Verkeersplannen Tholen stuiten op fors verzet 112 Groot aantal lokaties LPG-stations deugt niet Lawaai kost Westerschouwen jaarlijks negentig mandagen Fietscrossclub in Heinkenszand wil officiële status Pagina's over keukens. WISSEL SCHOUWEN PROTEST BEWONERS WAL EN EENDRACHTWEG Paarden en koeien natuurlijke beheerders Oosterscheldebekken weekenddiensten RAPPORT OVER GELUIDHINDER KEUKENCENTRUM 't HOEKJE VAN GOES BOSCH VRIJDAG 5 NOVEMBER 1982 THOLEN - Het gemeentebestuur van Tholen heeft nogal wat teweeg gebracht met de plannen om de Thoolse Wal en een deel van de Eendrachtsweg te reconstrueren. Bewoners van beide straten protesteren hevig tegen het voornemen van het college van burgemeester en wethouders. De bewonersgroepen vonden elkaar onlangs tijdens een vergadering van de commissie openbare werken in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Toen waren de twee bewonersgroepen nog onwetend van eikaars bestaan en bezwaren. Na de vergadering staken alle bewoners de koppen bij elkaar om eens precies op een rijtje te zetten wat ze konden doen om inspraak in de plannen van de gemeente te krijgen. Dat bleek erg weinig te zijn: het verkeerscirculatieplan is al vestgesteld en daar kan dan ook geen bezwaar meer tegen worden gemaakt. De omwonenden hadden ook geen bezwaar tegen dat plan, maar wel tegen de invulling die nu in details bekend wordt. Formeel is het echter pas mogelijk daar bezwaar tegen te maken als de gemeen teraad een beslissing heeft genomen en de bewoners willen dat vóór dat mo ment de plannen gewijzigd worden. De bezwaren van de bewoners kunnen ge splitst worden in die van de bewoners uit de Knuttorenbuurt en die van de bewoners aan de Wal. De mensen uit de Knuttorenbuurt heb ben vooral moeite met het feit dat door de voorgenomen reconstructie nog geen oplossing is gevonden voor de par keerproblemen die worden veroorzaakt door auto's van bedrijven uit de directe omgeving. Ze staan wel achter het voor stel van b en w om de Kruittorenstaat aan één kant af te sluiten maar ze zijn tegen de manier waarop de parkeer plaatsen aan het begin van de Een drachtsweg zijn geprojecteerd Ook het verbreden van de Eendrachtsweg zien ze niet zitten, omdat dan alleen de rij snelheid van de auto's die het stadje in willen, hoger wordt, zo stellen ze Daar om pleiten ze voor wat de Eendrachts weg betreft voor een verlegging van de weg-as, zodat het verkeer gedwongen wordt rustig te rijden. De rijkspolitie Ouderavond van Thijssenschool in Zierikzee ZIERIKZEE - De openbare Theo Thijs senschool in Zierikzee houdt woensdag 10 november in de school een ouder avond. Aan de orde komt onder meer verkiezing van een nieuw lid van de ou dercommissie in verband met aftreden van mevrouw J. G. Legemaate-Willems. Verder behandelt Jack de Coninck on der het motto 'Kijken en doen' het the ma tekst en beeld. De ouderavond be gint om 20.00 uur Kleuterschool Renesse hield ouderavond RENESSE - De openbare kleuterschool 'De Duinkonijntjes' in Renesse hield een goed bezochte ouderavond, onder leiding van de voorzitster van de ouder raad, mevrouw V. Rutgers. Na het jaarverslag en het financieel overzicht werd mevrouw Rutgers herkozen in de ouderraad en kwamen voor mevrouw L. van de Putten en de heer H. van Oost, die niet herkiesbaar waren, in de plaats de dames J. Everaers en S. Veerhoek. De hoofdleidster, mevrouw Kleiss van Rooyen, vertelde vervolgens, dat de tweede leidster, mejuffrouw N. Koop man, volgend cursusjaar nog aan de school verbonden blijft, maar dat zij dan naar alle waarschijnlijkheid zal moeten afvloeien als gevolg van het da lend leerlingental. Daar komt nog bij, dat de kleuters uit Noordwelle met in gang van het cursusjaar 1983-1984 in hun eigen dorp naar school kunnen. Na de pauze vertelde mebrouw Kleiss het een en ander over verf- en tekentechnie ken op de kleuterschool, waarna de ou ders zelf aan de slag mochten. Raad Zierikzee bespreekt bijdrage aan ziekenhuis ZIERIKZEE - De Zierikzeese gemeen teraad komt