Middelburgse wethouder blijft huurverhoging sportvelden Plan voor 38 woningen binnenstad Terneuzen Blommaert en Van de Berghe kampioen '82 Axelaar oneens met boete voor botsing Jonge inwoners Philippine willen aanleg crossbaan PZC/ streek IdVIESRAAD WELZIJNSACCOMMODATIES: Levensschool Terneuzen houdt tweedaags poppenfestival fllSDAG 20 OKTOBER 1982 ulj, JOELBURG - De Middelburgse wethouder van sportzaken H. Gillissen is beslist niet van zins af te stappen van het Dj. fljnicii om de huren van velden door veldsporten de komende vier jaar telkens met een rijksdaalder per uur te tó yjen. De wethouder maakte dit dinsdagavond duidelijk tijdens een vergadering van de Adviesraad Welzijnsaccom- ife UlifS. (ai atf Gillissen deed dit nadat de heer J. P. Kroon (van de voetbalvereniging FC Dauwendaele en sprekend namens alle ia gortverenigingen) de bezwaren van die kant tegen de huurverhoging nog eens uiteen had gezet. .4 s> mide voornaamste grieven van de tik portverenigingen was dat de con- ot ss omhoog zouden moeten (va ng. van 25 tot 65 procent) en dat jeugdleden daarvan de dupe g kunnen worden. Wethouder gen hechtte weinig geloof aan het laatste. Hij kwam met de stelling dat uit onderzoek gebleken is dat de veld sporten al jaren veel goedkoper af zijn dan bijvoorbeeld de zaalsporten. Dit geldt ook voor verenigingen die accom modaties gebruiken voor zaken in cul turele en jeugdwerksfeer. Ook deze be talen relatief veel meer dan de veldspor- ters. De wethouder vertelde nog eens dat de maatregel voorgesteld wordt als onder deel van het pakket om de begroting 1983 sluitend te kunnen maken. „De ex ploitatiebegrotingen voor de accom- modaties zijn al uitgekleed. Daar kon flELBURG - Er is in de gemeente niks meer af. Liever maak ik dan ook bezuinigingen schoolzwemmen Middelburg laj. Utlburg geen sprake van afschaf- I van subsidiëring schoolzwem- Dit maakte de heer W. M. van itn (hoofd afdeling bureau sport, ja recreatie) dinsdagavond nog ;lijk tijdens een vergadering jie adviesraad welzijnsaccommo- I es de heer Van Groesen is hier- i bestaande onrust ten onrechte nv, 31 In de begrotingsvoorstellen ttt een eind aan de bestaande ongelijkheid tussen veldsporten andere gebruikers" aldus de wethouder. Verhoging van de huren voor bijvoorbeeld alle sportver enigingen achtte hij geen goede zaak omdat dan de verschillen tussen veld- sport en andere verenigingen zouden blijven bestaan. De heer Gillissen geloofde niets van de verhalen dat de contributies zouden stijgen in percentages die tussen 25 en 65 liggen. „We hebben de cijfers van één verehiglng bekeken. Er wordt gezegd dat de veldsporten juist relatief veel steken in huur accommodaties en der gelijke. Daar is ons niets van gebleken. Het onderzoek bij de door ons bekeken vereniging wees uit dat er twintig gul den per lid per jaar aan accommodaties en dergelijke werd uitgegeven terwijl die leden gemiddeld 120 gulden per jaar betalen", aldus de sportwethouder. :1933 komt in Middelburg wel een Jke verlaging voor bü de .strvoer van leerlingen naar het Stad. Voor dit jaar werd uitgegaan 8 mille voor de buskosten terwijl ga; ï-roting 1983 slechts 29.663 gulden Wg n^si. De heer Van Groesen legde at dit grote verschil veroorzaakt PROVINCIALE DUIVENRUBRIEK VLISSINGEN - Vooral de duivenlief- hebbers uit de kring Midden gooiden in 1982 hoge ogen bij de provinciale