Ontwerp-bestemmingsplan Malta Zierikzee gereed FORD ESCORT automaat NU LEVERBAAR! NIEUW! Kff^oorsp Jeugdwerk Goes werkt naar zelfstandigheid doelgroepen PvdA-fractie Sluis: kosten huisvuil eerlijker verdelen !e Eon dag zonder krant ie QQn klok zonder klepel. Als't alléén om belastingaftrek zou gaan.... 't Gaat om uw pensioen. ♦astoV^euz VRIJDAG 10 DECEMBfi PROBLEMEN MET PARKEERRUIMTE ZIERIKZEE - Vanaf Vandaag (vrij dag) ligt een maand in het Zierikzeese stadhuis een ontwerp van het bestem mingsplan Malta ter inzage. De ver- keersvoorzieningen binnen deze wijk worden in dit plan geregeld in de be stemmingen 'verkeersdoeleinden II' en 'ontsluitingsgebied'. Het ontslui- tingsgebied omvat met name alle spe cifieke woonstraten met de directe voorzieningen als paden en parkeer- stroken, maar ook gedeelten van be staand openbaar groen en zelfs be staande voor- en zijtuinen. In dit ver band wordt gewezen op plaatselijk vaak zeer onvoldoende parkeeraccom modatie. Waar dit gewenst is beoogt het plan Malta door herinrichting van het open bare gebied een betere woonsituatie, in begrepen betere parkeer- en groenvoor zieningen te creëren, wordt opgemerkt in de bij het plan behorende toelichting. Aangetekend wordt dat de plannen niet zullen worden ontwikkeld zonder inspraak van de bewoners. Concrete plannen zijn nog niet gemaakt. Realise ring van de bedoeling zal geleidelijk, af hankelijk van urgentie en wensen van de bewoners, plaats hebben. Verder wordt er op gewezen dat het in brengen van gedeelten van tuinen (ei gen erven) binnen de gezamenlijke be stemming ontsluitingsgebied niet in houdt dat deze zullen moeten worden afgestaan, aangezien tuinen mede be grepen zijn in de bestemmingsom schrijving. Wel zal het daardoor moge lijk zijn om bijvoorbeeld parkeren op eigen erf mogelijk te maken in relatie met het openbare verkeersgebied. Welzijnscommissie Kortgene negatief over subsidie aan voetbalvereniging KORTGENE - De welzijnscommissie Kortgene heeft tijdens een vergade ring geadviseerd geen subsidie te ge ven aan de voetbalvereniging Colijn- plaatse Boys. De voetbalclub had daar om gevraagd vanwege de aanleg van verwarming in de kleedlokalen. De commissie reageerde wel positief op een subsidieverzoek van het kerkkoor 'Harpe Davids' uit Colijnsplaat voor de aanschaf van uniformen en liedboe ken, zij het niet de gevraagde 1500 gul den. De commissie besloot 500 gulden te geven. Bij de behandeling van de notitie over het verhuur van tennisbanen en sport velden was de heer Van Damme van mening dat de tennisbanen te zwaar worden belast in tegenstelling tot de voetbalvelden. Voor de voetbalclubs is dat 11,10 per lid en voor de tennisver enigingen 30,50 per lid. De heer De Looff was echter van mening dat de ten nisclubs vrijwillig die hoge investerin gen hebben gedaan en hij vond het wel heel gemakkelijk om nu ineens bij de gemeente aan te kloppen. Uiteindelijk werd besloten om een nader voorstel hierover in te dienen. Voorts besloot de commissie dat de kor ting van 10 procent op het maatschap pelijk werk niet mag worden doorbere kend. maar opgevangen moet worden met gemeentelijke financiën. Voor de gemeente betekent dat een extra uitga ve van 2000 gulden. De commissie ging hiermee akkoord. De belangrijkste verkeersroutes bin nen Malta zijn opgenomen in de be stemming verkeersdoeleinden II. Ook de daarmee samenhangende andere verkeersvoorzieningen als voetpaden en parkeerstroken zijn overeenkomstig de bestaande situatie in deze bestem ming opgenomen. De bestemming om vat de Calandweg, Grachtweg en Scheepstimmerdijk, en verder nog de Maltastraat. Kaersemakerstraat (ge- Vergadering lagere school en kleuterschool