VROOM DREESMANN R Vroom Dreesmann pakt weer eens uit. Op al onze speelgoedafdelingen in het hele land krijgt U opajhet speelgoed dat U daar koopt uit het grootste en mooiste assortiment 10 korting. Plan voor herinrichting Bellamypark Vlissingen DONDERDAG 18 NOVEMBER 1982 PZC/ streek WERKSTUK PROJECTGROEP BESCHERMD STADSGEZICHT VLISSINGEN - De Vlissingse project groep Beschermd Stadsgezicht heeft een nieuw plan gemaakt voor herin richting van het Bellamypark. Belang rijk onderdeel daarvan is het verbre den en 'versieren' van het trottoir aan de oostkant. Het ontwerp wordt don derdag 25 november gepresenteerd tij dens een inspraakbijeenkomst in 'The Flying Dutchman', die om 20.00 uur be gint. In de projectgroep Beschermd Stadsge zicht zijn vertegenwoordigd het wijkco- mité Binnenstad, de stichting Stads herstel Vlissingen. de vereniging Win kelcentrum Vlissingen en de gemeente. In het ontwerpplan van de projectgroep is het noordelijk deel van het bestaande Bellamypark vergroot en heringericht tot een stedelijk park Het zuidelijk deel blijft in de huidige vorm gehandhaafd. DOK vierde het 10-jarig bestaan OOSTKAPELLE - De sportvereniging Door Oefening Kracht (DOK) te Oost- kapelle vierde zaterdag haar tienjarig bestaan met een goed bezochte recep tie in het ontmoetingscentrum 'De Hal ve Maan'. In zijn toespraak memoreerde de voor zitter. de heer P Overmeen. het ont staan van de huidige omniumvereni ging. waarin gymnastiek, badminton en volleybal zijn verenigd. Hij wees daarbij op het feit, dat de vereniging in deze vorm weliswaar tien jaar bestond, maar dat de oorsprong lag in de vroege re gymnastiekvereniging DOK, die reeds werd opgericht in 1940. Ter ere van deze viering werden mevrouw R. Geldof-Wondergem en de heren P. de Voogd, A. Maljaars, J. Sturm, P. den Hollander en J. de Keijzer tot ereleden benoemd vanwege hun grote verdien sten gedurende zeer vele jaren. Stichting Speel-o-theek Paauwenburg teleurgesteld VLISSINGEN - De Stichting Speel-o- theek Paauwenburg zegt zeer teleurge steld te zijn over het gebrek aan be langstelling van de gemeenteraad, om dat geen van de raadsleden gehoor gaf aan een uitnodiging voor een bespre king over een subsidie-aanvraag van 10.000 gulden. „De politieke kaarten zijn blijkbaar al geschud", schrijft voorzitter Dick Bosveld in een brief aan de raad. Het college van b en w stelt in het wel- zijnsprogramma voor 1983 dat een' speel-o-theek geen eerste prioriteit heeft. Volgens het college kan het buurthuis 'De Paraplu' in de wy k Paau wenburg een deel van de doelstelling van de nieuwe stichting uitvoeren, zon der dat daar extra middelen voor nodig zijn. De stichting wil door vrijwilligers werk een achterstand in spel- en speel- mogelijkheden voor kinderen van 0 tot 6 jaar wegwerken. „Zonder geld komt er niets van die doelstelling terecht", zegt de Stichting. Verder stelt zij dat vrijwil ligers niet persé werkeloos moeten zijn om mee te mogen werken in de speel-o- theek. De stichting heeft een bijdrage in de startbegroting gevraagd van 10.000 gul den. Zij heeft van verschillende kanten toezeggingen om dit bedrag aan te vul len. De speel-o-theek heeft verder een bijdrage aangevraagd in de exploitatie begroting voor 1983. De exploitatiekos ten worden geraamd op 15.022 gulden. In dit bedrag zijn ook de huisvestings kosten opgenomen. De stichting ver wacht echter uit donaties, contributies en giften ruim 5000 gulden te ontvan gen, zodat zij de gemeente om een garantiesom van 10.000 gulden vraagt. Voor 1983 zou dan een bedrag van 20.000 gulden ten laste van de gemeente komen en voor elk volgend jaar 10.000 gulden. „Wij rekenen erop, dat de ge meente tot de conclusie