Donderdag uitspraak raad Sluis over herinrichting Emmenthaler SMITH kaas z 1/2 kilo originele slechts: bij zeelands groolsie kaasverkqiers! Onderzoek mogelijke verontreiniging van bodem Kanaalpolder Koninklijk voor Lyda zilver de Smet O N CL Lü O Wtssel Zeeuws-Vlaanderen PZCA WIJZE VAN FINANCIERING AAN ORDE V ogeltentoonstelling Nieuw-Namen drukbezocht Z UI UI LIJNBACH MAANDAG 25 OKTOBER 1982 streek SLUIS - De gemeenteraad van Sluis moet zich donderdag uitspreken over de manier van financie ring van de herinrichting van winkelstraten in Sluis en moet tevens bepalen hoe groot het percentage voorstanders onder de bedrijven moet zijn voordat de gemeente haar medewerking aan het plan kan verlenen. Het principebesluit is de komende raadsvergadering nodig, omdat anders de rijkssubsidie van ruim een miljoen gulden voor het herinrichtingsplan aan de neus van de gemeente voorbij gaat. ten de ondernemers bij een voorgevel- richting Winkelstraten Sluis heeft in- lengte van 10 meter 610 gulden baatbe- middels de voorkeur uitgesproken voor lasting per jaar betalen en zonder is dat het plan met geluidsinstallatie en feest- bijna 540 gulden. De stichting Herin- verlichting. Vorige week boog de financiële com missie zich over een serie rekenmodel len. waarbij de keuze viel op een model waarin niet een geluidsinstallatie en feestverlichting is opgenomen, dit uit bezuinigingsoverwegingen. B en w van Sluis vinden echter dat de bedrijven moeten kunnen kiezen tussen uit plan inclusief en exclusief de geluids- en ver lichtingsinstallatie. Het verschil van 11.000 gulden meer-lasten per jaar noemt het college zeer acceptabel en kunnen verantwoord worden gedekt. Bovendien heeft het college de indruk dat de meerkosten voor een geluids- en verlichtingsinstallatie in het rekenmo del wat ruim begroot zijn. Uitgaande van het rekenmodel met de geluids- en verlichtingsinstallatie moe- Vrouwenbonden FNV en NKV houden bijeenkomst BRESKENS - De vrouwenbond FNV afdeling Breskens houdt maandag een bijeenkomst met de vrouwenbond NKV. Provinciaal voorzitster van het NKV, mevrouw Hazen-Saman, spreekt over de levensbeschouwing binnen het NKV. Datzelfde, maar dan binnen het FNV, doet de voorzitster van het FNV- Temeuzen, mevrouw Klein Hesselink. De bij eenkoms t wordt gehouden in zaal 'De Uitkomst' te Breskens en begint om halfacht. Zeeuws- Vlaamse drumbands en majoretten in de prijzen HULST - Majorettenpelotons en drumbands uit Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zondag successen geboekt tij dens de bondskampioenschappen van de Bredase Bond (West-Brabant en Zeeland) in de sporthal *Omganck' in het Brabantse Wouw. De drumband Excelsior uit Terhole veroverde de kampioenswimpel in de derde divisie. In diezelfde divisie werd de drumband Kloortje uit Kloosterzan- de tweede. Het majorettenpeloton Weldoen door Vermaak uit Clinge legde in de derde divisie majoretten beslag op de derde plaats en het majorettenpeloton van Kloortje eindigde in de eerste divisie als tweede. Aan de kampioenschappen de den twintig korpsen mee, die via bonds- concoursen it jaar zjjn geselecteerd. Kaarting KLOOSTERZANDE - De FNV afde ling Groenendijk hield voor de leden een kaarting in het gemeenschapscen trum in Groenendijk met 66 deelne mers. De uitslag is: 1 J. de Kort, 2 J. Boeding, 3 J. Pouwels, 4 T. Kegels, 5 A. Janssen. B. en w. SAS VAN GENT: SAS VAN GENT- Er moet een onderzoek komen naar mogelijke verontreiniging van de bodem en het oppervlaktewater van de voormalige stortplaats in de Kanaalpolder in Philippine, waar vroeger chemisch afval werd gestort. In het kader van het bodemsaneringsprogramma is al een oriënterend