)ud schoolmateriaal in holen ten toon gesteld Zeer moeizame weg' naar sportpark Veere ten einde Aanhoudingen voor rijden onder invloed CURSUSSEN WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek Baron Collot d'Escury heeft te veel functies ondememersopleiding autobedrijf nr.» oi/uvïiuio IDAG 23 AUGUSTUS 1982 HET STADHUIS „In het stadhuis in Tholen gelijk een unieke tentoonstel- m oud schoolmateriaal te zien". He conclusie kwam schoolhoofd J. osemaker van "Ter Tolne' zater- liddag bij de opening van de ten- lelling '100 jaar openbaar lager F^ijs te Tholen'. Hij had drie van jfmusea op dit gebied bezocht en *1 hem een beetje tegen, behalve pttkmuseum De Meestoof te St. jmd. „Het zou jammer zijn, als uaterialen na de tentoonstelling inde kast moeten. Daarom hoort lollectie in de oude school aan de jatstraat, die staat te verpaupe- fwee lokalen zouden als onder- juseum ingericht kunnen worden gbeb je iets unieks in den lande", jde heer Kousemaker. »uder van onderwijs J. Versluljs ütonwelwillend tegenover die sug- t« staan, maar hij vermoedde, wel heel wat gezegd zou worden, dat er een tweede museum op Tho- fram. Hij vond het bijzonder fijn, gt schoolteam en de oudercom- imerswaal voor, irsele tegen de idhaving in Goes ij i Bestuursschool [JNINGEN - Het dagelijks bestuur it gemeente Reimerswaal vindt bestuursschool Zeeland in Goes i blijven. Aan de raad wordt dan roorgesteld géén wijziging aan te a brengen in de gemeenschappelij- •feling die de Zeeuwse gemeenten rde bestunrsschool hebben geslo- Om zo'n wijziging - verhuizing j Kapelle - is door het bestuur van plfidingsschool gevraagd. Het col- Tin burgemeester en wethouders Brimerswaal vindt de ligging van imeer centraal dan Kapelle (zeker ils Goeree-Overflakkee bij Zee- wordt gevoegd). Bovendien is (having in Goes goedkoper dan lulling naar Kapelle. is bekend, is er tussen Goes en Ka- »een conflict uitgebroken over de jglngvan de bestuursschool. Beide wnten bieden nieuwe huisvesting Het college van b en w van Rei- rwaal tekent aan voor de handels- ivan Goes met betrekking tot het Met beschikbaar stellen van een jlgebouw, weinig waardering te hl Opgemerkt wordt voorts dat [gemeen bestuur van de bestuurs- d besloten heeft met Kapelle in gaan, onder de opschortende 7aarde dat de gemeenschappelij- Tgtllng zou worden gewijzigd. Ver- hüngen jegens Kapelle zijn er der- re niet. De gemeenteraad spreekt '.dinsdag 31 augustus over de visie iben w uit. Dat gebeurt in een open- vergadering in het gemeentehuis ïrulningen, die om 14.00 uur begint, dagelijks bestuur van Borsele daar tgen is voor verhuizing naar Kapel- Erkend wordt dat Goes centraler ligt jeedkoper kan zijn. „Goes heeft ech- de boot gemist toen na herhaalde- lundringen van de In tijdnood ver- rade bestuursschool, géén positieve zggingen over een geschikt onder ren gedaan konden worden", aldus it. Het college geeft er de voorkeur i dat de vergaande afspraken met geworden nagekomen. De Borsel- nad houdt zich er ook 31 augustus s bezig, in een vergadering te Hein- mand. aanvang 14.00 uur in ont- ïüngscentrum 'De Stenge'. missie het honderdjarig bestaan had den aangegrepen voor deze expositie van oude platen, boekjes, meubilair, kleertjes, opgezette dieren, natuurtuin- de-instrumenten en tientallen klassefo to's. De heer Kousemaker had er heel wat tijd ingestoken om de 3000 namen van geportretteerden te achterhalen, wat hem op vijf na was gelukt. Samen met gemeente-archivaris J. P. B. Zuurdeeg had de heer Kousemaker een boekje samengesteld over 100 jaar openbare lagere school Tholen. Miran da Kousemaker in Thoolse kleder- H. van de Linde won in Zierikzee