BAKKER JAN 'Weekaanbietlinf Mokkataart Van Striens Ba B.V. F0.Ï 6,25 Eclairs 4 stuks2,91 Knipbruin 1 irood 800 gram1,80 Roomboter baoketstaal2,98 9 R0 Sassenaar in de val door achterlicht dat niet brandde Jacht op waterwild Otheense Kreek geen verstoring van rust KLASSE-KEUKENS Speelgoedbeurs voor SOS-Kinderdorpen Wissel Zeeuws-Vlaanderen IN OPSTANDINGSKERK TERNEUZEN FASSAERT BOUWSTOFFEN XL WOENSDAG 13 OKTOBER 1982 >yi tmS PZC/streek ALCOHOLZAKEN VOOR DE POLITIERECHTER MIDDELBURG - Eeen achterlicht dat niet brandde was er de oorzaak van dat de 38-jarige T. J. M. uit Sas van Gent de aandacht van de politie trok, toen hij in maart 1981 in Temeuzen op weg naar huis was van een kaartavondje. Bij zijn aanhouding bespeurden de agenten een dranklucht en daarom na men zij hem mee naar het bureau. Daar gedroeg M. zich zeer luidruchtig, de blaastest lukte niet omdat hij in tra nen uitbarstte toen hij moest blazen en bovendien schold hij ook nog de poli tiemannen uit. 'In kennelijke staat' concludeerden zij, zonder daar echter de bevestiging van de bloedproef van te hebben. Zij hadden er niet meer op aangedrongen dat hij zich daaraan on derwierp, omdat zij verwachtten dat M. daar toch niet meer behoorlijk op zou hebben kunnen reageren, zo bleek dinsdag voor de Middelburgse politie rechter. M. hield vol die avond niet meer dan drie pilsjes gebruikt te hebben, en dat werd bevestigd door de man naast wie hij de hele avond had zitten kaarten. Volgens M. was hij op het bureau zo geëmotioneerd geweest, omdat zijn be jaarde kaartvriend, die hij thuis zou brengen, alleen in de koude auto was achtergebleven. Na veel vijven en zes sen had de politie de oude man tenslot te zelf naar huis gebracht, omdat hij geen geld voor een taxi had. De officier van justitie mr J. van Marion eiste 2 weken gevangenisstraf en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Ook po litierechter mr J. H. Mulder achtte de kennelijke staat bewezen, maar matig de de straf, mede omdat M. zijn rijbe wijs niet kan missen, toto één week en 6 maanden ontzegging. Handgemeen Het echtpaar I. J. F. (35) en J. M. F.-D. (30) moest terechtstaan, omdat het ver zet had geboden tegen de politie toen deze de man wilde aanhouden op ver denking van rijden onder invloed. F.'s auto viel op doordat er een koplamp niet brandde en daarom ging de politie achter hem aan en achterhaalde hem bij zijn woning in Breskens. Daar kreeg hij te horen dat hij in het pijpje moest blazen, maar enigszins overdonderd ging hij niet direct op dit bevel in. Er ontstond een handgemeen, waarbij ook mevrouw F. betrokken raakte en ten slotte slaagden de politiemannen erin met nog twee man versterking F. in het busje te krijgen. Het echtpaar voelde zich zeer onheus behandeld door de wetsdienaren. Mevrouw F. verklaarde dat de opper op het bureau naderhand gezegd had:„U moet het ze maar niet kwalijk nemen, want ze komen net van onder de keien in Amsterdam van daan", daarmee kennelijk doelend op een inzet van de rijkspolitiemannen bij de Mobiele Eenheden. De bloedproef wees overigens 1,67 uit, zodat er geen twijfel bestond over het rijden onder in vloed, maar over de gang van zaken bij F.'s aanhouding wilde mr Mulder eerst nog de verbalisanten horen. De zaak werd voor onbepaalde tijd aangehou den. Een kleindochter speldt de corsage op bij de heer Pijpelink, die dinsdag - samen met zijn echtgenote zijn 60-jarig huwelijk vierde. AXEL - Het Axelse echtpaar J. Pijpelink-de Feijter herdacht dinsdag het feit dat het precies