komt, dat sub sidiëring van de speel-o-theek een hoge re prioriteit heeft dan andere activitei ten die in het welzijnsprogramma zijn opgenomen", schreef Dick Bosveld aan de gemeenteraad. De Jeugd- en Recreatieragd heeft de Speel-o-theek een subsidie toegezegd van 2.500,- en het bureau Zeeland van het ministerie van welzijn, volksge zondheid en cultuur wil, onder voor waarden, met een bedrag van 6.000,00 over de brug komen. Een bijdrage van het Nationaal Jeugdfonds ligt in de ver wachtingen. maar is afhankelijk van een gemeentelijke subsidie. Kazan de Wolf-groep neemt 'aanbouw' in gebruik MIDDELBURG - De Kazan de Wolf- groep - een scoutinggroep in de Middel burgse wijk Dauwendaele - heeft het groepshuis aan de Kruitmolenlaan drastisch uitgebreid. Het gebouw werd te klein om alle onderdelen van de groep (bevers, kabouters, welpen, ver kenners, padvindsters, sherpa's en ro wans) behoorlijk onderdak te verlenen tijdens de wekelijkse activiteiten. Met vereende krachten is er een stuk aangebouwd. Deze 'aanbouw', ruim 65 vierkante meter groot, moet onderdak bieden aan de oudste leden van de groep, de sherpa's en rowans. Zaterdag morgen om tien uur precies zal het nieu we gedeelte officieel in gebruik worden genomen. De opening zal worden ver richt door de heren W. M. van Groesen namens-de gemeente Middelburg en mr. W. Blanken, burgemeester van Goes in zijn kwaliteit als penningmees ter van het Nationaal Jeugdfonds. dat een groot deel van het gebouw finan cierde. De Kazan de Wolf-groep viert aanslui tend aan de opening het 10-jarig be staan met een receptie voor genodig den en belangstellenden. De scouting groep heeft momenteel 150 leden, en hieronder is de bevergroep, met elf le den van 5-6 jaar, het jongste onderdeel. Alle leden zullen zaterdagmorgen de feestelijke ingebruikneming van de aanbouw en de jubileumreceptie bijwo nen. zodat de kermis en andere evenemen ten daar mogelijk blijven. Het rondgaande éénrichtingsverkeer blijft ook bestaan, evenals parkeren aan een kant langs de oostelijke rij baan. De verbinding voor autoverkeer tussen Hellebardierstraat en het Groe- newoud komt te vervallen en wordt ver plaatst naar de Nieuwstraat. Het plan biedt bij de Smalle Kade- Beursstraat en bij de Kerkstraat de mo gelijkheid voor particulieren om op ei gen initiatief het trottoir te verbreden, door bijvoorbeeld het maken van een terras, afgescheiden met verplaatsbare bloembakken, of paaltjes. Het trottoir aan de oostkant wordt tot vijf of zes meter breed en kan worden aangekleed met bloembakken, zitjes of vitrines. Ook zijn hier terrassen mogelijk. Aan deze kant van het park wordt ook sfeer verlichting geplaatst. Het eigenlijke parkdeel wordt om zoomd door een bomenrij met een lage onderbeplanting, waardoor een beslo tenheid ontstaat, die moet aansluiten bfj het gebruik van het park. De fontljn blijft ook staan, maar de beplanting er achter wordt wat uitgedund, zodat de fontijn ook zichtbaar wordt vanuit de Bijeenkomst NCVB Vrouwenpolder VROUWENPOLDER De NCVB afde- ling Vrouwenpolder hield de jaarverga dering met als gastspreker Jos van Ma- nen-Pieters, die vertelde over haar lite raire werk. De bijeenkomst werd verder gevuld met zang, declamatie en een vraag- en antwoordspel. De volgende vergadering wordt gehouden op 22 de cember. Spuistraat. Bovendien krijgt het park verschillende verharde voetpaden, zit banken, gazon, beplantingsvakken en vormbomen. Ook wordt nog gedacht aan een plaats voor beeldende kunst. Schriftelijke reacties op het ontwerp plan kunnen worden ingediend tot 6 de cember. Daarna worden alle reacties samengevat in een 'inspraakschrift', voorzien van een commentaar en con clusies van