laatste Compiègne-concours (Van een medewerker ZIERIKZEE - De tussenvlucht op Compiegne, het volgende weekend staat er weer al een Orleansvlucht op het programma, deed de liefhebbers besluiten wat minder duiven mee te geven op het laatste Compiegne-con- cours van het seizoen. Met een snelheid van 1602 meter per minuut, dat is toch altijd nog 97 km per uur werd een duif van H. van de Linde en zn hier eerste voor een tweede en derde plaats van W. Blom en Zn. De regen tijdens het vallen van de duiven werd spelbreker voor een vlot verloop, want ondanks de hoge snelheden van de eerste duiven stond het concours toch 42 minuten open. Compiegne 154 duiven, 1ste 1602 meter per minuut: 1 H. van de Line en Zn; 2-3-9 W Blom en Zn; 4 en 7 C. Gieskes, 5 R. Douwes; 6 A. Schults: 8 L. Noordijk; 10 L. van de Hoek en Zn. V erzamelaarsbeurs BERGEN OP ZOOM - Op zondag 29 augustus wordt in de evenementen zaal 'De Stoelemat' in Bergen op Zoom weer een internationale dagruilbeurs gehouden. De organisatie van deze beurs is in handen van de afdeling Ber gen op Zoom van de Nederlandse Ver eniging 'De Verzamelaar', de grootste verzamelaarsvereniging in Nederland met bijna 9000 leden. Vele honderden verzamelaars van on der andere munten en penningen, post en herdenkingszegels, ansicht- en fan- tasiekaarten, sigarenbandjes, bankbil jetten en ordetekens en dergelijke, zul len op deze dag aanwezig zijn. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De eerstvolgende grote beurs is op zondag 7 november. De eerstvolgende middagruilbeurs is op zaterdag 11 sep tember en wordt van 14.00 tot 16.00 uur in de Stationsrestauratie in Bergen op Zoom gehouden. Belangstelling voor braderie Poortvliet was redelijk POORTVLIET - De braderie die zater dag in Poortvliet werd gehouden, ken de vooral gedurende de middaguren een grote toeloop, maar de rest van de dag was de belangstelling wat minder. De middenstand en het verenigingsle ven presenteerden zich op het markt- plein. Vanaf half twee werd de bezoe kers een mime sortering artikelen en producten voorgeschoteld in de onge veer twintig stands. Het rad van avon tuur trok ook veel belangstellenden. De braderie werd verder opgeluisterd door een optreden van het poppentheater Robhetty uit Steenbergen. De Vos- meerse blaaskapel maakte een rond gang door het dorp. dracht en Arthur Zuurdeeg boden wet houder Versluijs het eerste exemplaar aan. De wethouder complimenteerde beide samenstellers voor hun initiatief, waarmee ze een terugblik op honderd jaar onderwijs in Tholen mogelijk maakten. Tevens deelde hij mee, dat de goedkeu ring binnenkwam om twee noodlokalen bij "Ter Tolne' te vervangen door per manente lokalen. Het personeel luister de de tentoonstelling nog op met een lied, waarna de bezoekers met belang stelling rondkeken. De expositie is tot en met 4 september in het stadhuis te Tholen te zien, van maandag tot en met zaterdag van twee tot vijf en van zeven tot negen uur. MBURG - Openluchttheater, 20 Optreden The Evergreens; itram, 9-21 uur: toeristenmarkt. 'ES - Ziekenhuis De Bevelanden, &16,30 uur; Uitzending Nomen Nes- DDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 5Gitzending Rawa. ISSINGEN' - Bethesda-St-Joseph- tenhuls. 