'OGp Fraanje: geen sprake an verruwing in korfbal HUBERT VAN DER DUIM WINT DE EERSTE SLAG VAN GUSTAFS0N WERELDTITEL VAN DER WAL 'ERONTWAARDIGING BOYCOT RUSSEN TOERNOOI WIJK AAN ZEE Björn Borg moeizaam in de halve finale PZC/sport ,EUWSE TOPARBITER LAAKT BRANDBRIEF AFDELINGSSCHEIDSRECHTERS ib Stevens t af voor Malta ;n problemen jr Arnouts en i der Smissen Verrassing in hoofdklas van Walchers zaalvoetbal Didier Pironi Vlissingen krijgt de belangrijkste atletiek evenementen 'rERDAG 4 DECEMBER 1982 13 AAN' ZEE - Ondanks een eerdere ■gging van de schaakbond van de (et-Unie grootmeesters af te vaar- i naar het 45e hoogovens schaak- iooi te Wijk aan Zee zullen van 14 1 januari geen spelers uit dat oost- land deelnemen. Uit de telexbe en. die het toernooieomite heeft jngen, blijkt dat de Sowjctrussi- schakers moeten thuis blijven it Viktor Kortsjnoi. die enkele ja- eleden de Sowjct-Unie de rug toe- Ie. op de deelnemerslijst staat, -oor kort verkeerde het toernooi- comité in de veronderstelling dat Jocri Balasjov. Lev Psakhis en Michael Tal voor de Sowjet-Unie in de grootmees- tergroep zouden uitkomen ondanks de aanwezigheid van Kortsjnoi. Op 19 juli van dit jaar heeft het toer- nooicomité per brief twee grootmees ters uit de Sowjet-Unie uitgenodigd. Deze invitatie was vergezeld door een lijst van alle andere genodigden, onder wie Kortsjnoi. Op 28 augustus ontvin gen de organisatoren een telex van de schaakbond van de Sowjet-Unie, waar in stond dat twee grootmeesters zou den worden afgevraardigd Vervolgens kreeg men in Wijk aan Zee op 11 okto ber per telex het bericht vanuit de Sow jet-Unie dat men twee namen kon kie zen uit de grootmeesters Tal. Balasjov en Psakhis. Het toernooicomité liet daarop wegen dat alle drie spelers wel kom waren. Pas op 22 november bleek dat de Sow- jetrussische schaakbond het afvaardi gen van spelers voor het hoogovens schaaktoernooi toch weer verbond aan het niet deelnemen van Viktor Kortsj noi. In een telexboodschap van 22 no vember stond: „Tal. Balasjov en Psak his kunnen alleen deelnemen bij afwe zigheid van Kortsjnoi", waarop het toernooicomité antwoordde dat deze voorwaarde onaanvaardbaar was. Donderdag werd het definitief duide lijk dal er geen grootmeesters uit de Sowjet-Unie in Wijk aan Zee achter het schaakbord zullen zitten. Het telexbe richt met de volgende tekst was wat dat betreft duidelijk genoeg: „De Sow- jet-schakers zien geen kans aan het toernooi in Wijk aan Zee in januari Het toernooicomité is bijzonder veront waardigd over deze gang van zaken. Men acht met name het eenzijdig ver breken van een schriftelijk aangegane overeenkomst duidelijk in strijd met het standpunt van de wereldschaak bond! FIDE betreffende boycots en het FIDE-reglement voor de organisatie van toptoernooien Het comité zal over de zaak een klacht indienen bij de FI DE Afhankelijk van de uitkomst van de behandeling van deze klacht zullen de organisatoren van het Hoogovens- toernooi zich nader beraden over het te volgen uitnodigingsbeleid voor de toe komst. Op korte termijn zullen nu drie nieuwe deelnemers voor de grootmeestergroep moeten worden uitgenodigd. De over gebleven spelers zijn: Andersson (Zwei. Browne (VST). Kortsjnoi (Zwi). Nunn (Engi. Olafsson (IJsb. Ree (Nedi. Ribü iHoni, Scheeren iNed) Seuawan iVSt), Sosonko (Nedi en Van der Wiel (Nedi. UW- EN SINT-JOOSLAND - Een kleine maand geleden stuurde het Zeeuwse afdelingsbestuur de Nederlandse Korfbal