zestig jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Het paar kreeg 's morgens bezoek van Axels burgemeester A. Hack en zijn echtgenote. Namens de gemeente bood hij een oorkonde in lederen omslag aan. Jan Pijpellnk werd op 15 juni 1902 geboren in Hoek; zijn echtgenote Tanne- ke de Feijter aanschouwde het levenslicht op 18 december 1900. In hun huwelijk kregen zij drie kinderen. Gis teren ontvingen zij tevens een geluks telegram van de commissaris der koningin In Zeeland van de koningin zelf. Het 60-jarige bruiloftsfeest wordt vrijdag gevierd in het verenigingsgebouw van de gereformeerde kerk. Vrouwenbond FNV Terneuzen bijeen TERNEUZEN - Oud en nieuw Temeu zen staan centraal op de tweede bijeen komst van de vrouwenbond FNV afde ling Temeuzen, vandaag (woensdag) in café 'De Graanbeurs'. Voor de pauze to nen Joh. de Vries en Cees van Minnen van de vereniging Oud-Temeuzen een diaserie over oud Temeuzen. NA de pauze vertelt voorlichtingsambtenaar Otto Vosveld van de gemeente Temeu zen iets over het nieuwe Temeuzen aan de hand van een klankbeeld. De avond begint om 20.00 uur. Accordeongroep voor bejaarden in Biervliet BIERVLIET - De stichting welzijn voor ouderen begint donderdag het seizoen in Biervliet met een optreden van de accordeongroep "De Jericho's'. De avond wordt gehouden in zaal Willem Beukelszoon en begint om 19.30 uur. 'Bosse Pielenloop' in Vogelwaarde VOGELWAARDE - De stichting 'Wal halla' in Vogelwaarde houdt zaterdag 23 oktober haar tweede 'Bosse Pielen loop' voor trimmers. De organisatoren kunnen nu al op een groot aantal be kende lopers rekenen, onder wie de eerste van de vorige editie Lucièn Hoop en verder Fons Warrens Lndie de V isser, Peter de Waal en de plaatselijke favorieten Fonnie de Loos en Arnold Polderman. De deelnemers(sters) kunnen kiezen uit de afstanden 3, 6, of 13 kilometer. De start van de wedstrijden is om 15.00 uur bij het dorpscentrum in Vogelwaarde, waar men zich vanaf 14.00 uur kan laten inschrijven. Belangstellenden kunnen bij de start en finish de wedstrijden vol gen door middel van 27-mc'ers. Elke deelnemer(ster) ontvangt na afloop een bewijs, met daarop vermeld de gelopen tijd, en een aantal Bosse Pielen van de plaatselijke banketbakker. Op 12 maart 1983 volgt een derde trimloop. Lopers die aan beide wedstrijden deel nemen ontvangen dan na afloop een herinnering met inscriptie. Carnavalsvereniging uit Hoofdplaat houdt jaarvergadering HOOFDPLAAT- De Hoofdplaatse car- navalsvereniging 'De Krabbebieters' houdt morgen (woensdag) haar jaarver gadering voor leden, donateurs en ver dere belangstellenden. Naast het jaarverslag van de secretaris en de pen ningmeester staat er een bestuursver kiezing op de agenda. F. Mercy en R. Waebeke zijn aftredend, maar niet her kiesbaar. Tijdens de vergadering zal te vens een wagenbouwerscommissie sa mengesteld worden. Er wordt ook nog gezocht naar twee hofdames. Kandida ten voor bestuur of de wagenbouwers commissie kunnen zich voor de aan vang van de vergadering opgeven aan de bestuurstafel. De vergadering in het 'Wapen van Zeeland' in Hoofdplaat be gint om 19.45 uur. REACTIE JAGERSVERENIGING TERNEUZEN - Kinderen in Libanon en Honduras worden financieel 'wij- zer' van de speelgoedbeurs, die zes vrouwen uit Terneuzen donderdag 18 november houden in de Opstandings- kerk. Een kwart van het bedrag, dat de tweedehands maar in goede staat ver kerende spulletjes SOS-kinderdorpen, die het geld besteedt aan opvangcen tra in het zwaar getroffen Libanon en aan een project