Terneuzen voelt niets voor ander tracé naar Tractaatweg 'De Vink' in Breskens houdt internationale tentoonstelling Politiekorps Hulst luidde wachtmeester A. Helmisch uit KRUISWERK Wissel Zeeuws-Vlaanderen 'WEG ZO SNEL MOGELIJK AANLEGGEN' 2?S?cht De bUeenJIOmst GEOPEND DOOR WETHOUDER THOMAES Schade bij botsing bij Terhole Afasievereniging koos bestuur en adviesteam LAATSTE ADMINISTRATEUR-POLITIEAGENT Gevr.: MATROOS op duwboot II—Wil il III GLASHANDEL PUTTEEUW 6.V. Voor wildmenu's Restaurant 'The Corner', Autobedrijf Renoca B.V. ZATERDAG 30 OKTOBER 1982 TERNEUZEN -B. en w. van Terneuzen voelen er niets voor op het laatste moment nog wijzigin gen aan te brengen in het tracé van de weg, die Terneuzen een rechtstreekse verbinding met de Tractaatweg naar Gent moet bezorgen. Minister Zeevalking van verkeer en waterstaat voelde wel iets voor de suggestie van het Landbouwschap en een groep van zestien boeren om nog eens te studeren op een alternatief, minder ingrijpende route. Maar Terneuzen wil de geplande weg nu zo snel mogelijk laten aanleggen. Die aanleg is overigens een zaak van rijkswaterstaat. Minister Zeevalking - inmiddels demis sionair - werd vlak voor de zomer van dit jaar ingeschakeld door het Land bouwschap en een commissie van be langhebbende boeren. De boeren kwa men met twee voorstellen: een nieuwe weg aanleggen en daarbij het tracé van de huidige Koegorsstraat volgen of, wanneer dat niet haalbaar was. een al ternatief tracé kiezen, waarvan begin- en eindpunt overeenkwamen met die van de Koegorsstraat maar waarvan de weg zelf een nieuwe route zou volgen. Zeevalking schreef de gemeente Ter neuzen een paar maanden geleden dat Wereldwinkel in Terneuzen houdt Zuid-Afrika-avond TERNEUZEN - De Wereldwinkel Ter- neuzen houdt vrijdagavond 19 novem ber een avond over Zuid-Afrika. De bij eenkomst is bedoeld om bezoekers te informeren over de situatie in dat land en steun te vragen voor de activiteiten van het verzet tegen de apartheidspoli tiek. Adrie Nieuwhof voert het woord na mens het Zuid-Afrika Comité, er wordt een diaserie vertoond ('Haalt Zuid-AM- ka 1984?') en er is een fototentoonstel- De Wereldwinkel heeft - na een op- bouwperiode van enkele maanden - het plan om in de toekomst meer van derge lijke avonden te verzorgen. De winkel is iedere woensdag en zaterdag geopend van 14 tot 16 uur. hij best nog eens over dat voorstel van de boeren wilde praten. Maar b. en w. hielden voet bij stuk: niet langer tal men, de weg moet er nu zo snel mogelij k komen, volgens het afgesproken en in het bestemmingsplan 'Buitengebied' vastgelegde tracé. Het gevolg is dat rijkswaterstaat op zo kort mogelijke termijn start met de ont eigeningsprocedures. De verbindings weg. waarover Nederland en Belgié al geruime tijd geleden bindende afspra ken maakten, wordt vier kilometer lang. Met de aanleg is zo'n 30 hectare land betrokken. Zeevalking heeft de ge meente en de belanghebbenden inmid dels laten weten dat met de aanleg in '83 moet worden begonnen. Argumenten Het D'66-raadslid J. de Zeeuw infor meerde donderdagavond, tijdens de raadsvergadering, bij wethouder drs. A. Doorduyn van ruimtelijke ordening en planologie naar de argumenten van b. en w. om onverkort vast te houden aan het oorspronkelijke - door de boe ren bekritiseerde - tracé. Doorduyn liet er geen twijfel over bestaan: een paar jaar geleden - in '76 om precies te zijn - werden