ina Lazonder (41) klopt in omburg Zeeuwse tennistop De Windt en Van de Wege winnen rallycross NK-TENNIS SUCCES VOOR 'ONGEBONDEN' SPELERS Excelsior leent Ton Blanker bij Zaragoza Cvetanovski wint na marathon-zit in Sas van Gent ARJAN PIETERSZ IN HALVE FINALE UITGESCHAKELD PRIEM WINT VAN SCHIPPER iek Verhuist (in actie tijdens in het Domburgse tennistoer SCHEVENINGEN - De Nederlandse kampioenschappen tennis op de Mets-ba nen in Scheveningen zijn een succes geworden voor de „ongebondenen" en een flop voor de pupillen van de bondscoaches. Vooral de overwinning van de 35- jarige Astrid Suurbeek toont aan dat er veel zal moeten veranderen wil Neder land op internationaal niveau ooit nog wat voorstellen. Vijftien jaar nadat ze baar eerste nationale titel had gewonnen veroverde de in de Verenigde Staten wonende Suurbeek de hoofdprijs opnieuw en dat terwijl ze ditmaal voor de gezelligheid meespeelde en het kampioenschap vooral beschouwde als een „aar dige warming up" voor de clubcompetitie die het komende weekeinde van start gaat. Marjan Pietersz (links) maakt in de dubbelfinale af, terwijl Lisette de Haas geconcentreerd toekijkt. IMBURG - Op 16-jarige leeftijd stond de uit Domburg afkomstige Rina van der Lazonder-van Hage al in de finale van het tennistoernooi in haar vroegere woonplaats. Zondagmorgen stond na Lazonder (thans in Elburg wonend) als 41-jarige huismoeder opnieuw in de eindstrijd van omburg', dat sinds het laatste decennium de kwalificatie A-toernooi won. In een bijzonder intrekkelijke partij verloor de nog altijd zeer vast spelende veterane zoals verwacht van favo- iete Ada de Laive uit Rotterdam, in haar beste jaren bij de top van Nederland behoren. Maar vallender was, dat Rina Lazonder zich een weg naar de finale baande via de meer dan 20 jaar tere Zeeuwse seniorenkampioene (en veelvoudig jeugdkampioene) Marjan Pietersz uit Goes, t de cijfers 6-2 en 6-3 moest de huidi- Baarends had uitgeschakeld nadat de teert maar daarnaast over een dergelijk ütelhoudster de eer laten aan de I-Zeeuwse kampioene. Uiteraard tzo bijster opvallend voor de top van Zeeuwse tennis. „Het is een blama- oordeelde Rina Lazonder terecht, ovankelijk had de ex-Domburgse na 14-1 achterstand weinig vertrouwen een goede afloop tegen Marjan Pie- e, „Maar ik ben wat rustiger gaan flen en ondanks het feit, dat Marjan ris maar bleef aanvallen kon in tot p verrassing toch vrij makkelijk tonen", liet de Elburgse speelster we- Zeeuwsvlaamse na 6-2 verlies ln de eer ste set in de tweede set na een 4-0 ach terstand wegens hyperventilatie moest opgeven) beet Rina Lazonder eveneens uitstekend van zich af. Tegenover de vastheid van de Gelder se stelde de Rotterdamse een grotere slagenvariatie en een bijzonder effec tief dropshot. Rina: „Je kon er nauwe lijks bij en als je de bal haalde vloog de return aan alle kanten langs je heen". Het was de derde maal op rij, dat Ada de Laive de beker won en ze mocht hem nu mee naar huis nemen, jde finale tegen Ada de Laive (die in In het herenenkel vatte de Westduitser Ihalve eindstrijd Oostburgse Connie Wolfgang Ebeling, in zijn land net onder de top spelend, zijn reeks overwinnin gen weer op, nadat hij vorig jaar door afwezigheid geschitterd had. Hij scha kelde in de hlave finale Freek van de Capelle met 6-1 6-2 uit en kwam in de eindstrijd tegenover de 17-jarige Jos Koemans uit Voorburg te staan, de ver rassing