BAKKER E. J. J. Dierikx 25jaar bij de Sint-Paulusmavo mmmsï C Vakantieaanbiedingen Rijstevlaai5,95 Volkorenbrood 800 gram1,89 4 tompouces2,98 3 appelpunten mei slagroom2,98 4 saucijzebroodjes 2,98 ZIKV in Terneuzen met nieuw programma: 'rek is eruit' Van Strlen's Bakkerij B.V. PZC/ Veel muziek op achtste Sterrefeesten in Clinge Avon consulente WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 Nffistf lêeuws- Vlaanderen streek OOK JUBILEUM VLISSINGSE SCHOOL VLISSINGEN - „De verschillen met vroeger zijn heel moeilijk aan te geven. Er is zoveel veranderd, en zo geleide lijk, dat ik eigenlijk niet precies meer weet hoe het er vijfentwintig jaar gele den aan toe ging". Aan het woord is de heer E. J. J. Dierikx, directeur van de rooms-katholieke Sint Paulusmavo in Vlissingen, en vandaag, woensdag, precies vijfentwintig jaar aan de school verbonden. Dat, en het feit dat de school zelf vijfentwintig jaar be staat. wordt vanaf vandaag gevierd met een enkele dagen durend feestpro gramma. „Kijk. de hele structuur is veranderd. Vroeger had je aan een bepaald aantal handtekeningen voldoende om een school te starten, maar tegenwoordig komt daar heel wat meer bij kijken", aldus de heer Dierikx, „Ook op het ge bied van de aktes van de leraren zijn de zaken heel anders geworden. En dan natuurlijk de veranderde instelling van de leerlingen. Vijfentwintig jaar gele den was het een gunst als je mocht doorleren. Dan knokten de kinderen er ook voor. Nu zijn ze verplicht om elf jaar onderwijs te volgen, dat doet afbreuk aan oe motivatie". De heer Dierikx is sinds 1 september 1957 aan de school verbonden. Eerst nog als onderdirecteur en sinds 1961 als directeur .Al heette het toen nog niet zo. In die tijd wasje nog gewoon "hoofd'. Pas met de invoering van de mammoet wet kregen we de titel directeur". Aan vankelijk kreeg de school de beschik king over twee lokalen en de, huidige, directiekamer in het gebouw aan de Adriaen Coortelaan, waar toen ook de katholieke lagere school was gevestigd. In 1965 kreeg men de beschikking over het hele gebouw. Het leerlingenaantal van 61 in 1957 groeide uit tot 224 voor dit schooljaar. Aanwas Toch heeft er niet altijd een stijgende lijn gezeten in het leerlingenaantal. De invoering van de mammoetwet zorgde weliswaar in eerste instantie voor een flinke aanwas, maar het bestand liep daarna ook weer fors terug en in het schooljaar '71-'72 waren er slechts 161 leerlingen. „Toen hebben we ons wel afgevraagd wat we moesten doen om het voortbe staan van de school te verzekeren. Zo Activiteiten van Sasse harmonie SAS VAN GENT - De harmonie 'De Ver enigde Vrienden' uit Sas van Gent ver- leent zaterdag medewerking aan de be vrijdingsplechtigheid in Gent Na de bloemenhulde bij het monument in het Zuidpark brengt de Sasse harmonie het Belgisch volkslied ten gehore. 'De Verenigde Vrienden' treedt voorts op tijdens het nationaal muziekfestival in Sas van Gent zondag. Dit festival be gint om 14.30 uur. Verder staat op het programma van de harmonie een con cert in 'De Speije' ten bate van "De Zon nebloem'. Dit concert wordt gegeven op zaterdag 11 september en begint om 16.00 uur. Tot slot zal de harmonie van zich laten horen tijdens de mosselfees ten op zondag 12 september. 