in vergadering bijeen op maandag 15 november. De raad be spreekt onder meer een voorstel van b en w een bedrag van 50.000 gulden te reserveren onder de noemer 'bijdragen voormalig Zweedse Rode Kruiszieken- huis'. Verder buigt de raad Zierikzee zich over' een collegevoorstel over te gaan tot aanschaffing van een dia-presentator met ingebouwde cassettespeler. De be doeling is de apparatuur te gebruiken voor verschillende voorlichtingsactivi teiten, zoals hoorzittingen, kennisma kingsbijeenkomsten en ontvangsten. Een extra krediet van bijna 6000 gulden vragen b en w voor een verlenging van de periode van sloop van de voormalige school aan de Nieuwe Bogerdstraat in verband met archeologisch bodemon derzoek. Ook de eerder door de raad aangehouden overeenkomst tot subsi diëring van het thaterbureau Uit in Zee land komt weer aan de orde. De raad vergadert vanaf 19.30 uur. Ouderavond lagere school in Renesse RENESSE - De openbare lagere school 't Staepel'of in Renesse houdt dinsdag 9 november een ouderavond in de school. De bijeenkomst wordt muzikaal ge opend door het schoolorkest 'De Schooleksters' en de leerlingen van de zesde klas. In de ouderraad zijn de da mes M. Verboom en N van de Boogert aftredend, maar herkiesbaar. Na de pauze wordt, verdeeld in groepen, de school bekeken Voorts wordt er het no dige verteld over aanvankelijk leeson derwijs en over de nieuwe geschiedenis methode. Tenslotte wordt een film over de school sinds 1970 vertoond. De ou deravond begint om 19.30 uur. Welzijnscommissie Zierikzee vergadert ZIERIKZEE - De welzijnscommissie Zierikzee vergadert 10 november in de raadszaal van het stadhuis. De agenda vermeldt onder meer behandeling van subsidie-verzoeken, het devaluatierap port en het jaarprogramma sociaal-cul tureel werk 1983. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. van het stadje Tholen zou achter deze oplossing staan. De bewoners aan de Wal hebben vooral bezwaren tegen de plannen van b en w om de rijbaan over de Wal te verbreden en toegankelijk te maken voor twee richtingsverkeer Dat gaat. zo stellen ze. onherroepelijk ten koste van de hui zen. Eén van de bewoners, L. W. Baay, licht toe: „De fundamenten van onze huizen zijn niet berekend op het verbre den van de Wal. Als die dijk verbreed wordt, komt er een te zware druk op de huizen, zodat ze gaan scheuren en ver zakken. Daarnaast is de hele construc tie van de Wal niet berekend op zwaar vrachtverkeer, dat straks over die weg zou moeten gaan rijden". Daarnaast voorzien de bewoners van de Wal problemen met de toekomstige kruising Wal-Eendrachtsweg als daar intensief verkeer op wordt losgelaten. Ook andere kruispunten zullen, als de plannen van de gemeente doorgaan, volgens hen problemen opleveren. Dat zijn onder meer de kruisingen met de Bebouwdendam, de Brugstraat en de Visstraat. Een ander verkeersonveilig aspect is volgens de bewoners van de HEINKENSZAND - Het ziet ernaar uit dat het fietscrossgebeuren in het re creatiepark/camping Stelleplas in Heinkenszand, dat in het afgelopen jaar spontaan van de grond is geko men. volgend seizoen een meer profes sionele en officiële aanpak krijgt. Aan het voorlopig bestuur van de 'Fiets crossclub Stelleplas' in oprichting zal het in elk geval niet liggen. Dit voorlopig bestuur heeft voor dins dag 9 november een vergadering uitge schreven, te houden in de bar van het recreatiepark (aanvang 19.30 uur) en toegankelijk voor alle belangstellen den. om te komen tot officiële oprich ting van de fietscrossclub. Inmiddels zijn al de nodige voorbereidingen ge troffen om de vereniging zo snel moge lijk te kunnen aanmelden bij de Ko ninklijke Nederlandse Wieier Unie (KNWU). De heer G. Stobbink uit Ber gen op Zoom, één van de initiatiefne mers en secretaris van het voorlopig be stuur. acht het allerminst uitgesloten dat de nieuwe vereniging al in de wed strijdkalender van de KNWU voor het volgend seizoen kan worden opgeno men en de jeugdige crossers met licen tie kunnen deelnemen aan