Mariekerke onderzoekt bijdragen aan scholen radiot westen Raad Mariekerke eensgezind over verplaatsen bedrijf 1995 49.50 PZC/streek BEHANDELING BEGROTING Zaalvoetbal Middelburg Middelburger beboet voor mishandeling Adviesprijs 2995.-1995 Adviesprijs 2598.- 99 alM DONDERDAG 18 NOVEMBER 1982 MELISKERKE - Het college van b en w van Mariekerke gaat binnenkort een onderzoek instellen bij de overige Walcherse gemeenten naar de bedragen die daar per leerling betaald worden aan het lager en kleuteronderwijs. Dit werd woensdagavond toegezegd door burgemeester mr B. J. van Putteu nadat tijdens de behandeling van de begroting 1983 verschillende woordvoerders in de ge meenteraad opmerkingen hadden gemaakt over de financiële toestand van som mige scholen. Mede door de sterk gestegen energie kosten blijken met name kleine scholen niet meer of amper genoeg te hebben aan de door de gemeente verstrekte bij dragen. Fractievoorzitter van Gemeen tebelang ing R. van der Meer vond dat er echt wel iets aan de hoogte van de bedragen gedaan kon worden. Hij con stateerde dat Mariekerke relatief ge zien weinig betaalt per leerling. Het CDA kwam bij monde van fractie voorzitter P. van der Meulen met de suggestie om eventueel de bijdragen van gemeentewege voor het school zwemmen ter discussie te stellen. Het vrijkomende geld zou dan gebruikt kunnen worden voor scholen die in fi nanciële moeilijkheden dreigen te ko men. Uit de beantwoording door het college bleek echter dat aan alle scho len hetzelfde bedrag per leerling be taald moet worden. Het college kwam woensdag overigens zonder kleerscheuren door de begro tingsbehandeling heen. Burgemeester Van Putten constateerde om twee mi nuten voor tien vergenoegd dat de zaak goed gepland was. gerekend was name lijk dat de zaak om tien uur afgrond zou zijn. De burgemeester was de raad bo vendien dankbaar voor de getoonde eensgezindheid en de 'vlotte en plezieri ge wijze' waarop de behandeling had plaatsgevonden. Eensgezindheid was er niet op het punt van de tarieven van de onroerend goed- belasting. Deze werden in oktober door de raad met vier procent verhoogd. De SGP'er de heer P. Davidse kwam met een voorstel om deze verhoging alsnog ongedaan te maken. Het raadslid be toogde daarbij dat er een financieel gunstige begroting was aangeboden, waarin bijvoorbeeld de post onvoorzien vijftienduizend gulden hoger is ge raamd dan in de begroting voor het lo pende jaar. Dit bedrag zou zo stelde het raadslid al bijna voldoende zijn om de minder opbrengst van de belasting goed te maken. Burgemeester Van Putten voelde er weinig voor en beklemtoonde dat ver hoging slechts een aanpassing aan het inflatiepercentage was. Bovendien zou het terugdraaien van de verhoging de gemeente op langere termijn veel meer geld kosten. De fracties van CDA en Gemeentebelang schaarden zich achter het college. Reddingsbrigade en EHBO oefenen samen MIDDELBURG - De EHBO-afdeling Middelburg en de Van Dixhoom-red- dingbrigade houden morgen, vrijdag in het zwembad Poelendaele in Middel burg een gezamenlijke ofenavond in wedstrijdvorm. De reddingsbrigade werkt met twee ploegen en van de EH BO doet één ploeg mee. Het zogenaam de 'waterwerk' wordt door de reddings brigade verzrogd. Een jury beoordeelt de verrichtingen van de ploegen. Na het wedstrijdgedeelte geeft de reddingsbir- gade een demonstratie waarbij de EH- BO-ers kunnen oefenen met de 'hand reiking' en met het gooien van de red- dingsklos. De oefening begint om 20 uur. Drie jaar geëist tegen Middelburger voor heroïnehandel ien inbraken DEN HAAG - Een hele waslijst van fei ten werd de 29-jarige J. S. uit Middel burg in de dagvaarding verweten en daarvoor legde de rechtbank in Mid delburg hem drie jaar gevangenisstrai op. In feite werd het in hoger beroep bij hel Haagse gerechtshof niet veel an ders. hoewel de procureur-generaal op juridische gronden toch bedenkingen had. De eis bleef wel bij drie jaar ge vangenisstraf maar met aftrek van voorarrest. In de periode van 1 januari 1978 tot 12 april 1982. toen