Scheidsrechters Vereniging een brandbrief naar de clubs. In bloem- taal werden alle beoefenaars gewezen op de onrustbarende toename van agressie en wange- tegenover deharbiters. In woord en daad. zo stond er duidelijk onderstreept in dat schrijven, sns werd er melding gemaakt van lasterlijke taal aan het adres van „echtgenote's van ons idsrechterskorps". De Zeeuwse F-side leek ontmanteld. Niet iedereen is echter gelukkig met schrijven. „Afgaande op mijn ervaringen is het allemaal sterk overdreven", stelt Toop Fraan- t Nieuw- en Sint-Joosland. „Ik fluit al zestien jaar en ik kan niet zeggen dat er in die tussentijd is veranderd. Behalve dan dat er veel opener wordt gereageerd. Maar potdorie... dat hoor je oon om je heen toch ook!" (je is in Zeeuwse korfbalkringen ;ezaghebbende stem. Hij is ex- Jtter van de Scheidsrechters Ver- ig. maakt momenteel deel uit van stricts districts-scheidsrechters- lissie en het afdelingsbestuur. Bo- sn behoort hij met drie anderen n Meesen. Jaap van Spronsen en den Doelder) tot de hoogstflui- korfbalarbiters van Zeeland. Hij lus wedstrijden op een aanzienlijk niveau dan de afdeling, maar zelfs op dat hoge peil is er geen enkele sprake van dat wedstrijden uit de hand lopen of zelfs maar te hard zouden zijn. De brief aan de clubs is een uitvloeisel van enkele incidentjes. Een uitlating van een coach aan de PZC over de zijns inziens zwakke leiding van een arbiter en een voorval waarbij een scheidsrech ter betoogt dat er een bal opzettelijk tegen hem aan is gegooid, zonder dat hij dat overigens met eigen ogen heeft kun nen vaststellen. „Normale menselijke reacties", noemt Fraanje dat. „Dingen die je in deze tijd kunt verwachten. Men ...sterk overdreven... t'-Huub Stevens is niet beschik- oor de interlandwedstrijd Mal- jerland, die op 19 december in vordt gespeeld. De 29-jarige ver- r van PSV wordt zes dagen voor üuropese kwalificatiewedstrijd ziekenhuis opgenomen voor een rje aan een heupgewricht, j [geval gaat het clubbelang voor", ^bondscoach Rijvers. „PSV wil ■"s weer fit hebben na de wmter- Sn dat zou niet kunnen indien s pas na de wedstrijd tegen Mai lt opgenomen." EILLE - Van der Smissen, en s tweede Nederlander Jan Ar- hebben vrijdag tijdens het Eu- ec biljartkampiocnschap anker ;c>ïl/2 in Marseille geen enkel ge- ivfilopen. Pas tegen Grethen (Van Klissen) en Stenzei (Arnouts) be- t toernooi voor hen echt. Vooral ;s liet zien ondanks alles nog zin ïrste individuele titelstrijd van zoen te hebben, serie van 209 etaleerde de bil- te"iit Etten-Leur zijn toegenomen i. AUeen Stenzei <229» en Gren- 88) kwamen op de openingsdag En acht beurten bracht de Neder- kampioen in het moeilijkste /eijotskader Jose Galvez zijn twee- ufrlaag toe. r Smissen, titelhouder met een re van 40.05, maakte korte met- Jt de figurerende Wijnen. Na wat elwerk was een serie van 120 in 9 inde beurt voldoende om Wijnen ilf beurten terug te wijzen, tweede partij van vrijdag ont- Van der Smissen de Belgische '_3 )en Buyle, die met injecties op de yas geholpen. Tot een normale ^()leek de door zware angina ge- e speler uit Lokeren niet in staat. 