eendagfondvluchten. Op de eerste Op de ovemachtvluchten werd W. Blommaert uit Hulst met groot verschil provinciaal kampioen dankzij de pres taties van één duif. Na een provinciale prijs op Moulins werkte deze, en dat is nog niet eerder voorgekomen, ook nog eens de vier volgende nachtvluchten met groot succes af: St Vincent, Barce lona, Dax en Bergerac. Deze duif vloog in een seizoen 4700. prijskilometers bij elkaar. Blommaert werd eerste kam pioen aangeduid vóór W. Muller uit Wil li. Herman, die toch niet tot de grootste helminadorp en G. de Wever uit rt, Moorhet in de arm nemen van een plaatsen ellldigd„ B. VJ„ de Berghe vm k vervoerder .een particuliere on- „it Sas van Gent en R Herman uit n~ laier. Deze bleek aanmerkelijk i p. isoper dan de onderneming Zuid ia iNederland (ZWN). fpen met schoolzwemmen zou een an vestzak-broekzak beteke- ,ers zou de gemeente dan weer het zwembad bij moeten dra- nnwege minder inkomsten" aldus :Van Groesen nog over de kwes- Joolzwemmen. Axel. Van de Berghe dankt dit kam pioenschap vooral aan de prestaties van zijn tweejarige doffer 8059812, die als tweede eindigde in het provinciale asduifkampioenschap. ALVOETBAL DDELBURG DELBURG - Voor de competitie zaalvoetbal in het rayon Mid- kwamen de klassen 1, 2 en 3 ode lijnen. De klassen 4 en 5 wa- igtnzijn: le klas Amro-FC Laurens idaele I - Draadkrabbers I 3-2, -VPVI3-4; 2e klas: Draadkrabbers II II 4-1, Maartense n - Middel- 3-1. Pechiney - Zeelandia I 1-5, Radja Wall 12-5; 3e klas: FC Lau- 3-Veldzicht II2-3, RPMII- FC Lau- "It-l.Destandls: le klas: Dauwendaele I Blauw Wit 15-8, FC Laurens 16-7, VPVI Pinten 5-5, RPM I 5-5, Torna I 5-4, S>2, Amro 5-2, Draadkrabbers 16-2; 2e Emdkrabbers 116-10, Maartense II6-9, ems n 5-8, Middelburg I 6-8, Radja 117, Middelburg H 6-4, SVSW'72 5-3,. 1U. Zeelandia I 6-3, Pechiney 5-1, 3e tGaljoen 15-10, Jong Ambon 15-9, U 5-8. Kraaien 5-6, Veldzicht n II6-5, FC Laurens ID 5-4, Amemui- ISütetachool 15-1, FC Laurens IV 6-0. Üfljdprogramma voor vrijdagavond ral Krultmolen, 18.30 uur: Jong Am- Koper Galjoen 1,19.10 uur- Amemui- Imlen, 19.50 uur: FC Duo - Blauw Wit uur Streekschool n - VCK n, 21.20 iudkrabbers m - HoechstBoys, 21.50 "ltdweer - VPV H. 22.30 uur Koper II-CP Boys. sporthal Nassaulaan, sr Super Vermeulen - Toma II, 19.10 -Radja Wall n, 19.50 uur: Dau- Wtm-Zeelandia n, 20.30 uur: De Pin- ■TWna I, 21.10 uur: Dauwendaele I - lïltl, 21.50 uur: RPM I - OCMA, 22.30 hidkrabbers I - Amro; sporthal Voor- II),50 uur: Amgas - Hooizolder, 20.30 hmmetje Dump - Sport Styl Sinke, - Radja Wall I - VCK I. 21,50 uur: H - FC Laurens II, 22.30 uur: Pechiney. me adverteerders |EUWE SLAGER VLISSINGEN melkers gerekend mag worden, werd tweede na een erg sterk seizoen, waarin hij op alle fronten goed uit de bus kwam. In de provinciale kampioen schappen onaangeduid werd hij vijfde, met een vrij klein aantal duiven een goede prestatie. De derde plaats wordt bezet door de gebroeders Thijs uit Sint Jansteen, gevolgd door de West- Zeeuws-Vlamingen G. Dusarduyn, A. Comelis en zoon A. de Putter en J. Lecluyze. De drie laatste plaatsen in de top tien zijn voor J. van Spaandonck int Sint Jansteen, H. Calon en P. de Poor ter, beiden uit Hoofdplaat. Schoondijke. De uitslagen: Aangeduide kampioenschappen provinciaal, aangeduid midfond 1B. v. d. Berghe Sas van Gent. 5307 punten: 2 R. Herman Axel. 4887: 3 Gebr. Thijs Sintr Jansteen 