Terrein is weer beperkt Dit jaar geen oude ambachten töDAG 24 AUGUSTUS 1982 PZC/oosterse braderie Oosterse Braderie door de winkeliersvereniging, stond in het teken van Michiel de Ruyter. In de jaren daama kwamen de volgende thema's aan bod: de zestiende eeuw, Mexico, ruimtevaart, het wilde westen, de piraterij (dat was in 1978, het jaar van het 75-jarig bestaan van het maritiem instituut De Ruyter), de Bruege- liaanse tijd, sprookjes en vorig jaar was het thema 'oud- hollands'. Romantiek, zo heeft de ervaring geleerd, blijkt deelnemers en bezoekers het meest aan te spreken en daar om is dat sinds enige jaren steeds het uitgangspunt voor het kiezen van een thema. De oosterse sfeer zal met name opge roepen worden door de verschillende artiesten die tijdens de drie braderiedagen optreden op het podium in de Walstraat. Onder hen onder meer een fakir, buikdanseres en een ooster se illusionist. Ook de toegangspoort tot het braderieterrein aan het begin van de Walstraat straalt de sfeer van het oos ten uit. Evenals de voorgaande vier jaren is de poort ook nu weer gebouwd door de zeeverkenners 'De Watergeuzen' uit Vlissingen. Over hen elders in dit speciale PZC-braderie- nummer meer. Daarnaast een gesprek met Wlm de Bruljne, voorzitter van de braderiecommissie over de achtergronden van de braderie en een gesprek met de heer J. Marcks over zijn werk voor de 'Schorpioen'. Verder in dit braderienum mer meer informatie over de verschillende attracties en de optredende artiesten. Tekst: Hans Tabbers en Hans Verbeek. 0 Foto'sRuben Oreel en Dick Faber. Donderdag 26 augustus 9.45 uur; vertrek openingstocht met college van b en w in paardentram, vanaf het Stadhuisplein, via Paul Krugerstraat en Badhuisstraat naar Betje Wolffplein. 10.00 uur; officiële opening door kapitein-luitenant ter zee J. Marcks aan het begin van de Walstraat. bij het Betje Wolffplein. De zeeverkennersgroep 'De Water geuzen' heeft daar een opemngsbord gemaakt. Van 10.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur kunnen kinde ren een gratis ritje maken op de oli fanten, die het spectaculaire onder deel van de openingstocht vormen. De rijtoertjes worden gehouden van af de Zeilmarkt. 16.30-17.15 uur: Will Wights Kinder- show. voor het pand Walstraat 12. evenals van 19.00 tot 19.45 uur. 19.00-21.00 uur: optreden looporkest Windkracht 9 Van 20.15 uur tot 20.45 uur is er een Oosterse Illusionisten- show van Kalanog, voor het pand Walstraat 10. Vrijdag 27 augustus 16.30-17.30 uur; optreden Sim Sala Blm, kindershow voor pand Wal straat 10; 19.00-21.00 uur; optreden looporkest Windkracht 9.19.30-21 00 uur; buikdanseres Corina voor pand Walstraat 10. Zaterdag 28 augustus 14.00-15.30 uur; optredens van fakir Mister Black, voor Walstraat 10. 14.00-17.00 uur; looporkest Wind- kracht9; 17.00-17.30 uur; sluiting bra derie en uitreiking bekers, bij restau rant Solskin, Walstraat 7. Het oosten, de zon gaat er op en de wijzen kwamen er vandaan. Het vormt tevens het thema van de braderie die donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus wordt gehouden in de Vlissingse binnenstad. Dc tiende alweer, en de negende die is georganiseerd door de braderiecommissie van de Vereniging Winkelcentra Vlissingen. In tegenstel ling tot voorgaande jaren, waarin sprake was van uitbrei ding van het braderieterrein, is dit jaar besloten tot enige inkrimping. Plein Vierwinden zal tijdens de Oosterse bra derie geen deel uitmaken van het toneel van de activiteiten. „Dat was te hoog gegrepen", aldus voorzitter Wim de Brui j- ne van de braderiecommissie. De braderie wordt donderdag 26 augustus om tien uur 's morgens geopend door overste J. Marcks uit Vlissmgen. één van de mensen die zich hebben ingezet om het ramschip 'Schorpioen' naar Vlissingen te halen. Voorafgaande aan de opening rijdt de openingsstoet van het stadhuis naar het Betje Wolffplein. De stoet bestaat uit zes ruiters, een paar dentram met het voltallige college en drie olifanten. Deze kolossen gaan na de opening naar de Zeilmarkt waar zij ter beschikking staan van jeugdige braderiegangers die een ritje willen maken. De openinsoptocht wordt muzikaal begeleid door twee leden van de Turkse Gemeenschap, die authentie ke oosterse instrumenten bespelen. Dit jaar dus weer een thema dat de romantiek als uitgangs punt heeft. De eerste braderie in 1973, nog niet georganiseerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 17