ijf jaar geëist tegen gewetenloze crimineel' Protesten tegen Middelburgs plan voor atoomschuilkelder Frituurpan vergeten Kansen op werk voor Zeeuwse jongeren voorlopig ongunstig VERVAL, DIEFSTAL EN WAPENBEZIT Met brievenbusreclame kunt u 3 dingen doen... Middelburger in ziekenhuis na steekpartij Afslanking Van Fraassen in Vlissingen Nieuw uitbreidingsplan Prijsslag Middelburg 11 DECEMBER 1982 PZC/provincie ADVERTENTIE 1 u kunt alle reclame die u in de bus vindt naam van de adreslijsten voor reclame-aanbie- meteen ongelezen weggooien. dingen van de bednjven die lid zijn van de Sectie Maar ais u dat doet dan gaan er Direct Marketing van hel Genootschap voor Re- beslist veel interessante aan- ciame en van de Nederlandse Postorderbond biedingen, aantrekkelijke kor- wordt geschrapt. Met gevolg dat u bmnen afzien- u tingen of waardevolle gratis ge- bare ti|d veel minder reclame in uw brievenbus schenken aan uw neus voorbij, zult aantreffen. Wij kunnen u niet garanderen Daarbij komt nog dat veel bne- dat u van alle brievenbusreclame verschoond DDELBURG - Als het aan de Middelburgse officier van justitie mr R. Daverschot ligt, ver- jjnt de 27-jarige J. de M. uit Philippine voor vijf jaar achter de tralies. De officier eiste deze jangenisstraf vrijdagmiddag tegen verdachte, die samen met de Belg J. van H. (26) en H. van O. Vrouwen (uit Roosendaal terecht stond wegens inbraken, autodiefstallen en vuurwapenbezit. Boven al pleegden De M. en Van O. samen op 7 september een overval op het postkantoor in Bergen op 0m, waarbij ze de kassier met een pistool bedreigden en er vandoor gingen met 27.000,-. els tegen Van O. luidde drieèneen- [jaar en tegen Van H. twee jaar ge- eenisstraf. De M. en Van H. kwamen jaar al eerder in het nieuws. Op 4 ustus namelijk ontsnapte het twee- uit de gevangenis in het Belgische gen. De M. moest daar dertien jaar nappen voor een serie bankoverval- en Van H. was voor dergelijke feiten Dordeeld tot vijf jaar. dagmiddag stond het drietal voor neervoudige kamer in Middelburg, enacht van 21 op 22 augustus haal- De M- en Van O. uit een kleding- ln Sluis 62 bont- en suèdejassen De waarde bedroeg ongevee- 1.000,-. De officier: „Een bijzonder ale inbraak. Ze trapten een ruit in, alarm ging aan. maar ze gingen ge in door met het weghalen van de kle- gstukken en wisten nog te ontko- look". 11 september togen alle drie op- iw naar de kledingwinkel. Ditmaal fermden' zij zich over 36 bontjassen 4 leren jasjes die een waarde had van 77.500,-. Tussen 19 augustus 3 september gingen de drie aan de Imet in totaal zes auto's De mees- werden gestolen in en rond Cad- d-Bad, één auto stond geparkeerd inokke. Ue peridode waren de drie in het be- van verboden vuurwapens zoals eseml-automatische kogelgeweren, seml-automatische karabijn, een belloopsjachtgevweeren 187 scher- jatronen. De enige van het drietal alle ten laste gelegde feiten ontken- Nas De M. officier had geen goed woord over rdeze verdachte. Hij zei onder meer: M. Is hier kennelijk per ongeluk in ïtszaal verzeild geraakt. Hij heeft gensiets mee te maken, beweert hij, hjj is ook nooit ergens bij geweest, ar ik denk daar toch heel anders r. Ik vind deze man, niet alleen ge- Pruik Hij vervolgde met: „Neem nu de over val op het postkantoor. Bij een con frontatie met de twee getuigen (de kas sier en een medewerkster) werd ver dachte, die stond tussen andere jonge mannen, aangewezen als een van de daders. Dit ondanks het feit dat hij zich die dag had getooid met een lange zwarte pruik". Over die confrontatie zei verdachte: „De getuigen