'De Veren- i Verenigde Vrienden' maakt dan een rondgang door Sas van Gent, gevolgd door een concert op het Philipsplein. Bevestiging vonnis geëist voor diefstal partij bouwstenen DEN HAAG - Wegens diefstal van een partij stenen veroordeelde de politie rechter te Middelburg de 24-jarige J. V. uit Goes tot 150 gulden boete, waarvan hij in hoger beroep kwam bij het Haag se gerechtshof. Maar de procureur-generaal moest con stateren dat verdachte wel zwaarder feiten heeft gepleegd, die hem driejaar gevangenisstraf hebben opgeleverd, welke hij momenteel ondergaat Het was om die reden dat verdachte nieet ter zitting verscheen. „Dat had een aardig uitstapje voor ver dachte kunnen opleveren", opperde de procureur-generaal. Verdachte had een partij stenen op een bouwwerk wegge haald, doch het autonummer was door een meisje genoteerd waardoor hij kon worden opgespoord. Gezien de omstan digheden zag de procureur-generaal geen reden om wijziging in de straf te brengen en leste daarvan de bevesti ging. Arrest op 10 september. Goese politie houdt Eindhovense aan voor winkeldiefstal GOES - De gemeentepolitie van Goes heeft dinsdag de 31-jarige mevrouw H. uit Eindhoven aangehouden, vanwege een winkeldiefstal, gepleegd in een warenhuis in de Goese binnenstad. Samen met een andere vrouw was H in het warenhuis kleding aan het stelen, toen ze betrapt werden door de be drijfsleider. Aanvankelijk wisten de twee dames te ontkomen, maar op aan wijzingen van de bedrijfsleider kon me vrouw H. later worden aangehouden. De andere vrouw is nog voortvluchtig. De buit bestond uit twee tassen met kleding ter waarde van bijna 700 gul den. Bijeenkomst NCVB afdeling Kruiningen KRUININGEN - De afdeling Krnimn- gen van de NCVB hield haar eerste bij eenkomst van het nieuwe seizoen. Dat gebeurde in het gereformeerd jeugdgebouw in Kruiningen. Mr. F. G. Huber gaf tijdens de ontmoeting van de christen-vrouwen en lezing over 'pa tiëntenbelangen'. hebben we ondermeer overwogen om ons aan te sluiten bij een scholenge meenschap. of een havo-top in te voe ren. Het ministerie van onderwijs voel de daar echter niets voor omdat we dan leerlingen van andere scholen zouden weghalen", aldus de heer Dierikx, „Door wat propaganda en door de goe de naam van de Sint Paulusmavo zijn we erin geslaagd het aantal wat op te vijzelen. Op het ogenblik zijn we zover dat we nog jaren door kunnen met het uitvoeren van het programma, want zo lang aan een kleine school nog het vol ledige programma kan worden afge werkt heeft die school bestaansrecht". Langer Overigens is de heer Dierikx al veel lan ger aan het onderwijs verbonden dan de vijfentwintig jaar dat hij op de Sint Paulusmavo voor de klas stond. In 1941 behaalde hij zijn acte, maar kwam in Oostburg terecht bij de dienst voedsel voorziening omdat in het onderwijs geen werk was. Daar bleef hij tot 1947. In dat jaar verhuisde hij naar Vlissin gen om een betrekking te aanvaarden op de roomskatholieke parochiale jon gensschool aan de Glacisstraat, die la ter opging in de gemengde school Het jubileum van de directeur en de school wordt gevierd met een enkele dagen durend feestprogramma. Van daag wordt een feestmorgen gehouden in de school en 's middags is er een offi ciële bijeenkomst in hotel Britannia in Vlissingen voor genodigden. Om vijf uur begint daar een receptie. Donder- Uitgebreid program kermis in Zandberg ZANDBERG - Zandberg staat van za terdag 4 september tot en met maan dag 6 september in bet teken van de jaarlijkse kermis. De jeugd komt zater dag om 13.00 uur als eerste aan bod met de gebruikelijke 'Super Star Zandberg 1982-wedstrijden'. Op het programma staan verschillende sport- en behendigheidswedstrijden in gedeeld in verschillende leeftijdsgroe pen. Voor de eerste jongen en meisje in elke categorie is een beker beschikbaar gesteld. Om 14.30 uur staat er een grote schieting op het programma