklaren. Zo komt de lezer te weten dat de boerderij 'Gruttersoirt' naam ontleent aan de streek bij de Wijt- vliet van vóór 1530. Waarschijnlijk is de naam in verband te brengen met de wei devogels die - boven velden met grutte- rijgewassen als boekweit en rogge - al vliegend hun naam riepen; de grutto's 'Noordbevelandse veldnamen' is ver schenen m een oplage van driehon derd. De prijs bedraagt negentien gul- den. Viskampioenen Kapelle kregen prijzen KAPELLE - De kampioenen van dt hengelvereniging HVKK uit Kapelle kregen onlangs tijdens een bingo avond in Kapelle hun prijzen uitge- reikt door de voorzitter, A. J. van Liere. Hij vertelde dat de vereniging ovtr 1982 een gemiddelde van 62 vissers pa wedstrijd had, wat volgens de voorzit- ter een goede belangstelling aantoont De winnaars zijn: 1 J. P Lepoeter: 2 A vt Oosten; 3 H. Deegens. Bij de dames behaalde mevrouw Nieuwen- huize de eerste plaats. De uitslag van de junioren is als volgt: 11 Tissrng; 2 P. Lepoeter; 3 J. Zwemer. De zwaarste platvis - een vot - werd gevangen door A. J. van Liere. G. C. Versluis sloeg de zwaarste rondvis - een harder - aan de haak. Op zaterdag 18 december is de traditionele wildwed- strijd van de Kapelse vereniging bij het sluisje, richting Nikkershoek. De wed strijd duurt van 14 uur tot 17.30 uur. Speel-o-theek in Kapelle zaterdag open KAPELLE De speel-o-theek in Kapelle wordt zaterdagmiddag om 15.00 uur of ficieel geopend, nog geen jaar nadat de initiatiefgroep voor het eerst bijeen kwam. Deze groep bestond uit leden van de Stichting Open Jeugdwerk Ka pelle. De speel-o-theek kon dan ook worden ondergebracht bij deze stich ting, die ook de speelzalen in Wemel- dinge en Kapelle, de jeugdsozen, de volksdansgroep Gistellis, het jeugd werk Schore en de kindervakantie week onder haar hoede heeft. Woensdag 22 december houdt de speel- o-theek open huis, van 13.30 tot 14.30 voor kinderen van 4 tot 7 jaar en hun begeleiders en van 15.00 tot 16.30 uur voor kinderen van 8 tot 11 jaar. Deze eerste uitleendag krijgt een feestelijk tintje. Elke woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur is er gelegenheid om speel goed te lenen. De doelgroep wordt ge vormd door zowel zich normaal ontwik kelende kinderen als zich anders ont wikklende kinderen. Na de opening wordt zaterdag de trekking gehouden van de lotenactie. Hierbij nodigen wij u uit de nieuwste in de praktijk te testen. Vrijdag 17 dec. van 19.00 tot 21.00 uur of zat. 18 dec. van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Voor koffie en modellen is ge zorgd. Stationsweg 22, Heinkenszand, tel. 01106-2055. 21-22-23 december Vrijdag 24 december om 17.00 uur winkelsluiting. ÓTTÏ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 30