hadden gehoord hoe oud ik ongeveer was. Toen werd ik neerge zet tussen alemaal jongemannen van zestien tot achttien jaar. Geen wonder dat ze mij aanwezen". De officier: „Dat gaat natuurlijk niet op. We hebben net ADVERTENTIE) zien zjjn recidive, een bedreiging voor zo min gezocht naar oude koppen. Er de rechtsorde. De maatschappij dient stond gewoon een rij mannen in de leef- tegen zo'n figuur beschermd te wor- tijdscategorie van De M." De officier betitelde De M. als de hoofd verdachte. de leider en initiatiefnemer van de bende. „Hij is een keihard en gewetenloos man. die met levensge vaarlijke wapens te werk gaat. Ik denk hierbij aan de overval op het postkan toor. Dat soort wapens neem je niet mee voor de fun. ik bedoel voor de grap" „De M. is een jongen die eersteen beetje in de criminaliteit verzeild raakte en zich heeft ontwikkeld tot een keiharde crimineel", aldus mr Daverschot. Wat Van O. betreft, zei de officier dat de meeste dingen die hij had geuit aan het adres van De M. ook voor deze verdach te opgingen. „Vooral zijn grote liefde voor vuurwapens heeft hem parten ge speeld. In zekere zin speelde hij, ten op zichte van De M„ de tweede viool". Aan het adres van Van H. sprak de officier alleen over diens criminele achter grond. De president van de meervoudi ge kamer mr G. Nomes. deelde tijdens de zitting nog mee. dat Van H.. als hij zijn straf in Nederland heeft uitgezeten, zal worden uitgewezen naar zijn ge boorteland Belgié. Keffertje De drie verdachten werden bijgestaan door de raadsliedèn mr H. Tichelman (voor De M.), mr E. Gelok (voor Van O.) en mr S. Brevet (voor Van H.). Mr Ti chelman vond de straf voor zijn cliènt veel te hoog, mede gezien het gebrek aan harde bewijzen. Mr Gelok verge leek zijn cliënt met 'een klein keffertje dat zich beschermd voelt door de grote honden'. „Hij heeft wel meegedaan maar hij laat zich ook gemakkelijk meeslepen. Hij heeft een zeer moeilijke jeugd achter de rug. Hij heeft inderdaad een crimineel verleden, maar in e tijd had hij ook niets te verliezen. Nu heeft hij een vriendin en de kans bestaat dat hij die ook kwijt raakt. Geeft u hem niet meer dan twee jaar, dan heeft hij tenminste nog iets om moed uit te putten", aldus deze ad vocaat. De raadsman van Van H verweet voor al De M. dat hij zijn cliënt had meege sleept. „Ze onstnapten samen uit de Belgische gevangenis en Van H. is toen met De M. meegegaan naar Nederland. Hij kende hier verder memand en moest min of meer wel mee doen". In de ochtendzitting van de Middel burgse rechtbank stonden ook nog drie vrouwen terecht, die iets te maken hadden met de drie mannelijke ver dachten. I. van H. (24) uit Terneuzen, verloofd met Van H.. verborg in haar huis een deel van de vuurwapens en vervoerde haar verloofde en De M. op weg naar het stelen van auto's. Verder was zij nog in het bezit van 28 gram hashjish. De officier eiste tegen haar een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk en een geldboete van 250.-. Tegen twee andere vrouwen A. D. (39) die niet op de zitting verscheen en M. B. (39). beiden uit Terneuzen, werd drie maanden waarvan twee voorwaardelijk geëist, vanwege het vervoeren en het opslaan van een deel van de buit, waar onder 22 bontjassen. De Middelburgse rechtbank doet m alle zaken uitspraak op vrijdag 17 december. venbusreclame afkomstig i uitgevers of verkooporganisaties die u al jarenlang kent en die u ie goeder naam en (aam bekend staande produkten aanbieden Vaak vergezeld van gratis proefaanbiedingen en met-goed-geld-terug-garanlies. die u in de doen ons best 