1 in een winterjas en met het i de handen keek de Vlaming toe vijfvoudige Europese kampioen eiste aantal caramboles in acht i bijeentikte. groep B na vier ronden: •n 3-6 288 45.00:2 Van der Smissen 3-6 12 Wijnen 3-2 86 18.63,4 Labeve 4-2 04 j Buyle 3-0 60 7 00. I groep A na drie ronden is: s 2-4 209 46.15.2 Stenzei 2-4 22942.85; towski 2-2 94 15 20; 4 Galvez 3-1 108 Vierat 3-1 56 10.21 SAO PAOLO - Jannes van der Wal (26) kan niet bogen op een indruk wekkende lijst titels. Voordat hij vrijdag het hoogst denkbare in de damsport behaalde had hij er slechts twee: jeugdkampioen van Nederland in 1975 en nationaal se niorenkampioen in 1980. Toch is Van der Wal al vele jaren een van de-meest gevreesde groot meesters ter wereld. Zelfs oud-we reldkampioen Anatoli Gantwarg heeft al jaren ontzag voor hem. Na dat hij tot ongenoegen van zijn ou ders in het Friese Tjalleberd de mulo vroegtijdig verliet, wierp hij zich als een bezetene op het dam spel. dat bij hem meer interesse opwekte dan algebravraagstuk- ken en logaritmetafels. Van der Wal ontvluchtte min of meer het ouderlijk huis en koos voor een zeer bescheiden optrekje in Groningen. De kluizenaar heeft daar damtechnisch heel wat uitge broed en later aan de praktijk ge toetst. Hoewel hij nog maar twee titels op zijn naam heeft, heeft hij aan vele invitatietoernooien en wedstrijden deelgenomen, steeds met zeer redelijke resultaten. Ook is hij al jaren al vaste deelne mer aan het nationale kampioen schap. Op grond van zijn resultaat daarin werd hij door de KNDB af gevaardigd naar de zonale toer nooien te Arta Terme 1980) en Bor deaux (1982). Via Arte Terme. dat hij won. plaatste hij zich voor de WK eindronde in het Malinese Ba mako. Uit 22 deelnemers bezette mj daar als tweede Nederlander de vijfde plaats. Via Bordeaux kwalificeerde hij zich voor het toernooi in Sao Paulo. dat zo succesvol voor hem verliep. Met acht overwinngen toonde hij zich de produktiefste speler in het toer nooi Het wereldkampioenschap van Van der Wal kan niet los gezien worden van de absentie van de grootmeesters uit de Sowjet-Unie. Door moeilijkheden met de visa za gen de Russen op het laatste mo ment van deelneming af, hetgeen het WK tot een Nederlands onder onsje degradeerde. Toch verdient Van der Wal dit wereldkampioen schap zeker. Hij etaleerde grote strijdlust, meer in ieder geval dan titelverdediger Harm Wiersma. bij wie prolongatie niet in de financiële kraam paste. Hij lonkt naar de lu cratieve revanchematch die in 1983 op het programma staat. De uitslagen in de dertiende en laatste ronde zijn: ClerclNed)- DialloiSen 1-1. Van der Wal (Ned) - Traore (Ivo) 1-1. N'Diaye (Mali - Verpoest (Bel) 2-0. Bastiaannet (Nedi - Kaplan fVSti 1-1, Franca (Bra) - Autar (Suri 0-2. Wiersma (Ned) - Kouassi (Ivo) 2-0. Da Silva (Bra) - Gurnard <Fra) 0-2. De eindstand in het wereldkampioen schap is: 1 en wereldkampioen Van der Wal 20 punten, 2 Clerc 19. 3 Wiersma 18. 4 Ka- plan 16.5 Bastiaannet en Gulmard 15, 7 Kouassi en Nidaye 14.9 Diallo 13.10 Au tar en Traore 11, 12 Verpoest 9, 13 Da Solva 6,14 Franca 1. uit zich nu eenmaal gemakkelijker". De 36-jarige Zeeuwse fluitist weet waar hij over praat. Jarenlang was hij wijkagent in Nieuw- en Sint-Joosland en daar heeft hij de veranderingen in het maat schappelijk verkeer duidelijk waarge nomen Logisch Daarom kan hij ook best hegrijpen dat er tegenwoordig wat meer wat gepraat in het veld. Ook tegen de scheidsrech ter. „Ik zie nog wel eens hoofdklasse wedstrijden. Ik ken en ploeg, waarin een jongen speelt, die door de week in Amsterdam in een opvangteam voor drugsverslaafden werkt. Wat heeft die een hele week niet te verwerken? Dan is het toch logisch dat ie zich in een wedstrijd eens een keer met een op merking afreageert", aldus Fraanje. Dat