Veteraan Ron Abuys wil nog sneller op marathon Tahapary en Van Luijk op dreef in Walcherse regio Straks in a-maran de oceanen over... Zeeuwse titelstrijd voor body-builders PZC/sport NA ZEEUWS RECORD TIJDENS BAR SLECHT WEER Schakers solidair Dames Risseeuw aan de leiding Oranje zonder Van Breukelen ZAALVOETBAL DEELNEMERS SPEEDTRIALS WACHTEN OP WIND... RENTREE VAN VERMEULE IN SINGELLOOP DYNAMO Meer kandidaten voor WK voetbal Stephan actief in Roemenië ZATERDAG 30 OKTOBER 1982 11 MIDDELBURG - Vijf Zeeuwse scholen voor body-building houden van daag (zaterdag) voor het eerst een Zeeuws kampioenschap in die tak van sport. Voor dat toernooi, in het Middelburgse City-theater, hebben zich 42 deelnemers gemeld bij de organisatie. Het kampioenschap gaat om 12.00 uur van start en duurt tot 17.00 uur. Nog niet eerder zijn er in Zeeland wedstrijden gehouden waarin een titel op het spel stond. „De Zeeuwse body-builders komen ook maar zelden uit in wedstrijden buiten de provincie", verzekert de heer Samson, een van de organisatoren. „Voor de meesten is het een totaal nieuwe ervaring. Ze staan voor het eerst op het podium". Het programma in het City-theater vermeldt onder meer ook gastoptredens van enkele prominenten. Voor de deelnemers aan het Zeeuws kampioen schap start het toernooi met enkele verplichte poses. Daarna is er de gele genheid voor een vrije pose, op zelf gekozen muziek. RON ABUYS: muziek en atletiek favoriete hobby's. KAMPERLAND - Het is een verloren week geworden voor de deelnemers aan de jaarlijkse speedtrials op het Veerse Meer. Ze hebben voor hun surf planken een behoorlijk stormpje no dig, maar in plaats daarvan wisselden windstille, zonnige en mistige dagen elkaar in snel tempo af. In plaats van wereldrecords op het water vestigden ze records film-kijken. Niettemin is de stemming opperbest en vele deelne mers, topsurfers en topcatamaranzei- lers uit vele de len van de wereld, wa ren er vrijdagmiddag van overtuigd, dat het tijdens het slotweekeinde (van daag en morgen) flink zal waaien... Het zullen echter geen dagen zijn. waar op wereldrecords worden verbeterd, be seffen ze. Toch zijn ze op de Schotsman plaat neergestreken om het op 13 okto ber j.l. in het Engelse Weymouth door de Fransman Pascal Maka gevestigde record van 51,5 kilometer te overtreffen. Misschien kan het nog op de laatste dag, zoals vorig jaar, toen het eveneens de hele week rustig weer was en de Ne derlander Jaap van de Rest op de slot dag het wereldrecord op 46.5 kilometer bracht. De Westduitser Philip Pudenz pakte het hem eind september j.l. in Brest af (49.1 kilometer), een record, dat slechts twee weken stand hield. Nu de bijna 180 deelnemers in de klas sen tot 21.84 vierkante meter zeilopper- vlak en de twintig zeilers in de ongelimi teerde klasse, vaak ook de revolutionai re klasse genoemd.eigenlijk voor niets naar het Veerse Meer zijn gekomen, moesten ze het behalve films met de monstraties en slalomwedstrijden doen. Oversteek Ze zijn bijna allemaal al een kijkje we zen nemen bij de a-maran van Piet Vie- gers uit Nijmegen, een prototype van een vaartuig op drie beweegbare drij- Twaalfde plaats voor Berrevoets MENALDUM - De Roemeense dames- turnploeg heeft na de eerste dag van de landenwedstrijd tegen Nederland een voorsprong van 2,4 punten. Roemenie verzamelde 188,7 tegen Nederland 185,30. Het klassement wordt na de verplichte figuren aangevoerd door Mihaela Sta- nulet met 38,50. Therese Wilmink is de beste Nederlandse met 37,75. Carianne Berrevoets van Delta Sport Zierikzee staat op de twaalfde plaats met 35,55. LUZERN - De ploeg van de Sowjet- Unie, die zaterdag als huizenhoge