Ommezwaai Aardenburg loor bestuursafspraken Kynologen Motie van wantrouwen tegen ouderenbond Sas Raad Middelburg: houdt bestuursschool in Goes Zierikzee: bestuursschool moet in Goes blijven HONDEBEZITTERS VOELEN ZICH GEDISCRIMINEERD PZC/provincie ÏMDER GEZICHT COLLEGE EN GEMEENTERAAD OPENINGSTIJDEN SOOS OORZAAK SDAG 24 AUGUSTUS 1982 iENBURG - Het roer in politiek Aardenburg wordt met de komst van twee nieuwe wethou- [drastisch omgegooid. Niet alleen krijgt het college een nieuw aanzien, maar bovendien heeft ippe raadsmeerderheid van zes leden bestuursafspraken ondertekend, die het gezicht van plaatselijke beleid ingrijpend kunnen veranderen. jont een seniorenconvent met de voorzitters, alle raadscommis- len openbaar, het college van ew. publiceert voortaan maande- ide besluitenlijst, er komt een glo- financiële meerjarenplanning op i waarvan een prioriteitenschema jbehorend financieel overzicht opgesteld, er wordt een financië- immingsprognose opgezet, en i plannen moeten vergezeld gaan ]een uitvoerige kosten-batenanaly- sndlen wordt het in de nieuwe sa- ing van de raad gemakkelijker tde leden om tussentijds voorstel- elanceren. Tot op heden is daar de o van twee raadsleden voor nodig, fc nieuwe opzet is de steun van één voldoende, invattend: het gemeentelijke be- lin Aardenburg wordt 'opengebro- in hoeverre dat leidt tot een ande- iditieke koers zal afhangen van het Bgedrag van de raadsleden, maar voorwaarden zijn aanwezig voor isezenlijk nieuw beleid, meerderheid van zes, die de be- ■etiws stuursafspraken voor de komende raadsperiode heeft ondertekend, is sa mengesteld uit PvdA. D'66, WD, lijst W. Standaert en CD A-fractieleider R. van de Wijnckel De twee nieuwelingen in dit gezelschap. J. de Ridder (WD) en R. van de Wijnckel, worden tegelijk wethouder De minderheid vari vijf- de CDA-ers A. J. van der Bliek, nu nog wethouder, en E. Ferket, Louis de Clerck (eigen lijst), en de tweemansfractie van Gemeente belangen - W. van Helden en G. Bonte - waren in de afgelopen vier jaar in verre weg de meeste gevallen op de hand van het zittende CDA-college. Hoe de CDA-fractie zich in de toekomst zal gaan opstellen, is nog niet helemaal duidelijk. Wethouder A. van der Bliek, straks weer gewoon raadslid, heeft aan gekondigd 'in de oppositie' te gaan. CDA-raadslid E. Ferket doet daar nog geen uitspraak over Deze week zullen de drie partijleden met elkaar om de tafel gaan zitten om na te gaan in hoe verre zij in de toekomst op één lijn kun nen blijven. Van de Wijnckel heeft- met goedvinden van zijn plaatselijk bestuur - de bestuursafspraken ondertekend, maar zowel Ferket als Van der Bliek hebben er grote bedenkingen tegen. Van de Wijnckel: „De nota getuigt van een nieuw beleid, een frisse wind door bestuurlijk Aardenburg. Het CDA-be- stuur heeft daar duidelijk voor gekozen. Van der Bliek was in die optiek niet haalbaar omdat hij geen meerderheid kon krijgen om hem te steunen in dat nieuwe beleid. Als hij nu in de oppositie gaat zou ik dat erg jammer vinden. Ik kan me zijn wrevels wel voorstellen. Het is gewoon een moeilijke zaak. ook voor het CD A-bestuur." Ferket: „Met dit beleidsplan ryden ze legwedstrijden om zichzelf in de wielen. Er staan dingen in die wettelijk niet eens kunnen. De bui tenstaanders die het hebben opgesteld, hebben er geen idee van wat het alle maal teweeg zal brengen. Een stort vloed van papier. En het zal een enorme belasting leggen op de ambtenaren van de gemeentesecretarie. Ik ben hele maal niet zo