3. Of u kunt de reclame die u wordt toegestuurd bekijken en zelf beslissen of u van het aanbod gebruik wilt maken of 2 U kunt aan ons opgeven dat u voortaan minder geadres seerde brievenbusreclame wilt ontvangen. Dat gaal heel eenvoudig! U hoeft alleen in onderstaande bon het hokje .Minder geadres seerde brievenbusreclame" aai vervolgens de bon opsturen nummer 666. Wij zorgen er Winkelen per post is precies hetzelfde als elke andere ma nier van winkelen Hoeveel en welke artikelen u worden aangeboden - de keus blijft altijd aan u Het is alleen veel gemakkelijker. Hel kan daar om best zijn dat u zelfs graag meer reclame zou willen ontvangen over allerlei zaken waar de be langstelling van u en uw gezin naar uitgaat Dat kan natuurlijk ook Kruis dan hel vakje voor .Wel te kruisen en brievenbusreclame* aan en u zult spoedig nog protiteren van de vele voordelen die deze vorm van winkelen u bieden kan. BON O Ik wil graag meer bnevenbusreclame over alle z; Ik wil minder geadresseerde bnevenbusreclame ontvangen ik belangstelling heb PZC 11/12 Postcode/Plaats Deze bon in envelop zenden aan Genootschap voor Reclame, Sectie Direct Marketing, Antwoordnummer 666.1000 TL Amsterdam. Postzegel plakken is met nodig VL1SSINUKN - Een inwoner van Mid delburg is door een man uit VUssingen met een dolk in de rechterzijde van zijn buik gestoken. Het slachtoffer, de 32- jarige S. L. J. M. uit Middelburg, kon zich per taxi naar het Bethesda-St Jo- seph-ziekenhuis begeven. Daar bleek, dat een onmiddellijke operatie nodig was. Hij verkeert niet in levensgevaar. De dader is na het toebrengen van de steek in zijn auto gestapt en naar zijn woning in Vlissingen gereden. De Vlis- singse gemeentepolitie kon de man. de 28-jarige R. N. B.. donderdag rond het middaguur aanhouden en voor verhoor mee naar het politiebureau nemen. Hij is vrijdagmiddag op vrije voeten ge steld. De aanleiding van de steekpartij, woensdagavond, een gesprek in een clubhuis aan de Nieuwendljk in Vlissin gen, woensdagavond, over een geld schuld. die M. aan B. had. Dit gesprek werd op de trap naar de uitgang voort gezet. M. pakte op een gegeven moment B. beet Deze voelde zich bedreigd, om dat M. naar zijn binnenzak greep, pakte uit zijn broekband een dolk en stak M. eenmaal in de buik Groep 'Mooi Hard' in Midgard Middelburg MIDDELBURG - Popmuziek en een mix theater brengt de groep "Mooi Hard' tijdens een optreden in het jonge rencentrum Midgard in Middelburg za terdag 18 december. De voorstelling be-, gint om 21.00 uur. NU IS HET TIJD OM EEN BONTMANTEL TE KOPEN Een extraatje van Modehuis Bobbe tegen het eind van het jaar. Nu de laatste modellen voor HALVE PRIJS MODEHUIS BOBBE EXCLUSIEVE DAMESMODE Coosje Buskenstraat 149-151 4381 LD Vlissingen. Tel.-01184-12660. Vrijdagavond koopavond vai 19.00-21.00 uur. PROGRESSIEF MIDDELBURG EN VREDESPLATFORM ad voor de heepvaart berispt lenwse kapitein or aanvaring (HAAG - De Raad voor de Scheep- t in Den Haag heeft de uit Wester- 1 afkomstige kapitein van het chip 'Kirsten Smits' P. de M. [„berisping" gegeven voor mede- Uld tijdens een aanvaring met het Wsche vrachtschip 'Breughel' op 8 1981. De eerste stuurman van de werd zijn bevoegdheid als stuurman op een zeeschip te va- voor twee weken ontnomen. [tijde van de aanvaring hing er een ke mist over de Noordzee. Het schip van Willemshaven naar De kapitein werd verwe- die nacht het comando op de |aan zijn stuurman overliet, terwijl jnlet voldoende op de hoogte was !het varen in mist. Ook had de kapi- Igeen duidelijke instructies achter- tón, aldus de Raad