Veel protesten taxatie onroerend goed Borsele DIPLOMA ZEELAN LAATSTE MAAL Speurtocht naar Buffalo's en andere herinneringen Reeks vergaderingen Goese raadscommissies J WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN ELEFOON BIJ GEMEENTE ROODGLOEIEND Eind aan traditie van 80 jaar g OENSDAG 27 OKTOBER 1982 EINKENSZAND - Op de afdeling financiën van de Borselse gemeentesecretarie in Hcinkens- md rinkelt de telefoon nu al een week vrijwel onafgebroken. Eén ambtenaar is voortdurend ezig boze en verbaasde inwoners van de gemeente te woord te staan. Aanleiding voor deze drukte ormt de nieuwe waardebepaling voor de onroerend-goedbelasting en de daarmee verband hou- ende aanslagen voor 1982. De waarde van veel panden is bij de nieuwe taxatie die dit jaar heeft ing laatsgevonden aanzienlijk veranderd vergeleken bij de vorige van zes jaar geleden. Dat leidt in 15' lenig geval tot een hogere belastingaanslag. tn en ander heeft, zo is de indruk van urgemeester drs G. C. G. van den Heu- nogal wat onrust veroorzaakt. En j jll onjuiste gevolgtrekkingen. „Ons ordt verweten dat we de onroerend- (edbelasting drastisch hebben ver- vertelt hij. „Maar daar is geen irake van. Afgezien van een trendma- iee verhoging van 4 procent levert de elasting de gemeente evenveel op als jrlgjaar". iiu Goese middenstand Jj ield vergadering ie« OES - De Goese middenstandsvrou- jjenorganisatie (GMVO) heeft maan- ln het pannekoekhuis Moby Dick ledenvergadering gehouden. De ivlfciceuwse afdeling van de landelijke or- pioi inisatie voetverzorging verzorgde een lot! leiding over voetverzorging, 'Stam Jam in Goese llaauwe Steen tes iOES - De Zeeuwse rock-and-roll for to® atie Jam Jam treedt vrijdag 29 okto- doofcr op in café 'De Blaauwe Steen' te foiKjoes. De groep bestaat uit Anneke geitoaassen (zang), Alex van Hootegem vaj ptaar en zang), Rob Kosters (toetsen idulij zang), Piet Snoodijk (drums en R%ng), Peter Dieleman (bas en zang) en lees de Ligt (licht-techniek). Het optre- len begint om 21.00 uur. Bij de hertaxatie is gebleken dat het onroerend goed in de gemeente Borsele vergeleken met de taxatie van 1976 ge middeld met 64 procent in waarde is gestegen. Daarom zijn de tarieven per 3000 gulden waarde ook met datzelfde percentage verlaagd. Op die manier wordt de gemeente er geen cent beter van. Dat was ook de bedoeling van de gemeenteraad. De nieuwe taxatie is gebaseerd op het prijspeil en de situatie op de onroerend goedmarkt op dit moment. Dat bete kent dat panden die zes jaar geleden nog betrekkelijk laag werden geschat, nu met een aanzienlijk hogere waarde uit de bus zijn gekomen. Dat is vooral het geval met vrij kleine woningen. Wat ruimere woningen geven daarentegen juist een daling in waarde te zien. Van den Heuvel en chef financiën M. Steijn wijzen erop dat de taxateurs de waardebepaling niet zomaar uit de los se hand hebben uitgevoerd. Aan de schatting van de waarde van het Bor selse onroerend goed lag een uitgebreid stelsel van normen ten grondslag en die normen zijn eerst getoetst bij make laars en notarissen en bij het kadaster. Reacties De reacties die momenteel bij de ge meente binnenkomen hebben vrijwel zonder uitzondering betrekking op een hogere waardebepaling en de daarmee verband houdende hogere aanslag. Overigens zijn ook een heleboel inwo ners van Borsele verblijd met een lage re aanslag. Maar die hebben natuurlijk nergens over te klagen. Van den Heu vel en Steijn zijn ervan overtuigd dat de taxaties niet overdreven hoog zijn uitgevallen. De chef financiën: „Als je mensen die ons bellen vraagt of ze bereid zijn hun huis te verkopen voor voor het bedrag dat voor de onroerend-goedbelasting als waarde staat aangegeven, dan zeg gen ze allemaal nee. Dus dan valt het met die hoogte wel mee". Niettemin verwacht de gemeente Bor sele enkele honderden bezwaarschrif ten. De indieners daarvan kunnen ver zoeken om uitstel van