'Treinverkeer leeft niet meer zo onder de mensen Zeevalking in de fout iet aanbieden lpg-nota' W oonruimtecommissie Kapelle wordt veranderd Brand in Goes' stadskantoor WISSEL BEVELANDEN PZC/ streek Raad Kapelle wil aanpak werkloosheid NS-JUBILARIS SCHOLTEN IN KRUININGEN: WOENSDAG 13 OKTOBER 1982 'RNEUZENS BURGEMEESTER OCKELOEN: hi tEBNEuZEPs - Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen vindt 'A ^minister Zeevalking van verkeer en waterstaat 'in de fout' is tl tgaan toen hij vlak voor de verkiezingen van begin september Isó^en LPG-nota presenteerde, 'waarin volledig werd voorbijge- aan verschillende deskundige onderzoeken'. kunnen zijn de LPG-nota mogelijk zal ijdlele handelwijze kan ik niet inpas- «in dat hele economische beleid, dat e itRlIk zegt te willen voeren", zei Oc- jdendlnsdagmiddaginderaadscom- dssie voor economische aangelegen- l'ldi den van Temeuzen. jUj. „commissie besprak de stukken van t*vefgadenng van de Raad van Be- van het Havenschap Temeuzen, bewandelde tevens vele zijpaden. leSsdoen: „Het is toch niet te rijmen die beleidsvoornemens, wanneer seïde regering tegelijkertijd beslis sen naar buiten brengt, die nauwe- Biunnen worden gezien als een by- tot het stimuleren van die econo- tajn geheugen somde hij op: „Er zijn pporten, waarin wordt vastgesteld 1de boord-boord-overslag van LPG 6oh pj veiliger is dan welke andere vorm i loverslag dan ook, er is door deskun- nn vastgesteld dat de Westerschelde ijw mworden gerekend tot de hele veilige I uiteren. Het is, kortom, bewezen dat ;ddi fG- mits de geëigende maatregelen jonlen getroffen - een hele veilige zaak azijn. Dan vind ik dat al die sprook- over de LPG en de Westerschelde preens uit de wereld moeten worden loipen". De burgemeester van Ter- uen pleitte voor een beleid, geba ld op 'een reële toestand". [doen vond dat met al die zaken in bewuste LPG-nota van Zeevalking sr heel weinig rekening was gehou- i. Hij vermoedde bovendien dat een rende minister - en dat zou weieens WD-kamerlid Neelie Smit-Kroes aanpassen „Het gekke is natuurlijk dat wij natuurlijk nog wel kunnen proberen het Nederlandse vervoer van LPG aan banden te leggen, maar daarmee berei ken we tegelijkertijddat het vervoer naar de Belgische havens zal toene men", aldus Ockeloen. En ook dat ver voer loopt via de Westerschelde. Voorval WD-raadslid P. H. Eijsackers maakte melding van een voorval met een LPG- tanker. dat zich dinsdagochtend in alle vroegte op de Westerschelde had voor gedaan. Het ging om een geladen LPG- tanker, die afkomstig uit Antwerpen enkele uren ronddobberde op de Wes terschelde omdat er in de Braakman- haven bij Dow Chemical geen lig plaats voorhanden was. Eijsackers sprak van een erg gevaarlijke situatie, temeer daar de tankergeen toestem ming had gekregen in 'De Putvan Ter- neuzen' dus buiten het vaarwater, ten anker te gaan. De WD-er vroeg zich af of, wanneer dit soort zaken zich vaker voordoet, de ge meente niet zou moeten aankloppen bij de verschillende instanties. Burge meester Ockeloen ging er vanuit dat dergelyke voorvallen uitzondering zijn. „Maar komt het vaker voor, dan zal er een oplossing moeten worden gevon den". Het Havenschap Temeuzen wil vol gend jaar beginnen met het verlengen van de kade van de Zevenaarhaven. De provincie wil de komende drie jaar een miljoen (per jaar) beschikbaar stellen. Ook het rijk zou een bijdrage moeten leveren. De PvdA-er W. van Walraven wilde weten of, wanneer het rijk af haakt, de provincie het ook af zal laten weten. Ockeloen: „We gaan ervan uit dat we iets van het ryk zullen krijgen. Komt het rijk niet over de brug, dan gaat het tóch wel door". Eijsackers wilde weten of er al belang stelling bestaat voor de verlengde ka de. Gezien de huidige 'bezetting' van de havens van Temeuzen twijfelde hij daaraan. Ockeloen