Kunstgrasveld Middelburg binnen twee weken gereed Middelburgse hockeydam verrassend van start: 2-3 JAN VAN EWIJK (53): EEN VOORBURGER BIJ NOORMANNEN Morgen wordt er beslist of de PvdA de kans krijgt de komende vier jaar om te regeren. De PvdA heeft gekozen. Kies morgen PvdA - lijst 2 Zeeuwse atletiekjeugd won goud In Amsterdam PZC/sport VELD BIJ KRUITMOLEN-COMPLEX GESCHIKT VOOR VOETBAL EN TENNIS John Vermeule snel op 3000 m Dertiende seizoenzege Carlo Steel DINSDAG 7 SEPTEMBER 1982 ADVERTENTIEl meerdere erkennen in de ma. Belg Marin Geurs. Ook Udi zenlijk bestanddeel van het nieuwe veld aan het Kruitmolen-complex. Zo dra het zand wordt ingeborsteld rich ten de liggende vezels zich op. Boven dien zorgt het zand voor een uitsteken de waterafvoer waardoor het veld ook direct na een fikse regenbui bespeeld kan worden. Daarnaast biedt het veld MIDDELBURG - Als eerste Zeeuwse gemeente krijgt Middelburg een kunstgras-sportveld. Onder het toeziend oog van wethouder H. Gillissen van sportzaken en vertegenwoordigers van de Heidemij, Intercodam (de importeur) en de gemeente Middelburg werd gisteren een begin ge maakt met de laatste fase van de aanleg, het aanbrengen van het kunstgras tapijt. „We hopen het veld binnen veertien dagen pico bello af te leveren", verklaarde directeur P. Wilson van de regio Zuidwest van de Heidemij. Op het veld, aan het Kruitmolen-com plex, zullen vijf tennisbanen worden uitgezet. Voorts kunnen ook voetbal clubs gebruik maken van het kunst gras. maar dan louter voor trainingen. De kosten van het nieuwe sportveld be dragen omstreeks 650.000 gulden. ..We zijn in eerste instantie van de prijs ge schrokken. Nadat het krediet was ver kregen waren we nog niet erg enthou siast. Er waren nog wat twijfels, maar na het bezoek aan het kunstgrasveld in Hattem waren die twijfels voorbij. De terreinbeheerder daar was bijzonder enthousiast", liet wethouder Gillissen weten. Het zogenaamde 'Omnicourt' is goed koper dan de 'oude' kunstgrasvelden en voldoet ook speltechnisch beter aan de eisen. „Kunstgras is in de regel erg stroef en betekent vaak aan aanslag op de ledematen. Bij het veld dat hier in Middelburg komt te liggen is dat niet het geval", stelde de heer Wilson vast. „Door het gewicht van het zand dat op de nieuwe laag wordt gestort, blijft het kunstgras niet alleen goed liggen, het is ook minder stroef dan andere kunst grasvelden. Kortom, het is uniek voor sportbeoefening' Het zogenaamde k wartszand is een we- Succes Zeeuwse tafeltennisjeugd HILVERSUM - Het Quick-teamtoer- nooi tafeltennis dat elk jaar begin sep tember in het Schildpadhnis in Hilver sum wordt gehouden is steeds een goe de graadmeter van de krachtsverhou dingen bij de jeugdtopspelers. De afde ling Zeeland had twee teams inge schreven waarvan het A-team bestond uit de sterke jeugdspelers Pascal Neve (SAR), en de Wilno-ers Michiel Heeren en Marc van der Laan. Onder leiding van coach Ben Roeland slaagden zij erin de eerste wedstrijddag te overleven door in de uit 4 teams be staande poule eerst 't Gooi A met 5-4 te kloppen, vervolgens over een zwak Kennemerland C heen te lopen met 9-0 en tenslotte in de allesbeslissende wed strijd tegen Amsterdam A via een 5-4 winst op de eerste plaats beslag te leg gen. Inmiddels had het B-team be staande uit Zeelands toekomst Peter Roeland (Effect). Paul Minnaar (MZ) en Oscar Eggermont (SAR) de eerste toer- nooidag niet weten te