van het toernooi. De Voorburg- se jongeman was ongeplaatst, maar snelde langs gerenommeerde opponen ten naar de finale. In de halve eindstrijd joeg hij met zijn felle aanval de taaie verdediging van Jules Gimbrere aan flarden (6-0 en 6-1). In de finale zag hij zijn aanval echter gestuit door Ebeling, die weliswaar een nauwelijks imponerende service han- knap slagenarsenaal beschikt, dat hij in Domburg nauwelijks in moeilijkhe den kwam Koemans, die vaak de winst wilde forceerde, gaf de Duitser de winst echter niet cadeau en zo werd het be slist een aantrekkelijke finale met vaak knappe slagenwisselingen, waarin Ebe ling echter de punten maakte: 6-2 6-2. In de finale van het herendubbel ston den Ebeling en Koemans opnieuw te genover elkaar, de Westduitser gekop peld aan zijn landgenoot Sunar Bier mans, de Nederlandse finalist met Rot terdammer Rob Krullaards. Het klap stuk van het Zeeuwse toptoernooi ein- i KAMERIK - Cees Priem heeft za terdag: in Kamerik een criterium 100 kilometer voor profs ge wonnen. Priem arriveerde na 2 uur 25 minuten en 14 seconden met vijf seconden voorsprong aan de fi nish. Dertig kilometer voor het einde ontsnapte Joop Zoetemelk, die in 1981 in Kamerik zegevierde, in gezelschap van zeven andere renners. Na 95 kilometer kwamen Priem, Schipper, Van Gerwen en Zoetemelk alleen aan de leiding. dat viertal demarreerde uit eindelijk de latere winnaar, Priem. Er waren in Kamerik 20.000 toeschouwers. De uitslag is: 1 Cees Priem 100 km 125.14; 2 Jos Schipper op 5 sec.; 3 Gerrie TO Gerwen; 4 Joop Zoetemelk; 5 Mar lis Havik op 18 sec.; 6 Theo Smit; 7 Jean Amaud (Fr); 8 Roy Young (VS); 9 Ad van ka Hoek; 10 Steven Jones (VS). Zege Theo Smit Tneo Smit won zondag de profron de van Dongen. Hij sprintte het snelst van de vier renners uit de kopgroep, die zich vijf kilometer voor het einde had gevormd uit een poep van twaalf. De voorsprong van de vier was ruim een minuut, maar de volggroep joeg onder lei ding van Hennie Kuiper in de slot fase hard op de koplopers. Smit en fijn drie kornuiten Adrie van der Poel (tweede). Fons van Katwijk (derde) en Johan van der Velde (vierde) hadden op de eindstreep nog slechts vijftien seconden voor sprong. De Uitslag is: 1 Theo Smit. 100 kilometer h220,18; 2 Adrie van der Poel zt, 3 Fons nn Katwijk zt; 4 Johan van der Velde zt; 5AdTakop 15 sec,; 6 Jan van Houwelln- Pn zt; 7 Hennie Kuiper zt; 8 Gerrie van Gewen zt; 9 Adrie van Houwelingen zt; 10 Martin Havik zt lammerts Lammerts (Bergen op Zoom) won zaterdag de Omloop van de Krimpeerwaard, een A-klas sieker voor amateurs. Na een leven- oigeensnelle wedstrijd ontsnapten 25 kilometer voor de finish in Schoonhoven, waar het veld ook van start was gegaan, een kop- Poep van tien renners. Dat groepje oleef tot in de straten van Schoon hoven bijeen en Johan Lammerts Week uiteindelijk de snelste in de eindsprint. De vluchters bouwden «en voorsprong van 1 minuut en 10 seconden op het peloton op. uitsla gis; 1 Johan Lammerts (Bergen JP Zoom) 200 km in 4 45 17; 2 John de Drom (Hoogerheide); 3 Henri Manders ®vuneni; 4 Gert-Jan Theunissen (IJs- *lsteln); 5 Simon Powers (Can); 8 Han vaanhold (Haaksbergen). 