onderzoek ver richt en de resultaten zijn zodanig dat gedeputeerde staten vinden dat een nader onderzoek noodzakelijk is. ken voor het onderzoek komt aan de orde in de raadsvergadering, die don derdag 28 oktober wordt gehouden in het gemeentehuis van Sas van Gent. De Hoewel het college van b. en w. van Sas van Gent vindt dat de resultaten niet alarmerend kunnen worden genoemd stelt het toch voor het onderzoek te la- - ten uitvoeren, omdat op dit moment aanvang is 19.30 uur. het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne negentig procent van de kosten betaalt en de gemeente slechts tien procent. „Na de inwerkingtreding van de bodemsaneringswet is de kans groot, dat dit zich zal wijzigen, in die zin, dat het gemeentelijk aandeel aan merkelijk groter wordt," houden b. en w. de Sasse raad voor. De kosten van dit onderzoek worden voorlopig geraamd op 54.300 gulden, zo dat de gemeente 5430 gulden zal kos ten. Het onderzoek zal - als alle betrok ken partijen, onder wie de grondeigan- ren - hun medewerking verlenen, wor den uitgevoerd door de Heidemaat schappij. Het voorstel om 5430 gulden uit te trek- Het plan gaat ruim 2,1 miljoen gulden kosten, waarvan bijna 1,4 miljoen voor rekening van de gemeente en de mid denstand komt. elk voor de helft van dat bedrag. Als de raad ermee akkoord gaat krijgt de onlangs opgerichte Sluisse Fietscrossvereniging het ter rein van de voormalige puinstort aan de Nieuwstraat in Sluis tot haar be schikking. B en w stellen voor dit terreintje aan de club te verhuren voor 25 gulden per kwartaal met ingang van 1 november. Hiervoor zullen wel enkele verkeers technische voorzieningen moeten wor den getroffen zoals een veilige over steek voor fietsers in de Nieuwstraat en/ of het maken van een toegang tot het terrein via de Zuidpoort. De vereniging zal het terrein echter zelf moeten inrich ten. B en w zijn al sinds begin dit jaar bezig om te komen tot een fietscross- en bromfietscrossbaan in de gemeente. Die pogingen strandden tot nu toe om dat een vereniging, die als onderhande lingspartner ten opzichte van de ge meente kon optreden, ontbrak. In het vinden van een geschikt terrein voor bromfietscrossen, waarbij nogal wat ge luidsoverlast valt te verwachten, is het college nog niet geslaagd. Er werd over leg gepleegd met de gemeenten Aar denburg en Oostburg. De gemeenteraad van Sluis vergadert onder meer over deze punten donder dag 28 oktober in het stadhuis in Sluis, aanvang 19.30 uur. I Op D V. woensdag 27 oktober 1982 hopen onze ouders en grootouders P. DL'RINK en E. DURINK-OPPENEER hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren Op die dag is er gelegenheid om hen geluk te wen- sen van 18-19.30 uur in rest 'De Vijverhof. Fr. v. Eedenstr 2, Terneuzen. Hun kinderen kleinkinderen en achterkleinkind Kastanjelaan 54, 4537 TS Terneuzen. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, zoon, broer, zwager en neef MACHIEL P1ETER RIEMENS echtgenoot van Anna Maria Verkruijsse op de leeftijd van 51 jaar. Schoondijke: A. M. Riemens-Verkruijsse Ronny Ab M. J. Riemens M. F. Riemens-Babijn F. M van der Hooft-Babijn Fam. Riemens Fam. Verkruijsse 4507 JZ Schoondijke, 24 oktober 1982. Statendijk 3. