estuur woningbouw legt ich neer bij wantrouwen Eigenaar Badhotel wil deel terrein rond Domburg verkopen Zeeuws orkest op pad met Beethoven Vlissingse schietvereniging vindt haar banen ontmanteld tfGETREDENEN NIET MEER HERKIESBAAR landelaren heroïne epakt COMMISSIE WIJST FINANCIËLE DEELNAME GEMEENTE AF PLANNEN POSITIEF BEOORDEELD Rioleringsplannen in Kortgene toegelicht ftlQAG 19 NOVEMBER 1982 PZC/provincie ERNEUZEN - Het algemeen bestuur van de Woningbouwvereniging 'Terneuzen' legt zich neer jde'motie van wantrouwen', die de algemene ledenvergadering begin november met tweederde eerderheid aannam. De ledenvergadering van volgende week dinsdag zal worden geleid door aiieentelijk vertegenwoordiger mr A. Snoodijk en niet door voorzitster M. Hendriks-Heuts. Het gluur is niet van plan het beleid, gevoerd in de 'kwestie-Engelsma' nog te verdedigen. werd donderdagavond duidelijk iens een spoedeisende vergadering 1(je raadscommissie voor openbare Sen In Terneuzen. Wethouder drs A. (tduyn bracht daar verslag uit van riendenkring van rote Kerk Goes ludt verkoopdag DES-In het kader van de actie 'Redt (gezicht van Goes' houdt de vrien- «iring van de Grote Kerk in Goes iderdag 25 november een verkoop- Met name de vrouwengroepen de hervormde gemeente in de ïlpstad zetten zich hier voor in. De lie'Redt het gezicht van Goes' heeft Idoel geldmiddelen bijeen te bren- i voor een nieuwe verwarmingsin- illatie in de kerk. De huidige instal- ieverkeert in een zeer slechte staat, (geen onder meer nadelige gevolgen dtop het Marcussenorgel en het ver- it interieur van de kerk. ligt In de bedoeling de kerk in de }|je toekomst ook te gebruiken voor der meer het geven van concerten en guitvoeringen. Mede daarom is de je opgezet. De verkoopdag wordt i- sjigens niet in de kerk gehouden, arln de voorhal van lunchcafé Stad- tsaan de Markt, van 09.00 tot 21.00 r.De verkoop omvat een uitgebreide Èctie zelfgemaakte handwerken, fo- oeken, kaarsen, grammofoonpla- diverse schilderwerken, enzo- s. lad Kapelle Dudt vergadering een gesprek dat hij samen met mr Snoodijk diezelfde middag had gehad met vertegenwoordigers van de 'groep van 52 verontrusten'. Doorduyn sprak van een nuttige bijeenkomst; er was vooral gepraat over 'de toekomst'. De wethouder verder- „Hoofdzaak van de vergadering van dinsdag moet zijn - en daarover waren er het vanmiddag met z'n allen al snel eens - het kiezen van een nieuw bestuur. Het heeft weinig zin nu opnieuw uitgebreid stil te staan bij wat er de laatste tijd is gebeurd. Je roept dan weer allerlei emoties op en dat is weinig zinvol". Het bestuur dat begin november die motie van wantrouwen aan de broek kreeg, voelt er niets meer voor het ge voerde beleid ten tweede male in een confrontatie met de leden te verdedi gen. Vorige week zag het daar nog wél naar uit. Toen nog heten de zeven nog zittende bestuursleden weten dat ze wilden blijven vechten en dat ze in ieder geval herkiesbaar waren. Maar deze week kwam men daar - zo werd donder dagavond duidelijk - op terug. Niet meer dan twee - Van Tiel en Kruimink - en hoogstens drie leden van het huidige bestuur voelen wel voor een plaatsje in een nieuw bestuur. De voorzitster me vrouw Mendriks-Heuts is daar in ieder geval niet bij. Doorduyn meldde de commissie don derdagavond dat de bestuurskandida- ten er hebben er zich inmiddels dertien gemeld) het geen probleem vinden straks als 