hl (Inter) en Haarlem (Moskou) oten zware EC-tegenstanders Twaalfde PZC-cross kan de 15.000e deelnemer opleveren Toppers vooraf GROTE ZEGE SCHELDESCHAKERS Kuys: 4 duels De Sterre-Dynamo '70 blikvanger volleybal Koploper Steen niet bang voor Zierikzee Vlissingen-Goes: een topper aan de basis Biljartstrijd in Goes PZC/sport TRAINERS NIET ZO GELUKKIG... \Z tegen Inter n Amsterdam Karpov neemt de leiding Sprintzege van Kelly in 'Ster' OTING BEKER Tweede prijs toto: 17 mille au MER DAG 2 OKTOBER 1982 23 ILKMAAR-HAARLEM - Zowel AZ'67 als Haarlem heeft voor de tweede ronde van het Europa- upvoetbal een internationaal gerenommeerde tegenstander geloot. De Alkmaarse club ontmoet ïhet toernooi voor bekerwinnaars op 20 oktober en 3 november Internazionale Milan. Haarlem eemt het voor de UEFA-Cup op tegen Spartak Moskou. Aanvankelijk zouden de Nederlandse ertegenwoordigers beide hun eerste wedstrijd op eigen terrein spelen, maar omdat de UEFA- eglementen voorschrijven dat clubs binnen een straal van 50 kilometer elkaar niet mogen econcurreren, heeft Haarlem zich moeten aanpassen aan de wensen van AZ'67. tn belangrijke reden waarom de tech- isch leider zijn jeugdige en intematio- aal onervaren equipe niet helemaal ansloos acht tegen het gerenommeerd iter, zijn de recente prestaties van AZ itwee internationale toernooien in Ri- ini en Amsterdam, waar de ploeg be- wist te leggen op de eindoverwin- ..Toen hebben we het tegen gere- iwtluteerde teams erg goed gedaan. Op asis van die ervaringen zie ik perspec- ef om verder te komen. Belangrijk is natuurlijk, hoe we in de competitie blij ven draaien. We zullen ervoor moeten waken dat er een terugval komt want LKMAAR - AZ'67 overweegt de eer- e wedstrijd in de tweede ronde van tt Europa-Cuptoernooi voor beker- innaars tegen Internationale Milaan p 20 oktober niet in Alkmaar maar in et Olympisch Stadion in Amsterdam fte werken. Volgens secretaris Gerrit eters rechtvaardigt de reputatie van •t acht internationals tellende Inter e verwachting dat er meer publiek op ie ontmoeting zal afkomen dan het ladion in de Alkmaarder Hout (capa- iteit 16.000 toeschouwers) kan bevat- anders zakt ook het vertrouwen weg". Inter Milan, dat het Tsjechoslowaakse Slovan Bratislawa in de eerste ronde elimineerde, is een vereniging met een roemrijk verleden. De Italiaanse club won in de jaren tussen 1910 en 1980 twaalf maal de landstitel en werd drie maal bekerwinnaar. Vorig seizoen plaatste Inter, dat in de competitie als vijfde was geëindigd, zich voor het Eu- ropa-Cup-n-toemooi door de dubbel te gen Torino, de club van Michel van de Korput, in zijn voordeel te beslissen. Twee keer werd de ploeg, die momen teel na drie competitiewedstrijden met vier punten op een gedeelde tweede plaats staat, winnaar van de Europa Cup voor landskampioenen: in '64 te gen Real Madrid en in '65 tegen Benfica. Twee keer verloor men een Europa- Cupfinale: in_^67 tegen Celtic en in '72 tegen Ajax. Behalve Ajax trof Inter nog een keer een Nederlandse vertegen woordiger: FC Amsterdam, dat de Ita lianen in '75 zeer verrassend uitschakel- Inter heeft acht