tans psychiatrisch hostel n 'Het Baken' Middelburg orum9 over thema 9Tooi \n cultuur van de ünderboekenweek met et thema 'reizen' Eenmaal andermaal WEEKJE ANTIEK VEILEN IN MIDDELBURG 0ISTERIE IN PRINCIPE AKKOORD AlARLIJKSE kunstmanifestatie middelburg iensdag 13 OKTOBER 1982 gende wijk als zeer geschikt wordt be schouwd voor een voorziening als een psychiatrisch hostel. De heer Bierens deelde dinsdag mee dat nog bekeken wordt of het bouw werk ingrijpend verbouwd zal worden nDELBURG - Het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland hoopt omstreeks de jaarwisseling: te Len beginnen met het oprichten van een psychiatrisch hostel in Middelburg. Het ministerie volksgezondheid en milieuhygiëne heeft inmiddels laten weten in principe geen bezwaar te iben tegen de nieuwe voorziening. Het is zeer waarschijnlijk dat het hostel gevestigd wordt in (Baken' aan de Zijpestraat in Middelburg, nu nog eigendom van de vereniging Kinderzorg. «rd dinsdagmiddag meegedeeld .je heer M A. Bierens. economisch iteurvan het psychiatrisch zieken- i Het Baken wordt geschikt geacht S [huisvesting van het hostel een Bening die als schakel wordt ge- tussen behandeling in een psychia- h ziekenhuis en eventuele terug- in de maatschappij Op het mo to de provincie Zeeland nog s gevestigd. Het werkgebied iÜët toekomstige hostel in Middel- ibeperkt zich tot boven de Wester- je Zeeuwsch-Vlaanderen komt Klem aanmerking voor een twee- stel, mocht er tot stichting worden f? rode heer Bierens is de afgelopen nden in Middelburg rondgekeken log andere gebouwen beschikbaar in zijn. Gedacht werd ook. gezien tfakter van hostels, aan een rijtje Tenslotte bleef toch de voor- Het Baken bestaan Vooral omdat het karakter van de omlig- of dat tot nieuwbouw ter plaatse over zal worden gegaan. Er is nog geen koop contract met. de vereniging Kinderzorg die het gebouw nu nog in zijn bezit heeft. Dit zal gesloten worden wanneer het ministerie van volksgezondheid goedkeuring hecht aan de definitieve plannen voor Het Baken. De heer Bierens zei te hopen dat Den Haag snel met de vereiste goedkeurin gen over de brug zal komen. „De over heid heeft steeds duidelijk gemaakt voorrang te willen geven voor dergelij ke voorzieningen. De opvang van pa tiënten dichtbij de maatschappij krijgt prioriteit boven klinische voorzienin gen Daar komt nog bij dat zaken als psychiatrische hostels relatief goedko pe voorzieningen zijn Bezien per bed praat je vaak over kosten die de helft bedragen van een bed in klinische voor zieningen" aldus de heer Bierens Het leegstaande gebouw van Kinderzorg aan de Middelburgse Zijpestraat DELBURG - De kinderboeken- idic vandaag begint en tot en met ilober duurt, staat dit jaar in het l5oi g van het thema 'Reizen, een re- ver weg'. Het onderwerp is he ldoor de Commissie voor de Pro- ran het Nederlandse Boek iïv^iBi.die ook de organisatie van de ^boekenweek in handen heeft. In Jlind wordt het gebeuren gecoördi- door Kees Hamann. werkzaam lichter bij de Provinciale Bi- Iheek in Middelburg, bdfrboekenweek is er op gericht Ktere' jeugdboek meer onder de licht te brengen. Kees Hamann: bhet natuurlijk wel moeilijk uit te Im wat precies bedoeld wordt met "betere' boek. Voor mij is dat het k dat je mee beleeft, het gevoel dat tchrijver in zijn boek aan de lezer Iraagt. Dus niet zoals in een televi- waarin iemand zegt dat ie gaat n,het vervolgens doet en dan zegt gehuild heeft. In een boek ont- ije daarmee de lezer zijn creativi- ">t moet zo geschreven zijn datje aankomen dat iemand gaat huï- idat hoeft dan niet nog dne keer te worden" ns Hamann is de kwaliteit van de boeken de laatste tien jaar stuk- beter geworden Hij denkt dat dat rooral