wedstrijden in landelijk verband. Om in aanmer king te komen voor een organisatiever gunning. zal er - in samenwerking met de leiding van 'Stelleplas' - nog het no dige moeten gebeuren aan de - nu min of meer provisorisch aangelegde cross baan - waarvan de afmeting (een lengte van 230 meter) overigens al ruim schoots aan de KNWU-eisen voldoet. De crossbaan ontstond in het afgelopen seizoen nadat jeugdigde campinggas- ten in het voorjaar een braakliggend terrein op de camping voor hun cross- liefhebberij in bezit hadden genomen. Fietsverhuurder J. Klap kwam toen op het idee met de beschikbare middelen een zo verantwoord mogelijke baan aan te leggen. De handen werden uit de mouwen gestoken en later kwamen zelfs een gehuurde graafmachine aan te pas. Al snel had Klap een groep enthou siaste vaste-campinggasten rond zich verzameld die zich bezig hield met het organiseren van wedstrijden, eerst op donderdagavond en later ook op zater dagmiddag. „We hadden vaak zo'n 50 a 60 deelnemers in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar", vertelt de heer Stobbink, „en in de zomermaanden soms wel een 250 man publiek". De belangstelling voor de fietscrossevenementen was in middels niet alleen meer een aangele genheid van de campinggasten: ook de jeugd van Heinkenszand en belangstel lenden uit andere plaatsen bleken de activiteiten te waarderen. Die grote animo leidde ertoe dat een voorlopig bestuur werd gevormd dat - zoals ge zegd - op 9 november een officiële fiets crossclub van de grond hoopt te krij gen. Wal hel feit dal juist in die buurt nogal veel kinderen wonen en spelen. Zo staat ook het gebouw van de padvinde rij in die buurt, dat veel kinderen trekt. Nu is het gemakkelijk om bezwa ren te maken, zonder zelf met een op lossing te komen. Daarom hebben de bewoners van de Wal een alternatief plan bedacht. In dat plan wordt met de Wal voor het verkeer van en naar de binnenstad ge bruikt. maar de weg genaamd Contre Escarpe. die langs de haven loopt. Deze weg moet volgens de bewoners van de Wal aansluiten op de Bosstraat, door middel van een weg over de dijk of een coupure in de dijk. Op die manier kun nen alle verkeerstechnische en onveili ge problemen opgelost worden, stellen ze. Om te proberen de bezwaren op doel treffende wijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, die moet uiteinde lijk een beslissing nemen over het al of niet doorgaan, zullen de raadsleden worden benaderd Vóór dat gebeurt worden alle problemen aanstaande maandag nog eens grondig doorgespro ken met vertegenwoordigers van de vereniging Veilig Verkeer Nederland en de Thoolse politie. Eén punt is volgens de bewoners onder tussen wel duidelijk geworden: de ge meente heeft veel te wemig - of hele maal niets - gedaan aan voorlichting. De bewoners wisten alleen maar van het verkeerscirculatieplan af, waar slechts de grote lijnen instaan. De in vulling was hen - zo wordt gesteld - niet bekend. Er wordt ook betwijfeld of de raadsleden wel precies op de hoogte wa ren van de invulling van het plan. vóór het moment dat het in de commissie openbare werken werd behandeld. Als de raad besluit de plannen van b en w goed te keuren dan kan in ieder geval wel gerekend worden op een stroom be zwaarschriften. JAAP VAN DER DOEF IN VLISSINGEN VLISSINGEN - „Tal van locaties van Ipg-stations deugen niet. Daar is meer risico aanwezig, dan bij de grootschalige aanlanding. Wij moeten veel strenger zijn in het gemeentelijk beleid voor de kleinschalige overslag van lpg". Dit zei het Tweede Kamerlid J. C. Th. van der Doef (PvdA) donderdag, tijdens de thema avond over lpg in Vlissingen. Hij noemde het transport van lpg over de Wester- schelde een 'relatief gevaarlijke situatie, in vergelijking met andere vaarwegen zoals de Rijnmond. „Maar zelfs al is de Westerschelde gevaarlijker, dan is het transport van lpg onder goede veiligheidsmaatregelen nog niet onverant woord", stelde hij. Werken schilder- en tekenamateurs in galerie Zierikzee ZIERIKZEE - In galerie 