en om 19.00 uur maakt de muziekvereniging uit Graauw een muzikale rondgang. Tot slot volgt er om 21.00 uur feest- en dansavond in zaal 'Het Karrewiel'. Zon dag 5 september is er om 14.00 uur een optreden van het jeugdcircus Taran tella' uit Kloosterzande. Om 14.30 uur begint weer een schietingen vanaf 21.00 uur knn een dansje in 'Het Karrewiel' gemaakt worden. Maandag staat om 9.00 uur een kaarting in 'Het Karrewiel' op de agenda terwijl om 14.30 uur de schutters in actie komen. Om 20.00 uur komt dan nog een feest- en bingo-avond in "Het Karrewiel'. dag is er voor de leerlingen een sport- morgen in de sporthal Baskenburg en 's avonds vanaf half acht een disco-avond in de sporthal van de zeevaartschool. Vrijdag kunnen de leerlingen deelne men aan een vossejacht. die de morgen in beslag zal nemen, 's Avonds is er voor de leraren, het oudercomité en het be stuur van de school een gezellig samen zijn. De dag erna wordt in het gebouw aan de Adriaen Coortelaan een reünie voor oud-leerlingen en -leraren gehou den. Deze begint om 14.00 uur. De vie ring van de jubilea wordt zondag afge sloten met een eucharistieviering in de Parochiekerk aan de Singel in Vlissin gen. Ledenvergadering schaakclub Hulst HULST - De schaakvereniging "Hulst" opent vrijdag 3 september haar nieuwe seizoen met een algemene ledenverga dering in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaaert' in Hulst. Na de vergade ring is er voor de verschillende groepen de eerste wedstrijd in de onderlinge en in de laddercompetitie. Verder staan die avond ook de eerste lessen van de schaakcursus op het programma. Voor het eerst sinds het bestaan van de Hul ster schaakvereniging nemen dit sei zoen tien spelers deel aan de competitie van de Zeeuwse Schaakbond. Het Hul ster team komt uit in de eerste klas Zuid Dat houdt in dat veel uitwedstrij den gespeeld moeten worden. Het be stuur is dan ook met spoed op zoek naar nieuwe leden om dat 'gat' te kunnen opvullen. Veel aandacht krijgt dit sei zoen de jeugd. Zij spelen vanaf 10 sep tember van 19 tot 20 uur. De ledenver gadering begint om 20 uur. Vrouwencontact in Oostburg begint ÖOSTBURG - Het vrouwencootact "Lotje' in Oostburg opent donderdag avond 2 september bet nieuwe seizoen. De opening vindt plaats met een ba zaar. die om acht uur 's avonds begint. Dit betekent voor het vrouwencontact het derde seizoen, dat ingegaan wordt. In dat derde seizoen is gekozen voor nieuwe openingstijden. De openingstij den zijn nu: woensdagmorgen van half tien tot twaalf uur en donderdagavond van acht uur tot half twaalf. De avond en en ochtenden van "Lotje', alsook de bazaar, zijn alleen voor vrouwen toe gankelijk. Peuterspeelzaal Sluis viert eerste lustrum SLUIS - De Stichting Peuterspeelzaal 'Pinokkio' in Sluis viert zaterdag het eerste lustrum met enkele festiviteiten. Om 14' uur vertrekt vanaf 'Het Zoute Vestje' een karavaan van vijf trekkers met aanhangwagens door Sluis. Daar na wordt tot ongeveer 17 uur een feest middag gehouden in Het Zoute Vestje, met de peuters, de oud-peuters, ouders en familieleden. HET KOMENDE WEEKEINDE CLINGE - De achtste Sterrefeesten, die het komend weekeinde in Clinge worden gehouden, staan volledig in het teken van de muziek. De organise rende stichting Samenwerking Clinge- De Sterre stelt zich tot doel de goede contacten tussen de Clingse bevolking en de bewoners van Huize De Sterre in stand te houden of te verbeteren. Za terdagmiddag om twee uur worden de achtste Sterrefeesten geopen door de burgemeester van Hulst, de heer P. J. G. MolthofT, en de directeur