Rijksverkeersinspectie ertrekt uit Middelburg Verruiming bouwplan nodig voor akkerbouw in Zeeland M. Sanderse Middelburg Ridder Oranje-Nassau Nederland onvoldoende voorbereid op kernramp Kritiek b en w Terneuzen op regionaal-economisch beleid AMENVOEGING MET WEST-BRABANT wee jaar voor tandeel in jvervallen Zeeuwse iïialectdag in Kapelle IMGO-MIDDELBURG: ZEELAND TE 'ZONNIG' AFGESCHILDERD M. SANDERS VERLIET BEDRIJFSONTWIKKELING: Septembermaand was warmste sinds 1961 [ERDAG 2 OKTOBER 1982 DDELBURG/DEN HAAG -Het is thans definitief dat de Rijksverkeersinspectie uit Zeeland zal rtrekken. Het district Zeeland met standplaats Middelburg zal worden opgeheven, en worden mengevoegd met het district West-Brabant tot een nieuw district: Zuid-West Nederland, met standplaats Breda. Deze nieuwe organisatievorm zal op 1 januari 1983 ingaan, maar er is in iet laai vijf jaar voor uitgetrokken om de opzet in zijn geheel te doen slagen. 1978 gaf de toenmalige minister van freer en waterstaat Tuijnman op- icht tot een organisatorisch onder st bij de Rijksverkeersinspectie. De dconclusie was dat deze dienst beter taken zou kunnen verrichten als aantal districten zou worden terug lacht van 11 naar zes. Behalve in eda. waar dus het district Zuid-West at, komen er districtskantoren in Biingen (district Noord), Deventer Bt), Amsterdam (noord-West), Rot- dam (West), en Roermond (Zuid). De de' districten, die vrijwel met de pro- ciegrenzen samenvielen, worden opgeheven. t deze reorganisatie gaan tussen de len 200 arbeidsplaatsen verloren; re- waarom er in het Georganiseerd rerleg door de vakbonden nogal ver werd aangetekend. Maar op 29 juni mden de bonden met de reorganisa- 'erdieping woning i Colijnsplaat eheel uitgebrand 9LUNSPLAAT - De eerste verdie- tg van de woning van G. F. de N. aan Ribesstraat in Colijnsplaat is vrij- op het eind van de middag geheel (gebrand. De benedenverdieping p waterschade op. De uitslaande ind werd omstreeks half zes ont- kt, toen de bewoners niet thuis wa lt Daardoor had het vuur al flink om rh heen gegrepen op het moment dat brandweerkorpsen van Colijns- ut en Kortgene arriveerden, aor kordaat optreden wist de brand- eer te voorkomen, dat de vuurhaard ih uitbreidde, maar van de eerste ver sping, Waar zich de slaapkamers be nden, bleef niets gespaard. De brand- str, die perslucht moest gebruiken nwege de enorme rookontwikkeling, d ongeveer twee uur werk om het nr geheel te doven. De bewoners zul- ivoor de komende tijd naar een an- f onderdak uit moeten zien. Naar de van de brand wordt een onder- ik ingesteld. IDDELBURG - De 30-jarige Rotter- immer K. F. M.'S. is voor zijn aandeel ide gewapende overvallen in februa- 11981 op het PTT-agentschap in Ove- inde en een benzinestation in Nieuw- b St. Joosland door de rechtbank in Iddelburg conform de eis veroor- seld tot twee jaar gevangenisstraf aftrek van voorarrest, andere bij deze zaken betrokken 'allers werden al eerder tot even vrijheidsstraffen veroordeeld, S. werd pas zo laat berecht omdat anderhalfjaar voortvluchtig was. Irugdealers uit ï,™|iTissingen tien maanden gevang in IDDELBURG - De 31-jarige R. van H. It Vlissingen is door de Middelburgse tchtbank overeenkomstig de eis tot 8 maanden gevangenisstraf vcroor- teld voor het verhandelen van diver- harddrugs waaronder heroine, en >k van hasj. De even oude W. M. uit lissingen kreeg, eveneens conform de Jij, 12 maanden waarvan 2 maanden 3, oorwaardelijk voor dezelfde feiten, beiden wordt de tijd dat zij al in oorarrest zaten op de straf in minde- fag gebracht. De derde verdachte, de Rot- l-jarige Vlissingse A. K., die hasj deal- eek t kreeg daarvoor 10 weken waarvan 8 *,!t' «ken voorwaardelijk met aftrek van !e zes dagen die zij na haar arrestatie Btgehouden