IAN RAAS SPRINT IN WOLOOG NAAR WINST ZAALVOETBAL VAN START ZONDER JOHNNY B1SH Kees Rijvers in de problemen Sterke start achtervolgers ^londe van Nederland gestart met 'mini-rit' Vlissinger Ducrot definitief naar WK WK-WIELRENNEN OP 0E BAAN Genade voor laatkomers De Vlaeminck neemt afscheid Ajax eerder GOUD VOOR URS FREULER Bomhof wint VAN DE WEGE overwinning voor Werner Wieme ildcn krijgen geen toestemming van hun club in verband met de competitie- distrijden die ze die avond moeten afwerken. Muhren kan volgens een telex il de "buitenlanders" betreft kan Kees Rijvers zodoende nu alleen nog maar namen indienen bij de UEFA. [NSDAG 24 AUGUSTUS 1982 e sportredactie) rekenen op Michel van de Korput van AC Torino, die Rijvers heeft verzekerd te t|ST - Bondscoach Kees Rijvers zal voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen zullen komen. Simon Tahamata (Standard Luik) heeft de bondscoach weliswaar iland op woensdag 1 september in Reykjavik behalve over Johnny Metgod jPetcrs ook niet kunnen beschikkenA**"1D1,1 ook mondeling toegezegd beschikbaar te zijn. "maar", aldus Rijvers, „daar heb ik Arnold Muhren en Ronald Spelbos. zo mjjn twijfels over, omdat op 1 september in Belgie een volledig competitiepro gramma wordt afgewerkt". Om die reden kan hij waarschijnlijk ook geen beroep doen op Rene van der Gijp, die die dag normaal gesproken met Lokeren tegen RWDM moet aantreden. 9 Manchester United aan de KNVB niet worden gemist in de uitwedstrijd TotuiterlijkwoensdagheeftKeesRijversevenwelnogdetijdomdaaromtrentwat Nottingham Forest en Club Brugge zegt Spelbos nodig te hebben in de ^wedstrijd tegen FC Antwerp. meer zekerheid te krijgen. Nog diezelfde dag echter moet Jan Huybregts in zijn hoedanigheid als secretaris van het sectiebestuur betaald voetbal de lijst met STER- Jan Raas heeft maandag in Enter de proloog van de 25e Ronde van Nederland gewonnen. 5j verstoorde daarmee het feest, dat voor de plaatselijke favorieten Jos Lammertink en Hennie lamsni jder op touw was gezet. De nuchtere Zeeuw, die dit naseizoen alles in het teken stelt van it wereldkampioenschap in Engeland op 5 september, had lak aan die voor-opgezette plannen en asde het plaatselijke rondje van 1800 meter in het Twentse dorp af met een vaart van precies 56 per uur. Over het behouden van zijn leiderstrui maakte Raas zich geen illusies. „Ik zal wel zien. probeer die trui tot de individuele tijdrit vrijdag in Zundert te behouden. Maar er kan nog oveel gebeuren onderweg", verklaarde Raas na zijn zege. ileraard zal er het een en ander gebeu- Voorlopig klampt Raas zich maar vast in deze jubileumronde, maar dan «ten de Nederlandse renners daar »J voor gaan zorgen. De buitenlandse ncurrentie liet het in grote getale af- sen. Belgische toppers als Daniel Hems. Roger de Vlaeminck en Fred- jMaertens, de Noor Jostein Wilmann dc Zwitser Stefan Mutter trokken net als Theo de Rooy om diverse •lenen op het laatste moment terug, het deelnemersveld behoor- tnboette aan kwaliteit. De ploeg Peter Post, met de zeven wk-gan- en Cees Priem in de ronde, begon tdag met de zege van Raas en het wel vreemd lopen, wil niet één van Raleigh-coureurs de 25e editie win- rbjj lijkt de ronde op het lijf ge- threven voor Gerrie Knetemann, die voorgaande twee jaren ook al zege mie. Een individuele tijdrit op de wrlaatste en een ploegentijdrit op de Biste dag passen precies in zijn raatje. In Enter kwam de Kneet niet rder dan de vijfde plaats, maar de ver tillen in tijd waren te verwaarlozen, las kwam als beste uit de bus. Het is Aend, dat hij een 'lange