de procedures rond de aanleg van de verbindingsweg afge rond. Dat gebeurde zonder dat er be zwaren tegen het tracé werden inge bracht en de gemeente heeft nu geen behoefte meer aan een nieuwe proce dure, die de aanleg van de weg alleen maar zou kunnen vertragen. De wethouder: „De gemeenteraad heeft bij herhaling gevraagd om een snelle verwezenlijking van de verbindings weg. Belangrijke bijkomstigheid is dat wij nu beschikken over de nieuwe In valsweg, de weg waarop straks de nieu we verbindingsweg moet aansluiten. Wij voelen nu niks meer voor wijzigin gen. vooral ook omdat je dan weer met een hele nieuwe procedure zit. Geef je de boeren hun zin, dan komen er moge lijk weer bezwaren van andere belang hebbenden en kan de aanleg op die ma nier weer een tot twee jaar worden uit gesteld". Vreemd Drs. Doorduyn vond het trouwens vreemd dat de boeren hun wensen niet aan de gemeente kenbaar hadden ge maakt. Verder zei hij:.Een aansluiting op de Mr. Haarmanweg, zoals de boe ren nu willen, is niet aantrekkelijk om dat je dan allerlei vreemde bochten in die weg krijgt". Overigens heeft Doorduyn op verzoek van het Landbouwschap en de commis sie van belanghebbenden op 10 novem ber nog een gesprek met een delegatie van het schap en de boeren. De wethou der: „We willen met rijkswaterstaat best nog eens bekijken of het mogelijk is een viaduct te realiseren voor boeren, die door de wegaanleg met moeilijkhe den worden opgezadeld, enig soelaas te bieden". Maar Doorduyn vindt dat er zoveel belangen verbonden zijn aan de aanleg van de verbindingsweg dat niets de plannen nu nog mag vertragen. Trouwens, ook de gemeente Sas van Gent zit te springen om de nieuwe weg in verband met het vervoer van gevaar lijke stoffen van en naar België. De kruising nieuwe Invalsweg. Op deze kruising moet de verbindingsweg aansluiten. TERHOLE - Bij een botsing op de pro vinciale weg Terhole-Temeuzen zijn vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht twee personenwagens beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de bestuur der van de auto, C. V. uit Sint-Jansteen, plotseling moest remmen voor een voor hem rijdende automobilist die ook af remde. V. kon een aanrijding voorko men maar de achter hem rijdende auto mobilist E. V. uit Kruisdorp, die te kort op zijn voorganger reed. botste tegen de auto van C. V. Ouderen St.-Jansteen maakten uitstapje SINT-JANSTEEN - Ongeveer veertig leden van de afdeling Sint-Jansteen van de rooms-katholieke bond van ou deren maakten een uitstapje per bus naar België. De reis ging richting Gits in de omgeving van Roeselare. In zaal 'De Palma' woonde men een grote feest en dansavond met medewerking van het dansorkest Frans Bonne, bij. KOUDE KERKE - De afasievereniging regio de Zeeuwse eilanden hield don derdagavond haar eerste algemene le denvergadering in het verpleegtehuis Der Boede' in Koudekerke. Het nieu we bestuur werd tijdens deze eerste vergadering samengesteld en bestaat uit voorzitter O. Jongewaard, secreta ris mevrouw E. Geschiere, penning meester mevrouw De Koning en de be stuursleden V. d. Weel en mevrouw Frantzen. Tijdens deze bijeenkomst werd tevens een adviesteam opgericht dat afasiepa- tienten en htm familie of relaties steun en advies kan bieden. Dit team bestaat uit de logopediste mevrouw L. Tidde- man, ergo-therapeute mevrouw F. Weustenent. en de arts N. Kapteyn. Op korte termijn zal aan dit