7 Bert Weke- (Pelze); 8 Ron Snijders (Zwanen- oorgi; 9 John Gamaut (Can); 10 Jannus Staidebroek (Geldrop;; 11 Teun van •het (Maasland) op 1 17 Zweedijk vierde op 5000 meter in Leiden LEIDEN - Tijdens wedstrijden van Ba- tavus in Leiden hebben enkele Zeeuw se atleten hun persoonlijke records op de 5000 meter verbeterd. Renè Zwee dijk van AV '56 kwam tot een tijd van 15.19.5, waarmee hij de vierde positie bezette, Peter Hameeteman van Zee land Sport werd 6e in 15.28.3, Huib Da lebout van AV '56 zevende in 15.38.3 en Henk Nieuwdorp, ook van AV '56,19e in 15.49.6. digde in een overwinning voor de Duit sers. die beheerster speelden dan hun opponenten, die in de eerste set met 5-3 leidde maar herhaaldelijk het spel wil den forceren. Koemans-Krullaards ver loren met 7-6 en 6-4. In de halve finale hadden de Zuidhol landers de Zeeuwen Remco Maandag en Joost Thorenaar uitgeschakeld (6-0 5-7 en 6-3), de Westduitsers versperden Ferry Redelijk en Roel Jansen de weg: 4-6 6-0 6-4. Zeeuws element In het damesdubbel was het Zeeuwse element opvallend. Marjan Pietersz en Lisette de Haas wonnen daarin met 6-4 en 6-1 van Vlissingse Annemiek Ver huist (die een uitstekend Domburgs toernooi achter de rug heeft) en Stefa- nie Pegel. In de halve finale hadden Ver- hulst-Pegel met 6-4 3-6 en 6-4 gewonnen van Ineke Vreeke en Henriette Gabriel- se, de winnaressen hadden in de hlave eindstrijd een walk-over tegen Barbara du Fossé uit Sluis en Middelburgse Mie- ke Pijnenburg. Barbara du Fossé meldde namelijk di rect na afloop van de kwartfinale, dat ze zich ziek voelde en opgaf. De wed strijdleiding vond dat niet zo 'aardig'; „Het is niet verplicht, maar wel ge woonte, dat je in een dergelijke situa tie het laatste punt laat lopen, zodat de tegenstandsters door kunnen gaan", meldde wedstrijdleider Martin Ber nard, die zijn tiende toernooi leidde. Ook Mieke Pijnenburg was niet erg met de situatie ingenomen. De mixed werd een overwinning voor Ada de Laive en Frank de Haas, die eerst Jos en Mieke Pijnenburg met tweemaal 6-3 uitschakelden en in de indstrijd Suzanne Schwambom en Roel Jansen met 6-3 6-2 versloegen. Nadat Suurbeek de enige speelster van internationaal niveau, Marcelia Mes- ker, had verslagen, bleek niemand van de jongere generatie in staat om de rol van de Haagse over te nemen en een geslaagde herhalingsoefening van Suurbeek te voorkomen. Na Mesker werden ook Karin Moos en Marianne van der Torre, die in de finale geen mo ment kon duidelijk maken dat ze toch 15 jaar jonger is. verslagen: 6-4, 6-3. Ook bij de heren ging de titel naar ie mand die niet meer onder contract staat van de bond. Huub van Boeckel kon zondagmiddag vaststellen dat hij de samenwerking met de KNLTB vorig jaar niet voor niets heeft beëindigd. De nu 22-jarige Leidschendammer besloot in oktober 1980 om les te nemen in de tennisschool van het echtpaar Van Hulst in Brabant, trainde daarna ook nog enige tijd door onder leiding van bondscoach Fred Hemmes maar gaf ruim een halfjaar geleden toch de voor keur aan Van Hulst. Van Boeckel Is niet de enige die zijn heil elders zoekt. Steeds meer spelers en speelsters stappen over naar andere trainers of denken erover, zoals Eric Wilborts van wie in dit toernooi weer is gebleken dat hij eerder achteruit dan vooruit gaat. Terwijl de meesten zich laatdunkend over de bond uitlaten en liever zelf wil len bepalen hoe ze wat dichter bij de top kunnen komen, staat Ton 8ie juist te springen om bij de bond onder contract te komen. De 26-jarige Zaandammer ging op steun van de bond hopen toen hij in dit kampioenschap achtereenvol gens Albert, Wilborts en Sanders uit schakelde. De