internationals, onder wie de Westduitser Hansi Muller, die dit seizoen werd overgenomen van VFB Stuttgart Verder maakten de Inter- spelers Bergomi, Marini, Oriali, Alto- belli, Baresi. Collovati en doelman Gor don deel uit van de Italiaanse selectie die in Sparse de wereldtitel veroverde. „Wij wilden toch zo graag Europa in? Nou, dat gaat dan nu meteen goed ge beuren". zei aanvoerder Martin Haar, toen hij vernam dat Spartak Moskou de tweede tegenstander van Haarlem is in het UEFA Cup-toemooi. Evenals het bestuur en trainer Hans van Doomeveld is Martin Haar verre van content met de Russische oppo nent. „Dit is de zwaarste loting die we ons kunnen voorstellen. Sparta is na tuurlijk van Europees topniveau, als het Arsenal weet te kloppen. Ik acht ons evenwel niet kansloos. Haarlem speelt op zijn best tegen gerenommeer de clubs Als underdog hebben wij niets te verliezen. Be ben wel blij dat we eerst uit spelen. Financieel was het mis schien beter geweest om de eerste wed strijd in Haarlem af te werken, maar sportief gezien zijn we beter af met de omzetting", aldus Martin Haar. Hans van Doomeveld schrok zich een hoedje toen het nieuws van de loting in Zurich bekend werd. Later, toen hij de teleurstelling verwerkt had, zag de oe- fenmeester ook enkele voordelen. ..Be langrijkste van dit Europa Cup-voetbal is dat mijn spelers ervaring opdoen on der zware omstandigheden, In Moskou kunnen ze voor 70.000 mensen wat dat betreft hun borst nat maken". TILBURG - Anatoli Karpov, wereld kampioen schaken, heeft ook in de tweede ronde van het internationale toernooi te Tilburg gewonnen. Karpov versloeg met wit zijn landgenoot Ti- gran Petrosjan. Browne (VS) opteert tegen Timman remise. De uitslagen van de wedstrijden uit de twee de ronde zijn: Hubner (WD) - Sosonko (Ned) afgebroken. Larsen (Den) - Nunn (GBr) 1-0, Browne (VS) - Tlmman afgebroken: Smislov (Sow) - Portisch (Hon) afgebroken. Anders- son (Zwei - Torre (PhD afgebroken. Karpov (Sow) - Petrosjan (Sow) 1-0. De stand na twee ronden Is 1. Karpov 2 pnt,; 2. Browne en Timman 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 4. Nunn en Larsen lpnt.;6.Andersson. Torre en Smislov 0,5 pnt en 1 afg 9. Petros- Jan 0.5 pnt.. 10 Hübner. Portisch en Sosonko 0 pnt. en 1 afg. MONT-DE-MARSEN - De Ier Sean Kel ly heeft vrijdag de derde etappe van 'De Ster der Beloften' gewonnen. Kelly was na de rit over 146 km van Auch naar Mont-de-Marsan in Zuid-Frank rijk veruit de snelste sprinter uit het peloton, dat vrijwel compleet binnen kwam. De uitslag van de derde etappe is: 1. Kelly (Ier), 146 km van Auch naar Mont- de -Marsan in 3 uur 10 minuten en 10 seconden, gemiddelde snelheid 46,191 km per uur; 2. Castaing (Fra); 3. Hofe- ditz (WD1): 4. Herety (GBr); 5. Verardo (Fra); 6. Pemy (Tsj); 7. Ferebauer (Tsj); 8. Urbain (Fra); 9. Van der Poel (Ned); 10. Urrutibeazcoa (Spa) en daama 68 renners in dezelfde tijd. ÜRICH - In Zurich is donderdag de ling verricht van de Europabeker. andskampioenen landard Luik (Bel) - Juventus (Ita), Liver- il (Eng) - HJK Helsinki (Fin). Dinamo Boe- est (Roe) - Aston Villa (Eng), Real Socle- 1 (Spa) - Celtic (Sch), Hamburger SV DL) - Olympiakos (Piraeus (Gri), Rapid ;n (Oos) - Widzew Lodz (Pol), CSKA Sofia lol) - Sporting (Por), Nendori Tirana (Alb) - lynamo Kiev (Sov). ekerwinnaars [B Kopenhagen (Den) - Waterschei (Bel), lode Ster (Joe) - Barcelona (Spa). AZ '67 Ked) - Internazionale (Ita). Aberdeen (Sch) - ech Pznan (Pol), Galatasaray Istanboel rur) - Austria Wlen (Oos), Swansea City Eng) - Paris St.