van De Sterre, drs A. T. J. Krol. Het muzikale gedeelte bij de opening wordt verzorgd door de Clingse fanfare Weldoen door Vermaak. In de ochten duren vanaf tien uur houdt Veilig Ver keer Nederland een fietsenkeuring voor de bewoners van De Sterre. Vanaf half drie treedt het muziekgezelschap MPI Dominicus Savio uit het Belgische Gits op in de feesttent en over het gehele terrein zijn optredens van De Kalle- saien, 't Hermenieke en het majoretten- korps De Vossen uit Hulst Inmiddels is dan het startsein gegeven voor de vier de Sterrewandeltocht door de wethou der van de gemeente Hulst, de heer B. de Keijzer. Om kwart over drie begint in de grote zaal van het hoofdgebouw van De Sterre het poppenspel Repelsteel tje. De Belgische jazz-dansgroep He- hopsis treedt vanaf kwart voor vier op en om half vijf begint voor de jeugd een groot Limo-discobal in de feesttent. Ra dio Nightingale zorgt voor de muziek, 's Avonds begint om half negen in de feesttent een grote dansavond met de country show van de Amerikaanse zan ger Jimmy Lawton en de zangeres Jea- ny Denver, met medewerking van de Hot Beaver Band. Zondagmorgen om 10 uur begint in de feesttent de kerkdienst met als voor gangers pastoor J. van der Heijden en ds R. Hartog. De fanfare Weldoen door Vermaak en het Parochieel Gemengd Koor verlenen hun medewerking hier aan. Na de kerkdienst geeft de blaaska pel Lamswaarde een licht koffieconcert in de feesttent 's Middags begint om twee uur een schieting op de liggende wip, terwijl de heer Lockefeer op het hammondorgel speelt Om half drie be gint wederom het poppenspel Repel steeltje in de grote zaal van het hoofd gebouw van De Sterre. Om vier uur vangt het kinderprogramma 'De Hans Versnel-Kinder-Lach-Show' aan. De achtste Sterrefeesten worden 's avonds besloten met een bal, waarbij Rob de Nijs zal optreden met het orkest Blue- sette. Tijdens de Sterrefeesten wordt er doorlopend op bet terrein een Vlaamse kermis gehouden. Voorts zijn er diverse exposities in het hoofdgebouw. Het werklozenproject stelt zijn werken ten toon onder leiding van de heer De Pels- maecker. Ook zijn er werken van de be woners van het zwakzinnigeninstituut Den Berg in Goes en de winnende pos ters van de kleurwedstrijd ten behoeve van de 8tichting Kinderboerderij zijn eveneens te bezichtigen. Ook de hobby club van De Sterre stelt werken ten toon. Veilig Verkeer Nederland, afde ling Hulst staat er met een informatie bus en er is een fietsenhindemisbaan. Zaterdags van 13.00 tot 18.00 uur rijdt de Sterre-Express, een minitrein, over het feestterrein en over het terrein, waarop de Kinderboerderij moet ko men. Zoals gewoonlijk is er een doorlo pende video-reportage van 'Het leven op de Sterre' In een jeugdatelier kun nen de kinderen zelf actief zijn met kleien, pottendraaien verven en derge lijke. Tenslotte zijn er voor de jongens en meisjes txapautootjes. AFDELING 'KLEIN MAAR BRUISEND' TERNEUZEN - De afdeling Terneazen van het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming (ZIKV) heeft dinsdag haar cursusaanbod voor het seizoen 82 83 gepresenteerd. Ook dit jaar zijn de bezuinigingen niet aan het ZIKV Ter- neuzen voorbijgegaan. „De rek om iets extra's te ondernemen is er uitge haald", vertelt docente Annelies Soet. „Dus hebben we dit jaar gekozen voor de jaarcursussen. Daarin kunnen we meer het doel van het ZIKV kwijt, na melijk het zoeken naar een opbouw in meerdere jaren, continuïteit aanbren gen". Desalniettemin schetst Annelies Soet de Terneuzense afdeling als 'klein maar bruisend'. De jaarcursussen heeft het ZIKV