Ijax in sprankelend duel Tottenham Hotspur ANNEMIEK VERHULST LIET TENNIS- FAV0RIETE DOMBURG WANKELEN... Amerikaan Patterson maakt indruk in Hoek PZC/sport OR DERDE MAAL FINALE TUSSEN AJAX EN AZ'67 Pas vandaag eslissing ver eindzege haaktoernooi Verrassende overwinning volleybalteam Ada de Laive: 'Ze had moeten winnen' Oefenduels korfbalclubs Santana naar Saoedi-Arabië Astrid Suurbeek na 15 jaar weer finaliste rus RDAG 14 AUGUSTUS 1982 ook FC Kóln niet meer inviteren voor zijn internationaal hoog aangeschre ven toernooi. In navolging van de drie Duitse clubs die eerder in Amsterdam acte de présence gaven - Borussia Monchengiadbach (701), HSV (704) en Bayern München (705) maakte ook de formatie uit Keulen zijn reputatie niet waar en finishte de miljoenenploeg STERDAM - Voor de derde keer, na 1979 en 1980, een finale tussen Ajax en AZ. Maar de echte «strijd van het Amsterdam-toernooi is al gespeeld: vrijdagavond, Spurs-Ajax 2-3. Ajax, zonder jjff( wilde iets rechtzetten voor de eliminatie door Tottenham, vorig jaar in de eerste ronde KEI bet Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. De Londenaars kwamen een kleine 40.000 schouwers laten zien, dat zij klaar zijn voor hun nieuwe seizoen. elftallen met een heel andere in- BXdanFCKöln. datmet hopsaflad- foetbal ruim 125.000 gulden start- kwam halen. Twee ploegen ook evenveel wilskracht als AZ. maar veel meer kwaliteit en veel meer ieid, die bovendien beiden hard tóen, Ajax vooral en Lerby en Op- n bet bijzonder. Dat veroorzaakte •en extra prikkel bij de Britten in strijd, die toch al flonkerend en pi- twas omdat de individualisten als een n. Vanenburg en Crooks in de har- agzichzelf bleven. Het publiek aan- dde de stromende regen omdat voetbal niet vaak door twee elftal- b Amsterdam wordt gebracht, enham speelde wat effectiever en •rts bewees het met twee treffers na het begin en vlak voorrust, daar aldoor scoorden Molenaar (geluk- en Schoenaker (uit een hoekschop Ajax-patent). Ajax had een moeilf j- beginfase van de tweede helft, met H andere een geweldig afstands- t van Gal vin, maar herkreeg zijn op het spel. De Amsterdammers ai echter de razende drift uit de j periode niet meer terugbrengen.- leren dat het Ajax desondanks luk- ondRay Clemens zijn man. Tot zes iten voor tijd, toen hij opnieuw een vallende Schoenaker, in alle -hten Ajax' nuttigste speler, werd lagen: 3-2. ostronde Idelijk een andere wedstrijd dan openingsduel. Organisator Jack Zanten zal niet alleen AZ'67 maar van Houwelingen ut in Simpelveld PELVELD - In de profcriteria, die afloop van dc Tour de France in Ne- rland worden gehouden, krijgen alle lerlindse profs hun overwinning, jdagavond was het in de Nacht van opelveld de beurt aan Jan van Hou- lingen. Hij was in de eindsprint van 0 kilometer lange wedstrijd te snel rPeter Winnen en Joop Zoetemelk. S VAN GENT - Pas vandaag (zater- [Ivalt de beslissing over de eindze- van het internationale jeugd- aaktoemooi in Sas van Gent. In dc stc ronde brak de Joegoslavische er Bruno Cvetanovski zijn partij en de Schot Holmes af. Bij winst iHoImes komt hij op een zelfde pun- oaantal als de Joegoslaaf, die zelf remise voldoende heeft om te win- edamesgroep is lichte deining ont- an over een beslissing van de wed- dlelding om de partij van de Duitse 1 tegen Condie, die wegens ziekte iBoth was beëindigd, voor haar ver- nte verklaren. Reglementair volko- 1 juist, maar uit menselijk oogpunt t oordeelde een spelcrscommissie