ïeen animo verbeteren an de waterkwaliteit OVERGA VE de gedenksteen bleef behouden W Gs akkoord met aankoop van inlagen Zeeuwsch Landschap HOORT. ZIETi \AMERS VAN KOOPHANDEL: PZEM STUURT IËKENINGEN PER MAAND Onthulling beelden was afspraak burgemeesters Voel 's of de afvoer van uw CV-ketel gloeiend heet is. RADSON Staten bezorgd over wegen Geör. Dominicus ITERDAG 23 OKTOBER 1982 Jlf 1SSINGEN - De samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland blijken 3? a voorstander te zijn van maatregelen ter verbetering van de waterkwaliteit op de Noordzee, jj klopen zij niet warm voor verbetering van de (zwem)waterkwaliteit van de Westerschelde. De jners vrezen dat dit tot kostenverhoging voor de ondernemingen zal leiden, en dat de positieve tcten voor het milieu maar minimaal zijn. Daarom pleiten zij er voor dat de regering geen ptregelen treft voor het bedrijfsleven, die tot verbetering van die waterkwaliteit moet leiden, werkende Kamers van Koop- buitenland nadelig beïnvloedt zal wor- in Zeeland schrijven dit in een den. va snentaar op de nota ^Harmonisatie De vervuiling van de Westerschelde vanuit België bedroeg in 1980 wel 14.4 miljoen vervuilingseenheden. Daarbij vergeleken is de belasting door het Zeeuwse bedrijfsleven maar marginaal, namelijk 0,8 miljoen vervuilingseenhe- den in 1980. En daarbij kan nog opge- i fdzeebeleid' van de Noordzeecom- ift se van de Raad voor de Waterstaat. ïamers kunnen wel instemmen met irj jpvatting van de regering om in het ra, ^kwaliteitsplan Noordzee' uit- idi gspunten op te nemen voor intema- elt aal overleg. Zij dringen er bij de re- iot iag OP aan om °P korte termijn tot an jraken te komen met de overige Ida jrdzeestaten'. Maar de Zeeuwse Ka ra, Bvan Koophandel vinden het voor al» igom-vooruit-lopend op de resul- fy tn daarvan - nu reeds beleidsmaat- uil, tien te nemen. Die alleen op Neder- )cu 1st bedrijven van toepassing zijn. vrezen dat, als maatregelen in de at. liggende landen achterwege blijven, ijfil toncurrentiekracht van het regiona- Jedrijfcleven ten opzichte van het s: vliegveld idden-Zeeland ijft belangrijk JDELBURG - Naar het oordeel van dagelijks bestuur van de provincie y. fi het vliegveld Midden-Zeeland i belang voor de verdere economi- 11 (ontwikkeling van het Sloegebied. !tr- [college van gedeputeerde staten de ut dat duidelijk in antwoord op U pn, die daarover ter voorbereiding ra [de begrotingsbehandeling zijn ge- rte üGs erkennen, dat in de afgelopen njaar geen spectaculaire groei heeft atfl i&gevonden van het commerciële Kt leer op het vlied veld. Dat hangt vol te sbet college samen met de stagna ar. de ontwikkeling in het Sloege j Niettemin acht men het vliegveld betekenis, onder meer in verband verdere uitbouw van off-shore-acti- il(4aten in het Sloegebied. HDDELBURG - De Provinciale keuwse Energie Maatschappij 'PZEM) gaat met ingang van ja- raari van het volgend jaar maan- aa; tóijks rekeningen versturen. Op Jjift lit moment betaalt men elke twee rnoden aan dc PZEM: Bet dagelijks bestuur van de pro- mcie maakt in schriftelijke ant- te Borden op vragen, die vanuit de aten over de begroting 1983 zijn 08 pteld, melding van de verander- 08 if facturering. De Watermaatschappij Zeeland amrt twee keer per jaar een reke- aan de verbruikers en dat It ook voor de aanslagen mtreinigingsheffing voor huis- «ndelijke vervuilers. Dat blijft zo. feandelijks rekeningen sturen zou if kosten teveel doen oplopen n ioonwagenschap: i »gere bijdrage m gemeenten DDELBURG - De bijdragen van de lemende gemeenten in het woon- (tnschap Midden- en Noord-Zee- irjl ld tullen in 1983 269.479,-belopen, urmee de begroting voor volgend csluitend kan worden gemaakt op IB.784,59. De begroting voor het lo lde jaar beliep een bedrag van 114,375,47 en