scheidsrechters zich daar druk over maken ligt naar zijn opvatting dan ook aan een verkeerde instelling. „Som migen gaan naar een wedstrijd met de gedachte dat ze moeten laten zien hoe het moet Dan hebben ze wat te vertel len. iets wat ze misschien in de normale maatschappij niet hebben. Je hoort dan ook meer klachten over zogenaam de belediging van de scheidsrechters dan over het toebrengen van leed aan andere spelers. De meeste waarschu wingen worden gegeven omdat de scheids rechter zich op zijn tenen ge trapt voelt". Sociaal spel Van een verruwing van het korfbal wil Fraanje dan ook niet spreken. De arbi ter uit Nieuwland heeft daar ook wel een verklaring voor. „Korfbal is een erg sociaal spel en agressie is juist a- sociaal. Dat past daar niet in. Boven dien is het een familie-sport. Er gaan dikwijls veel familieleden en kennis sen mee, waardoor je je in het veld minder snel zal laten gaan. En natuur lijk is volgens mij het feit dat er vrou wen meespelen een extra stimulans om je te beheersen". Verder wordt in het korfbal, meer dan in andere teamsporten als voetbal, zaal handbal en basketbal, streng de hand gehouden aan de regel dat lichamelijk contact strikt verboden is. Sterker nog, het is niet eens toegestaan om op doel te schieten als de bal duidelijk verde digd wordt Bij schotpogingen klinkt dan ook dikwijls het snerpende fluitje van de arbiter over het speelveld. „Te vaak", luidt de opvatting van Fraanje. „want over dat verdedigend doelen be staan nog al wat misverstanden. Er moet aan vier voorwaarden zijn vol daan voordat je daarvoor mag fluiten. De belangrijkste is dat de verdediger rechtopstaand binnen armafstand van de aanvaller moest staan Zodra je dus ook maar niets voorover staat is het al niet meer verdedigd" Het is een regel matig terugkerend onderwerp van ge sprek onder scheidsrechters. Vaker be sproken dan de verruwing, betoogt Fraanje. „En wanneer het met de bele digingen toch wat te gek wordt, zijn de reglementen toereikend genoeg om er tegen op te kunnen treden", besluit hij. Björn Borg in actie tijdens zijn partij tegen Gottfried ANTWERPEN - Met nauw verholen opluchting hebben de organisatoren van het Antwerpse tennisspektakel vrijdag in de vroege avond de uittocht aanschouwd van Brian Gottfried. Ruim twee uur lang hield de gedegen tennissende Amerikaan tijdens de kwartfinale de verantwoordelijken in het onzekere of het eerste optreden van Björn Borg in Antwerpen niet meteen zijn laatste zou worden. Maar tegen het einde vermande de Zweed, die onge twijfeld de fluitconcerten van Barce lona nog in de oren hoorde klinken, zich en gaf hij met een zege van 6-7 (6-8). 6-3.6-4 blijk toch nog enige interesse te tonen voor de vette prijzen, die de or ganisatoren met sinterklaas willen verdelen. McEnroe moest zich zichtbaar inspan nen om tegen Smid de vereiste concen tratie op te brengen, De Tsjechen liggen hem blijkbaar niet. Woensdag verloor hij na rijf matchpun- ten te hebben gehad in Barcelona voor de achtste achtereenvolgende maal van Lendl en vrijdag gaf hij klakkeloos de tweede set met 6-0 aan Smid af. Dat hij uiteindelijk met 6-1,0-6.6-3 won. had hij hoofdzakelijk te danken aan het feit. dat de stevige Tsjech de wederzijdse an tipathie zo ver dreef, dat hij de tegen stander op het Lichaam probeerde te ra ken in plaats van simpel de punten bij elkaar te rapen. McEnroe was fit genoeg om die aanslagen te ontwijken. De uitslagen uit de kwartfinales zijn: Ivan Lendl (Tsj) - Jan Gunnnarsson (Zwei 6-2, 6-2; Bjóm Borg (Zwei - Brian Gottfried (VS) 6-7. 