Kassa voor Maradona (iterland waardering ladminton in Zeeland Toppers vooraf GEEN VERRASSING IN ANTWERPEN Biljarters aan de slag onder protest Öhago 0 WHS-Arnemuiden: derby met hangen en wurgen Sluiskil-Middelburg: met gepaste eerbied John Vermeule opnieuw favoriet in Middelburg -n der wal Jap dichter !7t niet Jranje TAART Raas in itbalduel jlerclubs Bowlingbond Olympisch team mogelijk direct in voorronden Als't schoon moet beldanhago 045-719466. De schoon makers van Nederland. ^oots evenement begin volgend jaar in vlissingen iSINGEN - Het is niet uitgesloten dat een duizendkoppig publiek de badmintoninterland -^rland-Ierland (10 februari '83) in Vlissingen zal bijwonen. Dat zou een prima resultaat zijn al dat er wordt gespeeld op de twee banen in sporthal Baskensburg en bovendien de verdienste aet organiserend comité dat in totaal 99 verenigingen in Zuidwest-Nederland en Belgié de g;e voorinformatie en de mogelijkheid tot voorverkoop van kaarten heeft gegeven. „Er zijn lcht mogelijkheden om in totaal zelfs tot een totaal van 1500 plaatsen te gaan," aldus Leen er en Els Kristelijn van de badmintonclub Terneuzen. Samen met Simon Christiaansen en "rla Versluys (beiden namens het district Zeeland van de NBB) vormen zij de groep mensen ;eze eerste badmintoninterland in het Zeeuwse voorbereiden. ieft lang geduurd voordat het wat jen district Zeeland van de bad- hbond in de gelegenheid werd ge- im een dergelijke interland bin- lar districtsgrenzen te organise- MT-Kees Kist, die door bonds- Kees Rijvers was opgeno- iene in de voorlopige selectie voor [•ach|iterlandwedstrijd Malta-Ne- Aneitnd op 19 december in Aken, ?s Mt van Paris Saint Germain ter. 'toestemming om te spelen. In M°%lex die donderdag op het er'"Tsbureau in Zeist binnen- ls Tl, stelt Saint Germain-voor- r Francis Borelli: „Het spijt ">n"j te moeten meedelen dat Kist »eze wedstrijd geen vrij kan „en. Op 18 december speelt Pa- U/R,fc belangrijke competitiewed- Mnrl tegen Monaco. Aangezien we sen. toet een aantal geblesseerde trs kampen, kunnen we hem niet voor het Nederlands HB afstaan." IB^coach Kees Rijvers had be- CadVoor de negatieve reactie van Germain „Toen ik vorige en-Ti in Parijs was om Kist te zien .eurïn. werd me min of eer al ge- 12); idat hij voor de wedstrijd tegen ian2p geen vry zou krijgen. Deze ^""idiging, en dat heb ik al eerder nbeèP' m°nt men in een veel bre- ?n.Hperspectief zien. Ook na de irgeiMjd tegen Malta staan er nog tcnUgrijke interland- en oefen- trijden op het programma, ^^it deze contacten een positie- ^■tmenspraak is ontstaan, be- ^■het snelle en directe antwoord saint Germain." aldus bonds- «M, Rijvers. ren. De interland kan gezien worden als waardering voor het werk van de Zeeu wen die nog onlangs hun vrijentwmtig- honderdste lid konden binnenhalen Smeuïge dingen Tijdens de interland kunnen de bezoe kers 2 herenenkelspelen, 1 damesen kel, 1 damesdubbel, 1 gemengd dubbel en 2 herendubbels verwachten. In een avondvullend programma (vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur) wordt er naast het badminton nog andere attracties gebo den. En dat, als de genodigden tenmin ste geen verstek laten gaan on der het toeziend oog van diverse prominenten. „We proberen er wat smeuige dingen rond te weven," aldus Leen Louter, ex- zakenman en nu als recreatief badmin- tonlid van de BC Terneuzen de 'werk bij' in het