Bedrijvigheid in Zeeuwse bouw zakt sneller in dan landelijk Geen tariefsverlaging voor energieverbruikers Schepen in moeilijkhedei Terneuzense aannemer ontslaat 20 mensen 'Opeten eigen huis onjuist' n almanak HeldenmedaiUe Aardenburger ENQUETE NEDERLANDS VERBOND VAN ONDERNEMERS STA TEN EENS MET PZEM-GEDEPUTEERDE NSM-order voor Schelde ZATERDAG 11 DECEMBER 1982 PZC/provincie 2 MIDDELBURG - De Zeeuwse staten hebben er vrijdag mee ingestemd, dat de winsten van de PZEM uit de afgelopen jaren niet worden .vertaald' met een algemeen rondje tariefsverlaging: men vindt het voldoende, dat - zoals voor volgend jaar gebeurt - de tarieven voor de kleinverbrui kers niet worden verhoogd en dat de industriële (groot)gebruikers enige verlaging wordt gegeven. Dat bleek bij de behandeling van de PZEM-begroting voor volgend jaar, waar wel naar de mogelijkheid van een dergelijke algemene tariefsverlaging werd verwezen, maar waar daarover geen concrete uitspraken werden gevraagd. PZEM-gedepu teerde W. Don noemde in zijn, zullen ze worden aangewend in de zijn reactie op de kanttekeningen uit de richting van de verbruikers", zei hy, doelend op de goedkope (kemenergie- tarieven die Pechiney betaalt. staten wel twee zaken, die mogelijk in de toekomst van invloed op de PZEM- tarieven kunnen zijn: Op vragen van PvdA-woordvoerder B. Groot kondigde hij aan. dat in janua ri een notitie uitkomt, waarin de moge lijkheden van een „progressieve tariefs stelling" worden behandeld: de invoe ring van oplopende energieprijzen naarmate men meer verbruikt. Hij stel de wat de PZEM-tarieven betreft vast: „We hebben kans gezien om de tarieven voor het derde achtereenvolgende jaar met te verhogen. Als enige energiebe drijf in Nederland"; Op opmerkingen over de afname van energielevering aan Pechiney van me vrouw J. Boogerd-Quaak (D"66) en WD-woordvoerder L. Becu betoogde de gedeputeerde, dat er met die vermin dering nog geen rekening is gehouden. „Er is ook nog geen duidelijkheid over de voordelen daarvan. Als die er zouden Uit de staten was in vrijwel alle frac ties vastgesteld, dat de begrote verlie zen de afgelopen jaren steeds in bedui dende winsten waren veranderd aan (ADVERTENTIE) KUNST-EN ANTIEKVEILINGEN A. I. VERHAGE MIDDELBURG BELANGRIJKE VEILING in de Vleeshal aan het Stadhuis te Middelburg, ingang aan de Merkt. woensdag 15 december (aanvang 14.00 uur) Wij veilen o.a. in opdracht van de weledelgestrenge heer notaris J. Prins te Amersfoort (wegens sterfgeval) en t.o.v. notaris P. Krepel te Middelburg uit divers Zeeuws bezit afkomstig. GOUD EN ZILVERWERKEN: gouden en zilveren sieraden; hals colliers, bloedkoraal, granaat, goud, en broches, hangers, ringen met briljant en diamanten bezet. Armbanden met diamanten, etc. etc. Zilveren broodmanden, dienschalen, coupes TWEE FRAAIE ZILVEREN CASSETTES TAFELBESTEK. Karaffen in kristal met zilveren monturen, theelepels, gebakvorkjes, sier voorwerpen etc. etc. kandelaars. PORSELEIN: een zeldzaam fraaie collectie porselein. CHINEES blauw, fam rose, blanc de chine, capucin etc. MEUBILAIR EN SCHILDERIJEN: dekenkist, Mechelse buffetkast en 6 stoelen, bolpoottafel, Zeeuws stilletje, etc. etc. Een fraai stel stoelen en twee fauteuils met gobelin bekleed naar antiek voor beeld. Diverse inboedelgoederen. Porseleinkastje etc. Staande Engelse klok, pendules, horloges Schilderijen: Schutz, Spoh- ler, Filarski etc. Een groot aantal gravures en kaarten van o.a. Zeeland en Veere. Tirion etc. PERZISCHE TAPIJTEN: een keus van ongeveer 50 tapijten. Be- louche, Dazar. Heriz, Afshar, Maswahni, Yachjali, Meshed etc. De veiling omvat ongeveer 500 nummers en wij kunnen in deze advertentie niet alles vernoemen. Zo is er b.v. nog divers koper