6-3. 6-4: John McEn roe (VS)-Tomas Smid (Tsj) 6-1.0-6.6-3. Mats Wilander (Zwe) - Yannick Noah (Fr) 7-6 (7-5), 6-4. ASSEN - Op dezelfde baan waar tien maanden geleden de viering van de wereldtitel volledig uit de hand liep. won Hilbert van der Duim vrijdag avond de eerste slag in het nog prille nieuwe seizoen van Tomas Gustafson, de Europese kampioen. Op de ope ningsdag van de interland tegen Zwe den wees de Nederlander in Assen een van zijn grootste Scandinavische riva len terug met een imponerende sprint- tijd (39.10). waarmee hij ook sneller was dan de specialisten van de korte afstanden. De Zweden kwamen er over de gehele linie trouwens haast niet aan te pas. waardoor het Oranje-twaalftal, dat in de tussenstand met 47 punten verschil leidt, op een forse overwin ning afgaat. Gustafson moest in het rechtstreekse gevecht met Van der Duim voor zijn doen veel terrein prijsgeven en ging meer dan een volle seconde later over de eindstreep. „Op de rechte stukken ging het vrij behoorlijk, maar de boch ten reed ik ronduit slecht", stelde de Zweed later vast. Voor hem heeft de zeer vroeg m het seizoen geplande lan- denwedstrijd weinig waarde „Het is een mooie gelegenheid om iets uit te proberen. Op de langere afstanden wil ik zo'n vlak mogelijk schema rijden Dat is eigenlijk alles. Echt hard rijden hoeft pas over anderhalve maand", merkte Gustafson laconiek op Gas terug Dat laatste geldt natuurlijk ook voor de Nederlanders, die nog volop bezig zijn met hun conditionele voorberei ding op de komende winter. Er is voor de strijd tegen de Zweden wel gas te rug genomen in de training, maar de komende weck wacht de selectie van bondscoach Henk Boer nog veel licha melijke arbeid. Pas daarna staat de training in het teken van vormgroei en volgt over twee weken de jaarlijkse landenontmoeting met de Noren, die een betere graadmeter is dan de onge lijke strijd met de Zweden. Voor het zelfvertrouwen van Van dei- Duim kan hel in elk geval geen kwaad dat hij Gustafson een tik toebracht. Op de 3000 meter verloor de Zweed, die het wereldrecord op de 10 kilometer in han den heeft, bijna drie seconden op Van der Duim. Toen was Gustafson trou wens gekoppeld aan Fnts Schalij, maar ook een ritzege was niet voor de blonde Scandmavier weggelegd. Gustafson reed wel. zoals hij van plan was. egale rondetijden, maar ze waren te lang zaam om in de buurt te blijven van Schalij, die de 3000 meter won. of schoon hij niet bijster geïnspireerd reed. „Schalij kan zich voor dit soort wed strijden veel moeilijker opladen dan Van der Duim", merkte Henk Boer op. Schalij perste er op de 500 meter amper een sprint uit. Hij reed in elk geval niet agressief en vond het enkele tientallen meters voor de finish al welletjes Met veel meer animo verscheen Hein Vergeer op het Asser kunstijs, dat had te kampen met mistaanslag die presta ties van hoger gehalte dwarsboomden. Vergeer maakte al eens eerder deel uit van de kernploeg, maar bleek toen nog met rijp voor de seniorenselectie. Na een jaartje jong-Oranje is hij sterker dan voorheen teruggekeerd op het voorste plan en de eerste schermutse lingen in het seizoen zien er voor hem zeer hoopvol uit. Natuurlijke snelheid Hij wrong zich tussen Van der Duim en Schalij in liet klassement en nam een royale voorsprong op Kramer. Vergeer beschikt als een van de weinigen van