dus kunnen behouden. Uitbreiding zit daar echter niet in. Wel heeft het ZIKV nog iets kunnen doen in de sfeer van de kortlopende cursusse». Als er genoeg aanmeldingen binnenkomen kan de Terneuzense afdeling begin januari starten met een cursus taalexpressie. Deze wordt gegeven door Anke Brou wer. een docente die onder meer ook in Hulst aan het ZIKV is verbonden. De cursus taalexpressie omvat zeven avonden van twee uur. Ook is er een cursus voor middelbare scholieren: jeugdatelier. Om daar een jaarcursus van te maken is echter geen geld ge noeg. De cursus is nog in voorbereiding. Mogelijk wordt het dramatische ex pressie en/of grafische technieken. Dat hangt af van de wensen van de deelne mers. Aan de cursus tekenen en schilderen is als losstaande specialisatie 'grafische technieken' toegevoegd. Dat is nieuw. Deze cursus wordt op vrijdagen gege ven van 15.30 tot 17.30 uur. Verder is er voor volwassenen weer de cursus tex tiele werkvormen, nog een cursus teke nen en schilderen, beeldhouwen en ke ramiek. „Beeldhouwen zit dit jaar be slist niet voor het eerst in het pakket, maar er blijken nog vele mensen niet te weten, dat hier ook met harde materia len gewerkt kan worden", merkt Anne lies Soet op. Voor de cursus Algemene handvaardig heid voor kinderen (op woensdagmid dagen) zijn al twintig aanmeldingen binnen, maar er kunnen, volgens Anne lies Soet. nog wel cursisten bij. Algeme ne handvaardigheid voor kinderen is op de woensdagen van 13.00 tot 14.30 uur (6 tot 9-jarigen) en van 14.30 tot 16.00 uur (9- tot 12-jarigen). De cursus textiele werkvormen is op donderdag van 9.00 tot 11.00 uur en dinsdagen van 18.30 tot 20.30 uur en van 20.30 tot 22.30 uur. Te kenen/schilderen en grafische technie ken is op vrijdagen van 15.30 tot 17.30 uur. De cursus tekenen/schilderen wordt gegeven op de woensdag van 9.00 tot 11.00 uur. vrijdags van 19.30 tot 21.30 uur en zaterdags van 9.30 tot 11.30 uur. Beeldhouwen kan gedaan worden dins dags van 20.00 tot 22.00 uur en kera miek donderdags van 13.30 tot 15.30 urn en van 20.00 tot 22.00 uur. Daarnaast heeft het ZIKV ook zogenaamde werk dagen in het pakket. Dat zijn eenmalige 'cursussen'. Zo is er een etswerkdag. een dag waarop aan plantaardig verven wordt gedaan en een gipswerkdag. Voor jongens en meisjes vanaf zeven jaar bestaat de mogelijkheid tot het volgen van balletonderwijs. Het is veelal een verkenning van de eigen be wegingsmogelijkheden waarbij de leerlingen worden gestimuleerd zich spontaan te bewegen. Vanaf twaalf jaar kan men kiezen tussen klassiek en jazzballet. De cursussen worden gege ven in het gebouw van de ZIKV aan de Leeuwenlaan 40 in Terneuzen. De les sen beginnen in de week van 13 sep tember. De afdeling Terneuzen streeft ernaar dat de potentiele deelnemers wat vroe ger intekenen. Vaak kan een cursus niet worden gestart als er niet voldoende deelnemers zijn. Achteraf blijkt dan dat de cursus wel door had kunnen gaan als de deelnemers zich maar vroeger had den aangemeld. Volgens Annelies 8oet is het vaak zo dat de mensen pas in de loop van september als de cursussen al zijn begonnen eens binnen komen lo pen. Zaterdag 18 september is er een open dag in het onderkomen in Terneuzen. Dan zijn er cursisten en docenten aan wezig om belangstellenden voor te lich ten. Ook is er dan een tentoonstelling van werkstukken gemaakt in het vonge cursusjaar. De open dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Inlichtingen en folders zijn verkrijgbaar bij de gemeente Ter neuzen. Bedroefd om haar heengaan en dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, stellen wij u in kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde zorgzame moeder, behuwdmoeder en lieve oma MAATJE VERBRUGGE weduwe van Johannes Anthonie Moens op de leeftijd van ruim 65 jaar. M. E. Stoffijn-Moens F Stoffijn Mattarya - Frank W. E. van de Wege-Moens J v d Wege Jan Maarten - Ellen J M. Moens Terneuzen. 