jonge terneuzense badmintonclub neemt nu al sterke plaats in erpelinck stopt: niet serieus genomen hoofdplaat-terneuzen iC belangrijk top 4e klas het succes van van himsf PZC/ extiA IN TOEKOMST RUIMTE VOOR COMPETITIE SPELERS TUSSEN SCHELDE EN GRENS ANDERLECHT WEER BIJ DE LEIDERS VRIJDAG 3 DECEMBER 1982 ZEEUWSCH-VLAANDEREI. Bestuursleden van de badmintonclub EBC Jarino Sport: vlnr Ineke Rombout, Hennie Lanting, Nettie Wilting en Dan ny Gosewisch. De shuttles vliegen door de zaal; het is een drukte van jewelste rond de vier banen. Zodra er iemand klaar is met zijn of haar partij staan de volgende liefhebbers weer al te dringen om te gaan spelen. Dit is zomaar een beeld van een trainingsavond van de onlangs opgerichte Eerste Badmintonclub Jarino Sport uit Terneuzen, die binnen een maand tijds inmiddels een negentig leden geregistreerd heeft. Een bewijs dus dat ook in deze takken van sport zoals tennis, badminton en ook squash de tendens zich heeft aangediend om 'indoor' actief bezig te zijn. Dat in verenigingsverband actief zijn gen wel het geval is. Henny Laming heeft volgens Carien Meertens de nodi- weet bijvoorbeeld dat er bij de vereni- ge voordelen boven alleen een passé ging Temeuzen momenteel een wacht- partout te hebben. Zij weet: „Op die manier kun je gezamenlijk aan meer uren komen om te spelen. We hebben nu in totaal tien uur per week de be schikking over de zaal; dan wordt er op vier banen tegelijk gespeeld. Als het nodig mocht zijn, dan kunnen we waarschijnlijk nog wel meer uren te recht of meer ruimte huren, zodat er nog meer banen kunnen worden uitge zet". De geschiedenis van deze nieuwe telg aan het badmintonfront is nog uiterst kort, maar feit is dat deze jonge vereni ging gezien het al grote aantal leden een sterke positie inneemt, hoewel het vooralsnog niet in de bedoeling ligt om aan de competitie deel te gaan nemen. „Dat is feitelijk niet de opzet geweest toen we besloten hebben een vereni ging op te richten. De recreatieve kant van badminton moet ten alle tijde voor op blijven staan: dat uit zich wel het duidelijkste daarin, dat de vereniging is ontstaan doordat de passé partouthou- ders van de Jarinohal een club wilden", aldus voorzitster Henny Lanting. die samen met secretaresse Netty Wilting, penningmeesteresse Carien Meertens en de leden Ineke Rombout, Betty Hoe- feijzers en Danny Cosewisch het be stuur vormt van EBC Jarino Sport. Duidelijk dus dat het aantal van negen tig leden bepaald nog niet het maxi mum is wat de vereniging kan qebrui- ken; voorlopig hoeft de nieuwe Terneu zense vereniginq nog geen ledenstop in te voeren zoals dat bij andere verenigin- tijd is van ongeveer een jaar. „Daar zijn wij nog lang niet aan toe. Het is uitein delijk zo. dat een nieuw lid zo vlug mo gelijk wil gaan spelen en niet eerst een lange tijd hoeft te wachten. Dat voor deel kunnen wij hen momenteel nog bieden", merkt Ineke Rombout op. Ondanks dat het recreatieve dan voor op staat bij Jarino Sport wordt er wel degelijk ook aan opleiding gedaan bin nen de vereniging, waarvoor een leraar beschikbaar is. Rino Pecoraro brengt de leden, die dat wensen de basistech niek van badminton bij, „want het is toch wel belangrijk, datje die beheerst. Sommigen denken dat het een eenvou dige sport is. Bij velen heeft badminton nog altijd het imago van in de straat Als tegenwoordig een scheidsrechter na afloop van een wedstrijd zegt: „Ze bekijken bet maar, voor mij hoeft het niet meer" en zijn scheidsrechtersfluit aan de wilgen hangt, dan kijkt daar niemand meer van op. Meestal is de man in kwestie het leven dan al zo zuur gemaakt door spelers en/of publiek, dat