de jongere lichting over voldoende na tuurlijke snelheid, wat in het huidige topschaatsen bitter nodig is. De Neder landse junioren, althans het drieman schap dat tegen de Zweden aantreedt, ondervonden dat het bij hen daaraan schort. Ze verloren de 500 meter het geen tevens de enige Nederlandse ne derlaag was tijdens de acht onderde len die gisteren aan bod kwamen. Op de 1500 meter werkten de Nederlandse junioren het verlies weer weg. Ook de sprinters ondervinden weinig weerstand, waarbij het verrassend is dat Ketin het tussenklassement aan de leiding gaat De rij wordt gesloten door Carlberg. de enige Zweedse sprinter die internationaal in vrij hoog aanzien staat. Hij was vijfde op het laatste we reldkampioenschap. maar bleek in As sen niet vooruit te branden Het Zweed se gezelschap maakte daardoor een troosteloze indruk met oudgedienden als Johansson en Johan Granath. die als recreatierijder een plaats in de ploeg waardig werd bevonden De glorieuze tijden van het Zweedse sprinten zijn dan ook voorbij Terecht had coach Nüholl voor Ykema. Kuiper en Ket gekozen, want Uilkema en De Boer bleken in het omlijstende programma niet sneller dan het uitver koren trio De piepkleine damesploeg stuitte op onverwacht verzet van An nette Carlen. die beduidend sneller dan Ina Steenbruggen en Alie Boorsma de 1500 meter aflegde. Voor de op handen zi.)nde totaal-overwinning op de Zwe den zal dat echter weinig uitmaken. De standen zien er als volgt uit: Nederland-Zweden 24-12 Stand na de eerste dag 48.5-23,5. Individueel klassement- li Van der Duim 81.661 2 Vergeer 82 343; 3 Schalij 82 486. 4 Gustafsson 83.265. 5 Kramer 83 48!. 6 Bengtsson 83.701. 7 Magnusson 83 913: 8 Junell 85 833 Stand sprinters Nederland-Zweden 13-8. Stand na de eerste dag 28-14 Individueel klassement sprinters 1 Ket 79.035: 2 Kuiper 79 120: 3 Granath 79.435.4 Ykema 79 670.5 Johansson 80.455 6 Carlberg 81.185. Stand junioren- Nederland-Zweden 15-6. Stand na de eerste dag 23-19 Individueel klassement 1 Konig 83.930.2 Jakobs83 953: 3 Magnusson 84.253.4 Brugmans 84 473: 5 Karlberg 84,540: 6 Koopmans 84.750. Stand dames Nederland-Zweden 5-5 Stand na de eerste dag 12-8. Individueel klassement 1 Boorsma 89 783. 2 Carlen 89.933 3 Steen bruggen 90.296: 4 Palle 92.075. VLISSINGEN - Het team van Astoria/ ZO F heeft in de Walcherse hoofdklas zaalvoetbal voor een regelrechte sen satie gezorgd door het hooggeklasseer- de Hooizolder met maar liefst 8-2 te verslaan. Met snelle counters liep het verdedigend acterende Astoria zijn te genstander onder de voet. De paniek bij Hooizolder was groot, ge tuige de twee treffers in eigen doel. De zes reguliere Astoria-oals kwamen van Nico Knol <4x) en Tonny Doeland <2x). De tegendoelpunten kwamen van de voet van Henk Willemse en John Taha- pary. Brammetje Dump - Veldzicht Verrassend was ook de 3-2 zege van Veldzicht op Brammetje Dump. De op gaande lijn van Veldzicht zette zich nu dus voort. In een aantrekkelijke partij kwam de bezoekende partij eerst op voorsprong door een goal van Wim van de Berg (0-1. tevens ruststand), waarna John But de gelijkmaker produceerde. Twee treffers van Leo Roelse brachten de afstand (1-3) en Brammetje Dump kon daar via Wim Groenewegen maar één doelpunt tegenover zetten. Hertel - Sport Stijl Sinke Koploper Sport Stijl Sinke won de wed strijd tegen FC Hertel zonder veel over tuiging. De Middelburgers sloten de eerste helft af met een 2-0 voorsprong door doelpunten