overleven, want tegen de latere toemooiwinnaar Oost Gelderland A kon alleen Peter Roeland eenmaal scoren, terwijl Minnaar en Eg germont in de volgende wedstrijd tegen Den Haag B voor de twee enige tegen- punten zorgden. Zeeland B besloot met een 6-3 zege op Kennemerland A met daarbij een ongeslagen Oscar Egger mont Op de tweede dag begon Zeeland A, bij gestaan door coach Peter Boon met een fraaie 5-2 zege in de kwartfinale op Den Haag B. In de halve finale zag het er aanvankelijk naar uit dat de eindstrijd haalbaar was want tegen Utrecht A werd vooral dank zij een bijzonder sterk spelende Pascal Neve een 3-1 voor sprong opgebouwd. De geroutineerde Utrechters bogen de achterstand ten slotte om in een 3-5 zege- Met 5-4 won Oost-Gelderland de finale van Utrecht A terwijl. In het eindklasse ment werd Zeeland uiteindelijk vierde. nog het voordeel dat de onderhouds kosten erg gering zijn. Over de duurzaamheid van het kunst- stofveld (polypropyleenvezel) bestaat nog enige onduidelijkheid. De oudste velden, onder meer in de VS. Canada en Australië, zijn momenteel acht jaar oud en leveren nog geen problemen op. Ge schat wordt dat het veld zo'n 12 a 15jaar meegaat AMSTERDAM - Tijdens de zogenaamde C-spelen (atletiek) in Amsterdam, voor de C-jeugd gelijkstaand aan Nederlandse kampioenschappen heeft André Verwerve van AV56 tweemaal goud gewonnen. Ook Muriel Grond man van RKHAV legde beslag op een gouden plak en voor Brenda van Essen van Dynamo'70 was er goud en zilver weggelegd. Met de bronzen medailles van Rien Huig (AV'56) en Richard van de Gaast (Marathon) werden de Zeeuwse atleten op deze, ook nu weer overstelpend drukke C-wedstrijden, rijkelijk bedeeld. Andre Verwey dankte zijn eerste plaats op de 100 meter aan een uiterst snelle 11.06 (handgeklokt 11.1) en op de 300 meter horden kon niemand zijn 40.6 verbeteren. Ook Brenda van Essen was absoluut de sterkste op de 300 meter horden in 46.01 en ze eindigde als tweede op de 80 meter horden in 12.25, daarmee maar nipt de eerste plaats missend. Muriel Grondman spreidde haar talenten op de 600 meter ten toon met een tijd van 1 40.4, goed voor goud dus, en Rien Huige behaalde de derde plaats op de 1500 meter in een zeer goede 4.15.22 minuten. Zeer opmerkelijk was de prestatie van Richard van de Gaast die de. zeker voor Zeeuwse begrippen, astronomische hoogte van 1.90 overbrugde. Voor de 2e jaars C-junior, die vorig jaar de Zeeuwse bestenlijst aanvoerde met 1.75. betekent dit binnen één seizoen een enorme vooruitgang. Eerste op dit onderdeel werd Jan van Doom van DES, die voor zijn voortreffelijke 1.95 de prestatieprijs ontving. Een goede 6e plaats was er voor Saskia de Böck van Dynamo met 1.50 hoog en voor Ilse Murre van Scheldesport met 26.12 meter discus. voor groot en klein, naar ieders maat T—I sr.,- Wethouder Gillissen rolt de eerste mat voor het kunstgras-sportveld in Middelburg uit. GREEN S0X WINT MIDDELBURG - De Middelburgse honkbalvereniging Green Sox heeft de competitie afgesloten met een 11-4 overwinning op Neptunus 4. Deze over winning kwam vooral in de Ze innings tot stand door goed slagwerk (6-0). In totaal gaven de Middelburgers 22 honkslagen, waarvan er 5 voor reke ning kwamen van catcher Pinky Vic tor. Green Sox 2 speelde een beslissings wedstrijd om het kampioenschap in de 4e klasse b van Rayon Zuid West Neder land. Dit team verloor met 12-2 van The Hawks 3 uit Dordrecht. MIDDELBURG - Reeds op