is. In haar zaak had de Beier 3 maanden waarvan 2 voorwaar- elijk geëist. tie in. Er zullen geen gedwongen ontsla gen vallen. Er wordt zoveel mogelijk naar gestreefd om verhuizingen te voor komen, die voor de persoonlijke om standigheden van de betrokken ambte naren ernstige gevolgen zouden kun nen hebben. Het zal echter niet te voor komen zijn dat een aantal ambtenaren een andere functie binnen het ministe rie zal worden aangeboden. Bij de Rijksverkeersinspectie in Mid delburg werken ongeveer 35 ambtena ren. Volgens een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat in Den Haag is er nog geen overzicht hoeveel er daarvan mee zullen gaan naar Breda, en hoeveel ambtenaren een andere functie zullen krijgen. De Rijksverkeersinspectie heeft tot taak de uitvoering van de vervoerswetge- ving en de rijtijdenwetgeveing, en de controle daarop. Ook adviseert de rijksverkeersinspectie de 'Commissie Vervoersvergunningen' bij het verle nen van vergunningen aan transport ondernemers. De woordvoerder van het ministerie in Den Haag achtte het vertrek van de in spectie van Middelburg naar Breda pas in de loop van volgend jaar mogelijk, dit in verband met huisvestingsproblemen «oor de dienst. te vinden, aldus het IMGO. „De om vang van de gebieden waarop deze plannen betrekking hebben blijft ech ter onduidelijk; in eerste instantie wordt een gebied met een straal van 5 kilometer afgezet (Borssele). Bij een omvangrijke ramp lijkt het gevaar aanwezig dat de rampenbestrijding in grote gebieden een geïmproviseerd ka rakter zal krijgen. Voor de atoomin stallaties net over de Nederlandse grens zijn goede rampenplannen ech ter niet of nauwelijks ontwikkeld". Op het congres 'Kernenergie Ontman teld', dat door het IMGO en het Lande lijk Energie Komitee vrijdag 8 en zater dag 9 oktober wordt georganiseerd, krijgen de risico's van kernenergie en evacuatieplannen ruim aandacht. Aan VLISSINGEN - Volgens het Instituut voor Maatschappelijk Gericht Onder zoek (IMGO) te Middelburg zijn de Ne derlandse overheid en bevolking slecht voorbereid op een eventueel ernstig ongeluk met een kerncentrale. De evacuatieplannen en de medische hulpprogramma's, die op dit moment bestaan, zijn naar de mening van het IMGO volstrekt onvoldoende. Nieuwe buitenlandse inzichten maken een spoedige bijstelling en uitbreiding van deze plannen en programma's noodza kelijk, aldus het instituut. Zeker ge zien het toenemend aantal vestigingen van buitenlandse atoominstallaties in de grensgebieden (Kalkar, Ahaus, Mol, Doel). Het IMGO baseert die stelling onder meer op een onlangs gepubliceerd rap port, waarin twee Amerikaanse onder zoekers (dr. Jan Beyea en Brian Pale- mik) concluderen, dat de bestaande rampenplannen in de Verenigde Staten ontoereikend zijn. Door de grote hoe veelheden radio-activiteit die vrij ko men bij een ernstig ongeval, moeten grote aantallen mensen binnen een af stand van 15 kilometer snel geeva- cueerd kunnen worden. Afhankelijk van de windrichting zouden nog veel grotere gebieden, tot op meer dan 75 kilometer afstand van de centrale, tot rampgebied moeten worden verklaard. De studie is verricht in opdracht van het Amerikaanse Atoombureau (NRC). In het rapport hebben de onderzoekers een aantal aanbevelingen gedaan om het aantal slachtoffers van een mogelij ke kernramp te verminderen. Zij stellen onder meer voor om de zone, waarbin nen evacuatieplannen opgesteld wor den, te vergroten. Voorts zouden er schuilmogelijkheden in huizen en ande re gebouwen ontwikkeld moeten wor den. Daarnaast bepleiten zij de aanleg van voorraden kaliumjodide (als be scherming tegen besmetting met radio actief jodium) en speciale gasmaskers. Omvang In de rampenplannen van de kerncen trales Borssele en Dodewaard is een