S. aangehouden werd. zou hij in heroïne hebben gehandeld. Op 13 april werd bij hem 1,82 gram he roine In beslag genomen. Op 1 mei 1981 pleegde verdachte, met anderen, een in braak in een kantoor aan de Neder- straat in Middelburg. Zij kwamen het pand binnen via een wc-raampje. Met behulp van een branderset werd ge tracht de kluis te openen, maar de in brekers werden betrapt. Voorts had verdachte uit een warenhuis in Middel burg een paar sportschoenen gestolen. Door te verzwijgen dat hij andere in komsten had, ontving hij ten onrechte een uitkering van in totaal 1642,20. Tenslotte werd hem verweten informa tie te hebben gegeven over de mogelijk heden voor een overval op het post agentschap in de supermarkt Kroon aan de Euromarkt in Middelburg, waar voor hij als beloning 1200 gulden ont ving. Voor het hof bekende verdachte wat hem werd verweten maar hij ontkende de handel in heroïne. Dat zou slechts een 'vriendendienst' zijn geweest. De of ficier in Middelburg had tegen verdach te vier jaar gevangenisstraf geëist. De procureur-generaal bij het Haags ge rechtshof had bezwaren dat de recht bank in Middelburg de medewerking aan de overval niet afzonderlijk heeft berecht. Daardoor 'zat' de officier juri disch op twee stoelen, zodat op dat punt de dagvaarding nietig moet wor den verklaard en een nieuwe behande ling moet volgen. Voor liet overige eiste de procureur-generaal bevestiging van het vonnis van de Middelburgse rech ter. De verdediger betoogde dat getui gen onjuiste verklaringen tegen ver dachte hebben afgelegd en vroeg een lichtere straf. Arrest over 14 dagen Vanuit de gehele raad kwam er in meer dere of mindere mate kritek op de wijze van begroten. Volgens de raadsleden wordt er te ruim begroot Gevolg is dat nu blijkt dat de gemeente over de jaren 1978 en 1979 nietminderdan3.5 miljoen gulden heeft overgehouden. Dit geld zal nu aangewend worden voor de restau ratie van de toren in Grijpskerke terwijl ook al eerder gedane investeringen zo als de bouw vanhet nieuwe gemeente huis (kosten 1,4 miljoen) ervan betaald kunnen worden. Burgemester Van Putten was het niet eens met de kritiek op de wijze van be groten. Volgens hem was het bedrag van 3.5 miljoen gulden vooral ontstaan door meevallers en rente-inkomsten. Door te ruim begroten zou slechts een Onderscheiding voor administrateur bij OCMA Middelburg MIDDELBURG - Voor langdurige, eer lijke en trouwe militaire dienst kreeg de heer C. M. van der Gaag (sergeant- majoor administrateur) maandag in de Middelburgse OCMA-kazerne uit han den van luitenant-kolonel D. Ruijs (commandant) de zilveren medaille uitgereikt. De heer Van der Gaag begon zijn mili taire loopbaan in 1958 bij de onderoffi- ciersschool. Hij volgde diverse opleidin gen en werd enkele malen bevorderd. Vijfjaar geleden kwam hij bij de kader compagnie van het Opleidingscentrum Militaire Administratie (OCMA) in Mid delburg terecht. Overste Ruijs roemde de heer Van der Gaag om zijn taakvervulling. „Jij staat bekend als een erg goed instructeur met een zeer plezierige instelling, zowel ten opzichte van je taak als van je leer lingen. Bovendien sta je altijd voor ie dereen klaar en heb je een zwak voor de under-dog-figuur. Zaken die jij aanpakt worden tot op de bodem door je uitge zocht" aldus de overste. Hij sprak ver der lovend over de humor van de onder scheiden sergeant-majoor en diens acti viteiten als sportman. MIDDELBURG In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie in Middel burg hebben Blauw Wit en VPV de aan sluiting met de kop behoduen. Blauw Wit blijft door een f-0 winst op Amro op de tweede plaats en VPV behoudt de derde plaats na de 2-1 zege op Pinten. In de tweede klas speelde Middelburg gelijk tegen het tweede team van die naam en verloor daardoor de tweede plaats aan Draadkrabbers II dat met 4-0 over FC Laurens H zegevierde. Job- se staat door een 2-0 overwinning op Koper Galjoen n op de eerste plaats in de vijfde klas. gevolgd door Super Ver meulen, dat bij winst van de achterstal lige partij weer langszij bij de koploper kan komen. In de derde en vierde klas is niet gespeeld. De uitslagen zijn. eerste klas: Blauw Wit I- Amro 1-0. Draadkrabbers I-FC Laurens I 2-3. De Pinten-VPV 11-2. Torna I-RPMI1-4. twee de klas FC Laurens ü-Draadkrabbers II0-4. Middelburg I-Middelburg n 3-3. Radja Wali I-Zeelandia I 4-1. VCK I-SVSW'72 2-6. vijfde klas CP Boys-Toma n 2-3. Jobse-Koper Gal joen II2-1. Het wedstrijdprogramma voor vrijdagavond is. sporthal Nassaulaan: 18.30 uur Koper Gal joen I-Kraaien, 19.10 uur FC Laurens IV- Veldzlchtn, 19.50 uur Streekschool I-RPMII, 20.30 uur Dauwendaeleü-Amemuiden. 