voor gehandicapte kin deren in Honduras (Zuid-Amerika), dat de stichting volledig zélf moet fi nancieren. „Wonder boven wonder zijn onze kin derdorpen en centra in Libanon in en buiten Beiroet gespaard gebleven. Maar er is wel geld nodig voor de water voorziening, om maar eens iets te noe men", licht Henk Wijnja, contactman van SOS-Kinderdorpen uit Hoek toe. In Honduras startte zuster Maria-Rosa, één van de steunpilaren van de organi satie, vorig jaar een project voor gehan dicapte kinderen. Zij worden geplaatst in gezinnen. Inmiddels gaat het al om zo'n 60 jongens en meisjes, in leeftijd variërend van 0 tot 15,16 jaar. De Hon- durese regering subsidieert dit werk HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 12 van de wet algemene bepalin gen milieuhygiéne bekend dat op 3 september 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. de Cock, Wilhelminastraat 96 te St.-Jansteen, voor een vergunning ingevolge de hinderwet, tot het uitbreiden/wijzigen van een stierenmesterij, melkvee- en pluimveehouderij annex mestopslag, op het perceel Wilhelminastraat 96 te St.-Jan steen, e.e.a. zoals op de bij de aanvraag behorende bescheiden nader is aangegeven. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende één maand op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, Grote Markt 21 te Hulst ter inzage, elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, alsmede op 16, 23. 30 oktober en 6 november 1982 van 09.00 tot 12.00 uur op het groepsbureau der rijkspolitie Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst; bovendien na deze be- zwarentermijn tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden Ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag, op de gemeentese cretarie, elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00,tot 17.00 uur. Desgewenst kan aldaar mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen gedurende een maand na heden schriftelijk bij het gemeentebe stuur worden ingebracht. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een verzoek daartoe dient tezamen met het be zwaarschrift te worden ingediend. Gemotiveerde bezwaren kunnen tevens monde ling, op een daartoe strekkend verzoek, tot 6 no vember 1982 in persoon of bij gemachtigde wor den ingebracht. Daarvoor dient vooraf een af spraak te worden gemaakt. Gelegenheid zal dan worden gegeven tot een ge- dachtenwissellng over de aanvraag tussen een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de aanvrager en degenen die mondelinge bezwaren wensen in te brengen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat zij die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bo venomschreven. en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen c.q. tegen de definitieve beschikking in beroep te ko men. Hulst, 13 oktober 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, P. Molthoff, de burgemeester. J. F. v. Denderen, de secretaris. TERNEUZEN - De jacht op waterwild op de Otheense Kreek bij Terneuzen verstoort de rust in dit gebied niet en helpt de landbouw af van schade aan zomergewassen als gerst, tarwe en erwten. Dit schrijft de afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Konink lijke Nederlandse Jagersvereniging (KNJV) in een reactie op protesten te gen plannen van b en w het jachtrecht op de Kreek te verhuren, afkomstig van de vogelwacht Oost-Zceuwsch- Vlaanderen 'De Steltkluut' en een groep particuliere natuurbescher mers. Zij verweten het college in een brief de rust in het laatste natuurgebied van. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, waar niet mag worden gejaagd, te verstoren, wa ren bezorgd over schade aan de vogel stand en vreesden hinder voor de land bouw. In een reactie voert de KNJV aan, dat b en w adspirant-huurders van het jacht recht een ontwerp-contract presente ren, waaruit blijkt, dat er met maxi maal twee geweren mag worden ge jaagd. De vereniging begrijpt dan ook niet, hoe er sprake zou kunnen zijn van een verstoring van de rust. Enkele on derdelen van de Otheense Kreek, zoals de Bronbeek en het Gat van Pinte, mo gen niet eens worden bejaagd. Landbouwschade „De opmerking over mogelijke land bouwschade doet al evenzeer weinig deskundigheid vermoeden", schrijft de Jagersvereniging. „De jacht is na melijk opengesteld tussen 1 september, en 1 februari en eenieder, die enigszins met landbouw en haar belangen op de hoogte is, weet dat waterwild zich zel den tegoed doet aan suikerbieten, uien en bruine bonen. De landbouw vraagt, overigens terecht, om al datgene te doen dat aanmerkelijke schade aan haar zomergewassen, zoals gerst, tar we en erwten voorkomt. En hiervan maakt de eendenjacht een noodzake lijk onderdeel uit". In de reactie wordt er tenslotte op gewe zen, dat b en w 'stringente normen' han teren, waarbinnen de jacht wordt toe gestaan. „Deze zijn echter van louter preventieve aard en voor een deskun digjager feitelijk overbodig. Het beheer van zijn jachtgebied vergt zijn aanhou dende zorg, waartegen de zorg van an deren soms misplaatst afsteekt". Dansavond SINT-JANSTEEN - De afdeling b Jansteen van de rooms-kathü bond van ouderen houdt donderde oktober een dansavond in het genj schapscentrum 'De Warande' te Jansteen. De dansavond begint 19.30 uur. Nederlaagtoernooi biljartclub Clinge CLINGE - De Clingse Biljart Cl (CBC) gaat dit winterseizoen weer» nederlaagtoernooi houden in betclij i lokaal De Snelle Duif in Clinge. Dtji"a zet van het nederlaagtoernooi ijt, wisseltroffe Jef Bolssens. Per dtti «i mende vereniging zullen er steeds^ deelnemers de strijd aanbinden acht leden van CBC. jjj Westrijdleider J. Lambrechts ventte s» dat eind oktober met de eerste sj et strijd kan worden begonnen. Hetjr si gramma is nog niet volledig rond, nj sis dit zal binnen niet al te lange tjjd» ed het geval zijn. Verder gaat de Clip e Biljartclub in het winterseizoen een: e vitatietoemooi houden, verspreidt* if twee avonden. By dit invitatietoe® u zullen de beste 6 biljarters deelnea d die uitkomen in de eerste klas drieb iel den klein biljart. a Wielertoerclub uit Sluiskil houdt feestavond SLUISKIL - De wielertoerclub DC j ga uit Sluiskil houdt zaterdag 16 et cf ber een feest- en sportavond voorü p Zeeuws-Vlaamse wielervriendeni deze byeenkomst worden de prijjg o de trimmerscategorieën A en B q n reikt. De muziek wordt verzorgd a p het dansorkest 'De Apollo's'. niet, zodat de bijdragen volledig via SOS-kinderdorpen moeten worden ver zameld. De hulpverleningsorganisatie en de vrouwen, die in Temeuzen al zeven jaar een speelgoedbeurs organiseren, enke le weken vóór Sinterklaas, die het ook steeds krapper heeft, officieel ons land bezoekt, kennen elkaar langer. Vorig jaar, toen er op de beurs in de Opstan- dingskerk voor 4000,- werd verkocht, ontving SOS-Kinderdorpen 1150,-. „Dat bedrag willen we zien te verdubbe len. Het zou moeten kunnen, want de beurs wordt ieder jaar groter", zegt Miep Magel, één van de vrijwilligsters. De basis, waarop het speelgoed wordt verkocht (driekwart van de opbrengst