'Tussen de Ha vens' van de Zienkzeese teken- en schil deramateurs is tot 19 november een tentoonstelling te zien voornamelijk van werk van nieuwe leden. Het aantal leden is de afgelopen tijd met tien toe genomen. Daarmee heeft het gezel schap 'Tussen de Havens' een sterkte van bijna dertig personen bereikt die vele vormen van beeldende kunst beoe fenen. De activiteiten worden professio neel ondersteund door de kunstenaars Peter Jansen en Coleen Graham. Deze gaan samen met de schilder Gerard Mencken komende tijd zelf ook een ten toonstelling in de galerie aan de Vis straat houden. BERGEN' OP ZOOM - Vanaf volgend jaar gaan ten zuiden van zuidwesten van het Markizaatsgebied een groot aantal koeien en paarden fungeren als natuurlijke beheerders van het gedeelte van de Oosterscheldebekken, dat gaat ont staan na afsluiting van de Markizaatsdam. Dat blijkt uit een nieuwe rapportage van de werkgroep inrichting en be heer Markizaatsmeer. Aanvankelijk zou het Markizaatsmeer van de Oosterschelde worden afgesloten door een doorlatende dam waardoor het meer tot 1986 (als de Oesterdam dicht is) zout zou blijven. De breuk in maart van dit jaar in de Markizaatskade heeft de plannen gewijzigd: er komt een dichte dam, die half volgend jaar klaar moet zijn. Dat betekent dat het meer geen vers zout water meer krijgt en zich dus anders gaat ontwikkelen. Vandaar dat de werkgroep een nieuw beheersrapport heeft opgesteld. Al vanaf het begin is gesteld, dat er door middel van grazen voorkomen moest worden dat de begroeiing de pan uit zou rijzen. Het is de bedoeling in 1983 150 koeien en paarden te laten weiden op de schorren van het meer, dat in 1983 ont staat als gevolg van het aanleggen van de Markizaatsdam. Vanaf 1984 zal dit aantal doordat de kudden zichzelf verjon gen moeten zijn opgelopen tot driehonderd. Voor controle op de dieren zouden vier mensen moeten worden aangesteld Deze beheerders kunnen dan bijvoorbeeld ook surveilleren en hooien. Het plan is om in het gebied een soort tijdelijke erm-boerderij te stationeren van waaruit het vee wordt uit gezet. Overigens geeft dit nieuwe rapport alleen de maatre gelen weer. die genomen zullen moeten worden in de penode 1983-1986. Dit is namelijk het tijdsbestek waarin de ontzil- ting plaats zal vinden. Specie De werkgroep gaat van het model uit waarbij de Woens- drechtse Duintjes een recreatiefunctie krijgen, de Bergse Plaat zal worden opgespoten met specie uit het Spuikanaal bij Rilland-Bath, de binnen-Schelde voor recreatie is be stemd en het zuidelijk gedeelte zich als natuurmonument moet kunnen ontwikkelen. Dit laatste deel moet een stilte-gebied worden, zodat de re creatie ten oosten van de Kreekraksluizen aan sterke ban den wordt gelegd. In het plan wordt gesteld, dat een nieuw telkens bij te stellen beleidsplan moet worden opgesteld voor de periode na 1986. Daarbij gaat de werkgroep ervan uit, dat op de Bergse Plaat woningbouw zal komen conform de plannen van de gemeente Bergen op Zoom. De thema-avond was bedoeld om infor matie te geven aan de bevolking van Vlissingen over de gevaren die kunnen ontstaan bij de aanvoer, opslag en door voer van vloeibaar gas in Zeeland. Ge deputeerde J. P. Boersma (PvdA) noemde Zeeland niet onveiliger, dan vele andere delen van het land. „Veilig genoeg is een relatief begrip", stelde hij. „Wij leven allemaal met een stuk onvei ligheid. Een volstrekt veilig leven mag je niet als eis stellen, want er zijn altijd risico's. Ik dacht dat het leven van een gedeputeerde tamelijk veilig is. tot op de dag van vandaag", zei hij verwijzend naar de moord op de Brabantse gede puteerde drs. H. Einmahl. „En daarom valt helemaal met te lachen, want ik kende hem goed", voegde hij daaraan toe. Hij zei er echter ook niets voor te voelen alle economische activiteiten met, geva ren af te schuiven op de dichtsbevolkte gebieden en die dan maar de 'dupe' te laten worden. Hij erkende wel. dat de lpg-ontwikkelingen in Zeeland zijn be paald door het bedrijfsleven, waarna