voor de Scheep- in zijn uitspraak. Overigens de Raad dat op het Belgische ook „ernstige fouten" waren ge- Beide schepen liepen bij de aan lig aanzienlijke schade op. issingse haven twacht lichte Ring winst SSINGEN - Directeur C. Oreel van Haven van Vlissingen verwacht kunnen afsluiten met een grote- dan vorig jaar, ondanks het kallen van het containervervoer peLovell-Line in augustus. Hij zei prijdagmiddag, ter gelegenheid pet jubileum van drie werknemers p jaar in dienst zijn bij het Vlis- havenbedrijf. Hij herhaalde te- eerdere uitspraak, dat de hui- [3,5 miljoen ton lading binnen tien «u uimmii 1 n—u im mi 1 uen—mms mm kan uitgroeien tot 13 miljoen ton. teSiXS VERKENNING ARBEIDSMARKT TOT 1985: met het wegvallen van de „Want dat gaf altijd nog. ian ongeveer zestig mensen. Maar hebben wij nooit overwogen, om en af te stoten beklemtoonde hij tecteur noemde de ubilarissen. C. J. Kloet en J. Lunenburg, allen ssingen, drie van de beste kraan- Unisten. Voor de echtgenotes had n boeket bloemen meegebracht, l zij hun man zo vaak 's avonds tn moeten missen. MIDDELBURG - Het bestuur van Pro gressief Middelburg (PM) heeft de afde ling Middelburg van de Partij van de Arbeid vrijdagavond in een open brief opgeroepen om tegen de bouw van een atoomschuilkclder in het Middelburg se Geeregebied te stemmen. De ge meenteraad van Middelburg moet, zo als gemeld, zich tijdens de raadsverga dering van maandag 20 december, uit spreken over het voorstel van burge meester en wethouders, om deze atoomschuilkelder in de al geplande parkeerkelder onder te brengen. Het PM-bestuur wijst er op, dat de be slissingen die in het verleden ten aan zien van de parkeerkelder zijn geno men, altijd volledig los hebben gestaan van het geschikt maken van deze kel der als atoomschuilkelder. „Door het nieuwe voorstel zijn de parkeerkelder en de atoomschuilkelder nu financieel onlosmakelijk met elkaar verbonden. MIDDELBURG - In de woning van de familie H. de Jonge aan de Joh. Lesage- straat in de Middelburgse Magistraat- wijk heeft een brand vrijdagmiddag rond één uur voor enkele duizenden guldens schade aangericht. De brand ontstond doordat mevrouw De Jonge was vergeten om de vlam onder een frituurpan uit te draaien. Het frituur vet werd daardoor 7,0 heet, dat het vlam vatte. Het gezin zat op dat mo ment in de woonkamer frites te eten en bemerkte de brand pas toen de frituur pan explodeerde. De afzuigkap boven het fornuis stond toen al in lichter laaie. De Middelburgse brandweer rukte uit met een gecombineerde hoge- en lage- drukwagen en met de ladderwagen. Toen de brandweer in de Lesagestraat arriveerde, had de heer De Jonge de brandende pan al in de tuin gezet. De brandweer bluste het vuur in de afzuig kap en in de luchtkanalen waarop de kap was aangesloten, waarvoor enig breekwerk nodig was. De keuken liep aanzienlijke rook- en roetschade op. De familie De Jonge is tegen de gevolgen van brand verzekerd. Brandiveerlieden controleren of het vuur uit is. Hierdoor is het uiterst moeilijk gewor den om een principiële discussie over de bestemming aan te gaan". Het PM-bestuur is, gezien de 'danig ge wijzigde omstandigheden' verder ver ontwaardigd over de spoed waarmee het besluit tot de aanleg van de atoom schuilkelder moet worden genomen. Verder vraagt PN zich af. wat er nu nog overblijft van het autovrij maken van de Markt in Middelburg. In de verkla ring wordt voorts gezegd dat de par keerkelder wordt bekostigd door de ook op de Markt parkeergeld betalende automobilisten. PM schaart zich verder achter twijfels van gedeputeerde