organisatiecomitié. Wat de spelers betreft staat er in elk geval een ontvangst door burgemeester drs. Th Westerhout van Vlissingen op het programma Volleybaltoernooi in Terneuzen TERNEUZEN - De Terneuzense MTS MEAO houdt zaterdag jaarlijkse vol leybaltoernooi. De deelnemende he renteams zijn De Sterre I, Verdegem. Athanatos. Scheldesport en Morres Hulst. Dat vijf tal komt in de eerste poule uit. Even Kijken. Personeel MTXSMEAO. YVC en De Sterre n vormen de bezetting in de andere poule De damesgroep wordt gevormd door De Sterre. Savok. Sluvoc en Athantos. Een sterk bezet toernooi dat om 10.00 uur geopend wordt. De Ieren worden tijdens het dagje Zee land begeleid door Els Kristelijn. ter wijl Trudie Smolders de groep van Rob Ridder en de zijnen begeleidt Als refe ree treedt Gerard Riedijk op. In totaal komen er 4 scheidsrechters en 16 lijn rechters aan het gebeuren te pas Die lijnrechters worden geselecteerd uit de Zeeuwse spelers die in de landelijke badmintoncompetitie meedraaien „Zij zijn gewend aan de snelheden van zo'n 80 km per uur die deze shuttles tijdens het spel bereiken en dat is noodzakelijk voor een goede beoordeling. De technische voorbereidingen voor de wedstrijd zijn m handen van Simon Christiaansenin het bezit van de natio nale scheidsrechtersbadge Veel publiek is niet alleen nodig voor de sfeer tijdens het gebeuren maar ook om de totaal begroting van 14.000 met een nog ongedekt tekort van 7.000 in een sluitende afrekening te laten resulteren. LONDEN - De Engelse international Glenn Hoddle Tottenham Hotspuri blaast even uit tijdens een 'taartenge vecht' in Londen. De Engelse topvoet balier ging in de Britse hoofdstad in de slag met schooljeugd tijdens een liefda digheidsactie OLO - Jannes van der Wal is ;ag in Sao Paolo weer een stap- ■r bij de wereldtitel dammen ;n. Van der Wal versloeg in de ..Je ronde de Belg Oscar Verpoest Ter dan een uur. Hij heeft de lei- t negentien punten uit twaalf Rob Clerc, zijn directe bela- »nt3®t °P achttien punten uit twaalf ar Tagen van de partijen in de twaalfde en 'e- tste ronde zijn Diallo (Sen)-Da Silva Traore (IvoKClerc (Ned) 0-2; Ver- ib-Van der Wal (Ned) 0-2; Kaplan liaye (Malii 2-0; Autar (Sur)-Bas- (Ned) 1-1, Kouassi (Ivo)-Franca f; Gurnard (Frai-Wiersma (Nedi 0-2 is na twaalf ronden: Wal 19 punten, 2. Clerc 18; 3. Wiers- f .Kaplan 15; 5. Bastiaannet en Kouas- - Gurnard i3. 8. Diallo en N'Diaye 12; ««re 10; 11 Autar en Verpoest 9; 13 Da |Ï14. Franca 1 INDE - Jan Raas maakt zater- Ttl uit van een elftal van de wie- Vèniging Theo Middelkamp dat in lde tegen een formatie van de club Sint-Gilles Waas speelt, 'ftal van Middelkamp bestaat uit onder andere Jos Schipper, (e Jong, Peter Hoondert en Hans ,ck gt-Gilles Waas spelen onder ande- Cyy de GendtJ an Boogaert. José Iwwer. Ronald de Bisschop en 1 van Landeghem. Het duel gespeeld in het kader van een se uitwisseling tussen de clubs. ■Srechter is zaterdag de bekende jjicroforust Chris Delbressine. pl begint om 14.00 uur MARSEILLE - Het toernooi om het Europese biljartkampioen schap anker kader 71/2 is donder dag in Marseille gestart met een protest. De Nederlandse ploeglei ding weigerde akkoord te gaan met het spelschema. De zaak liep zo hoog op. dat de ti telhouder zich zelfs dreigde terug te trekken. Het protest van Lou Lensen, de vi- ce-voorzitter van de KNBB, kwam volgens de organisatie te laat. In de Zuidfranse