hij de hobby niet meer ziet zitten. Als dit echter gebeurt tijdens een vergadering van een scheidsrechtersvereni- ging en de man voegt de daad bij het woord door de vergadering te verlaten, dan fronst men toch wel even de wenkbrauwen. In de laatstgehouden vergadering van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen gebeurde dit door de Axelse zaalvoetbalscheidsrech- ter Hypoliet Erpelinck, omdat de door hem ingebrachte klachten door de scheidsrechterscommissie van de KNVB afdeling Zeeland, die daar op be zoek was. niet serieus werden behan deld. In het bijzonder - volgens Erpe linck - door commissielid Leenknecht. „Ik voel me door die man belazerd, hij neemt mijn klachten niet serieus. Ik heb deze eerst op papier gezet en zoals het hoort naar de commissie gestuurd. Als antwoord hierop kreeg ik een niets zeggend brieve. Mijn klacht is dat ik naar aantal andere scheidsrechters. En dat ik als 'groep twee'-scheidsrechter niet in aanmerking kom voor bepaalde wedstrijden en iemand die in groep drie zit wel". „Als dit dan op zo'n vergadering wordt afgedaan met de opmerking: „Ik heb maar een stuk of drie goeie scheidsrech ters in Axel en daar heb ik evenveel wedstrijden voor als voor de minder goeie Daar heb ik veel meer scheids rechters voor, die komen allicht meer aan de bak", dan is dit voor mij de zaak afdoen met een smoesje. Omdat die col lega's, die onder de goeie behoren, re gelmatig ook in die zogenaamde minde re klasse fluiten en soms tweemaal per week worden aangesteld. Terwijl er dan soms een zestal Axelse scheidsrechters vanaf de tribune de wedstrijden mag volgen". Ook vindt Erpelinck het een smoesje omdat anderen, die toch volgens Leen knecht niet tot de goeie behoren, in de eerste klas worden aangesteld. Dat Er pelinck niet zomaar een klacht heeft ingediend blijkt uit het staatje dat hij hierover heeft opgemaakt en waaruit het gelijk duidelijk aan zijn zijde blijkt. Ook heeft hij dit voorval zeker niet aan gegrepen om te kunnen bedanken als scheidsrechter, want hij stelt „Ik vind het bijzonder jammer om te stoppen en ik wil zelfs graag weer beginnen als men mij serieus neemt. Ik wil niet als het vijfde wiel aan de wagen worden ge bruikt en steeds de mindere wedstrij den en veelal dezelfde teams fluiten. Bovendien snap ik niet dat men op deze wijze met ons omspringt. Er is een groot tekort aan scheidsrechters, de opleidin gen kosten handenvol geld en als het dan zover is dat men er weer een paar bij heeft, behandelt men de klachten van deze mensen op een manier die ie dereen tegen de borst stuit. Dat kan toch nooit de bedoeling zijn van de KNVB". Hoewel Erpelinck tijdens zijn aanwe zigheid weinig bijval kreeg blijkt hij met het door hem aangevoerde onder werp toch wel de kat de bel te hebben aangebonden. Dat komt tot uiting bij navraag hierover bij een aantal scheids rechters, die allen vinden dat de vra gensteller gelijk had wat de aanstellin gen betreft. Ook zij zijn van mening dat de manier waarop nu de aanstellingen gebeuren niet in de haak is. Dikwijls te lang vrij en veel te dikwijls dezelfde teams. Ook is men van mening dat, als men een indeling instelt voor scheids rechters naar klasse, deze moet worden gehanteerd volgens de regels. Dus niet iemand van groep drie aanstellen voor regiowedstrijden en iemand van groep twee daarvan verstoken laten omdat hy niet in groep één is ingedeeld. gesprek Als wij de heer Leenknecht confronte ren met deze feiten, stelt hij, dat hij het betreurt dat Erpelinck heeft bedankt. Hij hoopt dat er een gesprek komt waarin men elkaar zal kunnen vinden. Wat het niet serieus nemen van de klachten betreft, dit