Sloop oostvleugel van Ter Reede Vlissingen voordeel voorU Zwemvierdaagse in Vlissingen van start KEURSLAGER SCHOUWENAAR PZC/streek S-er -|*po J. Reijnierse winnaar ringrijderij voor veteranen Koudekerke VROOMS DREESM ANN Eerste paal plan Reyershove geslagen Wie kieskeurig is kiest in het Bellamypark, Vlissingen KEURSLAGER Modern - pittig - fris - hygiënisch DINSDAG 24 AUGUSTUS 1982 Bontgeweven ruiten Leuk en jeugdig materiaal voor sportieve bloeses. rokken en jurken. Van 100% katoen en licht aan- geruwd De kleuren zijn afgestemd op de uni katoen. Breedte 150 cm Uni winterkatoen Ideaal voor het maken van pantalons, rimpel- en strokenrokken Van 100% katoen en licht aangeruwd. Verkrijgbaar in de kleuren avia, cyclaam, purper, kobalt en zwart Lekker praktisch dubbelbreed: 150 cm. Per meter 44r5© IO. Het dak van de oostvleugel van Ter Reede is al 'ontmanteld'. Binnenkort wordt waarschijnlijk begonnen met het neerhalen van de muren. Het sloopwerk zal naar verwachting nog ruim een maand duren. Koempoelan '82 m. Scouting Zeeland1 Hollandse Hoeve GOES - Zaterdag 28 en zondag 29 gustus wordt op het terrein bij de H« landse Hoeve in Goes de Koetnpoti] '82 van Scouting Zeeland gehouden.! Koempoelan is een twee-jaarlijksel eenkomst voor kaderleden van st« I ting. Voor deze Koempoelan hcbb zich al ruim 100 leidsters, leiden bestuursleden van plaatselijke se* tinggroepen aangemeld. Burgemeester mr W. Blanken verrkj zaterdag om 19.00 uur de opening n de Koempoelan. Op het progranu staan verder onder meer: gourmetpi ty, avondspel, kampvuur, aandacht.^ 111 formatiemarkt en een puzzeltocht zondag, omstreeks 17.00 uur, wordt i Koempoelan beëindigd. De deelneme LU kamperen tijdens deze dagen op hette rein bij de Hollandse Hoeve. Ml Recreatie-atletiek ul MIDDELBURG - De atletiekven se ging Dynamo '70 te Middelburg hcq 11 woensdagavond 25 augustus een insti op de sintelbaan aan de Nassaulaan kt de Zeeuwse hoofdstad. Liefhebbe kunnen meedoen aan de tachtig me: sprint (tot dertien jaar) en aan sprinten op de afstanden honfe achthonder en drieduizend meter. 0: is deelname mogelijk aan zogenaan* technische nummers zoals verspringt; hoogspringen en kogelstoten. De a creatie atletiek begint om zeven uuta de sintelbaan. Wachttijden bij sluizen tijdens het afspuien van het Veerse Meer MIDDELBURG - De rijkswaterstaat begint maandag 30 augustus met het afspuien van het Veerse Meer van zo- merpeil naar het tussenpeil van NAP, zo'n 30 centimeter. Deze waterstand zal vermoedelijk een week later zijn bereikt. Vanaf 4 oktober wordt er verder afge- spuid naar een winterpeil, zo'n 70 centi meter. dat op 11 oktober wordt bereikt. De perioden van afspuien zijn afhanke lijk van de sluisgang als gevolg van de buitenwaterstand. Tijdens het afspuien dient rekening gehouden worden met wachttijden bij de sluizen. Buurthuis Paraplu Vlissingen begint creatieve cursussen VLISSINGEN - Buurthuis de Paraplu begint het komend seizoen weer een aantal cursussen op creatief gebied voor volwassenen. Op de woensdag is er een cursus 'textiele werkvormen' in de ruimste zin van het woord voor begin ners komen aan bod weven, patchwork, poppen maken e.d. Bij de cursus voor gevorderden wordt er aandacht besteed aan de toepassing van de kleurenleer. Technieken die be handeld worden zijn o.a. filet doorstop- pen. batik en