4762; 4 G. Dusarduyn 4723; 5 A. Cor nells Zn Breskens 4275; 6 A. de Putter Cad- zand 3774:7 J. Lecluyzw Biervliet 35258 Joh. van Spaandonck Sintr Jansteen 3051; 9H Ca lon Hoofdplaat 2391; 10 P. de Poorter Hoofd plaat 2202. Aangeduid kampioen provinciaal zware fond: l W. Blommaert Hulst 3097 punten2 W. Mul ler Wllhelminadorp 1783; 3 G. de Wever Schoondijke 1342. TERNEUZEN - De behandeling ver liep niet zoals de Axelaar A. M. zich had voorgesteld. „Ik kom hier voor vrijspraak"', liet hij kantonrechter mr. C. van Hees dinsdagmorgen in het Ter- neuzense kantongerecht al spoedig we ten, toen hij zich moest verantwoorden voor het veroorzaken van een aanrij ding, half mei vorig jaar in zijn woon plaats. Mr. Van Hees veroordeelde M. tot 150 gulden boete. Diens reactie daarop: „Ik betaal geen cent boete, want ik heb niets misdaan". Op 12 mei '81 veroorzaakte M een bot sing, toen hij vanaf de Stationsstraat de Bastionstraat wilde inrijden. Direct na dat hij de inzet tot de bocht had ge- Ook de verkeersschout J. Boogers acht te schuld bewezen. Hij stelde vast: ,.M. moet zijn afgeslagen. De schade aan zijn auto bewijst dat". Hij kwam tot een eis van 150 gulden. De kantonrechter vonniste conform. De Axelaar liet bij zijn vertrek uit het kantongerecht al doorschemeren bij de rechtbank in Middelburg In hoger beroep te zullen gaan. De Terneuzenaar A. van de V. hoorde zich veroordelen tot een boete van 25 gulden. Hij had op 5 maart geparkeerd op de Markt in zijn woonplaats op plaatsen die bestemd zijn voor invali den De verkeersschout had 35 gulden boete geëist. De Belgische loods C. R. van het Finse maakt, werd hij in de linkerflank aange- papierschip 'Bore Queen", dat begin juli reden door J. van de V. uit Hontenisse. De Axelaar wees evenwel alle schuld van de hand: door dik en dun hield hij verleden jaar een lichte aanvaring ver oorzaakte in de Pas van Temeuzen met de Pool 'Beitteddine' werd door het vol dat hij evenwijdig aan de as van de kantongerecht vrijgesproken. De zaak BNGEN - Aan het Spuiplein in fijtn is sinds enige dagen de ■urkl' geopend, een ambachte- 4>gerïj met een uitgebreid assor- 1 vleeswaren, panklaar produc- ivelesoorten vlees, alles vers van oangse Vleesmarkt is de 73e zaak fit Inkoopconcern. Chef-slager is WH. van Berkum, geen onbeken- flhet Vlissingse publiek, want hij üdoook de scepter in de slagerij die tot in hetzelfde pand was geves- Dieslagerij legde zich toe op kilo- Van Berkum is nu meer in zijn ltdoordat in het ambachtelijke Vleesmarkt het vakmanschap tor tot uiting komt. De Vlees- rin door de gezamenlijke in- lk prijzen erg scherp houden en ifn nog eens extra tot uiting bij fifike openingsaanbiedingen. De 'lagen was het werkelijk een 'dol- - tijde Vlissingse Vleesmarkt. De m| fctiagerij is fris van opzet met een 1' fill voordelige prijsstelling. Hoe- b advertentie vermeldde dat de löktin de Aldimarkt was, blijkt 3 'luist. Wel zijn de openingstijden I aan die van de supermarkt. I ïgavond f lolierencafé Meiburg 13SLBURG - Het Scholierencafé ®gttencentrum Midgard ln de öpoort te Middelburg, houdt 18 oktober een swingavond De Bfiy» Willem en René zorgen pniuziek De avond begint om b&culteit der geneeskunde van r «universiteit in Utrecht slaagde ■»H. Euwe uit Vlissingen voor het Pfesamen. weg had gestaan en dat hij de bocht nog niet was ingegaan. Twee getuigenverklaringen, van Van