hield hem echter voor: „Je moet, wil je ooit succes heb ben bij de bedrijven, vooruitlopen. Er is nog nooit een bedrijf gestrikt met de mededel ing: over twee jaar hebben wij een verlengde kade voor u beschik baar. Jaarlijkse studiedag REA CTIE B EN W OP ALGEMENE BESCHOUWINGEN plattelandsvrouwen CADZAND - De Christelijke Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdag de jaarlijkse studiedag in het vormings centrum 'Hedenesse' in Cadzand. Het onderwerp van deze bijeenkomst was De ander en ik', tevens het jaarthema van de bond. De studiedag werd bijgewoond door dertig dames uit heel Zeeland, 's Mor gens werd gediscussieerd over het on derwerp waarna de dames, verdeeld in groepen, een apart thema bespraken. Na een wandeling werd het middagpro gramma afgewerkt. Per groep moest een opdracht worden uitgevoerd die be stond uit het maken van een gedicht of een toneelstuk, een lied of een collage. L1JNSPLAAT - Bejaardenhuis Btoord, 8.30-10 uur: Uitzending No- in Nescio JIST -St-Liduinaziekenhuis. 20-22 Uitzending radio Nightingale. DDELBURG - Poppentheater Par- jl, 14.30-16 uur: 'Repelsteeltje', pop- gpel door Saar Joppe. ISStNGEN - Flying Dutchman, uur: Optreden Workshop. VOORSTELLINGEN IENOPZOOM - Roxy I, 20 uur: de koele meren des doods, 16 jr.; xyII, 20 uur: The border, 12 jr.; i'Actueel I, 20 uur: The Westside a.l,; Cinem'Actueel II, 20 uur: dl jky's pikante pretpark, 16 jr.; Cine- IV (Actueel m, 20 uur: Britannia hospi- 12 jr.; iS-Grand, 20 uur: Game of death,; IDELBURG - City, 20 uur: T (i.s.m. ZVU); ^IlSSINGEN - Alhambra I, 20 uur: öys pikante pretpark. 16 jr.; Embra n, 20 uur- Britannia hospi- 16 Ji. vratfeTOONSTELLINGEN IL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: Hans Lucke (tot en met 6 nov.); '~INS -GalerieRaiffeisen, 14-17 Werken leden kunstkring Bres- Wit-Gele-Kruisgebouw, Dorps- at, 14-17 uur: Fossielen, mineralen uriosa van Jan Goethals; UNISSE - Visserij- en oorlogsmu- n, geopend van 14.00-16.00 uur; tGH-HAAMSTEDE - De Burgt. 10- 14-17 uur: Werken Zeeuwse ama- i (tot 17 okt.): BURG - Biologisch Museum, 10- 'De natuur in Zeeland' en 'Het wse landschap' (tot 15 nov.); IS -Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: Bwenkamp thuis en op reis' (tot en 29 okt); chcafé Stadhuis. 9-18 uur: Ikonen üeverven van C. Breeschoten (tot 1 NKENSZAND - De Stenge, 13.30- ti 18-20 uur: 'Kantwerken' van kant- kring De Speldewerkers; HE -Landbouwmuseum, 10-12 en 1 uur: Oude landbouwwerktuigen; <ST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 8 uur: Werken Reinber Homen (et en olieverven) (tot 17 okt.); DELBURG - Ambachtencentrum lerary, 9-17 uur: Diverse ambach- Et exposities: ewn, 10-17 uur: Kinderboekenten- Kellmgitot en met 22 okt.); ie De Witte Swaen. 11-17.31. BO,, ken Ben van Rooy en Wim Vaarzon (tot 1 nov.); *5 Kunstenaarscentrum. 13.30- >en 19-21 uur: Pentekeningen van ivan Leeuwen (tot 29 okt.); Iiues B. Witte, 10-18 uur: Werken (cel Robbe (tot 1 nov.); irie Podio del Mondo per l'Arte: we van een stuk stenen muur', van omee van Windheim (tot 1 nov,); iSINGEN - Galerie Marquis, 13.30- 1 uur: Werken Jörg Remé (tot 15 lelenzoo Iguana. 10-12.30 en 14- 'uur: Expositie levende reptielen, wëneninsekten; [kUamy 19 (Museum), 10-12.30 e muur: Schilderijen van Geert «aout (tot 30 okt Egentoren, 16-22 uur: 'Gemengde werken Herman Bisschop. SEKE - Atelier Dam Twee. 10-18 Expositie over schaal- en schelp en werken diverse kunstenaars. HULPCENTRA fnMidden-Zeeland-Goes, tel. 01100- Uoolt voor milieuklachten). «sch-Vlaanderen - Alarmnummer H2200 (brandweer en ambulance). Wsche hulpdienst Zeeland, tel. 01180- dag en nacht bereikbaar. hulpdienst Zeeland voor i W. 0! 