havenstad wordt tij dens deze biljartvlerdaagse de als 'systeem automatique' omschre ven speelwijze gehanteerd. De in twee groepen van vijf ingedeelde kadristen ontmoeten elkaar in voorwedstrijden, waarna de eerste twee van elke poule zich zaterdag plaatsen voor de beslissende partij en Het in de groepspartijen ge boekte resultaat telt mee voor het finaletoemooi. Dat de deelnemers pas daags voor aanvang van de titelstrijd van de ze aanpak op de hoogte werden ge steld, zat de Nederlandse delegatie al niet zo lekker. Doordat een uni forme regeling al jaren op zich laat wachten, is men afhankelijk van voorkeur en luim van de bond die de titelstrijd organiseert. Tijdens het komende CEB-congres, dat in juni in Genêve wordt gehouden, zal de KNBB de andere landen pro beren te bewegen de grote toer- tc stroomlijnen. In de loop van de dag werd de irrita tie aan Nederlandse zijde nog wat opgevoerd doordat de organisato ren hadden verzuimd transport te regelen van het hotel naar de sport zaal Bovendien lijkt 'Salie Vallier' geschikter voor uiteenlopende za ken als opvoeringen van amateur gezelschappen of volleybalwed strijden dan voor het houden van een biljarttoemooi. „Als ik dit had geweten, had ik dit toernooi laten schieten", verklaar de de boze Van der Smissen. De emoties rond het afgewezen Neder landse protest bleken Jan Amouts onberoerd te hebben gelaten. Via soilide series van 85 en 91. waarbij hij de honderd fijnproevers in de Marseillanse sporthal deed genie ten, werd de Fransman Vierat ge vloerd. Om zijn sombere perspec tieven nog te beklemtonen en zijn ogen te sparen tegen het felle licht, zette de theatrale Vierat er maar een donkere bril bij op. Zonder pro blemen tikte Aamouts de driehon derd caramboles in vijf beurten tenslotte bijeen, de povere Vierat op 39 achterlatend. ANTWERPEN - Brian Gottfried heeft zich donderdagavond geplaatst voor kwartfinales van het tennistoernooi van Antwerpen. De 30-jarige Ameri kaan versloeg binnen het uur zijn land genoot Mel Purcell in twee sets: 6-2,6-0. Gottfrieds tegenstander bij de laatste acht wordt Bjoern Borg, nu nog actief in Barcelona in het miljoenenspelletje tussen Europa en Amerika. Tomas Smid uitTsjechoslowakijeen de Zweed Jan Gunnarsson hebben zich donderdag in navolging van de Ameri- BRIDGECOMPETITIE VAN START GEGAAN KOUDEKERKE - De competitie voor viertallen seizoen 1982-1983 van het district Zeeland (speelkring zuid) van de Nederlandse Bridgebond is in Kou- dekerke van start gegaan met 21 vier tallen. In de hoofdklas werden 5 viertallen in gedeeld. De eerste en tweede klas wer den verdeeld in een A- en B-groep met elk 4 viertallen. Van de hoofdklas moet een viertal degraderen. De winnaars van de eerste klas A en B spelen een beslissingswedstrijd om één promotie plaats. Van elke groep moet 1 viertal degraderen. Van de tweede klas A en B promoveert 1 viertal. Uitslagen (match en wintspunteni. hoofd klas. ABC 1-ABC 2 66-72 (9-1 li Zlerikzee 1- Zierikzee 2 107-43 (20-0). Eerste klas A MBC 1-Valkenisse 2 50-102 (0-20); VI Fles 2-Z -Beve land 136-64 (4-16). Eerste klas B ABC 3-Papy- rus 2 46-63 (6-14). VL Fles 1-Valkenisse 1 77-38 (18-2). Tweede klas A VI. Fles 4-Papyrus 3 49-60 (7-13); Valkenisse 3-ABC 5 66-64 (10-10) Tweede klas B: ABC 4-ABC 6 9448 (19-11; Valkenisse 4-VI. Fles 3 29-53 (5-15). De tweede zitting wordt gespeeld op woensdag 8 december 1982 m