aantal van deze aanbevelingen terug Boete en jaar niet rijden na frontale botsing bij Domburg MIDDELBURG - De Middelburger G. de P. is door de rechtbank in zijn woon plaats veroordeeld tot 750 gulden boe te, een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en 2 weken gevangenisstraf voorwaardelijk voor het veroorzaken van een frontale botsing op de Dom- burgseweg bij Zonneveld op 28 maart van dit jaar. Zowel hijzelf als de be stuurder van de andere auto werden bij de aanrijding gewond. De P. had gedronken, maar er was geen bloed proef afgenomen. In de eis was de boete 750 gulden hoger. De uit Sluiskil afkomstige C. A. S. kreeg 500 gulden boete, een jaar rijontzegging en 2 weken voorwaardelijk voor zijn schuld aan de aanrijding met een 12- jarig fietsertje in Zaamslag op 26 mei. S. reed ongeveer 100 km per uur binnen de bebouwde kom en kon daardoor de overstekende jongen, die zwaar gewond werd, niet meer ontwijken. De officier had 4 weken gevangenisstraf en een jaar rijontzegging gevraagd. De 27-jarige A. I. uit Temeuzen kreeg 500 gulden boete en 9 maanden rijont zegging voor een eenzijdig ongeluk tus sen Schoondijke en IJzendijke op 9 juli. waarbij twee inzittenden zwaar gewond het congres zal worden deelgenomen werden. I. had teveel gedronken (1,22). Voorzitter drs G.J Hendriks van de Raad van Arbeid in Middelburg speldt de versierselen van het ridderschap op bij de heer Sanderse. JUBILEUM BIJ RAAD VAN ARBEID door een groot aantal binnen- en bui tenlandse kemenergiedeskundigen. De els luidde 1200 gulden en 9 maanden rijontzegging. MIDDELBURG - De heer M. Sanderse, hoofd van de afdeling pensioenen en uitkeringen en plaatsvervangend chef de bureau bij de Raad van Arbeid in Middelburg, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Tijdens een feestelijke bijeenkomst ter gele genheid van het 40-jarig jubileum van de heer Sanderse in de kantine van het kantoor aan de Spanjaardstraat speld de de voorzitter van de Raad van Ar beid, drs G. J. Hendriks, hem de bijbe horende versierselen op. „De onderscheiding die u hebt ontvan gen is voor ons allemaal bij de Raad iets om trots op te zijn", zei de heer Hen- TERNEUZEN - De concurrentieposi tie van Zeeland verslechtert, doordat deze grensprovincie als enige geen ex tra geld van het rijk krijgt voor het voeren van een regionaal economisch beleid. Volgens b en w van Terneuzen zal dat moeten worden goedgemaakt door incidentele investeringspremies voor concrete vestigings- of uitbrei dingsprojecten. Het college schrijft dat in de aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting voor '83. De minister van economische zaken ziet de sociaal-economischc structuur van Zeeland te zonnig in, vinden b en w, die zich daarbij beroepen op de nota •Regionaal Sociaal-Economisch Beleid 1931-1985'. waarin voor Zeelang geen geld is gereserveerd voor stimulerings- of ontwikkelingsbeleid. Met name in Zeeuwsch-Vlaanderen is de situatie veel minder gunstig dan uit de (geringe) stijging van de werkloos heidscijfers valt af te leiden. Een eenzij dige arbeidsmarkt, de bijzondere geo grafische situatie en de kleinschalig heid van het gebied leiden tot een vrij kwetsbare economische structuur, schrijft het Temeuzense college. „Thans komen wel alle grensprovin cies, behalve Zeeland, in aanmerking voor extra geldmiddelen voor het regio nale beleid. Grote steden in de centraal gelegen provincies krijgen evenzeer ex tra middelen toegeschoven. Hierdoor is echter Zeeland in een nadeliger concur rentiepositie terechtgekomen, waar door investeringsplannen kunnen uit blijven of aan de provincie voorbij gaan", vervolgt de begTotingsbrief. B en w noemen het 'verheugend' dat de rijksnota van economische zaken ernst maakt met het decentraliseren