werk, haardstellen, antieke kruiken waarbij baardmankruik etc. etc. Diverse munten... BEZOEK DE KIJKDAGEN VAN: 15.00-20.00 uur dinsdag 14 de cember en 10.00-11.30 uur woensdag (voor aanvang veiling). Veilingmeester A. I. Verhage (koopopdrachten worden kosteloos uitgevoerd). Catalogus aan de zaal aanwezig!!!! MIDDELBURG - De bedrijvigheid in de Zeeuwse bouwnijverheid daalde in 1981 en 1982 aanzienlijk sneller dan landelijk het geval is. Ook de werkge legenheid in de Zeeuwse bouw ging - vooral dit jaar - harder achteruit dan landelijk in de bedrijfstak. Deze con clusies zijn te trekken uit de najaarsen- quéte die het NVOB, het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid - zowel in Zeeland als landelijk - onder de aangesloten onder nemingen hield. Gingen de omzetten in Zeeland in 1981 met 14 procent omlaag, landelijk was dit 8,4 procent. Dit jaar daalden de om zetten in Zeeland 13 procent (landelijk 10.6 procent). Wat betreft de werkgele genheid (cao-personeel) moet worden geconcludeerd dat deze in 1981 daalde met 18.8 procent en in 1982 met 22 pro cent. Het landelijke cijfer in beide jaren was 15.3 procent. Ook het afstoten van stafpersoneel (UTA-cao) verliep in beide jaren in Zee land op relatief grotere schaal dan lan delijk. Ten aanzien van de orderporte feuille luidt de conclusie dat viervijfde (81 procent) van de Zeeuwse bouwbe drijven op het moment van de enquête (oktober) voor niet langer dan 4 maan den werk in de portefeuille had. De helft van de bedrijven had ten hoogste voor slechts 2 maanden werk. Andere conclusies die uit de enquête resultaten getrokken kunnen worden, zijn: De gemiddelde opzegtermijn voor personeel die ondernemers volgens de bouw-cao in acht moeten nemen, is in Zeeland langer dan het landelijk ge middelde. Er komen in Zeeland relatief aanzienlijk meer opzegtermijnen voor 4 a 6 maanden dan landelijk. Dit wijst op een relatief groot bestand van ouder personeel en een grote bedrijfsgebon denheid. Ongeveer 60 procent van de onderne mingen acht de werkvoorraad slechter of aanzienlijk slechter dan een jaar gele den. De Zeeuwse bouwbedrijven hadden in oktober voor ongeveer 8,5 miljoen onverkochte voorraad werk. Dit betreft onder meer 45 woningen. De landelijke voorraad onverkocht was bijna een half miljard gulden. „Op een 240 bouwaannemers lijken 45 onverkochte, in voorraad zijnde wonin gen weinig. Maar we moeten in aanmer king nemen dat men al twee jaar gele den gestopt is met te bouwen voor de open markt", zei voorzitter M. Leen- houts van het NVOB-gewest Zeeland vrijdag op een persconferentie in Mid delburg. Hij tekende daarbij aan dat in Zeeland dit jaar 5 pet. van de georgani seerde bouwbedrijven failliet is gegaan. In Zeeland zijn relatief veel kleine, en weinig grotere bouwbedrijven. In deze provincie heeft 58 pet. van de bouwbe drijven een omzet tot één miljoen gul den, tegen 49 pet. landelijk. De bouwbe drijven met een omzet van méér dan 5 miljoen maken in Zeeland slechts 12 pet. van het totaal uit, tegen 16 pet. lan delijk. „De Zeeuwse bouw gaat op dit ogenblik sneller achteruit dan het lan delijk beeld aangeeft, en dat landelijk beeld is al zo beroerd'aldus de Zeeuw se NVOB-voorzitter. Vakopleiding De heer Lecnhouts brak een lans voor de vakopleiding van jonge bouwvak kers: „Wij hebben daar zorg over. In de streek is al weinig te doen, en dit, ter wijl wij hier nog grote kaptiaalswer- ken als Oosterscheldewerken aan de gang hebben. Is het niet beschamend dat wij in deze welvaartsstaat onze jonge mensen niet klaar kunnen ma ken voor de toekomst en dat wij hen - het lijkt er op voor hun leven - willen afschepen met een fooi? Ik vraag me in al zijn betrekkelijkheid wel eens af: „Wat is nu gevaarlijker"? Die