komt doordat er jaarlijks B, zoals de Gouden en Zilveren fl en de gouden en Zilveren Pen- voor de beste kinderboeken wor- toegekend. „Dat stimuleert de (vers en tekenaars, waardoor ze N. e prestaties gaan leveren. Jaren len werd een kinderboekenschrij- ogeen beetje laatdunkend behan-' maar dat is gelukkig veranderd en omt ten goede aan de jeugdboe- nderboekenweek richt zich vooral op de jeugd tot veertien, vijftien jaar. „Maar we beletten een 82-jarige natuur lijk niet om ook een goed kinderboek te lezen Boeken zijn er toch voor het me rendeel om te dienen als ontspanning", aldus Kees Hamann Tijdens de kinderboekenweek worden allerhande activiteiten georganiseerd waarvan de meeste aan het thema 'rei zen' zijn opgehangen. De organisatie wordt verzorgd door werkgroepen waarin alle bibliotheken, de meeste on derwijsinstellingen en het sociaal cul tureel werk zijn vertegenwoordigd. Vooral de bibliotheken vervullen in zo'n week een belangrijke taak, vindt Hamann. „Kijk de bibliotheken lenen erg veel senewerk uit, zoals reeksen jon gens- en meisjesboeken. Die vliegen de deur uit daar hoef je als bibliotheek maar weinig aan te doen. In deze kin derboekenweek krijgen' vooral de boe ken waarin het kind zichzelf kan her kennen, de aandacht. We proberen zo veel mogelijk accent te leggen op de li teratuur voor de jeugd en niet op het 'doorsnee-boekje'. Daarom ook is in alle bibliotheken en in de meeste boekwin kels de folder 'Met vlag en wimpel' te vinden. Daarin staan de 28 boeken op gesomd die in de overwegingen van de jury die de Gouden en Zilveren Griffels en Penselen heeft toegekend, een be langrijke rol hebben gespeeld maar het nét niet haalden' Tentoonstelling Wat Zeeland betreft wordt er gelijktij dig met de kinderboekenweek in het Zeeuws Museum een tentoonstelling gehouden van honderdzestig zeer oude kinderboeken. Deze boeken die date ren uit de periode 1563 tot 1920 zijn eigendom van de provinciale biblio theek, maar die kan ze, wegens ruimle- grebrek, niet zelf exposeren. Hamann: „Het gaat om boeken die nooit worden uitgeleend, want deze collectie is zeer zeldzaam en kostbaar. De provinciale bibliotheek is trouwens bezig om de verzameling uit te breiden met kinder boeken van 1920 tot nu. We hebben daarover afspraken gemaakt met de openbare bibliotheken. Meestal gooi en die hun boeken die zo'n tien jaar oud zijn, in de prullebak. Maar wij kunnen ze goed gebruiken voorde collectie, we zijn tenslotte een bewaarbibliotheek". Op de expositie in het Zeeuws Museum zijn ook vele Zeeuwse antieke kinder boeken te bekijken. Ze staan opgesteld in vijf. tien vitrines. De Zeeuwse boeken zijn onder andere van Antje Ball. P. Louwerse. D A Poldermans en Marie Boddaert. De openingstijden zijn gelijk aan die van net i CDA wil nog geen kamerdebat over schrappen liftsluis Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Het CDA wil voorlopig nog géén Kamerdebat houden over de liftsluis in de Oesterdam, die minister Zeevalking van verkeer en w aterstaat om financiële redenen niet wil aanleg gen. CDA-woordvoerder drs H. Evers- dijk heeft dat in een brief aan het PvdA-lid Hessel Rienks, voorzitter van de waterstaatscommissie uit de Tweede Kamer, laten weten. Directe aanleiding voor Eversdijks brief aan Rienks is het gegeven dat Zee valking opnieuw overleg wil voeren met onder meer de gemeente Bergen op Zoom en de Kamer van Koophandel over de verschillende berekeningen die de regio en Den Haag hebben gemaakt over de schade die wordt geleden nu de liftsluis is geschrapt Dat schrappen gebeurde overigens in 't geheel niet in overeenstemming met de wens van de Kamer Vooral kamerle den als Eversdyk. Zylstra (PvdAi en Koning (WD) wilden absoluut niet zo ver gaan en hielden de mogelijkheid om het kabinet in een kamerdebat op ande re gedachte te brengen - overigens zeer tegen de zin van Zeevalking - achter de hand. De financiering van de Oosterschelde- werken is inmiddels al gebaseerd op het niet-doorgaan van de liftsluis. Mocht de sluis toch worden aangelegd, dan is ruim 55 miljoen extra nodig. Twee auto's licht beschadigd bij botsing Temeuzen TERNEl'ZEN - Twee auto's hebben dinsdagmiddag lichte schade opgelo pen bij een aanrijding op de parallel weg van rijksweg 61 de aansluiting van de nieuwe invalsweg naar Terneu- zen. De aanrijding ontstond toen de au tomobilist G. S. uit Nieuw-Nainen achterop de auto van B. J. K. uit Kloos- terzande reed. Eveneens materiële schade was er bij een aanrijding op de kruising Loven- weg bij Hoek. In de bocht hield zowel de Breskense autobestuurder J. P M. H. als de vrachtwagenchauffeur J. P uit Oostburg niet voldoende rechts De bei de voertuigen kwamen met elkaar in aanraking .BURG - De kunstmanifestatie ■die zaterdag in Middelburg be- kwft dit jaar het thema 'tooi' tregen. Centrale figuur tijdens i is de Westduitse kunstenares Rosenbach. Zij maakte een in- l't over 'tooi', die zaterdagmid- vier uur tijdens een kleine offi- bijeenkomst in De Vleeshal in 'burg aan het publiek wordt Ktcld. Het werkstuk is daar da svan tien tot zes uur te zien en It Vleeshal op tot en met 31 okto- [Rosenbach houdt zich bezig met Mek naar rolpatronen en macht, left uitgebreide studies verricht posltle van de vrouw Daarbij Ulnke Rosenbach vooral naar de nrtustonsche aspecten van de 'en naar haar uiterlijke verschij- tonnen. Zo vergelijkt ze het leven tvrouwen in de Derde Wereld-lan- *t dat van de vrouwen in de in planden Ook heeft ze een kunst- Sverricht naar 'de vrouw als ma- Verder nam ze het verschijnsel Amerikaanse schoonheidsko- ocJ tonen onder de loep Bovendien ■"Meen onderzoek naar het leven amazonevrouwen. Haar bevin- to heeft ze vastgelegd op video- loto'sen dia's Hoewel Ulrike Ro- veel naam maakte als femims- pnstenares. gelden haar opvat- niet als radicaal. De installatie «Vleeshal, die 'Schmelzprocesse. «rsuch Feuer zu machen' is ge wordt gekoppeld aan video-do- Forum wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden De manifestatie heeft tot doel actuele kunstuitingen te laten zien. Ook worden de grensvervagingen tussen de verschillende kunsten be licht. Door middel van workshops, le zingen. discussies, voorstellingen, ten toonstellingen en andere evenementen wordt het accent gelegd op een bepaald thema, waarvoor dit jaar dus het begrip 'tooi' is gekozen. Voor deze activiteiten, die rondom het thema worden gehou den, worden kunstenaars uit verschil lende richtingen uitgenodigd In een korte tijd -vierdagen: van 21 toten met 24 oktober-kunnen belangstellenden een confrontatie aan gaan met de ver schillende uitgangsvormen en uitin gen. Hierdoor wordt een zo breed moge lijke informatie verschaft rondom het gekozen onderwerp De al genoemde activiteiten worden, met uitzondering van de installatie, ge houden in het cultureel centrum Kui perspoort Het begrip 'tooi' dat daarbij wordt behandeld, moet volgens de coördinatrice van Forum, Maria-Rosa Boezem niet alleen vanuit de opper vlakkige betekenis 'opsmuk' of 'versie ring' worden benaderd Tooi in de vorm van kleding en andere omhullin gen, sieraden, maskers, make-up en dergelijke kan identiteitsbepalend of -verhullend werken. Tooi kan verder dienen om emoties of intenties uit te drukken Tooi is ook een teken van macht, kritiek, groepsgebondenheid. maatscnappeujKe oi politieke steuuig- name of afwijzing van de hersende mo raal", vindt Mana-Rosa