betaling in af wachting van een beslissing. Alle be zwaarden krijgen bezoek van een taxa teur die komt kijken of er vergissingen zijn gemaakt. Wanneer de waardebepa ling te hoog is uitgevallen, wordt deze bijgesteld evenals de belastingaanslag. Ook kan het voorkomen dat de waarde bij nader inzien te laag is geschat. Dan blijft de aanslag voor 1982 gelijk, maar voor volgend jaar kan dan een hogere het resultaat zijn. Voorwaardelijke gevangenisstraf Jroor Terneuzenaar ,Jn hoger beroep iid'1 DEN HAAG - Wegens gepleegde op- He* ichtingen en deifstal, veroordeelde de yjjolitierechter te Middelburg de 30-jari- iE. M. T. uit Temeuzen tot zes weken ivangenisstraf waarvan twee weken oorwaardelijk met een proeftijd van ee jaar. Met dat vonnis ging verdach te hoger beroep bij het Haagse ge- ihtshof, dat de verdachte nu heeft Jft (troordeeld tot twee weken voorwaar- Jelijke gevangenisstraf met een proef- 5jd van twee jaar. ferdachte had onder meer een aantal pro-cheques gestolen en inwoners van 'emeuzen opgelicht middels een ver taal dat hij een schoonmaakbedrijf png beginnen. Bij aansluiting moest !*ld vooruit worden betaald, maar van ie schoonmakerij kwam niets terecht. Er'waren bedragen van vijftig tot hon- lerd gulden betaald. Ook omdat ver lachte reeds eerder is veroordeeld, had leprocureur-generaal bij hethofbeves- iging van genoemd vonnis geëist. GOES - De verschillende commissies van de gemeente Goes gaan er de eerste dagen van november weer hard tegen aan. De commissie voor algemene za ken opent de rij bijeenkomsten in het stadhuis in Goes. Dat gebeurt maan dag 1 november om 19.30 uur. De raads leden buigen zich dan onder meer over het rapport van het anti-vandalisme- project 'moet het kapot'. Voorts staat het jaarverslag van de gemeentepoli tie Goes 1981 op de agenda. Dinsdag 2 november komt de commis sie voor welzijnszaken bij elkaar. Aan de orde komen de statuten van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Goes en een voorstel tot deelname aan het intergemeentelijk theaterbureau 'Uit in Zeeland. Aanvang: 19.30 uur. De commissie voor ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, gemeentewerken, milieu en verkeer treedt woensdag 3 no vember op als hoor- en adviescommis sie voor bezwaar- en beroepsschriften. Daar wordt gesproken over het idee van T. C. Swart uit Rijswijk om een kasteel in de gemeente Goes neer te zetten. De gemeente Goes heeft hem een bouwver gunning voor de bouw hiervan aan de Biesterhoekse wegeling in 's-Heer Hen drikskinderen geweigerd. Het uitge bracht advies is openbaar. Swarts is al geruime tijd ambachtsheer van 's-Heer Hendrikskinderen en wil in zijn te bou wen kasteel (door de gemeente betiteld als landhuis) onder meer een museum over de ambachtsheerlijkheden inrich ten. Om 20.00 uur houdt de commissie voor ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, gemeentewerken, milieu en verkeer een vergadering. De commissie voor onderwijs, sport en recreatie komt donderdag 4 november bijeen om 19.30 uur. Gepraat wordt on der meer over buitengewoon onder houd aan de technische installaties van de zwembaden in de gemeente en een rijwieloverkapping bij de Burgemees ter van Dusseldorpschool in Goes. Ver der praat de commissie over de vast stelling van kosten gemaakt door ver schillende scholen in 1980 en 1981. De commissie voor financiën, economi sche zaken, personeelszaken en sociale dienst behandelt vrijdag 5 november een aantal voorstellen, waaronder de vervanging van een centrale verwar mingsketel in het stadskantoor en de vervanging van de warmwaterboiler in het gymnastieklokaal aan de Reiger straat. Voorts wordt gepraat over de wijziging van de subsidieregeling voor de onrendabele gasaansluitingen in de gemeente Goes. Aanvang: 19.30 uur. De vergaderingen zijn voor iedereen toegankelijk. Het publiek mag tijdens het eerste half uur van de bijeenkom sten het woord