sprint', zoals •'•proloogje in Enter, tot in de puntjes «heerst Tijdritten tot vier kilometer iter vlak terrein zijn bij uitstek ge- dükt voor de winnaar van Parijs-Rou- olx, die zeer geroutineerd de huldiging aderging. lichten ide aanloop tot het wereldkampioen- Khap, waar hij meer dan ooit zijn zin- Mn op heeft gezet, heeft Raas in tegen- lltlling tot andere jaren een aantal fi- inciële lucratieve criteriums laten b|fcn. Bewust heeft hij met ploeg- aikker Cees Priem in het Zeeuwse lud getraind. Desondanks zei hij, dat djn overwinning in Enter min of meer '«danken was aan het rijden van de oiterlums. „Ik heb de laatste weken mei bochten gereden in die plaatse- hjke ronden, dat ik er steeds beter fcorheen ging. Ik weetniet hoe het met banderen is gesteld, maar ik heb daar loordeel van gehad", verklaarde Raas u afloop. aan 1979, het jaar waarin hij in Valken burg voor eigen publiek wereldkam pioen werd, nadat hij in de voorberei ding op dat kampioenschap eerst de proloog en later de Ronde van Neder land won. „Toen heb ik me in de Ronde van Nederland optimaal kunnen voor bereiden en dat zal ook deze weck zo zijn. De meeste starts zijn in de namid dag zodat we 's morgens nog wat kun nen bïjtrainen. Het is in elk geval een verademing om na het criterium-cir cus weer eens een 'echte wedstrijd' te kunnen rijden". Enigszins verrassend bezette Jos Lam mertink de tweede plaats. Lammer tink die als amateur een grote belofte was, is nooit doorgebroken bij de profs. Vorig jaar was hij bijna vijf maanden aan het sukkelen met de ziek te van Pfeiffer. Bovendien heeft hij een ploeg om zich heen (ploeg Ehlen) die de kracht ontbeert om hem daadwerke lijk te steunen. In Enter was hij ge brand op een goede prestatie. Lammer tink: „Ik wilde niet afgaan. Het is de eerste keer dat ik een kans heb te laten zien wat ik kan. Volgend seizoen wil ik bij een andere formatie terecht zien te komen. Het moet toch een keer luk ken". UTRECHT - De Vlissingse ama teurwielrenner Maarten Ducrot maakt deel uit van de Nederlandse ploeg die 1 september in het Engel se Goodwood deelneemt aan de strijd om de wereldtitel op de 100 km ploegentijdrit. De tot voor kort volslagen onbekende Zeeuwse renner stond enige weken geleden noq als reserve te boek, maar na de Ronde van Slowakije waaraan de ploeg van coach Jan Gisbers van 11 tot 18 augustus aan deelnam be hoort Ducrot definitief tot de vier man die in actie komen in Enge land. Maarten Ducrot (24), die in Utrecht psychologie studeert, reageerde uitgelaten op zijn uitverkiezing. In Tsjechoslowakije, waar onder an dere de Russen en Oostduitsers ac te de presence gaven, finishte Du crot in het eindklassement als bes te Nederlander op een 33e plaats. „We hoefden van Gisbers niet voor het resultaat te rijden. Het was ook niet normaal zoals die Russen en Oostduitsers reden. Ik heb wel ge merkt dat de vorm er aan komt", verklaarde Ducrot gisteren. Afge traind („Ik ben zo maqer dat ze me door de brievenbus kunnen schui ven") kwam hij terug van de bui tenlandse trip. die ook nog twee wedstrijden in Oostenrijk omvatte. De definitieve ploeg voor het WK ziet er nu als volgt uit: Geert Schip per. Gerrit Solieveld, Frits Binds- bergen en Maarten Ducrot. Reser ve is Ralf Elshof. De uitslag is 1 Jan Raas (Post) 1800 m in 2 15.00 (gem. 56 km'ui.2 Jos Lammertink (Eh len) 2.15.20: 3 Hennie Stamsnajder (De Bruy- ne) 2.16.17: 4 Bert Oosterbosch (De Bruyne) 2 16.18. 5 Gerrie Knetemann (Post) 2.16.82; 6 Cees Priem (Post) 2.17.18; 7 Benny van Bra bant (Bel. De Klmpe) 2 17.60. 