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 28. oktober a.s. om 14.45 uur op de algemene be graafplaats te Schoondijke. Vooraf zal een dienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wo nen, worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn in bovengenoemde kerk. Gelegenheid tot condoleren in het Jeugdge- bouw na de begrafenis. Auto en bromfiets beschadigd in Sas van Gent SAS VAN GENT - Bij een aanrijding zondagmiddag op de T-kruising Rijks weg 252-Sint Albertdijk in Sas van Gent zijn een auto en bromfiets flink beschadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De aanrijding ontstond toen de perso nenauto, bestuurd door A. V. uit West- dorpe, bij het links afslaan naar de Sint Albertdijk geen voorrang verleende aan de bromfietser M. van Z., die op het fietspad reed. Mevrouw Van Z. is af komstig uit Sas van Gent. NIEUW-NAMEN - Onder grote belang stelling hield de vogelvereniging 'De Nachtegaal' uit Nieuw-Namen zater dag en zondag de jaarlijkse clubten toonstelling en -kampioenschappen in de grote zaal van het gemeenschaps centrum 'De Kauter' in Nieuw-Namen. In totaal werden 241 vogels, verdeeld over 16 inzendingen, ingeschreven. De ingeschreven vogels waren grote- en grasparkieten, veelkleurige kanaries, kruisingen, diamantduifjes en ver schillende soorten tropische vogels. gen kweek met 90+ punten. Daarvoor kreeg hij na afloop een bondsmedaille overhandigd. Dat eremetall was ook weggelegd voor H. Serie uit Nieuw-Namen in de catego rie eigen kweek met 358 punten. De vo gelliefhebber werd daarmee kampioen stam. Algemeen kampioen open klas- ser werd W. de Ridder uit Kieldrecht met een isbel-rijstvogel die 90 punten kreeg toegekend. Bij de kleine parkie ten ging de hoogste onderscheiding een bondsmedaille naar Leon de Vos uit Het aantal vogels was dit jaar 58 minder Hulst. Zijn kobalblauwe parkiet kreeg SAS VAN GENT - Uit handen van bur gemeester W. R. V. Dusardui jn van Sas van Gent heeft Lyda de Smet zondag middag de zilveren ere-medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau gekregen. Mevrouw De Smet kreeg de ze onderscheiding voor haar veertigja rig dienstjubileum in de huishouding van de familie Nevejan aan de Sta tionsstraat. Naast haar huishoudelijke taak heeft mevrouw De Smet gezorgd voor de hulpbehoevend geworden mevrouw Nevejan die sinds 1972 bedlegerig is ge worden. Door de verzorging thuis heeft Lyda de Smet weten te voorkomen dat mevrouw Nevejan, die eigenlijk is aan gewezen op een verpleegtehuis, gebruik moet maken van dure specialistische en professionele hulp. Burgemeester Dusarduyn roemde de 58-jarige Lyda van harte. Het eigenlijke jubileum van Lyda de Smet is op 3 maart 1983. Lyda de Smet. dan vorig jaar. Ondanks het kleinere aantal vogels waren er onder de vele honderden be langstellenden ook veel vogelliefheb bers uit andere gemeenten uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Een pluspunt voor de organiserende vereniging was verder dat de kwaliteit van de ingezon den vogels van een hoog gehalte was. Vier keurmeester, bestaand uit de he ren M. Broekhoven en C. van Nunen (kanaries), M. van der Meyden (tropi sche vogels en bastaarden), en Fr. van de Berg (grote en kleine parkieten), had de handen vol om tot een juiste punten- beoordeling te komen. Vooal omdat in de top het kwaliteitsverschil bijzodn- der klein was. De gebruikelijke bondsonderscheiding, het bondskruis van de Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers, ging naar J. Goossens uit Kieldrecht. Zijn inzen ding, een zilverbruinpastelkanarie, 90 punten, ruim voldoende voor die onder scheiding. Met dat puntenaantal be haalde hij ook de titel van derby-kam pioen. Een nog hoger puntental 90+ kreeg H. Thielens uit Hulst voor zijn ingezonden recessief-witte kanarie. Maar omdat de Hulstenaar geen lid is van de organiserende vogelvereniging uit Nieuw-Namen kon hem het bonds kruis niet worden toegekend. Ondanks dat gooide hij toch hoge ogen tijdens de tentoonstelling in Nieuw-Namen. Dat bleek overduidelijk in het algemeen klassement waar hij met zijn vijf inge zonden vogels (eigen