de gemeenten droegen Ivoor /255.108,-. Dit staat in de een w dagen verschenen begroting »r het volgend jaar. Deze wordt bc- ideld tijdens de vergadering Tlgemeen bestuur van het schap, vrijdag 29 okotber 's morgens om If tien begint in het stadhuis van 8. De gemeentelijke bijdragen zijn *1983 geraamd op 1,10 per inwo- tegen 1,05 per inwoner op het lo- begrotingsjaar. woonwagenschap beheert terrei- i.r Goes, Middelburg, Vlissingen, den en Bruinisse. Daarvoor zijn «beheerders in dienst. De ene heeft ^volledige weektaak op de terreinen ïïssingen. Middelburg en Goes, die fere een halve op de terreinen in den en Bruinisse. De derde betaalde ïbtdiehetschaplndienstheeftisde 5 Winator/secreataris. De rijksbijdra- J m de exploitatiekosten van het a wordt voor '83 geraamd op ruim SiffUOO gulden. Dat is twintig mille dan voor dit jaar. Patiëntenvereniging houdt forumavond GOES - De Algemene Vereniging voor patiëntenbelangen (AVPm(Zeeland) uit Goes houdt donderdag 28 oktober een forumavond in 'De Legerdiek' aan de Westwal in Goes. Belangstellenden kunnen dan vragen van allerlei aard stellen aan artsen, specialisten en aan de landelijke ombudsman van de AVP. Ook met-leden zijn welkom. Het forum begint om 20.30 uur. Om 19 uur Is er in 'De Legerdiek' een ledenvergadering van de afdeling Zeeland van de AVP. merkt worden - zo stellen de Kamers - dat uit onderzoekingen van het Rijksin stituut voor de zuivering van afvalwa ter naar voren is gekomen dat de kwali teit van het zwemwater ten westen van de monding van de Sloehaven varieert van 'aanvaardbaar' tot 'goed'. De kamers van koophandel wijzen ook op een regeling, die in de nota 'Harmo- Wijziging programma rond actie Proloog MIDDELBURG - In het programma rond toneelgroep 'Proloog', dat van daag - zaterdag - in de Middelburgse Schouwburg wordt uitgevoerd als pro test tegen de dreigende subsidiestop voor het toneelgezelschap, zijn enkele wijzigingen aangebracht. De optredens van de Fanfare van de Eeuwigdurende Bijstand uit Tilburg (van 19.30 tot 20.00 uur) en de Souburgse molukse groep H- gang (van 22.40 tot 23.10 uur) komen te verallen. Daarvoor in de plaats treedt de new-waveband 'Serial' uit Goes in nieuwe bezetting op. nisalie Zeehavenbeleid' wordt voorge steld ter bevordering van een vlot en veilig verloop van het scheepvaartver keer in de aanloopgebieden van de Ne derlandse havens. De kamers verzoe ken de regering de gevolgen van invoe ring van deze regeling te onderzoeken met het oog op de concurrentiepositie van de havens van Vlissingen en Ter- neuzen ten opzichte van de Belgische havens. „Welke positieve bijdrage aan de veilig heid van het scheepvaartverkeer in de Westerschelde mag van deze regeling verwacht worden, rekening houdend met het Verdrag tussen Belgie en Ne derland dat de vrije verbinding van Antwerpen en Gent met de Noordzee regelt", zo vragen de Zeeuwse Kamers van Koophandel zich af. De kamers vragen ook aan de regenng er voor te zorgen dat in de Noordzee- commissie de belangen van het Zeeuw se bedrijfsleven voldoende vertegen woordigd zullen zijn. VEEL RUMOER OM (BIJNA) NIETS YERSEKE - Burgemeester H. Boer van Reimerswaal heeft in overleg met zijn Middelburgse collega drs. P. Wolters donderdag twee beelden onthuld bij het Delta Instituut te Yerseke. De heer Boer maakte dit bekend in een reactie op uitlatingen van de secretaris van de regionale adviescommissie voor de beelden de kunstenaarsregeling te Middelburg, E. van Reijmersdal. Deze had gesteld, dat donderdag met de onthulling van de beelden door de Reimerswaalse burgemees ter de indruk kon worden gewekt, dat de gemeente Reimerswaal de beelden had geschonken. Burgemeester Boer ontkende dat en deelde mee dat de Middelburgse burgemees ter op de hoogte was. De heer Boer