Boete en voorwaardelijke straf voor mishandeling Streekvervoer Zuid-west-Nederland gaat betaling beter controleren Verzetsherdenkingskruisen voor Middelburgs echtpaar Handweverij Aardenburg levert eerste order af voor zoeken Missings ex-raadslid 'BELEID MILJOENENNOTA IS WANHOPIG SLECHT' VLISSINGER SLOEG EX-ECHTGENOTE verdachte Maand geëist tegen kreeg uitstel rechtsbijstand CONTROLEURS KUNNEN 'BEKEURING' SCHRIJVEN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1982 MIDDELBURG - De 36-jarige Vlissinger F. B. R. van H. is door de Middelburgse politierechter tot 250 gulden boete en een week gevangenisstraf voorwaardelijk veroordeeld, omdat hij de vrouw met wie hij in een echtscheidingsprocedure was verwikkeld mishandelde. De vrouw had juist een nieuwe woning betrokken, nadat de voorlopige voorzieningen waren getroffen door de rechtbank, waarbij onder meer de plicht tot samenwoning was opgeheven. Van H. zocht echter steeds opnieuw contact met haar en volgens zijn verklaring had één van zijn kinderen de deur voor hem opengedaan. Eenmaal binnen kwam het opnieuw tot een hevige scène tussen de ex-echtelieden, waarbij Van H. haar zodanig met zijn vuisten bewerkte dat bloedende verwondingen het gevolg waren. De aard van het letsel werd bevestigd door een doktersverklaring. Officier van justitie mr W. van Nierop had aanvankelijk het voornemen om als bijzondere voorwaarde aan de straf die hij zou eisen te verbinden dat Van H. een bepaald gebied rondom de woning van zijn ex-vrouw niet meer zou mogen betreden, omdat de politie ook later nog vaak was gealarmeerd voor proble men wanneer Van H. zich opnieuw bij haar woning ophield. Op diens medede ling dat de verhouding de laatste tijd was genormaliseerd en dat hij zelfs weer geregeld op uitnodiging van zijn ex- vrouw bij haar thuis kwam. zag mr Van Nierop ervan af dit element aan de eis toe te voegen. Hij maakte Van H. echter wel duidelijk dat het definitief afgelo pen moest zijn met de tonelen die de hele buurt in rep en roer brachten..Ru zie maken is toegestaan, mishandeling niet", aldus de officier, die daarop de straf eiste die de politierechter in zijn vonnis overnam Van H.'s advocaat mr M. L. Huisman wees erop dat er slechts lichte verwon dingen bij de vrouw geconstateerd wa ren, waarvan bovendien niet was ko men vast te staan dat zij het gevolg van de mishandeling waren. Ook vond hij het opjuist dat de verklaring van het slachtoffer als bewijs werd bevestigd. Van H. had zelf verklaard de vrouw slechts een duw gegeven te hebben, ter wijl hij degene was geweest die de klap pen had gehad. Mr Huisman vroeg daarom vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Politierechter mr J. H. Verste gen zag echter geen aanleiding om te twijfelen aan de toedracht zoals die door de officier was gepresenteerd MIDDELBURG - De uit Waalre afkom stige J. N. J. T. K. (41) had de ernst van de zaak waarvoor hij dinsdag voor de Middelburgse politierechter moest te rechtstaan zwaar onderschat. In okto ber van het vorig jaar was hij 's mor gens om vijf uur met een alcoholpro millage van 1,62 door de politie op de Vlissingse Veerhavenweg aangehou den. Hij kreeg tot de avond een rijver bod. „De agenten hebben mij gezegd dat ik geen rijontzegging zou krijgen omdat het nog maar de eerste keer was. Dat hebben ze 's avonds toen ik mijn rijbewijs kwam ophalen nog eens be vestigd",vertelde hij. Officier van justitie mr W. van Nierop wees erop dat het haast ondenkbaar was dat de agenten zich in deze zin zou den hebben uitgelaten en dat boven dien de uitslag van de bloedproef op dat moment nog niet bekend was. Hij maakte duidelijk dat bij een dergelijk promillage een ontzegging van de rijbe voegdheid gebruikelijk is. maar omdat K. zijn rijbewijs voor zijn werk niet kan missen, stelde hij voor de zaak aan te houden, zodat K. zich van de hulp van een raadsman kan voorzien als hij weer moet voorkomen. De Vlissingse M. J. de B. (21) had flink diep in het glas gekeken toen zij in okto ber