in Scherpenisse SCHERPENISSE - De besturen van de christelijke kleuterschool en de lagere school op gereformeerde grondslag ijn Scherpenisse houden maandag 13 de cember de algemene ledenvergadering. Voornaamste agendapunt is de oprich ting van een nieuwe schoolvereniging in verband met de toekomstige integra tie bij het onderwijs. De vergadering, die wordt gehouden in het verenigings gebouw van de gereformeerde gemeen te aan de Kerkstraat in Scherpenisse, begint om 19.30 uur. Overdracht cultureel centrum Haamstede vrijdag 17 december HAAMSTEDE - De officiële over dracht van het gemeentelijk gebouw tje Weststraat 18 Haamstede, het ge restaureerde voormalige 'bewaar schooltje', aan de stichting Wester- schouwen Cultureel vindt plaats op vrijdag 17 december. Zoals gemeld gaat het gebouwtje dienen als cultu reel centrum. De overdracht aan voorzitter J. Deïst van de stichting Westerschouwen Cul tureel zal geschieden door burgemees ter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. De overdracht vindt omstreeks 15.00 uur plaats in de ridderzaal van het nabij het cultureel centrum gelegen slot Haamstede, waar de genodigden ver wacht worden vanaf 14.45 uur- Bij deze gelegenheid zal de burgemees ter tevens de opening van de eerste ten toonstelling verrichten. Het thema van de openingspresentatie luidt 'Wester schouwen van vijf tot één'. De expositie grijpt terug op het samengaan in 1961 van de vijf dorpen in de tegenwoordige gemeente, namelijk Burgh, Haamste de, Noordwelle, Renesse en Seroosker- Kerstzangdienst in Kats en Kortgene KATS - In de Nederlands hervormde kerk van Kats wordt zondag 12 decem ber de traditionele volkskerstzang- dienst gehouden. Hieraan werken mee het Nederlands hervormd kerkkoor uit Kortgene, het Noordbevelands man nenkoor en de koninklijke muziekver eniging EMM uit Kortgene. Voorts is er orgelspel van de heren L. de Wild en R. Balkenende. De algehele leiding heeft de heer F. Smit. De zangdienst begint om 19.30 uur. Zondag 19 december wordt in de Nederlands hervormde kerk van Kortgene hetzelfde program ma nogmaals uitgevoerd. De aanvang is ook 19.30 uur. deeltelijk), Zille en Stapelshorweg, voetpaden en parkeerplaatsen langs deze wegen en de parkeerplaats hoek Calandweg/Caustraat. Ten aanzien van deze verkeersvoorzieningen die als hoofdontsluitingen voor de wijk funge ren, voorziet het plan niet in wijzigin gen ten opzichte van de bestaande si tuatie. Bezwaren tegen het ontwerp bestem mingsplan Malta kunnen worden inge diend bij de gemeenteraad binnen een maand. Hoorzitting van welzijnscommissie NIEUWERKERK - De welzijnscom missie Duiveland houdt dinsdag 14 de cember in het dorpshuis Oosterhof in Oosterland een hoorzitting over het jaarprogramma sociaal-culturele acti viteiten 1983 en het evoluatie-rapport welzijnsplanning. Eventueel naar aan leiding van de hoorzitting aan te bren gen wijzigingen komen aan de orde in een aansluitend te houden vergadering van de welzijnscommissie. De hoorzitting begint om 19.30 uur Kerstbijeenkomsten plattelandsvrouwen NOORDGOUWE - De afdeling Noord- gouwe en omstreken van de Nederland se bond van Plattelandsvrouwen houdt een kerstbijeenkomst op maandag 20 december in het dorpshuis in Zonne- maire. Kerstbakjes worden woensdag 15 december gemaakt in het dorpshuis van Drelschor. De samenkomsten beginnen om 20.00 Schieting 'S-HEERENHOEK - In 'De Koren beurs' te 's-Heerenhoek hield men een schieting voor bejaarden en gepensio neerden. Er waren 31 schutters. De uitslag: Eerste hoofdvogel: B. v.d. Dries (Eensgezindheid), "s-Heerenhoek, tweede hoofdvogel: P. Daalman (ADLM), Kwaden- damme; eerste zijvogel: C. J. Baas (Juliana). Oudelande; tweede zjjvogel: A. v.d. Bulek (Eensgezindheid), derde zi)vogel: L. Verdonk (Concordia). "s-Heerenhoek; vierde zijvogel C. van Weele (Juliana): eerste kal: L Verdonk (Concordia), tweede kal. H Koens (Spes No stra), Ovezande; derde kal C. J. Baas (Julia na); vierde kal: Math. Koole (VIOS). 