voegde daar aan toe dat burgemeester Wolters toch niet in de gelegenheid was, vanwege een verblijf in het buitenland. Van die afspraak was Van Reijmersdal, ambtenaar van de Middelburgse sociale dienst en deswege secretaris van de commissie, niet op de hoogte, zo gaf hij vrijdag desge vraagd toe. Volgens hem wist ook de Middelburgse wethouder M. Vinke, van sociale zaken en voorzitter van de BKR-commissie, er niets van. Beiden waren donderdag bij de onthulling van de beelden in Yerseke aanwezig. De heer Van Reijmersdal voegde er aan toe dat overeind blijft staan dat niet de gemeente Reimerswaal de niet-subsidiabele kosten van de kunstwerken heeft gefinancierd, maar de gemeente Middelburg. Dat Is volgens hem onvoldoende in de toespraken tot uitdrukking gekomen. Burgemeester Boer antwoordde daarop dat hij daar juist niets over gezegd had, omdat een van de andere sprekers er al op in was gegaan. (ADVERTENTIE) Leg uw hand s op die aluminiumbuis boven uw CV-ketel Ja. voelt ie heet aan? Da s vertoren warmte Evenals de stralingswarmte die uit uw CV-ketel op zolder terechtkomt. Veel dure energie gaat ongebruikt verloren. Zonde Kies de zuinigste kon- ventionele CV-ketel De Radson ER Met I het hoogste gebruiksrendement Maar helst 92.7% (ow Dat bespaart u op uw I stookkosten honderden en honderden I guldens per jaar n Radson ER is snel ge- leperd en geplaatst Past overal Zonder kostbaar hak- en breekwerk spaart u energie Gooi ook uw oude CV-ketel eruit! Vraag ons gerust om informatie. Bel ons. Of kom even langs Vervanging en nieuwbouw. ER- en HR-ketels, boilers en radiatoren. Alleenvertegenwoordiging voor Zuidwest-Nederland Zuidvlietstraat 75, Goes, Tel. 01100-12420 Herstel schade aan stadskantoor Goes begint maandag GOES - Maandag wordt een begin ge maakt met het herstel van de schade, die is ontstaan in het Goese stadskan toor door de brand van vorige week dinsdagnacht. Met de verzekeringsmaatschappij is in middels overeenstemming bereikt over het schadebedrag voor het pand en een belangrijk deel van de inventaris. De schade aan het gebouw is berekend op 338.065,-. het schadebedrag voor een deel van de inventaris bedraagt 100.104.-. In deze opgave is nog geen rekening ge houden met de vervanging van compu terapparatuur. reparatie of vervanging van kaartenliften, de reconstructie van de persoonskaarten op de afdeling bur gerzaken. vervanging van een aantal bureaus en tafels en reparatie of ver vanging van microfilm-apparatuur. Over die schade zal nader worden over legd met de verzekeringsmaatschappij. Regenpakken gestolen TERNEUZEN - Bij een diefstal uit een bouwkeet van het bouwbedrijf De Ruysscher uit Biervliet aan de Dijk- straat in Temeuzen zijn in de nacht van donderdag of vrijdag vijf regenpakken ontvreemd. De pakken vertegenwoor digen een waarde van ongeveer 250 gul den. MIDDELBURG - De provinciale staten van Zeeland maken zich zorgen over de verslechterende toestand van de wegen in de provincie. Dat werd vrij dagmorgen duidelijk bij de behande ling van een voorstel tot uitvoering van een aantal projecten, die samen een bedrag van 1,8 miljoen gulden ver gen. Van de 1,8 miljoen gaat nu een half mil joen naar extra onderhoud van wegen. Mevrouw G. de Vries-Hommes van de PvdA daarover: „Als je ziet. dat er vijf ton beschikbaar wordt gesteld, terwijl het bedrag, dat nodig is voor achterstal lig onderhoud minimaal 8.5 miljoen gul den zou moeten bedragen, dan denk ik dat er nog wel wat probleempjes om een oplossing vragen". Mevrouw De Vries werd in die opvatting gesteund door de andere statenfracties. De heer W. P. Rentier van de SGP: „Wat we nu kun nen doen is wat brandjes blussen". Ge deputeerde J. D. de Voogd erkende, dat er op het moment sprake is van "eerste hulp" en dat in de meerjarenplanning