'interim-bestuur' te gaan fun geren. „De tijd voor het vinden van kan didaten was wat kort. Ga je als interim- bestuur werken dan bestaat de moge lijkheid het bestuur tussentijds nog te wijzigen en eventueel met deskundigen aan te vullen". Doorduyn maakte de commissie duidelijk dat de gemeente best bereid is om, als dat moet, de hel pende hand te bieden. Op vragen waar om alleen met de groep van '52' was gepraat, zei hij; „Omdat die groep de laatste tijd duidelijk als zodanig naar buiten trad en omdat die groep ook con tact met ons gezocht heeft. Maar het moet duidelijk zijn dat iedereen een dergelijk gesprek met ons had kunnen hebben". De commissie was blij met de nieuwe situatie. Ook het algemeen bestuur van de woningbouwvereniging vergaderde donderdagavond Mr Snoodijk daar over na afloop van de commissieverga dering: „Maar het zou me verbazen wanneer het bestuur zou afwijken van de lijn, zoals die nu is uitgestippeld". Het kort geding, dat directeur Engels- ma deze week heeft aangespannen te gen het bestuur, gaat dinsdag gewoon door. Engelsma voelt zich door de vijf kantjes tellende circulaire, die het be stuur vorige week verspreidde, in 'eer en goede naam' aangetast. De direc teur eist rectificatie. IPELLE - De gemeenteraad van Ka lle buigt zich dinsdag 23 november ia drie bezwaarschriften tegen het ageren van subsidies in het jaarpro- itnnia specifiek welzijn 1982. Dat ge urt tijdens een gemeenteraadsver- dering in het gemeentehuis in Ka- llt.De bezwaarschriften zijn afkom- ijvan het sociaal centrum, de Goese irettevereniging en de stichting Igd en gezin. Een commissie, die een ander onderzocht, adviseert de be- urschriften ongegrond te verkla- dat stellen burgemeester en «houders van de gemeente voor aan' raad. iKapelse raadsleden praten verder tide vervanging van de centrale ver- mingsketel in de brandweergarage «Kapelle. De ketel, die momenteel ede warmte in de garage zorgt, ver- &t te veel gas, aldus het dagelijks van de gemeente. De vervan- ggaat ongeveer 4000 gulden kosten, «ts komt aan de orde de verkoop agrond aan Projectbouw Zeeland bv lTerneuzen Het bedrijf wil aan de Wlboogerd en de Coxstraat in Kapel- ies zogenaamde premie-A-koopwo- tp bouwen. De bijeenkomst begint 119.30 uur. mgelwedstrijd ÏEERENHOEK - De hengelsport- remgmg 'De Leeglopers' in 's-Heeren- skhleldhaar tiende en tevens laatste ibwedstrijd van het seizoen, met een slname van 27 vissers. Er werden 53 raunaatse en 7 ondermaatse vissen 1, met een totaal gewicht van am „was: 1A. Goozen (1.355 punten); 2 I ran Oosten (1.340); 3 C. M. den Dekker 10)1,4 L. v. d. Berge (875); 5 R. Tramper H(6W Traas (800); 7 J. Koole (790); 8 P. K 060); 9 A. X. Schikker (720); 10 A. tMtaeester(700): de jeugdprljzen werden Konen door l M. Lukasse. 380 p.; 2 A. sper 1325); 3 M Petiet (300). eindklassement van het seizoen 1982 ziet Éi volgt uit: 1 P Nouse, 2 C. M. den Dek- ;SA.Goozens; 4 A. van Oosten en 5 L. v. d. SS. Eerste jeugd M Petiet, grootste vis: Ooozens (075 gram) landwerkcliib ield verkoping ÜNKENSZAND - In het dienstge- w van de Nederlands-hervormde SinHeinkenszand hield de hand- Sclub een verkoping. De oprengst, a bedrag van 4.737,-. is bestemd Mkerkelijke doeleinden. JDELBURG - De recherche van de Melburgse gemeentepolitie heeft in Kfgclopen dagen vijf heroïnehande ls» en-koeriers gearresteerd. 