voeren over punten die op de agenda staan. Ook tijdens de ver gadering bestaat de mogelijkheid om nieuwe gezichtspunten van bepaalde zaken te belichten. Haags gerechtshof eist bevestiging van vonnis tegen Goese kraker DEN HAAG - „Ook deze verdachte moet leren dat hij met zijn handen van andermans goed moet afblijven en dat geldt ook voor het kraken van panden die het bezit zijn van een andere bur ger", zo constateerde de procureur-ge neraal bij het Haagse gerechtshof. Die opmerking betorf de 21-jarige M. J. H. uit Goes, die wegens vernieling door de politierechter te Middelburg was veroordeeld tot tweehonderd gulden boete, waarvan hij in hoger beroep kwam. Dat was ook het &eval met de 21-jarige A. P. A. J. uit Yerseke die voor hetzelfde feit eveneens tot tweehonderd gulden boete was veroordeeld, maar boven dien tot honderd gulden wegens het op geven van een valse naam. Maar bij het hof beriepen, zowel verdachte als verde diger zich op het feit dat verdachte in eerste instantie geen dagvaarding had ontvangen, op grond waarvan werd ge concludeerd tot nietigverklaring van de dagvaarding, hetgeen het hof bij ge lijke uitspraak ook deed. Met een mogelijkheid dat alsnog een andere dagvaarding wordt uitgebracht. Verdachten hadden op 22 oktober 1980 in de Adriaan de Ruyterlaan te Goes een woning gekraakt door de buiten deur open te breken. Verdachte H. zette uiteen dat hij uit het buitenland was teruggekeerd en toen ergens had ingewoond, maar daar moest vertrekken, zondat hij zonder woonruimte was. Toen had het tweetal het pand dat reeds lange tijd leegstond gekraakt. Verdachte heeft een sociale uitkering. De procureur-generaal vond de straf, die door de politierechter was opgelegd terecht en eiste tegen H. be vestiging van het vonnis. De verdediger was van mening dat het kraken een ci viele kwestie is tussen kraker en eige naar van het pand en dus ten onrechte een strafzaak is ingesteld, zodat om ontslag van rechtsvervolging vroeg. Verdachte is in het bezit van een urgen tieverklaring voor woonruimte. Arrest op 8 november. PZC/provincie Fotovergelijking uit het blad 'After the Battle'Molenwater Middelburg: toen en nu MIDDELBURG - Dinsdag legden de 0 Iwec laatste kandidaten voor het di ploma 'Weg- en waterbouwkunde Zee and' met goed gevolg het examen af. Het zijn de heren A. Meeuwse en W. Remijnse, die het totaal aantal ge- Haagden van 1358 voor dit in 1902 inge stelde examen vol maakten. Hiermee Is een eind gekomen aan een 80-jarige traditie, die in 1902 werd gestart door de toenmalige Bond van Waterbouw kundige Ambtenaren in Zeeland. Toen werd het 'diploma Zeeland' ingesteld, omdat in het begin van deze eeuw het technisch onderwijs in Zeeland nogal lorgen baarde, en toch een goede oplei ding voor waterbouwkundig opzichter Bodig was. Al in 1978 werd besloten dat er - mede gezien de ruimere mogelijkheden voor dag- en avondonderwijs aan de HTS - ten afbouwperiode voor het examen moest worden ingesteld, Het aantal tanmeldingen, dat in 1970 nog 78 be droeg was ln 1981 teruggelopen tot ni- hU. Het examen bestond uit drie delen. Dinsdag dus legden de twee laatste kandidaten met succes het laatste deel af en verkregen daarop hun diploma. De voorzitter van de examencommis sie, ir H. Visser, hoofd technische dienst van het Waterschap Walcheren, ver klaarde verheugd te zijnmethetfeitdat de twee laatste diploma's 'Zeeland' konden worden uitgereikt aan twee Zeeuwen: „Hun examenresultaten lig gen royaal boven het gemiddelde. Het Öjn doorzetters, die kans hebben gezien in zes jaar de drie delen van het examen af te leggen, en met succes", aldus ir Visser. Hij werd in zijn mening ge steund door de twee gecommi teerden, ir A. Zanen (Kon. Instituut van Inge nieurs) en ing J. C. Visser (NIRIA). De uit Wolphaartsdijk afkomstige gedi plomeerde A Meeuwse (32), woont thans in het Overijsselse Rijssen, waar h« werkzaam is bij de dienst