Marathon niet onder nog druk Opvallend debuut van Athanatos EVVC EN MYTILUS GEBRAND OP TITEL GEDULD IS BEHOUD VAN SAVOK Nieuw: DOK, Philippine en Zaamslag PZC/sport VOLLEY BAL Indeling teams VRIJDAG 1 OKTOBER 1982 17 T rijf maanden heeft Zeeland hel zon- v der cojnpetitievolleybal moeten stellen, zaterdag barst dan eindelijk de nieuwe jaargang volleybalslnjd los Erg veel blijkt er intussen niet veran derd: de selecties van de meeste top- ploegen bleven nagenoeg gelijk en de enige opvallende trainerswisselingen waren die bij EVVC tSchreurs naar de heren. Schuller naar de dames Mara thon l (Pita ten Voordei en bij de heren van Even Kijken iJan Schuti. Belangrijk nieuws kwam er dit keer ei genlijk alleen van districts-secretaris Louis Provoost, die de inschrijving mocht melden van maar liefst drie kers verse verenigingen. Onze volleybalme dewerker Bert Peenen geeft op deze pa gina een eerste indruk van wat volley balminnend Zeeland het komende sei zoen mag verwac ten. Pita ten Voorde VLISSINGEN - De indeling van de volleybalteams is Tweede divisie C dames: Datacen- ter/DVO (Oud Beijerland); B&S (Beek); Rapid/M (Maastricht); Van Houten/VCH 3 (Heerlen); Polaris (Helmond); Sarto/Pellikaan 2 (Til burg); Morres Hulst; J. Sutherland (Maastricht); Brevok/ABC (Breda); Torpedo (Schaijk); Concordia (Hel- den-Panningen); Activia (Sint-An- tonius) Derde divisie F dames: Terra Nova (Tilburg); Marathon; Ericsson'CSS (Rijen). AKS (Breda); De Zebra's (Oudenbosch Ekspalvo (Dor- drechtl; Verbunt/WC 2 (Vught); Archiplan'Ovoco (Oss); Brevok ABC 2 (Breda); Savok; Soete Lieve/ DB (Den Bosch). Ledüb (Budel). Derde divisie F heren: Ekspalvo (Dordrecht); EWC; Minenco (Til burg); Atak '55 (Waspik); Van Zandvoort ER iVlijmen); Verbunf WC 2 (Vught): Morres Hulst; Kara- noi (Eindhoven); Set Up (Prinsen beek); Voko (Oosterhout); Blauw Wit (Roosendaal); Sic Pugno (Ber gen op Zoom) Promoticklas Dames: Athanatos. Even Kijken, EWC, EVVC 2; Ma rathon 2: Morres'H. 2; Mytilus; My- tilus 2; Sp Morres. Voorwaarts, IJVC. Promotieklas Heren: Athanatos. Dynamo '70; Even Kijken; EVVC 2; Morres H. 2; Mytilus. Mytilus 2; Scheldesport; De Sterre; Verde- gem; IJVC Dames eerste klas: Ardito; Athana tos 2, Bok; Dynamo '70: Dynamo '70 2; Kikkers. Marathon 3; Mytilus 3: Sluvoc; De Sterre; SVA. Heren eerste klas: Ardito; Bok, CVC. EWC 3; Kikkers; Mytilus 3. De Polder: Savok; De Sterre 2; Wis- ka; Even Kijken Dames tweede klas A: Ardito 2. EWC 3; De Klomp; Marathon 4; Marathon 5. Mytilus 4; Sgravo; Wiska. Heren tweede klas AArdito 2, Bok 2, Dynamo '79 2; EVVC 4; Mytilus 4; Mytilus 5, Mytilus 6; Sgravo; Sgra vo 2; Wiska 2. Dames derde klas A: Ardito 3; Bok 2; Bok 3; Marathon 6; Marathon 7, EWC 4. Mytilus 5; Mytilus 6; Sgra vo 2; Wiska 2 Dames tweede klas B: Athanatos 3; Attack; Even Kijken 2; Philippi ne; Philippine 2. Savok 2; Savok 3; De Sterre 2. Verdegem. Voorwaarts 2. Heren tweede klas B: Attack; Sa vok 2; Sluvoc. De Sterre 3; Verde gem 2; Voorwaarts. IJVC 2. Heren derde klas B: Athanatos 2. Attack 2; Kikkers 2; Savok 3; SSV: Zaamslag. MIDDELBURG - Hoewel we het jaar van de vrouw nog niet lang achter de rug hebben, is er van een roldoorbrekend effect in de Zeeuwse volleybalwereld nog niet veel te merken. Vrouwen mogen meespelen, natuurlijk. Vrouwen mogen irïhet bestuur zitten (als secretaresse graag), maar daarmee houden de mogelijkheden wel zo'n beetje op. Een vrouw als trainer, dat wordt nog maar zelden vertoond. Toch is er één vereniging in Zeeland die de vrouwenemancipatie nagenoeg compleet maakt; het Vlissingse Marathon. Een ledenbestand dat op enkele adspiranten na uit dames bestaat, een bestuur dat van vrouwelijk kunne