20-21.30 uur: Uitzending Filmvoorstellingen GIGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: leyefor an eye, 12 jr.; »y n, 20 uur: Porky's pikante pret- 4,16 jr. Km'Actueel I, 20 uur Safari 3000, M'Actueel n, 20 uur: Star wars, a.l.; ïffl'Actueel m, 20 uur. On golden 412 jr. IS-Grand, 20 uur: Sound of music, KT - De Koning van Engeland, Muur: Koningin van het liefdesspel, Ij Les uns et les autres, a.l.; Blood beach, 16 jr.; 15uur: Dr. No., a.l.; !l5uur: Turks fruit, 16 jr. STBURG - Ledel, 20 uur: Laat die tolers maar schuiven, 16 jr. pïNEUZEN - Luxor 20 uur: Les uns autres. a.l.; 'uur: Dr. Zjlvago, 12 jr. USSINGEN - Alhambra I, 20 uur: &wars, a.l.; |®umbra II, 20 uur: On golden pond,- Tentoonstellingen ®L- Galerie Bellemans, 10-18 uur, Jftvan Arthur Blewanus (tot 1/9). •ITNISSE - Visserij- en Oorlogsmu- geopend van 14-16 uur. WBURG - Badpaviljoen: foto's van ;5!arinissen 'Zeeuwse kusten' (tot 1/9); «ïws Biologisch Museum. 10-17 uur: ^muskusrat'. 'ES-Hollandse Hoeve, 13-16.30 uur ^terschelde, veranderend getij', flo- I Jen fauna uit het Oosterscheldege- «Utot 30/8); Lunchcafé Stadhuis, 9-17.30 uur: werken Jopie Minnaard (tot 1/9). HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HEINKENSZAND - De Stenge: Tvfens en ruimte', foto's van Cok van Gils (tot 1/9). HOOGELANDE - Kapel van St.-Maar- ten, 10-14 uur; Werken Loes Bredius (il lustraties en schilderijen). HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: "Molens in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen' (tot 29/8). KAPELLE - Bibliotheek, 14-17 uur: go belinwandkleden van Annemane de Haan en Ineke Beaufort (tot 26/8). MIDDELBURG - Vleeshal, 10-17 uur: werken Ben d'Armagnac (t'm 11/9); Kloostergang Prov. Bibliotheek, 9-21 uur, 'Levensprocessen in de natuur' (tot 1/9); Ambachtencentrum Demerary, 10-17 uur: Diverse ambachten en exposities; St.-John, 9-18 uur 'Zee en lucht', foto's van Jelle Binsma. RILLAND BATH - Dorpshuis: 'Ooster- scheldewerken' (t/m 29/8). SCHARENDIJKE - De Putmeet, 13.30- 17 uur: werken Schouwse kunstenaars (tot 15/8). TERNEUZEN - Stadhuis, 9-12 en 13- 16.30 uur: 'Vrouw en rijk' (t/m 3/9). THOLEN - Stadhuis, 14-17 uur: '100 jaar openbaar onderwijs' (t/m 4/9). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Zes exposities (tot 1/10). VLISSINGEN - Museum, 10-17 uur: 'De visserij in Vlissingen door de eeuwen heen' (tot 25/9); Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Ex positie levende reptielen, amfibieën en insekten. ZIERIKZEE - Gravensteen, 11-17 uur: werken Ineke van Doome (tot 24/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor mllleuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Rommelmarkt school in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Zaterdag 28 au- gustus houdt 'De Schouw', school met de bijbel in Brouwershaven, een rom melmarkt. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een aantal leer middelen en de financiële adoptie van een kind, via de stichting 'Redt een kind'. De markt wordt gehouden op het plein van de school aan de Schuitkade. De activiteiten beginnen om 09.00 uur. Er zijn diverse stands met onder meer cu riosa, antiek, boeken en platen. Ook is er een rad van avontuur. Om 13.30 urn- wordt een velling gehouden. DsG. Leene-1933-' 1944 in Zeeland-in Breda overleden ZIERIKZEE Op 74-jarige leeftijd ts ds G. Leene, emeritus predikant in Breda, overleden. Ds Leene, die 23 januari 1908 in Kampen werd geboren, werd 20 au gustus 1933 predikant van de gerefor meerde kerk in Baarland. Vandaar ver trok hfj in 1940 naar Zierikzee. waar hij stond tot 1944, toen hij naar Nieuwen- dijk in Noord-Brabant ging. Ds Leene werd in 1948 predikant in De venter, in 1954 in Boskoop en in 1962 in Barendrecht, waar hij stond tot zijn emeritaat op 1 februari 1973. JAARVERGADERING KATHOLIEKE BOND VAN OUDEREN OUDENBOSCH - Du Katholieke Bond van Ouderen in het bisdom Breda (met ook drie kringen in de provincie Zee land) hondt donderdag vanaf 10.30 uur een jaarvergadering in de Bosbadhal in Hoeven. Aan de orde komen onder