8 Ad Wljnands (Post) 2.18.58; 9 Eddy Planckaert (Bel, De Kimpe) 2.18.60: 10 Adri van der Poel (De Bruyne) 2.18.73; 11 Noel Segers (Bel, Dries- sens) 2.20.00; 12 Joop Zoetemelk (Dangulllau- me) 2.20.17; 13 Jos Haex (Bel, De Witte) 2.20.26; 14 Adri v. Houwelingen (Swerts) 2.20.27; 15 Jan Bogaert (Bel, De Witte) 2.20.44; 16 Gerrie van Gerwen (De Bruyne) 2.20.73; 17 Leo van Vliet (Post) 2.20.83; 18 Henk Lubber- ding (Post) 2.20 90; 19 Mare Sergeant (Bel. Driessens) 2 21.01; 20 Hennie Kuiper (De Bruyne) 2.21.54. Na de proloog vond in de avonduren in Enter een criterium over 70,4 kilome ter plaats, dat niet meetelde voor het algemeen klassement. Al vlot na de start ontsnapten zestien renners, die er in slaagden het peloton te dubbelen. De sprint van de kopgroep werd ge wonnen door de Belg Eric van de Berre voor Ad Wijnands. De uitslag van het criterium is: 1 Eric van de Berre (Bel) 70,4 km in 1.28.16; 2 Ad Wljnands (Ned); 3 Gerrie van Gerwen (Ned); 4 Theo Smit (Nedi, 5 Plet van Katwijk (Ned); 6 John Herety (Gbr); 7 Adrie van der Poel (Ned); 8 Ludo DelcroLx (Bel), 9 Jan Raas (Ned); 10 Jean-Louis Gauthier (Fra). Jan Raas in actie tijdens de 1800 meter lange proloog die hij met een gemiddelde snelheid van 56 km per uur won. ENTER - Ad van Peer, Jan Jonkers en Mario van Vlimmeren hebben het aan de wedstrijdleiding van de profronde van Nederland te danken, dat zij dins dag mogen starten in de eerste etappe. Dick Groeneweg, de ploegleider van de op het laatste moment ingeschreven 'wittetruien-formatie', had een schro melijke vergissing gemaakt. Hij verwachtte dat zijn coureurs achter elkaar zouden starten in de proloog te Enter. Het gevolg was dat het drietal een uur te laat aan het vertrek stond. Het reglement wil, dat slechts een tijds overschrijding van tien procent is toe gestaan. Op grond van dat reglement zouden de coureurs niet eens verder mogen. De wedstrijdleiding besloot het drietal in de ronde te houden, omdat de ploegleider in deze een fout had ge maakt, Groeneweg is voorzitter van de vereniging van beroepswielrenners (WBWJ en is jarenlang ploegleider ge weest. LEICESTER - De wereldkampioen schappen wielrennen op de baan in het Engelse Leicester begonnen maandag voor Nederland met een bijzondere meevaller. Op het onderdeel achter volging voor amleurs, een discipline waarin Nederland de laatste jaren niet meer dan figurant was, drong Dick van Egmond door tot de laatste acht. Veel verder zal hij wellicht niet komen. In de kwartfinales stuit de Tnkker op Ma rio Hernig uit Karl-Marx-Stadt, eeD exponent uit de Oostduitse sportnatie, die niets aan het toeval overlaat. Peter Pieters stuitte in de achtste finales op de Oostduitser Wolf. Voor René Pijnen, de nieuwe bonds coach van de KNWU die nog maar en kele maanden aan het werk is maar zich wel speciaal nchtte op de achtervol ging, waren de goede prestaties van Van Egmond en Pieters geen verras sing. ,Jk had niets anders verwacht", vertelde de zelf nog actieve zesdaagse renner. Mopperend voegde hij er nog aan toe: „Pieters heeft een lichte ver koudheid opgelopen. Anders had hij ook in de kwartfinales gezeten." Met Van Egmond gingen over naar laatste acht; Macha, Hemig en Wou (OD1), Goelz en Marx (WD1), Liepiensj (Sow) en Dawidowicz (Pol). In de kwart-eindstrijd komt Van Eg mond uit tegen Hernig. Op basis van het goede optreden van Van Egmond en Pieters rekent Pijnen op een behoorlijke prijs in de ploegach tervolging, waarvoor verder Groen en Harren worden ingezet. „Iedereen {jgeft gezien dat Nederland toch mee^j^p de achtervolging", zei Van Eg_n „We hebben bewezen tot de top ren