van het economische beleid naar de provincies en Zeeland tussen '82 en '85 bedenkt met 5,9 miljoen per jaar. LPG-beleid Kritiek heeft het college tenslotte op het ontbreken van een duidelijk lpg-be- leid bij de rijksoverheid. Daardoor kan de 'noodwet' voor deze transporten nog steeds niet worden be handeld, Dat de ontwikkelingen in het bedrijfsle ven intussen wél doorgaan, wordt aan getoond door Dow Chemical, dat alleen al in Temeuzen 160 miljoen gulden in vesteert voor Ipg. driks in zijn toespraak tot de pas gerid derde jubilaris. Hij herinnerde aan de komst van de 17-jarige Sanderse in 1942 als machineschrijver en zijn geleidelij ke stijging op de ambtelijke ladder tot de rang van referendaris en de functie van plaatsvervangend secretaris. „Een bijzonder mooie carrière", vond de heer Hendriks, die ook zijn plichtsgetrouw heid en vakbekwaamheid prees. Daarnaast memoreerde de voorzitter alle aktiviteiten die de heer Sanderse buiten zijn werk om deed. Zo was hij initiatiefnemer van de personeelsver eniging, die in 1945 werd opgericht en waarvan hij lange tijd voorzitter en se cretaris was. Ook de invoering van de pauzegymnastiek was een idee van de heer Sanderse. Verder was hij actief in de ambtenarenorganisatie VAOSV en bekleedde hij functies in het vereni- gings- en kerkelijke leven. Naast dit drukke maatschappelijke leven zag de heer Sanderse ook nog kans de pen te hanteren en publiceerde hl) twee boek jes 'Middelburg 1940 1945' en 'Het huis op de Spuibrug 1942-1982', de geschie denis van de Raad van Arbeid in die periode. Hij kreeg het gebruikelijke ge denkbord voor jubilarissen van de Raad aangeboden en de Teleaccursus ruimtevaart van het personeelsfonds. De heer Hendrikse betrok mevrouw Sanderse- van den Bergen in de hulde met de constatering dat een man wel een goed thuisfront moet hebben als hij zo kan functioneren als haar echtge noot gedaan heeft. Instelling De heer N. van den Broeke, chef de bu reau van de Raad, prees Sanderses ge voel voor humor en bood hem een fles wijn aan. De heer C. Slootmans. sous- i Advertentie BEST0 TB0UWEIP0LDEB v»Jti teL 01189-1900. b.g.g. 1965. w Reserveringen diners - partijen - koffietafels ra a la carte \flr, vlees- en visspecialiteit chef van de afdeling uitkeringen en pensioenen, dankte hem voor zijn in stelling waarbij de medewerkers van de afdeling steeds in hun waarde gela ten werden. Namens de afdeling bood hij een boek aan en overhandigde me vrouw Sanderse bloemen. In zijn dankwoord toonde de heer San derse zich zeer verheugd over alle woor den van lof. „Ik zet mijn veren op als een pauw", was zijn commentaar. Verder haalde hij de dichter Marsman aan, die schreef dat men na het vijftigste jaar moet leren dat het goed is als de blade ren gaan vallen, daarmee doelend op zijn in zicht komende pensionering. Muller versleept booreiland over Atlantische Oceaan TERNEUZEN - Twee sleepboten van Willem Muller uit Temeuzen zijn deze week begonnen met het verslepen van het booreiland Western Pacesetter HI over de Atlantische Oceaan. Het ge vaarte moet worden vervoerd van Aberdeen naar Galveston, Texas. De schepen die het karwei opknappen, zijn de IJsland en de Groenland, elk 7000 pk met een paaltrek van 140 ton. De schepen hopen over vijftig dagen hun sleep te kunnen afleveren. De reden dat het booreiland, dat een lengte heeft van 90 meter en een breed te van 70 meter, teruggaat naar de Ver enigde Staten, is het naderende winter seizoen, waardoor de activiteiten op de Noordzee op een laag pitje komen te staan. Bij het vertrek vanuit Aberdeen was de IJsland nog bezig met het ver plaatsen van een ander booreiland, zo dat Muller tijdelijk de Engelse sleep boot Redoutable heeft ingehuurd. Over enkele dagen zal de IJsland de Redou table