180-36251. van 10.00-24.00 uur - Ms van 20.00-24.00 uur. ;Blijf van m'n lijT Zeeland, teL E4M5, dag en nacht bereikbaar. Hartstichting. teL 070-600555. "op kantoord agen van 12-17 uur. GOES - Een brand die ongeveer een uur duurde heeft in de nacht van dins dag op woensdag flinke schade aange richt in het stadskantoor aan de Oost- wal te Goes. Op verschillende, nogal ver van elkaar liggende, plaatsen wa ren woensdagmorgen omstreeks kwart over één een aantal vuurhaar den te constateren. De Gocse brand weercommandant ing. D. de Kok hield het omstreeks half twee op 3 of 4. Uit aanwijzingen van de Goese burge meester W. Blanken bleek dat het vuur de afdelingen burgerzaken, fïnandiën en het computercentrum had aange tast. Het was woensdagmorgen nog niet duidelijk in hoeverre de vlammen ook de in de afdeling burgerzaken op geslagen informatie had bereikt. Op die afdeling van het stadskantoor be vinden zich de gegevens van alle Goese inwoners. Deze kaarten zitten echter in een stalen trommel en het was niet duidelijk of de vlammen daar door heen waren gedrongen. Zowel brandweercommandant De Kok als burgemeester Blanken noemden het vreemd dat er sprake was van ver schillende brandhaarden. De Kok: „Dat geeft in ieder geval wel te den ken". Ook de Goese burgemeester noemde het op zijn minst merkwaardig. Gelet op het tijdstip was het echter nog te vroeg om daar definitieve conclusies aan te verbmden. Omstreeks tien voor twee gaf De Kok het sein brand meester. Het vuur was bestreden door alle groepen van de Goese vrijwillige brandweer die - mede door het late en rustige tijdstip - zeer snel ter plaatse waren. Nadat het sein brand meester was gegeven kon een be gin worden gemaakt met een eerste in ventarisatie van de schade, waarbij on der meer gemeentesecretaris J. A. Hos te betrokken was. In een eerste indruk dacht burgemees ter Blanken dat de schade nog wel te overzien was, voor zover het gemeente lijke informatie betrof. Wel moest hij een voorbehoud maken voor de afde ling burgerzaken, waar ht vuur het he vigst, had gewoed. Hü liet weten dat het personeel van de gemeente vandaag (woensdag) gewoon aan het werk gaat. voorzover dat mogelijk is. „We moeten ondanks de beperkte ruim te. gewoon nog wat dichter op elkaar gaan zitten", stelde hij. Zoals bekend is de gemeente Goes, vanwege die be perkte ruimte bezig met plannen voor een nieuw gemeentehuis. Humanistisch Verbond bijeen in Middelburg MIDDELBURG - De werkgemeen schap Walcheren van het Humanis tisch Verbond houdt donderdag 14 ok tober een by eenkomst in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg. Het the ma van die avond is 'werkloosheid'. Naast leden zyn ook belangstellenden welkom op de byeenkomst, die om 20.00 uur begint GERECHTSHOF Lichtere celstraf geëist tegen inwoner van Goes wegens mishandeling DEN HAAG - De procureur-generaal hij het Haagse gerechtshof heeft tegen de 23-jarige R. G. N. uit Goes een boete van 750 gulden en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar geëist. De politie rechter in Middelburg veroordeelde verdachte in eerste instantie tot zes maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar' wegens mishandeling. De politierechter had ook 1.500 gulden schadevergoeding geëist, maar omdat N. een uitkering geniet zag de procu reur-generaal daar geen heil in. R. G. N. kreeg op 20 september dit jaar ruzie in de trein van Middelburg naar Goes. Dit leidde er uiteindelijk toe dat hy zijn tegenstander een vuistslag toe diende. met als gevolg dat de laatste ernstig oogletsel opliep, waarvan nog steeds niet zeker is of het ooit helemaal zal herstellen. De procureur-generaal zag geen opzet van de verdachte om te mishandelen, maar er is wel zwaar lichamelijk letsel toegebracht, waarvoor hy bovenge noemde straf eiste. De verdediger zette uiteen dat verdach te mede als gevolg van her senletsel vol gens de psychiater sterk verminderd toerekeningsvatbaar is. Hij