vorig jaar op weg naar huis met haar moeders auto in een tuin in de Vlis singse wijk Paauwenburg belandde. Daarvoor had zij al twee auto's aange reden, maar zij vervolgde haar weg om dat er volgens haar zeggen rond één urn 's nachts nergens meer licht brandde. Zij zou het voornemen gehad hebben om de volgende dag de schade te gaan regelen. „Die goede bedoelingen zijn niet te controleren", aldus de officier, die toevallig diezelfde nacht meereed in de politieauto. Zo wist hij uit de eerste hand dat bepaald nog niet alle omwo nenden sliepen, want op het horen van de klap waren sommigen naar buiten gerend en hadden het nummer opgeno men. Twintig minuten later stond de politie al bij mejuffrouw De B. voor de deur. „Eigenlijk zou ik gezien de ernst van de feiten 2 weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging moeten vragen", zei mr Van Nierop. Hij hield echter reke ning met de jeugdige leeftijd en het blanco strafblad van mejuffrouw De B. en eiste 1000 gulden boete. 2 weken voorwaardelijk en 9 maanden rijontzeg ging. Politierechter mr J. H. erstegen vonniste conform. Ook de 29-jarige Vlissinger T. B. had bijna de veilige haven van zijn woning bereikt, toen zijn vreemde rijstijl de po litie opviel. Hij zat met 1,95 promille op de flets. Omdat men daarmee meer het eigen leven dan dat van anderen in ge vaar brengt, wordt dit veel minder zwaar gestraft dan autorijden onder in vloed. Eis: 350 gulden boete. Vonnis 300 gulden. OFFICIER: 'Behandelen oude zaken mag geen roulettespel worden' MIDDELBURG - „Wanneer de ene poli tierechter wel en de andere niet in zijn overwegingen betrekt of het strafbare feit lang geleden is gepleegd, wordt het een soort roulettespel voor welke poli tierechter men komt", zei officier van justitie mr W. van Nierop dinsdag tij dens de zitting van de politierechter in Middelburg. Hij verklaarde overigens het er niet mee eens te zijn dat bij het bepalen van de strafmaat daar reke ning mee wordt gehouden en zei zelf ten aanzien van zijn eisen geen onder scheid te maken tussen meer of mi nder ver in het verleden gepleegde feiten. „Dat zaken zo laat worden aange bracht, ligt aan het tekort aan rechters en is niet aan ons (het Openbaar Minis terie) te wijten", meende mr Van Nie rop. Aanleiding tot zijn opmerking was. dat politierechter mr J. H. Verstegen in de zaak tegen M. J. T. (28) uit Goes, die terecht stond voor een inbraak in Bath in maart van het vorig jaar, in zijn von nis aanzienlijk onder de eis van drie we ken gevangenisstraf ging. T., die bij de inbraak overigens slechts 20 gulden had buitgemaakt, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf, gelijk aan het aan tal dagen dat hij in voorarrest had door gebracht en daarnaast nog tot, twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf Voor vernielingen die hij in juli van dit Jaar In Goes aan een auto toebracht, kreeg T., conform de eis. 500 gulden boete. Ook moet hij, wederom overeen komstig de eis, de schade van 1472,* vergoeden. DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft een maand gevangenisstraf geéist tegen de 34-jarige C. A. M. M. v.d. E. uit Vissingen. De politierechter in Middelburg had de Vlissinger in eerste instantie veroordeeld tot vijftienhonderd gulden boete en een maand gevangenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Van den E. had, toen hij bij een echtscheiding in financiële moeilijkheden kwam, twee kredietovereenkomsten vals onderte kend. In 1980 kwam hij naar aanleiding van deze zaak in conflict met D'66, voor welke partij hij in de gemeenteraad van Vlissingen zat. Sindsdien had hij, tot 7 september j.l., op persoonlijke titel nog zitting in de raad, waar hij echter niet meer verscheen. De officier van justitie, die een maand gevangenis had geéist, kwam van het vonnis van de politierechter in hoger beroep. Het feit dat verdachte overeenkomsten, die op naam van zijn vrouw stonden, vals ondertekende, terwijl hij zelf in de kredietbe middeling werkzaam was, woog