favo riet aan de schaakolympiade begint, zal mogelijk door de overige landen worden geboycot. Uit solidariteit met de Russische scha ker Bons Goelko, die in hongerstaking is gegaan omdat hem en zijn gezin niet wordt toegestaan om Rusland te verla ten, overweegt een aantal landen om niet tegen de Sowjet-Unie te spelen. De Nederlandse ploeg heeft nog geen standpunt ingenomen. Volgens kop man Jan Timman heeft een boycot al leen zin als meerdere landen zich bij zo'n actie aansluiten. Het plan om de' Russische schaakploeg te boycotten werd twee jaar geleden al geopperd door Goelko zelf MIDDELBURG - In Zeeland-Zuid is de tweede bridgeronde van de district- sparencompetitie voor dames ge speeld. In de hoofdklas werd, door uit zonderlijke scores, bijna de gehele stand gewijzigd. De dames Risseeuw- Risseeuw staan nu aan de leiding, maar de achterstand van de dames Bruijns-Biesbroeck is minimaal. Ook de dames Jurriens-Van Fraassen zaten in de lift. Ze stegen van de achtste naar de derde plaats. De eerste klas heeft ook nieuwe leiders: de dames Van de Dries-Sandrini. In de tweede klas lo pen de dames Brevet-Pieters verder weg van hun concurrenten. Zij hebben een voorsprong opgebouwd van 14.75 procent. Deze klas werd uitgebreid met twee paren, zodat met voorlopige sco res moet worden gewerkt. Uitslag hoofdklas ldms Jurrlens-v. Fraasen 107; 2 Rlsseeuw-Risseeuw 103, 3 Brouwer-v. d. Zande85:4Goossen-Ne(jenhu)s81; 5Mast- Kint 80: 6 Bruijns-Biesbroeck 78; 7 Drenth- De Vuijst 75,8 Speelman-Timmerman 63 ptn. Gemiddelde 84 Eerste klas: 1 dms. Borm-Sandnni 103,2 Ba- rendregt-De Vries 98, 3 Kock-Pel 89: 4 v. Looij-Plasschaert 87: 5 Kint-Pouwels 86; 6 Schiltman-De Zeeuw 82. 7 Legrand-Luteljn 64:8 Bogaert-De Fester 63 pui Gemiddelde 84 Tweede klas: 1 dms. Brevet-Pieters 141; 2 Lichteveld-Koolen 131; 3 Dekker-Geilliet 109; 4 Stolte-Smulders en Botter-v. Baal 106, 6 Job-Baccera 104; 7 v. Hecke-Reedljk 103; 8 v. Poelje-Veerman 96.9 v. Damme-Hendrikse 92; 10 MullaertrOlyslager90 ptn. Gemiddelde 108. Stand na 2 zittingen (procenten) hoofdklas: 1 dms. Risseeuw-Risseuw 108 93;2Biesbroeck- Bruljns 107.74,3 Jurriens-v. Fraassen 104.17: 4 Drenth-De Vuijst 102.38; 5 Mast-Kint 100.00, 6 Goossen-Neljenhuis 9940; 7 Brou wer-v d. Zande 92 96; 8 Speelman-Timmer man 84.52 Eerste klas: 1 dms. v. d. Dries-Sandrini 115.48; 2 Barendregt-De Vries 112.50; 3 Kint- Pouwels 102.98; 4 Kock-Pel 100.60; 5 Legrand- Luteijn en v. Loofi-Plasschaert 95.84; 7 Bo gaert-De FeUter 91.67; 8 Schiltman-De Zeeuw 85 12 Tweede klas- 1 dms. Brevet-Pieters 128.97, 2 Lichteveld-Koolen 114,22; 3 v. Poelje-Veer man 103.96,4 v Hecke-Reedijk 103.64.5 Dek ker-Geilliet 99.86. 6 v Baai-Botter 98.14 vs. 7 Smulders-Stolte 88.95,8 Job-Baccera 84.46; 9 v. Damme-Hendrikse 84.26, 10 Mullaert-Oly- slager 83.34 vs. Met een vriendin doet zc mee aan pres tatielopen tijdens wedstrijden, die haar man loopt. „Dan hoef ik niet zo lang nutteloos te wachten", meldt me vrouw Abuys, die tijdens de midwin termarathon in Apeldoorn dit jaar de halve marathon meeliep. „Dat viel flink tegen, het was erg zwaar, maar ik wilde toch graag eens ondervinden wat Ron allemaal meemaakt tijdens zijn superlange afstandslopen". Ook dochter Chêry is 'aangestoken' door het enthousiasme van haar ouders. Ze werd tijdens de KMS-cross van Zee land Sport tweede in de A-pupillen- wedstrijd. Elke dag, slecht of goed weer. loopt Ron Abuys zijn trainings kilometers. „In hel afgelopen jaar heb ik bijna zesduizend kilometer gelopen; ik hou het allemaal keurig bij", zegt Ron. Gehaktbal Tot nu toe heeft Ron Abuys nog niet met blessures te kampen gehad. „Dat komt misschien ook", zegt