meer diverse jaarverslagen, een voor stel om de afdracht van geld aan de Unie KB O te verhogen en een voorstel tot aanvulling van het algemeen be stuur. Vanuit Zeeland wordt de heer P. Wee maas voorgedragen voor benoeming en de heer F. Impens voor een herbenoe ming. In de statuten is bepaald dat een- vierde van het bondsbestuur uit Zeeuw se afgevaardigden zal bestaan. Tijdens de vergadering zal ook afscheid worden genomen van broeder Liguorio de Jong, secretaris van de KBO in het bisdom Breda. Granaat gevonden OOSTBURG - Aan de Oude Haven te Oostburg is vrijdag een granaat gevon den met een lengte van 30 cm en een doorsnede van 8 cm. De explosievenop ruimingsdienst heeft het projectiel vrij dag in de Zwarte Polder te Nieuwvliet onschadelijk gemaakt. Ir. Heringa met pensioen bij landinrichting GOES - Ir H. E. Heringa, medewerker 'bij de directie landinrichting, grond en bosbeheer Zeeland, gaat 1 oktober met pensioen. In verband daarmee wordt woensdag 29 september afscheid van hem geno men, tijdens een bijeenkomst in de kan tine van het landbouwcentrum aan de Goese Westsingel. Tussen 14.00 en 15.45 uur is er een bijeenkomst voor de mede werkers van de directie landinrichting, grond- en bosbeheer en vanaf 16.00 uit kunnen 'buitenstaanders' afscheid ne men van Heringa. Nadat jeugdige voetballertjes hem een schaar hadden aangeboden, knipte wethouder B. Huijbrecht een lint door ter opening van het nieuwe sportpark 'Bieweg' in Veere. WETHOUDER HUIJBRECHT OPENDE COMPLEX VEERE - „Er was een zeer, zeer. zeer moeizame weg te bewandelen". Vee re's (sport)wethouder B. Huijbrecht zei het zaterdagmiddag bij de opening van het nieuwe sportpark 'Bieweg' en de overdracht van de kantine aan de voetbalvereniging Veere; en hij doelde er mee op de afstand van 14 jaar, die er lag tussen de eerste brief van de ver eniging over een verbetering van het terrein Veerse Weg en het moment, waarop hij - zaterdag - met een schaar een lint kon doorknippen en door een erehaag van jeugdleden het geopende nieuwe sportpark kon betreden. Het was, zoals Veere-voorzitter J. B. Tax zei, 'een dag waarop we jëren heb ben gewacht'. En niet zonder ongeduld van de kant van de leden, zo werd tij dens de opening nog eens opgehaald: in oktober '79 immers bezette een aantal van hen een ochtend de gemeentesecre tarie om aldus te pogen meer vaart ach ter de zaken te zetten. ..Ik wil daar niet aan voorbijgaan", zei Huijbrecht in zijn toespraak, „naar er ook niet te diep op ingaan. Toen ik die ochtend over de be zetting werd gebeld en in m'n broek schoot, dacht ik wel: stommelingen, dat is het ook weer niet waard". Hij wees erop, dat de vrees, dat door die bezetting de verhouding tussen ge meente en vereniging 'lange tijd ver stoord zou zijn', is uitgekomen, maar voegde er aan toe: „De wonden zijn in tussen geheeld, misschien is hier en daar nog een littekentje zichtbaar". Veel werk Zowel voorzitter Tax als wethouder Huijbrecht maakten daarnaast echter gewag van hun waardering voor de manier, waarop de leden van de voet balvereniging Veere zich hebben inge zet om hun aandeel in het totstandko men van het nieuwe sportcomplex en met name de kantine te leveren. „Veel mensen hebben de handen nit de mou wen gestoken. Maar de vraag bleef: zou het lukken? Ik heb versteld gestaan van de hoeveelheid werk, die de afgelo pen drie weken is verricht". En Huijbrecht: „Er is een enorm stuk zelfwerkzaamheid ingebracht. Goed voor de verenigingsgeest en van grote waarde in een tijd, waarin financiële be roepen op de overheid in afnemende mate gehonoreerd zullen worden. Dit park is een waardevol bezit, niet van de