kreeg het voor elkaar dat die partij nog zal worden uitgespeeld, uitslagen luiden: roep, negende ronde: D. Holmes (Schot- ii- B. Cvetanovski (Joegoslavië) afg.; J. aerts (België) - P. Hovestadt 0,5-0,5; N. kenson (Engeland) - J. Adler (Zwitser- 1)1-0; K. Landsman (Nederland) - M. Rie- B (Nederland) o,5-0,5; T. Sorensen (Dene- rtani - P. Kekki (Finland) 0,5-0,5; P. Blat- (Tsjechoslowakijel-F. Nagatz (W. Duits- 10-1; S. Karp (Luxemburg) - A Anderson s) 1-0; D. Welvaert (België) - D. Julliard Elsrijk) 0,5-0.5; A. Rombaldoni (Italië) - M. ider Zalm (Nederland) 0,5-0,5; N. Dubbel- a (Nederland) - C. Smyth (Ierland) 0-1; O. an (Turkije) - W. Beyen (België) 0.5-0.5; ®de ronde B-groep junioren: M. Ar.drics :E Bolleman afg.; N. Marquinie - E. Janse Os, P. Claesen - P. Hovestadt 0.5-0.5; M. iKampen - M. de Waal0-1; X. Bakker - K. iTeemsche 1-0; N. van Teemsche - A. van npen 1-0, eende ronde meisjes: E. Dove (Engeland) - limes (Wales) 0,5-0,5; H. Gore (Ierland) - Dubbeldam (België) 0,5-0,5; A Condie holland) P. Cameron (Nederland) 0,5-0,5I. seyezik (België)- A. Both (W. Duitsland) W;N. Fuller! Fran kri]k)-A. Cameron (Ne land) 0,50,5; Afgebroken partij Both-Go- O50j, Voor het eerst amateurrenners in Zoutelande TERNEUZEN - Wielerwedstrijden in Walcherse badplaatsen zijn altijd een succes. De badronde van Domburg heeft door de jaren heen bewezen dat de renners door de grote drommen toe schouwers extra gemotiveerd raken en omdat er steeds meer renners uit Wal cheren komen is het extra interessant geworden om een wielerkoers te laten verrijden. Vandaag (zaterdag) starten vijftig ama teurrenners in Zoutelande voor een wedstrijd over 85 kilometer. Het is voor het eerst dat die categorie in die plaats rijdt. Vanaf 19.00 uur komen de beste renners van Zeeland tegen elkaar uit. Regionaal favoriet is Kees de Nooijer uit Aagtekerke en hij kan op weerwerk rekenen van onder anderen Henk de Jong, Wim de Waai.Kjeld van der Lijke en Wim van Kooten. Op het 1700 meter lange parkoers (start en finish zijn in de Langstraat) hebben de liefhebbers hun wedstrijd er dan al opzitten. Die vertrekken namelijk om kwart voor zes en hebben 42 kilometer voor de boeg. Bekendste deelnemers zijn: Sam Broersma en Rinus van Lien- den (beiden uit Zoutelande), Noud Wes- terbeke en Jo Blaas. van Rinus Michels evenals de vorige bundesligaclubs in de troostronde. AZ'67 daarentegen reikte, gelet op het kwaliteitsverlies, veel verder dan me nigeen verwachtte. Zij het dat de ma nier waarop de eindstrijd in het sfeer volle Olympisch Stadion veilig werd ge steld geenszins overtuigend was. De Alkmaarse formatie was eigenlijk de minst slechte van de twee en mag alleen op basis van die kwalificatie recht doen gelden op de finale. Trainer Hans Eykenbroek was na af loop van het tweede succes van zijn team in acht dagen (AZ won eerder het toernooi van Rimini in Italië) reëel ge noeg om toe te geven dat zijn opponent uitermate zwak had gepresteerd. „Win nen van zo'n grote ploeg is natuurlijk een prima prestatie. Dat geeft veel ver trouwen voor de toekomst en kweekt de nodige goodwill. Ik moet echter toege ven dat Köln me geweldig is tegenge vallen. Aan de andere kant speel je na tuurlijk precies zoals een tegenstander het toelaat". Tony Schuhmacher hield zijn 'Mann- schaft' tot een kwartier na rust op de been. Toen moest hij capituleren voor een inzet van Roelf-Jan Tiktak, die goed anticipeerde op een voorzet van Peter Amtz. Na die treffer