Ron, „om dat ik steeds naar mijn lichaam luister. Als ik iets voel neem ik gas terug". Voe ding. „Daar zorgt mijn vrouw fantas tisch voor We proberen vegetarisch te eten. Het lukt met altijd om iets nieuws te verzinnen, nou, dan eten we eens een keer gewoon een bal gehakt. Tijdens de marathonlopen drink ik mineraalwa ter". Ron Abuys is nog vol enthousiasme om goede resultaten te behalen. „Ik ben nog niet aan het eind van m'n Latijn. Ik ben zeker van plan om de marathontijd van afgelopen weekeind te verbeteren". FINALISTEN WINNEN IN HANDBALT0ERN00I EMMELOORD - Vier dagen al trekt het handbalcircus, genaamd Holland- toernooi. door bel land en het wachten is nog steeds op de eerste verrassende truc. De jongleurs van Nederland en Frankrijk lieten ook vrijdagavond geen bal vallen. Overeenkomstig het draaiboek voeren beide ploegen zaterdag in Emmen de finaleshow op. In een aantrekkelijk duel won Nederland vrijdagavond in Emmeloord met 31-27 van Israël nadat de Fransen Italië met 23-13 hadden te ruggewezen. Even dreigde in Emmeloord zowaar een verrassing, maar die onweerswolk was halverwege de eerste helft al overgedre ven. Bondscoach Kesckemety, voor het eerst glunderend tevreden tijdens dit toernooi, liet al na zeven minuten Jac- ques Josten opdraven voor doelman Bob Brouwenstijn. Het magnifieke op treden van Josten, die twee strafwor- pen stopte, rechtvaardigde die vroege wijziging. De Tsjechoslo waakse oefen- meester verraste Israël voorts door spelmaker Misha Yosipovitz door Kees Kooy te laten schaduwen. UTRECHT - Het lot is bondscoach Kees Rijvers niet gunstig gezind ge weest. Voor de interland op 10 novem ber tegen Frankrijk liet doelman Hans van Breukelen zijn deelname afhangen van het bereiken van de tweede ronde van de Milk Cup en van de tegenstan der die Nottingham Forest daarin zou treffen. De club van Van Breukelen plaatste zich ondanks een 3-1-nederlaag tegen West Bromwich Albion (eerste duel 6-1 voor Nottingham) voor de volgende ronde en lootte daarin gisteren Wat ford. Geen derde of vierde divisieclub, maar een Engelse topclub. „Het spijt me voor Rijvers, maar tegen deze tegenstander kan ik mijn club met in de steek laten", hakte Van Breukelen uiteindelijk de knoop door. In het duel tegen de Fransen debuteert Haarlem doelman Edward Metgod. MIDDELBURG/VLISSINGEN - Astoria ZOF zorgde woensdagavond voor een verrassing in de hoofdklas van de Walcherse zaalvoetbalcompetitie door een 3-1-overwinning op VW Audi Poppe. Keeper Ron Leroy had een groot aandeel in de Astoria-zege. Hij verrichtte spectaculaire reddingen. Veldzicht had meer verdiend dan een 3-1-nederlaag tegen Roovers Sport. Vooral na de rust kwam de Veldzicht-formatie weer goed op dreef, maar toen was het eigenlijk al te laat. Hooizolder nam in de slotfase afstand van Brammetje Dump en won zelfs nog met ruime cijfers, 6-3 Brammetje Dump-Hooizolder Amgas-FC Hertel Vlak achter leider Sport Stijl Sinke is Hooizolder nog altijd een kandidaat voor de titel in de Walcherse regioklas. De Middelburgers bewezen dat ook in het duel met Brammetje Dump, dat aanvankelijk gelijk opging tot een 3-3- score. Henk Willemse had toen al twee keer gescoord voor Hooizolder, maar hij werd naderhand nog overtroffen door John Tahapary. Hij was met drie tref fers topscorer voor Hooizolder, dat uit eindelijk met 6-3 won. Een vrij gemakkelijke partij voor FC Hertel, dat bijna spelenderwijs uitliep naar een ruime 5-1-winst. De uitblinker bij Hertel was Leon van Luijk, die vier goals voor zijn rekening nam. Door de winst gaat FC Hertel in de rangschik king over Amgas, omdat het nog twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Roovers