bepleitte een lagere boete met, in dien nodig, een voorwaardehjke straf. Arrest op 22 oktober. Officiële opening gerestaureerde molen bij Nisse NISSE - De Borselse burgemeester drs. G. C. G. van den Heuvel opent za terdag 23 oktober de gerestaureerde molen nabij Nisse. De opening begint om 10.30 uur met een samenkomst van de genodigden bij de molen, die offi cieel op het grondgebied van de voor malige gemeente 's-Heer Abtskerke staat. Dan verricht de heer Van den Heuvel ook de officiële opening en gaan de ge nodigden nadat ze de molen hebben be zichtigd naar het verenigingsgebouw, waar ze om 11.15 uur aankomen. Vanaf 13.00 uur tot 17.00 uur is er open huis in de molen voor belangstellenden. KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle zal in de eerstvolgende vergade ring, 26 oktober, een voorstel van het college van burgemeester en wethou ders krijgen over een herstructurering van de Kapelse woonruimteverde lingscommissie. Het zal gaan om een voorstel in hoofdlijnen waarbij een ob jectivering van de woonruimte verde ling centraal zal staan. Dat antwoord de dinsdagavond de Kapelse wethou der A. B. Sepers WD) op de algemene beschouwingen van verschillende fracties. Sepers maakte duidelijk dat er aan ge dacht wordt de woningen te gaan ver huren op basis van een puntenverde ling. Daarbij zal onder meer de duur van inschrijving, alsmede een sociale- en medische indicatie een rol spelen. Ook moet in dat kader gewerkt worden aan een registratie van de woonwensen. Al eerder had onder meer de WD om een opheffing van de woonruimteverde lingscommissie gevraagd. Als reden werddaarby aangevoerd het ontbreken van objectiviteit. Daarnaast speelden het ontbreken van normen en een goe de registratie een rol. In antwoord op een vraag van de SGP-er J. Waterman benadrukte Sepers dat het beslist niet de bedoeling is woningen toe te wyzen op basis van de levensbeschouwing van de woningzoekenden. Waterman had er namehjk voor gepleit in de woningen alleen gezinnen en alleenstaanden toe te laten en geen mensen die zonder hu welijk willen samenleven. Verschillende fracties in de gemeente raad drongen er verder by het college op aan het onderhoud van de gemeen telijke woningen aan te pakken, Wet houder C. Dagevos antwoordde dat het college 'toevallig' maandag besloten had een commissie op te richten die zich met dat achterstallig onderhoud moet bezighouden, Vooral de rayio-wo- ningen zijn daar dringend aan toe, maakte Dagevos bekend. De kosten daarvan, zo stelde hy, moeten uit de algemene middelen worden gedekt. De WD-er C. Jebbink wilde van het col lege weten of het juist is dat de Oostweg wordt afgesloten, waardoor er een ge vaarlijke sitauatie ontstaat voor feit- sers. Dagevos antwoordde hem dat dat juist is. maar dat Kapelle daar niets aan kan doen, omdat die weg op het grond gebied van Goes ligt. B. en w. zegden verder toe in de toekomst informatie- byeenkomsten per kem te organiseren. De bevolking kan dan onder meer ken nis maken met de nieuwe gemeente raad. Wethouder Dagevos had verder kritiek op de houding van het waterschap om niet langer het onderhoud van een groot aantal wegen, bermen en sloot- kanten op zich te nemen. Dit in ver band met een komende wijziging voor het beheer van wegen, dat waarschijn lijk van bet waterschap naar de ge meenten overgaat. In dat kader werd vanuit de raad opgemerkt dat het mis schien zinnig is te bekijken of op de Bevelanden een gemeenschappelijke regeling geconstrueerd kan worden, die het waterschap in staat stelt op ou de voet voort te gaan. M. Zuidweg (gemeentebelang) verkon digde dinsdagavond de opvatting dat aan de waterzuivering en het milieu niet zulke zware eisen gesteld zouden moeten worden. Dagevos kon wat dat betreft de mening van Zuidweg groten deels onderschrijven. Zyn collega