tegen al die staatsamateurs." Na de meevaller bij de achtervolging van de amateurs waren er op de eerste dag de tegenvallende resultaten van de sprintende dames. Nationaal kampioe ne Eria Oomen uit Schijndel haalde twee maal via de herkansingen de kwartfinales. Dat was het maximum haalbare. Connie Meijer, de 19-jarige debutante op wereldniveau, kon haar kansen niet verdedigen. In de series trok ze in Shei la Young de ongenaakbare titelverde digster. In de herkansing kwam ze on gelukkig ten val door een lekke band van haar Australische tegenstandster en moest ze met een bloeduitstorting in baar kuitbeen aan de kant blijven. De Verenigde Staten nam, bij ontstentenis van de Sowjet-Unie, al twee medailles in bezit. Drie Amerikaansen (Young, Paraskevin en Novara) drongen met de ESTER - De Belg Roger de Vlaeminck kttft het afgelopen weekeinde onver licht een einde gemaakt aan zijn wie- krearriere op de weg. De Belgische ve- iette uit de ploeg van Fred de Bruyne hd bij zijn ploeg een contract tot en Kt de door Jan Raas gewonnen voor jaarsklassieker Parijs-Roubaix. De ïlaeminck werd echter toch opgeno men in dc Belgische selectie voor het wereldkampioenschap. Zondagavond Mn elf uur liet De Vlaeminck directeur Willy van Doorne evenwel weten dat hij na uitvoerig overleg met zijn vrouw lot deze beslissing was geko men. Niemand in de ploeg van DAF heeft de- fe verrassende ontwikkeling zien aan- lomen. De Vlaeminck reed na de Ron devan Frankrijk nog enkele criteriums. De Ronde van Nederland zou zijn laat- «e serieuze test zijn voor het wereld kampioenschap. Mare Dierickx werd ai door ploegleider Jose de Cauwer in óe ploeg opgenomen om deze week in de plaats van De Vlaeminck te rijden. Door het wegvallen van De Vlaeminck h DAF op het wereldkampioenschap over anderhalve week met slechts een renner vertegenwoordigd: Rene Mar- Ions. De plaats van De Vlaeminck wordt Ingenomen door Ludo Peeters lult de ploeg Post) die als eerste reserve was aangewezen. „Als we dat allemaal hadden geweten dan zouden we Guy Nulens meegenomen hebben naar het WK. Nu moeten we onverwacht een plaats inleveren", aldus Jose de Cau wer. Roger de Vlaeminck zal overigens deze winter nog wel in actie komen ln enkele iddritten. AMSTERDAM - Ajax zal zijn twee thuiswedstrijden, voorafgaand aan de Ruropacupduels met Celtic van de zon dag naar de zaterdag verschuiven. Ajax - 8parta wordt gespeeld op 11 septem- h«r, Ajax - NEC op 25 september VLISSINGEN - Jan Kees Sinke uit Middelburg kon zich aan het eind van de vorige zaal voetbalcompetitie de ha ren wel uit het hoofd trekken. 'Zijn' team - Sportstijl Sinke- had in de laat ste wedstrijd de titel van dc Walcherse hoofdklas voor het grijpen. De voor sprong op concurrent Hooizolder be droeg één punt en er behoefde in die laatste wedstrijd alleen nog gewonnen te worden van Roovers. Dat scheen te lukken, want de Sinke-formatie had met de veilige haven al in zicht een 1-0-voorsprong. Maar voor deze favo riete ploeg werd het tenslotte toch nog een anti-climax: in luttele tijd scoorde Roovers twee doelpunten, waardoor Sportstijl Sinke alsnog met 2-1 ver loor. Jan Kees Sinke: „Ik was er zelf niet bij. Ik zat in het buitenland. Hoe dat in die laatste minuten mogelijk was, begrijp ik nog niet". Door die on verwachte nederlaag werd Hooizolder kampioen. In het nieuwe seizoen, dat woensdagavond (morgen) al van start gaat met twee wedstrijden in de Vlis singse sporthal, zijn Sportstijl Sinke en Hooizolder weer de grote favorie ten. Overigens is het nieuwe seizoen voor Hooizolder al met een enorme tegen