achtvoudige kampioen Sanders die in dit toernooi het record van Hein Timmer had kunnen evena ren, ging zaterdag volkomen onver wacht onderuit. Sie won met 6-4, 2-6, 6-4.6-4 en hield daaraan de toezegging van bondscoach Hemmes om de selec tietrainingen bij te mogen wonen, aan over. Een dag later brak Sie, die tot voor deze „nationale" alleen kon bogen op een overwinning tijdens de open Leid- se kampioenschappen onbewust veel af van wat hij de dagen ervoor had op gebouwd. In een door de regen vier maal onderbroken finale die om tien over twaalf begon en om kwart voor vijf eindigde, was Sie kansloos tegen Van Boeckel: 6-3, 6-1, 6-0. „Tegen San ders kon ik vrijuit spelen. Van hem bad ik immers nog nooit gewonnen. Van Van Boeckel wel. Die heb ik pas nog in Enschede met grote cijfers geklopt. Mijn verwachtingen voor de finale wa ren daarom hoger. Vreemd genoeg was ik nu, net als Sanders zaterdag moe in mijn hoofd. Ik kon het vanmiddag ge woon niet opbrengen", aldus Sie. Astrid Suurbeek en Tine Zwaan ver overden de titel in het dames dubbel spel. Zij wonnen in twee sets met 7-6 (8-6) en 6-2 van Marcelia Mesker en Ka- ris Moos. Marcelia Mesker en Huub van Boeckel werden kampioen in het ge mengd dubbelspel door een gemakke lijke overwinning op EUy Vessies en Rolf Thung. De setstanden waren: 6-0 en 6-1. Huub van Boeckel greep tijdens de na tionale tennisütelstrijd na het herenen- ke! en het gemengd-dubbelspel nog een derde titel. In het herendubbel ont troonde hij met Marc Albert de titel houders Rolf Hiung en Theo Gorter in vijf sets. Indrukwekkend was de manier waarop van Boeckel en Albert terug vochten na verlies in de eerste twee sets: 2-6, 3-6 De daaropvolgende sets gingen met 6-3,6-2 en 6-4 naar het nieu we kampioenskoppel. Middelkamp-jeugd actief in Gilze GILZE - De jeugdrenners van Theo Middelkamp waren zaterdag actief in de grote jeugdronde van Gilze in Noord-Brabant. Er kwamen ongeveer 275 jeugdrenners aan de start. Bij de 8-jarigen maakte Aart v. Mourik deel uit van de kopgroep van 6 man. In de spurt kon hij het echter niet bolwer ken en werd 6e. Mark Martens wjrd in deze categorie 13e. Bij de 10-jarigen be stond de kopgroep uit maar liefst 19 renners. In een zeer felle spurt werd Ri chard Siereveld 3e. Erwin Hillebrand 6e en Randy v.Gilst 15e. Bij de 11-jarigen werd Dennis v/d Gruyter 10e en Ronald Klaasse 12e. Bij de 11-jarigen klasseer den zich verder Wilco v. Mourik als 23e, Kees Daiebout als 24e. Alwin Rennen als 25e. Bij de 12-jarigen eindigde Frank Hillebrand en Henk Tolleman respec tievelijk als 11e en 13e. Bij de groep van 13 jaar was er een 18e plaats voor Wil fred v/d Vreede en een 24e plaats van Wino van Iersel die zijn eerste wedstrijd bij de 13-jarigen reed. Tot slot de 14- jarigen waar Hans Vis en Marcel Re- mijn zich in de prijzen reden met een 8e en 10e plaats en Leo Goeree zich op een 21e plaats nestelde. SCHIEDAM - Eersteklasser DHS heeft zondag in een oefenduel met 2-1 van een volledig Excelsior gewonnen. De eredivisieclub beschikt vanaf zondag over Ton Blanker, die na twee proef- wedstri jden in het afgelopen weekein de geschikt werd bevonden. Hij wordt een jaar geleend van Zaragoza. Voorzitter Bontebal gaat nu nog naar Ajax om te proberen doelman Sjaak Storm als vervanger voor de geblesseer de René Vermunt naar Kralingen te ha len. Scoreverloop DHS - Excelsior 2-1 lO-l). 5 Van Goozen 0-1, 55 Schop 1-1. 