hotel 'Walcheren' te Koudekerke Aanvang 19.30 uur. BARCELONA - Het Spaanse week blad lnterviu heeft in het nummer van deze week een aantal overeenkomsten onthuld uit het contract dat Diego Ma radona heeft gesloten met de voetbal club Barcelona. Uit de publikatie van het geheimste contract uit de interna tionale voetbalwereld blijkt dat de Ar gentijnse ster nog heel wat meer tou cheert dan het gegarandeerde jaarsa laris van anderhalf miljoen dollar, 4,1 miljoen gulden. Maradona krijgt volgens de overeen komst. die van de kant van Barcelona werd ondertekend door José Luis Nu nez (voorzitter), Juan Gaspari (vice- voorzitter) en Juan Ignacio Brugueras (tweede secretaris), tien procent boven zijn vaste jaarsalaris uitgekeerd, wan neer de club het landskampioenschap veroverd. Daarmee is de koek overigens niet op. Die tien procent komt namelijk als bo nus op de premie, die ook voor de ande re spelers is vastgelegd Hetzelfde geldt voor de normale premies op wedstrij dresultaten. Maradona incasseert evenveel als de anderen, maar voor hem is een extra-regeling in het leven geroe pen. Wanneer Barcelona uit de twee competitiewedstrijden tegen een club vier winstpunten behaalt, wordt er aan Maradona 2500 dollar extra uitgekeerd, bij drie punten is dat 2200 en bij twee punten 800. De zaakwaarnemers van Maradona hebben overal rekening mee gehouden en Barcelona heeft letterlijk en figuur lijk alles geaccepteerd. De uitbetalin gen aan Maradona geschieden in dol lars. terwijl voor de andere spelers een premieregeling in pesetas is vastge legd. Dat houdt in dat koersverlies van de peseta ten opzichte van de dollar geen enkele invloed heeft. Om Maradona in Barcelona te kunnen laten voetballen via een dergelijk aan trekkelijk contract, heeft de Catalaan se club een transferbedrag van zeven miljoen dollar (bijna twintig miljoen gulden) moeten overmaken aan zijn vo rige, Argentynse verenigingen De helft van dat bedrag is al betaald. kaan Brian Gottfried geplaatst voor de kwartfinales. Daarin ontmoet Smid de als eerste geplaatste Amerikaan John McEnroe Gunnarsson komt uit tegen de nummer twee Ivan Lendl. De Fransman Yannick Noah kwalifi ceerde zich als laatste voor de kwartfi nales. In een soort demonstratiepartij tje gunde hij de Belg Jacques Grand- jean slechts drie games: 6-1 6-2. Noah ontmoet in de kwartfinales de Zweed Mats Wilander. Overige uitslagen achtste finales: To mas Smid (Tsj) - Bernard Boileau (Bel) 6-4 6-4Jan Gunnarsson i Zwe) - Claudio Panatte (Itai 6-2 7-5, Yannick Noah (Fra) - Jacques Grandjean (Bel) 6-1 6-2. MIDDELBURG - De uitslagen en stan den van de huisleagues van de Bouw- ling Bond Middelburg luiden: Dinsdagavond Spotnikx-De Tamboer 1-5,5. Kruitmolen-Pampa Services 6,5-1; Bas Hor- dijk-Meyers Inter. 0-5. 't Koper Galjoen- Zeeuws Parket huis 1-4,5. Stand na 39 games; 1 Bowling Dc Kruitmolen 60 pnt.; 2 Pampa Services Holland 51; 3 Steakhouse De Tamboer 50.5 Rems Vader (een van de jongste spe lers) van het Bowling Team De Kruit molen, wierp dinsdagavond een game van 237 Een evenaring van het huidige leaguerecord dat ook in zijn bezit is. Woensdagavond. Golden Arrow-The Flying Pins 5-3. De Meulenaers-Reformhuis Mast 2- 4,5; Haarstudil Roiand-Mensbair Shop 5-2,5. 