oete van 75,- voor 'eigenwijs' edrag van schipper sportvisboot Voorstel grondverkoop ziekenfonds Terneuzen Theaterbureau Zeeland kan 1 januari starten Kerstgastdagen in centrum Hedenesse WISSEL BEVELANDEN PZC/streek venda weekenddiensten IDAG 10 DECEMBER 1982 JGEVAREN ZONDER VERGUNNING UKZEE - „De Bruènaar heeft wel dwars gelegen, maar zijn sportvisboot is in orde en hij is ist geen beunhaas". Kantonrechter mr W. F. van Solinge maakte donderdag in Zierikzee aldus indbalans op in de zaak tegen B. J. N. uit de vissersplaats, die met een gezelschap sportvissers ^uitgevaren terwijl hij niet beschikte over de vereiste gemeentelijke vergunning. vijftig gulden wegens fout parkeren in de Verremeuwstraat. Rijden zonder licht in dichte mist kwam verder de Goesenaar B. V. op vijfenzeventig gul den te staan. hij de gemeente aansprake- Jhtte voor op de haven in Bruinis- i ajn auto aangerichte schade, niet naar het gemeentehuis ge- om zijn vergunning te regelen, pure koppigheid", oordeelde mr olinge. die N. als correctie op zijn te accepteren gedrag' een boete van 75 gulden. v uitspraak bleef weinig over Ie eis van officier van justitie mr J. anon. Deze had hem namelijk een van 500 gulden, waarvan de helft sardelijk, willen toerekenen, me- erwegende dat hij tijdig was ge- thuwd door de rijkspolitie te wa- heeft hij nog een hele Drtvereniging in dzande opgericht ZANDE - Dinsdagavond werd in ande de 'sportverenging Zuid- i opgericht, met als doel moge den tot recreatiesport te bieden de Zuidzandse bevolking. De trtniging wil in principe graag werken met andere verenigin- isportgebied in Zuidzande. jmoment van oprichting telde de ïreniging al 57 leden, die zich on- ieer bezighouden met voetbal. korfbal en hengelsport. Een 'plannen voor de toekomst is het Iseren van een spelmiddag en dis- ond voor de jeugd begin januari, men zich als verenging sterk om de langgekoesterde wens 'bevolking van Zuidzande, een portveld, te realiseren, doel te bereiken zullen op korte tacties worden gevoerd. Vrijdag tmber wil men in een openbare ering deze plannen aan de Zuid bevolking voorleggen. Deze zul- ir middel van een stencil van de- adering op de hoogte worden ge- t lopende zaken te regelen en de tare vergadering van 17 december niseren, is een voorlopig bestuur jesteld. Dit bestuur bestaat uit terbuyk, voorzitter; J. Vergouwe, Igmeester; A. Timmerman, se- isen de leden mevrouw E. M. Lu- Keijser, R. Versluys, A. Rijc- i A. van der Stoep, vergadering stellen deze voorlo- bestuursleden hun functie be- aarem kan een definitief bestuur worden. Eventuele kandida- innen zich opgeven bij A. Tim- tijd rondgevaren zonder bekeurd te worden", benadrukte mr Van Marion. De kantonrechter reduceerde de zaak echter tot wat hij noemde een admini stratieve kwestie van eigenwijsheid. N. had daar wel oren naar. Overigens zei hij de door de officier gewenste boete toch niet te kunnen betalen. „Onmoge lijk zolang er nog mosselboten met sportvissers uitvaren en wij in de haven moeten blijven liggen". N. hield de kan tonrechter verder voor dat de mossel schepen ongemoeid worden gelaten terwijl ze toch voor sportvisacitivitei- ten bepaald geen vergunning zouden hebben. Mr Van Solinge: „Als dat al zo is worden ze heus wel gepakt". Geirriteerd door een schuifelende me nigte toeristen op de Mol zou de Zierik- zeeènaar N. van L. met zijn auto opdrin gerig en luid toeterend te werk zijn ge gaan en zelfs bijna een kind hebben aangereden. De verdachte ontkende dit laatste stellig en voerde ook nog andere