conservatief, maar sommi ge dingen kunnen hier eenvoudig weg met." Hij is tegen het seniorenconvent. ..Daar komen zeven fractieleiders im Dat is de meerderheid van de raad. dy in besloten kring alles doorneemt. Dat lijkt me niet erg democratisch." Ferket benadrukt dat hij niet falikant tegen de inhoud van de bestuursafspra ken is, maar hij twijfelt hartgrondig aan de haalbaarheid. „We zullen eerstin de fractie nog eens overleg voeren, om te zien wat de mogelijkheden zijn." Hij wil in dat overleg ook het CDA-beleidsplan opnieuw aan de orde stellen. Van de Wijnckel is wel enthousiast over de mogelijkheden die in het beleidsplan worden geschapen. Er zijn lesjes uit het verleden geleerd. Belangrijk is dat er in de toekomst in de raad objectief ge praat gaat worden. De persoonlijke ge schillen moeten worden ingeperkt. Ik denk dat we daar in Aamdenburg wel behoefte aan hebben." Deur open impioenschap ES-Ongeveer 25 landbouwers doen trdag 4 september mee aan de pro- title ploegwedstrijd in Zeeland. De istrijd speelt zich af op een terrein ide Wilhelminapolder aan de Lan- in Wilhelminadorp bij Goes, it- tr middel van wedstrijden in de «billende Zeeuwse regio's zijn de toemers aan het provinciaal kam- unschap geselecteerd, wedstrijd begint om 12.30 uur. Als andere attractie doen dit jaar twee iet Si tractoren uit de jaren 1946/1947, oude rupstrekker en de grootste iter van de Wilhelminapolder (met ivermogen van 275 pk) mee. Kees de meervoudig Zeeuws en Neder- is kampioen, zit aan het stuur van van die oude tractoren, een Ford uit 1947. Aanvankelijk was de bedoeling dat ook een kameel ploeg zou trekken. Dat gaat echter door. De wedstrijd kan gratis wor- bezocht. De belangstellenden kun- ;jan een totowedstrijd meedoen. Lammers benoemd raad Arnemuiden ÏNEMUIDEN - De gemeenteraad van nemuiden heeft maandagavond pre- aêèn minuut nodig gehad om de ge- itsbrieven van PvdA-er H. Lammers onderzoeken en in orde te bevinden, («tra raadsvergadering was inge- orndat de heer Lammers op het ilste moment moest worden toege- *(d. Hij komt in de plaats van zijn siijgenoot C. Grootjans, die als der- :op de lijst in de raad was gekozen geen zitting mocht nemen omdat p iwager ook een functie als raads- iimbieerde. RPF-er J. Siereveld is volgens de r: te nauw verwant aan C. Grootjans s samen met hem zitting in één raad imogen hebben. Het lot moest beslis- In deze zaak en dat viel ongunstig ivoor de PvdA-er. H. Lammers stond rde op de lijst en hij bleek geen fami- ln het gemeentebestuur van Ame- miden te hebben. ZIERIKZEE - Vanuit een zoals de PvdA'er J. Groen het noemde 'puur za kelijke benadering' heeft de gemeente raad van Zierikzee zich maandag avond uitgesproken tegen verhuizing van de Bestuursschool van Zeeland van Goes naar Kapelle. De huisves tingsmogelijkheid in Goes blijkt goed koper te zijn dan die in Kapelle en bo vendien is Goes gemakkelijker bereik baar voor ambtenaren uit Zierikzee die aan de Bestuursschool cursussen volgen. Dat waren de argumenten die voor de Zierikzeese raad het zwaarst wogen. Over de gang van zaken rond het zoe ken van een beter onderkomen voor het Bestuursschool (daar worden ambtena ren van de gemeenten, provincie en wa terschappen opgeleid) lieten de raads leden zich slechts kritisch uit. J. J. Ge- leijnse (wd) meende dat bet dagelijks bestuur van de school wat al te gemak kelijk te werk is gegaan door afspraken met de gemeente Kapelle te maken ter wijl Goes officieel de vestigingsplaats is. En L. S. P. van Velthoven