slag begonnen. Johnny Bish, onbetwist de sterkste zaalvoetbalkeeper van Zee land, brak vorige week een kuitbeen en is waarschijnlijk voor acht weken uitge schakeld. Cees Corstanje. een van de spelers van Hooizolder, stelt terecht: „In het zaalvoetbal is een keeper nóg belangrijker dan in het veldvoetbal. We zjjn nog steeds op zoek naar een goede vervanger. Maar een keeper met de klasse van John Bish kunnen we na tuurlijk niet vinden. Als we er helemaal niet uitkomen, gaat Max Patty op doel staan, maar dat zal dan weer een ver zwakking voor onze aanval zijn". Hooizolder brengt bekende spelers bin nen de lijnen: Noes Lekatompessy (die op het veld uitkomt voor Vlisslngeni. John Tahapary (Middelburg), Ruud Loppies (gestopt bij Zeeland Sport). Jan Felius, Henk Willemse, Chiel van de Linde en Cees Corstanje. Ongetwijfeld zal Sport Stijl Sinke op nieuw jacht gaan maken op de titel van de Walcherse hoofdklas. Dat zal dan gebeuren met dezelfde formatie van vorig seizoen: Hennie Wijs, Wim Kos ter, Gijs Baan, Gert Booij, Ad Vermeu len (doel), Sjaak van Eenennaam, Hans Carol en Jan-Kees Sinke. Vlissingers Opnieuw zal de ploeg van VW-Audi- Poppe proberen een wig te drijven in de hegemonie van Sinke en Hooizolder. Poppe gaat de strijd weer aan met ver schillende spelers van Vlissingen: Hans van de Rafelaar. Hans Hack, Ad Seen, Barend Vader Ron van Dam en ook Rob Baljeu staat op de ledenlijst van Poppe. Verder maken ook Ad de Rooij (gestopt bij Vlissingen) en Wijnand de Ruijter deel uit van dit team. Verschillende ploegen kunnen overi gens in de eerste weken van de zaal- voetbalcompetitie niet op volle sterk te uitkomen. Want bij veel spelers gaan de verplichtingen, die ze voor hun veldvoetbalclub hebben, toch voor. En in de voorbereidingsperiode voor het veldvoetbal worden er met name ook op woensdagavond oefen wedstrijden gehouden. Zo kan Wim Dekker woensdagavond met zijn team Brammetje Dump niet in actie komen tegen Roovers, omdat hij die avond met Middelburg een oefenwedstrijd moet spelen tegen Kloetinge. Bijzaak Wim Groenewegen, een andere speler van Brammetje Dump, stelt: „Dat ls ei genlijk vanzelfsprekend, want het zaal voetbal is voor die spelers maar bijzaak. Het veldvoetbal komt eerst. Daarom zijn ploegen als Hooizolder en Sport Stijl Sinke ook meer favoriet. Die teams zijn completer. Als bij ons Wim Dekker niet meedoet, scheelt dat misschien wel vijftig procent". Brammetje Dump zag bovendien Hans Bergs afhaken. Deze speler, die vorig seizoen een hersen schudding opliep, is er op advies van zijn arts mee gestopt. Maar versterking voor Dump kwam er ook: Juul Vogel en Klaas van Belzen, de tweede keeper van Middelburg. Ongetwijfeld is Wim Groenewegen met zijn 45 jaar in de hoofdklas de oudste speler. Verder ma ken deel uit van Brammetje Dump John But, Dingeman Meulmeester, Henk Oosterhout (die nog steeds suk kelt met een knieblessure), Bert Teile man en Leo Leeuwestejjn. Eugene Fagg Opvallend is dat bijvoorbeeld Roovers Sport uitkomt met spelers, die niet (meer) actief zijn in het veldvoetbal: John Blok, Leo Dingemanse, Piet Din- gemanse, Han Terwiel (keeper), Han Houmes. Peet van de Velde, Theo Mari- nusse en Peter Stroo, die voor het eerst voor dit team speelt. Ook Astoria/ZOF mag niet tot de top- ploegen gerekend worden. Opvallend is wel dat Ron Verkerk kan melden: „Als we gebrek aan spelers krijgen, kunnen we een beroep doen op Eugene Fagg (Oostkapelle) en John van Geers- daele (Zeeland Sport)". Voor de rest telt dit team dezelfde spelers als vorig seizoen: Kees Stroo, Tonny Doeland. Klaas van