bestrijdt hij ten stelligste. Hij vindt dat Erpelinck het niet wil begrijpen en dat aan zoiets geen enkel commissielid iets kan doen. Als wij hem de cijfers noemen welke deze scheidsrechter ons heeft laten zien, zegt hij: „Deze kloppen vrij aardig, maar niet helemaal. Er komen een aantal wij zigingen in door na-aanstellingen en die zijn daar niet in verwerkt. Wat de aan stelling van een scheidsrechter uit groep drie voor de regio, was ik van me ning dat die man deze wedstrijd beter aan zou kunnen dan de heer Erpelinck, Dat ik dan mis heb gegokt blij kt pas na afloop van de wedstrijd. Maar dan is het makkelijk praten. En het wil nog niet zeggen dat een ander het beter zou heb ben gedaan". bezig zijn met een shuttle naar elkaar te slaan. Dat is bepaald niet het geval", meent Henny Lanting. bondscompetitie De gegeven lessen wijzen er min of meer ook op, dat het niet alleen biij het recreatieve beperkt zal blijven in de toekomst. De voorzitster wil dan ook best wel kwijt, dat de deur naar aan sluiting bij de 'bond' altijd open zal blijven staan om de leden, die eventu eel aan de competitie mee willen gaan doen. ook die kans te geven. Gezien de ontwikkeling, die de competitie heeft doorgemaakt de laatste jaren begrijpe lijk; een groot aantal teams speelt mo menteel in competitieverband. Zo heeft Terneuzen al ruim twintig teams, die in wedstrijdverband actief zijn. „We hebben daarover zelfs al contact gehad met de bond. Natuurlijk wilden we wel eens weten, wat er daarvoor alle maal moet gebeuren, want we vinden als bestuur wel, dat als er iemand in competitieverband wil spelen, zij of hij ook de kans moet krijgen om dat te doen. We staan daar beslist niet nega tief tegenover, maar iedereen moet zelf kunnen beslissen of hfj dat ook doet. Het zal zeker geen verplichting be weert Henny Lanting. evenementen Natuurlijk houdt dit laatste niet in, dat het badminton alleen tijdens de weke lijkse trainingsavonden zal worden beoefend binnen de vereniging. Geens zins. want er wordt al aan gedacht om een laddercompetitie te gaan spelen, terwijl afgelopen zondag reeds het eer ste onderlinge toernooi heeft plaatsge vonden. „Het is de bedoeling dat we meer van dergelijke evenementen op touw gaan zetten. Binding van de leden onderling op die manier is erg belang rijk", aldus Carien Meertens, die ook nog kwyt wil dat „alle leden kunnen spelen op welke avond ze willen. Als ze zin hebben kunnen ze iedere avond als we de baan tot onze beschikking heb ben. een partijtje spelen. Ja. soms moet er dan wel eens even gewacht worden, maar dat duurt nooit erg lang. Dan vra gen we ook wel eens aan degenen, die al wat langer spelen of ze zich eens bezig willen houden met een beginneling of ze spelen dubbel. Op die manier proberen we het iedereen naar de zin te maken". Badminton EBC Jarino Sporteen nieuwe vereniging met vele moqelijk- heden, die haar plaats inmiddels na drukkelijk heeft ingenomen in de Ter neuzense sportwereld. Atletiekvereniging RKHAV in Hulst houdt vergadering HULST De Hulster atletiekvereni ging RKHAV houdt woensdag 8 decem ber de algemene ledenvergadering in het clubgebouw aan de Tabakstraat in Hulst. De vergadering begint om 20.00 uur. De bijeenkomst is bestemd voor alle le den en ouders van de jeugdleden. Aan de orde komt onder meer de viering van het dertigjarig bestaan in 1983 en het nationaal kampioenschap 25 kilometer hardlopen op de weg. Dit kampioen schap wordt in '83 in Hulst gelopen. Verder wordt besproken de contributue voor het volgende jaar en de program ma's voor 1983 van de gymnastiek- en atletiekafdeling van de vereniging. Schietingen KOEWACHT - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek in Koewacht hield een schieting in café de Oude Molen waar aan 47 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en tweede zij vogel J. de Waal Koewacht. Eerste zijvogel J. van Bellen Koewacht. Grootste aantal kleine vo gels (5) G. Baert Koewacht. HOOFDPLAAT - In café de Vrien- schap in Hoofdplaat werd een Konings- schieting gehouden waaraan 26 schut ters deelnamen. Uitslag: Koning R. v. d. Acker Waarschoot. Koningin werd me vrouw Vermue Hoofdplaat. HOOFDPLAAT - In café de Vriend schap in Hoofdplaat werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel M. Matheeuws Bentille. Eerste zijvogel A. Bittouw, Bossevelde. Tweede zijvogel L. Sierens Bassevelde. Grootste aantal kleine vo gels (4) A. Bittouw Bassevelde. .B gre «.0/1 Het voortvarende begin ten spijt is Hoofdplaat niet langer koplo per in dc vierde klas van het zondag voetbal. De formatie van Piet Meer tens ging na zes wedstrijden nog met een voorsprong van drie punten aan de leiding, maar is inmiddels voor bijgestreefd door het opmerkelijk constante HW, omdat het in de laat ste vier wedstrijden vijf punten liet liggen. „Het gaat minder, de laatste weken", moet Piet Meertens toege ven, „maar eigenlijk had ik dit min of meer voorzien. Zó breed is onze selectiegroep immers niet". Opvallend genoeg kondigde de te rugval zich aan toen Henk Ottens niet langer beschikbaar was. De van Breskens overgekomen spelverdeler was in de eerste weken een van de belangrijkste pionnen in de onver wacht sterk draaiende Hoofdplaat équipe en was vooral als aangever voor topscorer Stanny Soulimans van onschatbare waarde. Maar Ot tens werd tegen IJzendijke voortijdig naar de kleedkamer gestuurd en werd daama onmiddellijk voor vier wedstrijden geschorst Sindsdien geoorde Soulimans nog nauwelijks en ging Hoofdplaat zowel tegen Clin- ge (1-3) als tegen Vogelwaarde (2-1) de boot in. „Henk Ottens is voor Hoofd plaat natuurlijk een kapitale kracht", weet ook Piet Meertens. „en zijn inbreng hebben we uiteraard ge mist. Henk is een spelbepalende spe ler. die zijn stempel op de ploeg heeft gedrukt. Zónder hem moesten we ons concept aanpassen, maar helaas is dat niet helemaal uit de verf geko men". In één opzicht heeft Hoofdplaat al een achterstand op bijvoorbeeld HW, Clinge, Axel, Terneuzen en Vo gelwaarde, meent Piet Meerstens: „Hoofdplaat is een dorp met amper duizend inwoners. Dat betekent dat je kern klein is en dat je minder keus hebt dan een aantal andere vierde klassers. Daarom komt het vooor ons ook zwaarder aan als je, zoals afgelopen zondag tegen Vogelwaar de, twee man moet missen". Om dat ontbrekende dan (Henk Ot tens dus en Peter Baecke, de gebles seerde linkervleugelverdediger) weer tijdiq klaar te stomen laste Piet Meertens halverwege deze week een oefenwedstrijd in tegen Terneuzense Boys. Meertens: „Dat heb ik vooral gedaan om die twee weer wedstrij dritme op te laten doen. Wantje kunt trainen wat je wilt, wedstrijdritme doe je alleen op in wedstrijden". Zondag treedt Hoofdplaat thuis aan tegen Temeuzen, dat zondag een be langrijke slag miste door op eigen veld met 1-0 van IJzendijke te verlie zen. Piet Meertens (die hoopt dat Henk Ottens volledig genezen is van de ziekte, waarmee hij begin deze week te kampen had) realiseert zich „dat we niet mogen verliezen, omdat we niet verder achterop mogen gera ken", maar heeft anderzijds ook oog voor de werkelijkheid: „Ik heb al meer gezegd, Hoofdplaat heeft een redelijk elftal, maar is geen wonder- ploeg. Ik ben bijvoorbeeld onder de indruk gekomen van HW, zoals dat hier tegen ons speelde. Dc tip HW daarom voor de eerste