de eerste speeldag van het nieuwe hockeysei- zoen vroegen twee Zeeuwse teams ex tra aandacht: te weten Vlissingen Vlis- singen-heren en Middelburg-dames. Daar was eerst de monsteroverwin ning van Vlissingen-heren op eigen veld op De IJssel. De thuisclub kreeg en nam alle gelegenheid om in zijn spel te komen. Dat resulteerde in een rust stand van 5-0 en een eindstand van 11- 0, waarmee aangetoond werd dat het de thuisclub ernst is het verloren ter rein zo spoedig mogelijk te heroveren. In dezelfde 4e klas D deden de overige Zeeuwse teams ook prima werk. HSD versloeg het hards pelende Zevenber gen in Zierikzee met 3-0. Goalgetters waren Sven Bakx Eric van der Doe en Uneco de Meester. Goes had zeer veel moeite met het bezoekende Spijkenisse en slechts door het prima benutten van een strafbal door Frits van den Berg Jan van Ewijk: „Die gezelligheid trekt (Door Koen Mijnheer) VOORBURG - Nee, Jan van Ewijk oogt op het eerste gezicht niet als een afge trainde sportman. Zwaar gebouwd. Eerder iemand die zich de geneugten des levens laat welgevallen. Maar daar hebben al meer mensen zich op verke ken, zo blijkt later. „Ik ben al vaker voor dikke Duitser uitgemaakt", lacht Van Ewijk, „maar zodra ze me zagen voetballen hoorde je niets meer". En voetballen is, evenals Zeeland, z'n lust en z'n leven. Woonachtig in Voorburg speelt Jan van Ewijk al weer de nodige jaren bij Noormannen in Westkapelle. „Het is wel eens gebeurd dat ik naar Westkapelle reed en het veld was afge keurd". Maar van autorijden heeft Van Ewijk nooit een probleem gemaakt. „Een dag je uit", noemt hij dat. „Ik rij op diesel. Een ritje heen en weer kost me nog geen vijfentwintig gulden". Bovendien brengt de familie Van Ewijk, zodra de camping in Westkapelle weer open gaat, praktisch ieder weekeinde door in Zeeland. Toch valt het kampeer-sei- zoen grotendeels in de periode dat er niet gevoetbald wordt. Dan stapt de 52- jarige Van Ewijk vaak 's morgens om acht uur al in de auto om in Zeeland te gaan voetballen met zijn elftal: Noor mannen 4. „Die gezelligheid trekt me. Ik heb het daar geweldig naar m'n zin". Jan van Ewijk, beheerder van sport terreinen in Voorburg, heeft zich ei genlijk nooit serieus afgevraagd waar om hij bij Noormannen speelt. „Maar als ik het er niet voor over zou hebben dan zou ik het gewoon niet doen. Ja, we kwamen een jaar of acht geleden voor het eerst in Westkapelle. Een jaar of vijf geleden werd ik lid van Noorman nen. Ik wilde eigenlijk in het vetera- nenelftal. maar dat hadden ze niet. „Zet me dan maar in een laag team", zei ik. Want voetballen wilde ik toch. Je moet een uitlaatklep hebben". Over de kwaliteit van de velden in Zee land is de Voorburger, als 'kenner', best te spreken. „De wedstrijden worden ook veel minder snel afgelast. Wij zijn vaak al klaar met de competitie is er hier in Voorburg nog gespeeld moet worden. Alleen als het heel slecht weer is dan bel ik eerst op voordat ik naar Westkapelle rijd. Ik rij ontzettend veel, maar dat ik niet erg als je een beetje goede wagen hebt. Ik vind het fijn als ik een stukje kan rijden". Levensgenieter Jan van Ewijk is een levensgenieter. De glimlach op zijn gezicht is karakteris tiek en zijn verhaal wordt ook voortdu rend onderbroken door een schater lach. „Ik kan ook gauw met iemand op schieten", zegt hij. Met de Zeeuwse mentaliteit, die toch als stug bekend staat, heeft hij totaal geen moeite. Hij werd gelijk