bijzondere aandacht moet worden be steed aan het wegenonderhoud. De staten stemden overigens zonder meer in met de voorgestelde verdeling van de 1,8 miljoen gulden. Daarvan wordt f225,000,- besteed aan een bocht- verbetering van de Gerbrandystraat in Vlissingen en f 250.000,- aan een onder zoek naar de voorzieningen voor bejaar den in Zeeland. De rest van het geld gaat naar een aantal kleinere projecten. GEMOR OVER DEPROCEDURE (ADVERTENTIE) VERMONTKACHELS niet turboverbranding »n thermostaat. Niet de goedkoopste, E wel de beste. Westkapelle, tel. 1436 I VERMONTCASTINGS de meest verkochte! 3 types in showroom MIDDELBURG - Terwijl de zaak al notarieel vastgelegd was. hebben dc staten van Zeeland - „voor een voldon gen feit gezet" - vrijdag ingestemd met een subsidie, waardoor het Zeeuwse Landschap ook financieel 42 hectare inlagen als natuurgebied kon overne men van het waterschap Zuid- en Noord-Beveland. Het gaat om een be drag van ruim een ton provinciegeld. Met het oog op de voorgeschiedeni wil de geen van de fracties de koop van de inlagen blokkeren, maar - zoals me vrouw J. Luyt-Verhey (pvda) zei - „de afspraken verdienen geen schoon heidsprijs". Uit de fracties van SGP, GPV RPF, CDA en PvdA met name werd erop ge wezen. dat inplaats van aankoop uit sluitend beheer door het Zeeuwse Landschap de voorkeur had verdiend. SGP en GPV/RPF-woordvoerder H Comelisse vroeg zich af of in deze zaak met name het waterschap „wel nauw lettend heeft toegezien op waar nu pre cies de waterschaps- en de natuurbe- langen lagen". Gedeputeerde mevrouw E. Maris-Kos- ter zette uiteen, dat deze hele aankoop van inlagen mede het gevolg is van een bemiddelingspoging, die gedeputeerde staten tussen waterschap, gemeente Wissenkerke en het coordinatie-orgaan hebben ondernomen ten tijde van de gedeeltelijke dijkversterkingen op Noord-Beveland. Er zijn toen door de stuurgroep dijkversterkingen afspra ken gemaakt met het coordinatie-or gaan, die eigenlijk niet gemaakt had den moeten worden. Bij de dijkverster king verloor Wissenkerke twee - veelal door eigen inwoners gebruikte - strand jes Men wilde daarvoor vervanging in nieuwe inlagen, maar met het coordina tie-orgaan was intussen afgesproken dat die als compensatie voor het verlo ren gaan van oude inlagen nieuwe inla gen in beheer zou krijgen. Toen Wissen kerke voorstel om - door werk met werk te maken - nieuwe strandjes aan te leg gen, dreigde het gevaar, dat de dijkve- sterkingen zouden moeten worden stopgezet als gevolg van een bezwaar- schrit, in te dienen door het coordina tie-orgaan. „Om dat te voorkomen heb ben gs bemiddeld," aldus mevrouw Ma ris over de achtergrond van de aankoop van de inlagen. Zij was het met de sta ten eens, dat het „eleganger geweest zou zijn" als het Zeeuwse Landschap met het vastleggen van de aankoop had gewacht op een subsidiebeslissing van de staten. Zonder discussie stemden de staten vrijdag in met de aankoop van 3.7 ha natuurgebied in Ooster- en Wes- terschenge door het Zeeuwse Land schap en een provinciesubsidie daarin van bijna 10 mille. Het landingsmonument in Vlissingen en de tank op de zeedijk van West kapelle: ze houden de herinnering levend aan de bevrijding van delen van Walcheren. Maar hoe staat het eigenlijk met de herinnering aan het feit, dat de laatste oorlogsvoerende Duitsers bij Vrouwenpolder zich in 1944 uiteindelijk overgaven aan de geallieerden, zodat de Walcherse bevrijding kon worden voltooid? Het moet onlangs zijn gebeurd dat er iemand de weg terug wilde volgen in de tijd van toen, speurend naar de herinneringssteen die ooit nog eens zou zijn ingemetseld in de gevel van een Vrouwenpolderse woning, waar bevelhebber Dawnson van het Vierde Commando de capitula tie van de Duitsers in ontvangst nam. Een