argumenten ter verdediging aan. Mr Van Solinge besloot de zaak aan te hou den en in een volgende zitting eerst eens de lezing van de politie te verne men. Want tegen Van L. zouden de ver balisanten gezegd hebben over zijn rij gedrag gehoord te hebben van omstan ders, terwijl in het proces-verbaal spra ke was van 'eigen waarneming' van het HOtldetl gebeuren. Dit behoort te worden opge helderd. vond de kantonrechter. Wegenkaart Overeenkomstig de eis bracht mr Van Solinge P. D. uit Ritthem een boete van 75 gulden in rekening. Een motoragent was wel bijzonder nauwlettend te werk gegaan, want die had. slaande aan rijksweg 18 onder Bruinisse waar genomen dat D. al rijdend een op het autostuur uitgespreide wegenkaart aan het bekijken was. zodat er geen sprake kon zijn van wat de kanton rechter omschreef als 'visueel contact met de weg". De agent was op zijn mo tor gestapt en had de jeugdige bestuur der tot staan gebracht, die echter niet erkende maar al evenmin ontkende. Een bijzonder vreemde reactie, stelde officier mr Van Marionvast. De kantonrechter was het geheel met de officier eens dat het proces-verbaal voldoende bewijs leverde tegen de ont kenning van de verdachte in. Want die had ter zitting uiteindelijk toegegeven dat de kaart toch wel op het stuur had kunnen liggen. „Maar ik keek er niet in", zo hield hij staande. B. M. uit Zierikzee kreeg een boete van Tijdens een strandwandeling te Renes- se waren twee honden van M. B. uit Dreischor er van door gegaan, waarna ze de wijk namen naar een jachtveld aan de Rampweg. De honden waren niet aangelijnd, wat op het strand was toegestaan, maar overigens ook niet mogelijk was omdat hun baas de riem niet bij zich had. De honden roken wild en waren achter twee konijnen aange gaan zonder ze overigens in de wacht te kunnen slepen. Mr Van Manon wees op de verplichting van B. oplettend te zijn om te voorko men dat de honden zouden kunnen gaan jagen. Hij eiste een boete van ne gentig gulden. De kantonrechter wilde echter niet zover gaan. B. toe te rekenen dat de honden uitgerekend over de dui nen naar een jachtterrein waren ge rend. „Dit kan met in zijn nadeel wor den gebracht", aldus mr Van Solinge. die dit tot uitdrukking bracht met het opleggen van een boete van vijfentwin tig gulden. MEDEWERKER CULTURELE RAAD IN VLISSINGEN: VLISSINGEN - „De Stichting Theater- bureau Zeeland kan op 1 januari met haar werkzaamheden beginnen". Dit zei functionaris K. Overdam van de Culturele Raad Vlissingen donderdag avond tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. Voorwaarde is wel, zo zei hij, dat de in de stichting deelne mende gemeenten akkoord gaan met de regeling en dat de 'oude stichting' (Cultuurspreiding Zeeland) wordt overgenomen. Het algemeen bestuur keurde donder dagavond de ontwerpstatuten voor de nieuwe stichting goed. Volgens de func tionaris heeft het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC), de statuten inmiddels ook goed gekeurd. Verder hebben twee van de 1ERSHAVEN - Tonnenmaga- uur: optreden volksmuzieken- iDe Perelaar. H/HAAMSTEDE - Ger. Kerk, concert. ■Westpoort, 20.15 uur: optreden matie 'Flos'. ENSZAND - R.-K. Kerk, 20.15 incert 'De Nachtegalen van Po- - St.-Llduinaziekenhuis, 20-21 lending radio Nightingale. 