's-Hee renhoek De vliegende vogelprijs was voor P Daalman (ADLM); meeste kleine vogels: A v.d. Dnes- Geus (Eensgezindheid) zeven stuks. De vol gende schieting is dinsdag 21 december. Ontspanningsprogram van trimvereniging in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De trimver eniging 'Naks' in SintrMaartensdijk be gint woensdag 15 december met een ont spanningsprogramma, dat wekelijks wordt gehouden in 'Haestinge' aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. De aanvang van het ontspanningspro gramma is 20.30 en duurt tot 22.00 uur. Kerstviering SINT-ANNALAND - De afdeling Sint- Annaland van de Bond van Platte landsvrouwen in Sint-Annaland houdt donderdag 16 december om halfacht haar jaarlijkse kerstviering in het Dorpshuis aan de Kloosterstraat. DINSDAG IN VERGADERING VAN SJJG GOES - De stichting jeugd- en jonge renwerk Goes (SJJG) praat dinsdag over het werkplan jeugdwerk 82/83. Dat gebeurt tijdens een vergadering in 't Beest in Goes. Het plan geeft aan waar in het komende jaar in principe de meeste aandacht aan gegeven moet worden wat betreft de activiteiten van de stichting in het jeugdwerk. De me dewerkers van de SJJG richten zich in 1983 - evenals in het vorig jaar - met name op zogenaamde achtergestelde groepen in het sociaal-cultureel werk. Het gaat erom deze groepen zodanig te begeleiden dat binnen niet al te lange tijd ze in staat zijn een en ander zelf uit te voeren. Zelforganisatie en realisatie dus. Het blijft evenwel moeilijk om de jonge ren in de leeftijd van 6 toten met 15 jaar te bestempelen als achtergestelden. Wel zijn een aantal kenmerken te noe men, waar de groepen met 'achter stand' aan zijn te herkennen. Zo spelen de woonsituatie, de ontplooiingskan sen en ontmoetingskansen een grote rol. Wijken en kernen van de gemeente Goes, waar de achterstand het grootst is - stellen de samenstellers van het con- ceptrwerkplan - zullen de eerste aan dacht van het jeugdwerk moeten krij gen. Om er achter te komen, waar het ge brek aan activiteiten op dit gebied het meest nijpend is, werd een onderzoek gehouden. liet resultaat moet min ol meer dienen als richtlijn voor het pro fessionele jeugdwerk. Wanneer de con clusies van dit onderzoek onderschre ven worden, zal het jeugdwerk zich in eerste instantie moeten richten op de wijken Goes-Oost en Goes-West. De wijkvereniging Goes-Oost heeft inmid dels laten weten prijs te stellen op bege leiding van een beroepskracht. De wijk Goes-West kent nog geen organisatie vorm als een wijkvereniging. Of er be hoefte bestaat aan activiteiten moet in dit deel van de Ganzestad nog onder zocht worden. Ook in de Goese Polder denken de be trokkenen (de SJJG en de wijkvereni ging) aan uitbreiding van de activitei ten. In Goes-Zuid houdt de stichting buurtwerk Goes-Zuid zich in hoofdzaak bezig met het jeugd- en tienerwerk. De Molenbuurt heeft een al even zelfstan dige opzet op het gebied van de jeugd- activiteiten. Toch zal incidentele bege leiding wellicht nodig blijken in de toe komst, menen de samenstellers van het werkplan. De SJJG wil in de kernen van de gemeente zich vooral richten op het tienerwerk, vermeldt het schrijven voorts. Dit betekent begeleiding van de opkomende jeugdsoos in 's-Heer Hen drikskinderen. Bovendien is het plan de wenselijkheid te onderzoeken van soortgelijke sozen in Wilhelminadorp, Kloetinge en Kattendilke. Niet