-Germain (Fra), Tottenham lotspur (Eng) - Bayem München (Wdl), Real ladrid (Spa) - Ujpest Dosza (Hon). lEFA-cupteams ikeren (Bel) - Benflca (Por), Dundee United Sch) - Viking Stavanger (Noo), Slask Wro- Jaw (Pol - Servette Genève (Zwl), Anderlecht 3el) - FC Porto (Por), Haarlem (Ned) - Spar- ik Moskou (Sov), Valencia (Spa! - Banik ...Jstrava (Tsj), St.-Etienne (Fra) - Bohemians Iraag (Tsj), Werder B.remen (Wdl) - Brage Jwe), AS Roma (Ita) - IFK Norrköplng (Zwe), iHjduk Spilt (Joe) - Glrondlns Bordeaux Fra), Glasgow Rangers (Sch) - AEK Athene Sri) of FC Köln (WD1), Shambrock Rovers Ier) - Unlversltatea Craiova (Roe). FC Zurich Zwl) - Ferencvaros Boedapest (Hon), PAOK alonlkl (Grl) - FC Se villa (Spa), Napoll (Ita) - IC Kalserslautem (WD1), Corvinul Huneo- loara (Roe) - FK Serajevo (Joe). VLISSINGEN - De onderafdelingen van de Zeeuwse schaakbond hebben de eerste ronde achter de rug en hoe wel de kaarten nog lang niet geschud zijn valt de grote overwinning van 'Scheldeschaker' uit Wemeldinge op. Ze wonnen met 7-1 van Oostkapelle II en dat bleek de hoogste uitslag in de tweede klas Noord. Souburg is gestopt bij een 4-3 voorsprong tegen Goes II met een grote kans op de winst. De uit slagen; Eerste klas Noord: Koudekerke H-Middel- burg m 3-5; De Zwarte Dame H-Oostkapelle BORG KLOPT CONNORS OTTAWA - Brorn Borg begint lang zaam zijn oude vorm terug te winnen. De Zweed versloeg donderdag in Otta wa de nummer één van de wereldrang lijst, Jimmy Connors, in een vijf sets durende partij. Borgs sterke opslag en briljante passeerslagen brachten de Amerikaan in drie uur op de knieën: 1-6, 6-3. 4-6, 6-2. „Ik hel} in twee jaar niet meer zo goed geserveerd", verklaarde de 26-jarige Borg na de ontmoeting, waarmee hij 42.000 dollar (110.000 gulden) opstreek. „Ik voelde mee een beetje stijf en start te daardoor wat traag. Maar mijn condi tie is aanzienlijk beter dan twee maan den geleden". Borg is van plan in janua ri de toemooipraktijk te hervatten. 2.5-3,5 (3,5-4,5); Goes H-Souburg 3-4 (3,5-4.5); Kamperland-Zierikzee n 4-4. Goes II-Sou- burg 3-4 voorl.: 1 K. Beeke-R Vermeulen 1-0; 2 B. Burkund-R. Stctjn afg. 3 N. Grimm-J. de Decker 0-1; 4 L. Verkerk-P. Noorlander 1-0, 5 A. Blnder-J. Koolhoven 0-1: 6 J. Verhaagen- A. Vermue 1-0; 7 A. Wljnen-C Zegers 0-1; 8 G. Drlessen-J. van Klooster 0-1. Kamperland- Zierikzee U 4-4: 1 W. Burger-J. van Loon 1-0 (regl.); 2 H. Zouthout-J. van der Maden 0-1; 3 P. Heyboer-J. Verkerk 0-1; 41. Noordhoek-J. Blom 0-1; 5 M. Fenning-T. Bouwens 1-0; 6 L. Koole-J. Hoogstrate 0-1; 7 N, v. d. Maas-T. Donker 1-0; 8 M. Burger-M. Felius 1-0. Eerste klas Zuid: SVWZV II - Hulst 7,5-0,5; Landau HI - Temeuzen III 3-5, Sluis I - Sluis H 4.5-3,5. 