'BURG - Schouwburg, 20 uur: gende vlucht', blijspel door het lurgs Theater. kerk, 20.30 uur: project 'De met Diamanda Galas (sopraan) rles Santos (piano/zang). "5,30 uur: film 'Tre Fratelli'. AN GENT - Vlaanderenhal, 20 icert Golden Earring. BiGEN - Vestzaktheater, 20.30 ncert Schots-Bretonse folkgroep r- en, 20.30 uur: concert 'Sour tn 'Missile'. ZEE - Rode Kruisziekenhuis, 5.45 uur. uitzending Nomen Nes- OORSTELLINGEN OP ZOOM - Roxy 1,14.18.45 De boezemvriend, a.l.; in Vrouwtjes om bij aan te leg- H. 19 en 21.30 uur Blade run- Actueel I, 21.30 uur: Rocky IH. Actueel II, 21.30 uur: From Rus- love, 12 jr. Actueel III. 21.30 uur: Tales of 'madness, 16 jr. Grand, 19 en 21.30 uur: De boe- nd, al. -De Koning van Engeland. 20 loezemvriend. a.l.; 20 uur: Por- riepretpark. 16 jr.; 20 uur: Van meren des doods. 16 jr.; 20 en t Class of 1984,16 jr.; 22.30 uur: Ider van Place Pigalle, 18 jr. BURG - City. 19 en 21.30 uur: emvnend, a.l. JRG - Ledel. 20 uur. 20 uur: «kante pretpark. 16 jr. l'ZEN - Luxor, 20 en 22.30 uur: tmvriend. a.l.; 22.30 uur: The nor. 12 jr.; 20 uur: Tiger Joe. 12 'GEN - Alhambra I. 20 uur: ball. 12 jr.; 23 uur: Roze konijn- Bet hete spoor, 18 jr. 'ra II. 20 uur: Young doctors in it. 23 uur: Kentucky fried mo- ONSTELLIN'GEN JA TER MUIDEN - V.m. Raad- ;21 uur, 'Van 2.50 tot 250,-', ®Wemeformaatjes(tot 1912). -Galerie Bellemans. 10-18 uur: •en van Hans de Ruyter en illu- Anjo Mutsaars (tot 1/1/83). OP ZOOM - Markiezenhof, jc '50 jaar gemeentemuseum' SSE - Visserij- en oorlogsmu- »pend van 14-16 uur. BURGH/HAAMSTEDE - 'De Burght 10-12 en 14-17 uur: Rondom 'de bijbel', werken Abraham Blankers. DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland' en foto expositie 'Het avontuur van de natuur in 1982'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: recent werk van Gerard Menken (tot 7/ 1/83). Lunchcafé Stadhuis, 9-18 uur: oliever ven Guusje Inkel (tot 1/1/83). HEILLE- Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HEINKENSZAND - Bibliotheek, 13.30- 20 uur: keramiek van Hans Westerweel (t/m 31/12). HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: 'Feest der kleine formaatjes (t/m die in mei 1983 voor het eerst m Vlissin" vier betrokken gemeenten. Zienkzee, Goes, Middelburgen Vlissingen, inmid dels al positief gereageerd. „De statu tenwijziging kan in december door het bestuur van SCZ worden aangenomen, zodat de nieuwe stichting Theaterbu reau Zeeland die daarmee ontstaat in januari kan beginnen". Muziekschool Met betrekking tot de Zeeuwse Muziek school is sprake van een positieve ont wikkeling, zo bleek tijdens de vergade ring. De gemeente Vlissingen was aan vankelijk van plan uit deze gemeen schappelijke regeling te stappen. Het bleek echter niet mogelijk een gelijk waardige voorziening binnen de ge meente op te zetten. Bovendien is het beleid van het bestuur van de muziek school nu meer in overeenstemming met de wensen van de gemeente Vlis singen. Die had namelijk aangedron gen op meer projecten vanuit de mu ziekschool in samenwerking met het onderwijs. Daaraan is inmiddels tege moet gekomen, zodat de gemeente Vlis singen voorlopig afziet van verdere stappen op weg naar uittreding. De heer H, L. P. Lingier merkte vanaf de publieke tribune op dat dit nieuwe be leid van de muziekschool tot gevolg heeft dat deze instelling minder tijd be schikbaar heeft voor de opleiding van muzikanten van verenigingen. Het algemeen bestuur van de Culturele Raad ging tenslotte nog akkoord met de aanvraag van een subsidie van 22.500 gulden van het gemeentebestuur voor de zomeractiviteiten. Hiervan is 2500 gulden bestemd voor een muziek tentenproject. 