't Finse Winkeltje-Dumping Jack 5,5-1 Stand 1 Golden Arrow 64 pnt.., 2 Menshair Shop 45; 3 't Finse Winkeltje 44, ZEIST - Het Nederlands Olympisch voetbalelftal maakt een goede kans alsnog direct te worden toegelaten tot het Europese kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 1984. De Oostenrijkse voetbalbond heeft gis teren besloten zijn olympische selectie terug te trekken uit groep C van het toernooi, waarin ook Italié. Joegoslavië Roemenié en de winnaar van de beslis singswedstrijd tussen Nederland en Liechtenstein uitkomen Aangezien er door de afzegging van Oostenrijk een plaats vrijkomt in deze groep zal de KNVB er bij het dagelijks bestuur van de FIFA (wereldvoetbalfederatie) op aandringen de beslissingswedstrijd te gen Liechtenstein te laten vervallen en beide landen direct toe te laten tot de voorronden. De Oostenrijkse voetbalbond be schouwt de hoge ko3ten die aan het kwalificatietoernooi zijn verbonden als onoverkomelijk. Bovendien zijn de wedstrijden moeilijk in te passen in het overladen programma van de geselec teerde spelers tADVERTENTIE Hago Nederland B.V Vestigingen te Amsterdam - Rotterdam - Groningen Almelo - Lelystad - Apeldoorn Eindhoven-Maastricht-Heerlen h. -■DAG 3 DECEMBER 1982 PZC/sport 13 SINT-ANNALAND - De vele Zeeuwse derby's in de tweede klas van het zaterdagvoetbal leidt nu al - nog voor de winterstop - tot een zekere verzadiging. Dit sei zoen staan er maar liefst twintig Zeeuwse wedstrijden op het pro gramma. Het Zeeuwse element geeft dan ook nauwelijks meereen extra dimensie aan dergelijke ont moetingen. Zaterdag wordt in Sint-Annaland WHS-Arnemuiden gespeeld. Een derby? Of een gewo ne competitiewedstrijd? Voor Jaap van Mans, trainer van Amemuiden, geldt het laatste. Hij komt met verder dan „We bekij ken het van week tot week, dus we zien wel zaterdag" Over dus naar WHS. waar trainer Cor Bruijs nog wel iets van een derby-sfeer ziet zit ten. Misschien kan het WHS over een drempel tillen. Op NEO'25 na is WHS de minst scorende ploeg (ze ven doelpunten) in de tweede klas. „De wedstrijden van ons krijgen steeds meer inhoud, maar de resul taten zijn slecht", realiseert Cor Bruijs zich. „De laatste fase van het afwerken Daar zitten de proble men We hebben er de spelers voor en ik heb het gevoel dat het gaat terugkomen. Ik kan tot nu toe na tuurlijk niet tevreden zijn, maar ik zie dat er meer lijn in het spel komt. Ook zonder bal wordt er nu beter gespeeld. Ik zie vooruitgang en dat biedt een gunstig vooruitzicht. We hebben het grote geluk dat we niet in degradatiegevaar verkeren" Daardoor krijgt Cor Bruijs ruimte om te bouwen aan WHS „Maar we behoeven dit seizoen nog geen grootse daden te verwachten Over het duel met Amemuiden zegt Bruijs .Het wordt lastig voor ons, maar voor Amemuiden ook. Wij zullen die ploeg niet onder schatten, maar van overschatting is ook geen sprake". Cor Bruijs SLUISKIL'MIDDELBURG - Met gepaste eerbied zal Sluiskil aan staande zondag Middelburg ont vangen. „Zeeuws-Vlamingen kij ken (och altijd een beetje op tegen clubs van de overkant en zeker als het gaat om Vlissingen of Middel burg, die een rijke historie heb ben". betoogt middenvelder Eddy van der Hooft. „We hebben daar respect voor. Een middenveld met Wijs en Dekker en ook Le Conté, die we nog kennen van Goes. Al leen over de aanval weten we niet zo erg veel". „Aan een rijke historie hebben we niet zoveel", reageert Middelburg- André Wurth trainer André Wurth. „En boven dien ook wij gaan met respect naar Sluiskil. Want ze kunnen wel pro beren de