3 J. Worst - C van Gassen 1-0; 4 J. Snoep - H. Dumont 1-0; 5 P. van Sprundel - W Kentie 1-0; 6 L. de Vlieger - J. Groenensteljn remise; 7 A. Rijnberg - N. Frijhofl-O; 8H. Nieuwenhout - A. van Opstal 1-0. Sluis i - Sluis ii 4,5-3,5: i g. van Oorschot - M. Pallada 0-1, 2 F. van Damme - P. Vercruysse 1-0; 3 A. de Waegenaere - P. Vercruisse 1-0, 4 F. van den Neste - H. Hennekey 0-15 F. Gljsel - S, Hennekey 0-1, 6 F. Temmerman - S. Her man remise; 7 J. Ohnemus - J. Groosman 1-0; 8 R. Lannoo - A. Mannaert 1-0. Tweede klas noord: Scheldeschaker - Oost kapelle n 7-1; Vllsstngen m - Souburg II 6,5- 1,5; Goes III - Middelburg IV 5,5-2,5 Tweede klas Zuid: Landau IV - HWP V 3,5- 2,5. MIDDELBURG - Leon Kuys. de aanvaller van de voetbalclub Middelburg, heeft een schorsing van vier wedstrijden opgelegd gekregen, nadat hij twee weken geleden in de wedstrijd tussen NOAD en Middelburg een derde achtereenvolgen de boeking had opgelopen, in dit geval wegens spelbederf. De strafcommlssie heeft hem dit vergrijp overigens niet zwaar aangerekend. In eerste instantie vergiste de commissie zich overigens in de aard van Kuys's over treding. Volgens de commissie zou Kuys de bal weggetrapt hebben, maar dat deed in diezelfde ontmoeting Kees van der Sluis, die daarvoor ook een boeking kreeg. Kuys nam niet voldoende afstand en ging daarvoor op de 'bon'. De Middelburger heeft reeds één wedstrijd 'uitgezeten', en bij de volgende drie bevindt zich ook nog een bekerwedstrijd. is' 1 Vandenbroucke (Bel) 7 uur 44 minuten en 44 seconden; 2. Zoetemelk (Ned) op 1 se conde; 3. Van den Haute fBel) op 6 sec4. Fignon Frai op 7 sec.; 5. Roche (Ier) op 8 sec 6. Blaco (Spa i op 12 sec.7. Gomez (Fra) op 13 sec.; 8. Chevallier (Fra) op 15 sec 9. Michaud (Fra) op 16sec., 10 Amardeilh(Fra), 11. Maas (Ned) op 18 sec. 28. Ducrot op 4 minuten en 50 seconden; 32 Van Bindsbergen op 4.53; 40. Daams op 4.58; 52. Peeters op 5.06; 62. Van der Poel op 5.10; 65. Poels op 5.14. DEN HAAG - In toto 38a heeft geen van de deelnemers de eerste prijs gewon nen. Een deelnemer kruiste elf wed strijden juist aan en verdiende daar mee een bruto bedrag van 17.205,60. Het cijferspel leverde ook geen win naar op van de eerste prijs. Vier deel nemers hadden vijf cijfers goed gera den. De resultaten zijn: toto 38a: prijzenbe- drag: 57.352,00. Eerste prijs: geen win naar. Van het prijzenbedrag van 17.206,00 gaat als jackpot naar toto 40 een bedrag van 5735,00. De resterende 11.471,00 is verdeeld over de overige winnaars van toto 38a. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 17.205,60 ontvangt. Derde prijs: 20 winnaars, die ieder bruto 1720,50 ont- vangen. Cijferspel 38 en 38a: prijzenbedrag; 112.770,00. Zes cijfers goed: geen win naar. Vijf cijfers goed: 4 winnaars (uit kering bruto 10.000,00). Vier cijfers goed: 23 winnaars (uitkering 1000,00), drie cijfers goed: 247 winnaars (uitke ring 100,00). Twee cijfers goed; 2507 winnaars (uitkering 10,00). ""u >3 ■ISSINGEN - Zonder koude wind- en Iriemende regenvlagen en zonder een ";ke mistdeken kan de organisatie de twaalfde PZC-cross. die volgen- week zaterdag in