bestempel de het beleid van de gemeente Goes als 'voornamelijk warig'. Hij hoopt op de steun van zijn twee fractieleden. „De deur staat nog na drukkelijk open. Juist door mijn gemis aan bestuurservaring is het belangrijk dat de CDA-fractie onderling commu niceert". Als nieuw lid van het college zal volgens hem „het winnen van het vertrouwen van de ambtenaren, en ook van de raadsvoorzitter", erg be langrijk zijn. Burgemeester W. Lockefeer weigerde te reageren op de collegevorming, en het feit dat hij nu twee nieuwe wethouders naast zich krijgt die geen raadservaring hebben opgedaan. „Dat zal ik nu niet doen, en in de toekomst evenmin", zei hij. Over de portefeuilleverdeling moet nog worden gepraat. De twee kandidaat wethouders, die op zeven september of ficieel geïnstalleerd worden, moeten daar onderling en met de burgemeester nog over praten. SAS VAN GENT - Het bestuur van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) te Sas van Gent krijgt vandaag in een extra ledenvergadering een motie van wantrouwen tegen zich te verwerken. Die motie is op de agenda gezet nadat volgens voorzitter D. Wolff van de Sasse ANBO enkele leden mondeling hadden laten weten het niet eens te zijn met de gang van zaken binnen de Sasse afdeling. 'Minister moet mening over ïftsluis staven' BERGEN OP ZOOM - Een geza- ncnlijk optrekkend front van on- itraemers, kamer van koophan del, schippersverenigingen en de [cmeentebesturen van Bergen op Zoom en Tholen hebben er gister middag voor gezorgd dat de vaste kamercommissie van verkeer en waterstaat, minister Zeeva Idg van verkeer en waterstaat, vandaag vermoedelijk het bos in ial sturen. Als de minister vindt dat de liftsluis in de Oestcrdam overbodig en te duur is, dan moet kijdat maar eerst aantonen op ba- da van zorgvuldig onderzoek. De kamerleden D. Dees (vvd), H. ïversdijk (cda) en de PvdA-ers B. Broekhuis en K. Zijlstra vonden dat het onderzoek van rijkswater staat dat zou moeten aantonen dat kat economisch belang van de lift sluis slechts zeer gering was, van onvoldoende gehalte was. De kamerleden vinden dat de mi nister eerst met meer gegevens Boet komen voor zij erover zullen beslissen. Eversdijk meent ook nog dat dat in de tweede kamer moet lebeuren. PvdA-er Zijlstra voor spelde dat een beslissing pas over enkele maanden kan vallen na de nieuwe kabinetsformatie. De ka merleden vonden tevens dat de re- 0o beter in de gelegenheid moet borden gesteld om te reageren. De frtegenwoordigers van de regio *aren na afloop gematigd optimis tisch omdat ze in ieder geval het Bevoel hadden dat de kamerleden een stokje voor het bewind van de ffllmster zullen steken. De verte- Benwoord igers van de regio voelen ach ernstig tekort gedaan door het beleid van Zeevalking. „Wij zullen ons echter niet laten afzet ten door die motie van wantrouwen", verduidelijkt D. Wolff. „Ons bestuur be staat nu nog uit drie personen en als men wilt dat het bestuur zijn zetels ter beschikking stelt, dan zullen wij ons di rect daarna weer beschikbaar stellen voor het nieuwe bestuur. Bovendien heb ik nog drie andere kandidaten voor de resterende twee bestuursfuncties Zodat de leden maar te kiezen hebben Directe aanleiding voor het indienen van de motie door enkele leden, waar van de namen onbekend blijven, was het niet frequent open zijn van het so ciëteitsgebouw 'De Regenboog' aan de Paul Krugerdreef in de zomermaanden. Daardoor konden sommige biljartspe lers hun techniek niet op peil houden, wat vorige week