Twee zwaargewonden bij explosie garage Heikant Havenschap Vlissingen-Oost wil bundeling van LPG-activiteiten Raadslid Hontenisse wil mening gs over verkiezing wethouder v bcrco almanak jdfc kreuninigen 24 Hulst 19 kreuninigen Bewonerscommissies 'gepasseerd' over honden-kattenbesluit PZC/provincie Muziekhandel Goes en Middelburg failliet BIJ LASSEN BRANDSTOFTANK Vlissingse na ongeval overleden Andere jas van Lavooy! i Terneuzen Axel REACTIE OP RIJKSNOTITIE VRIJDAG 3 DECEMBER 1982 2' MIDDELBURG - Het ziet er naar uit dat zeven Zeeuwse personeelsleden van de muziekhandel Mossel en Versteege hun baan kwijtraken. De arrondissements rechtbank in Den Haag heeft het bedrijf, voornamelijk handelend in orgels, woensdag failliet verklaard. Zestig personeelsleden, werkzaam in dertien vesti gingen door het hele land, staan hierdoor op straat. Als reden voor het faillisse ment is de teruglopende vraag naar muziekinstrumenten genoemd. Op dit mo ment wordt nog onderhandeld over een eventuele overname van het bedrijf. Tot curatoren zijn mr A. W. Beelaerts van Blokland en mr G. Hooft Graafland, beiden uit Den Haag, benoemd. Mossel en Versteege had twee vestigingen in Zeeland. Het Goese filial tigd aan de Lange Kerkstraat; in Middelburg had het bedrijf een winkelpand aan de Lange Delft. Ook de vestiging in Bergen op Zoom. aan de Lieve Vrouwestraat, is na het uitspreken van het faillissement gesloten. Bij de hoofdvestiging in Den Haag was donderdag niemand aanwezig die op de ontwikkelingen wilde ingaan. Ook de bedrijfsleider van het Middelburgse filiaal, de heer P. H. Martin, weigerde elk commentaar, waarbij hij zich beriep op interne afspraken. De twee curatoren waren donderdag, mede in verband met de onder handeling over de eventuele overname, evenmin bereikbaar voor het geven van een toelichting. HEIKANT - Bij een bedrijfsongeluk in garage H. Kant in Heikant zijn de monteur J. L. van de V. uit Clinge en de vrachtautochauffeur R. C. R. uit Hulst zwaargewond geraakt. Van de V. is met tweedegraads brandwonden over het hele lichaam overgebracht naar het brandwondencentrum in Beverwijk. R. liep ernstige verwondingen aan de hals op. Hij werd naar het Sint-Liduinazie- kenhuis in Hulst vervoerd. Bij het lassen van de brandstoftank van een vrachtauto van de Oostburgse Bouwmaterialenhandeï ontstond een ontploffing. Het ongeluk gebeurde omstreeks half- elf. De chauffeur R. was met zijn auto naar de garage gekomen om zijn brand stoftank, die gasolie lekte, te laten repa- VL1SS1NGEN - de 39-jarige mevrouw Petronella Kakerissa-Soumcte uit Vlissingen is in de nacht van woensdag op donderdag overleden aan de ver wondingen die zij woensdagmiddag opliep bij een aanrijding op de Presi dent Rooseveltlaan in Vlissingen. Mevrouw Kakerissa kwam woensdag middag in botsing met een personenau to toen zjj plotseling met haar fiets de President Rooseveltlaan overstak in de richting van de Gildeweg. Zij werd met ernstig hersenletsel overgebracht naar het Bethesda-Sint-Jospehziekenhuis in Vlissingen waar zij donderdagmorgen omstreeks half drie overleed. Mevrouw Kakerissa was getrouwd en had drie kinderen. (ADVERTENTIE) FIïSTIVAI. kaarten in voorverkoop: NIIEUWI; FANOY BOEKHANDEL MlJilbK Korte Burg, Middelburg vanavond Prins van Oranje Goes NEW WAVE JAZZ en POPDICHTERS maandag Schouwburg Middelburg de potieke aspekten van Jan Wolkers in WOLK-BREUK - muziektheater van Willem Breuker en Lodewijk de Boer Bromfietser gewond bij botsing HULST - De bromfietser M. S. uit Vo gelwaarde is donderdagmorgen ge wond geraakt toen hij in de Moer- schansstraat in Hulst tegen een gepar keerd staande auto botste. Hij brak