het bos- en duinge- ied van Oranjezon op Walcheren lordt gehouden, de 15.000e trimmer of festat iclopcr in totaal begroeten. Een maar toch redelijk nauw- eurige schatting na elf crossen, die te krant in samenwerking met be- mrsleden van de KNAU-afdeling celand (atletiekunie) op touw heeft :t. leert, dat het evenement in het lie natuurgebied van noord-Wal- xen 13.800 enthousiaste deelnemers i prestatietochten en andere trim- renementen aantrok. uist de laatste twee crossen (1980 en 8811 waren niet bepaald geschikt om Klljet deelnemersaantal vlot in de rich- ïg van de 15.000 te trekken. Daardoor as het weer te slecht, bar slecht zelfs. )dat alleen de trouwe trimmers (en dat jn er nog altijd zo'n zevenhonderd) de •kii irre weersomstandigheden trotseer- een notedop leverden de elf tot nu toe 'louden PZC-crossen het volgende ild op: De start in 1971 was schuchter met a 700 prestatielopers op de Schots- iplaal bij het Veerse Meer. Bewon- iring was er voor de 3-jarige Frank ipoolse uit Goes, de jongste deelne- In 1972de cross werd opnieuw bij het terse Meer gehouden, bleek de PZC- s al 'aangeslagen' bij het trimvolk- Het evenement trok 1700 lopers, on- tr wie 500 jongelui, voor wie een aparte ;s op touw was gezet. De organisato- a hadden op tweeduizend man gere md. maar het Veerse Meer lag toch |at te ver af. De doorbraak kwam in 1973. De PZC-cross was inmiddels verhuisd naar Goes, waar in tegenstelling tot het Veerse Meer wel (in de veilinghal len) accommodatie was om zo'n enorm groot aantal enthousiaste deelnemers te ontvangen. Er kwamen er tweedui zend met bussen, treinen, in de auto en op de fiets aanzetten. In 1974 voerde het parkoers opnieuw door de prachtige omgeving van de Poel bij Goes. Aan de opkomst was dui delijk te merken, dat het vele dagen te voren geregend had. De cross trok 1400 deelnemers. In 1975 zochten de organisatoren een parkoers in de schitterende omgeving van Oranjezon op. Er kwamen 1000 nieuwsgierigen op het evenement af. Het bleek even wennen aan een nieuwe omgeving. Het jaar daarop (vanaf dat moment is de cross vast in Oranjezon gewor teld) is de weg naar het parkoers be kender: 1600 deelnemers komen op de zesde PZC-cross af.Er wordt een nieuw element ingevoerd, het trimoriënte- ringsevenement en het slaat in als een 'bom'. Geen 10.000 In 1977 hebben de organisatoren pech. Het mist in de morgenuren, maar tijdens het gebeuren breekt de zon door Het 'kwaad' is al geschied. Toch nog 1700 deelnemers, maar het comité had op een zeer grote schare gerekend om de 10.000 deelnemers in totaal vol te maken. Het aantal bleef nu steken op 9900... Een enorme ondoordringbare mis tdeken omhult het crossterrein van Oranjezon op 14 oktober 1978. En dat na tien zonnige dagen... Toch nog 1200 prestatielopers. De schrik zit er een beetje in: het is prima weer, doch het aantal deelne mers komt niet boven de 1200. Barbaars Het is goed fout in 1980, het jubi leumjaar. De deelnemers aan de tiende PZC-cross worden 'getrakteerd' op barbaars weer. Van begin tot eind wor den deelnemers, wedstrijdlopers en or ganisatoren geteisterd door striemen de