21.10 uur Jong Ambon n-Streekschool II. 21.50 uur Brandweer-Blauw Wit H, 22.30 uur VCK II- VPV II; sporthal Voorborch: 19.50 uur Am- gas-Audi Poppe. 20.30 uur Veldzicht-Hooizol der. 21.10 uur FC Duo-Hoechst Boys, 21.50 uur RPM ni-Super Vermeulen, 22.30 uur Dauwendaele III-CP Boys. Rommelmarkt MIDDELBURG - Het Middelburgse vrouwencafé 'Trui' houdt donderdag 18 november (vandaag) een rommelmarkt in 't Pand aan de Kerksteeg in Middel burg. Aanvang 20 uur. De rommel markt wordt gecombineerd met een open café-avond. Bingo-avond van supportersvereniging VLISSINGEN - De supporters- en be langenvereniging van de Vlissingse voetbalclub Rood-Wit houdt morgen, vrijdag, een bingo-avond in het club huis aan de Irislaan. Er is ook een rad van avontuur. De aanvang is om 20.00 DEN HAAG - Het Haags gerechtshof heeft de 29-jarige Middelburger R. H. veroordeeld tot een boete van 150 gul den voor mishandeling. De man was eerder door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot dezelfde boete maar was daartegen in hoger beroep gegaan. H had in in een café in zijn woonplaats een meisje mishandeld. De procureur- generaal bij het Haags gerechtshof achtte niet bewezen wie nu aan wie de klappen had uitgedeeld en eiste vrij spraak. klem deel van de overschotten ver klaard kunnen worden Van CDA-zijde kwam de opmerking dat het bevreemdend was dat het personeel van de gemeente voor 37.5 uur 40 uur werk per week wordt uitbetaald terwijl de feitelijke werkweek 37.5 uur telt. De fractie ging niet akkkoord met de uitleg dat dit ook te maken had met overwerk waardoor men toch meestal aan de 40 uur zou komen. Het college zegde op verzoek van het CDA toe zich soepel op te stellen bij eventuele vestiging van nieuwe bedrij ven. De burgemeester zegde verder, op verzoek van de gehele raad. toe dat geen middel onbeproefd gelaten zou worden om gs te overtuigen van de noodzakelijkheid van verbeteringen van de Torenstraat en de Dorpsstraat in Meliskerke De burgemeester betreurde het met de raad dat gs nee hebben gezegd tegen subsidiëring van rioolwerkzaamhc den in de Cornells Jaspersestraat. De heer Van Putten beklemtoonde daarbij dat de gemeente Mariekerke zelf al 125.000 gulden in uitgevoerde of aan de gang zijnde rioleringswerken had ge stoken. Burgemeester mr B J van Putten Najaarsvergadering VVV Vlissingen VLISSINGEN De VVV Vlissingen houdt maandagavond 6 december de algemene najaars-ledenvergadenng in het Strandhotel in Vlissingen Na de opening door voorzitter P Ventevogel wordt onder meer een overzicht gege ven van het afgelopen seizoen. Na het huishoudelijk gedeelte houdt de gede puteerde J. B. Ventevogel een inleiding over 'De economische belangen van het toerisme' De vergadering begint om 20 00 uur. De aanvang van de inleiding zal omstreeks 21.00 uur zijn MELISKERKE - De gemeenteraad van Mariekerke had woensdagmiddag geen enkel probleem met het voorstel van b en w om medewerking te verle nen aan de verplaatsing van het olie- en gasbedrijf B. Dekker. Dit is nu in de bebouwde kom van Grijpskerke geves tigd. De raad ging akkoord met pogin gen om bet te verplaatsen naar de Mid- delburgseweg. ook in Grijpskerke. op de plaats van de voormalige boerderij 'Weizicht'. Overigens is vestiging daar in strijd met het ter plaatse geldende plan 'Buiten gebied' Het college zal nu een herzie- Intocht Sinterklaas in Zoutelande ZOUTELANDE - Sint Nicolaas doet za terdag 20 november zijn