underdog-rol te spelen, wij weten sinds zondag ook waar we aan toe zijn. Met 3-0 voor staan en dan binnen een kwartier nog 3-3 moeten toestaan Dat is alle maal goed doorgepraat". In elk ge val is Middelburg wakker geschud. .Als ze dat nou nog niet zijn.hwor- den ze het nooit", aldus Wurth. Onzekere factor is het meespelen van Leon Kuys. De Middelburg- spits, die afgelopen zondag met een voorzet schaduw-schutter was en zelf ook eenmaal scoorde, scheurde afgelopen dinsdag tijdens de trai ning een beenspiertje en kon gister avond nog niet meedoen. Vandaag zal hij zich onder behandeling stel len van een fysiotherapeut Maar. met of zonder Kuys. Sluiskil is erg gemotiveerd voor dit duel in de tweede klas van de zondag-ama teurs. „Wij zijn tegen Internos weer eens tot de ontdekking gekomen, dat wij qua spel-opvatting in die tweede klas tekort komen. We wer den op alle punten afgetroefd. Jan de Block, Leo Koch en Paul van der Hooft willen nogal eens individueel een opening maken voordat ze af spelen. Maar dat niet in deze klas. Daar zijn we nu wel van overtuigd", zegt Eddy van der Hooft Wurth kan in elk geval rekenen op een ui terst gemotiveerde tegenstander. „In Sluiskil wordt gezegd we mo gen van iedereen verliezen, maar niet van Middelburg of Vlissingen. Nou, wij weten inmiddels ook wel met welke instelling wij naar Zeeuwsch-Vlaanderen moeten gaan" MIDDELBURG - Vorig jaar tij dens de Sint-Nieolaascross in Mid delburg kreeg Piet Vonck de roe van John Vermeule. Geprikkeld door uitlatingen van de Hulste naar. die de capaciteiten van de Middelburger in twijfel had ge trokken. haalde Vermeule in de wedstrijd van zijn eigen vereni ging. Dynamo '70. vernietigend uit. Dit jaar komt het niet tot een confrontatie en lijkt het 'lekkers' van de overwinning doodgewoon Atletiek uitgedeeld te worden aan de plaat selijk favoriet. Vonck namelijk komt niet opdagen en Vermeule is - getuige zijn klassering als derde Nederlander in de Tilburgse Wa randeloop afgelopen weekeinde - in een uitstekende vorm. „Wat hebben we er nou aan om el kaar af te slachten in de Zeeuwse crossen", motiveert Vonck zijn af wezigheid. „Ik wacht wel tot we el kaar in de grote wedstrijden tegen komen" Dat gebeurde trouwens afgelopen weekeinde in Tilburg, waar Vermeule zijn Zeeuws-Vlaam se opponent ver voor bleef. „Ze zul len bij de bond hun ogen ook wel opengetrokken hebben", meende hij John Vermeule liep geweldig sterk". Het is dan ook boven iedere twijfel verheven, dat hij zaterdag de winst voor zich zal opeisen. Het zou - na de KMS- en Heide-cross - de derde triomf in de Zeeuwse veld loopcompetitie betekenen. Belangrijkste tegenstanders zijn zijn clubgenoten kim Reynierse en Frank Kooman. AV'56 werpt Huib Dalebout en de onberekenbare Jan de Bart in de strijd Andere beken de lopers zijn Johan de Vlieger (Ma rathon), Peter Hameeteman (Zee land Sport) en Peter Wevers (Thor). Om halfeen wordt er begonnen met de jongens pupillen. De dames star ten op het arodaveld aan de Na dorst om 13 55 uur voor een wed strijd over 2800 meter. De vetera nen leggen 8400 meter af en starten om 14.15 uur. Het startschot voor de senioren (75 in totaal) valt om 15.00 uur. Tussendoor is er een prestatieloop door B-wegen rond de Nadorst, over 2,5 en 7 kilometer. Die start om halftwee. Het secreta riaat is gevestigd aan de Nadorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13