is en nu is ook de rol van hoofdtrainer overgegaan van Ad Goudzwaard op aanvoerster Pita ten Voorde. Met haar kijken we terug, maar vooral vooruit. Op het gevaar af van natrappen be schuldigd te worden, laten we het voor bije seizoen nog even de revue passeren. ..Een plaatsje in de bovenste helft van de ranglijst moet er voor ons toch wel in zitten en als de jeugd goed doorbreekt misschien wel enkele plaatsen hoger", voorspelde ex-trainer Ad Goudzwaard, die overigens nog wel enkele lagere Ma rathon-teams traint, vorig jaar. Een blik op de Vlissingse prestatiecurve leert dat Goudzwaard er ver naast zat: Marathon eindigde tenslotte als acht ste, niet meer dan vier punten van de eerste degradant verwijderd. Vooral in uit-wedstnjden was het doorgaans hui len met de pet op en mede daardoor was de voorlaatste competitiewedstrijd, te gen de Zebra's, van cruciaal belang voor het behoud van de verblijfsvergun ning in 3F. Marathon won met 3-0 en bleef erin. Hoe kon het zo ver komen? „Dat weet ik eerlijk niet", bekent Pita ten Voorde, die bij het eerste vraagge sprek dat ze geeft gesteund wordt door een andere routinier uit haar team. Jo ke Swiers. „Misschien dat Ad's woor den toch teveel een druk op onze schou ders gelegd hebben. Toen we bovendien die gevarenzone steeds dichterbij za gen komen, verkrampten we helemaal. Ik heb ook wel eens gedacht dat wij als team te stil zijn. Er wordt niet geschol den of gekankerd, maar er is ook nooit uitbundige vreugde na een mooie red ding of een verrassende aanval. Dat vind ik bij andere teams toch veel meer en daardoor peppen die speelsters el kaar op" Beide dames zijn het erover eens. dat de jeugd. Ingrid van de Plasse. Angelique Adan en Josefïen Welleman, niet ge faald heeft. „Het is echter allemaal te vlug gegaan voor die drie. Angelique kwam nota bene uit het vierde en kon door haar werk (ze is verpleegster, red.) bovendien niet altijd trainen. Josefien kwam van de PZEM. dus ook uit het district en Ingrid had bij ons tweede in de promotieklas gespeeld. Daardoor vormden we geen eenheid. Die is nu pas aan het groeien" Mentaal sterk Marathon zal met een haast ongewij zigde selectie het nieuwe seizoen in gaan. Alleen Josefien Welleman is ge stopt. maar voor haar m de plaats kwam Trees te Grootenhuis de Vlis singse ploeg versterken. „Trees heeft met het Eibergse Boemerang in de der de divisie B gespeeld. Ze woont sinds kort in Westkapelle en wilde bij ons komen spelen. We houden dus een groep van acht speelsters". Als de weinig verrassende vraag komt naar wat Zeeland de komende competi tie van Marathon mag verwachten, be gint de kersverse leidsvrouwe te lachen. „Dat is me al meer gevraagd. Ik heb daar natuurlijk voor mezelf wel een beeld van, maar daarover laat ik niets los. Ik wil met tevoren al een druk op het team leggen. We werken er momen teel in elk geval wel aan mentaal ster ker dan vorige jaren aan de start te ver schijnen. Bovendien weet geen van bei den veel van de tegenstand die wacht. Op het Inktvistoemooi zag Pita alleen VerbuntVVC 2 aan het werk en Savok Ledüb en Ericsson ontbraken er echter Op dit punt toont ze zich echter een trouwe leerling van haar voorganger, want ze beschouwt die geringe voor kennis zeker niet als een handicap. „Ik kijk er nu fris tegenaan. Iedere tegen stander is er voor ons een, die ons zou künnen kloppen, dus we moeten er ie dere week flink tegenaan". niet de meest ideale oplossing, maar wel de enig haalbare". Vooral boven de Westerschelde hebben de Zeeuwse volleybal toppers de laatste paar jaar flink moeten inleveren. EWC werd zowel bij de dames als bij de heren laatste in de derde divisie en ook de jongste