van Hans Carol en Ni co Koster, maar lieten geen grote in druk achter. Richard van Es bracht Hertel terug naar 2-1 maar in dezelfde minuut bracht Gert Booy het verschil weer terug naar twee punten (3-1). Uit een vrije trap maakte Wim Koster er 4-1 van en ook het vijfde doelpunt van de koploper kwam van de voet van deze speler Lion van Luyk scoorde nog een maal voor Hertel tegen. Keeper Ad Ver meulen had door fraaie reddingen een groot aandeel in de zege van de Middel burgers. Audi Poppe - Maartense Tapijt Maartense Tapijt kreeg voor de tweede maal een 5-0 reglementaire overwin ning toegespeeld. Ditmaal kon VW Au di Poppe geen team op de been bren gen. De ploeg miste enkele spelers om dat VC Vlissingen een wedstrijd inlaste, kon Audi niet beschikken over Ad Seen en Rob Baljeu. reden om niet te spelen. De stand is: Sport Stijl Sinke 10 9 0 1 18 38-18 MaartenseTapüt 10 7 3 0 17 41-14 Hooizolder 11 7 0 4 14 54-39 Brammetje Dump 11 6 0 5 12 31-29 Roovers Sport 10 4 2 4 10 24-20 Astoria-ZOF 12 4 2 6 10 36-47 VW Audi Poppe 11 4 1 6 9 30-35 FC Hertel 10 3 1 6 7 24-32 Veldzicht 10 2 1 7 5 21-43 Amgas 11 1 2 8 4 17-39 Het wedstrijdprogramma is. woensdag 8 december, sporthal Baskensburg, Vlissingen. 21.50 uur FC Hertel - Asto ria ZOF. 22.30 uur Sport Stijl Sinke - Veldzicht; vnjdag 10 december, sport hal Voorborch. Middelburg, 19.50 uur Maartense Tapijt - Brammetje Dump. PARIJS - Bijna vier maanden nadat hij begin augustus bij de training voor de grote prijs van West-Duitsland op de Hockenheim-ring beide onderbenen brak, is de Franse formule 1-coureur Didier Pironi vrijdag uit het zieken huis in Parijs ontslagen. De 30-jarige Franse coureur mag zijn benen nog niet belasten en moet zich in een rolstoel verplaatsen. De vraag of Pi roni nog ooit in een formule 1-wagen kan rijden is nog volledig open. KLOOSTERZANDE - Zeeuwse at- letiekkampioenschappen voor se nioren en wedstrijden van de Zeeuwse ploeg zullen de komende jaren worden gehouden op de kunststofatletiekbaan in Vlissin gen. Dat was één van de belang rijkste beslissingen, die werd ge nomen tijdens de technische jaar vergadering van de afdeling Zee land van de KNAU (Atletiek Unie) donderdagavond in Kloosterzan- de. Op die vergadering werd de zomer kalender voor 1983 samengesteld en de „zwaarste" evenementen werden toegewezen aan Vlissingen. waar men sinds dit jaar de beschik king heeft over een kunststofbaan. Zo staat voor 7 mei de ontmoeting Zeeland-Rotterdam-De Kempen op het programma en wordt daar 10 september het dagprogramma van de Zeeuwse titelstrijd voor senio ren en AB-junloren gehouden. De zelfde locatie is er voor de steeple- kampioen schappen voor heren en AB-junioren (31 augustus) en de ti telstrijd meerkampen voor die ca- tegorien op 27 en 28 augustus. Voor een op 1 oktober te houden wed strijd voor AB-junioren zoekt men nog tegenstanders. Andere belangrijke data op de Zeeuwse atletiekkalender zijn: 14 mei: Zierikzee. Zeeuws kampioen schap CD-junioren; 28 mei. Goes, steeple-kampioenschap CD-junio ren; 15 juni; Hulst, Zeeuws kam pioenschap 200, 800 en 10.000 me ter; 17 en 18 juni: Terneuzen. Zeeuws kampioenschap meer kamp CD-junioren; 2 juli: Goes. Zeeland-West Brabantse Atletiek Combinatie voor CD-junioren en pupillen. De data van de pupillen- competitie luiden 23 april Terneu zen. 7 mei: Goes. 11 juni. Vlissin gen. 18 juni Middelburg; lOseptem- ber Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13