de overheid haar beleid heeft gewijzigd en aangepast. „Wij leven nu eenmaal m een kapitalistisch systeem, waarin het bedrijfsleven de ontwikkelingen be paalt", zei hij. Stelling De uitgenodigde politici konden het met elkaar eens zijn, dat de bevolking wel degelijk invloed heeft op het be leid van de overheid en bestreden dan ook gezamenlijk de stelling, dat dit niet het geval zou zijn. „Actiegroepen hebben over een reeks van jaren een niet te onderschatten invloed gehad op het beleid van de overheid. Zij behoren tot de mogelijkheden, die de bevolking heeft om invloed uit te oefenen", meen de Kamerlid Van der Doef. Gedepu teerde Boersma wees verder op de be zwaarschriften van de Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland (VMZ). „De VMZ is eigenlijk ook een beetje van ons alle maal", zei hij, in de richting van voor zitter H. Bannink van de VMZ, die op trad als discussieleider. Ook gedeputeerde G. Christiaansen. (CDA) die was gekomen omdat het Tweede Kamerlid H. Eversdijk niet kon in verband met drukke werkzaamhe den in Den Haag meende, dat er wel degeüjk een democratische controle is geweest, bij het afgeveven van een hin derwetvergunning voor Dow Chemical. „Als iemand zich tekort voelt gedaan, dan is hij niet alert genoeg geweest", stelde ook het VVD-Tweede Kamerlid A. J te Velthuis. Hij kwam overigens even later in discussie met de heer Ban nink met zijn opmerking, dat de veilig heidsnormen democratisch worden vastgesteld. „Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijfsleven een belangrijk vinger in de pap heeft bij de opstellinf van die veiligheidsnormen", stelde ft heer Bannink. „Het zou buitengewoot; gevaarlijk zijn, als wij door de econont: sche situatie onze veiligheidsnorme: zouden terugbrengen. Dat mag abso luut niet. Ook als het gaat om niet ont* langrijke ontwikkelingen voor de pro vincie, moet je de veiligheid vooroj stellen. Daarbij kan men ook de tüjï versterking en werken aan Oosterschó de betrekkenaldus de heer Van de Doef. MEDISCHE DIENSTEN SCH.-DUIVE- LAND, THOLEN, ST.-PHILIPSLAND Alarmnummer Sch.-Duiveland, 01100-14444 Alarmnummer Tholen, en St.-Philipsland 0011 Artsen: Zierikzee: v.a. vr. 19.00 totma. 8.00 uur: A. W. van Geer. Zierikzee. tel. 01110- 2080; spreekuur voor spoedgev. 11.00- 11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur. G van Beek- Verbeek. Burghseweg 54, Burgh, tel. 01115-1861spreekuur voor spoedgeval len 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 7.30 uur: H, Speelman, Oosterland, tel 01114- 1280. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.-An- naland, Scherpenisse: (patiënten dok ter Van de Bel): E. H. Veldman. Stave nisse. tel. 01663-2400 St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: C H. M. de Groot, Nw.-Vossemeer. tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen cn Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): Dierenartsen: Zierikzee: S. Bergsma, tel. 01110-2180 v.a. zat. 9.00 uur. St.-Maartensdijk: A. Rinses, tel 01666 2596; spreekuur vrijdag 18.30-19.00 uui en zat. 9.00-9.30 uur. Tandartsdiensten: L. Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstr. 25 Zierikzee. tel. 01110-6066. Spreekuc voor spoedgevallen zat. en zo. 17.00, 17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel 01110-2906; geopend zat. 9.00-12.30 tui 16.30-17.30 uur; zondag 12.00-12.30 es 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en St.-Philipsland: zr. A' Vriens, St.-Philipsland. tel 01667-277: Bruinisse en Duiveland: zr. I. Dekker Badhuisstr. 