70 Molendijk 2-1. Scheidsrechter Gódde, toeschouwers 500 Papendrecht (le klasse) - DS'79 2-2 (2-2). Van Glersbergen 1-0. Lutjeboer 2-0, Evers 2-1 en 2-2. Scheidsrechter Meeder, toeschouwers: 1500. Den Haag - West Ham. Bij FC Den Haag te gen West Ham United speelde de transfer vrije Billy Woof van het vorig jaar uit de En gelse eerste divisie gedegradeerde Middles brough een proefwedstrijd mee. West Ham won met 2-0. 83 Pike 0-1. 90 Van der Eist 0-2. Scheidsrechter: Severein, toeschouwers: 3000. Haarlem - Telstar 1-1 (1-0). Bóckling 1-0, Ha verkort 1-1 Scheidsrechter: Verhoef, toe schouwers 1500. Veendam - PEC Zwolle 0-2 (0-0). 75 Chris Rie- mens 0-1. 85 Hendriksen 0-2. Toeschouwers: 1000. Steen wijk - PEC Zwolle 1-4 (1-4). Doelpunten PEC Zwolle: Van Roon (3). en Weggelaar R. Latumalea scoorde voor Steen wijk. Scheids rechter: Volmer. toeschouwers 1300. Cambuur - Go Ahead Eagles 5-3 (2-2l 4 Hoek stra 1-0, 12 Peltzer 2-0. 31 Schuurman 2-1, 38 Voskamp 2-2. 47 Bults 3-2. 54 Bults 4-2, 64 Schouwenaar 5-2.69 Witbaart 5-3. Toeschou wers: 3000. Hoogezand - FC Groningen 2-7 (0-3). Doel punten FC Groningen: Jans (2), Van Dijk (2). Waalderbos, Dieterman en Erwin Koeman. Voor Hoogezand Van der Vliet en Krebs. Toeschouwers: 2000 Sliedrecht - NAC 1-2 (0-2). 4 Joore 0-1.7 Joore 0-2 (strafschop). 82 Gooien 1-2 Scheidsrech ter- Aarden. Toeschouwers 1500. FC VVV - Roda JC 2-3 (0-1). 18 Van Geel 0-1 (strafschop). 48 Eriksen 0-2.54 Van den Berg 1-2, 69 Verljjsdonk 2-2. 87 Enksen 2-3. Scheidsrechter: De Schepper, toeschouwers: 1900. Excelsior - KV Mechelen 3-1 (1-1). 36 Rijsln- ger 0-1. 44 De Leeuw 1-1, 55 Van Tour 2-1, 78 Van Tour 3-1. Scheidsrechter Roelofsen, toe schouwers: 2000. Hermes DVS - Sparta 1-5 (0-3). Doelpunten Sparta: Meijer. Holverda (2). Olde Rtekerink en Verbeek. Voor Hermes DVS. Hagen. Scheidsrechter Dammers, toeschouwers 750. Telstar - Haarlem 1-1 (1-0). Doelpunt Telstar: Haverkort. Doelpunt Haarlem Bóckling Volendam - FC Utrecht 4-3 (1-0). Tol 1-0. Mooijer 2-0, Carbo 2-1, Rietveld 2-2, Kramer 3-2. Carbo 3-3, Helling 4-3. Scheidsrechter: Van RieL Toeschouwers: 1100. SAS VAN GENT - Na twee keer afbreken en 10 uur schaken is de partij tassen Donald Holmes uit Schotland en de Joegoslaaf Bruno Cvetanovs ki toch nog geëindigd in remise, waardoor Cvetanovski onbereikbaar werd voor de rest van het veld en de titel van het negende ECT-jeugd schaaktoernooi binnenhaalde. Gemakkelijk heeft de Joegoslaaf het hier bij niet gehad en hij ging zo nu en dan langs de rang van de afgrond. Hij had de kwaliteit moeten geven - toren tegen loper - en daarvan trachtte Holmes, uiteindelijk tevergeefs, gebruik te maken. De afgebroken partij tussen Anja Both uit West-Duitsland en Alison Condie uit Schotland, die wegens ziekte van Both uitgesteld was, is gewonnen door de Westduitse. Nadat zaterdag nog een groot snel- schaaktoemooi met 76 deelnemers was gehouden, konden de organi satoren weer terugzien op een ge slaagd toernooi, wat in de diverse toespraken later op de avond door diverse sprekers nog eens werd be- nadrukt.De open seniorengroep werd gewonnen door D. van de Bourry uit België, die zes punten uit zeven partijen scoorde, evenals Adrie den Hamer uit Sas van Gent, maar deze had minder weerstands- punten, zodat hjj met de tweede plaats genoegen moest nemen. Derde werd de Tsjech F. Blatny met 5 punten, evenals E. van Leeu wen (B), Gert