intocht in Zou- teland Na zijn aankomst om 13.00 uur aan de Langendam maakt hij een rond rit door het dorp, voorafgegaan door de muziekvereniging Luctor et Emergo. Om drie uur wordt er in zaal Midden dorp een kinderfilm vertoond- De Zou- telandse middenstand begint dan te vens een winkelactie met vele prijzen. Als afsluiting is er op donderdag 25 no vember een braderie met verloting in zaal Middendorp. Deze duurt van 14.00 tot 21.00 uur. ning van dit plan in voorbereiding ne men en gedeputeerde staten via een ontheffingsprocedure vragen geen be zwaar aan te tekenen Overigens zijn eerdere plannen om het bedrijf te plaat sen steeds mislukt Geen enkel probleem leverde ook het voorstel op om mee te werken aan de vestiging van een garagebedrijf van de gebroeders J en A. A. Dekker aan de Prelaatweg in Aagtekerke. Ook dit plan is strijdig met het plan 'Buitengebied' en b en w willen hier handelen op de wijze zoals ook bh de olie- en gashandel zal worden toegepast. De raad nam het voorstel van het colle ge over om geen moties in te dienen in verband met de winstresultaten bij de nv PZEM- Eens was de raad het met de mening van het college dat de 'electrici- teitswinst' aangewend moet worden voor verlaging van tarieven van de Lezing Ko de Korte OOSTKAPELLE - De bioloog Ko de Korte houdt vrijdagavond om 20 uur een lezing in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. Dit ge beurt op uitnodiging van de culturele raad Domburg-Oostkapelle. Thema van de lezing is 'van oerwoud tot eeuwi ge sneeuw'. Er zullen ook dia's worden vertoond. kleingebruïkers. Niet eens waj^ het met de opmerking dat de winst naar de gemeentelijke aa houders zou moeten vloeien. Ojj dat burgemeester mr B ,l van p| erop wees dat het zijns inztensi uitvoerbaar was om de winsten door de raad gewenst) op het ag naar de kleinverbruikers te lafcj vloeien werd toch besloten de ven» woordiger van Mariekerke aantel dringen op deze mogelijkheid. De raadsvergadering werd gt|^ |je alvorens 's avonds de behandelt» .ia de ontwerp-begroting 1983 ph vond. Binnen een uur was detp van twaalf punten afgewerkt, A Dames-sociëteit Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De Dames-socg® Vlissingen hield dinsdag een komst in het Strandhotel Aandt *5 van een serie dia's vertelde de hee beek. vertegenwoordiger van deX> landse Kaas Urne, het een en ande verschillende Franse kaassw f Daarna werden de dames in degta heid gesteld deze kaassoorten tei ven en te keuren. De Dames-tod houdt dinsdag 30 november de Sb colaasmiddag. 'üüUJiuiwtilimnu 111 Aristona videorecorder 20VR22 Met Picture-stop - stilstaand beeld - en Picture search~Voor versneld opzoeken van een bepaalde passage op de band Volledig elektronische bediening Omkeerbare cassette max 2x4 uur Met Go-to opzoeksysteem DTP dynamische spoor volging. Programmeerbaar tot 16 dagen vooruit van 5 programma s Zenderzoeksysteem en 26 voorkeurzenders Sharp stereo cassette deck trontloader. geschikt voor metal tape. dolby ruisonderdrukkmg. hard permalloy koppen, autom stop Adviesprijs 399 - Voordeelpn/s Philips WALKMAN D 6PJP de populaire rage. nu slechts t Aristona stereo set ST 1152 stereokombinatie van tuner met FM. Lange en middengolf Versterker 2x10watt. platenspeler en cassettedeck. Kompleet met 2 Jmen Adviesprijs 750 - Akai Videorecorder VS-z VHS-systeem Gebruiksaanwijzing via de beeldbuis Snel beeldzoek systeem tiandteller via beeldscherm Bandietgeheugen auto-jewmd timer voot 4 weken/9 programma s 16 voorkeurkanalen leather touch bediening Philips stoomstrijker HD 1211 lichtgewicht stoomstrijker met automatische stoomregulatie Adviesprijs 85,-Voordeelprijs Philips scheerapparaat HP1135 met 3 verende scheerkoppen. Adviesprijs 129- Voordeel prijs ring. Ideale bijverwarming Adviesprijs 179.- Voordeelprijs \69.- i "EEN VERTROUWDE NAAM UIT HET VERLEDEN' "EEN ZEKERHEID VOOR DE TOEKOMST MIDDELBURG Meukt 73, teL 01180-12587 VLISSINGEN Wolstraat 86, tel 01184-12814 HOU Itisft kt hblaj P*p'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 8