de V. en van de verbaliserende politie agent, weerlegden die stelling echter. werd overigens twee weken geleden al behandeld De loods was verweten geen navigatielichten te hebben gevoerd en te weinig naar stuurboord te zijn uitge weken. Tegen hem was 300 gulden boe te gevorderd. Hij kondigde verder aan dat het colle ge, voordat later over de begroting 1984 gesproken zal worden, met een stuk op tafel zal komen waarin de ver schillen tussen veldsportverenigingen en andere accommodatiegebruikers worden aangetoond. „Dat doen we om dat sommigen aan deze verschillen blijken te twijfelen" aldus de heer Gil lissen. De adviesraad bleek in meerderheid achter de begrotingsvoorstellen te staan Tien leden (voornamelijk van zij de veldsport) spraken zich ertegen uit, zeventien waren vóór. Namens de sectie watersport legde de heer A. J. Benist (watersportvereniging De Ame) uit waarom men de begrotingsvoorstellen (ook de huurverhoging) steunde; „Bij het voetbal lopen er 22 spelers, een scheidsrechter en twee grensrechters op het veld, vijfentwintig mensen dus zodat de verhoging neerkomt op een dubbeltje per man per uur". Bert Vermeer won zomercompetitie jeu de boules MIDDELBURG - Bert Vermeer is to taalwinnaar geworden van de zomer competitie van de Club Jeu de Boules Middelburg. De strijd werd in twee ge deelten geleverd. De winnaars van deel een zijn H. Michielsen (1), Zus de Ko- ninck (2). R. Dentz en K. Dentz (3). Tweede gedeelte: B. Vermeer (1), A. Camphuyzen (2) en R. Dentz (3). De win tercompetitie begint op 25 oktober in de manege voor gehandicapten te Vlis singen. W.Elegeersuit Koewacht jong- asduif kampioen (van een medewerker) VLISSINGEN - De strijd om het pro vinciale asduifkampioenschap was in het afgelopen seizoen erg spannend. Zes jonge duiven blijven met hun coef ficient onder de tien, hetgeen de ver schillen miniem maakte. Het donkere duivinnctje van W. Elegeert uit Koe wacht won met een verschil van een- tiende punt vóór het duifje van R. van Poorten uit Boschkapelle. Het duifje van Elegeert leverde twee maanden aaneen topprestaties. Op 18 juli werd het vanuit Compiegne twaalf de tegen 392 duiven, op 25 juli vanuit Dourdan zesde tegen 209 duiven en in kring Oost 58-e tegen 1496 duiven. Op 9 augustus werd het tweede op Orleans tegen 308 duiven en provinciaal tegen 10083 duiven dertiende, Op 21 augustus tweede op Orleans tegen 155 duiven, provinciaal tegen 4837 27-ste en natio naal tegen 2837 duiven 24-ste. Op 4 sep tember vanuit Chateauroux tegen 108 duiven vierde, provinciaal tegen 2802 duiven 87-ste en bij het bondsconcours tegen 10651 duiven 696-ste. Op 18 sep tember op Bourges tweede tegen 119 duiven, provinciaal twintfgse tegen 2791 duiven en in het bondsconcours 63 tegen 8015 duiven. En dat terwijl het vaak tot vijf minuten op het dak bleel zitten, voordat het kon worden geklokt De uitslag: 1 W Elenbaas; 2 R. van de Poor ten; 3 A. de Backer. 