plaats". constant HW speelt zondag thuis tegen Koe wacht, dat vooraf aangewezen werd als een mogelijke titelkandidaat, maar dat vooralsnog heeft teleurge steld. Het Hulsterse team - mét Jos van de Kinderen in het doel 'goed' voor amper zes tegentreffers - start als favoriet, omdat het tot nu toe véél constanter acteerde dan Koe wacht. Clinge - met HW, Hoofdplaat en Temeuzen de vierde titelkandidaat- ontmoet zondag thuis Vogelwaarde en heeft in theorie de beste papieren in handen. Maar Clinge mag zich ge waarschuwd weten, omdat Vogel waarde zich na de moeizaam verlo pen eerste acht wedstrijden knap hersteld heeft door eerst Uzendijke met 1-0 te verslaan en vervolgens Hoofdplaat met 2-1 twee punten af handig te maken. Hontenisse-Aardenburg is vooral be langrijk voor de bezetting van de laatste plaats (Hontenisse is met vijf punten laatste. Aardenburg heeft één puntje meer), zoals ook Uzendij- ke-Zeeland Sport zich in de onderste regionen afspeelt Axel-Biervliet sluit, wat het pro gramma voor de vierde klas betreft, de rij. herstel In de derde klas van het zondagvoet bal heeft Breskens zich weer naast Steenbergen op de eerste plaats ge nesteld. De formatie van Piet de Win de herstelde zich op eigen veld tegen BSC (3-2 winst) van de 1-0 nederlaag die het verleden week tegen Steen leed en zag een passant Steenbergen in Sint-Jansteen niet verder komen dan 2-2. Steen zelf zag zodoende geen kans de achterstand op de koplopers terug te brengen en bleef'hangen' op twee punten. Maar rampzaliger was het verlies, dat Ria thuis tegen het gestaag klimmende Divo leed: 3-5, na een 1-5 achterstand kort voor het eind. Ria is nu zelfs op de ranglijst voorbijgegaan door Jong Ambon. Zondag spelen de drie Zeeuws- Vlaamse zondag derdeklassers alle uit. Breskens gaat op bezoek bij mid denmoter Roosendaal (zondag nog goed voor een 0-3 zege op RCS), Steen wordt opgewacht door BSC (laanggeklasseerd met acht punten, maar tegen Breskens toch uitermate lastig) en Ria treft in Middelburg Jong Ambon in een vierpuntenwed strijd. Zonder uitzondering dus zwa re opgaven. Sluiskil, de Zeeuws-Vlaamse zon- len; nee i eves J ten£ rd cf ben^ dag tweedeklasser, speelt thni: gen Middelburg een Zeeuwse di en is in feite verplicht te winnet dat het na dc nederlaag tegen It nos (0-3) weer afgezakt is naar in gedeelde - laatste plaats. In het zaterdagvoetbal trekt meap vooral de Zeeuws-Vlaamse cocid tatie tussen Terneuzense Bov, U! Hoek (in Temeuzen) aandacht. een duel tussen twee elftallen, tegenstrijdige belangen: Hoek nog kanshebber voor de titel li Terneuzense Boys, dat slechts er le punten voorsprong heeft of/ laagst geklasseerden Hoek gels-jT. favoriet voor de zege, omdat ht nu toe vooral in uitwedstrijden; treffelijk voor de dag is gekomen derzijds is het echter een gegeva Terneuzense Boys zijn puntei thuis boekte (gewonnen werd gen veld van Kapelle, Krabber i en tegen Dinteloord was er een g" spel). Terneuzense Boys-Hoek i; een derby, die in meerdere opzie interessant is. Zaamslag, weer op de laatste gedrukt, gaat op bezoek bij Kit ge. dat met zeven punten uit| wedstrijden niet ver boven Zat is geklasseerd. AZVV, de Axelse tweede kli ontvangt de tot nu toe verrass debutant SC Everstein, die na&i wedstrijden met elf punten et' deelde vierde plaats inneemt, om pier wacht de ploeg van Benjj^ wels dus een vrij zwaar kai„ maar AZW is dit seizoen voor! eigen veld aanmerkelijk nujk zwak gebleken dan voor de com tie verondersteld werd. Vorige?er nog zei Ben Pauwels: „Tot oph.en ben ik tevreden". En die tevnr? heid zal na het gelijke spel bijC? je Wit (0-0) ongetwijfeld toegen(joe zijn, omdat AZVV