stofdruk, weven op stok jes en spinnen. De tijden zijn: elke woensdag voor beginners van 19.00- 20.45 uur, voor gevorderden van 20.45- 22.30 uur. Deze cursus vangt aan met ingang van 15 september a.s. Tevens wordt er met ingang van 7 september een cursus borduren met verf georgani seerd. Bij deze manier van schilderen wordt gebruik gemaakt van tubes verf, voor zien van een rolpunt mechanisme. De verf kan gebruikt worden op wandkle den, T-shirts, glaswerk, aardewerk, hout. enz. De tijd: elke dinsdagmorgen van 9.45-11.30 uur. Er is peuteropvang aanwezig. Hervormde Jeugdraad zet Leerhuis voort MIDDELBURG - De Classikale Her vormde Jeugdraad Walcheren zet het Leerhuis, waar de afgelopen winter mee werd begonnen, dinsdag 14 september voort. De bijeenkomst is in de Ontmoe- tingskerk in Middelburg en begint om 19.45 uur. Het is de bedoeling dat jonge ren - maar ook jeugdouderlingen en ou deren die graag willen dat jongeren zich bij de gemeente thuis voelen - aan dit Leerhuis deelnemen Naar de eerste vijf avonden van het Leerhuis kwamen jon geren uit verschillende Walcherse ge meenten. De bijeenkomsten worden be steed aan het samen lezen van de bijbel en het elkaar confronteren met vragen. RPF'er J. Frinsel in Middelburg MIDDELBURG - De Reformatorisch Politieke Federatie afdeling Middel burg houdt woensdag 25 augustus een bijeenkomst in gebouw 'De Schakel' te Middelburg. Spreker is derde op de kandidatenlijst, de heer J. Frinsel. di recteur van de Stichting 'Tot heil des volks' te Amsterdam. De bijeenkomst begint om acht uur 's avonds. De winnaar J. Reijnierse uit Koudékerke, die 21 ringen stak. KOUDEKERKE - De veteranen onder de Zeeuwse ringstekers streden afgelopen zaterdag om de hoogste eer op het parkeerterrein van camping Duinzicht in Koudekerke. De heer J. Reijnierse uit Koudekerke wist met 21 ringen uit 37 beurten de eerste prijs in de wacht te slepen. De publieke belangstelling voor de wedstrijd, die door verschillende deelnemers in klederdracht verreden werd, was bijzonder groot. De uitslag: 1 J Reijnierse. 21 ringen, 2 A. de Pagter, 14. 3 M. Vos. 14,4 P Hollebrandse. 13.5 J. Goor. 10.6 D. van de Voorde, 9.7 J. van Sluis. 8.8 P. Reijnierse. 8,9 J. Simonse.8. 10 D Kluijfhout. 5.11J. Roose. 5,12 A. Janse, 2.131. Izeboud, 1 ring De eerste beker was voor M. Vos. de tweede voor D van de Voorde. 3e prijs, een medaille. J. Reijnierse. 4e prijs, een taart, A. de Pagter. Extra prijzen een boerenwagentje: J van Sluis, verder zijn er door alle deelnemers diverse extra prijzen gewonnen. De bekers werden uitge reikt door de voorzitter van de Bank Singers, de overige prijzen door de voorzitter van de Koudekerkse ringrijdersvereniging De pechprijs was voor I. Izeboud. NIEUWBOUW EN RENOVATIE TEHUIS DINSDAG - VERSE WORSTDAG 500 gr. echte Zeeuwse...4,80 250 gr. varkenspoulet2,70 150 gr. tongeworst1,50 WOENSDAG - GEHAKTDAG! 500 gr, vleesgehakt5,10 500 gr. nasi/bami3,50 150 gr. hamworst1,65 DONDERDAG - SLAVINKENDAG! 5 st. halen; 4 betalen 250 gr. boeren leverworst3,00 150 gr gek. ontbijtspek1,80 VRIJDAG - KARBONADEDAG! 500 gr. zeer mooie4,90 4 st. vleeskroketten2,20 'n boerenworstje2,70 VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gr. botermalse runderlappen, gesneden uit Limousin runderen (heerlijk)9,90 100 gr. mals en sappig pekel vlees1,70 100 gr. vers gekookte ründerlever1,30 150 gr. frisse sellerijsalade2,20 ZATERDAG - BIEFSTUKDAG! 