voor de procureur zwaar. De verdediger, mr. L. Huisman, voerde aan dat zijn cliént door de belasting was aangeslagen voor de inkomsten van zijn vrouw en daarom uit haar reserves had geput om de zaak te betalen. Mr Huisman stelde dat verdachte al ernstig genoeg gedupeerd werd door "de omstandigheden in zijn maatschappelijk functioneren Hij vroeg het hof reke ning te houden met Van E s situatie en te volstaan met het Middelburgse vonnis, dus geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf op te leggen. Arrest op maandag 11 oktober Ontmoetingsdag Gereformeerde Vrouwenbond MIDDELBURG - De Gereformeerde Vrouwenbond in Zeeland houdt don derdag 30 september de vijfendertig ste provinciale ontmoetingsdag. Deze begint om 10.30 uur in het kerkcen trum De Hoeksteen aan de Roozen- burglaan in Middelburg. In de ochtendbijeenkomst spreekt me vrouw ds L. H. Stel uit Kapelle-Bieze- linge over het thema 'Omgaan met onze vooroordelen'. Verder worden er huis houdelijk zaken besproken en vinden er wisselingen in het bestuur plaats. De omstreeks 13 uur beginnende mid dagbijeenkomst begint met bespreking van de inleiding. Dit gebeurt met be hulp van een forum waarin naast de in- leidster ook de dames F. Verstraten en G. van Westrienen zitting hebben. Er vinden ook twee optredens plaats van de volksdansgroep De Cirkel van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen. Muzikale medewerking verlenen Rien Balkenende uit Kamperland en Marij ke Baan-Helge uit Middelburg. MIDDELBURG - Mevrouw A. Ruim- schotel- van der Bijl (58) en de heer A. Ruimschotel (60) uit Middelburg ont vangen vandaag in Den Haag uit han den van prins Bernhard het verzets- herdenkinskruis. „Wij zijn geen mensen voor overvallen en zo" aldus dinsdag mevrouw Ruim schotel. Zij en haar man hielden zich tijdens de tweede wereldoorlog met an dere takken van het verzet bezig; de heer Ruimschotel was in Deventer sec torleider Achterhoek voor de Inlichten- groep Albrecht. Zijn vrouw was koerier ster in hetzelfde rayon dat zich via de IJsselstreek tot in de Achterhoek voort zette. Het sinds drie jaar in Middelburg wo nende echtpaar heeft tot het einde van de oorlog verzetswerk gedaan. Omdat hen gevraagd werd het werk voort te zetten nadat successsievelijk de Ach terhoek en de streken tot aan Deventer waren bevrijd bleven ze voor de geal lieerden uit achter de Duitse verdedi gingslinies het werk doen. Wat als bij komstigheid met zich meebracht dat sommige landgenoten dachten met sympathisanten van de bezetter van doen te hebben. De werkelijkheid was dus anders. De heer Ruimschotel ging in 1942. na zijn eindexamen hbs, studeren aan de Kolo niale Landbouwschool in Deventer. Hij kwam uit het westen des lands maar koos voor die opleiding in Overijseel om aan verplichtingen tegenover de bezet ter te ontkomen.Ik behoorde er tot de Hel echtpaar Ruimschotel in huk Ittm figuren met de meeste spijbeluren" al dus de heer Ruimschotel. Per fiets volgde hij wat de bezetters deden. Dat leidde bijvoorbeeld tot dc ontdekking van lanceerplaatsen voor V-2's. Verschillende zijn er op zijn aan wijzing door de Britse luchtmacht weggevaagd. Spionnen als dc heer Ruimschotel schreven nooit wat op omdat dat te gevaarlijk was. Geheu gen was belangrijk. De gegevens wer den per koerierster, per radio (alleen de dringendste zaken vanwege het ge vaar voor peiling) en in de slotfase van de oorlog ook per postduif doorgege ven. September 1944 meldde de van daag te onderscheiden Middelburger dat de bezetter troepen samentrok rond Arnhem. Zoals bekend werd de situatie daar bij de beruchte slag om die stad door de geallieerden helaas toch verkeerd beoordeeld Mevrouw Ruimschotel deed dienst als koerierster. Voor deze gevaarlijke .tak van het verzetswerk werden bij voor keur vrouwen gebruikt. Zij konden ge makkelijk iets verbergen en rolden meestal met meer succes door contro les. „Steeds ben ik erdoor gerold maar de zaak ligt nu heel ver achter ons" al dus mevrouw Ruimschotel. Zo komt het