wet houder Sepers zette daar echter wat kanttekeningen by. Deze pleitte Juist voor een zo schoon en natuurlijk moge lijk milieu. Ook informeerde Zuidweg, evenals enkele andere fractievoorzit ters, naar de mogelijke komst van het kantoor van het Zeeuwse kruis naar Kapelle. Dagevos antwoordde dat het niet erg waarsclfijniyk is dat het Zeeuw se kruis inderdaad naar Kapelle komt, omdat het er naar uitziet dat de midde len daarvoor ontbreken. Wethouder Sepers maakte verder nog bekend dat de Groene School in Kapel le by het ministerie een vestiging voor individueel landbouw onderwijs aange vraagd heeft. Als de financiering daar van rond is. dan zal dit ILO gebruik ma ken van de school die aanvankelijk voor de vestiging van de bestuurs- scbool Zeeland bestemd was. KAPELLE - De PvdA-fractie uit de Ka pelse gemeenteraad wil concrete ideeën van het college van burgemees ter en wethouders over de bestrijding van werkloosheid in de gemeente voor het jaar 1983. Raadslid A. C. van Over- beeke (PvdA) drong hier dinsdagavond bij het college op aan, in zijn beschou wing op de begroting 1983. Ook het CDA pleitte voor dergelijke maatrege len door met name het bedrijfsleven zoveel mogelijk bij te staan in het ge meentelijk beleid. „Wy verzoeken u een notitie te produce ren. waarin u aangeeft hoe u de stryd tegen de werkloosheid zult gaan aan binden", zei Van Overbeeke. De PvdA- er stelde het college een aantal punten voor, die het college in zyn notitie kon betrekken. „Hoe ziet de werkloosheid er in onze regio en in onze gemeente uit", vroeg hy zich onder meer af. „In hoeverre kunnen we met anderen sa menwerken, is een commissie voor de werkgelegenheid gewenst en wat zyn de financiële consequenties?". Voorts bracht Van Overbeeke een plan naar voren om ter bestrijding van de werkloosheid de onroerende goed-be- lasting met twee procent te verhogen. Dit zou 25.000 gulden opleveren. Burge meester G. Hultsing verklaarde dat ook het college van b. en w. zich zorgen maakt over de toenemende werkloos heid. „We proberen er iets aan te doen, al is het stapje voor stapje", aldus Huit- sing. In verhoging van de onroerend- goed-belasting zag de burgemeester niets. Wanneer het geld nodig zou bly- ken, moet het volgens hem uit andere posten komen. Na opmerkingen vanuit de WD, CDA en PvdA verklaarde wethouder A. B. Sepers (wd) dat het college denkt aan het instellen van een culturele commis sie in Kapelle. „We moeten het particu lier initiatief op dit gebied in de gaten houden," stelde Sepers. „Voorstellin gen in scholen hebben in eerste instan tie voorrang." Verder zei de wethouder dat het college een eventueel interge- meentelyke theaterbureau dat binnen kort gaat beginnen, nauwlettend wil volgen, zy het met enige reserve. Kabeltv „De kabeltelevisie zal eerstdaags zijn entree maken in de gemeente Kapelle." Dit zei wethonder C. Dagevos (cda) na vragen hierover vanuit de raad. Hij verklaarde voorts dat de kosten van de kabeltelevisie voor rekening van de kijkers znllen komen en niet van de gemeente. „We juichen in ieder geval de komst van de kabeltelevisie toe," zei hij. Over de eventuele mogelijkhe den van de kabeltelevisie kon wethou der Dagevos niets meedelen. De CDA-er P. J. Balkenende stelde b. en w. voor om een informele bijeenkomst te beleggen waarby deskundigen van staatsbosbeheer de raadsleden zouden inlichten over de mogelijkheden van een aantrekkelijk landschap na de ruil verkaveling binnen de gemeente Wet houder Dagevos vond het voorstel wel enigszins voorbarig. „Het bestaande plan van de ruilverkaveling is nog niet beëindigd. Eerst moeten we weten hoe de zaak achtergelaten wordt." meende Dagevos. B en w Kapelle: Mogelijk schadeclaim voor bestuursschool KAPELLE - Het college van burge meester en wethouders van de gemeen te Kapelle gaat