'serie aanhoudingen begon me het in «aag vatten van de dertigjarige Meiburger A. O. Uit het verhoor dat iwerd afgenomen bleek dat zij zich Mbmetenkele anderen aan heroine- ®1 schuldig had gemaakt. Kort «opvolgde de aanhouding van J. W M2#>. D. A. (26), J. H. S. (25), en I. V. •Wl. allen uit Middelburg Meld zich voornamelijk bezig met de «el In heroine; de anderen verricht- 'wenersdiensten op dit gebied en «iden tevens in hasj. De recherche 8 de aanhoudingen verichtten na Weiding van een buurtonderzoek t wordt vandaag (vrijdag) voorge tande ofheier van justitie; O. zit in Wtade bewaring. De anderen zijn 'wrhoor heengezonden en zullen zich Ate tijd voor justitie moeten ver woorden MIDDELBURG - Het Zeeuws Orkest geeft volgende week een kleine cyclus najaarsconcerten in de provincie. Er staan vier optredens, inclusief één voor „De Schelde" te Vlissingen, op het programma. Woensdag 24 november begint het orkest de reeks in Goes (Prins van Oranje), vrijdag is er een avondconcert in de Middelburgse Con certzaal; en die plaats is ook de lokatie voor een matinee op zondagmiddag 28 november 14.30 uur. Ter uitvoering staat een - veeleisend - Beethovenprogramma, buiten een Beethovenjaar. Drie werken: om te be ginnen de ouverture tot .Coriolan' opus 62, het vierde pianoconcert opus 58 en - na de pauze - de .Eroica-symphonie', opus 55. Vaste dirigent Louis Stotijn' staat voor het orkest, solist in het con cert is de jonge Nederlandse pianist Ro nald Brautigam. Kenmerkend voor de komende concer treeks van het Zeeuws Orkest is niet all/eén het Beethoven-programma. Opmerkelijk is binnen de programme ring de keuze van de werken ze zijn binnen een periode van vier jaar gecom poneerd. Eroica, vierde pianoconcert en .Coriolanus'; ze zijn binnen Beetho- vens oeuvre te situeren in één van zijn meest creatieve perioden, die door gaans wordt aangeduid met zijn com positorische middenperiode' Een tijd die in zijn muziek wordt gekenmerkt door - doorgaans - vitaliteit en diep gang. De overmoedige jeugdwerken zijn voorbij, de verinnerlijting van de late werken ligt nog in het verschiet. Brautigam Pianist Ronald Brautigam werd in 1954 in Amsterdam geboren. Hij studeerde daar bij Jan Wijn, in Londen bij John Bingham, en in Amerika bij Rudolf Ser- kin. Hij speelde met vrijwel alle grote Nederlandse orkesten, onder wie ook het Concertgebouworkest onder lei ding van Haitink. Gaf reictals in bin nen- en buitenland: Londen en Parijs, evenzeer als Rotterdam, Den Haag, Amsterdam. Ronals Brautigam werd tweemaal bekroond: in 1979 kreeg hij de Elizabeth Everts-prijs, en twee jaar later viel zijn eerste solo-plaat met werken van Schumann en Ravel (uitge bracht op CBS) in de Edisons. Onlangs verscheen een tweede plaat met de Er- oica-variaties van Beethoven en Rach maninoff's .Corelli'-variaties. Maakte met orkesten opnamen van Pijpers pia noconcert en werk van Litollf. Samen met de concertmeester van het Concertgebouworkest Jaap van Zwe den - eerder solist bij het Zeeuws Or kest - zette hij vióolsonates van Brahms en Debussy op de plaat. De avondconcerten in Goes en Middel burg beginnen volgende week om 20 uur. Aquariumkeuringen in Wemeldinge WEMELDINGE - De Wemeldingse aquariumvereniging 'De Vuurneon' heeft de jaarlijkse aquariumkeuringen weer achter de rug. De eerste prijs werd in de wacht gesleept door de heer A. C. Oele uit Kapelle. De heer M. J. v. d. Driest legde beslag op de tweede prijs en de heer S. Hansma