4 G. van Daalen; 5 A Arens; 6 E van de Walle, 7 A. Vercauteren; 8R. Geemaert, 9 D. Dieleman; 10 R.Herman. Katholiek vrouwengilde Vlissingen vierde 35-jarig bestaan VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van het katholiek vrouwengilde vier de het 35-jarig bestaan van de afdeling met een bijeenkomst in 'Het Anker' in Vlissingen. Onder de aanwezigen be vonden zich pastoor Van de Riet en pastoor Rosenberg, mevrouw Bachof- ner voorzitster van de afdeling Middel burg van het KVG en mevrouw Van Nassau, voorzitster van de Vlissingse vrouwenraad. Na het welkomswoord van de voorzit ster van de jubilerende afdeling werd aan de leden een gourmet aangeboden. Tijdens het gourmetten trad het koor van de afdeling op. Verder brachten di versen leden voordrachten. De viering werd besloten met samenzang. Robert Seghers biedt wethouder Marquinie de handteiceningenlijst SAS VAN GENT Tien Philippiense friescrossers heb ben dinsdagmiddag wethouder Lem Marquinie van sportzaken in Sas van Gent op hetstadkantoor handte keningen aangeboden. De fietscrossers maakten de tocht naar Sas van Gent om er bij de Sasse wethouder op aan te dringen snel te starten met de aanleg van een fïetscrossbaan. Robert Seghers overhandigde de lijst aan Marquinie. „We hebben al vijftig crossers, en die willen allemaal een terrein voor fietscrossers", vertelde hij tegen de wethou der. „We gaan jullie verzoek met de andere wethouders en de burgemeester bespreken", beloofde Marquinie de jonge ren. „Ik zeg niet dat we er ineens een gaan aanleggen, maar ik beloof jullie dat we ons best doen om er een te krijgen". Voorwaarde van Marquinie aan de jongelui was wel dat ze zouden helpen de vermeiingen rond de scho len van Philiphine te verminderen. „Ik weet wel dat jullie dat niet doen, maar als je iemand weet die dat doet, zeg dan maar dat hij zich moet aansluiten bij de fietscross- club. Of dat ze op een andere wijze gaan spelen. Jullie vragen wat aan mij en ik vraag nu wat aan jullie". 'EXPEDITIEHOF' AAN LANGE KERKSTRAA T TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil 38 woningen bou wen in het binnenstadsplannetje Nieuwediep. Er zullen 20 hui zen worden gesloopt. De bestaande hoogteverschillen - karakte ristiek voor dit deel van het Terneuzense centrum - blijven gehandhaafd. De gemeente wil het 'gezicht van Nieu wediep - gekenmerkt door de hoogte verschillen en het typische wegenbe loop - zoveel mogelijk handhaven, al kan Temeuzen niet heen om de slechte staat van een aantal woningen. Om die te vervangen zullen er 'bouw- stroompjes' worden gecreëerd. Uitein delijk moeten er in het gebiedje 77 wo ningen komen, waarvan 38 in de nieuw- bouwsector. In het plan is voorts een aantal autoboxen opgenomen ter ver vanging van boxen aan de Nieuwediep- weg, die bij de uitvoering van dit stads- vemieuwingsproject moeten verdwij nen. In de nieuwe opzet is de Nieuwediep- straat opnieuw 'verzamelstraat' voor het verkeer uit de aangrenzende woon gebieden. Een deel van de Nieuwediep- weg wordt voor doorgaand verkeer af gesloten en krijgt de functie van 'ach terpad'. Er komen ook enkele terrein- tjes voor "geconcentreerd parkeren' en aan de Lange Kerkstraat wordt een zo genaamd 'expeditiehof aangelegd: een pleintje dat dienst doet als los- en laad plaats en keerkom voor vrachtauto's. Dit zijn de belangrijkste gegevens uit het nieuwe ontwerp-stadsvemieu- wingsplan Nieuwediep, dat deze week naar de bewoners is gestuurd. Als alle •procedures zijn afgewerkt, kan het half volgend jaar naar de gemeenteraad. In het nieuwe ontwerp is rekening ge houden met de wensen van de bewo ners, die begin dit jaar konden meedoen aan enkele inspraakronden. Op 16 februari was er een eerste infor matiebijeenkomst, bezocht door 40 tot 45 belangstellenden, en in februari en maart nodigde de gemeente 82 