Belzen, Nico Knol, Benny Zuidgeest. Ron Leroy (keeper). Ron Verkerk en Anton Meerman. Bij Maartense Tapijt maken de Belg Martin Wintein (al jaren fysiotherapeut in Middelburg) en Julius Sohilait hun intrede. Verder telt deze ploeg bekende gezichten: Ronald Hercules en Wim Langemaire (beiden van Zeelandia), Jo sef Filajdic (keeper), Bram en Piet 't Gilde, Kees Outermans, Kees Vreeke en (als de nood aan de man komt) Dick van Westen. Jong Ambon Johan Scheele verrast met zege in Franse cross DOL DE BRETAGNE - Motorcros ser Johan Scheele uit Zaamslag heeft zondag in het Franse Dol de Bretagne een internationale mo torcross gewonnen. De 27-jarige coureur uit Zeeuwsch-Viaanderen won al eerder dit jaar, op 1 mei, een internationale cross in het Franse Vannes. Er was in Dol de Bretagne onder ander deelname van coureurs uit Engeland. Frankrijk. Duitsland en Nederland. In de drie manches fi nishte Scheele respectievelijk op een vierde, een tweede en een eer ste plaats. Op de tweede plaats fi nishte de Franse motorcrosser Vi- mont, derde werd Drobecq (Frank rijk) en vierde werd Arno Bosch uit Heerlen. Jacky Westdorp Motorcrosser Jacky Westdorp uit Schoondijke eindigde zondag tij dens een internationale motor cross in het Belgische Orp-le- Grand als tweede. In de eerste manche had Westdorp geen moeite met zijn concurrenten. In de twee de reeks ging bet echter iets stroe ver. Hij kwam pas als vijfde weg en kon niet verder reiken dan de vier de plaats. In ieder geval was het wel genoeg voor een tweede plaats in het dagklassement achter winnaar Taverne. De Zeeuws-Vlaamse motorcros sers, die wekelijks hun wedstrijden rijden onder de vlag van VAC Waasmunster, werkten afgelopen zondag de eerste ronde in de strijd om de beker af. Axelaar Gino de Jong he was met een vijfde plaats de best geklasseerde Zeeuw. Westduitse Lommatszsch door tot de laatste vier. De uitslag van de eerste serie van de prof stayers ls: (de eerste drie direct naar de finale, de anderen naar de herkansing!. 1 René Kos (Nedl achter Bruno Walrave, 50 km in 44 minuten en 4,05 seconden, 2 Martin Havik (Ned) achter Joop Zijlaard op 30 meter. 3 Wilfned Peffgen (WD1) op 40 meter, 4 Hans Kanel iZwDop 70 meter. 5 Vittorio Algeri (Ita) op 180 meter, 6 Philip Thomas (G-Bri op 4 ronden. LEICESTER - De eerste titel bij de we reldkampioenschappen wielrennen op de baan is maandagavond laat gewon nen door Urs Freoler. De Zwitser bleef wereldkampioen pun- tenkoers voor profs. Zelfs een valpartij kon Freuler. die vorig jaar voor de ploeg-Post een etappe in de Ronde van Frankrijk won, niet afhouden van de re- genboogtrul Freuler werd in de koers uitstekend geholpen door zijn landge noten Kaenel en Dill-BundL Voor Ne derland reden Herman Ponsteen en Re né Koppert. Zij konden zich niet men gen in de strijd om de medailles. Het zilver en het brons waren voor de Au straliër Gary Sutton en de Liechten steiner Roman Hermann. MIDDELBURG - Tafeltennisser Jan Henk Bomhof heeft zaterdag Wilfred Joossens gastspeler bij De Veluwe) ver slagen met 22-20,21-9. Dat gebuerde tij; dens de driekamp tussen Scylla, De Ve-' luwe en MZ in Middelburg. In de PZC van maandag werd abusievelijk gemeld dat Bomhof een nederlaag geleden zou hebben tegen Joossens. Door de zege van Bomhof verloor MZ niet met 2-8, maar met 3-7 van De Veluwe. VALKENSWAARD - Rallycrosser Bram van de Wege uit Axel was de eni ge Zeeuw die zich klasseerde voor de wedstrijden in het kader van de strijd om het Europese kampioenschap, die zondag op het Eurocircuit in Valkens- waard werden gehouden. Uiteindelijk