overheerste de angst bij AZ, waardoor Köln het initiatief kon overnemen. AZ, met de goed spelende gelegenheidslibero Richard van der Meer (Hugo Hovenkamp zal die positie gaan innemen wanneer hij hersteld is van zijn meniscusoperatie) pareerde de aanvalsgolven van de Duitsers en bleef dank zij doelman Eddy Treytel op de been. PSV-toernooi Standard Luik en PSV zijn de twee fi nalisten in het toernooi van de Eindho- vense eredivisionist. Luik zegevierde voor 11.000 kijkers na strafschoppen over Ipswich Town: 5-4. Het duel was na negentig minuten en een verlening geëindigd in 0-0. Standard Luik benut te de eerste serie van vijf strafschop pen; voor Ipswich slaagde Frans Thi js- sen er niet in vann elf meter te doel punten. Het duel werd geleid door Jan Keizer. PSV kwam vrij gemakkelijk langs Brighton. Na een ruststandv van 0-0 werd het uiteindelijk 3-0. In de door ar biter Bep Thomas geleidde ontmoeting zorgde René van de Kerkhof een mi nuut na de rust voor de openingstreffer. Koolhof maakte de twee volgende doel punten. Gelderland-bokaal NEC en Vitesse ontmoeten elkaar zon dag in het stadion Nieuw-Monniken- huizen te Arnhem in de eindstrijd om de Gelderland-bokaal. De strijd om de der de plaats gaat tussen Wageningen en de Graafschap. Vitesse kwam vrijdagavond met de hakken over de streep in de finale. De Arnhemmers zegevierden na straf schoppen over De Graafschap. AMSTERDAM - Moebly van Ajax probeert de Brit Miller te passeren indeu strijd van het Amsterdam 707-toemooi. 13 LEUSDEN - Het Nederlandse heren volleybalteam heeft vrijdagavond in Leusden voor 1200 toeschouwers een verrassende overwinning behaald op het Japanse Nippon Kokan. De setstanden van deze wedstrijd, waarin speelverdeler Jan Clardey de grote uitblinker was. waren; 15-8,15-12, 12-15 en 15-3. Vandaag (zaterdag) ontmoeten beide teams elkaar weer m Zierikzee. Programma van Zeeland Sport en RCS VLISSINGEN - De oefenprogramma's van RCS en Zeeland Sport zien er als volgt uit: RCS Zaterdag 14 augustus: RCS - GPC 19.00 uur; woensdag 18 augustus: RCS - Yer- seke 19.00 uur; zondag 22 augustus- Hoofdplaat - RCS 14.30 uur; woensdag 25 augustus; Wemeldinge - RCS. ZEELAND SPORT zondag 15 augustus Zeeland Sport - Sluis 14.30 uur; woensdag 18 augustus: Jong Ambon - Zeeland Sport. 19.00 uur; zaterdag 21 augustus: GPC - Zeeland Sport 14.30 uur; woensdag 25 augustus; Zeeland Sport - Serooskerke 19 00 uur; zaterdag 28 augustus: VCK - Zeeland Sport 17.00 uur; zaterdag 4 september: beker Zeeland Sport - Serooskerke, 18.30 uur. DOMBURG - Als nooit tevoren had het Domburgse A-tennistoernooi te lijden van niet opgekomen of met de noorderzon vertrokken spelers. Niet alleen twee Amerikanen (Karen Wilcox cn Scott Walker) vertrokken zonder zich af te melden richting Frankrijk, ook de Duitsers Schwemme en Ostermeier vertrokken zonder een woord te zeggen, en de Mexicaan Campos kwam niet eens opdagen... Tot overmaat van ramp raakten spelers geblesseerd en moest Lisette de Haas de singles wegens lessen onderbreken. Wedstrijdleider Martin Bernard was vrijdag de hoofdbrekens over nieuw indelingen al weer vergeten en reageerde laconiek: „Van degenen, die bleven hebben we veel plezier beleefd". De Domburgse wedstrijdleider doelde bert Jan van der Feen en Koen van de Rob Krullaards (Rotterdam, en vorig Over tegenover Ferry Redelijk kwam te staan, van hem won en gisteren de hal ve finale bereikte door een zege op de Duitser Cato Dill: 6-1 6-3. Martin