eigena- ren'gebruikers uit voor een gesprek in de stadsvernieuwingswinkel om te ho ren hoe zij over de diverse oplossingen dachten. Zes eigenaren/gebruikers, die niet in Temeuzen wonen, kregen de plannen toegestuurd. Uiteindelijk leverden deze laatste ac ties ruim 50 reacties op. In het ontwerp plan. dat nu op de deurmat ligt. is zo veel mogelijk ingehaakt op de sugges ties tijdens de inspraakprocedure. Het nieuwe 'plaatje' combineert onderde len van diverse oudere modellen. TERNEUZEN - Poppen kijken je aan in één van de lokalen van de Terneu zense Levensschool. Met Kraaloogjes of venijnig loerende schroefjes, snor ren van bont en compleet in punkstijl met een ketting van paperclips. De meer dan 150 poppcnkastcreaturen spelen volgende week dinsdag en don derdag de hoofdrol in een tweedaags poppenkastfestival, georganiseerd voor en door cursisten van de Levensscholen in Terneuzen, Hulst en Oost burg. Aan het evenement is zes weken ge werkt. Alle poppen zijn eigen maak sel en ook de verhalen werden zelf bedacht. Ze varieren van een spel over fascisme tot 'paters in het café' en herrie rond een ontvoerde prinses. Een deel van de voorstellingen is in middels vastgelegd op dia en video De poppen werden gemaakt tijdens de lessen creativiteit Via het project wil de cursusleiding de cursisten zo veel mogelijk van zichzelf laten ont dekken. Het festival stimuleert hen om bezig te zijn met taal. het beden ken van een verhaal en praten. Ze moeten zich ook inleven in de rol van een ander, of dat nu een negerin ls of een ME-er, een sprookjeskoningin of een ruimtevaarder. Via de poppenkast communiceren de cursisten met elkaar - een heel oude methode, die het mogelijk maakt om problemen, plezier of ongenoegen kenbaar te maken Na afloop van hel festival wil de Levensschool de ge meente Terneuzen warm knjgen voor een tentoonstelling van een aantal poppen. Jeugddag Biologisch Museum Oostkapelle werd groot succes OOSTKAPELLE - De jeugdmuseum- dag. die dinsdag in het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle is gehou den, is een doorslaand succes gewor den. Ongeveer honderdvijftig kinde ren en ruim honderd volwassenen zorgden 'voor een continu vol huis', zo als conservatorbeheerder W. Phaffhet uitdrukte. Om tien uur 's morgens be gon de jeugdmuseumdag met een bos wandeling. die werd gevolgd door een speurtocht door het museum. In de vi trines waren de antwoorden op de vra gen 'verstopt'. Degenen die alle vragen op de juiste wijze beantwoordden, kre gen een lesbrief cadeau. In de lunchpauze toonden Phaff en de educatief medewerker van het mu seum, J. Goedbloed, een videofilm over het leven van de walvissen, De middag begon met een strandwandeling, die een aantal verrassende vondsten ople verde De vondsten, waaronder botten, krabben en een antiek spinsteentje, werden besproken tijdens het traditio nele 'vragenuurtje'. De heer Goedbloed leidde vervolgens een rondleiding door het museum en de jeugdmuseumdag werd besloten met de vertoning van de diaserie 'Leven onder de zeespiegel'. De jeugdmuseumdagen worden in elke schoolvakantie, met uitzondering van de zomervakantie, gehouden en begon nen eind vong jaar. Tijdens de eerste dag kwamen 45 kinderen een kijKje ne men. nu waren dat er dus ruim drie keer zoveel. De volgende jeugdmuseumdag wordt dinsdag 21 december gehouden. Hengelwedstrijd WESTKAPELLE - De hengelsportver eniging 'Westkapelle' hield haar negen de viswedstrijd van het seizoen bij de 'Trommelweg', De 63 deelnemers vin gen slechts 38 vissen, waarvan 20 bo venmaatse. De volgende wedstrijd voor het clubkampioenschap is op zaterdag 30 oktober a.s. van 08.00-11.00 uur bij het "Kustlicht' te Zoutelande. De uitslag was als volgt: 1 A van Sighem. 