Boezem De workshops worden geleid door Ma rianne Smits, Luc Boyer. Marion Herbst en door Ulrike Rosenbach zelf Marianne Smits is een beeldend kun stenares die in haar werk het thema 'mens en kleur' gebruikt Manon Herbst was tot voor kort docente aan de Nieuwe Lerarenopleiding in Tilburg, waar ze zich bezig hield met construc tieve werkvormen Nu is ze als docente verbonden aan de afdeling edelsmeden van de Rietveldacademie in Amster dam. Luc Boyer regisseert het Amster damse Affiniteitstheater en streeft naar het onderzoeken van identiteitsveran dering door middel van theatrale mid delen De al genoemde Marianne Smits treedt samen met de danser Josslyn Bergman en met Elly Rietveld op m het stuk ■Reaction Rosetta Brooks en Elly La maker nemen enkele lezingen discus sies en diavertoningen voor hun reke ning. Brooks doet dat onder het motto 'Toekomstangst, tekens en symbolen Lamaker gaat uit van 'Kleding, taal en teken'. De Engelse Rosetta Brooks heeft bekendheid verworven door haar studie naar de achtergronden van de Londense punk-, disco- en Bowie-scenc Elly Lamaker is stafdocente van de af deling modevorming van de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem Het volledige programma van Forum ziet er zo uit Zaterdag 16oktober 36 00 uur It eshal Ooe muguiïLaiu.it UtriKeRosenbach 'Schmeiz- prozesse' der Versuch Feuer zu machen - door de heer H J Vader, voorzitter Zeeuwse Cul turele Raad Donderdag21 oktober 10.00-12 30 uur Work shop met Marianne Smits. 14 00-16 30 uur Workshop met Luc Boyer 14 00-16 30 uur Workshop met Marion Herbst. 20 30 uur Per formance door Mananne Smits, Josselyn Bergland. Elly Rietveld Reaction Vnjdag 22 oktober 10 00-12.30 uur Work shop met Marianne Smits 10.00-12 30 uur workshop met Marion Herbst 14.00-16 30 uur Workshop met Ulrike Rosenbach. 14.00- 16.30 uur Workshop met Luc Boyer 20 30 uur Lezingdiskussie-dlavertoning door Ro setta Brooks: 'Toekomstangst Tekens en. Symbolen'. Zaterdag 23 oktober 10 00-12 30 Workshop met Ulrike Rosenbach. 10 00-12 30 Workshop met Mananne Smits. 14.00-16 30 Workshop met Ulnke Rosenbach. 14 00-16 30 Workshop met Luc Boyer 14 00-16.30 Workshop met Manon Herbst 20 30 uur iezing diskussie dia vertoning door Elly Lamaker 'Kleding Taal en Teken' Zondag 24 oktober 12 00-14 30 Workshop met Luc Boyer. 14 00-16 30 Workshop met Ul rike Rosenbach 14 00-16.30 Workshop met Mananne Smits 14 00-16 30 Workshop met Marion Herbst 20 30 uur voorstelling door hel Affimteitslheater Amsterdam, 'Tegentud 82 onder regie van Luc Boyer Dagelijks audiovisuele en diapresentaties. Rebecca Hom 'Perlormance2' 1973iEinhorn 2 Kopfextension Korperfacher Handschuh- finger meine Hand kan (liegen Haarmaske Hahnenmaske Bleisiiltmaske'Kakadooi Ubungen in neun Stucken 1974 75 Ulrike Rosenbach Manon Herbst. Luc Boyer, Ma nanne Smits Fabiola e a Diverse aspekten van tooi en haar randgebieden, w.o antropo logische aspekten o a de lichaamsversiering van met-westerse volkeren tatouage unifor men. punk etc Op de duur zou je er nog schrik van krijgen om een mooi stuk antiek in huis te hebben. Want daar kan altijd enig gespuis op af komen. Zoals die Thoolse familie het afgelo pen weekeinde ondervond. Op een tijdstip dat de gezinsleden in de slaapkamer in Morpheus* armen la gen, deden onbekenden eventjes aan zelfbediening: ze palmden twee an tieke Friese klokken in, legden be slag op enkele tinnen vazen, haalden enig Delfts blauw van de muur en eigenden zich vervolgens een verza meling munten toe alsmede antieke zakhorloges en gouden en zilveren sieraden. En daarmee maakten zij zich uit de voeten, een financieel gat van zo'n vijfendertig mille achterla tend. Antiekdiefstallen: ze zijn