bekijken of het een schadeclaim kan indienen om dat de bestuursschool Zeeland in Goes blijft en niet naar Kapelle verhuist. Het da gelijks bestuur van de gemeenschap pelijke regeling bestuursschool Zee land had namelijk al afspraken met het college van b en w van Kapelle ge maakt over de mogelijke komst van de school naar die gemeente. Nu het algemeen bestuur van de be stuursschool in meerderheid heeft be sloten niet te verhuizen en in Goes te bly ven, voelen b en w van Kapelle zich benadeeld. Zo is gesteld dat Kapelle af kosten had gemaakt in verband met de komst van de school Tydens de behan deling van de gemeentebegroting voor 1983 maakte de Kapelse burgemeester G. Huitsing bekend dat het college mo menteel bekijkt welke stappen nog on dernomen kunnen worden als het gaat om het indienen van een schadeclaim. Daarby moet onder meer worden on derzocht tot wel bedrag Kapelle kan gaan, stelde hy. Hy voegde eraan toe dat het college die beslissing nog maar zeer kort geleden had genomen. De kos ten die Kapelle heeft gemaakt zitten onder meer in het schrappen van een bouwplan op de plaats waar de school zou komen. KRUININGEN - „Ergens leeft het treinverkeer gevoelsmatig niet meer zo bij de mensen. Als je vroeger een puffende, stomende en sissende stoom trein zag staan, dan sprak dat veel meer tot je verbeelding. Natuurlijk is comfort wel prettig en biedt het huidi ge bedrijf meer, maar ik kijk soms wei eens nostalgisch terug". G. J. Scholten uit Kruiningen heeft al heel wat veran deringen meegemaakt bij de Neder landse Spoorwegen. Als vijftienjarige jongen trad hij bij het bedrijf in dienst en zette zich vervolgens veertig jaar lang voor het vaderlandse gebeuren op de rails in. Scholten, inmiddels G. J. Schollen, 40 jaar by de NS. op het station van Kruiningen. groepschef Zuid-Beveland, vierde dit jubileum dinsdag in 'De Landbouw' in Goes. De eerste jaren in dienst van de NS werkte de geboren Drent in Coevorden. Hy had net de MULO achter de rug en was bly dat hy in die moeilijke oorlogs tijd -1942 - een baan kon vinden. Na de bevrijding meldde Scholten zich aan als oorlogsvrijwilliger voor Indonesië. „Idealisme wil ik het niet noemen, meer avonturisme. Je moet rekenen: ik moest nog twintig worden. Dit was my n kans om iets van de wereld te zien", aldus de Kruininger. Aangekomen in Indonesië, zwierf hy de gehele archipel over, om tenslotte op Sumatra gestatio neerd te worden. Scholten: „Ik heb een prachtige tyd meegemaakt. Maar nu zeg ik meer over de mooie kant van de zaak dan over de kwalijke kant". In september 1948 pakte Scholten zyn loopbaan bij het spoor weer op. Via Coe vorden en Winschoten belandde hy in 1953 in Scheemda, waar de NS-er zijn eerste zelfstandige diensttaak kreeg. Vervolgens werkte hy zes jaar lang in Beilen. Nog steeds bleef Scholten in het hoge noorden werkzaam. In Baflo werd hij in 1959 aangesteld als stationschef. „Er was in die tijd een stroming by de NS die tot doel had alle stations van een chef te voorzien", vertelt Scholten. „We moesten als chef ervoor zorgen dat de zaak goed verliep Natuurlyk werkten we in de kleine plaatsen, zoals in Baflo, gewoon mee". Zeeland De toenmalige stationschef verruilde het hoge noorden in 1964 voor Zeeland. Scholten kreeg de leiding over het sta tion Kruiningen-Ycrseke. „Indertijd was dat nog een vrij druk station, voor al wat vrachtverkeer betreft", herin nert hij zich. „Wc laadden ruim veertig wagons per dag. Veel landbouwpro- dukten en daarnaast natuurlijk oes ters, mosselen en kreeften". Scholten betrok indertijd met zijn gezin het woonhuis boven het station, waar hij nu nog woont. Met een algehele reorganisatie van de NS in het begin van de jaren zeventig, werd het spoorwegennet in rayons ver deeld. Zo kwam Scholten als groepschef in Goes terecht, zyn werk