ook dat de naam die ze als koerier ster droeg haar ontschoten is. Sinds 1978 woont de kunstenares (maaktser van touw-staalplastieken) met haar man (ambtenaar voor minderhedenbe leid) in de Zeeuwse hoofdstad. Door om standigheden konden ze maart dit jaar de kruisen niet in ontvangst nemen bij de massale plechtigheid met prins Bernhard in de statenzaal in Middel burg en daarom nemen ze de eretekens vandaag met enkele tientallen anderen in sociëteit De Witte in Den Haag in ontvangst. JOOST BLOM: 'COMMERCIEEL HAALBAAR' AARDENBURG - De eerste grote opdracht zit er op. De handgeweven sjaals, dassen en hoofddoeken - mo hair bouclé in schitterende kleuren - liggen netjes op stapeltjes, hoog op getast op tafels en planken in het weverijtje van Joost Blom in Aar denburg. De driehonderd 'items', zo als hij ze zelf noemt, liggen begin november in de Bijenkorf-filialen te koop. Een aardig succes voor het tweemansbedrijfje, dat in augustus van het vorig jaar na nogal wat te genwind begon te draaien. „Met deze order is bewezen dat het commercieel haalbaar is", stelt Joost met nadruk vast. „En passant", maakt hij in een gesprekje duidelijk, dat handweverij niets van doen heeft met gezellig maar wat aanprutsen. Zijn stiel hoort niet bepaald thuis in de wat kabouter-achtige sfeer van pluizige macramé-hobbies en vrien delijke, maar wat vage batik-adep ten. Handweverij is een ambacht. En er moet hard gewerkt worden. „Dit is geen hobby", zegt Joost. „Je zou wel een masochist moeten zijn om dit al leen voor je lol te doen. Het is een echt vak". Geïnteresseerden die dat nog niet weten, komen er snel achter in het zeer oude, sobere ambtswoninkje van de dorpsveldwachter, aan een smal weggetje achter het stadhuis, waar het asfalt overgaat in nauwe lijks begaanbare steenslag- Geen gas, geen water. Maar wel electrtci- teit, en dus is er koffie en speelt een klein pickupje nieuwe Britse muziek. In de voorkamer staat het weefge touw. een eigen ontwerp van Joost. „Zelfleren weven is moeilijk. En het is zwaar, fysiek. Je staat, je loopt, je bukt. kruipt. Gewone werkdagen. Acht, negen uur per dag. Vijf, zes of zeven dagen in de week, als het druk is". Joost Blom en zijn Engelse vrouw-compagnon Pam delen het werk. Joost weeft. Pam maakt sjaals, de hoofd doeken, de jasjes, naar eigen ontwerp. Blom wist waar hij vorig jaar aan be gon. Op de Rietveldacademie leerde hij textiel-ontwerpen. Als ontwerper bij de fabriek 'De Knipscheer' leerde hij ook handweven. Een uitstervend vak. dat volgens Joost veel levens kansen biedt „Dit bedrijfje is geba seerd op het idee van semi-mdustrié- le produktie. We zijn concurrerend met wolfabrieken. Goedkoper" Het zelfgetimmerde weefgetouw kost ongeveer zeshonderd gulden. „Uit nood geboren", zegt Joost. „Ik had gewoon niet genoeg geld om hout te kopen voor een conventioneel weef getouw". Het is gebaseerd op het wielmakersprincipe, in plaats van op het meubelmakersprincipe. Ingewik keld voor buitenstaanders, maar ver bluffend eenvoudig als eindresul taat: er komt geen lijm aan te pas en veel minder hout. „Ach, gewoon de kortste weg van A naar B", zegt hij. De machine is aantrekkelijk voor de Derde Wereld, juist omdat er geen lijm aan te pas komt. Maar dat hoor de de ontwerper pas later. „Volgend jaar gaan we het weefgetouw op de markt brengen", zegt hij. „Het is meer dan de helft goedkoper dan het eenvoudigste, conventionele ge touw". Concurrentie met de fabrieken, dat kan. Door het goedkope weefge- [ec oo touw, weinig dure spullen, en eei 'normaal' salaris. „Wij hebben al i/\] leen maar voor onszelf te zorgen Wat bedrijfskosten betreft is dit ni« OES te vergelijken met een fabriek. Daa «tai kost een machine al twee ton, en daj (jw staat er nog niemand bij. En ons looi sela: is ook niet hoog. Ik ben net zo duui als een loodgieter". Het begin viel niet mee: kleine hotm( veelheden goed materiaal lospeute Pr' ren bij de leveranciers om 'stalen' tl maken. Met die collectie gingen Pan en Joost 'de boer op', met