200 gr botermalse biefstuk I Limousin kwaliteit)7,00 150 gr filet Americain2,55 150 gr. achterham (speciaal voor hamkenners)4,95 Het uitzicht op het verkeer is erg be langrijk voor veel mensen, die daarvan afhankelij k zijn voor het contact met de buitenwereld, omdat ze eigenlijk te slecht ter been zijn om hun kamer te verlaten", vertelt de heer De Graaf Extra bedden Tot nieuwbouw, met name van de noordvleugel, werd besloten nadat be kend werd dat het tehuis alsnog de be schikking kreeg over 43 extra bedden, die eerder waren verwerkt in het ont werp voor 'de Zoute Viever'. Deze wa ren op last van het ministerie uit het oorspronkelijke ontwerp verwijderd. Later besloot het ministerie alsnog toestemming te geven voor dit aantal, maar toen was de realisering van de aangepaste plannen al te ver in gang gezet. Daarom werd besloten die op te nemen in de plannen die al bestonden tot renovatie van het oude gedeelte van Ter Reede. Tot sloop en vervan gende nieuwbouw van de oostvleugel werd besloten, omdat dit aanmerke lijk goedkoper zou zijn dan vernieuw bouw. neui^iagei ocuuuwcuaar zcgi Als u van de week naar de braderie komt, kom dan ook even 'buurten' in onze keurslagerij In ons bedrijf pre senteren wij u dagelijks een 'show' van de allerfijnste specialiteiten, limousin rundvlees en puik varkens vlees. De moeite waard om u te overtuigen van Keur slager Seliouwenaar z'n kwaliteit, enmet diverse artikelen voor een zachte braderieprijs! VLISSINGEN - De oostvleugel van het Vlissingse bejaardencentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg wordt gesloopt, om plaats te maken voor vervangende nieuwbouw. De kamers in de tussenvleugel worden gerenoveerd. Bovendien wordt er een geheel nieuwe noordvleugel gebouwd, met uitzicht op de kruising van de President Rooseveltlaan. Verwacht wordt dat in oktober kan worden begonnen met de bouw en dat deze ruim twee jaar in beslag zal nemen De gehele nieuwe noordvleugel biedt in totaal plaats aan 43 bedden, die worden verdeeld over vier bouwlagen. De nieu we oostvleugel krijgt 47 éénpersoons- kamers en behoudt drie bouwlagen. In de tussenvleugel worden twee kamers tot een kamer gemaakt, waardoor veer tien twee-persoonskamers ontstaan. In de nieuwe oostvleugel komen boven dien twee conversatieruimten. Daar komt ook de hal en receptie weer terug en worden er directie en administratie gehuisvest. De recreatieruimte moet wijken voor de nieuwe noordvleugel, maar wordt in een iets andere vorm weer opgebouwd, namelijk tussen noord- en oostvleugel. De verbouwing begon steeds urgenter te worden. „In 1980 hebben wij zelfs een opnamestop gehad", vertelt directeur B. G. de Graaf van Ter Reede. Wat in de huidige vorm blijft is het zogenaamde 'nieuw'gedeel- te, dat in 1968 in gebruik is genomen, namelijk de westvleugel, het westelijk deel van de tussenvleugel en een klein aangebouwd deel van de oostvleugel. Het naar verhouding 'oude' gedeelte is in 1957 al in gebruik genomen en beant woordt dan ook niet meer aan de tegen woordige normen. „Een groot bezwaar was vooral de kleine kamers, de geringe bergruimte en de gezamenlijke toilet ten, Nu krijgt iedereen een zit-slaapka- mer van ongeveer 4 bij 4,75 meter, een portaal met keuken en aanrecht en een badkamer met