donderdag voor een enkel lid rede was zijn gal te spuien te genover het bestuur. Voorzitter Wolfl vindt het echter ver gezocht, vooral om dat voor de biljarters de mogelijk werd geschapen op de dagen dat het soosge- bouw gesloten was. toch de sleutel af te halen bij één van de bestuursleden. Niet correct Het biljartincident is echter niet de enige wrevel die binnen de ANBO is ontstaan. Vorige week heeft vice-coor- zitster mevrouw A. Gerritse haar be stuurslidmaatschap ter beschikking gesteld. Volgens mevrouw Gerritse zijn er de laatste tijd een aantal zaken gebeurd binnen de Sasse ANBO, die be slist niet correct waren. „Ze komen al lemaal van voorzitter Wolff vandaan", beweert het ex-bestuurslid. „Binnen het bestuur wisten we gewoon van een aantal dingen niet af. Penning meester G. Meeusen is in het bestuur gekomen zonder dat wij er iets vanaf wisten. Ook weten wij nog steeds niet waarom de vorige penningmeester M. de Jong eigenlijk is weg gegaan". Eigen lijk dateert de onvrede binnen de Sasse ANBO al sinds het najaar van 1981. toen secretaris G. Huisman in een tur bulente ledenvergadering te horen kreeg, dat zijn aanwezigheid niet meer op prijs werd gesteld. Huisman had via afluisterpraktijken geprobeerd aan te tonen, dat zijn voorzitter een aantal fouten had begaan. Daarbij speelde bo vendien, dat twee zoons van Wolff, bei den nog lang niet op de leeftijd van vijf tig jaar, drempel om lid te worden van de ANBO, gehuldigd zouden worden door het bestuur vanwege vele vrijwilli ge diensten voor de bond. Daarmee was mevrouw Gerritse het niet eens. „Wij zijn geen jongerensoos. Die zoons van Wolff, soms zijn er zelfs drie aanwezig, horen er gewoon niet thuis". Doorn in oog ANBO-voorzitter David Wolff Het etentje van de afdeling Sas van Gent van de Partij van de Arbeid dit voorjaar in het soosgebouw 'De Regen boog' van de ABO was voor mevrouw Gerritse ook een doorn in het oog. Jk zat zelf in het bestuur en wist niet eens. dat Wolff het gebouwtje ter be schikking had gesteld aan de Partij van de Arbeid. Kijk, als je één partij de gele genheid geeft om iets in de soosruimte te doen, dan moetje er andere partijen ook toelaten. We kijken tenslotte niet naar geloof of politieke overtuiging. Wolff heeft trouwens wel zijn excuses achteraf aangeboden". Volgens voorzitter Wolff wordt het tijd, dat het nu eens wat rustiger wordt rond de Sasse ANBO. ..Wat wil nu iedereen eigenlijk. We ontplooien een aantal fij ne activiteiten, we hebben onlangs een reis georganiseerd waarbij we een flinke subsidie verleenden, de mensen kun nen biljarten en allerlei andere spelen doen. Ik laat in iedere geval niet kapot gaan, wat we zo mooi hebben opge bouwd", zegt Wolff. De vergadering, waarnaast de motie van wantrouwen tegen het bestuur ook nog een bestuursverkiezing zal plaats vinden, begint vanmiddag om halftwee in het soosgebouw aan de Paul Krugerdreef. De kandidaten voor de bestuursfuncties zijn mevrouw Coc- quyt en de heren J. de Mey en P. van Hoeve. Ze worden alle drie door het huidige bestuur voorgedragen. Anneke Tieleman met haar twee Afghanen De Zeeuws-Vlaamse kynologenclub - een vereniging van hondenliefheb bers - heeft de strijd aangebonden tegen het verschijnsel hondenbelas ting. Alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten kregen een brief toegestuurd waarin een vurig pleidooi wordt gehouden voor het afschaffen van de heffing op het hebben van een hond als huisdier. De kynologen voelen zich gediscrimi neerd. Immers, moeten