gemeente, niet van de vereniging, maar van de gemeenschap". In een overzicht van de drempels, die bij de totstandkoming van het sport park 'Bieweg' geslecht moesten wor den, wees hfj erop hoe een paar jaar na de zonder resultaten gebleven eerste brief door de verenigingen Veere en Se- rooskerke al acties werden overwogen, 'dus toen al'; hoe de gemeente in 1970 tevergeefs probeerde een stuk grond bij het oude terrein te kopen; hoe na aan koop van grond aan de Bieweg - verwor pen - Kroonbezwaren van een omwo nende tot vertraging en mislopen van DACW-geld leidde; en boe in 1979 het ongeduld van verenigingsleden een uit weg vond in de bezetting van de sec re- RPF: operatie huursanering goed voor bouw OOSTKAPELLE - Tijdens een RPF-bij- eenkomst in het hervormd gemeente centrum te Oostkapelle heeft de oud secretaris van de RPF, mr. H. van Veel- en, vrijdag een „nationale huursane ring" bepleit. Van Veelen meende, dat een dergelijke operatie een „geweldige impuls" zou geven aan de bouwsector. Hij dacht daarbij zowel aan onder- boud als nieuwbouw. Naar zijn mening verdient een dergelijke zaak een diep gaande bestudering. Kritiek had de inleider op het wetsont werp gelijke behandeling. Hij onder streepte de RPF-opvatting dat geweld wordt aangedaan aan grondwettelijke rechten als vrijheid van onderwijs en godsdienst. Hij vond die bedreiging reëel. „Onder het mom van gelijke be handeling wordt een staaltje van into lerantie gegeven dat geheel ten onrech te christelijke organisaties in de ver- dachtenbank plaatst," aldus Van Veel en. Hij meende dat een „nationaal re veil", de terugkeer naar Gods wetten, ook voor de parktische politiek grote gevolgen kan hebben. Hij uitte kritiek op de manier, waarop de ontwikke lingshulp wordt gegeven: de filosofoie deugt vaak niet, zo stelde hij. Wel vroeg hij voor de ontwikkelingslanden „reële offers van de westerse samenleving". Hoewel hij voor de verbonden partijen SGP RPF en GPV een versterking van de positie mogelijk achtte, noemde mr. Van Veelen de komende verkiezingen „een nodelozè excercitie, veroorzaakt door de grote partijen". Mijlzwemmen in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - lil het zwem- bad Haestinge in Sint-Maartensdijk na men vrijdag en zaterdag dertig zwem mers deel aan het mijlzwemmen. Zij moesten, verdeeld over 34 ronden, 1852 meter afleggen. De deelname was wat minder dan voorgaande jaren. Zij die de gehele afstand overbrugden, ontvingen uit handen van badmeester H. Boxce een herinneringsvaantje. tarie en nieuwe bordjes voor Veerse straatnamen als 'Slakkengang* en T,ui- brechtsteeg'. Het complex met twee velden en twee oefenterreinen, een kan tine, vier kleedkamer en berging voor club en gemeente komt op 1,2 miljoen plus 150 mille ten laste van de vereni ging voor de kantine. De wethouder bood een van gemeente wege vervaardigde prijzenkast aan. Geschenken kwamen ook van enkele sprekers, die gelukwensen aanboden bij de opening van het nieuwe sport park: J. Schaalje (KNVB-Zeeland); voorzitter Wattel van de vv Seroosker- ke, oud-Serooskerke-voorzitter J. Ce- vaal, de scheidsrechtersvereniging Walcheren en de werkplaatsen Wal cheren, die werd geprezen voor de sa menwerking tijdens de bouw van de kantine en de kleedkamers. Het nieu we park werd 'ingespeeld' door de eer ste elftallen van Veere en Serooskerke - een wedstrijd, die door de gasten met 5-0 werd gewonnen - en door de mu ziekvereniging "Veeres Genoegen'. Schakelkast P IT in Terneuzen vernield TERNEUZEN - In de middelste flat aan de Diepenbrockstraat in Terneu zen is zaterdagnacht een schakelkast van de PTT opengebroken en de bedra ding vernield. Daardoor