team een maatschappelijk werkster toegevoegd. Voorts werd besloten het secretariaat in Middelburg te houden. BRESKENS - Vrijdagavond opende Oostburgs wethouder J. P. S. Thomaes de internationale vogeltentoonstel ling van de vogelvereniging 'De Vink' te Breskens. In zijn toespraak stelde Thomaes dat de gemeente Oostburg geweldig trots is op deze tentoonstel ling, die van een provinciale tentoon stelling uitgroeide tot een internatio nale. Thomaes wist dat dat alleen mo gelijk is door hard werken van een ac tief bestuur. De voorzitter van 'De Vink', A. Morel, was zeer tevreden over het aantal vo gels. „Er zijn 900 vogels en dat zijn er 300 meer dan het vorig jaar. Verder is de kwaliteit zeer hoog", aldus Morel. Na dat districtsvoorzitter J. van de Walle enkele woorden had gesproken, opende de wethouder de tentoonstelling. De expositie is in de bovenzaal van de vis mijn in Breskens en is vandaag (zater dag) van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds geopend en zondag van 10.00 tot 19.00 uur. Om zeven uur zondag avond is de prijsuitreiking. Het gehele weekeinde draait het rad van avontuur. De uitslagen: generaal kampioen C. C. J. van Everaers, reserve-kampioen, beker van de ge meente Oostburg R. Stessens, jeugdkam pioen P. van Landschoot, wisselbeker PZC C. C. J. van Everaers, wisselbeker Kanaries C. C. J. van Everaers, wisselbeker overige vogels P. en A. Morel. Verenigingskampioenen: kana ries P. en A. Morel, wilsen, bastaarden P. en A. Morel, grote parkieten J. van de Walle, tro pen J. van de Walle, derby P. en A. Morel. Kampioen stammen hoofdgroep 3, 4 en 7 P. en A. Morel, hoofdgroep 6 en 8 R. Stessens, hoofdgroep 9,10,11,12,13B.enChrVerbogt, hoofdgroep 14 Th. Rottier, hoofdgroep 20 en 21A. Keersemaeker, hoofdgroep 24 A. J. van de Heyden, hoofdgroep 25 P. C. Kluf. hoofd groep 26 M. A. V. Reijen. Enkelingen hoofd groep 3. 7, 7. 15 en 16 P. en A, Morel, hoofd groep 3 A. C Lazeroms, hoofdgroep 4 en 8 R. Stessens. hoofdgroep 4 en 5 J. en A. de Koster, hoofdgroep 6 J. Knobel, hoofdgroep 9,10,11, 12 en 13 C. C. J. Everaers, hoofdgroep 14 J. G. A. Nijnatten, hoofdgroep 17,18 en 19 E. A. L. Klnt, hoofdgroep 20 A. Keersemaeker, hoofd groep 21,22, en 23 L. P. L. Pieters, hoofdgroep Uitslagen Oostburgs recreatievolleybal OOSTBURG - Drie koplopers zijn er nu in de recreactieve volleybalcompeti tie te Oostburg. De Amro bank Oost burg handhaafde zijn koppositie door een 2-1 zege op Amro bank Sluis. De dames van IJVC konden opnieuw niet tot scoren komen. Er werd met 3-0 ver loren van KWL, dat nu mede aan kop staat. De heren van IJVC lieten het eveneens afweten: een 3-0 nederlaag te gen de Kikkers. Kikkers is de derde in de rij van koplopers. Het team van de fysiotherapie Oostburg moest zijn meerdere erkennen in het Vrije van Sluis, dat met 3-0 won. De Kombuis uit Breskens scoorde voor het eerst pun ten. De volleybalclub Groede werd met 2-1 verslagen. Ook de NMB pakte voor het eerst punten. NMB won van Rozenoord met 2-1. Het programma voor dinsdag 9 november vermeldt 21.00 uur: fysiotherapie - dames IJVC, KWL - Kikkers, Amro Oostburg - NMB, 22.00 uur heren IJVC - De Kombuis, Amro Sluis - Kaalspugers, Het Vrije van Sluis - Ro zenoord. 