jeugd werkloosheid, of de kruisraketten?" De heer Leenhouts stelde vast dat er bij werkgevers- en werknemersorganisa ties wel een stuk verantwoordelijkheid wordt ervaren voor de zorg voor de jeugd: „Maar de overheid doet te wei nig, met name voor de subsidiëring van leerlingenbomvplaatsen. Jaarlijks ko men 150 leerlingen-bouwvakkers van de LTS'en in Zeeland. Slechts voor 35 is er plaats als leerling. Als die situatie niet verandert zit er in april 1983 geen leerling meer op een Zeeuwse leerling bouwplaats, waarvan we er nu nog maar vyf hebben". Voorzitter Leenhouts: „Eenhalfmiljoen mensen in dit land krijgt een beurs voor een academische studie. Maar waarom zijn er dan geen middelen voor jongens die een gewone beroepsopleiding willen volgen? Jongens, die meestal niet uit de draagkrachtigste milieu's komen? Om de werkgelegenheid voor jongeren te verbeteren zal er iets. minder aan loon en vergoedingen moeten worden be taald". De heer Leenhouts zei de indruk te hebben, dat gemotiveerde jongeren die werk willen, hiervoor begrip heb ben. „Als wc de situatie van de opleidings mogelijkheden in de bouw bekijken en de werkgelegenheid daarbij betrekken dan bestaat niet alleen het gevaar dat we straks geen geschoolde timmerlie den en metselaars meer hebben. Zeker zo'n groot gevaar is dat er steeds maar meer jongeren opgroeien zonder enige perspectief. Dat bergt in zich de drei ging van groeiende criminaliteit, van toenemende extreme 'verrechtsing', aldus de Zeeuwse NVOB-voorzitter. MIDDELBURG - Voorzitter M. Leenhouts van het gewest Zeeland van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid heeft zich vrijdag tijdens een persconfe rentie kritisch uitgelaten over de verplichting die werkloze bezitters van eigen woningen van overheidswege wordt opgelegd om 'hun eigen huis op te eten'. „Dat is financieel misschien wel te verdedigen, maar psycho logisch en praktisch is het onjuist. Deze mensen hebben veelal voor hun eigen woning gespaard, zich veel ontzegd. Nu moet in hun geval de woning worden verkocht tegen een lage prijs. Dat betekent dat voor de overheid de opbrengst ook minimaal is Maar die mensen moeten toch weer wonen, veelal in een huis in de gesubsideerde sfeer of tegen een huur. die doof hen niet te betalen is. zodat de overheid huursubsi die moet geven. Die hele maatregel is daarom én ongunstig voor de overheid, en ongunstig voor de betrokkenen Boven dien is het geen stimulans voor jongere mensen in loondienst uin zjcii een eigen woning aan te schaffen", aldus de heer Leenhouts. De Zeeuwse NVOB-voorzitter uitte zich ook teleurgesteld over de houding, die de gemeenten aannemen tegenover de registratie van bouwondernemers bij bouwopdrachten waarvoor een bouwvergunning nodig is; een systeem, waar mee men kan bekijken of de bouwopdracht wel door bonafi de ondernemers wordt uitgevoerd: „In 17 van de 30 Zeeuwse gemeenten voelen de politici zich daarvoor niet verantwoor delijk, een treurige zaak". De heer Leenhouts pleitte ook voor belastingaftrek van de onderhoudskosten van de eigen woning en brak nog eens een lans voor de aanleg van de Vaste Oeververbinding Wester- schelde: „Die zullen wij verwelkomen als een stuk werkgele genheid in de Zeeuwse aannemerswereld, waar voldoende capaciteit vrij is". TERNEUZEN- Het aannemersbedrijf Swets B.V. in Temeuzen heeft ongeveer 20 van de 30 personeelsleden ontslagen na het missen van een miljoenencontract met rijkswaterstaat voor het onderhoud en de reparatie van zeeweinringen, de veerhaven van Perkpolder en het Terneuzense sluizencomplex. Het karwsi, dat jaarlijks openbaar wordt aanbesteed, gaat met ingang van april naar de aanne mersbedrijven Van der Straaten uit Hansweert en Van den Herik uit