het contact nr middenmoot daarmee levend F ;n Het vakmanschap van Tomislav Ivic heeft in België dikwijls respect afge dwongen, maar wordt de laatste tijd toch ook enigszins in twijfel getrokken. De strateeg Ivic had van Anderlecht een collectief willen maken dat alle tacti sche opdrachten tot het uiterste moest uitvoeren. Daar zijn de spelers van Ander lecht en vanzelfsprekend ook de toeschouwers tegenop gekomen. Met het gevolg dat Ivic ontslag kreeg en Van Himst de nieuwe leider werd. De sterspeler van vroeger, die het grote Anderlecht naar successen voerde, lijkt ook als trainer de gave te bezitten om een elftal te dirigeren. Sinds zijn komst is de Brusselse club immers twee klassen beter gaan spelen. Er was aanvankelijk een conflict met Juan Lozano, de beschermde vedette in de selectie van Anderlecht De toen al zelfverzekerde Van Himst waagde het om Lozano tegen Lokeren naar de bank te halen en kreeg onmiddellijk protes ten naar zijn hoofd geslingerd. Maar Van Himst heeft doorgezet, hij liet An derlecht weer aanvallen en hij heeft er inmiddels succes mee gehaald. Sinds zondag is Anderlecht een van de leiders in de Belgische competitie en hij is bo vendien nog volop in de Europese be kerstrijd na de thuiszege tegen Seraje- wo. Een paar dagen daama moest Ander lecht de zware uitwedstrijd tegen Wa terschei afwerken. Het werd 1-1 dankzij Vandenbergh. die eindelijk weer begint te scoren en Clijsters in de laatste mi nuut van de wedstrijd. Een omstreden goal, die laatste van Waterschei. „Er ging buitenspel aan vooraf', vond Ludo Coeck, die een uitstekende vorm toon de. Zonder Adrie van Kraaij, die door een blessure verstek moest laten gaan, be vestigde Waterschei weer wat al eer der in deze competitie is gebleken. Het is een moeilijk te bespelen tegenstan der zonder echte vedetten. De regel maat bij Waterschei is opvallend en heeft ook Anderlecht weer enigszins verrast. „We moesten ook Gudmunds- son nog missen", zei Van Kraaij na af loop. „Ik was dan ook tevreden met die 1-1 tegen Anderlecht". Aankopen Zoals vaker in deze ompetitie stond Van Himst voor een moeilijke keus in zijn voorhoede. Hij gaf tegen Water schei weer de voorkeur aan Brylle en Vandenbergh en verwees Czerniatins- ky naar de bank. De international, die Anderlecht vóór dit seizoen van Ant werpen heeft gekocht, heeft net.als Van denbergh nog niet bewezen waartoe hij echt in staat is. Het ziet er naar uit dat Anderlecht niet meer te stuiten is, als de aankopen voor de voorhoede in top vorm zijn. De leiders in de Belgische competitie zijn na zondag Standard Luik. Ander lecht, Lokeren en Waterschei. De Lui kenaars zakten terug in de kopgroep van vier door een een nederlaag bij Cer- cle Brugge. Lokeren won uit van FC Luik (1-3) en Club Brugge volgt op één punt. omdat het tegen KV Kortrijk niet tot de volle winst kwam. Het wordt zondag ongetwijfeld een in teressante confrontatie tussen Club Brugge en Be veren in het Olympiasta- dion van Brugge. Het programma is verder: Beerschot- FC Luik, Anderlecht-KortrijkfY Waterschei, Winterslag-AA zaterdag). Jei En zondag: Lokeren-Cercle;;, Tongeren-Antwerp, Club BruC. ren, Waregem-Lierse en Sioi RWD Molenbeek. igt De staDd: >ar Standard Luik 15 9 21 SC Anderlecht 15 8 4!A< SC Lokeren 15 8 41 Waterschei Th. 15 7 6 m 15 7 5 Club Brugge Antwerp FC 15 7 Mr. SK Beveren 15 6 6 Er 15 6 6 f. AA Gent RWD Molenbeek 15 6 5 Ij KV Kortrijk 15 4 6 jiS 15 5 3 Jet 15 5 3 Beerschot VAV Lierse SK SV Waregem 15 4 3 L, 15 3 5' Cercle Brugge FC Seraing 15 2 7- 15 3 41**' FC Luik FC Winterslag 15 3 3i— SK Tongeren 15 2 4 ff:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 28