Marathon-geschiedenis doet aan een teloorgang denken. Zal die lijn zich voortzetten of mag er toch op een positieve ontwikkeling gerekend wor den? „Breedte hebben we op het ogenblik ge noeg. We starten dit jaar opnieuw met zeven damesteams, terwijl we ook nog een team met jongens-adspiranten heb ben. Bij die grote groep meisjes zitten momenteel enkele speelsters die over een paar jaar rijp voor het eerste zouden kunnen zijn Maar dan moeten ze wel de juiste mentaliteit blijken te hebben". Als gymlerares doet Pita ten Voorde zelf veel aan volleybal-promoting „De Wayenburg is toch een soort van streek school en nu zie je dat verschillende van mijn leerlingen uit Vlissingen zich bij ons aanmelden. De jeugd komt niet zo maar uit zichzelf naar een volleybalver eniging. dus je zult wat moeite moeten doen om ze aan je te binden. Ik denk dat Jo Everaert wat dat betreft het beste voorbeeld in Zeeland is", verzekert ze. VLISSINGEN - Evenals bij de dames lijken ook in de promo tieklas heren de kandidaten voor het kampioenschap al be kend. EVVC 2 en De Sterre bezitten verreweg de beste papie ren, al zou een outsider als Mytilus 1 nog wel eens een over- wacht partijtje kunnen meeblazen. De herentop maakt dit seizoen in elk geval kennis met één opmerkelijke nieuwko mer: het Kloosterzandse Athanatos. Tot aan het seizoen 80 81 speelde Athanatos een vrij onopvallende rol in de tweede klas B van het Zeeuwse district. In dat seizoen echter behaal den de heren uit Kloosterzande het kampioenschap van die klas met slechts twee verliespartijen. Het jaar daarop ging hel allemaal nog beter: ongeslagen werd de titel van de eer ste klas binnengehaald, zodat dltsei- zoen niet alleen via dames 1 promo- tieklasvolleybal naar Kloosterzande brengt, maar nu ook via de heren. Wat mag de Zeeuwse herentop van uit Kloosteraande verwachten0 Trainer Jaspert Heijnsdijk „Ik ver wacht wel dat we ons zullen kunnen handhaven, maar meer zal er voorlo pig niet inzitten" De grootste proble men verwacht hij van de snellere aanval in de promotieklas. „Dat ver langt inzicht en reactiesnelheid van onze blokkeerders en of die twee fac toren al direct aanwezig zullen zijn. is nog een open vraag. Verder zullen we veel aandacht aan de stop moeten besteden. Er wordt moeilijker geser veerd en dan moetje een goede pass in huis hebben, wil je je eigen aanval optimaal kunnen gebruiken". De se lectie waarover Heijnsdijk komend seizoen kan beschikken is weinig ver anderd vergeleken met vorig jaar. „Alleen Henk de Looff is gestopt, maar daarvoor hebben we Sjef Meul- dijk teruggekregen" Helemaal onbekend met het promo- tieklasniveau is men bij Athanatos overigens niet, want vorig jaar be reikten de toenmalige lijstaanvoer ders de kwartfinales van het Zeeuwse beker-toernooi door thuis verrassend subtopper Dynamo '70 uit te schake len (3-2). De weg naar de halve finale werd toen vrij resoluut versprerd door Mytlus 1dat in Kloosterzande met 1-3 won. „Ik verwacht dat onze techniek voldoende zal zyn en dat we via onze eigen opslag in staat zullen zijn de tegenstander onder druk te houden. Lukt dat. dan moet onze aanval het karwei afmaken" Slagen om de arm Aan het verdelen van de prijzen zal Athanatos dus waarschijnlijk niet meedoen, daarvoor lijken momen teel alleen EVVC 2, de regerend kam pioen en het uit de derde divisie ge degradeerde De Sterre in aanmer king te komen, al houdt men in Zuid- dorpe nog enkele slagen om de arm. „Het zal ervan af hangen hoe vaak Lon Statujev. die in Duitsland zijn dienstplicht vervult, beschikbaar is. Dat geldt ook voor Wulfried Roe land. die bij de marechaussee is. Ver der moeten we afwachten hoe snel Carlos