het rel^r sjaals, dassen en hoofddoeken achte de bestelwagen- De Bijenkorf zaj ou, er wel wat in. In maart kwam de eet ste opdracht. „We hebben toen we ^r een klein feestje gevierd", zegt Joosl m Plannen Het woninkje aan de Vleeshouwers olei straat gaat vanaf komende zaterdaj naa weer open voor 'het publiek', tol It va eind december. Joost en Pam verko naa pen er geweven materialen, en kle- and ding op bestelling. Maar de plannei - reiken nog verder. „Ik ga een n weefgetouw bouwen voorzijde. Niel 5 de bekende dunne, gladde draadjes, maar als wol geweven". En bovendien wil hij in de toekoms! een leerling in dienst nemen. „Maat dat kan pas als ik een goed salaris kan betalen. Dat mag ook wel, want het is hard werken". Geen artistieke pretenties. Joost „Het 'medium' weven is groter dat mijn persoon. Ik zie mezelf als eet verlengstuk van m'n weefgetouw. Et is een markt voor dit werk. En di vraag is groter dan wij aankunnen". evel ;rki Van der Doef in Goes: GOES - „Het kabinetsbeleid zoals voorgesteld in de mil joenennota is wanhopig slecht. De nota moet weg want er valt niet mee te werken". Het Zeeuwse PvdA-kamerlid Jaap van der Doef zei dit dinsdagavond in Goes tij dens de traditionele 'vierde dinsdag in september-bijeenkomst' van de plaat selijke partij-afdeling. Hij meende dat in de miljoenennota 'niets maar dan ook niets' wijst op een aanpak van de werkloosheid, arbeids tijdsverkorting of arbeidsverdeling. „Het is dan ook logisch dat formateur Van Kemenade zijn taak toespitst op de mogelijkheid van een beleid dat uit zicht biedt om weer uit het dal te komen en dat de mensen weer hoop geeft", al dus Van der Doef. Hij schetste vanuit de miljoenennota een 'onaanvaardbaar beeld': de laagste inkomens gaan er het meest en de hoogste het minst op achteruit. Een volgens het kamerlid zeer onbillijke verdeling, waarop inmid dels algemeen 'vernietigend commen taar' werd geleverd. Bij de formatievoorstellen van Van Ke menade tekende Van der Doef aan dat deze een sociaal-economisch beleid beogen dat zich wenst te verzekeren van de actieve medewerking van de mensen. En hij vond het in dit verband ZIERIKZEE - Bij het Streekvervoer Zuidwest Nederland (ZWN) is sedert kort de controle op het reizigersver- vocr aanzienlijk verbeterd. Sinds 10 september hebben een zestal contro leurs de status van 'onbezoldigd op sporingsambtenaar' verkregen. Zij zijn als zodanig door de rechter beë digd. Naast hun reeds bestaande be voegdheid de reizigers naar een geldig plaatsbewijs te vragen, hebben de con troleurs nu een nieuwe bevoegdheid gekregen: Zij mogen - als de reiziger niet in het bezit is van een geldig plaatsbewijs - deze direct een boete op leggen, een zogenaamde 'verhoogde ritprijs'. Het komt er op neer dan de in gebreke gebleven reiziger naast het ge wone verschuldigde tarief dan nog eens 25,- extra moet betalen; een be drag, dat door de controleur onmiddel lijk kan worden geind. Is de reiziger niet bereid of niet in staat deze boete direct te betalen, dan maakt de controleur hiervan een voorlopig proces-verbaal op. Het hoofdkantoor van ZWN in Zierikzee nodigt daarna eerst de reiziger via een accept-giro kaart en later nog eens via een herinne ring uit de 'verhoogde ritprijs' alsnog te voldoen. Doet de reiziger dit niet, dan wordt het voorlopige proces-verbaal of ficieel. Het wordt dan doorgezonden naar Justitie' in Middelburg, De reizi ger krijgt daarna een dagvaarding om voor de kantonrechter te verschijnen. Die rechter kan voor 'zwart rijden' boe tes opleggen tot 300,-. zodat het ritje dan wel erg duur wordt. Voorheen kon de controleur eigenlijk niet veel meer doen dan de 'zwartreizi- ger" alsnog tot betalen manen. Wilde hij i mucöt er politie aan te pas komen, en werd het een ingewik kelde procedure. Nu kunnen de contro leurs dus zelf 'zwart rijders' onmiddel lijk beboeten. „Wij hopen dat het pre ventief gaat werken. We zijn nog maar even bezig met het nieuwe systeem, maar elke dag komen zeker wel zes mel dingen van 