openbare werken: „Ik ben er gelukkig mee dat ik nog aan het laatste examen voor het diploma Zeeland heb kunnen deelne men. Het is een veelzijdig diploma, Een foto uit het archief van de documentatiegroep Walcheren: bij Westkapelle 'ontdoet' een landingsvaartuig zich van een buffalo. In het dezer dagen verschenen nieuwe nummer van 'De Wete', bet blad van de heemkundige kring Walcheren, wordt het verhaal nog weer eens een keer opgehaald: het verhaal van de man die bij Westkapelle de dijk beklom, vanaf die plek voor het eerst van zijn leven de zee aanschouwde en uitriep: wat een water, wat een water! Waarop een Westkappclaar, die even verder op die dijk de man aanhoorde, daarop inhaakte met de woorden: 'En noe zie je allin mè ut bovenste laegje'. gen zijn overgehouden. Ook in foto bijschriften slaat men er in enkele ge vallen duidelijk naast. Een antitan- kwal wordt versleten voor een stuk zeedijk, de Willem Ruys ligt blijkens een fotobijschrift aan de kade, terwijl een kind kan zien dat Ingewijden als Eekman en Tuynman zeggen het ver der onder meer als storend te hebben ervaren dat de Duitse commandant Reinhardt wordt omschreven als de 'good Colonel'. Nou zo braaf was die niet... De leden van de documentatiegroep betreuren het dat terwijl het bestaan van de groep toch in de reportage wordt gemeld, de schrijver niet de moeite heeft genomen om de gege vens nog eens even door te nemen met enkele ingewijden. „Het gevaar is", zegt de heer Tuynman, „dat die gegevens een eigen leven gaan leiden en later weer als bron worden ge bruikt bij andere publicaties. De uit gever in Londen heeft inmiddels toe gezegd dat er bij een volgende druk rekening wordt gehouden met de ge signaleerde onjuistheden. Ook de Nederlandse uitgever van 'Toen en nu', met dezelfde publicaties die twee jaar later verschijnen nadat ze in 'af- Onder dat bovenste laagje blijkt, zo meldt 'De Wete', nog een wereld vol verrassingen te zitten. Daar, vlak voor de kust, speuren sportduikers i tijd tot tijd naar een gezonken landingsschip dat nog geladen schijnt te zijn met Buffalo's. Op de plaats waar het schip vermoedelijk op veertig meter diepte ligt, staat echter zo'n sterke stroming dat er maar een enkele keer per jaar een re delijke duikpoging valt te wagen. Even verderop, vlak voor het kom metje links naast het landingsmonu ment hebben sportduikers. die afge lopen zomer bij toeval op een vlieg tuigbom stuitten inmiddels wel twee Duitse tanks gevonden, waarvan er een overigens danig werd gekreukeld bij het tot ontploffing brengen van de bom. Op diezelfde plek zou er ook een landingsvaartuigje zijn ontdekt, een bulldozer en iets wat waarschijnlijk een hijskraan is geweest „Er ligt daar vreselijk veel munitie" zegt sportduiker Hans Willemse uit Kort- gene, die regelmatig voor de Westka- pelse kust heeft gedoken, samen met zijn vriend Postma. Bij rustig weer hoopt hij deze winter zijn speurtocht nog wat verder voort te zetten. De schrijver van de bijdrage in 'De Wete' ziet het in zijn verbeelding al voor zich: een uit de zee opgehaalde Buffalo, opgesteld op de Dam in Mid delburg, de plaats waar generaal Da- ser zich op 6 november 1944 met 2500 man overgaf aan een handjevol sol daten van de Royal Scots. Die 120 man kwam uit Vlissingen in zeven amfibiewagens op rupsbanden over de verdronken landerijen, met Joost Kamermans als gids. De geschiede nis van het Paard van Troje en van het Turfschip van Breda spreken nog steeds tot de verbeelding. Maar die zeven Waterbuffels met 120 man in hun buik, die 2500 man gevangen na men, is dat -aldus de schrijver in 'De Wete' - geen herinnering waard? Nog meer oorlogsherinneringen: de mensen van de documentatie groep Walcheren 1940-1945 zijn het helemaal met elkaar eens: het is prachtig dat de Britten er een blad op na houden waarin de herinnering aan de oorlogsgeschiedenis wordt levend gehoudend. Zeker wanneer dat gebeurt