kwamen achttien bewoners van de flat zonder telefoonaansluiting te zitten. De PTT heeft de schade in middels provisorisch hersteld. PPR maakt rondrit door Zeeland GOES - In het kader van de aanstaan de tweede kamerverkiezingen houdt de politieke partij radikaien (PPR) een rondrit door Zeeland op vrijdag 27 au gustus. Er zullen drie kamerkandida ten aan deelnemen, te weten: Henk Waltmans (al 10 jaar kamerlid), Janne- ke van der Plaat en Roel van Duyn. Het programma begint om ongeveer 10.00 uur op de Grote Markt in Goes. Om 13.00 uur is het gezelschap in het winkelcentrum van Terneuzen en om 16.00 uur In het centrum van Vlissingen. Tijdens de bezoeken worden folders uit gedeeld en gesprekken gevoerd met kiezers. De rondrit wordt afgesloten met een verkiezingsbijeenkomst vanaf 20.00 uur in de stationsrestauratie in Middelburg. Waltmans zal spreken over kruisraketten. Van der Plaat over emancipatie en Van Duyn over energie. Kritiek van D'66 op aanval ministerie op partijprogramma's HOEK - D'66 tweede kamerlid Maar ten Engwirda is bijzonder verbolgen over de kritiek die het ministerie van financiën heeft geleverd op de pro gramma's van onder meer D'66. Eng wirda sprak tijdens de regiovergade ring zaterdag van D'66 in Hoek. Hij noemde het onverantwoordelijk dat het ministerie van financiën pas cijfers publiceerde nadat de partijen met hun programma's waren uitgekomen. „Het ministerie heeft dus cijfers achter ge houden, cijfers waarmee wij in onze pro gramma's rekening hadden kunnen houden", meent Engwirda. Zoals bekend heeft het ministerie kri tiek op de programma's van de vier gro te partijen omdat daarin een onvol doende bijdrage wordt geleverd aan de gezondmaking van de overheidsfinan ciën. Tweede kamerlid drs H. Schaper van D'66 merkte zaterdag in Hoek op dat "de 'wij tegen zij-mentaliteit' van de PvdA het moeilijk maakt compromis sen met hen te sluiten. In de klasse- strijd ging het er immers niet om com promissen te sluiten maar om de over winning te behalen", zei hfj. Dat is wel lastig, zo bleek uit de woorden van het kamerlid, want D'66 heeft de PvdA wel nodig na de verkiezingen "om te voor komen dat bij de bezuinigingen die moeten plaats vinde de zwaks ten in de samenleving de hardste klappen krij gen". D'66-STATENLID BOOGERD-QUAAK: graaf, kringvoorzitter van de Suikeru nie, lid van het dagelijks bestuur van de Suikerunie, voorzitter van de ruilverka velingscommissie, vi ce-voorzitter van de kring Hulst van de ZLM en rent meester van de Domeinen") konden de goedkeuring van het statenlid niet weg dragen, maar ook de wijze waarop ba ron Collot d'Escury kritiek had op mi nister Zeevalking schoot mevrouw Boogerd in het verkeerde keelgat Volgens het D'66-statenlid speelde de heer Collot daarbij 'op de man' door Zeevalking een 'slechte minister' te noemen. „En die kwalificatie past niet bij hem, want Zeevalking heeft in korte tijd veel beslissingen moeten nemen en een slechte minister neemt geen beslis singen. Dat de heer Collot het vanuit zijn functies niet eens is met de beleids voornemens van de minister is zijn goed recht, maar dan moet hij wel de priori teiten die de minister aan het kabinet stelt, aanpakken en niet op de man spe len. D'66-bewindslieden hebben de af gelopen maandén al teveel an dit soort minderwaardige kritiek moeten verwerken", merkte het staten lid op. HOEK- Het D'66 statenlid Jopie Boog- erd-Quaak heeft grote bedenkingen te gen het aantal functies dat K. J. A. ba ron Collot d'Escury uit Kloosterzande bekleedt. „Een mooi voorbeeld van concentratie van macht bij één per soon, zonder dat daar politiek veel aan te doen valt", zei