'zwartrijders' binnen van onze controleurs", zegt hoofd vervoers dienst ZWN, de heer G. C. Schellinger. Hij voegt er onmiddellijk aan toe dat wel 99 procent van deze zwartrijderij plaatsvindt in het noordelijk deel van het gebied, dat ZWN bedient, dus niet of nauwelijks in Zeeland. „In dat noordelijke gebied rijden nogal veel bussen met automatische stempel- ontwaarders, waarin men zijn kaartje moet steken om de rit af te laten stem pelen. Daar wordt wel de hand mee ge licht. In Zeeland rijden geen bussen met deze apparaten. Daar moet men met zijn kaartje langs de chauffeur", al dus de heer Schellinger. Mobiele controle De controleurs voeren thans 'mobiele controles' uit. Vrijwel dagelijks zijn er uit twee man bestaande controle-groe pen onderweg in personenauto's. Oe fent een controleur controle uit in een bus, dan rijdt zijn collega in de perso nenwagen achter de bus aan. Zodra de controle beëindigd is, stapt de contro leur weer in de personenwagen, en wordt 'binnendoor' naar een volgende busroute gereden: „Een erg snel en fle xibel systeem", vindt de heer Schellin ger. De personenauto's van de controle teams zijn op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen via de mobilo foon met het hoofdkantoor en met de buschauffeurs verbonden. Maar men hoopt binnenkort alle bussen en alle controle-auto's te kunnen aansluiten op het gesloten circuit van het Esofoon- net. De controleurs die niet per mobilo foon bereikbaar zijn kunnen overigens door middel van het semafoonsysteem worden 'opgepiept', op welk piepsig naal zij zo snel mogelijk contact met de bedrijfsleiding zoeken. De 'mobiele brigade' van controleurs maakt niet alleen de controle flexibe ler en sneller, zij kunnen nu ook sneller ter plaatse zijn in geval van calamitei ten en moeilijkheden met de dienstre geling. Het streekvervoer Zuid-West Nederland bedient Zuid-Holland in de streek rond Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Dordrecht, de Zuidhol landse eilanden, de provincie Zeeland en een klein deel van België. een 'dure plicht van de politiek' rt ning te houden met de plannen var vakbeweging. „Maar de miljoenen™ koerst duidelijk in de richting van Engelse mevrouw Thatcher: dat zeggen volstrekte negatie van de v beweging", betoogde Van der Doef.i vreesde voor een mogelijk 'geweld! verharding tussen overheid en bond'. Overigens verheelde het PvdA-kam lid niet dat Van Kemenade een politi compromis nastreefde. „Er zitten ook zeker elementen in waar partij noten moeite mee zullen hebben. Mi zijn uitgangspunten zijn ontzette goed en wijs voor het ontwikkelen een beleid waar de mensen weer hc aan kunnen ontlenen. En dat is tenm ste moedgevend". Van der Doef zei verder dat Van Ket nade heeft, gekozen voor een 'zeer ac ve vredespolitiek', met erkenning het 'zeer grote belang van de onderh delingen in Genève. maar niet met opvatting dat tot plaatsing van mei kernwapens besloten zal worden'. Zeeuwse PvdA-voorman m de twee kamer twijfelde er intussen niet aam wanneer het CDA op het terrein var vredespolitiek 'Lubbers volgt', dati beurt omdat men 'niet anders wil'. Van der Doef sloot bij een en ander tussen niet uit dat er al gesmeed wo aan een coalitie van CDA en WD. moeten ons tenslotte niet rijker re) nen dan we zijn", argumenteerde Waarbij hij nog aantekende dat CDA het toch nog moeilijk zal krijs met de stukken van de PvdA-infoni teur. .Als het CDA wil kan het een ka net vormen met de PvdA. Laten we pen dat de krachten binnen het Cl die dit willen voorkomen niet de diei gaan uitmaken", aldus Van der Doe Bridge T erneuzen TERNEUZEN - Bridgeclub 'Emergo' Terneuzen hield maandag een w strijd in het kader van de competit De uitslag groep A: 1 Hofrhan-Burn echtpaar Visser; 3 Bruins-Romson; echtpaar Nijsten en Kramer-Verdij! echtpaar Speelman. Groep B: 1 Vrei denhil-Ysebaert; 2 Van der Peijl-Mi lenberg; 3 Biesbroeck-Ysebaert; Kock-Pol; 5 Timmerman-Olieslagö Muller-Verheem. Ml k<

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 6