uit Yerseke kreeg de derde prijs. De uitslag van deze keuringen werd be kend gemaakt door mevrouw Fraser- Wittermans uit Bergen op Zoom. De verenigingsvoorzitter A M. A. de Schip per reikte de drie prijswinnaars de bondsmedaille uit. Na de prijsuitrei king werden dia's van de gekeurde aquariumbakken vertoond. Daarna werd een aantal films gedraaid, waar onder de film 'Onder de vloedlijn'. Drukbezochte muziekbeurs in Vlissingen VLISSINGEN - De in hotel Britannia in Vlissingen gehouden muziekbeurs is bezocht door enkele bonderden mu ziekliefhebbers. Ook was het aanbod van tweedehands muziekinstrumen ten aanzienlijk op deze voor de vierde keer gehouden beurs. De beurs werd verder opgeluisterd door optreden van Casper Slagboom, gitaar, de Zeeuwse popgroep 'Swell' en de dan seressen '1 plus 1'. Secretaris J. R. Akkerman tmet geween en Frank van Willegen tvoorzitter van de bouwcommissie nieuwe accommo datie) op de ontmantelde schietbaan, onder de blote hemel. VLISSINGEN - De leden van de Vlissingse schietvereniging 'l)e Fles' keken donderdagavond vreemd op toen zij hun pand aan de Flessenstraat (de voormalige bierbrouwerij De Meiboom) betraden: de vijf 12-meter-geweer- banen op de bovenste verdieping waren ontmanteld en bovendien bleek men zich, na een blik omhoog, onder de blote hemel te bevinden. Het dak was voor ongeveer de helft verdwenen. Het materiaal waar de banen van waren gemaakt, lag keurig opgestapeld. Twee halogeenlampen waren ech ter vernield en de kabels verdwenen. De gebouwen rond het pand van de schietvereniging zijn de laatste tijd gesloopt, om plaats te maken voor nieuwbouw, en het ligt in de bedoe ling dat de voormalige bierbrouwer^ te zijner tijd eveneens tegen de vlak te gaat Het bestuur van 'De Fles' had evenwel van het gemeentebe stuur de toezegging gekregen, dat men voorlopig nog in de Flessen straat zou kunnen blijven, mogelijk zelfs tot men de beschikking had over een nieuwe accommodatie. Om uiting te geven aan deze bereidwillig- Bochove van gemeentewerken. De heren toonden zich zeer verbaasd. Wethouder Bruinooge zei 'verrast' te zijn en wethouder Wisse ging er van uit, dat hier een vergissing moest zijn gemaakt. De heer Van Bochove nam zelfs contact op met een gemeente opzichter. die stelde, dat er slechts opdracht was gegeven tot het slopen van een bijgebouwtje, maai- dat het pand van 'De Fles'onaangetast dien de te blijven. De heer Wisse liet ver der nog weten, dat er in ieder geval nu opdracht is gegeven, dat de sloop heid had de gemeente (die het pand niet verder mag gaan en dat vandaag j (vrijdag) zal worden onderzocht waar de communicatiefout heeft gelegen. De schietbanen in de voormalige bierbrouwerij (met muren van 80 cm dikte uiterst geschikt voor deze sport) zijn geheel door zelfwerkzaam heid van de leden van de schietver eniging tot stand gekomen. Op de eerste verdieping zijn dat (naast een kantine) zes 25-meterbanen voor pi stool en op de tweede verdieping de nu onbruikbaar geworden 12-meter- geweerbanen. sinds kort in eigendom heeft) meter kasten voorde electnciteitlaten aan brengen, zodat de schietvereniging over verlichting kon blijven beschik ken. Een verontwaardigde vice-voorzitter R. Wiegman van 'De Fles' begaf zich nog donderdagavond naar het ge meentehuis, waar de raad bijeen was voor de begrotingsbehandeling. In de pauze sprak de heer Wiegman met de wethouders D. J. P. Bruinooge