kweek) met een totaal van 446+ punten op de eerste plaats eindigde. Verder werd hij algemeen kampioen ei- Uitslagen: algemeen kampioen EK: H. Thie- .lens uit Hulst met 90 pnt.; algemeen kam pioen OK: W. de Ridder uit Kieldrecht (B.) met 91 pnt.; kampioen derby J. Goossen uit Kieldrecht (B.) met 90 pnt., kampioen stam EK: H. Serie uit Nieuw-Namen met 358 pnt hoofdgroep IH EK: J. Goossens uit Kiel drecht (B.) met 90 pnt.; hoofdgroep VI EK H. Thielens uit Hulst met 90+ pnt.; hoofdgroep VI en VII OK: R. Thilleman uit Nieuw-Namen met 89 pnt.; hoofdgroep XI en XH EK: W. Goossens uit Nieuw-Namen met 89+ pnt.. hoofdgroep XV en XVI: H. Thielens uit Hulst met 90 pnt.hoofdgroep XXI EIW. de Ridder uit Kieldrecht met 90 pnt.; hoofdgroep XXIV EK: L. de Vos uit Hulst met 89 pnt.; hoofd groep XXIV OK: L. de Vos uit Hulst met 89 pnt.; hoofdgroep XXV EK: F. Reunis uit Clinge met 89 pnt.; hoofdgroep XXV OK F. Reunis uit Clinge met 88 pnt.algemeen klas sement; 1 H. Thielens uit Hulst 446+ pnt.; 2 W. Goossens uit Nieuw-Namen met 445 - pnt.; 3 H. Serie uit Nieuw-Namen met 445 pnt.; 4 J Goossens uit Kieldrecht met 445 pnt.; 5 W. de Ridder uit Kieldrecht met 44 pnt6 L. de Vos uiet Hulst met 442 pnt., 7 F van Dam uit Nieuw-Namen met 442 pnt8 A. Vermeiren uit Kieldrecht met 440 pnt., 9 R. Thilleman uit Nieuw-Namen met 440 pnt.; 10 F. Reunis uit Clinee met 439 pnt daarvoor 89 punten in de klasse eigen kweek. Ook zijn inzending in de open klasse kreeg 89 punten. Bij de grote par kieten kreeg F. Reunis uit Clinge een bondsmedaille. Zijn ingezonden aga- pomis-roseicollis was goed voor 89 pun ten. Gemeenteraadslid H. Vercauteren uit Nieuw-Namen reikte zondagavond in samenwerking met secretaris L. de Vos de prijzen uit. Meubelactie Meubelinruil Geschenken etc. vaak betaalt u dit uit eigen por temonnee. Wij hanteren altijd uitsluitend eer lijke, controleerbare prijzen. Zoals deze week: 'n pracht bankstel, massief eiken romp. Gevuld met rundlederen kus sens. Nederlands fabrikaat. 3-zits en 2 fauteuils: bodemprijs 1995,-. Geen inruil, geen actie, geen ca deaus. Wij vragen voor een schoonmaakob- ject in Terneuzen een dame voor het verrichten van schoonmaak- I werkzaamheden in kantoren en het I verrichten van kantinewerkzaamhe- j den in de morgenuren. Aanmeldingen telefonisch 076-657450 Landelijke Schoonmaakorganisatie ABC Breda B.V. Postbus 3226 4800 DE Breda. Noordstraat 78, Terneuzen. Afgelopen weken is in Amsterdam de Efficiencybeurs gehou den. Op deze beurs heeft u kennis kunnen maken met het nieuwste op het gebied van kopieermachines, schrijfmachi nes en mikro-computers. Daar het voor ons in Zeeuwsch-Vlaanderen vanwege de af stand veel tijd kost om een dergelijke beurs te bezoeken, en niet iedereen heeft hier de tijd voor, nodigen wij u uit om een gedeelte van deze moderne apparatuur bij ons in Terneuzen te komen bezichtigen. op woensdag 27 en donderdag 28 oktober Heeft u interesse in de mikro-computers, dan verzoeken wij u donderdag 28 oktober te komen omdat op die dag een extra software specialist aanwezig is. Na een leven vol goedheid en inzet voor mensen is. na een korte ziekte, op 65-jarige leeftijd, ge sterkt door het Sacrament der Zieken in het Academisch Ziekenhuis te Gent overleden, mijn lieve man, onze goede vader en opa PIET VAN DEN BERGEN echtgenoot van Liza Erpelinck Sas van Gent Liza van den Bergen- Erpelinck Sas van Gent: Raphael en Gusta Van Craenenbroeck-van den Bergen en kinderen Sluiskil: Thuur en Annie Wouters van den Bergen en kinderen Sas van Gent: Willy en Ineke van den Bergen de Pan en kinderen De familie Van den Bergen De familie Erpelinck 4551 HA Sas van Gent. 23 oktober 1982 Vierambachtenstraat 19 Wij zullen afscheid van hem nemen tijdens een eucharistieviering op woensdag 27 oktober 1982 om 10 uur in de parochiekerk H. Maria Hemel vaart te Sas van Gent, waarna de crematie zal plaatsvinden in het crematorium te Middelburg om 14 uur. Samenkomst in de kerk om 9.