klasseerde de Axelaar zich in dit ster ke gezelschap op de eenendertigste plaats. Door dit resultaat kwam Van de Wege in het vbezit van de beker, die door de FIFA (Federation International d'Au- tomobilisme) en de ERA (European Rallycross Association) beschikbaar was gesteld voor de best geklasseerde nationale rijder. Amgas gaat weer de strijd in met ver schillende spelers van Jong Ambon. Maar juist deze spelers (Noes Tuhuleru, John Tuenkotta en Joes Siwabessy) kunnen vrijdagavond niet meedoen Ln de eerste wedstrijd tegen Sport Stijl Sinke, omdat ze dan verplichtingen hebben voor Jong Ambon. Ook John Tomasoa kan vrijdagavond nog niet aanwezig zijn. Coach Jan de Back heeft dan ook direct al veel problemen. Ver der spelen voor Amgas onder meer Piet van Dongen (doei). Jan en Herman van Wijngaarden en Leen Comelisse. Het pas naar de hoofdklas gepromo veerde Veldzicht telt veel spelers van Domburg: Chris Maas, Krijn Maljaars, Lou Willemse, Harm Koops en Leo Roelse. Huib Houmes en Wim van de Berg spelen In lagere elftallen van Dom burg. Verder is er nog Wim Sabander van Jong Artjbon. Het eveneens pas ge promoveerde Hertel komt voorname lijk met spelers van GPC: Piet Cljvat, John Dane, Peter Kats. Lion van Luijk en Sep Vermeulen. Verder zijn er Paul Schipper, Jan Vermeulen en Richard van Es. Programma In Missingen worden woensdagavond gespeeld: 21 10 uur Roovers Sport- Brammetje Dump, 21.50 uur Astoria' Zof-Maartense Tapijt. Vrijdagavond staan in Middelburg op het program ma: 19.50 uur Amgas-Sport Stijl Sinke, 20.30 uur Hooizolder-FC Hertel. LANGEMARK (B) - Pas tegen het einde van het seizoen is amateurwielrenner Werner Wiemme uit IJzendijke in vorm gekomen. Afgelopen zondag slaagde hij er in- inmiddels al voor de vijfde maal dit jaar- een overwinning te behalen. In het Belgische Langemark werd een korte solo in de laatste kilometers beloond. Voor de 112 kilometer lange wedstrijd had hij 2.55 uur nodig. Een dag eerder kwam Wieme ook al In Balegem kwamen er verschillende goed voor de dag In Izenberge passeer de hij als vierde de aankomstlijn met een achterstand van tweeëntwintig se conden op de Belgische winnaar Pa trick Decan. Evenals Wieme is ook Joop Brooijmans uit Kuitaart pas de laatste weken in vorm gekomen, die hem vorig jaar zo gevreesd maakte. Nu slaagde hij er in om als derde te eindigen in Vurste en daar won de Italiaan Morro Longon. In Oudenaarde-Wellen, waar ook al een Italiaan (Patricio Camblrisio) won ein digde Brooijmans als zevende. In de zelfde wedstrijd werd Cor Vervaet uit Walsoorden zestiende en Ad 't Gilde ne gentiende. Zondag klasseerde "t Gilde zich als elfde in Kachtem. Temeuze- naar Hans Moens overschreed als ne gende de aankomstlijn in Schellebelle. Winnaar werd de Belg Walter Ongenae. Zeeuws-Vlaamse junioren aan het ver trek. Zo eindigde Patrick van Passel uit Sluiskil als zevende. Carlo Steel uit Axel negende, terwijl Mario Rammeloo uit Philippine ex-aequo op de twaalfde plaats werd geklasseerd. Winnaar was de Belg John de Mesmaecker. Wilfried de Krijger uit Biervliet reed naar de achtste plaats in Gij ze gem en daar was de Belg Wim van Geüt de rapste. Jos van Baal uit Schoondijke stond met nog 92 anderen aan de start ln Bachte- Mana-Leeme. In dat grote gezelschap werd hij dertiende De Belg Patrick van Holderbeke eindigde op de eerste plaats- Nieuweling Freddy de Muynck uit IJzendijke tenslotte hield zich uit stekend staande ln Brakel door er als derde te finishen. Johan Musseeuw. een Belg, eiste de zege voor zich op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13