verkeerd Toch betekent het verleggen van de aandacht voor de SJJG niet dat de stichting zich op een verkeerd werkge bied bevindt, constateren de schrijvers. Het bestaande werk zal dus niet voor werkzaamheden in de nieuwe gebieden behoeven te wijken. Terugtrekking van geld, middelen en beroepsmatige on dersteuning zou instorting van de acti viteiten betekenen, luidt het werkplan. Opnieuw zou er een 'kansarm gebied' ontstaan. De oplossing moet volgens de samenstellers veel meer gezocht wor den in het oppakken van het nieuwe èn het oude werk. Dit betekent wel dat de Filmhuis Palma Goes vertoont thriller GOES - Het filmhuis 'Palma' in Goes vertoont zondag 'Het gebeurde in Vene- ti'e' van regisseur Nicolas Roeg, in 't Beest in Goes. De film handelt over Laura en John Baxter, die geconfron teerd worden met een reeks bizarre ge beurtenissen. Wanneer beiden in hun buitenhuis vertoeven, rent John plotse ling naar buiten, bevangen door een heivge angst. Op de een of andere ma nier heeft hij aangevoeld dat zijn doch tertje Christine is verdronken. Weken later ontmoeten Laura en John twee oudere Engelse zusters, van wie één me diamiek blijkt te zijn. Zij vertelt Laura dat ze het verdronken dochtertje Chris tine heeft gezien. Laura klampt zich aan de dame vast om contact te krijgen met haar dochter. De hoofdrollen wor den vertolkt door Julie Christie en Do nald Sutherland. De voorstelling be gint om 15 uur. werkzaamheden van de jeugdwerkers verlegd moeten worden om zodoende de mogelijkheid te scheppen ruimte vrij te maken voor het nieuwe werk. „Een andere werkwijze, die het mogelijk moet maken ook op andere gebieden werkzaam te zijn", aldus het schrijven. De vergadering, waar het plan in wordt besproken, begint om 20.00 uur. Activiteiten in bejaardenoord in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De activitei tencommissie van het bejaardenoord 'Sint-Maartenshof in Sint-Maartens dijk verzorgt vandaag, vrijdag, een ver- zoekplatenprogramma vanuit de re creatiezaal. Wim de Leeuw uit Oud- Vossemeer heeft de presentatie. Dins dag 14 december is er in de recreatie zaal aan de Bloemenlaan een film avond. De aanvang is 19.30 uur Feestavond Zeeuwse Kynologenclub KAPELLE - De Kynologenclub Zee land houdt vrijdag 17 december een feestavond in De Vroone in Kapelle. Er kan gedanst worden op muziek van The Woodpeckers. Verder is er een rad van avontuur met vele prijzen. De avond be gint om 20.00 uur. Kerstavond in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De afdeling Sint-Maartensdijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 21 december in 'Haestinge' haar kerstavond. Naast een kaasfondue staat ook een optreden van het regiona le koor op het programma. Zjef Vanuytsel treedt op in Sluis SLUIS - Zjef Vanuytsel en zijn band treden zaterdag 11 december op in het gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje in Sluis. Het optreden wordt georgani seerd door JOE in West en begint om 20.30 uur. De Belgische zanger/gitarist bracht in '70 zijn eerste lp uit: 'De Zotte Morgen'. De eerste langspeler werd zowel door het publiek als de critici enthousiast ontvangen. Van 'De Zotte Morgen' gin gen in totaal 60.000 exemplaren over de toonbank. Momenteel is Zjef Vanuytsel werkzaam als architect, wat hem niet belet om met een avondvullend pro gramma door Belgié en Nederland te toeren. Voorlichtingsavond over brandwonden ZUIDDORPE - De EHBO-ardeling Zuiddorpe hield in samenwerking met de Nederlandse Brandwondenstichting Beverwijk een voorlichtingsavond in het gemeenschapscentrum 'Het Kaai- ke' in Zuiddorpe. Aan de hand van een film van de Nederlandse stichting werd gesproken over de gevaren