5000 gulden voor de Ang- lo-Dutch Contest (een uitwisseling tus sen Engelse en Nederlandse showbands 9/1/83). gen wordt gehouden) en 15.000 gulden KAPELLE-Bibliotheek, 14-17 en 18-20 voor het tentenproject tijdens het uur: grafiek en olieverven van Ton straatfestival. Lamper (t/m 29/12). MIDDELBURG - Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum, 10-17 uur: litho's van Odilon Redon (Urn 6/1/83) en expositie HULST - Onder leiding van de heer P. voor blinden. Windt, maatschappelijk activerings- St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- werker in Zeeland en pastor J. ter tieken van Anneke Ruimschotel. Braak uit Hulst werd in de Sint-Willi- Informatie-avond over kerk in Hulst Vlissingsestraat 14, 14-19 uur: werken Ellen Flink-van Hemert. Galerie De Witte Swaen. 11-17.30 uur. werken Serika Goth en N. van Straalen (t/m 31/12). Antiekhandel Witte, 9-18 uur: werken Reijnier de Muvnck (t/m 31/12). SAS VAN GENT - Bibliotheek, 13.30- 17.30 en 18.30-20 uur: 'Kunst van het moederschap' (affiches) TERNEUZEN - Hal Ter Schorre. 11-21 uur: tekeningen van M. Boeye (tm 16/ 12). Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur: werken leden 'Segment' (t m 10 12). VLISSINGEN - Galerie Marquis. 13.30- 17.30 uur: 'December-salon', werken uit stock en recente aanwinsten (tm 2/1.'' 83). Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. Zaal Bellamy 19/Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: werken Gilbert van Swim- berghe. YERSEKE - 'Atelier Dam Twee', 10-18 uur: expositie over schaal- en schelp dieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: 'Stamboomonderzoek'. ZIERIKZEE-Galerie Borsboom. 10-17 uur: jaaroverzicht werken diverse kun stenaars (31/12). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor miheuklachtem Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. brordusschool in Hulst een informatie avond gehouden over de kerk in dienst van de samenleving. De bijeenkomst begon met een klankbeeld over dat the ma. waarna er uitvoerig werd gediscus sieerd over dat onderwerp. Voor de bij eenkomst bestond veel belangstelling. Burgemeester Ockeloen speldt E.A .J. Jacobs een medaille op bij de Cokes- fabriek in Sluiskil. Zeeuwse duivenbond steunt gehandicapten BIERVLIET -Tijaens de kampioenen- viering van de Zuid-Nederlandse Bond van Postduivenhouders te Gilze zullen ook de naturaprijzen verbonden aan de bondsconcoursen uitgereikt worden. De Zeeuwse bondswinnaars zijn: P. de Kort, Ossenisse; A. Comelis en Zn., Breskens en voor de tweedemaal naar R. Mahu. Kloosterzande. Namens de afdeling Zeeland van de ZNB zal de opbrengst van de liefdadig heidspoule op de vlucht Roodeschool een bedrag van 820,- uitgereikt wor den aan de voorzitter van de Gehandi capten Organisatie Zeeland. Van Schaick uit Breskens, die ook de door de firma Morres beschikbaar gestelde prijs aan de winnaar zal uitreiken. Wijkavond in Vlissingen VLISSINGEN - Donderdagavond 16 december is er een wijkavond in 'Het Woltershuis' in Vlissingen. Er wordt een quiz gespeeld en er zullen enkele bin go's gespeeld worden. De aanvang is 20.00 uur. Temeuzense biljartclub heeft weer voorzitter TERNEUZEN - Dc Temeuzense bil jartvereniging 'Niet Gekrijt en Toch Gewonneu' heeft een nieuwe voorzit ter. Woensdagmiddag, tijdens een le denvergadering in 'De Vriendschap (clublokaal van de vereniging), stelde de Terneuzenaar J. Wink zich verkies baar. Hij werd met algemene stemmen gekozen. NGTG moest het een jaar zonder voor zitter stellen, nadat Wink zich tijdens de vorige ledenvergadering had terug getrokken. Hij was het niet eens met het materiaalbeheer. Nu de vereniging binnenkort de beschikking krijgt over een