regen- en ijskoude windvlagen. Het is. men zal het begrijpen, een winterse herfstdag en een dieptepunt in de be langstelling voor de PZC-cross. Er staan 350 dappere prestatielopers klaar. Onverschrokken leggen ze het parkoers af. Met 250 jonge atleten, die verschillende wedstrijden afwerken, en 120 deelnemers aan de damescross, komt het deelnemersveld op nauwe lijks 700. Vorig jaar was het niet veel beter. Ook slecht weer en opnieuw kwamen slechts de dapperen, de trouwe deelne mers aan de PZC-cross, opdagen. In to taal 800 waren er Het is te hopen, dat de komende ope ning van het cross-seizoen, al enkele ja ren door de PZC-cross aangegeven, on der betere weersomstandigheden ge houden wordt, anders moet men tot volgend jaar op de 15.000e wachten. De prestatielopers en trimmers kunnen kiezen uit twee parkoersen: een loop over ruim 2,5 kilometer en een loop over 5.5 kilometer. Voor damesatleten is er een traject van circa 2400 meter uitge zet. het parkoers voor de herenatleten is 6.3 kilometer lang. Voor het gehele gezin heeft de PZC-cross het bekende trimorienteringsevenement in petto. ZUIDDORPE - Het nieuwe volleybalseizoen wordt geopend met een inte ressante ontmoeting in de promotieklas heren. Daar ontvangt De Sterre i- de eigen gymzaal van Zuiddorpe het Middelburgse Dynamo en aangezien de wedstrijden tussen deze twee volleybalteams traditioneel voor veel sensatie zorgen, wordt De Sterre-Dynamo dan ook zeker de blikvanger van het eerste competitieweekeinde. Bij De Sterre, dat vorig jaar even aan het landelijke volleybal mocht ruiken, is men zich ter dege bewust in de Middelburgers een erg lastige tegenstander in de hernieuwde kennismaking met het districtsvol leybal te treffen. „We hebben die mannen laatst op een toernooi in Belgié zien spelen en toen maakten ze op ons een goéde indruk", legt De Sterre-aanvaller Frank de Bock uit. „Als je dan rekent, dat wij vori ge week op het toernooi van Atha- natos flink verloren hebben van Mytilus 2, dan weet je wel dat we het zaterdag niet gemakkelijk zul len krijgen. Daar komt dan bij, dat iedere ploeg in die promotieklas zo wie zo al gemotiveerd is om tegen ons te spelen. Ik hoop alleen dat er voldoende publiek zal komen om ons te steunen". In Dynamo-trainer Cor de Vos re kent op vuurwerk. „Maar dan wel in positieve zin. Ik hoop in dat ene jaar dat ik trainer van Dynamo ben in elk geval genoeg aan de ploeg geschaafd te hebben om dat slech te imago kwijt te raken", Hij vertelt dat het al enkele weken aan de spe lers te merken is dat er weer een wedstrijd tegen De Sterre op komst is. „Ze rijn dan ook bijzonder gemo tiveerd om zaterdag voor een ver rassing te zorgen". De wedstrijd in de gymzaal van Zuiddorpe begint om 15.30 uur en wordt geleid door de scheidsrech ters De Boet en Van de Calseyde. ZIERIKZEE - Al tijdens de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen verkondigde men bij Steen dat de ploeg dit jaar bovenin zou meedraaien in de derde klas. Geen opmerkelijke geluiden. Steen bedacht zichzelf in het verleden wel vaker een favorietenrol toe, maar in de negen jaar dat de Zeeuws-Vlaamse