van Rij van Het Witte Paard en A. Galle (B), allen met 5 punten. De achtste tot en met de tiende plaats waren met 4,5 punt voor F. Schrickx (B), E. de Hulster uit Axel en P. van de Borgt uit Kruiningen. De diverse standen van het toernooi: A- groep jongens: 1 Bruno Cvetahovski, Joegoslavië, 7 pnt; 2 Neil Dickenson, En geland 6,5:3 Donald Holmes, Schotland 6; 4 Klaas Landsman, Nederland 5,5; ue Leo Hovestadt, Temeuzen 5,5; 6 Jan Bo- gaerts, België 5.5; 7 Torben Sörensen, Denemarken 5; 8 Serge Karp, Luxem burg 5; 9 Michael Riemens, Nederland 5; 10 Joell Adler, Zwitserland 4,5; 11 Dirk Welvaert, België 4.5; 12 Andreas Rom- baldonl, Italië 4,5; 13 Mamix van der Zalm. Sas van Gent 4.5; 14 Petri Kekki. Finland 4,5; 15 Frank Nagatz, West- Duitsland 4,5; 16 David Julüard. Frank rijk 4,5; 17 Pavel Blatny, Tsjectaoslowa- kije 4; 18 Osman Oczan, Turkije 3.5; 19 Colin Smyth. Ierland 3.5:20 Antonie An derson, Wales 3; 21 Walter Beijen, België 1,5:22 Nick Dubbeldam, Sas van Gent 1 pnt Meisjes: 1 Pemet Cameron, Nederland 7 pnt; 2 Anja Both, WestrDuitsland 6,5; 3 Gaynor James, Wales 6; 4 Arjet Came ron, Nederland 4,5; 5 Bona Maseyczik, België 4,5; 6 Ema Dove, Engeland 4; 7 Masjenka Dubbeldam, Temeuzen 4; 8 Alison Condie, Schotland 3,5; 9 Helen Gore, Ierland 3; 10 Natalie Fuller, Frankrijk 2. Jongens B: 1 Eric Bolleman, Axel 5,5 pnt; 2 Eric Janse, Temeuzen 4.5; 3 Noud Marquinie, Sas van Gent 4,5; 4 P. Clae- sen, België 4,5 X. Bakker, Nederland 4; 6 Mare de Waal, Sas van Gent 4; 7 Martin Andiessen, Sas van Gent 4; 8 Peter Ho vestadt, Temeuzen 3,5; 9 A van Teem- sche, België 3; 10 N. van Teemsche, Bel- g3ë3; 11 A. van Kampen, Sas van Gent 1; 12 M. van Kampen, Sas van Gent 1 pnt. Open jeugd toernooi tot 13 jaar: 1 L. Po- ley, Kruiningen 6 pnt; 2 M. Meulc-man, Axel 5,5: 3 J. Ciaesen, Belgie 5. Tot 16 jaar: 1 Martin Martens. Temeuzen 6 pnt, 2 W. Krijnsen. Kruiningen 6; 3 R. de Hul ster. Axel 4,5. Snelschaaktoemooi: 1 P. Blatny. T?j.; 2 P. Kekld, Finland; 3 F. Blatny, Tsrj.. 4 F, Nagatz, W.-Duitsl 5 F. Sörensen. Denemarken; 6 J. Valack. Joe.; 7 K. Landsman. Nederland. 8 R. Witte. België; 9 D. Welvaert. België; 10 H. Lankreijer, Axel. De beste Zeeuwen tijdens het ECl-toemooi Helmuth Cardon, Masjenka Dubbeldam en Leo Hovestadt. AXEL - De standaardklasse bij de Zeeuwse rallycrosswedstrijden blijkt een enorm schot in de roos te zijn. Za terdag in Axel tijdens de cross van de Stichting Snelheidsevenementen ZE- VAC bleek dat weer eens nadrukkelijk. Bijna de helft van het totale aantal deelnemers kwam uit in deze klasse, waarbij wel opvallend was dat de toon werd aangegeven door de Innocenti- Bram van de Wege voert het veld aan in de divisie l Van de Wege zegevierde uiteindelijk. rijders, die alle overige crossers te snel af waren. Winnaar werd uiteindelijk Hans van Hammen uit Dordrecht. In de wedstrijdklassen ging de overwin ning respectievelijk naar Bram van de Wege in divisie I en naar Hermy de Windt in de klasse boven 1600 cc. De wedstrijddagen zijn na invoering van de Standaardklasse weer interes sant geworden. Er kan weer een mid- dagvullend programma worden samen gesteld door de organisatoren in zowel Axel als in Rilland-Bath. Een ontwik keling. die met name door de organisa tie uit Goes met lede ogen wordt aange zien. „Want", zegt één van de eerste deelnemers uit deze klasse, Ben van Eenenaam uit Hansweert (die ook deel neemt aan de