btjna-nieuw biljart, bleek Wink be reid de draad weer op te nemen. De le den herkozen secretaris L. J. van de Zande en penningmeester D. de Reus. Materiaalbeheerder W. de Zeeuw trad af en was niet herkiesbaar. Hij wordt opgevolgd door W G. de Meijer. NGTG (de vereniging telt inmiddels twintig le den: er is al geruime tijd een ledenstop) overweegt nog voor komende zomer te starten meteen interne competitie. Een en ander is afhankelijk van de plaatsing van het nieuwe biljart. Begin januari is er de gebruikelijke feestavond, aange boden door de exploitant van het club lokaal. Die avond wordt ook de film "Van olifant tot biljartbal' vertoond. Diefstal gereedschap TERNEUZEN - Uit een container van het constructiebedrijf Fabncom op het terrein van de NSM in Sluiskil zijn woensdagnacht een boormachine en een haakse slijpmachine gestolen. Het gereedschap heeft een waarde van circa 1200,-. TERNEUZEN - Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen heeft donderdagmiddag vrijwilligers- raedailles opgespeld bij werkne mers van de Cokesfabriek in Sluis kil en van Philips in Terneuzen. Hij deed dat tijdens bijeenkom sten op de beide bedrijven. Bij de Cokesfabriek werden negen leden van de EHBO-ploeg en vier van de brandweer-ploeg onderscheiden. Bij Philips ging het om twee leden van de vrijwillige bedrijfsbrand weer. Jaartekens waren er bij de Cokesfa briek voor de leden van de brand weerploeg J. A. Adriaansen, R. E. de Block. R. A. Claes. J. J. Vinke (stuk voor stuk 20 jaar actief) en voor de EHBO-ers O. C. Pieters. M. J. Wullems, R. A. E. Bracke en J. A. Bracke (ook 20 jaar). J. A. van Arenthais van de EHBO-ploeg kreeg een jaarteken omdat hij al 15 jaar als EHBO-er optreedt. En een medaille was er voor E. A. J. Ja cobs, J. W. J. Andriessen. R. R. de Bruyne en K. I. Bruggraaf (allen tien jaar actief als EHBO-er). Bij Philips-Temeuzen werden A. Spierenburgen J. J. Wieland onder scheiden meteen jaarteken. Zij ma ken al 15 jaar deel uit van de vrijwil lige bedrijfsbrandweer. TRADITIE VOORTGEZET CADZAND - Het oecumenisch vor mingscentrum 'Hedenesse' in Cadzand organiseert - traditiegetrouw - een aantal winteractiviteiten voor men sen die de periode rond de feestdagen 'anders' willen doorbrengen. Van 23 tot en met 27 december worden in ge bouw 'Open Hof kerstgastendagen ge houden. Er kunnen maximaal 25 deel nemers terecht. De leiding berust bij Niko Peterse. „Ge bouw De Open Hof is dan een herberg, een ontmoetingsplaats waar mensen el kaar tijd en ruimte geven voor bezin ning en onderling gesprek. Waar geza menlijke ervaringen en gezelligheid een nieuwe bron zijn van aandacht en vreugde. Programma en begeleiding zorgen voor deze ontmoetingspunten en voor de nodige eigen tijd. We vragen aandacht voor de betekenis die we aan Kerstmis nog willen geven in ons eigen levensverhaal. We werken samen aan een onderlinge sfeer van openheid en ontmoeting. Velen, die om welke rede nen dan ook, opzagen tegen Kerstmis vieren in de eigen situatie, beleefden de kerstgastendagen ais een verademing, kwamen'weer even op verhaal om met nieuwe moed het dagelijks leven te her vatten", schrijft hij in een toelichting. Van 23 tot en met 27 december organi seert het vormingscentrum ook 'Verha lenderwijs', een werkprogramma onder leiding van Rens Stobbelaar. „Ieder stapt dit vijfdaagse programma binnen met zijn of haar levensverhaal. Allerlei verschillende verhalen: hoopvolle, ster ke, verdrietige, bemoedigende, mooie. Deze verhalen vormen uitgangspunten leidraad voor dit programma rondom