ploeg in de derde klas speelde, voldeden de prestaties nimmer aan de hoge verwachtingen. Dit jaar lijkt daar verandering in te zijn gekomen. De formatie van trainer Walter van Duyse, die vorig seizoen grossierde in gelijke spelen, heeft na drie competitieduels nog geen enkel punt laten liggen. Zondag zou daar echter wel eens verandering in kunnen komen. Steen moet dan op bezoek bij Zierikzee, dat afgelopen weekeinde Breskens van het veld 'veegde' (1-5). De grote overwinning van Zierik- Aan een gelijkspel heeft het thuis- zee op Breskens heeft Steen-speler Adrie de Bodt wel verbaasd. „Zie rikzee draaide in de eerste twee wedstrijden slecht, terwijl Bres kens juist zo goed speelde. Daarom was de uitslag verrassend voor ons. maar angstig voor zondag maakt ons dat niet. We zijn voor niemand bang", zegt de verdediger van Steen. Een uitspraak, waarmee hij nog maar eens aangeeft dat het opti misme bij Steen hoogtij viert. „En dan te bedenken", zegt Adrie de Bodt, „dat Steen zijn sterkste wed strijden altijd speelt na de winter stop. Dus de goede tijden moeten nog komen, al zeg ik niet dat het ook gebeurt". spielende Zierikzee zeker niet ge noeg. „Willen we aansluiting met de top krijgen, zullen we zondag moeten winnen", verklaart trainer Bas de Zeeuw van Zierikzee. De Schouwse ploeg verloor namely k de twee eerste competitiewedstrij den (twee keer 1-0-verlies tegen Ria W. en RCS) en kwam afgelopen zon dag tegen Breskens pas op toeren. „Dat kwam vooral doordat Wim Overweel en Kees Verkaart zondag eindeUjk eens goed gingen draalen. In de eerste weken kwamen deze spelers tekort, omdat ze vlak voor de competitiestart op vakantie ge weest waren", zegt de Zierikzee- trainer. VLISSINGEN - Enkele jaren geleden zou de hockeyontmoeting tussen de herenteams van Vlissingen en Goes al bij voorbaat beslist zijn. Immers, Vlissingen had in de regel op alle vlakken een voorsprong op de ploegen uit de Ganzestad. Dat gegeven echter, is inmiddels achterhaald. Goes speelt al jaren in de top van de vierde klas, terwijl Vlissingen vorig jaar degradeer de uit de derde klas en nu tracht het verloren gegane terrein terug te winnen. Zondag spelen de beide clubs tegen elkaar. Een topper in de vierde klas, de basis van het landelijk hockey. Het vierde klas-niveau is voor Zee- den. „Het had gekimd", meent rou- land al sinds enige seizoenen niet meer het hoogst denkbare. De progrssie in het hockey is duidelyk aanwezig. Goes is daar ongetwij feld een voorbeeld van. Middenvel der FritsvandeBerg herinnert zich dat de club zes jaar geleden op ster ven na dood was. „Maar nu floreert de club en wordt er ook prestatief gewerkt. We hebben nu een vry sterk eerste herenteam en boven dien is er ook sprake van doorstro ming uit de jeugd", meent Van de Berg. Maar of Goes zondag in Vlis singen voor een verrassing zou kun nen zorgen betwijfelt hij. „Ik acht Vlissingen toch iets sterker, daar om ben ik tevreden met een geUjk- spel". Een tomeloze eindspurt bleek voor Vlissingen vorig jaar net niet vol doende op in de derde klas te bly- ven. Zeven punten behaalde de ploeg uit de laatste vier