24 A. J. van de Heyden. hoofdgroep 25 A. J. van de Broeke. hoofdgroep 26 W. S. Quist, hoofdgroep 27 J. Louws, hoofdgroep 28 J. van de Walle, hoofdgroep 29 M. de Graaf. Deze tentoonstelling telt mee voor het kwe kerskampioenschap van WestrZeeuwsch- Vlaanderen. Bij de jeugd ging het kampioenschap naar P. van Landschoot uit IJzendijke. HULST - „U was een gezagsdrager waar wel tegen maar zeker niet mee gelachen kon worden. Zo hebben we u vele jaren gekend: eerlijk, correct en vooral plichtsgetrouw. Ondanks dat u dan, zoals men dat hier zegt, van de ouderwetse 'stempel' was, was er met u als mens maar vooral oos als admini strateur/politieagent goed te werken. Het grote leeftijdsverschil met veel van uw collega's heeft dan ook nooit tot communicatiestoornissen geleid. U bent oud geworden maar daarbij wel jong van geest. U kunt nu gaan genie ten van de rust die u toekomt. Een af scheid dat toch wel bijzonder genoemd mag worden, omdat u de laatste admi nistrateur/politieagent bent die de dienst verlaat. Voor die samenwerking zeg ik u namens alle collega's: harte lijk dank". Zo omschreef adjudant P. de Koning van de groep Hulst vrijdagmiddag de scheidende wachtmeester der eerste klasse A. A. Helmich tijdens een officië le bijeenkomst in het leslokaal van het groepsbureau in Hulst. Aanwezig daar bij waren verder alle korpsleden van de groep Hulst van de rijkspolitie, loco- burgemeester G. van de Voorde, wet houder W. Kayzer, een groot aantal oud- en gepensioneerde collega's van wachtmeester A. Helmich, een afvaar diging van de verkeerspost Terneuzen, een aantal familieleden van de Hulster wachtmeester en waarnemend dis trictscommandant van de rijkspolitie uit Middelburg, kapitein Helmendach. Activiteiten Nadat adjudant P. de Koning aan wachtmeester A. Helmich een enve loppe met inhoud had overhandigd, liet loco-burgemeester C. van de Voor de de loopbaan van Helmich de revue passeren. „Niet alleen uw verdiensten als politieagent/administrateur, maar zeker ook uw vele activiteiten daar naast hebben u tot een bewonderens waardig man in de gemeente Hulst ge maakt. Ik denk daarbij vooral aan ur reclasseringswerk, het Rode Kruis, nw activiteiten voor de Reinaertstoet in de jaren '60 en vooral woonwagenacti viteiten. Vooral dat laatste viel bij uw superieuren vroeger niet altijd in goe de smaak. Daarnaast hebt u nog vele maatschappelijke diensten verwor ven. Uw werk is nu volbracht; na 37 jaar kunt u het politieuniform in de kast hangen. Namens het gemeentebe stuur wil ik u daarvoor hartelijk dank zeggen", aldus loco-burgemeester Van de Voorde. Als dank daarvoor overhandigde hij wachtmeester A. Helmich namens het gemeentebestuur een Delftsblauw wandbord. Waarnemend districtscom mandant kapitein Helmendach uit Middelburg zei dat de waardering voor wachtmeester Helmich tijdens Konin ginnedag '82 al duidelijk was uitge drukt. „De koninklijke onderscheiding was meer dan een duidelijke blijk van waardering voor uw werk. Op 1 novem ber bent u een ambteloos burger. Voor uw inzet in de voorbije jaren danken wij u in het bijzonder", aldus kapitein Hel mendach. Namens het district Middel burg kreeg Helmich een fles drank aan geboden. J. Koetsenruyter van de groep Hulst sprak namens de Algeme ne Christelijke Politiebond. Hij over handigde Helmich een enveloppe met inhoud, terwijl zijn echtgenote een bloemetje kreeg aangeboden. Namens de administratieve sector uit Middel burg sprak de heer Korstanje en de heer Esrkman uit Hulst namens de reünie- vereniging voor oud-politieagenten. Tot slot sprak wachtmeester Helmich een