2 L. Louws; 3 L. de Nooljer; 4 J van Sluijs. 5 B. van Vaardegem. 6 P Llevense: 7 P de Witte; 8 J Gabrièlse. 9 P van Keulen; 10 A Minder hout). Collecte PHILIPPINE - De collecte ten behoeve van de geestelijk gehandicapten in Phi lippine heeft 848.46 opgebracht Het afsluiten van de Nicuwcdiepweg voor doorgaand autoverkeer heeft tot gevolg dat het erf van een aantal wo ningen kan worden uitgebreid. De parkeerterreintjes, die de gemeente her en der In het plan wil aanleggen, zijn zó gesitueerd, dat ze zoveel moge lijk ten goede komen aan bewoners. Het expeditiehof wordt omzoomd door nieuwbouwwoningen, terwijl er ook rekening is gehouden met een uitbrei dingsmogelijkheid van enkele winkel panden, die met hun achterkant aan het pleintje grenzen. In het midden zijn en kele parkeerplaat sen geprojecteerd. Het overige deel van de Lange Kerkstraat zal worden inge richt als woonerf. In het plan zijn 82 par keerplaatsen gedacht, inclusief 12 auto boxen. Suggesties voor het 'aankleden' van de openbare ruimten - zoals de par keerterreintjes - worden in een later stadium met de bewoners besproken. Het nieuwe ontwerp heeft nog een lange weg te gaan voor het definitief is. Er volgt nu opnieuw een inspraakronde met de bewoners, die worden uitgeno digd om naar de stadsvemieuwings- winkel te komen. Daarna beraadt de werkgroep 'binnen stad' zich over eventuele wijzigingen. In de fase die daarna begint, ligt het plan opnieuw ter tafel bij de stuurgroep be stemmingsplannen binnenstad voor een advies aan b. en w. Accepteren zij het plan. dan gaat het naar een aantal instanties, die hun commentaar geven. Omstreeks half volgend jaar is deze overlegronde afge sloten en kan de gemeenteraad haar oordeel vellen.' De bewoners krijgen nog informatie over het begin van de werkzaamheden in Nieuwediep en omgeving. Verkoping in Aagtekerke AAGTEKERKE - De vrouwenvereni ging van de Gereformeerde Gemeente te Aagtekerke 'De Helpende Handen' houdt vrijdag 22 oktober haar jaarlijkse verkoping ten behoeve van de zending. Het gebeuren vindt plaats in de Jhr. Willem Versluijsschool 's middags tus sen 3 en 6 uur en 's avonds tussen 7 urn en half negen. Voor de kinderen is er een grabbelton, volwassenen kunnen hun keus maken uit onder meer handwer ken. bloemen en koeken. CDA Amemuiden bijeen over begroting '83 van gemeente ARNEMUIDEN - De afdeling Amemui den van het CDA houdt maandag 25 oktober een algemene ledenvergade ring in de ontmoetingsruimte van de gereformeerde kerk in Amemuiden. Tijdens deze bijeenkomst die om 19.30 uur begint wordt de gemeentelijke be groting besproken. Voorts wordt het concept voor wijzi ging van de statuten bekeken. Dit con cept werd door een commissie opge steld naar aanleiding van het kiezen van een nieuw bestuur onlangs. Dit be stuur bestaat nu uit voorzitter W. Beze- mer, secretaris P J. Feij. penningmees ter B. Shngenberg, H. F. Gote algemeen adjunct en de heren G. den Hartog, F. Maljers en B. C. Jansc als bestuursle den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7