Sliedrecht, die inschreven voor een lager bedrag dan ets. De Terneu xbese firma heeft het onderhoudswerk 27 jaar gedaan. Een directielid noemt het „een zure zaak" dat het nu is weggehaald uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Volgens hem liepen de activiteiten in het lopende jaar al beduidend terug, doordat waterstaat de uitgaven bevroor. Of het aannemersbedrijf de reste rende 10 werknemers in dienst houdt staat te bezien. „Je kunt niet in de toekomst kijken. We hopen er maar het beste van". De tegenvaller heeft geen gevolgen voor de 15 personeelsleden van scheepswerf Swets. een andere tak van het Terneuzense bedrijf. Adjunct-directeur H. F. van Luijk van ywt gewestelijk arbeidsbureau in Temeuzen is niet op de hoogte van élle ontslagen. „In de meeste gevallen is het gebeurd met wederzijds goedvinden. Daar komen wij niet aan te pas. Wél is de directie indertijd bij ons geweest om te praten over een groep van een man of zeven a acht. Het gaat in alle gevallen om gespecialiseert personeel, dat moeilijk elders aan de slag kan. Wél wordt verwacht dat Van der Straaten en Van den Herik een aantal mensen zal overnemen. Gedeputeerde W. Don ZEEUWSE Sfeer Het aantreklelijke van verjaars- partijtjes in familiekring in dit jaargetijde is, dat men tijdens het gezellig samenzijn niet zelden hoort hoe buiten de wind fluit, de regen klettert of de mist stil hangt te zijn. Zo buitensfeertje noodt tot behaag lijke vertellingen. En naarmate de tijd vordert en de flessen leger raken, worden die ver tellingen doorgaans niet alleen be haaglijker, maar ook amusanter. Zo verhaalde onlangs tijdens een mistige avond een van de genodig den legen een gezelschap jaardag- vierders van de tijd, dat-ie als doel man deel uitmaakte van een voet balelftal. Omdat er over het veld een dichte mist hing en zijn teammakkers zich bijna voortdurend op de helft van de tegenpartij bewogen, kon hij de wedstrijd slechts bij flarden volgen. Slechts af en toe vernam hij enig geroep uit de verte en soms bereik te een beheerst gejuich zijn oor van uit de mist. Hij begreep eruit, dat de zaken voor zijn ploeg naar wens verlie pen. Zo stond hij maar in de nevels te turen. Juist toen hij zich begon af te vra gen, dat het overwicht van zijn ploeg wel érg lang duurde, doken vanuit de mist enkele teamgenoten op, keurig in het pak, natte haren en de sporttas in de hand. En één van hen riep 'em toe „Hé, kom je nog mee? Of blijf je overnachten". Afval-opslag PvdA-woordvoerder B. Groot wilde weten of Zeeland is benaderd over de opslag van radio-actief afval a la Vel- sen. Don verklaarde, dat de commissa ris der koningin over een dergelijke opslag in het havenschapsgebied Vlis- singen is benaderd. „Maar er is geen hectare verkocht in het Sloegebied voor dat doel. De commissaris heeft de zaak in het college gebracht en dat heeft direct gezegd: daar doen we niet aan mee". Op vragen van de heer Becu liet Don weten, dat in januari de voor stellen en plannen van de PZEM over kabel-tv in met name Vlissingen ge reed zullen zijn. De drie leden van D'66 en de beide sta tenleden van PPR en PSP/CPN, plus vier leden van de PvdA-fractie stemden tegen ddt deel van de PZEM-begroting dat betrekking heeft op kernenergie. AARDENBURG - De 29-jarige Aar denburger Anton C. de Kok heeft vrijdagavond een onderscheiding gekregen van de Stichting Carnegie Heidenfonds omdat hij met gevaar voor eigen leven een vrouw heeft ge red uit een brandende auto. Het ge tuigschrift en het herinneringsge schenk - een metalen bord - werden hem vrijdag uitegereikt door burge meester W. L. A. Lockefeer van Aar denburg tijdens een officiële ont vangst in het stadhuis. Dat gebeurde in de aanwezigheid van de 'redder', inmiddels