staten ten aanzien van de door b en w van Mid delburg voorgestelde bezettingsgraad van de parkeerkelder. Atoomoorlog Progressief Middelburg vraagt de PvdA bovendien toch vooral in te zien dat de plannen voor de atoomschuil kelder een direct gevolg zijn van de atoomwaanzin. „Tegen dit soort zoge naamde verdediging tegen de gevol gen van een atoomconflict zijn ernsti ge bezwaren aan te voeren: VLISSINGEN - Het Vlissingse autobe drijf Van Fraassen heeft bij het ge westelijk arbeidsbureau in Middel burg ontslag aangevraagd voor drie personeelsleden in de administratieve sector. Het ontslag is volgens directeur mr. A van Fraassen een gevolg van een afslanking van het garagebedrijf in Vlissingen. Het personeelsbestand in de vestigingen (reisbureaus) te Ter neuzen en Bergen op Zoom blijft vol gens hem op volle sterkte gehand haafd. Het Vlissingse bedrijf heeft in de winter periode een personeelsbestand van 30 tot 35 mensen en bestaat uit een reisbu reau, touringcarbedrijf en garage. Het bedrijf organiseert ook zelf reizen. De afslanking van het bedrijf is volgens de heer Van Fraassen vooral noodzakelijk door de lagere autoverkoop als gevolg van de economische situatie. ..Bij de touringcars is nog niets aan de hand", verzekerde hij. De reisbureaus in Vlissingen. Bergen op Zoom en Terneuzen blijven volgens de heer Van Fraassen ook op volledige sterkte gehandhaafd. „Die staan sterk door onze samenwerking met Holland International", stelde hij. De regeringscommissie schuilgele- genheid heeft in een rapport in 1970 ge zegd dat bescherming tegen het atoom conflict niet mogelijk is. Het idee voor de aanleg van een atoomschuilkelder moet dan ook zijn ingegeven van het waanzinnige idee van een beperkte atoomoorlog; De bouw van een atoomschuilkelder suggereert dat een atoomoorlog iets vanzelfsprekends is; Op deze wijze worden mensen in slaap gesust. Er is toch immers in oor logstijd een schuilkelder?; De bouw vergroot de kans op een atoomoorlog doordat men daarmee de bereidheid zo'n oorlog te voeren, aan toont; De bouw van een atoomschuilkelder is een bijdrage aan de kemwapenwed- loop, omdat door de bouw de bevolking gaat geloven dat een beperkte atoomoorlog kan worden overleefd. Progressief Middelburg doet daarom 'een dringend beroep' op de PvdA om 'met ons als progressieven deze geld verspilling, ingegeven door de atoom lobby. niet te accepteren. Zeker in deze tijd, nu bijstandgerechtigden onder de armoedegrens dreigen terecht te ko men'. Progressief Middelburg vraagt de afde ling Middelburg van de PvdA deze op roep in haar vergadering van maandag 13 december te behandelen en met het afdelingsbestuur van de PvdA wil PM zo spoedig mogelijk een gesprek over deze kwestie. Vredesplatform Ook het Walchers Vredesplatform roept de gemeenteraad op om in de ver gadering van maandag 20 december het schulkelder idee af te wijzen. De organisatie schnjft de raadsleden dat het besluit geheel uit financiële mo tieven genomen blijkt te zijn om aan een schuilgelegenheid te denken. Vol gens het platform is daarbij geheel voorbij gegaan aan de bezwaren die er tegen de bouw van de schuilkelders le ven. Die bezwaren zijn van dezelfde aard als die van Profressief Middelburg. Parkeerkelder in Geere hoofdmoot raadsvergadering MIDDELBURG - Belangrijkste agen dapunt voor de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad van maandag 20 december (aanvang 14 uur) vormt ongetwijfeld de kwestie Geeregebied. Zoals eerder gemeld wordt dc raad gevraagd een nieuwe ex ploitatie-opzet goed te keuren en een aanvullend krediet. Het laatste voor het maken van een schuilgelegenheid in de parkeervoorzieningen. Keurt de raad de zaak goed dan moet daarna ook op zeer korte termijn het college van gs de zaak voor akkoord verklaren wil de kwestie niet opnieuw op de lange baan terechtkomen. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft de voorwaarde gesteld dat reeds dinsdag 21 december een begin ge maakt moet worden met de bouw van de kelder. Dit houdt in dat gs uiterlijk die dag over de kwestie een besluit moe ten nemen. Valt dat onverhoopt nega tief ultdan duurt het waarschijnlijk nog •lang voor er iets verandert aan het ui terlijk van het nu braakliggende ter rein. De schuilgelegenheid levert de ge meente bij de opzet voor de kelder meer dan achthonderdduizend gulden op en zonder dat geld is de parkeerkelder en de bovenbouw (kantoor rijksbelasting dienst) niet haalbaar. uw record oederenverkeer werpse haven BBPEN - Het goederenverkeer «ven van Antwerpen is de eerste maanden van dit jaar gestegen «procent ten opzichte van verle- De haven verwerkte in die kin totaal 65.30 miljoen ton goe- tegenover 59,61 miljoen ton in ootste stijgingen deden zich voor aanv°er van ruwe petroleum, ko- «ngewassen en veevoeders. Ook «telag van fruit, ruim 590.000 ton, r°P dat Antwerpen op weg is Eu- l belangrijkste fruithaven te wor- MlDDELBURG - L»e werkloosheid on der jongeren zal in Zeeland in de perio de tot en met 1985 weieens hoger kun nen uitvallen dan de landelijke ont wikkeling. Die opvatting staat in een notitie, waarin voor de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt de werkgelegen heid in de provincie voor de komende jaren wordt verkend. De verwachting wordt ingegeven door het gegeven, dat het aanbod van jongeren op de arbeids markt in de provincie sterker zal groeien dan over heel Nederland het geval is. Ook het aandeel van vrouwen, dat op werk uit is zal in Zeeland de komende jaren naar verhouding groter zijn dan landelijk, zo is de verwach ting. Als rekening wordt gehouden met de afloop van de Oosterscheldewerken, is de daling van de werkgelegenheid tot en met 1985 op 8 tot 8.5 procent te stel len. voor Nederland wordt een percen tage van 7.3 aangehouden De werkge legenheid in de landbouw zal 'sterk da len', meer dan in Nederland, in de in dustrie zal de afname geringer zijn dan in de overige provincies; fors dalen zal de werkgelegenheid in de bouwnijver heid en in de dienstensector zal de Zeeuwse ontwikkeling gunstiger verlo pen dan in Nederland, mede door de Zeeuwe troeven in het toerisme en de zeehaven-activiteiten ("een van de per spectiefrijkste sectoren' wordt in een andere notitie aangeduid. Van veel be tekenis wordt in dit beeld genoemd een zo snel mogelijk begin met de bouw van de Westerschelde-oeververbinding „Al met al", aldus de verkenning over de arbeidsmarkt in Zeeland, „moet in de komende jaren op een vermindering van de Zeeuwse werkgelegenheid wor den gerekend. Grote onzekerheid is er over ae werkgelegenheid in de indsu- trle. De specifiek Zeeuwse mogelijkhe den leiden misschien tot een positieve afwijking van de landelijk verwachte vermindering van de industriële werk gelegenheid" De toename van jonge ren en vrouwen op de arbeidsmarkt zorgt waarschijnlijk voor een ongunsti ge verschuiving van dat beeld, zo is de verwachting. Somber In een notitie over de aansluiting van het opleidingsniveau op vraag en aan bod binnen de arbeidsmarkt wordt ge steld dat de 'mogelijkheden somber zijn; dat geldt voor bijna alle oplei- dingsniveau's, maar vooral voor de spe cifiek kwartair opgeleiden