douche, toilet en wasta fel". aldus de heer De Graaf. De opnamestop in 1980 was noodzake lijk, omdat de oostvleugel als eerste moest vrijkomen, maar niet alle 100 be woners konden worden ondergebracht in het nieuwe centrum 'De Zoute Vie ver" te Oost-Souburg, met 70 bedden. Voor dertig tot veertig bewoners kon nog geen oplossing worden gevonden, toen de Zoute Viever werd geopend, eind 1980. „Wij hebben eerst de bewo ners van Ter Reede gevraagd, wie in Souburg wilde blijven. Toen 'De Zoute Viever' klaar was hebben wij ongeveer zestig mensen verhuisd. Kwam er een kamer leeg in de oostvleugel, dan bleef hij ook leeg. Kwam er een kamer leeg in de westvleugel, dan kreeg iemand uit de oostvleugel die, wanneer een even tuele verhuizing niet goed zou worden doorstaan", zo was volgens directeur De Graaf de gang van zaken. „Wij wis ten wel, dat er enige vertraging zou op treden voor kon worden begonnen met de bouw", verklaart hij verder. Uitzicht Nieuwbouw en renovatie worden uit gevoerd door het aannemingsbedrijf Peeters bv uit 's-Heerenhoek. Het ont werp is van het Vlissingse architecten bureau Jobse. Erg belangrijk daarbij is volgens adirecteur De Graaf het uit zicht van de kamers op Koudekerkse weg (Oostvleugel) en President Roose veltlaan (Noordvleugel). „In de oost vleugel hebben 34 van de 47 kamers uitzicht op de Koudekerkseweg. Op de tweede verdieping is er geen enkele ka mer met uitzicht op de achterkant. VLISSINGEN - Honderden leerlingen van lagere scholen en tientallen vol wassenen zijn maandag in Vlissingen begonnen aan de jaarlijkse zwemvier daagse. Van maandag tot en met vrij dag, er is één rustdag, leggen de deelne mers, afhankelijk van hun leeftijd, 250 of500 meter per dag af. Wethouder D. J. P. Bruinooge van onder meer sportza ken, reikt donderdagmiddag de me dailles uit aan de zwemmers die dan de 1000 of 2000 meter hebben volgemaakt. De zwemvierdaagse werd in 1970 voor de eerste keer gehouden. Aanvankelijk nog plaatselijk, maar sinds 1975 staat dit zwemgebeuren onder auspiciën van de KNZB en heet sinds die tijd de Natio nale Zwemvierdaagse. In Vlissingen speelt dit zwemfestijn zich inmiddels voor de achtste keer af. Vorig jaar ken de men een recorddeelname, en de he ren J. Schalkwijk en L. Wielemaker van het Vlissingse Sportfondsenbad ver wachten niet dat het aantal van 1700 KAMPIOENEN ZOMERBRIDGE VLISSINGEN - De laatste wedstrijd van het officiële zomeravondbridge is achter de rug. In de Sporthal te Vlissin gen melden zich 38 paren voor de slot wedstrijd. De leiding was in handen van de commissie zomerbridge die de paren indeelden in twee groepen A en B, met respectievelijk het Mitchell 9 9 en Hoewel 10 10 systeem. Alle spe lers moesten in 9 ronden 27 spellen af werken. Cattoir-Schute, nog maar pas samenspelend, scoorden maar liefst 76 procent. Daar Le Clercq-Ficheroux in Koudekerke als eersten in het klasse ment waren geëindigd en ook in Vlis singen een gedeelde eerste plaats be haalden, mogen zij zich met recht Zeeuws kampioen Zomerbridge noe men. deelnemers dit jaar wordt overschre den. Daarvoor zijn verschillende oorza ken aan te wijzen. „Tot nu toe hebben zich ruim 700 mensen ingeschreven. Daarvan zijn er ongeveer 600 scholier. Vorig jaar hadden we 857 scholieren. Dat is onder meer te wijten aan het feit dat een aantal scholen hebben afge haakt, omdat