wedstrij- tinier Bart de Koning, „maar het ontbrak toch aan een stuk collec tief. Verder speelde onervarenheid een rol". Ten opzichte van vorig jaar is Vlissingen nauweUjks gewy- rigd: een erg jonge ploeg waarin mogeUjkheden schuilen. „Het ver schil met de vierde klas is vooral taktisch. In de vierde klas wordt in het algemeen het betere 'draafhoc- key' gespeeld", oordeelt Bart de Koning Ook Goes is een ploeg die dat systeem veelvuldig hanteert. „Je speelt, door viel dieptepasses, eigeniyk op missers van je tegen stander". zegt Frits van de Berg. Vlissingen verspeelde tot op heden een punt aan Spijkenisse en won voorts dé overige drie duels met forse cijfers. Goes won tot nu toe vier duels op rij. „Belangrijk, we mogen geen punten verliezen te gen Goes", vindt De Koning nog. De wedstrijd begint om 14.45 uur. GOES - De biyartvereniging Onder Ons heeft de organisatie in handen van het districtskampioenschap vijfde klas Libre waarvoor vandaag (zaterdag) acht finalisten in clublokaal De Omroeper van start gaan. Een titelstrijd van de 'mindere goden' uit het district Walche- ren-de Beveland, die helemaal appel leert aan de sfeer waarin toernooien in De Omroeper meestal plaatsvinden. In het weekeinde start men om 13.00 uur. De finale ligt een week later. Het veld ln De Omroeper ziet er als volgt uit Leo de Jonge (OKK. 1.30i. C. Kopmels (SNA, 1,22). L. van DrieKDOS, 1.20), H. Schip per (Onder Ons. 1,17). W. Maas (VEG/ ABV. 1.15), R Bal (OHGL, 1,14), J. Rijn (SNA. 1.02) en J. van de Breggen (SNA, 0,96). Zaterdag wordt 2.5 ronde afge werkt. zondag wordt het eerste week einde afgesloten na totaal vier ronden. De jeugd speelt zaterdag de derde ronde van het Zeeuwse kampioenschap schaken in de christelijke Mavo 'De Welle' te Axel. aanvang 13.00 uur. Het programma: A-groep: P. Ton-E. Haak: M. Andriessen-A. van Kampen. E. Wiersma-R van Oorschot: E. Janse-M. Dubbeldam; A. Ketelaar-P. Hovestadt; E. Voogd-J. Westdorp. A. de Feyter-J. de Kraker, M. Hasselaar-J. de Wolf; P. Boone-R. de Hulster. De dames van de handbalclub GSC (Goes) oefenen zondag tegen Hontenis- se (14.00 uur), de heren doen vandaag (zaterdag) mee aan wedstrijden van EMM in Middelburg. Vandaag (zaterdag) en morgen wor den in Westkapelle voor de vierde maal kartwedstryden om de Zebratrofee ge houden De organisatie is in handen van de clubs Brabant en Zeeland. Van daag begint het evenement om 10.00 uur, morgen om 12.00 uur. SUCCES DZD-SCHAAKJEUGD VLISSINGEN - Twee jeugdvlertallen van De Zwarte Dame uit Kruiningen hebben deelgenomen aan een interna tionaal jeugdschaaktoernooi te Mierlo. In Nederlandse. Belgische en Duitse teams meespeelden. Het C-team dat in een afdeling van 46 ploegen deelnam werd eerste met de respectabele score van 20 5-3 oe Hiertoe werden alle zes de wedstrijden gewonnen. In de B-catego rie deden 28 teams mee De ploeg van De Zwarte Dame werd hier zesde Het C-team bestond uit Leon Poley. Edwin Arens. Jankees Schrier en Arthur van Noorden. De B-ploeg was samengesteld uit WUco Krijnsen, Bert Cok. Cor Hey- boer en Ronald Gulmans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 23