en de men sen met de laagste scholing" Die af stemming is vooral te verbeteren bij vergroting van de werkgelegenheid: „Het atbraakproces dient te worden ge keerd". Vastgesteld wordt dat de laagte opge leiden - in Zeeland sterk vertegenwoor digd - in de moeilijkste positie zitten: de vraag schiet te kort én ze hebben con currentie te verduren van hoger opge leiden. Bij- en omscholing worden na drukkelijk als mogelijkheden tot verbe tering genoemd, in welk verband wordt geduid op het belang van de sector 'in formatica' Ook een vroegtijdige Infor matie over de arbeidsmarkt bij schooi en beroepskeuze is in dit geheel een fac tor. De bedrijven kunnen aan de verbe tering van de situatie bijdragen door geen werknemers ver beneden hun op leidingsniveau aan te stellen. De soe pelheid kan verder worden vergroot door bijvoorbeeld minder strikte schei ding in mannen- en vrouwenberoepen. JN RICHTING KOUSTEENSEDIJK om het project anders op te gaan zetten. Daarbij speelden ook financiële rede nen een rol. De rijksoverheid stelt als eis dat er sociaal-economische activi teiten zijn. Emancipatie De raad wordt verder voorgesteld een rijksbijdrage van 19.350 gulden aan tc vragen voor emanicipatie-activiteiten in het kader van de 'Tijdelijke rijksbij drageregeling ter stimulering van het emanicipatiewerk' van het ministerie van WVC. Voorgesteld wordt om een verzoek van het Zeeuws Biologisch Museum, om tweeduizend gulden beschikbaar te stellen voor een educatieve ruimte, af te wijzen. B en w stellen dat het om een 'regionaal kemmuseum' gaat. Niet Middelburg maar de provincie Zeeland moet hier in de visie van het college over de brug komen Tenslotte wordt de raad gevraagd in te stemmen met de overenkomst tot sub sidiëring van het Theaterbureau Uit in Zeeland. Dit samenwerkingsverband van de gemeenten Goes. Middelburg, Vlissingen en Zierikzee vervangt voor een deel de b innenkort verdwijnende Stichting Cultuurspreiding Zeeland (SCZ). De gemeenten Goes en Zierikzee zijn inmiddels akkoord gegaan met de overeenkomst. MIDDELBURG - De vestiging van Jac Hermans Prijsslag aan de Blauwedijk in Middelburg wil uitbreiden in de richting van de toekomstige Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk. Dit blijkt uit de stukken voor de verga dering van de gemeenteraad van maandag 20 december (aanvang 14 uur). Eerder zijn plannen om de levensmid delenhandel uit te breiden in de rich ting van het afgebrande voormalige ho tel Pax niet doorgegaan. De voorne mens tot uitbreiding in de richting bi bliotheek stroken niet met het gelden de bestemmingsplan. Om hieronder uit te komen wordt voorgesteld een 'voor- bereidingsbesluit' te nemen. Dit houdt in dat de uitbreiding wel is toegestaan in het toekomstige bestemmingsplan dat nog wordt voorbereid. De gemeenteraad buigt zich ook over de nieuwe opzet van het Project Men sen Zonder Baan. Sinds 1 september is een projectbegeleider in dienst. B en w stellen voor om zijn dienstverband na 1 januari te verlengen. Hij gaat zich dan bezig hou den met de coördinatie van sociaal-culturele activiteiten en de ont- wikkeling en begeleiding van sociaal- economische activiteiten. Zoals eerder gemeld was het grotendeels ontbreken van laatstgenoemde activiteiten reden (ADVERTENTIE 1 Voor het verzorgen van een begrafenis of crematie kunt u zich wenden tot: P. DahlmannsTel. 01180-12557 L. R. van HeckeTel. 01180-13637 I.N. Verhulst Tel. 01180-13802 DeGrootTel.01180-12868 H.JobseTel. 01184-62205 Bij géén gehoor: Tel. 01180-13900

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7