woning aan de Fort den Haak weg, waar de familie Wattel was buiten gezet omdat de woning als hoofdkwartier van de Duitsers moest dienen. Maar die woning bleek er niet meer te zijn. In het begin van de jaren zeventig was het pand ten offer gevallen aan sane ringswerkzaamheden in dc Vrouwenpolderse dorpskern. Toen rees de onvermijdelijke vraag: hoe zit het met die steen? Is die bij het neerhalen van het pand onder het puin terecht gekomen? Verpulverd en voorgoed verdwenen? Of bleef dat versteende eresaluut aan de bevrij ders van Walcheren toch nog op een of andere manier bewaard? Dat laatste klopt: bij de sloop van de woning van de familie Wattel kon de steen worden gered. Jarenlang bleef het gedenkteken ergens opgeslagen bij de dienst van gemeentewerken. Totdat op een dag een raadslid aan de bel trok en de opmerking maakte dat op deze wijze toch niet bepaald op de juiste wijze blijk werd gegeven van de dankbaarheid voor wat de be vrijders voor Walcheren hebben be tekend. Wie de steen nu zoekt kan 'm vinden in de hal van het gerenoveerde dorps huis. Het opschrift van de steen be helst een kleine geschiedsvervalsing. Want de tekst 'in dit huis werd op 8 november 1944 Walcherens bevrij ding van de Duitsers door de geal lieerden voltooid' klopt niet meer met de feiten. Dat opschrift had im mers betrekking op het pand A 81 aan de Fort den Haakweg... Het moet ongeveer kwart voor ne gen zijn geweest in de morgen van de 8ste november 1944 toen er een wonderlijke stilte viel rond Vrouwenpolder. Van vier uur afhad den geweren en mortieren zonder ophouden gevuurd. De slag om het laatste Duitse weerstandsnest op Walcheren was begonnen. Om kwart voor negen werd het plotseling stil. Een kwartier later reed een Duitse auto met vier Engelse commando's het dorp binnen. Voor het, van de familie Wattel gevorderde huis aan de Fort den Haakweg werd gestopt. Uit de auto stapte luitenant- kolonel R.W.P. Dawnson, bevelhebber van nr 4 commando, de groep die Vlissin gen had bevrijd en die zich nu een weg naar het noorden van het eiland had gevochten. Weer een kwartier later nam luitenant kolonel Dawn son de capitulatie van de Duitsers in ontvangst. En daarmee was Walche rens bevrijding voltooid. Dawnson was de officier die was inge gaan op het verzoek van de vijand om over overgave te praten en daarmee Vrouwenpolder voor vernietiging te sparen. Het waren ongeveer duizend Duitsers, die bij Vrouwenpolder en Oranjezon de laatste vijandelijke weerstand vormden die door de geal lieerde commando's moest worden opgeruimd. Vrouwenpolder: het laat ste bolwerk van de bezetter Het aan tal burgers dat er in die dagen woont is dne keer zo groot als in normale tijden Vele evacuees uit het geinu- deerde Walcherse binnenland heb ben er hun toevlucht gezocht. In de consistorie van de hervormde kerk is een noodziekenhuis ingericht de gereformeerde kerk zit vol eva cuees Met Gapinge wordt een boot- dienstje onderhouden Voedsel is er voldoende Elke dag is er een nood- slachting kapot geschoten beesten,.. De Duitsers in Vrouwenpolder zijn aan vertwijfeling ten prooi Ze bellen bij burgers aan om te vragen of ze in de kelders mógen kruipen. Sommige soldaten zijn radeloos. Wie hen bin nenlaat ziet ze: ontredderd, ver kleumd, hongerig overmand door slaap. Jonge broekjes nog. Recruten. Weer anderen staan zich achter de hervormde pastorie zelfstandig te ontwapenen door hun geweren stuk te slaan. Om Vrouwenpolder te bereiken moesten de geallieerden eerst dne batterijen zien in te nemen: de W 18 met vier vijftien cm kanonnen, de W 19 en de W 1. Het 41e commando maaktereen begin mee. In de namid dag van de zevende november 1944 wordt de W 18 het zwijgen opgelegd. Na deze strijd zijn de mannen zeer vermoeid, bijna uitgeput. an komt