aan de orde van de dag. Merken ze nou op antiek veilingen niks van een terughou dendheid bij het publiek om in deze tijden, nu je met meer zeker van je spulletjes lijkt te zijn, nog enig bij zonder stuk antiek aan te schaffen. Een vraagje voor veilingmeester H. Kamerbeek, die deze week avond aan avond in een pand aan de Dam in Middelburg vele antieke stukken on der de hamer brengt. Hij zegt „ik kom inderdaad wel eens mensen tegen die tegen me zeggen: ik wil m'n spullen laten veilen want ik ben er bang voor Maar er staan weer zoveel mensen tegenover die graag wat in huis willen hebben Iets waardevols Iets moois" „Maar sommige mensen zijn wel zo dom", vindt Kamerbeek. die han gen zo'n mooie klok practisch voor het raam. het liefst nog met een grote spot erop. zodat de buren goed kun nen zien wat voor zeldzaam stuk ze wel in huis hebben. Maar ondertus sen kunnen ook anderen zo'n waar devol voorwerp zien hangen. Kijk je moet niet gaan roepen: hier moet je wezen, hier moet je zijn" Het gesprek met de veilingmeester verloopt wat chaotisch. Hij moet tel kens even' onderbreken want in het pand aan de Dam worden alweer voorbereidingen getroffen voor de volgende veiling-avond en ondertus sen moet ook de nasleep van de vei ling van de voorgaande avond wor den weggewerkt. En dat geeft een hoop gebel De telefoon En de voor deur Nog geheel onwennig wat be treft de geluiden in het pand neemt Kamerbeek de telefoon op als de voordeurbel gaat. Als de voordeurbel andermaal rinkelt is dat voor groot alarm. 'Je wagen hangt in de takels', komt iemand zeggen. Kamerbeek rent naar buiten en ziet inderdaad dat een door de politie opgeroepen takelwagen bezig is om zijn auto weg te halen. Een geinig plekje om gratis te parkeren, had een van zijn sjou wers geredeneerd. Geen meter te zien En prompt had hij de auto daar achtergelaten Wel voor de ingang van een straatje, naar later bleek Re sultaat- betaling van het inzetten vandesleepautoi kosten f128» en een bon van f35. Och. reageert de sjouwer, „als je haar maar netjes zit" Een gek slel is het wel. dat Kamer beek assisteert op de veiling avonden. De te veilen attributen aan het publiek tonend, voeren ze soms een compleet showtje op. Zo ook bij het veilen van een Hollandse eiken houten dekenkist. Om het publiek gelegenheid te geven het te veilen meubelstuk nog even goed te zien voordat het bieden begint, wordt de kist een eindje opgetild. Plots klapt het deksel open, klinkt er een IJselij ke gil en steekt een van de in de kist gekropen maten grijnzend zijn ge zicht boven de rand uit. Dat is la chen geblazen. ..Nou. wat krijg ik er nu nog voor", zegt de veilingmeester quasi-moppe- rend. Het bieden komt aarzelend op gang. Bij 950 valt de belangstelling van andere bieders weg Die griezel is er uit hoor'probeert Kamerbeek nog Maar het blijft f 950. Samen met een van de aandragers van te veilen voorwerpen maakt Ka merbeek er regelmatig een komische voordracht van. voor meerdere per sonen. Wanneer er een drie-delig aar dewerk kaststel wordt getoond, meldt de veilingmeester ter toelich ting „Kan je drie keer gooien als je ruzie hebt". Helper Wim toont even later een art deco beeld van een vrouw met hon den „Wat een contrast, zo n mooi beeld bij zo'n raar hoofd", becom mentarieert de veilingmeester En als de interesse voor een anüek kope ren kraag-kandelaar wat wegblijft, moedigt de veilingmeester aan: „Kom mensen, 't is weer zo kerstmis hoor". Veilingnummer 769 is aan de beurt. Twee antiek Frans koperen kerkkan- delaars. „Je kunt gelijk voor jezelf be ginnen". meldt Kamerbeek. „En als je twee keer een collecte houdt heb je de kosten eruit". De kerkkandelaars gaan even later voor f 750 