de kerstdagen", laat hij weten. De groep van circa 20 deelnemers praat, schrijft, wandelt of speelt over en rond de verhalen en gaat intussen na wat 'het' kerstverhaal nog te zeggen heeft. De derde activiteit van 'Hedenesse' is een 'wintercirkel' van 18 december tot 1 januari onder leiding van Luk Scholten. „Terwijl het buiten koud is zoekt de mens beschutting rond de haardstede bij de warmte van het vuur en vrienden. Deze groepsweek (er zijn maximaal 25 deelnemers) draagt de sfeer en het ka rakter van het witte seizoen. Geduren de vijf dagen leven de deelnemers met elkaar en er ontstaat een onderlinge band van warmte en vertrouwen waar in van memand iets geëist wordt, maar waarin het mogelijk is om alles te de len". Alle drie de programma's bieden aparte activiteiten - onder eigen begeleiding - voor kinderen tot 12 jaar in gebouw Bron-Molenwater. Aardappeltennijnmarkt Rotterdam 9 december. Bintje 35-50 mm April: laten 20 70. bieden 20.50, slot 20.50 Stemming apnl prijshoudend. Openstaande posities apnl 10 wordt 231. Omzet april: 5x20.70,5x20 90, 5x20.50. Datg: april 15. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 9 december Bintje 50 mm opw. April: laten 25 40. bieden 25.30. slot 25 30. Mei 26.30. bie den 26.20. slot 26 20 Stemming april: prijs houdend; mei: prijshoudend. Openstaande posttiesapril- *31 wordt3096:mei: +12wordt 433. Omzet apnl: hoogste prijs 25 80. laagste prijs 25 30. laatste zaak 1x25 30. Mei: hoogste prijs 26 50. laagste prijs 26.10. laatste zaken 5x 26 20 Dag april: 135: mei 32. PAARDENMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Aanvoer 207 stuks. Prij zen (gulden per stuk): luxe paarden 1900-3150. voljarige 1650-2550. luxe 2,5- jarige merries 1450-2350, luxe 2.5-jarige hengsten 1350-2250, luxe 1.5-jarige mer ries 800-1750, luxe 1,5-jarige hengsten 750-1650, veulens luxe merries 550-1200, veulens luxe hengsten 550-1100. hitten 475-1300, shetlandse ponies (ruins) 200- 375, shetlandse ponies (merries) 250- 450; (per kgi: jonge slachtpaarden 5,50- 6.75, oude slachtpaarden 5,00-6,60. Han del: paarden rustig, ponies lui. COOP. VELUWSE EIERVEIUNG BARNEVELD Aanvoer 5 460.000 stuks, stemming kalm. Prijzen (gulden per 100 stuks): eieren van 50-51 gram 10.70,55-56 gram 11.10-11.40.60-61 gram 11.10-11.85,65-66 gram 10.95-11.85 EIERVEILING BARNEVELD Aanvoer 924.000 stuks, stemming traag. Prijzen (gulden per 100 stuks): eieren van 51-52 gram 11.05-11.20, 56-57 gram 11.15-10.75, 61-62 gram 11.10- 11.95, 66-67 gram 10.25-11.15. EIERMARKT BARNVELD Aanvoer ca. 850.000 stuks, handel rede lijk. Prijzen (in gulden) eieren van 48-54 gram 11.50-12.00 per 100 stuks, 2.40-2.22 per kg. 57-61 gram 12.40-12.50 per 100 stuks, 2.18-2.05 per kg, 64-67 gram 12.50- 12.60 per 100 stuks, 1.95-1.88 per kg. Marktbericht Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle van donderdag 9 december 1982. Golden Delicious: kl. 1 80 59-61, 70/80 50-60, 65/70 29-42, kl. 2 80 46-51,70/80 44-52,65/70 37. Jonagold: kl. 1 100/105 45,90 100 80.80'901.31. 70'80 1 25. kl. 2 90 100 37-44, 80 '90 52-77, 70/80 64-93. Winston: kl. 1 85 39. 75/85 36-54, 70/75 38-56. 65'70 36-40. 60/65 26-29, kl. 2 75/85 36. 70/75 36-38, 65/70 36, 60/65 25. Cox's Orange: kl I 80 82-1.01, 75'80 1.02, 70-75 80-96, 65.10 75-05, 60/65 53-60, kl 2 80 62-87, 75/80 82-93, 70/75 68-93.65/70 64-72.60/65 40-48.70/80 80-90. Zoete Ermgaard: kl. 1 70-80 1.24. 60-70 1.15, 55/60 61, kl. 2 50/55 29. kL 2B 60 19. Rode Goudreinette: kl. 2 85-95 46-57, 75/85 55-59. Doyenne du cornice kl. 2 80 92-98,70/801.03- 1.21, 65/70 90-1.11. 