duivenmelkers hun dierenbestand melden bij de gemeente, of dienen kattenliefhebbers de aanwezigheid van hun zwijgzame huisgenoot kenbaar te maken, teneinde daarvoor belasting te betalen? Nee. De hondenbezitters voelen zich dan ook onrechtmatig 'gepakt'. Om daar iets meer van aan de weet te komen werd een gesprekje op poten gezet met Anneke Tieleman-de Kra ker, de jonge secretaresse van de Zeeuws-Vlaamse kynologenclub en redactrice van het clubblad, dat zes keer per jaar verschijnt. In het kleine polderhuisje aan de Kwakkel in Zaamslag moeten eerst enkele grendels worden weggescho ven, alvorens de deur opengaat. Vier blaffende honden willen er het fijne van weten en springen de vreemde ling bijkans omver. Het geblaf luwt weer in enkele seconden. En, net als in het bekende spreekwoord, bijten ze niet. De eerste confrontatie ver loopt in ieder geval zonder kleer scheuren, en het bezoek - kennelijk goedgekeurd - mag nu binnentreden, in de woonkamer. Die is volledig in gericht op het verblijf van de honden: er kan vrijwel niets omvergelopen worden, de banken zijn afgedekt met doeken, en de muur is - op foto's van viervoeters na, en een enkele affiche van hetzelfde 'merk' na - kaal. „Wat voor honden zijn dit nou Ge lach. Domme vraag. Afghaanse windhonden natuurlijk. Ranke, prachtige dieren, gestroomlijnde uit voeringen, met krullend-blond haar in een scheiding voor het gezicht, met de scherpe neus er tussendoor, net als bij de gitaristen van de pop groepen in de jaren zeventig. Geheel gerustgesteld zoeken de die ren een plaatsje op de bank, en één van hen legt een voorzichtige poot op het been van de nieuwkomer. Even voorstellen: de achtjarige moeder 'Synthia el Kharaman' en haar drie kinderen van viereneenhalf jaar oud: 'Aljoesja from Synthia's Home', 'As- jera from Synthia's Home' en 'Atjew- na from Synthia's Home'. 'From Syn thia's Home', dat is de naam van de kennel van Anneke Tieleman. Voor deze vier honden betaalt ze per jaar 315 gulden kennelbelasting, en als Anneke géén kennel had gehad was het nog een paar tientjes meer geweest. Een heel bedrag. je buurman katten of duiven heeft, nou. berg je dan maar", vindt Anne ke. „Dat geeft een enorme troep". Die bezitters hoeven geen belasting te betalen, en dus - vindt de Zeeuws- Vlaamse Kynologenclub - zouden hondenbezitters dat eigenlijk ook niet hoeven. Ze wijstop nog een twee de punt van 'discriminatie'. De ver schillende gemeenten houden er hun eigen tarieven op na, en zo kan het gebeuren dat een hondenbezitter in Temeuzen zestig gulden betaalt voor de eerste hond, en al 120 gulden voor de tweede, terwijl iemand in Kloos- terzande - gemeente Hontenisse - 'maar' 50 gulden per dier hoeft te be talen. of hij er nou één of tien in zy'n bezit heeft.,Dat scheelt bij twee hon den al bijna de helft", rekent Anneke voor. De Kynologenclub heeft een beter idee: de hondenbelasting afschaffen, en de gemeentelijke 'onroerend- goedbelasting' (ogb) iets verhogen, zodat de totale inkomsten van de ge meente toch gelijk blijven. De kosten van de dierenoverlast worden op die manier door iedereen gedeeld. Want dat de gemeenten soms extra voor zieningen aanleggen en dat de ge meentewerkers wekelijks heel wat hondepoep moeten ruimen, wil An neke best toegeven. „Maar", zegt ze, „in de meeste gemeenten wordt niets extra's gedaan". De hondenbelas ting verdwijnt er in de grote pot. In sommige gemeenten is een 'honden toilet', in Temeuzen gesitueerd in 'het tranendal', de nieuwbouwwijk Zeldnerust. Verder