Sport-Veldzicht Veldzicht kwam weer moeizaam op dreef. Direct na de aftrap bracht Leo Dingemanse de Roovers-formatie op voorsprong en Theo Marinusse en Peter Stroo bepaalden de ruststand op 3-0. Na de rust werd Veldzicht actiever, maar Roovers ging toen wat behouden der spelen. Het lukte Veldzicht slechts eenmaal om te scoren, via Lou Willem- Astoria/ZOF-VW Audi Poppe Met zeer goed voetbal zorgde Astoria/ ZOF in sporthal Baskensburg in Vlis- singen voor een verassende zege op de Poppe-formatie Tonny Doeland open de de score voor Astoria, maar Huib Meerman bracht de balans voor rust nog in evenwicht. Tonny Doeland had ook een groot aandeel in de tweede As- toria-treffer Hij lanceerde zijn ploegge noot Anton Meerman, die keihard raak knalde, Doeland bepaalde daarna de eindstand op 3-1 door de toegekende strafschop, na een handsbal van Ba rend Vader, feilloos in te schieten. De stand i; Sport Stijl Sinke Maartense Tapijt Hooizolder Roovers Sport Brammetje Dump Audi Poppe Astoria/ZOF FC Hertel Amgas Veldzicht Het wedstrijdprogramma is~ ivoensdag 3 novembersporthal Baskensburg, Vlissingen: 19.50 uur Audi Poppe-Roo- vers Sport, 20.30 uur AstonaJZOF- Brammetje Dump In Middelburg wor den er in de week van 1 tot 5 november geen ivedstrijden voor de hoofdklas ge speeld Nijmegenaar Piet Viegers op de met drie drijvers uitgeruste a-maran in het Veerse Meer. vers een mast van vier meter en een zeiloppervlak van bijna 39 meter De 'boot', zoals Viegers zijn schepping noemt, is 15 meter lang en 7.5 meter breed. Viegers verzekert; „De a-maran is mo- menteeel nog te licht, maar het vaar tuig is in de fase van ontwikkeling. Het is wel de bedoeling een boot te maken, waarmee je op je eentje bijvoorbeeld de Atlantische oceaan kunt overste ken. Op een normale surfplank kan dat ook, maar je hebt altijd een begelei dende boot nocjig. In dit geval is het niet nodig. De boot richt zichzelf over eind als hij omslaat, zodat je geen red ders er bij nodig hebt. Het is voorts de bedoeling om er een soort tent boven op te bouwen, waarin men een onder komen kan vinden. Allemaal eenvou dig dus en zonder luxe, maar dat vraagt de echter zeiler op avontuur ook verzekert Piet Viegers. Het is ook mogelijk een tocht met drie of vier personen te maken. Bij wind kracht 3 of 4 maakt het prototype een snelheid van tegen de twintig knopen, ongeveer 36 kilometer. „Het vaartuig is naar geen enkel voorbeeld ontworpen, het is een wereldprimmeur". verzekert Viegers, die, al stormt het vandaag of morgen, geen wereldrecord kan vesti gen, omdat daarvoor in elk geval vijf dezelfde vaartuigen nodig zijn. En er is er nog maar eentje.,. MIDDELBURG - Ron Abuys pakt zijn gitaar en tokkelt melodieus mee op een deuntje uit de radio. Het gaat hem even gemakkelijk af als hardlopen. Muziek en atletiek zijn Rons favoriete liefhebbe rijen na zijn dagtaak als constructiebankwerker bij Hoechst in Vlissingen-Oost. Afgelopen week eind werd de Middelburger, een paar dagen geleden 42 jaar geworden, Zeeuws recordhouder bij de veteranen op de marathon. Hij doet vier jaar aan atletiek en in het Westduitse Essen liep Ron Abuys zijn vierde marathon. Hij verbeterde de Zeeuwse recordtijd van Dynamo-clubgenoot Wim Kaljouw (toch niet de eerste de beste) van 2.33.54 naar 2.33.07, vier minuten sneller dan zijn beste persoonlijke tijd en hij vestigde uiteraard ook een nieuw clubrecord. Het is duidelijk: Abuys heeft aanleg voor de atletieksport. Hij heeft vooral mentaliteit, een schaars wordend 'artikel* in de sport tegenwoordig. kilometer per dag. maar voor een ma rathon loop ik er nog eens 30 kilometer extra bij. Voor Essen