dankwoord. „Ik heb vooral in de laatste jaren van mijn loopbaan kun nen genieten van de arbeidsvreugde. Daarvoor ben ik adludant De koning bijzonder dankbaar", 's Avonds volgde een druk bezochte receptie in de bur gerzaal van het stadhuis in Hulst. Veel vrienden, kennissen en belangstellen den kwamen het echtpaar Helmich de hand drukken. Het echtpaar ontving veel bloemen en cadeaus. Leeft. v.a. 18 jr. Liefst omg. Terneuzen. Schrift, sollicita ties te richten aan: br.ond.nr. D 280 PZC, Terneuzen. De gekoppelde zekerheid van GLASKRING-WAARBORG bij ISOLATIEGLAS een gratie en veel verderstrekkende garantie! GLASKRING-WAARBORG, een groep van ervaren en deskundige glashandelaren, waarvan ook wij deel uitmaken, koppelt .extra zekerheden aan bestaande fabrieksgaranties op isolatieglas. Daardoor ontstaat voor de opdrachtgever een wérkelijk komplete garantie. Zonder de beruchte "kleine lettertjes" dekt GLASKRING- WAARBORG nu letterlijk alle risiko's. Een uitgebreide brochure vertelt U er alles over. Vraag deze nu aan! Terneuzen 01150-13859* Wij willen graag vrijblijvend inlichtingen betreffende isolerende beglazing ADRES: Plaats/Postk Deze bon in open enveloppe sturen aan PLATTEEUW B.V. Antwoordnr. 250 4530 VB Terneuzen Postzegel plakken is niet nodig Op vrijdag 5 november a.s. zijn onze ouders en grootouders FRANS V. D. WAART APOLONIA V. D. WAART-COURTIN 40 jaar getrouwd. Om 13.30 uur zal een Heilige Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de Basiliek van de H. Willi- brordus te Hulst. Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 tot 21.00 uur inzaai Van Leuven, E. de Nijs, Hof te Zandeplein 19, Kloosterzande. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Hulst, oktober 1982. Steensedljk 73. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van de heer PIET VAN DEN BRUELE Hij was voor ons een goed adviseur. Wij wensen met name zijn vrouw en zoon veel sterkte met dit grote verlies. Clinge, 30 oktober 1982 Dankbaar voor de liefde die hij mij en vele ande ren heeft gegeven, heb ik op 29 oktober 1982 afscheid moeten nemen van mijn goede man THEODORUS JOHANNES VAN BREENEN echtgenoot van Emelda Maria Louisa Michielsen eerder weduwnaar van Maria den Bieman Hij werd 75 jaar. Axel: E. M. L. vanBreenen-Michlelsen De familie Van Breenen De familie Michielsen De familie Den Bieman 4571 CB Axel, 29 oktober 1982 Crijnssenstraat 29 De eucharistieviering zal plaatsvinden op dins dag 2 november a.s. om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Gregorius de Grote te Axel. Naar wens van de overledene wordt hij in alle stilte gecremeerd te Middelburg. Samenkomst voor de eucharistieviering om 10.15 uur in het gezellenhuis, Walstraat 39 te Axel. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Elisabethziekenhuis te Sluiskil. Geen bloemen Niet in staat u allen persoonlijk te bedanken, wil tk op deze wijze mede namens mijn echtgenote en familie iedereen hartelijk dankzeggen voor de overweldigende belangstelling, bloemen en ca deaus bij de viering van mijn 25-jarig jubileum als directeur van de R.-K. LTS 'Sint-Bémard' Xe Hulst. Alles wat wij op deze dag hebben ervaren, zal nooit uit onze herinnering kunnen verdwijnen. J. A. van Maasakker Direkteur R.