Puylaert en Koen Bonte zich aanpassen aan het spel in de promo tieklas". zet trainer-speler Jan Schut op een rijtje. De grootste tegenstander van De Sterre. dat komend seizoen weer in de eigen gymzaal speelt, is volgens hem onderschatting. „Zodra we een paar keer achtereen gewonnen heb ben, wordt het gevaarlijk. Dan staan ze minder attent in het veld. Maar in principe moeten er kansen voor het kampiekampioenschap zijn". Twee spelers zullen er dit seizoen niet meer bij zijn Maarten van Doeselaar stop te en Eddy Bertram ging terug naar Morres Hulst. T Pn Vlissingen is men nog voorach tiger dan in Zuiddorpe als het om voorspellen gaat. „Joop Steketee, Rob Kats en ik trainen zelf vrijwel nooit. Wij zijn ingepast in de trainers- groep. Dat levert op onze leeftijd op den duur gegarandeerd moeilijkhe den op", meent Harry Mooibroek. „Bij ons staat het plezier nog steeds voorop. Winnen we. dan is dat leuk, maar zou de titel aan onze neus voor bij dreigen te gaan. dan niet ge treurd. Ook niet als het eerste weer zou degraderen. Voor mij is De Sterre de kandidaat. Alleen zullen die jon gens dan wel mentaal wat sterker moeten worden". VLISSINGEN - Voorzichtigheid. Dat was het devies waarmee volley- balcoaches zich de afgelopen jaren vlak voor een nieuwe competitie aan een voorbeschouwing waagden. Met die traditie is nu doorbroken; bij twee kandidaten voor het kam pioenschap in de Zeeuwse dames top, EWC en Mytilus 4, wordt strijd beloofd. „Wij gaan werken voor de eerste plaats", beloven de teams. EWC had het zich allemaal veel mooier voorgesteld vorig seizoen: be ginnen met een onverwachte over winning op het gerenommeerde Ter ra Nova is tenslotte met niks. Het werd een roemloze laatste plaats in de derde divisie F en daardoor zullen de Vlissingse dames weer hun op wachting maken in de Zeeuwse afde ling. Hoewel trainer Leen Schuller waarschijnlijk niet over de voltallige selectie van vorig jaar kan beschik ken. durft hij het toch aan vooraf al op de eerste plaats te mikken „Je hebt mij nog nooit horen zeggen: we zien wel hoe het loopt. We mqeten kwaliteit genoeg in huis hebben om gewoon voor die eerste plaats te spe len. Daarom is dat mijn uitgangs punt". Als belangrijkste hindernis op de weg omhoog beschouwt hij Myti lus I en Morres 2, „Ik ken de kracht van die teams weliswaar nog niet, maar met hen zullen we het toch wel uit moeten vechten. Even Kijken is eventueel een gevaarlijke outsider". Dezelfde namen vallen als Mytilu- strainer Klaas Sijp zijn licht laat Mytilustrainer Klaas Sijp: 'ook wij strijden mee om de titel'. schijnen over het nieuwe „EWC I, Morres 2 en wij, dat zijn de ploegen die volgens mij de prijzen gaan verdelen. Verder blijven tegen standers als Even Kijken, Athanatos en Voorwaarts gevaarlijk. Als die hun dag hebben, kunnen ze ook voor de gekste uitslagen zorgen". Ook vorig jaar durfde Sijp een ge waagde voorspelling aan, maar dankzij verschillende onvoorziene omstandigheden - langdurige bles sures bijvoorbeeld - was Mytilus sei zoen start ronduit zwak: begin de cember was er drie maal gewonnen en leden de Goese dames vier neder lagen. „We zijn nu echter een jaar rij per. Vorig seizoen speelden we soms erg sterk, maar soms deugde er werkelijk niets van. Nu hebben we in de voorbereiding veel toernooien buiten Zeeland gespeeld, waardoor die meiden met nieuwe tegenstan ders geconfronteerd werden. Die ble ken veel vaker dan de Zeeuwse ploe gen in staat onze aanval te pareren, waardoor wij veel attenter in de blok en aanvalsverdediging moesten zijn. Die ervaring zal ons op weg moeten helpen richting kampioenschap", be denkt Sijp. Enig haalbare Het zal echter niet direct een