heb ik ongeveer duizend kilometer getraind. Tijdens de race in Essen heb ik de laatste drie kilometer geforceerd, omdat Kim Reij- nierse, die als begeleider op de fiets achter me reed, me toen duidelijk maakte, dat ik het veteranenrecord kon halen. Ik kon gewoon doorlopen, dan haalde ik het niet of ik moest 110 procent geven, dan zou het lukken". Ron Abuys heeft lang in Den Haag ge woond In de tijd van de Beatles maak te hij als gitarist deel uit van een erg goeie popgroep, de 'Meteors'. Ron: „Op alle straathoeken in Den Haag speel den toen bandjes. We hebben veel in Duitsland gespeeld, daar kon je vee' verdienen, zo'n vierhonderd gulden in de week. Later gooiden de Engelse bandjes roet in het eten, omdat ze voor de helft van de prijs wilden spelen". In 1971 verhuisde hij met zijn vrouw naar Middelburg. „We konden in Den Haag geen huis te pakken krijgen, hier wel. We zouden niet meer terug willen", verzekert Abuys. Omdat hij in Den Haag gevoetbald had kwam hij bij FC Dauwendaele terecht, later nog speelde Ron in het tweede van Nieuwland. „De meeste voetballers houden niet van looptrainingen, ik wel. De trainer riep meestal: ga maar achter Abuys aan, die weet precies het tempo". Het voetbal len beviel echter niet meer. „Teveel spe lers liepen de kantjes er af, terwijl ik en enkele anderen hard trainden en alles gaven tijdens de wedstrijden die we dan toch nog verloren", weet Abuys. Grote dag De individuele sport beviel hem beter. Hij kwam er bij terecht via Bouk de Graaf, een vriend uit Waarde, die ook Frans Krijnsen warm maakte voor de atletiek. Hoewel Ron Abuys reeds in 1972 aan de PZC-cross meedeed, en alle volgende prestatielopen van dit atle- tiekgebeuren liep, werd hij pas vier jaar geleden lid van Dynamo. De eerste twee jaar liep hij als senior, sindsdien als ve-, teraan. Zijn grote dag kwam in Essen, waar de marathon onder erbarmelijk slechte weersomstandigheden gelopen moest worden. „Ik heb vreselijk hard voor dat Zeeuw se record moeten trainen", verzekert Abuys. „Normaal loop ik zo'n vijftien Ron Abuys slaagde grandioos in zijn opzet. Hij kreeg een fraaie beker mee voor zijn vijfde plaats als veteraan, waarmee hij de derde Nederlandse ve teraan was. Ron Abuys is er van over tuigd, dat hij nog sneller kan vooral daar hij deze recordtijd onder slechte omstandigheden heeft gelopen. Omdat hij moet herstellen van de inspanning van afgelopen weekend doet Ron van daag (zaterdag) niet mee aan de Singel loop van zijn eigen club. „Ik zou als ik wel meedeeed me toch maar forceren," weet Ron. ue succesvolle veteraan troont ons mee naar de kast waar zijn bekers staan, prijzen, die hij in die vier jaar verzameld heeft. Er zijn veel prijzen voor overwin ningen bij. in en buiten Zeeland be haald. Abuys is van plan elk jaar twee mara thons te lopen. Tot nu toe zat er alleen maar progressie in zijn resultaten. Vorig jaar ging de eerste 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 39 minuten en 30 seconden, de tweede ging in 2.39, dit voorjaar liep Ron Abuys 2.37 rond en afgelopen weekeinde kwam hij tot 2.33 en nog wat. Volgend jaar wil de Middel burgse atleet meedoen aan de mara thon van New York. „Ik heb me er voor opgegeven, maar meestal zijn er 60.000 aanvragen, terwijl er maar 16.000 mee mogen doen. Er wordt geloot. Ik hoop uiteraard dat ik erbij ben. Ik kan nu bovendien er bij vertellen, dat ik Zeeuws recordhouder ben", bedenkt Ron Abuys, die behalve in New York in Amsterdam aan de marathon wil mee doen. Zijn vrouw gaat mee naar New York. MIDDELBURG - Na twee weken voorbereiding is John Vermenie klaar voor zijn rentree in de Zeeuwse atletiekcrossen. De