geaccepteerd. „De mentali teit is in de stad ook veel anders dan in een dorp. De mensen in Westkapelle zijn gewend alles zelf te doen. Ze laten geen anderen voor zich werken. Hier in Voorburg zal je ook nooit zien dat een speler van het eerste elftal de corner- vlaggen van het veld haalt". „Het leven in Westkapelle is voor mijn doen heel anders dan hier. Ook bij de voetbal. Nooit gemopper, je kan altijd met plezier voetballen. Sommigen vin den het een prestatie dat ik op deze leeftijd nog speel. Ik vraag me dan al tijd af: Waarom? Ik voetbal nou een maal graag en het is hardstikke gezel lig". bleven de punten in Zeeland. HCGO verraste vriend en vijand door in Mid- delhamis met 6-0 van Zundert te win nen. In de 3e klas D (heren) speelde een sterk verjongd Middelburg op Voorborch te gen Prinsenbeek. Tot de rust ging het spel gelijk op. Beide teams kregen di verse kansen die onbenut bleven. Na de thee bleken de gasten conditioneel sterker en speelden ook feller. Dit re sulteerde in twee treffers. Toch de jeugd bij Middelburg het dit seizoen wel waarmaken. Het was een geani meerde wedstrijd die uitstekend werd geleid. Rapide kwam met lege handen uit Etten-Leur terug. De gastheren wa ren gedurend de gehele wedstrijd iets sterker en bepaalden de ruststand op 1-0. In de tweede helft werd het 2-0 uit een strafcorner en in de 23e minuut was de eindstand gerealiseerd (3-0). Bij de dames in 3e klas A startte een versterkt Middelburg meer dan goed. In het vorige seizoen behaalden Ollo Kootstra c.s. maar één punt uit 14 wed strijden, maar nu werd reeds de eerste match in volle winst omgezet. In Maas sluis speelden de gasten een goede par tij tegen het lang niet zwakke Ever green. Na 5 minuten opende Annejet Sandijck de score en deze stand bleef gehandhaafd tot de rust. In de tweede helft vergrootte Rinske van Leen de voorsprong. Dit werd de thuisclub te veel en door tweemaal te scoren bracht Frouke Snoeck de partijen op gelijke voet. Uiteindelijk werd het betere spel van Middelburg beloond met een derde doelpunt, gemaakt door Annejet San dijck uit een strafcorner: 2-3. In 2e klas A (dames) was Vlissingen in de uitwedstrijd tegen Prinsenbeek in de eerste helft duidelijk sterker, maar wist de kansen, die er zeker kwamen, niet te benutten. Toen in de tweede helft Jacqueline van Hulsbergen ROOSENDAAL - Enkele Zeeuwse atle ten namen deel aan de wedstrijden om de Red Bandtrofee in Roosendaal. Bert de Jonge eindigde op een uitstekende 4e plaats met 13.84 meter kogel. Sydney van de Hoek kwam tot 13.81. André Stroo liep de 800 meter in 1.55.3 en John Vermeule benaderde zijn per soonlijke dprestatie op de 3000 meter heel dicht. Hij legde de afstand af in 8.12.03 minu ten. (ADVERTENTIE) Zoals het nu gaat, kan het niet langer. We raken van de regen in de drup. Bezuinigingen leiden tot grotere werkloosheid, maken daardoor nieuwe bezuinigingen noodzakelijk, zo gaat het maar door. Wij vragen om een echte kans de komende vier jaar. U weet waarvoor de PvdA heeft gekozen. Voor eerlijk delen van het werk, zodat meer mensen aan de slag kunnen. Tegen plaatsing van de nieuwe kernraketten die de wereld alleen maar onveiliger maken. Voor het behoud van de AOW in zijn huidige vorm. Voor verstandig bezuinigen, en een eerlijke verdeling van de lasten, zodat de mensen die het meest verdienen ook het meest bijdragen. Kiest u de PvdA in de regering? U weet wat er aan de hand is. Als de