Feestmaand bij uitstek. Agenda's vol feestelijke 'afspraken. Partijen, recepties, kerstdiners of concerten... mig wild is deze maand beslist weer 'het haasje' en ook de ib en kreeft kunnen hun verwoede pogingen het leven met venijnige tengels wat te rekken wel vergeten. Alles moet de nin. Ze staan uitgebreid vermeld op de kerstmenu's waarvoor restaurateurs ons zo her en der in de provincie proberen te eresseren. tember. Maand van uitgebreid eten, and met een duur begin en een even Heinde, waarbij tegelijkertijd door nigeen al weer met een half oog naar lleetboeken en de weegschaal wordt onkt. Maar zover is het nog niet... steiijk uitgedoste etalages stralen tegemoet. Volgepakt met ix, glitters in goud en zilver, een rdaad aan luxe. Het onvermijdelijke ir plezierige probleem 'hoe ga ik ge- 1 heeft volledig onze aandacht, willen we graag helpen uw feestelij- rerschijning te bepalen voor uw di- $je buiten-de-deur of uw etentje Sfeervol, stemmig gekleed gaan tnamelijk niet alleen weggelegd te ivoor de uithuizigen, ook het intie- kerstdiner-thuis geeft een speciale wanneer ieder zich 'kleedt' voor tafelen. onze rondreis langs wat Zeeuwse za- lontdekten we dat de partymode bol at van contrasten, waarin tal van Bén en thema's hand in hand kunnen 1 en de prijzen zeer uiteenlopend uien zijn. Geen uniform beeld dus de feestkleding, maar een mode een keuzemogelijkheid biedt, al gelang de persoonlijke smaak, nming en gelegenheid, indende broekvormen bijvoor- ld, gedragen onder blouses die ba ke sferen uitstralen door rijke vo- i en ruime mouwinzetten. Zwart feel, geknister van brokaat en rui- le shantung en zachte zijde gecom- ierd tot creaties die menig kerst- n het licht in de dennenaalden doet leken. Is het u te overdadig dan is Itijd nog dat simpele, maar altijd stingeerde zwarte japonnetje dat jarenlang de modetrends kan trot- n door het elk jaar eigentijds te ma- door bijvoorbeeld een sieraad, een n kraag of een brede ceintuur, linatiekledingstuk bij uitstek feestelijke gelegenheden is de bla- Van zijde, fluweel of een dunne wol lof kan dit onderdeel van de garde gedragen worden op een pofbroek, rook op een sjieke crêpe- of zijden plooi-pantalon waardoor weer een ander beeld ontstaat. Men kan er Ijk alles mee doen, want ook op ok,ofdienustrakis of zwierig wijd, teen blazer altijd perfect. Eronder een sjieke blouse met volants, ru- met een opstaand boordje, of een ■metrisch verwerkte sluiting of, bloter, een topje met ingewerkte is 'in' voor de partymode en dat met name voor de schouderpartij, rwets strapless met baleinen die uit de doos gehaald lijken te zijn eboel wat op z'n plaats te houden, vrouwen geeft het woord strapless ag een gevoel van onbehagen, dat is tegenwoordig niet meer no- lodeme garens en nieuwe model- Btechnieken zorgen er voor dat er Lstrapless beha's in de winkels lig- dfs voor C- en D-cups. gens staat het heel pikant als een sof een kantje van een beha van- ruw japon gluurt, als de kleur van idermode maar goed is afgestemd kleur van de bovenkleding, ebt tegenover al dat bloot, maar ndeel van top tot teen in de tex- n daarbij toch supervrouwelijk is wking. Een van oorsprong manne- ^dingstuk, dat tegen elke ver- big in de eigenschap heeft de een extra vrouwelijk uiterlijk te en daar zal geen man wat op te- ■bben. de heren is de smoking het nensje jfc zalm. Elke man is gehuld in op slag Tiet heertje' en het em het gevoel dat er niets meer "ngaan. Hoe staat het eigenlijk met die smoking vroegen we ons af, want in een tijd waar in de kranten bol staan van berichtge vingen over inleveren, slechte econo mie en stapje-terug leek ons met name diezelfde smoking een artikel dat de mens het eerst uit zijn gedachte zet. Het bleek een ernstige misser. „Het loopt als een trein", zo meldde ons de Middel burgse heer A. J. Lavooy van het gelijk namige kledingbedrijf in deze stad. Als éën van de weinige, zo niet enige in Zee land is hij gespecialiseerd in dit sjieke onderdeel van de herenmode. Voor de verkoop, maar ook voor de verhuur en wat dat laatste betreft: de verhuurlijst is al erg lang, dat gaat zo met het oog op de feestdagen- Wie nu meent dat bijna elke man met de kerst tijdens het diner bij kaarslicht stijlvol zit te zijn in een gehuurd pak, zit er weer goed naast. Smoking kopen en smoking huren houdt elkaar aardig in evenwicht, aldus de heer Lavooy. Zwart is het meest geliefd, maar een avantgardistisch ingestelde heer waagt zich graag aan een witte dinner-jacket. Eigenlijk is de kleur voor de heer La vooy niet belangrijk, want ook een diep- donkerblauwe kan, indien gewenst, ge leverd worden. De cummerbund (de brede sjerp die om het middel zit) kan zwart of rood zijn. De laatste krijgt dit seizoen wat meer belangstelling. Is een smoking wat te veel van het goe de, dan zijn er prima alternatieven voor de heren die erg elegant kunnen zijn. Een velours kostuum bijvoorbeeld in een sjieke kleur donkerrood of grijs. Ge dragen met een zorgvuldig uitgezocht overhemd, een vlinderdasje en een sier lijke pochette is zo'n pak op slag geen 'gewoon' pak meer maar een pak met 'kerstsfeer-look'. Daarnaast kan dit pak ook bij mindere hoogtij-dagen zijn diensten bewijzen. Ook bedoeld om vaker te dragen maar met goede accessoires eveneens ge schikt voor een avondje-uit zijn combi- natie-pakken met eventueel in kleur en dessin bijpassende spencers. Veel kan en heel veel mag. Maar hang die spijkerbroek nou even een paar dagen aan de wilgen.... gerda boersma Fotografie: Lex de Meester. Model len Babs en Dominique. Met medewerking van: 't Witte Paerdje; Maison Van Dalen; Kreymborg; Lavooy; Hij; Neli voor Han; Carla Mes; Hotel Zuiderduin. TERDAG 11 DECEMBER 1982 Foto linksZwart ruisende taft voor een etage-rok met plissé-randen gedragen onder een met gouddraad inge weven blouse met volantkraag. Op de achtergrond het witte dinner-jacket. Foto rechts boven: Feestelijk kan ook een velours kos tuum staan, hier in een bordeaux-rode kleur. Zij draagt een crème-kleurig tweedelig ensemble met Ingeweven bloemdessin bestaande uit blouse en zeer wijde pof broek. Foto links onder: Wit, goud en zwart. Voor haar een sjieke combinatie bestaande uit goudkleurig topje en zwart met goud ingeweven jasje met wijde vleermuis mouw gedragen op een crêpe bandplooïbroek. Hij draagt een witte dinner-jacket op een zwarte smoking pantalon. 'Foto rechts onder: Een wit complet voor haar. De blouse met ruime mouwinzet en rijke volant langs de diepe hal suitsnijding, de rok recht vallend door heel fijne plissè's. Een ingewerkt glans-motiefje zorgt voor een feestelijke Sfeer. Uiterst sjiek is voor hem de zwarte smoking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 19