en W. Wisse en directeur ing W. A. van Als bijzonderheid laat secretaris J. R. Akkerman nog weten, dat op deze banen in maart 1979 het nationaal kampioenschap werd gehouden, waarbij het record klein kaliber ge weer liggend werd verbeterd tot het maximum van 600 punten. Het bestuur van 'De Fles' voelt zich door het waarschijnlijk wat uit de hand gelopen sloopwerk ernstig ge dupeerd omdat de ongeveer 45 leden nu nauwelijks meer mogelijkheden hebben om met geweer te schieten. De vereniging eist van de gemeente dat de schade hersteld wordt. Deze schade wordt geschat op 20.000 a 25.000 gulden. Ook wil men aangifte doen van het gebeurde bij de recher che. Daar het gebouw door het sloopwerk nu makkelijker voor onbevoegden is te betreden, wijzen de heren Wieg man en Akkerman erop, dat er niets te halen valt, want de wapens en mu nitie worden al enige tijd elke keer na gebruik naar het politiebureau ge bracht, waar ze in een kluis worden bewaard. De schietvereniging 'De Fles' is in on derhandeling met de gemeente over een nieuwe accommodatie. Men denkt daarbij aan nieuwbouw in het sportpark Baskensburg, terwyl de gemeente mogelijkheden ziet in de Willem III-kazerne. NIVON bijeen in Goes DOMBURG - De huidige eigenaar van het Badhotel in Domburg, de projec trealisatie- en beleggingsmaatschap pij BAM bv in Zeist, wil een deel van haar rond het hotel gelegen bezittin gen afstoten. Zij heeft de gemeente Domburg gevraagd of er van die kant belangstelling bestaat voor enkele ter reinen en gebouwen rond het al drie jaar leegstaande, voor Domburg ui terst beeldbepalende gebouw. Tevens stelt de BAM aan het gemeentebestuur voor om in het vermogen, nodig voor een nieuwe exploitatievorm van het momnumentale gebouw, te participe ren. De commissie ruimtelijke ordening en milieu van Domburg, die over deze voorstellen donderdagavond filosofeer de, zag in elk geval in dat laatste niet veel heil. Wel was de commissie het er over eens. dat er nu eindelijk maar eens "spijkers met koppen' moeten worden geslagen. Zij gaf b en w het advies om snel een bestemmingsplan op te stellen en was bereid het college te machtigen om daar vervolgens wijzigingen in te kunnen aanbrengen. Ontevredenheid bestond er bij de commissieleden voor al over de onduidelijke eigendomsver houdingen rond het hotel. Op dit mo ment is zelfs niet met zekerheid te stel len of de BAM de enige eigenaar van het Badhotel is. De BAM bezit het zes hectare grote ter rein tussen de duinen, de Badstraat, de Domburgseweg en het Van Teylingen- park. Op dit terrein staat niet alleen het Badhotel, maar zijn ook enkele andere gebouwen gesitueerd, zoals het land- huls Loverendale en de zogenoemde 'dependance'. Ook het terrein onder de duinrand behoort tot de BAM. Daarop liggen een parkeerterrein, de midget- golfbaan. de tennisbanen en een tram polineparkje. Al deze zaken, uiteraard met uizondering van het hotelgebouw, wil de BAM nu afstoten. Wat blijftis de grote 'groengordel' rond het hotelge bouw. De BAM heeft tot het afstoten besloten, om niet al teveel bezittingen op de exploitatie van het hotel te laten rusten De eigenaar heeft namelijk het plan opgevat om de exploitatie niet lan ger te baseren op de bouw. verhuur en verkoop van appartementen bij het ho tel. maar overweegt nu een hotel te rea liseren met ongeveer honderdvijftig 'studio's', die op basis van een soort 'ti me-sharing' aan