terrein omvat de stations van Rilland tot en met Goes, en het Sloehavenge- bied. Ook in Goes nam hy in de loop der jaren een groot aantal veranderingen waar. Schoiten: „Toen ik m Goes kwam, liepen er veel meer lynen. Voor namelijk voor de landbouwproducten, zoals bieten. In plaats daarvan is nu ei genlijk het Sloegebied gekomen, dat ons veel industrieproducten oplevert om te vervoeren". Scholten stelt even wel dat er aan de groei van de groep in Goes een eind is gekomen. Op dit mo ment zyn er vyfenzestig mensen werk zaam. „We zijn afhankelyk van de klan ten en die hebben natuurlyk te maken met de economische teruggang". Het reizigersvervoer daarentegen neemt volgens hem toe. „De mensen proberen zo voordelig mogeiyk te reizen en laten daarom weieens de auto staan". Stroomversnelling Schoiten heeft altijd zo goed mogelijk geprobeerd zich aan de veranderingen aan te passen, al gaat het naar zijn idee de laatste jaren erg snel. „We zijn in een soort stroomversnelling geraakt", meent de Kruininger. „Elke dag veran deringen. De tijd noopt ons ertoe, al proberen wij ouderen wel veel te be houden, stellen we ons wat conserva tiever op. De jongere generatie staat daar allemaal wat gemakkelijker en flexibeler tegenover". Het nieuwe NS-stationsgebouw in Goes is een van die veranderingen. „Als ik heel eerljj k moet zeggen: ik kijk met een zekere weemoed naar het oude gebouw terug. Maar je moet op een bepaald mo ment met je tyd mee. Op zich is het best een leuk gebouw, qua vormgeving. Of het in de omgeving past? Daar valt over te twisten LANDBOUWSCHAP GOES 12 oktober, granen, zaden en peulvmchten. Alle prijzen boerenschoon en franco leve ringsplaats (in guldens per 100 kg): tarwe, ba sis 16 uit opslag handel en coöperatie 5050 - 51,25; tarwe, basis 16 uit eigen opslag 5220; zomergerst (brouwgerst) basis 16 57 - 58; voergerst, basis 16 48,50; haver 46,80; erwten, kleine groene 77.50 - 83,50; kapucij ners 78.50 - 86.50; schokkers 7850 - 8750; bruine bonen, vrij van grond en halve bonen. 18 vocht 160-167,50, karwy, boerenschoon 242,50-247.50; karwij, prima d oorsneekw all- tei 1260-264; blauwmaanzaad, geschoond en droog 292,50 - 337.50. Exclusief btw. Aardappelen, bintje, veldsgewas, directe le vering, op auto geleverd 14,50-15,50; bintje, 0 mm opwaarts, binnenlandse kwab tel tseisen 15,50 - 16.50; voederaardappelen 6 - 10, Ex clusief btw. Notering Rotterdamse beurs d.d. 11 oktober 1982: bintje 35-50 mm 17-18; 50 mm opwaarts 18,50 - 19. Exclusief btw. Uien, zaaiuien, veldsgewas (uit opslag gele verd) 14 tot 15.5 cent per kg. 35 mm opwaarts 15 tot 16 cent per kg Vlas, ongerepeld. uit de schuur, op auto gele verd 40 tot 48 cent per kg. Exclusief btw Hooi en stro tin guldens per 1000 kg); weide- hooi 275 - 325; dij khooi 210 - 260; luzemehool 300; tarwestro 110-120; gerstestro 130- 140; roodzwenk 130 - 140; rietzwenk 130 - 140; veldbeemd 160 - 180; ra ai grassen 140 - 165; erwtenstro 140-150; schokkerstro 100-110; bruine bonenstro 120 - 135. Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veil- punt Krabbendi jke, dinsdag 12 oktober 1982. Golden debcious: 1 90 35-41,80 47-62,70 50-69 65 36-42,60 25, II70 36,65 30,32 ton. Cox' Or. Pippin. 180 62,70 73-80,65 54-55, H 80 43-51,70 57-73, 65 49-57, 60 31-40, 55 26, 38 ton. Rode goudreinette; I 95 34-36, 85 43-46 75 33-51, 15 ton. Jonagold; I 100 49, 90 62-65 80 91-103 70 78.10 ton. Elstar: I 80 79 70 100 65 60, 1 ton. Goudreinette: I 95 33-35.85 3846 75 40-45, 70- 33-45,65 29. H 85 33-35.75 37.31 ton. Odin180 38.70 43.2 ton Jonathan 180 26.70 26-28. 65 19.2 ton Gieser Wildeman: 170127.60119.55 105.50 64. n 45 33-54.2 ton. Conference rijp: H 65 69.55 71-74.45 31-32.65 102.55 105 45 71. 