voor de eigenaar, een kwart voor een goed doel) blijkt aan te slaan. Vaders of moeders die spullen willen aanbieden (ze moeten wél goed onderhouden zijn en functioneren) kunnen tussen 25 ok tober en 15 november contact opnemen met de zes vrouwen, die voor de organi satie van de beurs tekenen. Naast Miep Magel zijn dat: Carla Inghels, Diet van Keulen, Corrie Sutherland, Bep van Adrichem en Henriette Comelissen. Het evenement zelf is van 9 tot half 12. SLAPELOZE NACHTEN DOOR EEN KEUKEN? KOM NOU! Wij zijn al]aren gespecialiseerd in keukens. - waar u vooral op moet letten; - kwaliteit - deskundige plaatsing - garantie - service en onderhoud Voor ons zijn dit vanzelfsprekende zaken. Daarom leveren wij 'Keiler'- en 'K.&M.-keuken'. Perfekte merkkeukens, gemaakt in mo derne fabrieken, die dan ook voor 100% achter hun produkten staan. Kom onze nieuwste modellen bekijken; wij geven nog steeds hoge echte kortingen op de catalogusprijs. Wij zijn daarom zeker niet duurder dan in België. Vraag een complete prijsopgave. Vergelijk, en trek dan pas uw conclusie! Wij geven 5 jaar schriftelijke garantie. ll1 A meer dan 70 jaar een begrip voor kwaliteit en garantie. Absdaalseweg 19, Hulst, tel. 01140-12455. Magazijn open: maandag t/m vrijdag 8-17 uur zaterdag 8-12 uur Toonzaal open: maandag t/m vrijdag 8-17 uur zaterdag en zondag 14-17 uur ■X 1932 - 1982 x Op woensdag 20 oktober hopen onze ouders, x groot- en overgrootouders M. FLIPSE en S. S. FLIPSE-VAN KERKVOORT hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 18.00 tot 19.00 uur in restaurant 'De Kraag', Temeuzensestraat 89, Zaamslag. Koepoortstraat 44, 4543 AS Zaamslag. Hun dankbare x kinderen, klein- en achterkleinkinderen. ELIZABETH DE BRUIJNE-VERHAGE weduwe van Adriaan Jannis de Bruijne Zij is 88 jaar geworden. Oma is nu Thuis, wij zullen met dankbaarheid aan haar blijven denken. Rhenen: E. Oosthoek-Klop J. Oosthoek Dennis, Frank, Annelies Utrecht: D. P. A. Klop-Eradus 3911 CD Rhenen, 11 oktober 1982. Jan van Arkelweg 12. De rouwdienst wordt gehouden op vrijdag 15 oktober 13.30 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te Sluis, waarna de begrafenis om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Sluis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Kerkelijk Centrum. Heden nam de Heere tot Zich, na een ge gedragen lijden, onze lieve zorgzame moeder,S huwd-, groot- en overgrootmoeder JANNA JACOBA DE JONGE weduwe van David Bakker in de ouderdom van 80 Jaar. P. F. C. Bakker S. T. Bakker-Comelissen F. C. P. Bakker L. Bakker-Buijze klein- en achterkleinkinderen 12 oktober 1982. Rusthuis 'De Molenhof Correspondentieadres: P. Bakker, Zaamslagveer 69,4543 NK Zaamslag. De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 15oh tober a.s., om 14.00 uur op de Algemene begraaf plaats te Zaamslag, na voorafgaande saraet komst in Rusthuis 'De Molenhof, aanvangend! om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de be grafenis fc voornoemd gebouw. Geen bloemen. Zy die geen rouwbrief hebben ontvangen geiler» deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dr. Hoefman is afwezig 18 oktober tot en met 24 oktober Collega's nemen waar. Plaats uw familie berichten in de PZC Uw huis op dit formaali JJj de krant kost meestal j, minder dan een maai hypotheekrente tn verkoopt sneller, was ALLES VERS UIT ONZE OVENS!! Proef ook onze eigen gebakken ONTBIJTKOEK Alléén deze week Terneuzen, Noordstraat 79. Tel. 01150-19817

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 24