burgemeester en wethou ders. Definitief Het definitieve plan wordt begin vol gend jaar behandeld in de vaste com- Kringvergedaring CBTB Walcheren MIDDELBURG - De kring Walcheren van de CBTB-West-Nederland houdt dinsdag 23 november een 'praatverga dering nieuwe stijl' in de Getuigenis- kerk aan de Adriaan Lauwereyszstraat in Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Het eerste deel van de vergadering vindt in vier verschillende secties plaats; akkerbouw, veehouderij, tuin bouw en bedrijfsontwikkeling. Om streeks 21 uur volgt dan een gezamenlij ke bijeenkomst. Dan komen er onder meer huishoudelijke zaken aan de orde. In de vacature L. Wattel in het dagelijks bestuur draagt het kringbestuur twee kandidaten voor. Dit zijn de heren J. Louwerse (Middelburg) en J. Riemens (Grijpskerke). De vergadering eindigt met een plenaire discussie naar aanlei ding van het besprokene in de sectiebij eenkomsten. missies van advies en bijstand. Inspre kers kunnen daarbij hun reactie nog maals toelichten. De gemeenteraad neemt het uiteindelijke besluit tot goedkeuring van het definitieve plan. Het Vlissings raadslid M. Dekker (CDA) heeft dinsdagavond tijdens de algeme ne beschouwingen over de gemeentebe groting voor 1983 nog gevraagd, waar om de herinrichting van het Bellamy park zo lang op zich laat wachten. Hij verwees daarbij naar het bedrag van 140.000 gulden, dat in de begroting van 1982 al is opgenomen voor het geven van een 'eerste aanzet'. Ook raadslid C. J. van der Weele (RPCU) vroeg in zijn beschouwing over de gemeentebegro ting naar de uitvoering van de herin richting. „Na de boulevard is dat het eerste, dat moet worden aangepakt", zei hy. Het raadslid stelde voor om het Bella mypark eventueel in te richten als een 'Franse tuin'. „Het is maar een sugges tie. Er zijn er door anderen al veel ge daan". aldus de heer Van der Weele. Hij noemde verder het bedrag van 140.000 gulden veel te weinig. „Een gedeelte van het geld. gereserveerd voor het ar senaal, zou hiervoor moeten worden aangewend", meende hij NCVB-vergadering in Westkapelle WESTKAPELLE - De afdeling Westka pelle van de NCVB houdt maandag 22 november een bijeenkomst in het her vormd jeugdgebouw. Er staat een le zing, door mejuffrouw Sandee, op het programma over 'leven en werken m een ontwikkelingsland'. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN - In de periode van 20 oktober 1982 tot 10 november 1982 zijn bij de gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: i bankbiljetten, 5 singles, kist met gereed schap, blauw kabelslot, motorhelm, paar zwarte dameshandschoenen, zwart/gele handschoen, kunstlederen damesjas, 2 paar sokken, blauw kinderjack, beige paraplu, blauwe paraplu, meisjesportemonnee, brui ne en rode portemonnee, 2 portemonnees met sleutels, goudkleurige oorbel, diverse sleutels, tas met onder andere regenkleding, twee fietstassen met Inhoud. Aangegeven dieren, in asiel" zwart met witte hond, teef (Friese Stabij, gevonden RW 58), zwart/witte kater, 5 mnd, zwarte kater, 8 mnd. Openingstijden" maandag tot en met vrijdag 09 00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. In de periode van 14 oktober tot 10 november 1982 zijn by de gemeentepolitie te Oost-Sou burg de volgende voorwerpen aangegeven huidenportemonnee, ring met 5 sleutels en groen label, bruine leren knypportemonnee, plastic tas met boek. zwart regenpak Hengelwedstrijd in Westkapelle WESTKAPELLE - De hengelsportver eniging "Westkapelle' hield haar elfde viswedstrijd van het seizoen 1982 bij 'Haga' te Zoutelande. De 65 deelnemers vingen 98 vissen, waarvan 76 stuks bo venmaatse. De uitslag was als volgt: 1 Linda van eulen 4 vissen 1109 gram. 2 A. van Sighem 4 vissen 980 gram, 3 J. Lous 7 vissen 857 gram, 4 J. Gabriélse 4 vis sen 757 gram, 5 M. Peene 3 vissen 738 gram, 6 J. A. de Witte Kz 4 vissen 674 gram. P. van Sighem 1 vis 662 punten. 