vervangen. De onder Amerikaanse vlag opererende Western Pacesetter m, die in 1975 werd gebouwd kan werken in een waterdiep te van 400 meter terwijl tot op ruim 8000 meter kan worden geboord. Hoewel het booreiland in het bezit is van een eigen voortstuwingsinstallatie is deze niet toereikend voor de Atlantische over steek in de roerige najaarsperiode. KAPELLE - Voor de toekomst van de landbouw in Zeeland is bouwplanver ruiming gewenst. Momenteel bestaat het bouwplan eigenlijk nog maar uit drie gewassen: tarwe, suikerbieten en aardappelen. Daarom is extra aan dacht nodig voor kleinere gewassen als erwten, graszaad en vlas. Dat moe ten vanwege de betrekkelijk kleine schaal van de Zeeuwse akkerbouw dan wel kwalitatieve produkten zijn die hoge opbrengsten te zien geven. Deze goede raad gaf ir. M. Sanders de Zeeuwse landbouw vrijdag mee bij zijn afscheid als hoofdingenieur-direc teur van de provinciale directie voor de bedrijfsontwikkeling in Zeeland. Hij gaat met pensioen. Sanders is op een maand na vier jaar h.i.d.van de bedrijfsontwikkeling in Zeeland geweest. Tevens was hij direc teur van de stichting uitvoering land- bouwmaatregelen en provinciaal voed- selcommissaris. Toen ir. Sanders vier jaar geleden naar Zeeland kwam, was deze provincie geen volslagen nieuw ge bied voor hem. In de eerste helft van de jaren vijftig is hfj hier al werkzaam ge weest, eerst als adjunct-onderzoeksin- genieur in Goes en vervolgens als waar nemend rijksconsulent in Axel. In 1956 vertrok hij naar Groningen, waar hij eerst rijksconsulent voor de akkerbouw en vervolgens hoofdingenieur-direc teur van de bedrijfsontwikkeling werd. Na 22 jaar in het noorden van het land keerde hij weer terug naar Zeeland. Praktijkgericht Het afscheid van ir. Sanders vond plaats in De Vroone te Kapelle. In de stampvolle grote zaal werd hij toege sproken door ir. De Zeeuw, directeur- ?3« M IAPELLE - De Zeeuwsche Vereeni- Ing voor Dialectenonderzoek houdt •terdag 16 oktober in 'De Vroone' in ipelle de jaarlijkse Zeeuwse dialect ic Na het ontvangen van de gasten P<> mbalf tien 's morgens zal voorzitter i- M. A. Geuze het gebeuren openen, pharna volgt de algemene vergade- Ó>C. waarin de secretaresse zal berich- ffl over de voortgang van het dialect- tderzoek. 'oor de middagpauze volgt dan nog het tor professor Van Houte geschreven «haal 'Van d'Ee tot Hontenisse'. Dit rordt voorgedragen door mevrouw E. chlppers-Le Bleu. Het middagpro- ramma begint om twee uur met zang )Vii m voordracht in het Zuidbevelands lalect door mevrouw J. C. van Willigen li mevrouw J. P. Everse. Voorts wor- ende klederdrachten uit het Land van Jtel getoond en is er een optreden van •e Zeeuwse troubadour Engel Rein- oudt. Om 16.00 uur eindigt de Zeeuwse lalectdag. De heerM. Sanders (links met echtgenote) nam vrijdag in De Vroone in Kapelle afscheid als hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie voor de bedrijfsontwikkeling. generaal van het ministerie van land bouw en visserij, voorzitter A. J. G. Doeleman van de provinciale raad voor de bedrijfsontwikkeling en J. Scheele namens de medewerkers. De Zeeuw stelde vast dat Sanders in zijn werk steeds bijzonder praktijkgericht te werk is gegaan. „Da's geen wonder", vond hij, „want u bent een voorlichter in hart en nieren". Hij noemde de hoofdingenieur-directeur verder „een goed bestuurder" en „bepaald geen twijfelaar". Doeleman vertelde dat het vier jaar ge leden niet veel overredingskracht heeft gekost om Sanders over te halen de laatste jaren van zijn ambtelijke loop baan terug te keren naar Zeeland. Hij sprak zijn bewondering uit over de ma nier waarop in Groningen, mede door de inbreng van Sanders, in de jaren ze ventig de problemen van de landbouw in die provincie zijn