heeft Anneke wel gehoord van speciale cabines op de grasmaaimachines, zodat de ge meentewerkers die de stukken open baar groen maaien, enigszins be schut zitten tegen de rondvliegende derrie. In de brief aan de gemeenten zegt de club, dat de belasting 'haar specifie ke doel' heeft verloren. De actie is voorlopig nog regionaal. De Kynolo genclub Zeeland, die de hele provin cie bestrijkt, is er niet bij betrokken. „Wel wilden eerst eens kijken hoe het hier gaat", legt de secretaresse van de Zeeuws-Vlaamse club uit. Bij de brief is een lijst gevoegd van meer dan honderd Nederlandse gemeen ten. die in de afgelopen tien jaar de hondenbelasting al hebben afge voerd. Daaronder prijkt geen enkele Zeeuwse gemeente. „Waarschijnlijk omdat hier nog nooit een actie is ge voerd", vermoedt Anneke. „Ach, en als het nu nog niet slaagt, dan gaan we gewoon door". Kleinigheid Trouwens, verreweg de meeste hon- denoverlast is volgens Anneke hele maal niet nodig, als de bezitters van de dieren er maar iets om gaven. „Deze Afghaanse windhonden, nou, die kun je niet veel leren. Ze hebben een jachtinstinct. Maar poepen in de goot, dat is ze gemakkelijk bij te brengen". „Meestal is het gewoon een kwestie van luiigheid van de ei genaar, als zijn hond het op de stoep doet. De meeste mensen letten er ab soluut niet op. Het is een kleinigheid om een hond te leren in de goot te gaan". Het zou snel met de overlast gedaan zijn, als de mensen leerden goed met hun hond om te springen, denkt An neke. Daarvoor heeft de Zeeuws- Vlaamse kynologenclub een cursus opgezet in 'gehoorzaamheid'. De honden leren te luisteren naar hun baasje, en die leert op zijn beurt hoe hij met zijn huisdier overweg moet Dat is iets heel anders dan africhten hoor", benadrukt Anneke. „Geen pakwerk en dat soort dingen". De Zeeuws-Vlaamse politici hoeven dan ook niet bang te zijn dat ze bin nenkort door bloeddorstige honden in de nek worden gevlogen. Dergelij ke acties heeft de Zeeuws-Vlaamse Kynologenclub niet in petto. John Verhoeven Oneerlijk Hondenbelasting is oneerlijk", vindt Anneke dan ook. En daarom is ze de actie gestart onder de Zeeuws- Vlaamse gemeentebesturen. „Bijna iedereen heeft tegenwoordig een huisdier. Daar kan een ander ook last van hebben. Met cavia's, of een kanarie in een kooitje zal dat wel niet zo snel gebeuren, maar neem nou katten, paarden, of duiven. Als MIDDELBURG - 'Goes, tenzij...' was maandagmiddag het antwoord van de gemeenteraad van Middelburg op de vraag waar de Zeeuwse Bestuurs school moet worden gehuisvest. Met deze uitspraak gaat de raad in eerste instantie akkoord met het handhaven van deze school in Goes. De raadsleden hebben zich echter nadrukkelijk het recht voorbehouden om alsnog voor Kapelle te kiezen, indien de exploita tiekosten van het onderbrengen van de school in dat dorp lager zullen blijken te zijn dan die in Goes. Dit voorbehoud werd gemaakt nadat PvdA. WD en SGP RPF hadden laten weten onvoldoende inzicht te hebben in de exploitatielasten in beide situaties. Voor fractieleider T. F C Verduin van de PvdA was dit tekort aan gegevens zelfs aanleiding het col ege te vragen het raadsvoorstel over de ze zaak, terug te nemen en in een vol gende raadsvergadering opmeuw te be spreken. Wethouder A. Bergshoeff ont raadde dat met de woorden: 'De school moet verder'. Schoorvoetend schaarde de raad zich uiteindelijk achter het standpunt van het college, dat voor handhaving in Goes pleitte. Mevrouw J. J. van der Wel-Beije stemde als