zijn pols en een arts bracht hem naar het ziekenhuis. Hoe het ongeluk is ontstaan is onduide lijk. S. kwam uit de richting van de Poorterslaan en zag blijkbaar de auto van A. D. uit Hulst over het hoofd. S. botste tegen de achterzijde. (ADVERTENTIE) KOUDER WEER... Enorme keus in: loden jassen (coats) jagersjassen in 5 kleuren Lammycoats winterjassen kort en lang regenjassen uitritsbare voering ZEEUWSE Bevalling De gebeurtenis moet nog maar on langs hebben plaats gegrepen in het Middelburgse Gasthuis, waar op de kraamafdeling een kersverse moeder lag bij te komen van een uren vergende zware bevalling. Op de stoel naast het bed zat de vader, die hevig transpirerend al die uren had zitten meelijden. En toen het familiale bezoek, ter stond na het uitlekken van de blijde gebeurtenis naar het ziekenhuis gesneld, zich rond het bed had ge groepeerd en een als woordvoer ster optredende tante namens het verzamelde gezelschap belangstel lend wilde informeren naar het ver loop van de doorstane uren, was het met de jonge moeder, maar de prille vader, die daarop reageerde met de woorden: ,JIou, het is me eigenlijk best mee gevallen". reren. Het was een haastklus. De chauf feur stak daarbij een handje toe. Het tweetal had de tank gedemonteerd en de gasolie eruit gehaald, voordat aan het karwei werd begonnen. Als gevolg van nog aanwezige gassen ontstond tij dens het lassen een explosie, waarbij de tank uiteen gereten werd. R. werd door rondvliegend metaal in de hals getrof fen en de kleding van Van de V. vatte vlam. De vrachtauto moet als verloren worden beschouwd. De cabine brandde geheel uit (men was naast de auto met het karwei bezig). Het is de politie nog niet duidelijk of de monteur de brand stoftank heeft ontgast, voordat hij met het lassen begon. De slachtoffers kon den gisteren nog niet worden gehoord. Na het ongeluk probeerde personeel van garage Kant het vuur te blussen met behulp van poeder- en schuimblus- sers. De Hulster brandweer sleepte de brandende vrachtauto uit de garage en maakte het karwei af. Ook aan de gara ge ontstond wat schade. SLUISKIL - Vergissen is menselijk, maar de ANWB lijkt wel erg ver heen. Een nieuwe wegwijze bij de brug van Sluiskil verwijst weggebruikers naar'Kreuninigen'. Daar zullen ze in Kruk ningen van opkijken. De cabine van de vrachtwagen brandde geheel uit. MIDDELBURG - Het havenschap Vlis singen vindt een beleid, gericht op bundeling van LPG-activiteiten in Vlissingen-Oost „met het oog op de huidige dunne' markt van het aller grootste belang". Het dagelijks be stuur van het havenschap zegt dat in een aanvullende reactie op de rijksno titie over het tussentijds beleid rond de grootschalige aanlanding van LPG .In de reactie geeft men de economi sche effecten aan van wat wordt ge noemd „het LPG-gebeuren" in het ha- venschapsgebied. Daarbij maakt men er melding van: dat in de LPG-sector nu zo'n 200 werknemers bezig zijn (scheepsagen ten, loodswezen, sleepdiensten, bootlie- denwacht, controle-diensten, douane, overheidszorg, terminal-personeel, on derhoud, medische verzorging), welk aantal bij uitvoering van de tweede en derde fase van Eurogas tot 300 zal oplo pen; dat in de transportsector sprake is van werkgelegenheid via de vaart van nu 350 zeeschepen per jaar en bij uit bouw van Eurogas van 600 zeeschepen, van nu 500 binnenschepen en later (uit bouw Eurogas) 1200 binnenschepen, plus 2500 wagons nu, en 7500 wagons later en 3000 tankauto's nu en 7000 tankauto's bij realisering van de twee de en derde fase van Eurogas; dat de jaarlijkse opbrengsten aan ha vengelden, erfpachten en dergelijke voor 1982 liggen op 3,8 miljoen en bij