PvdA niet sterk uit de verkiezingen komt, komt er een regering van CDA, WD en eventueel ookD'66. Daarom deze keer PvdA-lijst 2. moest uitvallen zakten de rooi re: ten ineen en daarvan profitee «lli thuisclub. Het werd uiteindelij) 1m? In de 4e klas A (dames) ontving el| pia Zevenbergen. Na 10 minute gel men de gasten zeer verrassend maar Olympia-eveneens zeervc ge - herstelde zich goed. Monique ld laars zorgde nog voor rust vooi s g< lijkmaker en het waren Carin Voo al: en Tanja van Damme die de een; sdi winst voor de thuisclub brachte ide Zonder punten is Rapide-damej rai gekeerd van het bezoek aan W> hu (Naaldwijk). Bij rust was de stan: Victoire van Putte scoorde voo:*tm ten. Na de thee bleek Westlaa wo meer conditie te beschikken ens 5,1 flatteerd, met 3-1. nt Evenals de heren gaven ook de Dpi van Goes Spijkenisse geen kans ge winst. Goes was veel sterke de score bleef beperkt tot 2-0. J de Wit en Irene v. d. Langeraer 5>F den voor de twee treffers. Tenslotte slaagden de dames vl er in de volle winst in Oosteik Warande te behalen. De eino was 2-3 en voor de produktiei Anca de Smit en Aleid Hoos. ZAAMSLAG - Naast de oven ningen van de amateurwid ners Thijs Fase en Joop Bn mans zegevierde ook de Axels nior Carlo Steel in België. Int Irape waar ruim zestig ma: rugnummer kwamen afhal« haalde hij zijn dertiende dit seizoen. In dezelfde v eindigde de dit jaar opvil sterk debuterende Patrick®^ Passel uit Sluiskil als elfde. Steel was ook nog actief in Erf en andermaal toonde hij zjjndke rijden van dit moment aan. 1 am nishte hij als derde in deze da Belg Franky Weemaes gewet wedstrijd. Amateur Ad 't Gfld Temeuzen was afgelopen wed ej ook erg kort bij een ovet want naast zijn tweede plaatsL ter Joop Brooijmans in Taintiabate (waar Henk Remijnsen uit Zs slag overigens als twintigstej digde) behaalde hij een zelfden resultaat in Bambrugge eni moest hij de Belg Patrick vai felghem voor laten gaan. Er waren trouwens nog meert de plaatsen weggelegd Zeeuwse amateurs, want inl ren was Martin Stroosnijdfl Kruiningen ook erg kort b; bloemen. De gebrilde Zuid) landse coureur moest echttf Be sn UD Cet Belg Marin Geurs. Ook Brooijmans flitste nog een k« tweede over de aankomstlij dat gebeurde in Zwalm, was bert d'Hondt (een Belg) Verplanke uit IJzendijke als ((pel werd-geklasseerd. Tonny Huijzen uit Goes gin: heil eveneens twee maal zoeken en dat was goed voet zesde en een achtste klasse Zesde werd hij in Oudenaarde- (waar de Belg Gino Ligneelwct achtste in de door Thijs Fase wonnen race in Maldegem, Is zelfde wedstrijd eindigde Courtin uit Heinkenszand a tiende en Robbie Meijer uitK bendijke als zeventiende. Lee Kunder uit Ovezande probe het in Knokke en dat leverde een verdienstelijke negendep! op. De Belg Patrick Paus schreef die koers op zijn naar. In Hulst was er een wedstrijd beroepsrenners en daar kwi de Zeeuwen Heddic Nieuw uit Wemeldinge en Wil voirt uit Zuiddorpe aar trek. Nieuwdorp werd elfde wijl de Zeeuws-Vlaming als2 nishte. De Belg Alain de R00) te zijn medevluchter Jean-Ï Wampers in de spurt. Van hetnieuwelingenfrontise vierde plaats te melden van F: de Muynck uit IJzendijke inG waar de Belg Marnix Vanseve de bloemen voor zich opeist: trick de Roeck uit Hulst fff' gende in Moerzeke (winnaï Belg Didier de Witte) en Cona de Sande uit IJzendijke zever Vosselaere. De Belg Regiiut Smet won daar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 12