30 augustus 1982 Willem Klocxsstraat 23 Correspondentieadres: Rossimstraat 19, 4536 EE Terneuzen De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 4 september a.s., om 13.30 uur op de Zuiderbe graafplaats. na voorafgaande rouwdienst in de Opstandingskerk. BeUamystraat, aanvangende om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Geen bezoek aan huis V t t En is van u hiernaderwaard geen beeld van u gebleven. 't En zij dat beeld in mij, dat gij gelaten hebt, aileene Guido Gezelle Heden overleed onze lieve moeder en oma ANNA LEUNT JE DE ZEEUW weduwe van J. P. Kakebeeke op de leeftijd van 78 jaar. Den Haag: Herman Oegstgeest: Willem en Liesbet,h Annelies, Jan-Willem, Huub Hoogeveen: Elly en Piet Annemieke, Saskia, Nicole Naarden: Jan en Thea Marie-José 31 augustus 1982. Oostelijk Bolwerk 580, 4531 GX Terneuzen. U kunt van moeder afscheid nemen, dagelijks van 19.00 tot 19.30 uur in het mortuarium van Ter Schorre', Churchilllaan 1188, Terneuzen. 8amenkomst voor de uitvaartdienst op vrijdag 3 september as. om 10.30 uur in de Triniteitskerk, Alb. Thijmstraat, Terneuzen; daarna begrafenis op de Zuiderbegraafplaats, BeUamystraat, Ter neuzen. Gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Op een prettige manier geld verdienen voor de komende feestdagen, wordt dan: Geef uw naam en adres door aan onze telefoniste, mevr. Van Dijk, tel. 01846- 2381. Tot ziens bij u thuis waar ik u geheel vrij blijvend alle inlichtingen geef. Heden overleed tot onze grote droefheid onze lieve zuster, schoonzuster en tante ANNA LEUNTJE KAKEBEEKE-DE ZEEUW in de leeftijd van 78 jaar G. S. Maandag-de Zeeuw M. Kostense-de Zeeuw A. P. Kostense J. de Zeeuw S. M. de Zeeuw-de Cooker Kinderen en kleinkinderen Terneuzen, 31 augustus 1982 Heden overleed onverwachts onze geUefde broer IZAAK EKKENBUS op de leeftijd van 58 jaar. Familie Ekkenbus Axel, 30 augustus 1982. Wij danken een ieder die voor en na het overlijden van mijn levensgezel H. J. BAKKER hartverwarmend hebben meegeleefd. Mede namens de familie Tine Bakker-Kalf van GEMEENTE OOSTBURG BEKENDMAKING De burgemeester van Oostburg maakt ingevolge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 augustus 1982 heeft besloten te verklaren, dat wijziging van het geldende bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Noordwal 40 te Oostburg, een en ander zoals op de bij het besluit behorende tekening in rood is aangegeven. Genoemde besluiten liggen met ingang van don derdag 2 september 1982 ter gemeentesecretarie (Schouwburgstraat 2, sectie R.O.) te Oostburg voor een leder ter inzage. Oostburg, 1 september 1982. De burgemeester voornoemd, mr. C. T. Spijkerboer "7 gemeente REGIONALE BRANDWEERKRING ZEEUWSCH-VLAANDEREN De voorzitter van de Regionale Brandweerkring Zeeuwsch-Vlaanderen brengt ter algemene ken nis, dat op maandag 6 september 1982 om 15.15 uur een openbare vergadering van het algemeen bestuur van deze brandweerkring zal worden ge houden in het Stadhuis van Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen. Terneuzen, 30 augustus 1982. De voorzitter voornoemd, C Ockeloen Warm uit de oven van 'Bakker Jan' Noordstraat 79, tel. 01150-19817, Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 26