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de eucharistieviering in de kerk De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Elisabethziekenhuis te Sluiskil. Bezoekdag maandag van 19.00 tot 20.00 uur Wilt u indien u geen aankondiging heeft ontvan gen deze kennisgeving als zodanig beschouwen. Met diepe droefheid, maar dankbaar voor wat zij voor ons en anderen heeft betekend, delen wij mede dat toch nog onverwacht, zacht en kalm uit ons midden is heengegaan mijn lieve vrouw en onze lieve zorgzame moeder en oma ADRIAN A CAROLINA GEERAARD echtgenote van Cornells Isaac Bogte in de ouderdom van 75 jaar. IJzendijke: C. L Bogte 's-Gravenhage: C. R. Hoekstra-Bogte M. Hoekstra Moritz en Linda 4515 AJ IJzendijke, 22 oktober 1982. Walstraat 1. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 26 oktober om 14.30 uur. Vooraf wordt een korte dienst gehouden in de consistorie van de Ned. Hervormde Kerk te IJzendijke, aanvang 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in de consistorie na de teraardebestelling. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Diepbedroefd maar dankbaar wat hij voor ons geweest is geven wij u kennis dat nog vrij onver wacht na een kortstondig ziekbed van ons is weggenomen mijn geliefde man en onze zorgza me vader, behuwd-, groot- en overgrootvader ZACHARIAS WISSE echtgenoot van Cornelia Verhelst in de ouderdom van 80 jaar. Temeuzen: C. Wisse-Verhelst Terneuzen: E. de Zwarte-Wisse C. de Zwarte Oud-Beijerland: M. Wisse S. J. Wisse-van der Hooft Voorthuizen: A. Wisse E. Wisse-van Renselaar Middelhamis: P. J. Wisse E. P. Wisse-Verhage Temeuzen: M. Wisse A. M. Wisse-Wisse Temeuzen: W. M. Wisse S. Wisse-Pladdet Hoek: J. Vergouwe-Wisse P. F. Vergouwe Goes: W. van Bremen-Wisse J. van Bremen Temeuzen: J. C. Klaassen-Wisse J. Klaassen Temeuzen: S. Hamelink-Wisse K. Hamelink Temeuzen: Z. Wisse J. M. Wisse-Schippers Sardis B.C. Canada: Iz. Wisse C. Wisse-van Maren Kleinkinderen en achterkleinkind 23 oktober 1982. Geraniumstraat 20, 4537 RE Terneuzen. Correspondentieadres: C. de Zwarte-Wisse, Populierenstraat 14, 4537 XK Terneuzen. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 27 oktober a.s. om 13.30 uur op de Zuiderbegraaf plaats na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk Bellamystraat aanvangende om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Julianaziekenhuis, bezoek maandag en dinsdagavond van 19.00 uur tot 19.30 uur. De Heere heeft van ons weggenomen en tot Zich genomen, mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder LEVINA DE ZEEUW echtgenote van Hendrik Meesen in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Psalm 17 8 03.) Walsoorden: H. Meesen Oostburg: W. J. de Zwart-Meesen C. de Zwart Walsoorden: J. W. Lucasse-Meesen J. Lucasse Lamswaarde: I. Meesen G. A. Meesen-Vinke Axel: J. Meesen A. P. Meesen-Scheele Terneuzen: D. Meesen Klein- en achterkleinkinderen 23 oktober 1982 Walsoordenstraat 6, 4588 KC Walsoorden. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woens dag 27 oktober a.s. om 14.30 uur, op de algemene begraafplaats te Zaamslag. Vooraf vindt een samenkomst plaats, in de zaal van de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Zaamslag, Temeuzensestraat 32. welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde zaal na de begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 20