aangepakt. Doele man zag in de fiintie van hoofdinge nieur-directeur van de bedrijfsvoorlich ting een belangrijke schakel tussen de overheid en het agrarische bedrijfsle ven. Namens dat agrarische bedrijfsle ven overhandigde hij ir Sanders een Zeeuws 'paeremes' Zoals gebruikelijk moest de ontvanger daarvoor een cent betalen om te voorkomen dat vriend schapsbanden zouden worden doorge sneden. Doeleman had gehoopt dat Sanders geen cent zou hebben - deze munt is immers geen wettelijk betaal middel meer - zodat hij bij het agrari sche bedrijfsleven in de schuld zou blij ven staan. Dat ging evenwel niet door, want een van de aanwezigen reikte San ders een cent aan. Voor het overige werden tijdens de af scheidsbijeenkomst geen geschenken aangeboden, Sanders had verzocht in plaats van hem een attentie te geven een bedrag over te maken aan de stich ting historische landbouwtechniek in Wageningen. Van een medeioerker VLISSINGEN - De afgelopen maand september heeft zich als een echte zomermaand gedragen. De gemiddelde temperatuur was *elfs nog iets hoger dan in een nor male maand juli. In Vlissingen werd een gemiddelde etmaaltem- peratuur berekend van 16.8 graden tegen 15.2 graden normaal. Het was daarmee de warmste septem ber sinds 1961. In Vlissingen wer den 17 (normaal 6) warme dagen geteld (maximumtemperatuur 20 graden of meer en 6 (normaal 1) zo merse dagen met een maximum temperatuur van 25 graden of meer. Een zo groot aantal zomerse dagen kwam voor het laatst voor in september 1947, maar daarbij moet w orden aangetekend dat het waarnemingsstation zich toen niet aan de W'eslerschelde bevond maar nabij West-Souburg. De hoogste in Zeeland gemeten temperatuur was 29.4 graden te Kapellebrug op 5 september. De koudste nacht kwam voor van 22 op 23 september, In Kapellebrug werd toen 4.0 graden gemeten. De zon scheen in Vlissingen 162 uur Legen 151 uur normaal. Geheel zon- loze dagen waren er niet Tijdens het warme weer van midden sep tember was het weer zeer heiig, vooral tengevolge van de lucht verontreiniging. De hoeveelheid neerslag was onder normaal. In Vlissingen werd 39 mm neerslag gemeten tegen 67 mm nor maal. In totaal regende het 36 uur, 3 uur minder dan normaal. Verreweg de meeste regen viel gedurende de derde decade van de maand. In Kapellebrug viel 29, in Ritthem 39. in Wilhelmmadorp 42 en in Se- rooskerke (W.) 45 en in Oostkapelle 57 mm. Mede dankzij het warme weer in september liep het totale aantal zo merse dagen in Vlissingen dit Jaar op tot 26 (normaal 9). De verschil len met andere Zeeuwse stations waren ditmaal niet zo groot. In Ka pellebrug werden 38 zomerse dagen opgetekend. Voor de volledigheid: het aantal warme dagen liep uiteen van 69 in Vlissingen tot 108 te Ka pellebrug. Het aantal tropische da gen was op veel plaatsen 3, ln Vlis singen 0 maar Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen boekte 6 van deze da gen met een maximum tempera tuur boven 30 gTaden. Tot slot nog een overzicht van de hoeveelheid neerslag op de Zeeuw se regenstations in de afgelopen meteorologische zomer (1 juni tot en met 31 augustus): Philippine 128, Tholen 142. Wolphaartsdijk 147, Temeuzen 157. Axel 165. Wil- helminadorp 167. Brouwershaven. Haamstede en Kortgene 170, St - Kruis en Kapellebrug 172, Zierik- zee, Kerkwerve. Biervliet er. 's-Hee- renhoek 173. Cadzand 175. Noord- gouwe 176. Schoondijke 183. Krab- bendijke en Ritthem 193, Rilland 196. Middelburg 198. Anna Jacoba 200, Oost-Souburg 203. Klooster- zande 205, Westkapelle 215, Vlissin gen 216. Stavenisse 217, Ovezande 218, Kapelle 219. Vrouwenpolder 223 en Breskens 230. De normale hoeveelheden lopen uiteen van 187 mm in Westkapelle tot 235 mm in Kloosterzande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7