3. Nieuwerkerk, tel. 01111 1228. Schouwen: zr. R. Adriaanse. Gaande i seweg 1. Dreischor, tel. 01112-1341 I Zierikzee: zr. T. de Ronde. School straat 20. Bruinisse, tel. 01113-1729. HAAMSTEDE - Met het voorbereiden en uitvoeren van maatregelen ter be strijding van de geluidshinder op grond van de hinderwet zijn bij de ge meente Westerschouwen per jaar ne gentig mandagen gemoeid, waarvan op basis van met name de wet geluid hinder ongeveer zestig dagen. Van de manjaar-kosten van de gemeente wordt 10 procent gesubsidieerd door volksgezondheid en milieuhygiëne, wat met de werkelijk te besteden tijd een verschil oplevert van 38 tot 68 da gen. Het adviesbureau voor beleidvorming en organisatie Berenschot toont dit aan m een rapport voor de uitvoering van de wet geluidhinder in de recreatiege meente Westerschouwen. Onderscheid wordt gemaakt tussen de geluidhinder die in het recreatieseizoen en in de pe node daarbuiten optreedt Buiten het seizoen zijn er weinig lawaaibronnen. Het zijn voornamelijk installaties van agrarische bedrijven en enkele horeca- en handelsinnchtingen die het hele jaar open zijn. Het inwonertal van Westerschouwen bedraagt in de winter 5.000. Maar met betrekking tot het totale recreatiesei zoen stijgt het tot gemiddeld 12.500 op basis van 100 'recreatiedagen' per jaar. In de vakantiemaanden stijgt het aan tal overnachtingen tot 50.000 (telling 1982) en komen nog eens 10.000 dagre creanten naar de gemeente. Dit aantal zal nog toenemen voor zover de moge lijkheden voor Westerschouwen dit toe laten. De verblijfsrecreanten zijn ge huisvest in 843 zomerhuisjes op dertien terreinen, op 41 campings met een tota le oppervlakte van 58 hectare en in eni ge hotels. Het totale voor recreatiebe- drijven beschikbare oppervlak beslaat 223 hectare. Dit betekent zo'n 22.400 verblijfsrecreanten per vierkante kilo meter. Ter vergelijking noemt het rap port 4265 inwoners per vierkante kilo meter in Amsterdam. Horeca Als belangrijkste lawaaibronnen wor den aangemerkt de horeca-inrichtin- gen. de daar gemaakte muziek en het geluid van komend en gaand verkeer. In totaal werden in Westerschouwen 148 drank- en horecavergunningen verstrekt, dat wil zeggen 61 voor strandtenten, bars, dico's, restaurants en kantines, 74 voor recreatiebedrij- ven en 13 voor zomerhuisjesterreinen: 53 horeca-inrichtingen kregen een hin derwetvergunning in verband met ge luidhinder. In de Zeeuwse gemeenten onder de 10.000 inwoners bedroeg het aantal hin derwetvergunning-houdende inrichtin gen in de gehele sector dienstverlening, waaronder horeca-bedrijven. 28 in 1981 Ten aanzien van het verkeerslawaai wordt vastgesteld dat met name de dagrecreanten om te kunnen parkeren met de auto tot aan de duinovergang moeten rijden. Ook worden veel bood schappen met de auto gedaan. Andere bronnen van lawaai, radio's op het strand en muziek op warme avonden uit huisjes, lawaai van koelventilatoren van supermarkts onder meer op de campings, en lawaai van verspreiden industriële bronnen en van allerlei ma nifestaties. Een in het kader van de gemeentelijke structuurschets verricht onderzoek door stad en landschap heeft intussen duidelijk gemaakt dat slechts onge veer 10 procent van de vakantiegan gers gezelligheid, drukte en vertier be langrijk vindt. Na de natuur zijn de rust en stilte de belangrijkste keuze motieven voor Westerschouwen. On der de negatieve opmerkingen scoorde 'teveel lawaai' relatief hoog. De bewo ners zelf deponeren overigens geen for mele klachten. „Toch bereiken het gemeentebestuur vele signalen dat de bewoners in de kernen in toenemende mate zich erge ren aan de geluidhinder van de recrea tie". Het rapport stelt vast dat voor het as pect geluidhinder een zeer zorgvuldige bestuurlijke aanpak op zijn plaats is 'gezien het grote belang dat Wester schouwen heeft bij het handhaven van de door de recreant gewenste rust en stilte' k Een keuken kiezen is in de eerste plaats een kwestie van smaa k En over smaak valt niet te twisten. Maar om een beeld te krijgen van wat er op keukengebied zoal mogelijk is moet u beslist de nieuwe brochures Bosch keukens en Bosch inbouw- apparatuur gezien hebben. 112 Pagina's waardevolle informatie voor iedereen die serieuze plannen heeft om een keuken aan te schaffen. Ze liggen voor u klaar samen met een aardige verrassing. Uw Bosch keukendcaler: Koningstraat 9 - Goes - tel. 01100-14160

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 26