60/65 72-82. kl. 2 B 80 68. 70/80 66, 6510 48. Conference: kl. 1 65/751.21, kl. 2 65/7589-1.20.55/651.05-1.07,4582. Beurré Alexander Lucas: kl. 2 60/65 73.55/60 46. kl. 2B 65/75 37-38. 60.-65 29. Conference: kl. 2B 55/65 41-79, 50/55 34-51,26. Saint Remy: kL 1 80 55, 70/80 65-67, 6010 67-70, kl. 2 70/80 46.6010 43. 50/60 31-32. Gieser Wildeman: kl. 170/80 1.85, 6010 1 63-1 66. 55/60 1.46-1.47. 50/55 1.17-1.39, kl. 2 45/50 53. Voor verkoop Conference: kl. 2 6515 1.22, 55/65 1.15, 45/55 92. Voorverkoop Beurré Alexander Lucas: kL 1 65/75 96-98.75 98. Groenten: grone kool 28-44; prei 28-39; witlof 2.20; breekpeen 11; rode kool 10-23; andijvie 77; aardappelen 26. VOOR NIEUWBOUW OP 'JA VA TERNEUZEN - Het Algemeen Zieken fonds voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen gaat nieuw bouw plegen op het 'Java' in Terneu zen. Daar is het ziekenfonds nu óók al gevestigd. Het huidige pand, pal tegen over de watertoren, wordt in gebruik genomen door Willem Muller bv (het sleep- en bergingsbedrijf). De gemeen teraad van Terneuzen bespreekt don derdag de verkoop van ongeveer 2500 vierkante meter grond aan het zieken fonds. Met de transactie is een totaalbedrag van 625.000 gulden gemoeid. B en w me nen dat de bouw van het nieuwe kan toor, op een plaats tussen de openbare bibliotheek en het politiebureau, hele maal past in 'de gedachte totaalopzet van het Java'. „Wij menen dat de reali sering van het kantoorgebouw ook een goede aanzet zal zijn voor de verdere invulling van het gebied", schrijven b en w Er wordt nog onderhandeld over een aantal stroken grond rondom het ter rein. waarop het kantoorgebouw zal verrijzen. Neemt het ziekenfonds ook die stroken over - ze zijn bestemd voor de aanleg van groen - dan hoeft de ge meente zich over het onderhoud geen kopzorgen te maken Scliippersschool De gemeenteraad moet zich donderdag ook uitspreken over de toekomst van de openbare schippersschool 'De Loop plank'. Daarover wordt trouwens al een paar jaar gepraat. Ruim een jaar geleden al wilde de gemeente 'De Loop plank' samenvoegen met de openbare lagere 'De Zonneschool'. Maar omdat het rijksbeleid nog niet al te duidelijk was, kwam daarvan voorlopig niets. Na overleg met soougtiy^ den lande is nu besloten van de schip persschool een afdeling van 'De Zonne school' te maken. Het betekent dat bei de scholen werken met één hoofd en verder in alle rust aan de toekomstige integratie kunnen blijven werken De afdeling moet wél worden gezien als een zelfstandige school met een eigen leer plan. lesrooster, groepsindeling, huis vesting en dergelijke. Uitvoering van de plannen in nog wel afhankelijk van een rijksbijdrage De ouders gaan erin ieder geval mee akkoord, temeer daar er inde praktijk van alledag weinig of niets ver andert. De raad moet volgende week verder de subsidies voor emancipatie-activitei ten in '83 verdelen. Ook aan de orde komt tenslotte een aanpassing (vier procent) van de onroerend-goeabelas- ting. DE BEVELANDEN 11-12 DECEMBER 1982 Alarmnummer: 01100-14444 Artsen: Goes: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 23.00 uur: D. W. Thijssen, Zonne- bloemstr. 2a. tel. 15003. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00-10.30 uur en 17.00- 17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer-Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten en A. M. A Harten- Heilig. G. A. C. Aamoutse en D. P. van Driel wordt waargenomen door A. P v. d. Vlugt. Veerweg 6. Wolphaartsdijk. tel. 01198-1231 Boodschappen zo moge lijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vrijdag 18.00 uur tot ma. 8.30 uur JA Fortrie. Clara's Pad 31 Heinkenszand. tel. 01106-3074. Hansweert. Yerseke: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: P. Polderman, Yer seke, tel. 01131-1300. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 uur en 17 00- 17.15 uur Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zo. 22.00 uur A. Plaisier, Kruiningen. tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoed gevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Hee- renhoek: de praktijk van de artsen J Geldof. J. M A. Kole, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door E. Th. Klap wijk. Monsterweg 8, Borssele. tel. 01105- 1203. Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. zat. 8 00 uur: H. J. Entink, Kloetinge. tel. 01100-16857 Lichtgewonde bij botsing Zierikzee ZIERIKZEE - Een vrouw heeft woens dagmiddag omstreeks vijf uur lichte verwondingen opgelopen bij een aanrij ding op de kruising van de Lange Blok- weg en de Gooikesweg bij Zierikzee. Automobilist G. van D. uit Dreischor, die uit de Gooikesweg kwamverleende daar geen voorrang aan een auto. be stuurd door mevrouw K. de W.-S. uit Dreischor Bij de botsing liep mevrouw De W. lichte verwondingen op. waar voor zij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Beide auto's werden ge heel vernield en moesten worden weg gesleept. Noord-Beveland: de praktijk van J. A. van Arkel wordt waargenomen door B. J. H. Hasker, Kamperland, tel. 01107- 1338. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. De praktijk van J. A. Kersseboom wordt waargenomen door W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-304. Spreekuur voor spoedgeval len 11.00-11.30 uur. Chirurgendienst: Dr. R. R. van Dam, tel. 01100-20612. Tandartsdiensten: A. G. H. Laumen, Clara's Pad 71, Hein kenszand, tel. 01106-1288. Spreekuur zat.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur. Apotheek: De Goesche Apotheek. Klokstr. 19, teL 27104. Geopend voor spoedgev. zat 8.30-17 30 uur; zondag 10 00-11 30 uur en 16.00-18.00 uur. Centr. post ambulance vervoer, tel. 01100-14444. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Kruiningen: J. C. M. Huige. Rav. de Groene Jager 2a. Goes, tel. 01100-28866. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: de praktijk van dr. M P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2. Heinkenszand, tel. 01106- 1290. b.g.g. 01100-20656. Visites zo mo gelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg. (kleine huisdieren): mevr. L Huiskes-Comelisse. Molen laan 24. Yerseke, tel. 01131-2756. Walcheren: dierenartsenpraktijk Oost- kapelle. tel. 01188-1443. Spreekuur 13.00 en 19.00 uur Oude Domburgseweg 33a. Consultna telef. afspraak. Visites aanvragen (£9 uur. 74Wijkverpleging: Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: zuster M. Zandee, tel. 01100-27037. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Hecrenhock, Heinkenszand. Nisse, El- lewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelandc. Kwadendammc. Hoede- kenskerke. Ovezande, 's-Heer-Arends kerke, 's-Hecr-Hendrikskinderen, 's- Gravenpolder. 's-Heer-Abtskerke: br. P van Netten. Lewedorp. tel. 01196- 13418. Zuid-Bevcland-Oost: zr. J. Quaak-Sin- ke. Elenbaasstr. 11. Kruiningen. tel. 01130-1828. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: zr. C Jungerius. Hankenstr. 6. Wilhel minadorp. tel. 01100-13666.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 23