ze. Jopie Boogerd sprak zaterdagmiddag tijdens een re giovergadering van D'66 Zeeuwsch- Vlaanderen in Hoek. Haar opmerkingen ten aanzien van de heer Collot d'Escury kwamen voort uit haar constatering dat het CDA en de WD in Zeeland veel macht vertegen woordigen. „Zij bezetten naast tal van overheidsposten opk tal van andere maatschappelijke posten. Het is goed ons te realiseren dat de macht binnen de Zeeuwse waterschappen voor het overgrote deel in handen is van CDA- en WD-bestuurders. Hetzelfde geldt voor de landbouw, de gezondheidszorg en zelfs de maatschappelijke dienstver lening. D'66 is er altijd een voorstander van geweest bundeling van macht in één persoon tegen te gaan". Niet alleen het groot aantal functies van de heer Collot d'Escury („hij is dijk- ZIERIKZEE De rijkspolitie op Schouwen-Duiveland heeft bet afgelo pen weekeinde verschillende automo bilisten - al dan niet na een aanrijding - aangehouden, omdat ze met een slokje teveel op achter het stuur zaten. Het begon vrijdagavond al rond een uur of elf, toen A. van de H. (21) uit Den Haag op de Grevelingcndam bij Bruinisse van de weg raakte. Niet alleen bleek hij onder invloed van alcohol te verke ren, ook had hij de auto gestolen van Van A. uit Zierikzee. Van de H. had bij het van de weg raken lichte verwon dingen opgelopen, waarvoor hij werd behandeld in het ziekenhuis in Zierik zee. Zaterdagavond werden op drie plaat sen automobilisten aangehouden. Op de Zuidweg in Zonnemaire kwam P. H. C. de B. uit Brouwershaven rond tien uur in aanrijding met een auto, be stuurd door mevrouw A. uit Brouwers haven, die uit een uitrit kwam Me vrouw A. moest zich onder doktersbe handeling stellen. Beide auto's liepen schade op. De B. bleek onder invloed van alcohol te verkeren. R. S. J. E. uit Breda botste zaterdag avond kort na tien uur op de Hogeweg in Burgh-Haamstede tegen de gepar keerde auto van L. N. L. uit Oud-Beijer- land. waarbij beide auto's schade oplie pen. E. reed echter door zonder zich be kend te maken. De politie wist toch achter zijn identiteit te komen en con stateerde dat hij op het moment van de aanrijding onder invloed verkeerde. D. de B. uit Duiveland had zaterdag avond laat nog geen schade aangericht toen de politie hem slingerend over rijksweg 18 bij Oosterland zag rijden. Hem werd een rijverbod opgelegd. Hetzelfde lot trof Z H. N. uit Schiedam, wiens rijgedrag zondagmiddag om streeks dne uur de aandacht van de po litie trok. toen hij over de provinciale weg ter hoogte van Kerkwerve reed. Voor alle zekerheid nam de politie ook het rijbewijs in, want het bleek dat N de laatste drie maanden al zes maal een rijverbod opgelegd had gekregen. fl Wi| maken uw oude deuren en deur- kozijnen weer als nieuw. Door de PORTAS -kunststof-ommantehng in vele houldessins en effen kleuren.Vakkundig, voordelig en in éen dag |PEW&—1 aóoct ma»*** PORTAS* ;£*-■ Ó1196-13163/12647 eORTAS-V»»0»ört|l Vo* D«ur»i»»«rin .«„N 3 «55 A8N.es. 01155- 1683/4176 JI BALANCEREN UITLIJNEN W kunt kiezen uit de navolgende cursussen: a. Vakbekwaamheid Autobedrijf (patroonsdiploma) b. Handelskennis Motorvoertuig en Fietsbedrijf (middenstand) c. Detailhandel (Ondernemer voor het Motorvoertuig- en Fietsbedrijf) De genoemde -ursuasen kunnen '6 avonds wtrósn gevolgd m: AilmAAP Go» Stttard, Arnhem. TOurg. Haarlem. Utrecht. Or.tc.ler. Leamardffl. Voorschoten en 2ncUs Rotterdam. OA da^xireus In Yocrsctotea Inlichtingen Stichting VAM. opleidingsinstituut voor het motorvoertuigtweeuneler en ooni/eruanr bedn/i Postbus 399. 2250 AJ Voorschoten. Telefoon. 01717-4141, toestel 132.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 19