atleet uit Middelburg heeft een paar keer verstek laten gaan in de confrontaties van de toplopers. Vandaag (zaterdag) staat John Vermeule weer aan het vertrek, in de 21e Singelloop van Dynamo'70. „Ik denk wel dat ik gelijk een van de kanshebbers ben verwacht hij van de wedstrijd voor eigen publiek. De conditie heeft John Vermeule in de afgelopen dagen al een paar keer getest. „Het gaat lekker", zei hij, „want ik heb in die twee weken goed getraind. Ik had een lang baanseizoen gehad, dus ik wil de het een beeye rustig doen. Een soort opbouw naar het crossseizoen. Nor maal moet ik in de Singelloop weer met de snelsten meekunnen". Van de toppers had John Vermeule vooral Piet Vonck verwacht in de Mid delburgse loop. „Ja, Vonck heeft gezegd dat hij waarschijnlijk wel zou komen", verzekerde John Vermeule. „En als Vonck komt, dan is hij een gevaarlijke tegenstander. Dan komt hij om te win nen". Maar Piet Vonck blijkt niet van start te gaan in de Singelloop. De Hulsterse lo per: „Ik was van plan om naar Dwingelo te gaan naar een wedstrijd. Ik har) het beloofd aan een kennis, maar dat heb ik inmiddels ook afgezegd Ik loop m'n volgende wedstrijd zondag in Heikant". Ideaal. Zonder Piet Vonck zal de Singelloop zeker niet minder boeiend zijn. John Vermeule tipt in elk geval Johan Breel, de winnaar van de laatste twee edities. „En ook Kim Reijnierse", verwacht hij. „Voor Johan Breel, en eigenlijk ook wel voor mij, is dit een ideaal par koers". Voor de damescross van Dynamo heb ben op het laatste moment Karin de Nijs en Jacqueline Vermeule nog inge schreven. De wedstrijden, die van start gaan op de Noordsingel, beginnen om 13.30 uur met de jeugd. De senioren ver trekken om 15.15 uur en daarna is er een prestatieloop. EDMONTON - De voorzitter van de Canadese voetbalbond, Jim Fleming, heeft de suggestie gedaan dat Canada en de Verenigde Staten samen de orga nisatie op zich nemen van de eindron den van het wereldkampioenschap voetbal 1986. Nu Columbia zich heeft teruggetrokken, behoren beide landen met Brazilië en Mexico tot de landen, die belangstelling hebben voor de or ganisatie van het WK *86. „Zoals de zaken er nu voorstaan, is Bra zilië favoriet", aldus Fleming. „Maar als dat land om de één of andere reden af haakt, denk ik dat de kansen van de Verenigde Staten en Canada ongeveer gelijk zullen zijn. John Vermeule: favoriet in de Singel loop. BARENDRECHT - Peter Stephan heeft een functie als adviseur aan vaard bij de voetbalbond van Roeme nië. Zijn werkzaamheden, die Stephan inmiddels al is begonnen, dragen een coördinerend karakter en zijn te verge lijken met zijn bezigheden bij zijn voormalige werkgever Feyenoord. Het dienstverband met de Rotterdam se eredivisieclub werd ongeveer een jaar geleden beëindigd. Stephan. die ln Barendrecht blijft wonen maar uiter aard veel in het buitenland zal vertoe ven, blijft ook als adviseur actief voor de Indonesische voetbalbond. FRANSE COMPETITIE PARIJS - Nantes heeft vrijdagavond zijn toppositie in de hoogste klasse van de Franse voetbalcompetitie verste vigd door een gelijkspel, 1-1, bij So- chaux. De naaste concurrenten Bor deaux en Lens verloren bij respectieve lijk Lille (1-2) en Tours (1-5). Paris St.- Germain verkleinde zijn achterstand tot vier punten door in Lyon met 3-1 te winnen. De uitslagen van de wedstrijden, die vrijdag werden gespeeld, rijn: Lllle - Bordeaux 2-1, Strasbourg - St.-Etienne 2-0, Sochaux - Nan tes 1-1, Auxerre - Nancy 2-3, Tours - Lens 5-1, Rouen - Monaco 1-1, Lyon - Paris St--Ger- main 1-3, Laval - Brest 1-1, Toulouse - Mul house 2-1. Metz - Bastla 0-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11