18 ton. Doy. du Comlcc: 180 85.70 119-120.65 106. H 90 59,80 78-79.70105-107.65 99.60 65.36 ton. Bonne Louise 160 67,55 58 50 27. n 45 25.1 ton. Br Hardy: n 80 4170 59-62.6O70 55.60'65 51.55/60 31.4 ton. Br. Al. Clucas: 185 35.75 61. 65 71, n 60 34, 55 28. 4 ton. Industrieappels 12-12,30,industrieperen 15. Totale aanvoer 16.868 cobL Golden Delicious KL I 91 0.59, 90 0.73, 80/90 0,48-0,73,70/80 0,46-0,73, 65/70 0,43. 60/65 0,30, KL 2 91 0,40 80/90 0,46-0,55, 70/80 0,47, 65/70 0,34-0,45. Goudreinette KL I 96 0,32, 95 0,32, 85/95 0,32-0,33,75/85 0,36-0,44,75/80 0,32,70/75 0,37,65/70 0.27-0,31KL 2 96 0.32,95 0.32.85/95 0.32-0.36,75/85 0,37.70/80 0.33,70/75 0.37.65/70 0.24. Rode boskoop KL 196 0,34-0,38. 95 0,32- 0,33,91 0,33.85/95 0.33-0.52.75 85 0.40-0.57, 70/ 75 0.42. 65/70 0.30. KL 2 96 0.33. 95 0.32-0.39. 8595 0.32-0.47. 7585 0.33-0.43. James Grieve KL2 70/80 0.22. Yebow transparent KL 2 70/80 0.17. Karmijn de Sonnavlbe KL 199 0,33,91 036- 0,46,80/90 0.54-0,65, 70/80 0.61-0,63.65.10 0,41, KL 2 91 0.32, 80/90 0.32-0.33,70/80 0.40. Jona gold KL 19149-0,6180/90 0.82-1,00.7080 0,78, KL 2 910.32.90 0.42-0.47.80/90 0,43-0.64,7080 0.52. Peren industrie 15.-. Conference: KL 2 6575 0.98-1,01.6070 0.45,55/65 0.46-0.81.5580 031.45/55 0.30. comtesse de paris KL 2 6575 0.22-033. 60/65 032-033. 5560 0.17,5085 0,16, Gieser wildeman: KL 2 7080 1.30.6570 1,17- 134, 6070 0,99-1,16,6065 1,06, 55 60 0.71-0.91. 50/55 0,25-0.60,4550 0.21-0.28. Saint Remy KL 180/90 0,48.70'80 0,59.6070 0,58,5560 0,34, KL 2 80/90 0,48, 70/80 0,57, 60/70 0,57, 50/60 033. Winterrietpeer KL 2 91 0,15, 80/90 0,26-0,40. 70/80 0,37-0,4L 60/70 0,37-0,38,55/60 0,18k-0,23, Doyenne du comice KL 1 91 0,63, 80/90 0,79- 0,87,70/801,26,65/701,08, KL 2 91 0,00,90 0,62, 80/90 0,53-0,80,75/80 0,99,70/80 0,57-1,18,70/75 1,03, 05/70 0,42-1,09.60/65 0,44-0,64,55/60 0,39- 0.40. Beurre Alexander Lucas KL 2 8595 0,34- 0,35. 7585 0,61-0,62,7580 0,52, 6575 0,58-0,72, 60/65 0.31-0,35.5560 0.27. Beurre Hardy KL 1 80/90 0,65,7080 0.77,65700,7641.77,6565 0.55- 0,56, KL 2 70,80 0,57-0,58,6070 0,46,5560 0.33, 50/55 0,30. Druiven blauwe kg KL 2 2,80, mis pels KL 1 1.30-1.60, KL 2 130. noten st KL 2 0.050.09. Totaal aantal com 32.845. COLUNSPLAAT - De aanvoer van vis en garnalen en de gemiddelde prijs per kg bij de vismyn ln Colynsplaat be draagt. export garnalen 56590 kg, gem. prijs 231; handels garnalen 13666,2.32, tong 451.16,38; schol 2274. 2,14; schar 56. 3.27; bot 26, 0,68; tarbot 20,13,58; griet 64,7,41. kabeljauw 791, 4,34; wijting 1849 1.55; zeebaars 384, 19,62; harder 157 3,15; makreel 275, 1,59; paling 1050, 12.52; horsmakreel 15, 1,53; krab 24, 3.43: diversen 136. Totale besomming 246.938,03. COÖP. VELUWSE EIERVEILING BARNE- VELD BARNEVELD - Aanvoer 3.606510 stuks, stemming kalm. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 8.50: van 5556 gram 930-9,10. van 60-61 gram 9359.30; van 6566 gram 9.10-10.90. Marktbericht van de Centrale tuinbouwvei ling Zeeland d.d. 12-10-1982 'Veilpunt Goes'. Glas tomaten krat kl 15.00-9,10, snijbonen kg KL 2 0.50. appelen Industrie 12.30. Cox oran ge pippin: KL 185'90 0,55 80/90 0,50-0,65.75 80 0,67-0,87, 7080 0,79-0.85, 7075 0,59-0.92. 65.70 0,54-0,62, 60/65 0,36, KL 2 91 0,38, 8090 0,42- 0,56, 8085 0,37-0,46, 7585 0,69,7580 0,37-0.68, 70/80 0,73,70/75 0,56-0,76,65/70 0,45-0,57,60/70 0,44-0,47, 60/65 0,33-0,41, 55/60 0,25, Gloster KL 2 80/90 0,49, 70/80 0,32, Odln KL I 80/90 0,33-0,40,70/80 0,33-0,53,65/70 0,34, KO 2 80/90 0.26. 70.80 0.28-0,41, 6570 0.15-0,36. 8pencer KL I 91 0,22, 80/90 0,31, 70/80 0,31-0,47, 6570 039. 60/65 0,17, Zoete ermgaard KL 1 7585 1.35,65/75 1,12-1,13,65/70 1,02,60'65 0.91-0,92. 55.60 0,46-0,60, KL 2 5055 0,13 Elstar KL I 8090 0.60-0.99, 8085 0,99, 7080 1.00-1,11, 6570 0.38-0,75, KL 2 8090 0.680.69. 7580 0,89-0,90,7080 0.48-030,7075 0,63,6570 0.18, 60 65 0,15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 25