het 4e commando naar voren. Al heel vroeg die 8e no- D vember begint de opmars. Er wordt een moordend geweer en mortier vuur afgegeven. Enkele Duitse ka nonnen schieten onregelmatig en zwakjes terug. Dan wordt de Duitse infanterie, die zich in de duinen tus sen Vrouwenpolder en Oranjezon heeft verschanst, aangevallen. Een groot aantal Duitsers geeft zich over. Het is half negen in de ochtend als er iets wonderlijks gebeurt: vier gewa pende Duitsers komen de comman dopost van Dawnson binnen Ze la ten een papier zien dat ze hebben hebben meegekregen van de Franse officier Voerc'h, die tot het vierde commando behoort. Op het papier staat te lezen: 'deze vier vijanden zijn gezonden om over overgave te spre ken. Ze zijn geen gevangenen'. Dat moment zou beslissend worden voor het behoud van Vrouwenpolder. Dawnson geeft een inlichtingenoffi cier en twee scherpschutters op dracht dwars door de vijandelijke li nies te gaan naar een voorpost om van daaruit per veldlijn contact op te nemen met het Duitse hoofdkwartier in Vrouwenpolder. De Duitse com mandant daar belooft een auto te zenden voor Dawnson om de capitu latie in Vrouwenpolder te komen re gelen. Direct daarop komt het bevel 'staakt het vuren'. Plotseling heerst er een bijna onwerkelijke stilte in de duinen De linies van de geallieerden en de Duitsers zijn op nog geen vijftig me ter van elkaar genaderd. De vijanden kunnen elkaar goed onderscheiden. De vreemde stilte maakt dat alleen verre oorlogsgeluiden nog doorklin ken. Ze waaien over vanuit Schou wen. waar de bezetters nog volop ac tief zijn. Tegen negenen rijdt de auto waarin Dawson, de inlichtingenoffi cier Right en de twee scherpschut ters hebben plaats genomen. Vrou wenpolder binnen. Een vreemde ge waarwording voor de bevolking van Vrouwenpolder. Iedereen lqjkt er vanop: vier bevrijders, geallieerden. Engelsen, comfortabel in een Duitse auto gezeten... Niemand durft te jui chen, maar wie een hoed draagt neemt die wel even af. Als Right zich echter in de auto opricht en het v- teken maakt, beginnen ze van alle kanten enthousiast te zwaaien. Eenmaal binnen spreekt de Duitse kolonel, geemotioneerd, met tra nen in de ogen, over de toestand van zijn troepen. Het gebrek aan munitie is nijpend geworden, het moreel ge kelderd. De Duitse commandant vraagt Dawnson om een waardige behandeling van zijn mannen en om verzorging van de gewonden. Hij geeft de verzekering dat de condities van de onvoorwaardelijke overgave geheel zullen worden gerespecteerd, als de gevangenen met eer worden behandeld. Vervolgens geeft de ko lonel zich, samen met 34 officieren, over. Een voor een passeren ze de Engelsen, salueren voor de comman do-officieren en liggen in die voor kamer van perceel A 81 hun wapens op tafel neer. Op zaterdag 4 augustus 1965 volgde diezelfde Dawnson de weg van toen terug. Aangekomen bij perceel A 81 onthulde hij een door A.G. Wagens- veld van de stichting Nieuw Walche ren ontworpen en door de heer Roth uitgevoerde gedenksteen, voorstel lende een hand die de nek van een Duitse adelaar in een wurgende greep houdt Die steen is er dus nog, wat weggestopt, onzichtbaar voor de buitenwereld ingemetseld in de hal van het verenigingsgebouw. Het wat kwetsbare materiaal waaruit de steen is opgetrokken heeft de ge meentebestuurders destijds doen be sluiten de steen ergens binnen aan te brengen. Maar.... het gedenkteken is er nog: de vrees voor het verloren gaan van een eerbewijs aan de Wal cherse bevrijders is dus niet terecht geweest. Nu van tijd tot tijd nog eens een herdenking op die plek en een belangrijk Zeeuws geschiedkundig feit krijgt weer de aandacht, die het verdient! Jacques Cats V fti <\Y.—j onder redactie van Jacques Cats flS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 33