gemakke- lijk jaar worden. Zowel Joke Swiers als Pita ten Voorde verwacht een ster ke divisie, terwijl Marathon voor het eerst sinds jaren geen aparte coach heeft. Pita zal èn mee moeten spelen en aanvoorster moeten zijn èn coach. „Ik heb dan ook nadrukkelijk gesteld dat ik het een jaar wil proberen. Een coach die zelf meespeelt, stelt zich automa tisch al bloot aan meer kritiek. Ik kan namelijk zelf ook fouten in mijn spel maken. Maar als mijn medespeelsters kritiek hebben, mogen ze me die gerust geven. En verder zal ik mijn twee wis- selspcelsters, die ik overigens duide lijk als wissels en niet als reserves zie, gerichte observatie-opdrachten ge ven: turf het aantal foute opslagen eens, het aantal malen dat ons blok wordt gepasseerd, enzovoorts. Dit is VLISSINGEN - Waar vorig jaar een dalende lijn bij het aantal ingeschreven teams leek te zijn ingezet, daar blijkt dit jaar toch weer sprake van een duidelij ke groei in district 18. Tien nieuwe teams meldden zich de afgelopen weken bij districtssecretaris Louis Provoost voor een plaats in de competitie die morgen (zaterdagl begint. Slechts drie 'oude' teams keren niet terug. Bij de nieuwkomers bevinden zich dit jaar zelfs weer drie compleet nieuwe verenigingen: DOK uit Oostkapelle. Philippine en Zaamslag. samen goed voor drie zestallen. De grootste leverancier van de drie is Philippine, dat twee damesploegen inschreef voor de tweede klas B. ..Philippine speelt al een jaar of vijf recreatie-volleybal, maar door een overwachte toeloop van met name jeugdige speelsters, ontstond de behoefte het dit jaar maar eens in de 'grote' competitie te proberen", vertelt secretaresse Rietje Floors. Behalve in die 'grote' competitie zal Philippine de komende competitie vertegenwoordigd blijven in de recreatie-competitie van de regio Sas van Gent. Ook bij Zaamslag en DOK vormt het recreatieve volleybal de basis van het aanstaande avontuur. „Ik denk zelfs, dat we de komende jaren wel een vereniging die zich voornamelijk op dat vrije-tijdsvolleybal richt, zullen blijven", voorspelt DOK-secretaris Bos Onze senior-leden vinden het erg bezwaarlijk 's zaterdags te moeten spelen Als de 'grote' competitie door de week gespeeld werd. zouden wij ons al lang bij de Nevobo hebben aangesloten. Daarom mikken wij voorlopig bewust in hoofdzaak op de mini's. In feite kampt de sectie volleybal van sv Zaamslag met gelijksoortige problemen als die van DOK „Wij moeten zien te groeien tegen de druk van onze voetbal- en korfbalafdeling in Dat betekent, dat verschillende Zaamslagse sportmensen op dit moment met hun er.e been voetballer of korfballer zijn en met hun andere zijn ze volleyballer". Voorzitter Van der Peijl ls dan ook erg voorzichtig als hij de kansen op uitbreiding van de Zaamslagse volleybalsectie inschat „We hebben voor de nieuwe competitie één herenteam ingeschreven en meer dan alleen een tweede team zie ik voorlopig niet zitten" De andere nieuwkomers zijn de dames van BOK 3, Sgravo 2, Savok 3 en De Sterre 2 en de heren van EWC 4, Sgravo 2 en Savok 3. Naast Scheldesport (vorig jaar nog inde promotieklas-dames uitkomend) trokken Verdegem en IJVC hun reserve-damesteams terug. Daardoor kwam het totaal aan ingeschreven seniorenteams op 95 Savok-trainer Gerard Gillissen, 'de pass is sterk verbeterd' VLISSINGEN - De strijd in de ver schillende divisies van het landelijke volleybal zal voor zover het de Zeeuw se vertegenwoordigers daarin voorna melijk gekenmerkt worden door het streven naar consolidatie. Vooral Sa vok en de EVVC-heren zullen aller eerst moeten proberen zich op lande lijk niveau te handhaven. De dames van Morres Hulst staan voor de moei