van de hand. Daar komt dan nog wel een opgeld bij. En btw. Samen 25 pro cent. Goed om rekening mee te hou den. Een antiek wortelnotenhouten bakbarometer met tinnen platen gaat voor f 2000 weg. exclusief dé 25 procent, een empire kolom pendule brengt, ook zonder opcenten, f 700 op en een ivoren vrouwelijke boedha, zittend op een lotustroon komt voor f1600 bij een nieuwe eigenaar terecht. Bij de presentatie valt er wel een on derdeeltje kletterend op het podium. Maar de stukken blijken nog heeL „Er is gegarandeerd niks kapot", meldt de veilingmeester na bestude ring van het gevallen voorwerp. „En ik ben niet achterlijk. Hoewel..." Per avond gaan er zo'n driehon derd kavels door. Ze zijn afkom stig uit diverse inboedels en wat particulieren nog op het laatste mo ment hebben aangedragen. Meubels, porcelein, klokken, tapijten ook. Grote en kleine. Te oordelen naar de begeleidende commentaren van de veilingmeester gaan die tapijten voor aantrekkelijke bedragen weg. Een royaal bemeten kirman tapijt verandert voor f 4800. exclusief op centen, van eigenaar. „Het lijkt wel gestolen voor die prijs" merkt Ka merbeek op. „Nou proficiat hoor me neer". Eveneens een koopje is volgens de veilingmeester het saroeck mahal ta pijt, waarvoor men royaal behuisd moet zijn om het te kunnen leggen: 4.25 meter bij 3.20 meter. Het zijn die afmetingen, die de bieders wat af schrikken. Bij f6000 valt de klap van de hamer. Kleine bouchara lopertjes gaan voor bedragen tussen de f175 en f 300 de deur uit. Het publiek blijkt ten aanzien van die laatste aankopen nogal terughoudend. Dat komt. legt de veilingmeester later uit, omdat de mensen zo'n kleedje als ze het in de winkel kopen, als regel een aantal da gen op zicht krijgen, zodat ze thuis aan de aanblik kunnen wennen, waarna het kleedje desnoods nog eens wordt ingewisseld voor een an der exemplaar dat eveneens een aan tal dagen mag proef liggen. „En hier is het een kwestie van kopen ja dan nee", zegt Kamerbeek. Wat brengt de mensen naar een veiling? „Het avontuur", vult de veilingmeester onmiddellijk in. „Er kan op zo'n avond van alles ge beuren. Je ziet het soms duidelijk aan de reacties. Mensen kopen een dingetje voor la ten we zeggen honderd gulden. En dan zie je ze lachen, zo van: ik had er wel driehonderd gulden voor willen geven want dat stond in de catalo gus. En dat geeft ze een soort kick. Dat ze nu voor een leuke prijs iets op de kop hebben getikt. Het gebeurt ook wel eens dat men reageert in de geest van: sjonge, wat heb ik nou ge kocht. Het was eigenlijk helemaal niet de bedoeling. Maar ik vond het er zo leuk uitzien. Vooral dames heb ben dat", stelt de veilingmeester vast. Gekke dingen, ja die maakt Kamer beek ook regelmatig mee. Neem bij voorbeeld die mensen, die op de kijk dag naar een catalogus vragen. En die 'm dan niet moeten, omdat de gids drie gulden kost. En wat blijkt dan. ze schrijven alles wat ze tijdens de kijkdag zien op een kladpapiertje en op de veiling kopen ze voor tien duizend gulden... Een avondje op zo'n veiling geeft nu niet direct het idee dat we leven in een tijd van bezuinigen. Er wordt grif geboden. Misschien ook wel door mensen die met enig wart geld zitten. Dat op een veiling weer wit kan wor den gemaakt. Vanaf zijn hoog gesi tueerde zetel ziet de veilingmeester erop toe. dat er geen gekke dingen gebeuren. Zoals een keer met dat echtpaar het geval was. Zij zat voorin de zaal En hij achterin. En maar bie den. Tegen elkaar op. Zonder dat ze het wisten van elkaar. Kamerbeek: „Gelukkig is dat toen nog recht ge trokken. Anders hadden die mensen zomaar duizend gulden in het water gegooid".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 9