totstandkoming van de Eurogas-plan- nen op 6,2 miljoen te becijferen zijn; dat er tot nu toe in havenaanleg en terreinen 80 miljoen is geïnvesteerd, welk bedrag tot in totaal 280 miljoen zal stijgen bij uitvoering van de Euro-gas- plannen. Het dagelijks bestuur van het haven schap vindt, dat „ernstig rekening moet worden gehouden met een on voorziene wending wederom ten gun ste van de LPG-markt, bijvoorbeeld door een niet ondenkbare toekomstige Na de explosie was de ravage in de garage groot. Op de voorgrond de uiteengereten brandstoftank. GOES - Het gezamenlijk overlegor gaan van bewonerscommissies van be jaardenoorden op Noord- en Zuid-Be veland is boos op de Zeeuwse raad voor ouderen. De bewonerscommis sies vinden dat die Zeeuwse raad over hun hoofden heen een standpunt heeft ingenomen over het houden van grote re huisdieren in bejaardentehuizen. De raad bracht daar weliswaar een ge nuanceerd advies aan gedeputeerde staten over uit, maar was er uiteinde lijk voorstander van. W. GELDERLAND WIL KLAARHEID OVER AFSPRAKEN VOORAF KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser raadslid W. Gel derland (lijst L. Mangnus) heeft gedeputeerde staten ge vraagd om een standpunt in te nemen in de kwestie van de verkiezing van P. Mangnus tot wethouder. Gelderland is van mening dat wethouder Mang nus in een toespraak tot de raad begin september heeft la ten blijken dat hij al vóór de gemeenteraadsverkiezingen afspraken met de fractie A. Roctus had gemaakt met be trekking tot zijn wethouder schap. Sinds die raadsvergade ring zijn de opmerkingen van de wethouder aanleiding ge weest tot verhitte discussies in de raad. Wethouder Mangnus houdt staande dat hij geen afspraken vooraf heeft ge maakt Zijn opmerkingen in de septem- bervergadenng bewijzen niets, vindt hij. De problemen ontstonden pas goed toen in de loop van september de notu len kwamen. Volgens de oppositie (het CDA en de fractie L. Mangnus) was de toespraak van Mangnus. waarin de ge wraakte passage voorkwam, niet goed weergegeven. De bandopname werd nogmaals beluisterd en dat resulteerde in een aanvulling op de notulen, waarin de letterlijk uitgesproken toespraak van de wethouder was weergegeven. Gelderland heeft die aanvulling naar gs gestuurd. De gewraakte opmerking van Mangnus daarin luidt: ,.Ik heb dat (de wethoudersverkiezingen, red) vier jaar geleden ook meegemaakt hoe dat gaat. En dan geloof ik dat het praten met al die fracties bijzonder mooi, leuk en aar dig is, maar de handtekening staat na tuurlijk al heel vroeg ergens onder". Volgens Gelderland werd nadien 'be wust en zorgvuldig' vermeden die pas sage op te nemen in de notulen. „Een dergelijk politiek geladen opmerking moet wel degelijk genotuleerd worden. Ook de kiezer heeft recht op duidelijk heid". schrijft Gelderland aan gs. Gel derland wil nu van het college weten hoe het tegenover een dergelijke uit spraak staat en of hier inderdaad ge sproken kan worden van 'afspraken vooraf. Het Hontenisser raadslid meent dat een duidelijke uitspraak van het college van gs ertoe zal bijdragen dat de rust in de gemeenteraad weer keert. Gedeputeerde staten zullen in ieder ge val de gemeente Hontenisse vragen om te reageren op de brief van Gelderland. Het overlegorgaan van bewonerscom missies. gegroepeerd in de stichting welzijn voor ouderen, heeft in een brief aan het college van GS geprotesteerd tegen 'het besluiten nemen over hun hoofden heen over zaken die hen per soonlijk aangaan door 'een stel heren in Middelburg'. De bewonerscommissie stellen dat zij de formele vertegenwoordigers zijn van de bewoners van de bejaardenoorden. In zaken, die