mek heldere reportages en zeldzaam fotomateriaal. Maar ze moeten er geen potje van gaan ma ken als nu is gebeurd in dat in Lon den uitgegeven blad 'After the batt le' waarin aan de hand van een op zichzelf bijzonder interessante fo tovergelijking van de situatie van toen en nu af en toe een stevig loopje met de feiten wordt genomen. D#heren Tuynman en Eekman van die Walcherse documentatiegroep zijn er eens voor gaan zitten. En toen ze de hele zesendertig pagina's om vattende reportage van de hand van ene John Reed hadden doorgenomen hadden ze voor zes kantjes aan aan tekeningen rond meer en minder sto rende uitglijers. Zo wordt er onder meer gewag ge maakt van de vuurtoren van Dom burg, wellicht wordt daarmee de wa tertoren bedoeld, de Vlissingse Al- hambra-bioscoop wordt- wat geheel naast de waarheid is- als een zwaar verdedigde vesting omschreven en ook zij n er onder meer hinder lij ke on volkomenheden gesignaleerd in de beschrijving van de executie van vijf mensen in de duinen bij Valkenisse. Het ziekenhuis Bethesda wordt ten onrechte als een Brits hoofdkwartier afgeschilderd, de Bomvrije kazerne zou door de Duitsers zijn gebouwd terwijl het een schepping is uit de tijd van Napoleon en ook wordt er in de reportage gemeld, dat namen als de Kogelparkstraat en de Marinestraat aan het oorlogsgebeuren in Vlissin- ter the battle' hebben gestaan, is op de hoogte gesteld van de geschieds- vervalsende berichtgeving. Maar ook al kloppen hier en daar de bijschrif ten niet: boeiend blijven ze wel, die plaatjes rond het Walcherse oorlogs gebeuren van toen, vergeleken bij de toestand van vandaag de dag. Over iets heel anders uit de tijd van toen: de Westerschelde le vert voor degenen, die er langs wo nen en werken onvergetelijke herin neringen op: herinneringen aan mensen, de scheepvaart, de natuur. J.L. van Leeuwen haalt wat van die herinneringen op in een bijdrage, die werd afgedrukt in het blad van de natuur-, landschapsen milieu-in stellingen in deze provincie, 'Zeeuws Nieuws' genaamd. Hij haalt nog eens aan, dat een garnalenvisser in Vlissingen in 1901 voor het eerst een tot dan toe in Nederland onbe kend zeediertje aan wal bracht. De onderzoekers wisten er aanvanke lijk geen verklaring voor te geven, maar een Amerikaanse deskundige wist in 1929 aan te tonen dat het hier een zeepaardje betrof, behorend tot een nog niet bekende soort. Toch aardig om zoiets over de Schelde te kunnen vermelden, schrijft Van Leeuwen. Van de scheepsrampen die zich in de Westerscheldemonding hebben voorgedaan, is er een die Van Leeu wen nooit heeft kunnen vergeten. Het was de ramp met 'De jonge Ca- tharina', 9000 ton groot, in april 1925 met ijzer geladen onderweg van Ant werpen naar Barcelona In de Wielin gen, in het zicht van Vlissingen, werd het schip aangevaren door een En gelse veerboot, de 'Clairmonroe'. 'De Jonge Catharina' zonk vrijwel on middellijk. Vier opvarenden verdron ken. Daarbij was ook de eerste stuur man, een Vlissingse jongeman, uit de Hobeinstraat. Willem Meijnderts, 30 jaar oud. Deze scheepsramp, maakte in ons land een diepe indruk, meldt Van Leeuwen. Koningin Wilhelmina zond zelfs een telegram van deelne ming. Dagenlang schreef de krant er over. De grafzerk voor Willem Meijn derts staat nu nog op de Vlissingse begraafplaats. S(ch)ardijn Indien u zich gezeten denkt in het jaar 1400 op het terras van wat nu het maritiem hotel Britannia heet, aan de Vlissingse boulevard, dan zou zich voor u uitstrekken een weideland dat reikte over enige honderden meters in zuidwestelijke richting. In dit ge bied, dat in 1439 aan de zee moest worden prijsgegeven, ligt de Sardijn- geul. Het is een naam van een vaar route in de Westerscheldemonding, die nogal eens opduikt in scheep- vaartberichten. Over die geul doet het blad 'De Nederlandse loods' een boekje open. Duidelijk is dat deze geul zijn naam kreeg door de vis, die er in