lid van de vrijwillige brandweer van Aardenburg, zijn ou ders, zijn vrouw en de 23-jarige Jac queline Lecluyze-Allonsius en haar echtgenoot. Jacqueline Lecluyze-Allonsius werd op drie maart van het vorig jaar uit eaf brandende auto gered, nadat ze frontaal tegen een boom was gebotst- langs de Eedeseweg tussen Eede en Aardenburg. Anton de Kok, toen vrachtwagen chauffeur, kwam op dat moment aanrijden. Met zijn collega-chauffeur Peter Wesdorp wist hij de bewustelo ze vrouq uit de beklemde positie te halen, voordat de auto finaal uit brandde. Commandant Katsman van de Aar- denburgse brandweer feliciteerde zijn korpslid met de onderscheiding van het Carnegie Heldenfonds. „Maar", voegde hij eraan toe. „als brandweerman had je deze onder scheiding niet gekregen". Daarmg doelde hij op het feit dat brandweer leiden voor dergelijke acties noos speaciaal worden gehonoreerd ns onderscheidingen. De Oostburgse collega van Antonde Kok, Peter Wesdorp, had volgens di j onderscheidene een even groot aan deel in de redding van de vrou wuS -j de brandende auto. De De Kok wg maar Wesdorp géén speciale onóe- scheiding voor zijn moedg gedra; heeft gekregen, komt volgens burg* meester Lockefeer omdat de g* H meente Oostburg heeft verzuim! 1 haar inwoner voor te dragen voordt onderscheiding. Het Aardenburgs gemeentebestuur deed dat een kis ne maand na het voorval. lot lei (Slot van pagina 1) verbod naar Antwerpen en het staken van de loodsdiensten op zee. Het Russische schip maakte na de aan varing om 2.15 uur snel water en dook daardoor steeds verder met de voorste ven voorover, waardoor de schroef uit het water werd getild. Mede in verband met het gevaar voor de scheepvaart op de Westerschelde werd de Rus uit het vaarwater en naar de reparatiewerf Scheldepoort in Vlissingen-Oost ge sleept. Het was op weg van Leningrad naar Antwerpen, maar had in verband met het opvaarverbod het anker moe ten uitwerpen op de rede van Vlissin gen. De Kara Career, die vanuit Antwerpen op weg was naar zee, liep een ingedruk te voorsteven op. Het schip heeft tot even na twee uur 's middags ten anker gelegen op de rede om vervolgens de reis naar Rotterdam te vervolgen. Daar zou de schade worden opgenomen. In dezelfde nacht, omstreeks 4.45 uur, is het Griekse schip 'Good Dolphin' (9070 brt), dat op de rede voor anker lag, op drift geslagen en in aanvaring gekomen met het Duitse vrachtschip 'Osterbek (999 brt). Het Griekse schip wachtte op verdere vaarinstructies, terwijl de Os terbek lag te wachten op beter weer bui tengaats. De Good Dolphin verloor bij deze aanvaring het anker. Aan boord werd besloten het schip naar de Everin- gen (nabij Ellewoutsdijk) te brengen. Even na 5.00 uur kwam het echter eerst nog in aanvaring met het Mexicaanse vrachtschip 'Toluca' (12.611 brt). dat eveneens ten anker lag in afwachting om naar Antwerpen te kunnen varen. Het liep bij de aanvaring schade op aan de zijkant. Sleepboten Bij de hulpverlening aan de Good Dol phin hebben de sleepboten Zwitser land van Willem Muller uit Terneuzen en de Fighter van de Unie van Red- dings- en Sleepdiensten uit Antwerpen elkaar nog in het vaarwater gezeten. De Zwitserland meldde tijdens het vu verlenen van assistentie te worde; hinderd door de Fighter. In het re e den hebben zich al eerder onregei: gehden voorgedaan tussen beideti boten, als gevolg van de concuna strijd op de Westerschelde. Rond acht uur vrijdagmorgen U§ Liberiaanse bulckcarrier UnionB; (16.731 brt) vast op het strand va: singen. Het schip wist, geholpen sleepboten en deels op eigen to snel vlot te komen. De drukte op de Westerschelde isi al een gevolg van de afgelopens: gen bij het sluispersoneel m te pen. Ook het redepersoneel vantf 1 gisch