de leerkrachten geen of niet voldoende tijd beschikbaar krijgen voor buitenschoolse activiteiten. Daar naast loopt ook het leerlingenaantal te rug", aldus de heer Schalkwij k. „En dan isernog een factor, het weer. Datwasde laatste dagen niet zo best en dan zijn de mensen minder geneigd om in te schrij ven. Maar vandaag is het weer prima en je ziet dan ook dat heel wat zwemmers zich alsnog aanmelden, al denk ik niet dat we het aantal van vorig jaar zullen halen". De kinderen tot en met tien jaar leggen dagelijks een traject van 250 meter af, de ouderen zwemmen elke dag de dub bele afstand. De zwemvierdaagse wsr voor men dagelijks tussen 14.00 en 201 uur terecht kan. is uitgesmeerd overv( dagen, zodat de deelnemers een di verstek kunnen laten gaan. Behalve in Vlissingen wordt het nement deze week ook gehouden Terneuzen, Goes en Sint-Maarleu dijk. Volgende week kunnen dc lid hebbers onder meer van start in Mil delburg, waar dit jaar voor het eerst een zwemvierdaagse wordt gehoudtt MIDDELBURG - Zonder officieel ver toon is maandagmorgen de eerste paal geslagen in het uitbreidingsplan Reyershove in Middelburg-Zuid. In de verre -toekomst kunnenin dat gebied achthonderd woningen worden ge bouwd. De eerste tweehonderd daar van worden volgend jaar opgeleverd. De eerste fase van het plan, die enkele Jaren duurt, behelst het bouwen van 520 woningen. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds neemt daarvan tachtig woningen voor zijn rekening; het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten 64. In de eerste fase zijn verder 198 woningen toe bedeeld aan de Woningbouwvereniging Middelburg. De overige 178 woningen zijn voor zover bekend nog niet toege schreven. Het ontwerp-uitwerkingsplan noemt als algemeen kenmerk van de eerste fa se in Reyershove 'een pleintje, waarom heen de woningen zijn gegroepeerd' het plan, dat wordt begrensd door Spinhuisweg, Torenweg. Reijerswegw Statenlaan, wordt veel aandacht br steed aan routes voor het langzame ver keer. De Woningbouwvereniging Mid delburg wil bij de woningen het uit gangspunt van energiebesparing coir sequent uitwerken. De woonblokkea in een haakvormige bebouwingsstruc- tuur, zullen daarom met de achtera), den op het zuiden gericht zijn. Uitslag A-groep N-Z-lijn: 1 dms. Eekman- Meerman 273; 2 dms v. Iren-Wijnen 252; 3 Groen-Loekemijer 233: 4 Beerens-Hoogstra- ten 231; 5 v Hensbergen-Briers 222 pnt. Ge middelde 216 A-groep O-W lijn: 1 mevr. Hoevers-te Roller 258; 2 dms. Bezemer-Mulder 243; 3 v. d. Borgt- v.d. Borgt 238, 4 echtp. De Reeper 213; 5 echtp. Nijssen 205 ptn. Gemiddelde 216. B-groep paren 1-10: 1 v. Geel-v Geel 141; 2 Merk-Sanderse 115; 3 mevr Simpelaar-v. Iren 114; 4 dms. Kloosterman-Wullems 113; 5 mevr. Mulder-Blatter 109 ptn. Gemiddelde 108 B-groep paren 11-20:1 Cattoir-Schute 165; 2 mevr. Maat-Boogaard 123; 3 dms. Kuijper- Spithout 121: 4 Le Clercq-Ficheroux 113, 5 Breedveld-Bruggeman 108 ptn. Gemiddelde 108. Uitslag klassement: 1 Ficheroux, Le Clercq en Sanderse 38: 4 Merk 36, 5 mevr. v. Iren en mevr. Wijnen 33; 7 mevr Maat en Boogaard 32; 9 v. Geel. v Geel en v. Iren 30 ptn Als vorm van recreatiebridge mag de zomer 1982 als zeer geslaagd worden beschouwd. Personeel van de Walcherse Bouw Unie bezig met het slaan van de eerste paal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 4