8 P. van Keulen 6 vissen 621 gram, 9 Han- nie de Witte 3 vissen 603 gram, 10 A. Gabriélse 3 vissen 583 gram De volgende wedstrijd voor het club kampioenschap (tevens de laatste van het seizoen 1982) is op op zaterdag 27 november, van 9.00-12.00 uur bij 'Het Aardappeldal' te Westkapelle. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Peter Aspenslagh; Laura De- leij; Rahime Yaprakci: Ellen E. den Rooijen; Renske Th. L. van Pelt, Marti- nus M J. Smeding. Jip C. R. Spmne- wijn; Sarie Kodde; Josien van Belzen: Edmond A. Husseini; Tessie Souisa; Daniel van der Pluijm; Susan ten Hac ken. Getrouwd L. Versteeg. 37 jr. en G. M. van de Braak. 33 jr.; P B. C. M van Kooten, 22 jr. en M. W. Koelewyn, 22 jr.; M. de Visser, 24 jr. en C. J. H. Peeters, 21 jr.: P E. Poppe, 30 jr. en J. A. Koppejan, 30 jr., J. A. H. van der Meulen, 24 jr. en V. S Ligtenberg, 23 jr. Overleden: J. P Daamen, 85 jr E. M. de Quelerij geb. De Groot, 80 jr., J. Haze- wold. 80 jr.; C. Gillissen geb. Nieuwen- huijze. 59 jr.; J Q. Brand. 61 jr.; P. den Hollander. 64 jr A.M. Pieters, 81 jr. wv L. de Schepper; J. P. Klaeijsen. 75 jr.. W. Dieleman. 79 jr. Expositie Afrikaanse kunst in Middelburg MIDDELBURG - Pater Victor van de Reijt houdt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 november een tentoonstel ling in bejaardentehuis Sint Willi- brord in Middelburg. De opbrengst van de expositie van moderne Afri kaanse kunst komt ten goede aan de Benedictijner pater Ben-Deneut die werkzaam is in Afrika. Uit de tentoongestelde collectie kun nen artikelen gekocht worden, zoals beelden van de Makondestam uit Tan zania, bronzen beelden van de Bobo- en de Bamum-stam uit West-Afrika en ou de maskers en 'voorouderbeelden'. De expositie is geopend op vrijdag van 14 tot 20 uur, zaterdag en zondag van 10 tot 20 uur. Drumband MTV hield feestavond MIDDELBURG - De drumband majorettenpelotons van de S( burgse Turnvereniging '69 (MTV den zaterdagavond de jaartijtijl 1 avond in de Concert- en Gehoon 1 De belangstellenden, die voorea le zaal zorgden, kregen voor het( de miniretten te zien, een shown van de allerkleinsten, die kortpj, in het leven is geroepen. Zij zorgden met 'Showtime'voot» diek begin van dit jaarlijks geb waaraan behalve de drumband®; de en nieuwe nummers en de r-, ff] ten met muzikale optredens ooi j mische gymnastiekgroepen m--. ten. De algehele leiding en de pr® gei tie waren in handen van de heer). Mast. Een finale, waaraan alle pv meewerkten, besloot het geheel lil le belangstellenden werden ii komd door voorzitter J. Jongen het optreden van de verschiller.:-r pen waren er een bal en een disc-j ja de jeugd met discjockey Hans Bs i rikx. V1 Plattelandsvrouwen Westkapelle 35 jaar WESTKAPELLE - De afdetastX pelle van de Nederlandse Boa Plattelandsvrouwen vierde hetli; a j ubileum met een fondue-avond® le leden in hotel 'Noordzeegalm'.Dj et ring werd ook bijgewoond doors r richtster en tevens president*® jaar geleden, mevrouw S. C. deC^ broot-Van der Feltz. Enkele leden ie den deze avond gehuldigd omdaij e of 25 jaar lid waren. De bijeerij a werd besloten met de vertoning i iet dia's over activiteiten van deafe ui door dejaren heen. De afdelingffe si pelle houdt 20 december de kerstbji jvi komst. VERRASSING! 10% KORTING' IN DE GROOTSTE SPEELGOEDWINKEL VAN NEDERLAND Deze korting wordt uitbetaald in tegoedbonnen welke U in al onze warenhuizen kunt besteden t/m 31 december 1982. uu is j/ja

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4