loodswezen in Vlissingen iis 9 gelopen week korte tijd gestaai:, havencoördinatiedienst in Antw had voor bepaalde schepen eenoi verbod ingesteld, omdat tien schepen lagen te wachten in dei van Antwerpen, tot zij naar zee kc vertrekken. In Vlissingen konfe schepen echter ook niet meer \t 'en; omdat de loodsdiensten op de Ni zee waren gestaakt in verband m inoJ storm. De Nederlandse dienste:fade'; drie het eind van het jaar. In tegenstelling tot de wensen van de kamers van koop handel werd er in de staten niet veel voor gevoeld om tegen die achtergrond tot tariefsverlagingen te komen. Ook al zette men hier en daar een vraagte ken bij het aangewende „boekhoud kundig vernuft", zoals PPR-statenlid C. van Waterschoot het formuleerde. Don toonde zich verbaasd over de brief van de kamers, en benadrukte dat met name in het bedrijfsleven kan worden geprofiteerd van een tariefsverlaging van 4 procent inplaats van een ministe- rièel toegestane verhoging met 3 pro cent. Hy benadrukte dat de PZEM werkt met het aanzienlijke eigen ver mogen: dat een begrote draai tijd van de kerncentrale van 75 procent - 78 pro cent wensten de kamers van koophan del met goedvinden van de aandeelhou ders (staten en gemeenten) wordt aan gehouden en dat verwijten over de af schrijving van 16,9 miljoen op de oude Vlissingse centrale onjuist zyn: omdat die landelijk ten dele als reserve vermo gen geldt, krijgt de PZEM er méér voor dan wordt afgeschreven, stelde hij. De gedeputeerde betoogde, dat het met het oog op allerlei onzekere factoren on mogelijk is om reserves achteloos te be nutten: „Als - wat hier en daar de ver wachtingen zijn - de olieprijzen met 50 gulden per ton dalen, dan levert dat voor de PZEM in relatie tot kernenergie een verlaging van inkomsten van 8 mil joen op." Van de kant van CDA en SGP onderstreepten de heren J. de Boe en W. Rentier nog eens, dat er geen meeval lers naar aandeelhoudende gemeenten of de provincie moeten gaan, maar dat die in de tarieven tot uitdrukking moe ten komen. De 29-jarige Aardenburger A.C. de Kok ontving uit handen van burgemeester Lockefeer het getuigschrift en herimt ringsgeschenk van het Carnegie Heldenfonds voor zijn moedig optreden bij de redding van mevrouw Lecluys j AUonsius (rechts) uit een brandende auto. den vrijdag vanaf 19.30 uur wee maal hervat. Het Belgische loodsi behandelde vanaf 18.00 ui schepen, van en naar de NoorteF redediensten zijn in verband roS slechte weer beperkt gestaakt gei "m Het KNMI in Vlissingen heeft: nacht van donderdag op vrijdag: male windstoten tot 52 knopen kracht 10) en zelfs 66 knopend kracht 12) gemeten. Gemiddeld windkracht zeven tot acht geno'. uit de richting zuid-zuid-west. (ADVERTENTIE) tel. 01189-1900, b.g.g Reserveringen diners - partijen - kofi* a la carte vlees- en visspeeiai.' dinge HULST - De Nederlandse Si g?n Maatschappij (NSM) in Sluiskil u»n besloten bij de Koninklijke I «e schappij De Schelde in Vlissinjé order te plaatsen in verbande n?c bouw van een nieuwe 'plant'.M? opdracht is 150 manjaren moeid. Dit deelde districtsbestuurder Et cobs van de Unie BLHP (bondw dinggevend en hoger personeel tee dagavond mee tijdens een jubite wt avond van de Unie BLHP in Hulst voordat ik naar Hulst vertrok fc dat te horen", zei Jacobs in zf. spraak. Hij liet gisteravond la loop van de vergadering desgev weten dat volgens zijn inforn NSM-directie een en ander don avond aan de ondememings meegedeeld. Jacobs sprak van4 langrijke order voor, naar hjj aai de afdeling ketel- en apparate een van De Schelde met, naar hij k Hinge een 'uitstralingseffect' naar het A eens in moeilijkheden verkerenê Schelde Verolme Montage (RSTl*12 J i«n ngen U dei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 2