die zijn ver bonden aan brandwonden. Aan de orde kwam verder het voorkomen van brandwonden, de eerste hulp daarbij en de verzorging van brandwonden. Voor de bijeenkomst bestond veel belang stelling. VOLGEND JAAR AAN ORDE SLUIS - De gemeenteraad van Sluis gaat begin volgend jaar praten over de nieuwe reinigingsheffingen. Het trans portbedrijf Bron uit Waterlandkerkje, dat in West-Zeeuwsch-Vlaanderen het huisvuil ophaalt, komt na het eerste proefjaar met een herziening van de tarieven. Dan zal de raad ook praten over het voorstel van de PvdA, dat woensdag in de begrotingsraad aan de orde werd gesteld. De PvdA wil een fikse verlaging van de reinigingsheffingen voor alleenstaan den en kleine huishoudens van hoog stens twee personen. De raadsfractie re kende woensdag voor dat alle huishou dens tot nu toe over één kam worden geschoren. Een alleenstaande betaalt in Sluis jaarlijks ongeveer tachtig gul den. De heffing is in Oostburg veel la ger: nog geen dertig gulden Een tweepersoons-huishouding betaalt in de buurgemeente ook minder dan de volle mep: namelijk ruim 54 gulden. In Sluis betalen twee samenwonenden eveneens het volle bedrag. Dy PvdA verandering in brei raadsfractie stelt een betere i van de lasten voor. In 19831 gens de PvdA de eerste stap eerlijke verdeling gezet worde mi den voor alleenstaanden, j| voor een paar, en 85 gulden vw W rige gezinnen. De totale opbra je dan volgens de PvdA vrijwel) Het voorstel werd woensdag ij5U bij de behandeling van de begr al gesproken werd dat het punts schoven naar begin volgendji m, tarieven voor de vuilophaaldliJ gemeente onder de loep gena w0 den. De vier raadsfracties waren 1 den voor een eerlijke verdelg r lasten. Ook het voorstel van: het ophalen van oud papier bi ner gelen en te subsidiëren, word; *1c ven naar begin volgend jaar ,ej der H. Lokerse deed de toea; de zaak in samenwerking me; raad bekeken zal worden. De Auto Van Het Jaar verkie zing wordt georganiseerd door Autovisie (Nederland). Sunday Telegraph Magazine (Engeland), l'Equipe (Frankrijk), Quattrn- ruote (Italië), Stern (West-Duits- land) en Vi Bilagare (Zweden). FORD ESCORT Westhavendijk150-4463 AE Goes, Tel.OnOO-20440 bevo mud loper re vei nisere Kefj nA. v uur: DePe I/HAA r con Westi natre 'l ENSZ. icert'i zendin LBL'Rl jende i iLAMAIN SPORT Premies en koopsommen voor levensverzekeringen met lijfrenteclausule zijn aftrekbaar van het belastbaar inkomen. Een bekend en aantrekkelijk gegeven. Maar het gaat natuurlijk niet alléén om het fiscale voordeel. V an groter belang is het feit, dat u bouwt aan aanvulling op uw wellicht magere pensioen. Het kan zelfs zo zijn, dat de veel geadverteerde koopsompost minder aantrekkelijk is voor u. Deze constatering betekent, dat het hoogste kapitaal niet altijd zaligmakend is. Waar het werkelijk om gaat is: belastingaftrek met een in uw situatie passend betalings- en verzekeringsresultaat. Daarom is een advies over de vele mogelijkheden van de Belastingaftrek-Polis noodzakelijk. Inhoud van zo'n advies: We kijken welke betalingsmogelijkheid past; we kijken welke verzekeringsmogelijkheid past; we rekenen de fiscale aspecten voor. De Belastingaftrek-Polis is van Nationale-Nederlanden. Een zekerheid die telt, ook in de einduitkomst. Bel ons even voor een écht advies. administratie assurantiekantoor siepman Oudelandseweg 6, 4471 RB Wolphaartsdijk. tel. 01198-1223 ,fi. zentrasP°rtGoeS He(^as19 ^iidecemöet'82 HerisvanaUate^|N sp0pT net Dis les Sar 1,20.30 INGE! leert G [GEN leert Sc OURST IN0PZ Oro a\s vo\\edv9er v sport*" leve0 Kè)be9«P?00( LA!ÏÏS1983 ^tdagen en ooK SP nsenu■.P^tt^sepeo^^83,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 26