enige tegen het voorstel. De CDA-fractie had daarvoor al bij monde van de heer A, P. van Mourik laten weten zonder voorbe houd achter Goes te staan..Goes is een centrumgemeente; we kunnen bespa ren op reiskosten, en de bereikbaarheid van de school in Goes is beter dan die in Kapelle", aldus het betoog van de CDA'er Burgemeester drs P A. Wolters van Middelburg zal geen protestbrief sturen naar de president van de Verenigde Staten. Een inwoner van Middelburg. F. A. Bergwerff, had hem daarom ge vraagd. De heer Bergwerff schreef de burgemeester: 'Vrijdag 6 augustus was het 37 jaar geleden dat Hiroshima en Nagasaki werden vernietigd door atoombommen. Uit publikaties ver nam ik dat de burgemeesters van beide steden een protest hebben gezonden aan president Reagan tegen de recente ondergrondse kernproeveh in de VS. Waar Middelburg speciale banden heeft met één der Japense steden, stel ik voor dat u zich aansluit bij dat pro testvan uw collegae", aldus de brief van de heer Bergwerff. Kennisgeving Voor de burgemeester over deze kwes tie een verklaring aflegde, had me vrouw Van der Wel-Beije gewezen op het feit dat ook de Sowjet-Unic en Frankrijk dergelijke proeven nemen. WD-fractieleider mr D. F. Vos stelde dat deze brief voor kennisgeving moest worden aangenomen en de heer Kodde stelde dat dergelijke problema tiek naar zijn mening niet in de ge meenteraad thuishoort. De opmerkingen van mevrouw Van der Wel onderschreef hij. De heer Wolters zei in zijn verklaring dat hij bij de ope ning van de tentoonstelling over de ge volgen van het gooien van atoombom men voor de Japanse steden -de exposi tie is te zien in het Zeeuws Kunste naarscentrum aan de Molstraat-heeft gezegd, dat een dergelijke gebeurtenis nooit meer mag plaatshebben. „Hieruit mag men afleiden dat ik het eens ben met dat protest en achter het streven sta van de beide burgemeesters om de mensheid te waarschuwen", meende hij. De heer Wolters vond het echter te ver gaan om zich in te laten met het geen in andere landen op dit gebied ge beurt. Na deze verklaring sprak de heer A. Kamermans (PPR) zyn waardering uit voor het feit dat de heer Wolters zijn opvattingen op deze wijze openbaar maakte. Eenmalig Na een langdurige en technische dis cussie over de gevolgen van enkele be grotingswijzigingen nam de raad het voorstel over van de heer Vos om dit jaar een éénmalige subsidie beschik baar te stellen aan de maatschappelij ke dienstverlening. Of deze bijdrage ook in de toekomst kan worden verleend, zal afhangen van de wensen van de overige te subsidiëren instellingen, zo kwam de raad overeen. Tenslotte stemde de Middelburgse ge meenteraad. die voor het laatste in de oude samenstelling bijeen was, in met een groot aantal onderwijsvoorstellen. Deze zijn: Vernieuwen van de verwarmingsinstal latie van het gymnastieklokaal aan de Bachtensteene; de voorlopige vaststel ling van de rekening over 1977 van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs; de ontwerp-begroting 1983 van het overlegorgaan van de Stichting Regionaal Pedarogisch Centrum Zee land; het beschikbaar stellen van kre dieten van gymnastiekmaterialen en lesattributen van verschillende open bare kleuter- en lagere scholen, de uit breiding van de 'Klim op-school', de ontwerp-begrotóngen '82 en '83 van de Zeeuwse Dag- en Avondscholenge meenschap en tenslotte de verplaat sing van de openbare lagere school 'De Dunenburch' van de Griffioenwijk naar de Breewijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 7