-K. LTS 'Sint-Bemard' Hulst Voor de veleblijken van belangstelling na het overlijden vanons geliefd zoontje en broertje LOUIS PIETER ALBERTUS VAN HEIR betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder van directie en personeel van de Sterre voor de liefdevolle verzorging aan hem besteed. P. K. C. van Heir G. D. F. van Heir-Dallinga Angelique. Voor de vele blijken van belangstelling na het overlijden van mijn geliefde zuster, behuwdzuster, tante en oudtan te KRINA VERHELST betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder aan directie en medewerkers van het bejaardenhuis van Bachten Dieke voor de liefdevolle verzorging aan haar besteed. Fam. Verhelst. F am. Meertens. Fam. Pijpelink. Steenstraat 16, Hulst, tel. 01140-14148. Van uit België 00-31-114014148. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen Oproep aan de leden voor de jaarlijkse al gemene ledenvergadering te houden op woensdag 17 november 1982 in restaurant De Milliano te Terneuzen, Noteneeweg 28. Aanvang: 19.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Verslag vergadering d.d. 24 nov. 1981. 3. Verslag vergadering d.d. 19 jan. 1982. 4. Ingekomen stukken-mededelingen. 5. Jaarverslag bestuur. 6. Jaaroverzicht wijkverpleging. 7. Financieel jaarverslag 1981. 8. Begroting 1983. 9. Benoeming register-accountant. 10. Financieel verslag 1982. 11. Bestuursverkiezing. 12. G.V.O.-aktiviteiten-Diskussie (Gezondheidsvoorlichting en opvoeding). 13. Rondvraag. 14. Sluiting. J. W. C. Koek, voorzitter. J. Blok, sekretaris. Algemeen Ziekenfonds voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen Onderlinge waarborg mij tuz Voor ons kantoor Terneuzen vragen wij op kor te termijn een farmaceutische medewerker(ster) voor onze afdeling verstrekkingen. Voor deze funktie is het diploma apothekers assistent vereist Salariëring volgens de ziekenfonds- C.A.O. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direk- tie van het Algemeen Ziekenfonds, Oostelijk Bolwerk 1, 4351 GP Terneuzen. Op de envelop vermelden 'sollicitatie'. Mr. Haarmanweg 58, Postbus 133 4530 AC Terneuzen. Tel. 01150-17751 Renault 4 TL rood mtr. 1977 Renault 4 GTL rood dec. 1978 Renault 4 GTI groen maart 1979 Renault 5 rood, 5-drs. juni 1980 Renault 5 TL zilver febr. 1980 Renault 5 GTL bruinmet. mrt. 1979 Renault 12 TL rood april 1976 Renault 14 TL rood okt. f981 Renault 14 TL beige juni 1980 Renault 14 TL oranje juni 1977 Renault 16 TL blauwmet febr. 1978 Renault 18 TL wit febr. 1981 Renault 18 TL wit maart 1979 Renault 18 GTL goudmet zw. glas febr. 1979 Renault 18 TS beigemet. jan. 1981 Renault 18 automaat beigemet. okt. 1980 Renault 18 TS rood okt. 1979 Renault Fuego GTS blauwmet. nov. 1980 Renault 20 TS groenmet. juni 1978 Ipg-z.w. glas irekh. elek. schuifdak Alfa RomeoSud 1.3 rood okt. 1978 Alfa RomeoAlfetta 1.6 beige.met. april 1979 Audi 80 LS bruinmet. febr. 1976 BMW 520 bordeauxr. 1978 Datsun Cherry coupé blauwmet. 1980 Datsun 100 AF II roodmet. jan. 1979 Peugeot 304 SLS gr.met. maart 1979 Peugeot 305 SR beigemet. april 1979 Peugeot 305 GLD beigemet. febr. 1980 Peugeot 305 GLD beigemet. juni 1980 Peugeot 504 bordeaux mei 1976 Peugeot 504 GL beigemet. april 1979 Peugeot 504 GL bordeaux april 1978 Peugeot 504 break GR rood maart 1979 Peugeot 604 Tl grijsmet. maart 1978 Ford Fiëst8 1.1 GL goudmet. juni 1980 Ford Granada 2.3 LPG 1978 Mazda 323 Estate sept. 1979 Mercedes 230.6 bord. juni 1976 Toyota 1000 rood okt. 1976 Chrysler 1308 GLS blauw mrt. 1979 VW Golf groenmet. dec. 1978

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 32