wedstrijden In Goes) „voordat we naar Axel toe kwamen voor deze wedstrijd, kregen we vanuit Goes te horen, dat als we zouden deel nemen in Axel, we geschorst zouden worden. Op grond waarvan is me eigen lijk nooit erg duidelijk geworden, want als deelnemer in de Standaardklasse beschik ik niet over een officiële licen tie. Ik ben alleen lid van de club in Ril land omdat dat in verband met de ver zekering enzovoorts verplicht is. Ten minste ik had ook in Axel lid kunnen worden, maar omdat ik in Hansweert woon. ben ik het geworden in Rilland. We zullen wel zien hoe het aanstaande zaterdag loopt, want dan zijn er weer wedstrijden in Goes als in Rilland of Axel, ik dan wel mee doe in Goes, om dat wc daar toch eerst zijn gaan rijden. Maar ik verwacht dat het allemaal wel mee zal vallen". Zaterdag speelden de Innocenti-rijders Hans van Hammen en Aad van der Helm een overheersende rol in de stan daardklasse. Wedstrijdklasse Anders ging het er uiteraard toe in de wedstrijdklassen, waarbij de geringe deelname in divisie II wel op viel. Daardoor reden de meeste deelnemers dan ook op zekerheid, omdat het feite lijk vrij eenvoudig was om de A-finale te bereiken. „Ja, als er maar zo weinig deelnemers zijn, dan is het bijna vol doende om twee heats uil te rijden voor plaatsing in de A-finale. En dat kwam uit ook. In de eerste twee reek sen heb ik hel kalm aan gedaan, min of meer ook wel verplicht, want nu het einde van het seizoen zo naderbij is, wordt de motor ook steeds minder", aldus Axelaar Jan de Vos, die vorige week in een sterk bezette internationa le wedstrijd in België zich nog wist te klasseren voor de C-finale. Het was maar goed ook voor De Vos. dat hij het in de eerste twee manches wat rustiger aan deed, want in de derde moest hij worden weggesleept. In de fi nale eindigde hij als derde, terwijl Her my de Windt met zijn Ford Escort dui delijk de sterkste was. Dignus Lensen uit Goes reed ook nu weer een uitste kende cross door als tweede te eindi gen. In divisie I was Bram van de Wege weer de sterkste, al had hij ditmaal wel enorm veel tegenstand te verwerken van Fons Pica vet, die zijn VW Golf lang in het spoor kon laten van Van de Wege, maar uiteindelijk toch ook voor hem moest buigen. Joop van Goudswaard was met zijn Mini goed voor een eervol le derde plaats. De uitslagen Standaardklasse: 1 Hans van Hammen. Dor drecht (InnocenU): 2 Aad van der Helm. Oud- Bejjeriand (Innocent!); 3 Hans Tempelaars, Tholen (Mazda): 4 Wun Saarloos, Hansweert (Fiat); 5 Jan Veerhoek, Kapelle (Toyota); 6 Chris Krijnsen. Goes (Datsuni. 7 Ben van Eenenaam. Hansweert iDatsun): 8 Theo Wijntjes, Axel (Simca): 9 EU van Eenenaam. Goes Simca); 10 Harry Tielens. Diepenbeek (Toyota). Divisie I l Bram van de Wege. Axel (Talbot); 2 Fons Plcavet, Zaamslag iVW Golf); 3 Joop van Goudswaard. Gapinge (Mini); 4 Simon van Hoeve. Axel (VW Golf); 5 Wim de Vries. Axel (Talbot); 6 Jaap van de Wege. Axel (Tal bot); 7 Eddy Audenaert, Zuiddorpe (Talbon. 8 Piet Bakker. Axel (Flat); 9 Marc Cool. Bel gië iBMWi: 10 Walter Freijser. Sas van Gent (VW). Divisie n. 1 Henny de Windt, Hulst (Ford Es cort), 2 Dignus Lensen, Goes (Ford Escort); 3 Jan de Vos, Axel (Alfetta): 4 Andrles den Beer, Axel (Renault); 5 David Luteijn, Axel (Ford Escort): 6 Jan van Trijen. Halsteren (Datsun). ■|PZC/sport ÏT" jS WN0AG 16 AUGUSTUS 1982

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 11