de man kunnen wor den gebracht. Dat betekent, dat hon derd studio's zullen moeten worden verkocht en dat de resterende vijftig studio's het eigenlijke hotel zullen vor men De particulieren die één van de honderd studio's aankopen, kunnen die echter in de tijd dat ze er zelf geen ge bruik van maken, 'terugverhuren' aan het'hotel. Aan de beslissing om van de apparte menten af te zien, liggen twee factoren ten grondslag. Allereerst is er de Kroon- uitspraak van 1 juni '81, die bepaalde 'dat de opzet en de doelstellingen van het plan nader dienen te worden be zien'. Ten tweede is de eigenaar geble ken dat de toen voorgestelde exploita tievorm (met appartementen) door de stagnerende economie eigenlijk te wei nig rendement zou hebben opgeleverd. In die zin is de eigenaar dus blij dat het vorig jaar voorgestelde plan geen door gang heeft kunnen vinden. Direct na de Kroonuitspraak zijn bur gemeester en wethouders zich gaan be raden op de ontstane situatie. Dat be raad heeft een aantal uitgangspunten opgeleverd, die in maart van dit jaar zijn voorgelegd aan de BAM. Ruim een half jaar later kwam het antwoord van de BAM. Met een groot aantal formele uitgangspunten heeft de eigenaar geen moeite. Wel vraagt de BAM de gemeente of ze belangstelling heeft voor de voor heb hotel niet ter zake doende stukken grond en gebouwen en peilt ze de be langstelling van de gemeente om deel te nemen in de kosten, waardoor de BAM haar risico's kan spreiden. Ten slotte is de BAM geïnteresseerd in het bouwen van bijvoorbeeld premie A-wo ningen aan de Badstraat Dat laatste wees de commissie donder dagavond unaniem van de hand. Ook de eventuele bouw van een ruimte waarin paarden kunnen worden ge stald zag de commissie niet zitten. Het zelfde gold voor de voorgestelde fiancié- le participatie door de gemeente. Over de aankoop door de gemeente van ver schillende terreinen en gebouwen was de commissie verdeeld. De meest vér gaande suggesties deden R J. 3runs (VVD) en L. Labruyère (PvdA). Zij slo ten de mogelijkheid niet uit, dat als er opnieuw geen schot komt in de onder handelingen, de gemeente Domburg zou moeten overwegen om het gehele Badhotel-complex aan te kopen. „Dat is beter dan doorgaan met dat blabla", zei de heer Bruns. Deze opmerkingen waren evenwel niet bedoeld als een keihard advies aan b en w, maar gaven wel aan hoe de com missie tegen de inmiddels zeer comple xe zaak aankijkt. Of zoals L. Labruyere het uitdrukte: „De eigenaar van het Badhotel gedraagt zich alsof hij z'n keutel niet kwijt kan..." GOES - De afdeling Goes van het Ne derlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuurvriendenwerk (NI VON) houdt dinsdag 23 november een bijeenkomst in gebouw Legerdiek aan de Goese Westwal. De aanvang is 20.00 uur. Er zal onder meer met behulp van dia's aandacht worden besteed aan bij enteelt. Een deskundige zorgt voor de nodige toelichting. Bouw- en houtbond Krabbendijke bijeen in dorpshuis Rilland RILLAND - Districtsbestuurder G. Klein van de Bouw- en Houtbond FNV vertelt dinsdag 30 november een en an der over de nieuwe bouw-cao, de werk zaamheden van de bond en 'werken en werkloos worden'. Dat gebeurt tijdens een ledenvergadering van de afdeling Krabbendijke van de bond in het dorps huis in Rilland. Voorts is er een discus sie. Aanvang: 19.30 uur. Open kerk in Krabbendijke KRABBENDIJKE - Op initiatief van de 'Open Kerk Krabbendijke' wordt 