lijke opgave de knappe prestatie van vorig seizoen te evenaren, terwijl de heren uit Hulst intussen best graag zouden promoveren. „Voorzichtigheid troef in landelijke competities". Die kop leidde vorig jaar de beschouwingen over Zeelands lan delijk spelende volleybalteams in Ook dit jaar vallen de betrokken trainers niet op door bijzondere opmerkingen of het moest Savok-trainer Gerard Gillis sen zijn Evenals twee jaar geleden, toen zijn ploeg aan de vooravond van een landelijk avontuur stond, voorspelt hij „Ik ben ervan overtuigd dat wij ons handhaven Laten we het op een plaats in de middenmoot houdenGecon fronteerd met zijn eerdet nu gelogenstrafte uitspraicen - hij echter. „We zijn intussen een jaar rijper geworden Onze pass is stukken verbeterd en onze selectie is wat breder en vooral homogener" Gillissen ziet het als een voordeel dat zijn ploeg door accommodatieperikelen twree keer achtereen het eveneens gepromoveer de Ericsson treft. „Dat kunnen twee overwinningen zijn. Daardoor zou een flink stuk van de mentale druk verdwij nen". Wat de Savok-selectie in elk geval hoopt af te dwingen is erkenning. „Vooral binnen Zeeland Hier neemt men ons nog steeds niet serieus Ik hoop dat de eerste plaats b(j het Inkt vistoemooi daar al iets aan veranderd heeft. De rest zullen we via de nieuwe competitie moeten afdwingen EVVC Minder overtuigd klinken de woorden van Ad Schreurs. de trainer van de he ren van EVVC. Drie seizoenen geleden maakte Schreurs plaats voor Piet de Lange. Nu deze het Nevobo-volleybal de rug toekeerde is Scheurs terug op de oude stek. Intussen is er wel wat veran derd bij EWC. Van de oude garde is niemand meer over. terwijl van de ploeg die vorig jaar degradeerde Jaap Poortvliet en Rob Verhagc niet meer beschikbaar zijn. In hun plaats kw a men Gaby Mercera en Ricardo de Witt, twee zeevaartscholieren, de EWC-se- lectie versterken. Bovendien keerde Henk van Doesem teruc. Schreurs weet dan ook met wat hij van deze groep mag verwachten. „Het pro bleem in de derde divisie is de versterk te degradatie Er moéten drie teams verdwijnen en daarom moet je zorgen zo vlug mogelijk punten te scoren. Met een nieuw team is dat niet eenvoudig' Toch koestert Schreurs nog wel enig optimisme „De trainmgsinzet ls voor beeldig De jongens hebben aan het be gin van het seizoen op eigen initiatief strandtrainingen georganiseerd en tij dens de wedstrijd zijn ze gretig Het is alleen te hopen dat er vlug een teamver band zal groeien Individueel moeten we het kunnen redden, maar er zal een eenheid moeten ontstaan Rooskleuriger lijkt de situatie in Hulst. De selécties van beide Morres-teams is niet gewijzigd, integendeel, de herense lectie is weer op negen man gebracht doordat Jan Kees van Haelst weer vol op beschikbaar is en Eddy Bertram te rugkwam van De Sterre. Bovendien geeft het oefenprogramma van beide selecties eigenlijk alleen maar reden tot optimisme. Een gevaarlijk uitgangs punt? „Ach. vooral mijn dames zijn als ploeg gemakkelijk corrigeerbaar. Tij dens het Brevoktoemooi gingen ze even te nonchalant spelen, waar door we uiteindelijk pas dankzij de concur rentie in de finale kwamen. Maar die wonnen we vervolgens weer overtui gend". aldus Jo Everaert ..Ook de he ren hebben veel ervaring opgedaan tij dens hun oefencampagne. Ze hebben vrijwel voortdurend op toernooien mee gespeeld. die eigenlijk boven hun ni veau lagen, terwijl ze toch voor uitste kende resultaten zorgden. Ik heb voor het komende seizoen twee homogene selecties, ik wacht het verder allemaal wel af'. De 'nieuwe EVVC trainer Ad Schreurs: 'zo vlug mogelijk punten sco ren'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 17