grote hoeveelheden werd gevan gen. Op schardijn, in de volksmond 'sardijn' genoemd, werd meestal ge vist als de gamalenvangst stil stond en ook gebeurde dat tijdens mistpe- rioden, wanneer men zich niet al te ver uit de wal durfde te wagen. Door de jaren heen is de Sardijn- geul al een probleemvaarwater geweest. Honderd jaar geleden werd er al geschreven 'dat het bevaren van de Sardijngeul bij nacht, hoe goed ook verlicht, steeds gevaarlijk is, dat het verlichten dier geul op het land onmogelijk is en dat het plaat sen van gasboeien met het oog op het zeer smalle vaarwater en het telkens overvaren dier boeien, voor de scheepvaart zeer gevaarlijk zou worden'. En het eindoordeel van de commissie die dit alles een eeuw ge leden signaleerde, was dat het ma ken van een omweg door de Wielin gen verre te verkiezen was boven het bij nacht de door boeien verlich te Sardijngeul te bevaren. In een eeuw tijds zijn de problemen er kennelijk niet minder om geworden. D. Roos schrijft tenminste in 'De Ne derlandse loods' van oktober dat het mogemogelijk is, dat bij een toene mende teruggang in de bevaarbaar heid van deze toegang tot de Wester schelde door verzanding de in de Noord bemande schepen meer en meer zullen verkiezen om Westrond te gaan. Zo wordt tenminste de koers genoemd van schepen die vanaf zee via 't Scheur en de Wielingen naar de rede van Vlissingen koersen. Dat ge beurt nu al regelmatig, stelt Roos. En als men weet dat dit gevolgen heeft het beloodsen van schepen ten voordele van Belgische rivierloodsen boven Nederlandse collega's lijkt voor deze laatste categorie een naamsverandering van Sardijngeul in chagrijngeul niet meer zo ver af te liggen... onder redactie va a Jacqees Cats waarvan nu met name het wegenbouw- gedeelte van de voor dit diploma vereis te stof voor mij van groot belang is", aldus de heer Meeuwse. De eveneens geslaagde heer W. Remijn se (30) woont in Heinkenszand en heeft een aannemersbedrijf in Nieuwdorp: „Het is aan één kant toch wel jammer dat dit het laatste Zeeland-examen is, maar ik ben blij dat ik het diploma nog heb kunnen behalen. Er is veel van onze zelfwerkzaamheid gevraagd. Maar net als voorheen op het Zeeuws Technisch Instituut (inmiddels ook al opgeheven) hebben we ook hier met genoegen ge studeerd", aldus de heer Remijnse, die hierin werd bijgevallen door de heer Meeuwse. Examen-commissie-voorzitter Visser zei weinig droefenis te gevoelen bij de ze laatste diploma-uitreiking en het verdwijnen van dit examen: „Het is destijds niet opgezet om glorie en his torie te verwerven, maar om goed op geleide weg- en waterbouwkundige opzichters voort te brengen, door mid del van zelfstudie. De laatste tien jaren is de belangstelling snel afgenomen, doordat MTS en HTS als uitstekende instituten de mogelijkheden boden. Ons examen is een natuurl i jke dood ge storven, maar daarbij past geen droe fenis", aldus ir Visser. Eén dame heeft tijdens de 80 jaar dat het diploma in Zeeland bestond hier voor examen gedaan, mejuffrouw A. M. van der Hooft uit Kloetinge, die het di ploma in 1946 behaalde. Het aantal ge slaagden - 1358 - bedraagt ongeveer 30 tot 40 procent van het aantal kandida ten dat zich voor het vrij zware examen aanmeldde. De laatste jaren was het Zeeland-examen aan de eisen des tijds aangepast door bijvoorbeeld toevoe ging van een vak als informatica; leer stof. waar de oprichters in 1902 nog wel niet van zullen hebben gedroomd. 's Avonds na de diploma-uitreiking was er een afscheidsdiner, waaraan ook de commissaris van de koningin, dr C. Boertien, aanzat. Het in besloten kring genoten diner werd aangeboden aan de examencommissie door de provincie. Ir H. Visser (rechts) reikte dinsdag de laatste diploma's Wegen waterbouwkunde Zeeland uit. Ze werden in ontvangst genomen door de heren W. Remijnse (links) en A. Meeuwse (midden).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 29