bejaardenoorden betref fen, wensen zij volwaardig erkend en se rieus genomen te worden. Zij wensen over kwesties als (wat zij noemen) 'het honden- en kattenbesluit' te worden ge hoord. De bewonerscommissies verklaren zich tenslotte tegen het positief advies van de raad voor ouderen om het opnemen van huisdieren in bejaardenoorden toe te staan. De Zeeuwse raad voor ouderen nam dit standpunt in in zijn vergadering van 26 oktober, na een uitvoerige discussie over de voor- en nadelen, en kwam in zijn advies aan GS tot de conclusie dat de uiteindelijke beslissing bij bestuur en bewoners van de bejaardenoorden dient te liggen. De raad komt weer bijeen op woensdag 15 december om 14.15 uur in het ge bouw van de Stichting Zeeland te Mid delburg. IADVERTENTIE /m deze dure tijd rond Sinterklaas is '11 forse korting toch mooi meegenomen Op iedere besteding van 100 gulden 25 gulden (hij 200,- dus 50 gld korting enz)1 Lwmodebw ^^GQES-.MIÜUELBI HG - V LISSINGEN oliecrisis". Men noemt het onvett woord om met de huidige marktgi vens elders te investeren in niet LPG-objecten; „temeer waar de in structuur in Vlissingen nagenoeg voltooid". Gebeurt dat wel, dan isi „rechtstreekse kapitaalvernietigi van 200 miljoen aan de orde en eern lies van 200 arbeidsplaatsen. Boi: dien komt de werkgelegenheid in vaar, gemoeid met de derde faset het tankpark, onderhoudsbaggerw: en reparatie-activiteit, aldus het venschapsbestuur. De notitie komt aan de orde in de ve| dering van de raad van bestuur of december. Daar wordt ook gesprol over de uitbreiding van de opent verlichting in het havenschapsgeb (kosten 85 mille) en over de - al eer aangekondigde - werken (baggeren grondophoging) als onderdeel van] uitbouw van Heerema/THC. In de r ten van 1,75 miljoen is 7 ton rijkssul die aangevraagd. j 1 Meijer Caravans j Axel failliet TERNEUZEN - De arrondissemef rechtbank in Middelburg heeft i? week Meijer Caravans bv in Axel li liet verklaard. Het bedrijf heeft I schuldenlast van ongeveer één mil/ gulden. Het caravanbedrijf ontplooide al md den geen activiteiten meer. Meijer hl geen personeelsleden in dienst, belid dan de eenhoofdige directie. Die j het faillissement al aan zien komenj faillissement is aangevraagd door I van de toeleveranciers van caravai! derdelen. aldus curator mr H. J. Q, chelman donderdagmiddag in Ten] zen. Hij voegde daaraan toe dat hetj het Axelse caravanbedrijf bergafwaf is gegaan na het faillissement vanj Belgische bedrijf De Roek. Meijer ij richtte veel werk voor dat bedrijf. -! Honderdste bietenschip in haven van Kortgene - KORTGENE - In de landbouwbj ven van Kortgene is donderdag h! honderdste schip, geladen met sd kerbictcn geregistreerd. Het wj het schip 'Cclia' met schipper j Schokkenbroek, die met 740 to; bieten aan boord de haven verlit Dit was voor het gemeentebestui van Kortgene aanleiding om liiej aan aandacht te besteden. Burgemeester J. L. D. van der Li| de noemde het een mijlpaal voj deze kleine haven. Hij vond het zq vol dat het gemeentebestuur hiö bij aanwezig was. Met het lat' van het honderdste schip is tot: toe 73.746.890 kilogram suikerl ten in de haven verladen voor C Suikerunie in Dinteloord. Omdat de bietencampagne nc met is afgelopen betekent dit df de kilo-opbrengst per hectare d jaar bijzonder groot is. Dit is gelü kig voor de boeren, die voor watt bieten betreft, niet hebben te kl gen. aldus de burgemeester. E overhandigde de schipper namei het gemeentebestuur een oorka de. Voor mevrouw Schokkenbroi waren er bloemen Ook van de S! kerunie waren er bloemen die dol de heer P. van Schaik werden as geboden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 2