28 november in de gerefonneerde kerk een dienst voor jong en oud gehouden, aan vang. 17.00 uur. Het thema dat aan de orde komt is: Wat gebeurt er in hemels naam op aard?' Spreker is ds George Brucks. Het koor Salem verleent mede werking evenals zanger Wisse Hettings. Voor kinderen is er een creche en na afloop kan de inwendige mens ver sterkt worden. Hengefwedstrijd HEINKENSZAND - De hengelsport- vereniging De Bevelanden hield een viswedstrijd in Borsele. Er deden 35 mensen aan mee. De uitslag luidt: Senioren 1 A Slootweg; 2 J. Blommaert; 3 F. Stokx; 4 F. Mathijsse. 5 G. van Luyck. Junio ren lP.Stokx;2 W. Traas; 3 E. Hirdes.4L.de Nood. De volgende wedstrijd is zaterdag 11 decem ber om 10.30 uur in de Bonepolder ln 's-Gra- venpolder. Het Badhotel in Domburg KORTGENE - In verband met de plan nen die er in Kortgene bestaan om ge lijk met de op gang zijnde riolerings werkzaamheden in de Hoofdstraat, Van Cittersstraat en de Weststraat tot woonverbetering over te gaan was er donderdag een hoorzitting in het dorpshuis 'De Pompweie' in Kortgene. Burgemeester J. L. D. van der Linde gaf een uiteenzetting tijdens de bijeen komst over de plannen die op stapel slaan. De heer K. Roggeveen van het architec tenbureau Rothuizen en 't Hooft vertel de aan de hand van plattegronden hoe een en ander gepland is. Zo zal er in het noordelijk gedeelte van de Hoofdstraat een rijbaanversmalling komen met als doel dat het remmend zal werken op het doorgaand verkeer Verder zullen de kruispunten duidelijk worden gemar keerd en zal er een betere afbakening worden aangebracht. De beplanting zal laag worden gehouden om vooral de parkeerplaatsen overzichtelijk te hou den. In de Van Cittersstraat zal de rij weg worden versmald tot vijf meter en zal door beplanting een vriendelijker gezicht krijgen. In de Weststraat zal aan het profiel niets veranderen. Tijdens de discussie werd benadrukt dat er bij de kruising Nieuwstraat- Weststraat een duidelijker markering dient te komen. Ook was men van me ning dat het mogelijk moet zijn in de Hoofdstraat een kinderspeelplaats te creëren. De wens van enkele bewoners in het zuidelijk gedeelte van de Hoofd straat om tot verbetering over te gaan stuit op grote financiële bezwaren om dat dit gedeelte niet subsidiabel is. Men was verdeeld over het aanbrengen van beplantingen. De één vond het groen te dominerend en de ander vond het te weinig. Wat betreft de Van Citters straat waren de bewoners niet tevreden over de rijwegvesmalllng. Men vreesde vooral moeilijkheden met het aan beide zijden parkeren. Wat de overlast van de rioleringswerkzaamheden betreft waarover geklaagd werd. dat geldt voor alle straten en met voor één straat, al dus de burgemeester Van der Linde was dankbaar dat de plannen zo posi tief werden beoordeeld. „We zullen de gemaakte opmerkingen meenemen en zien of ze in de plannen ingepast kun nen worden". Er werd tevens opgemerkt dat veel last wordt ondervonden tijdens de weekeinden van bezoekers van horeca bedrijven. Gepleit werd vooreen vroe ger sluitingsuur en meer politietoe zicht. De burgemeester zei dat dit laat ste niet mogelijk is omdat dc politic tijdens de weekeinden niet over vol doende personeel beschikt. Wel drong hij erop aan dat melding zal worden gemaakt van excessen en benadrukte dat de klachten anoniem zullen wor den behandeld. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 9