Bernard doelde ook op Jos Koe mans uit Voorschoten, een felle speler („hij bijt in de bal", zelden kenners) die onder meer op de 16-jarige Duitse scho lier Uwe Allmann die onder meer de Middelburger Jimmy Salawane ver sloeg en pas in de kwartfinale gestuit werd door Freek van de Kapelle uit Lei den. Bernard doelde ook op de taaie Groninger Jules Gimbrère. die via Ro- TERNEUZEN - In de voorbereiding op de komende voetbalcompetitie kwam de afgelopen dagen een groot aantal elftallen in het veld. AXEL - AZW 1-1 Zonder Johnny Spaans en Alwin Dey en ook zonder Jaap Klein en Sar Hanny is AZW kwalitatief aanmerkelijk min der sterk dan vong jaar. Dat bleek za terdag al tegen Steen (2-3 verlies) en te gen stadgenoot Axel werd dat nog eens bevestigd. Vooral in de eerste helft was AZW nauwelijks sterker dan Axel, dat na een half uur niet eens onverdiend met 1-0 aan de leiding kwam door een treffer van Dick de Pooter. Pas in de tweede helft werd er iets zichtbaar van het klasseverschil, maar AZW slaagde er lange tijd niet in om de uitblinkende doelman Rudy de Witte te passeren. Twee pinuten voor tijd kon Nico Bouw man eerst de gelijkmaker scoren: 1-1. TERNEUZENSE BOYS - SLUISKIL 1- 2 Ook zonder Leo Koek en Paul van Kou teren was Sluiskil met name in de eer ste helft sterker dan Terneuzense Boys, dat de eerste oefenwedstrijd vooral be nutte om een aantal spelers van tweede garnituur een kans te geven. Niet on verwacht nam Sluiskil in de eerste helft dan ook ai afstand via treffers van Paul van der Hooft en Fons de Brouwer. In de tweede helft, toen Sluiskil ook enke le invallers in het veld bracht, was er aanvankelijk van meer evenwicht spra ke en kwam Terneuzense Boys terug tot 1-2 door een doeltreffend afstands schot van Bert Wilting. In de slotfase nam Sluiskil vervolgens het heft op nieuw in handen, maar doelman Bart Lowards van Muijen stond meer tegen treffers in de weg: 1-2. BRESKENS - HOOFDPLAAT 1-1 Breskens is de oefencampagne aanmer kelijk minder imponerend van start ge gaan dan verleden jaar. Zaterdag ver loor het op eigen veld al met 2-3 van Kloetinge en deze week kwam het ook tegen Hoofdplaat niet verder dan 1-1. Weliswaar was Breskens in de eerste helft de meest aanvallende formatie, maar nadat Robbie de Muijnck al vroeg 1-0 had doen aantekenen was de thuis club niet echt gevaarlijk meer. Hoofd plaat kon zodoende gaandeweg in het overigens matige duel uitgroeien tot een gelijkwaardige tegenstander. Een kwartier voor tijd leidde dat tot de ver diende gelijkmaker van de voet van de vorig seizoen nog voor Breskens uitko mende Henk Ottens. IJZENDIJKE - TERNEUZEN 0-2 Na de 3-2 winst van afgelopen zaterdag tegen Hoek was Temeuzen deze week ook te sterk voor IJzendijke, waartegen ook in de competitie aangetreden moet worden. Weliswaar had IJzendijke in de beginfase een licht veldoverwicht, maar echt in de problemen kwam Ter- neuzen niet, al kopte Frank van Poucke wel op de lat. Een door Ronny 't Gilde doeltreffend afgeronde uitval bezorgde Temeuzen nog voor de rust een 1-0 voorsprong. Gesteund door die voor sprong speelde Temeuzen na de hervat ting met meer flair en overtuiging. Na een kwartier leidde dat tot het tweede en beslissende doelpunt, andermaal ge scoord door Ronny 't Gilde; 0-2. SLUISKIL - VOGELWAARDE 0-0 Nog geen 24 uur na de 2-1 overwinning op Terneuzense Boys trad Sluiskil al weer aan tegen Vogelwaarde, Sluiskils komende tegenstander in de bekercom petitie. Trainer Han van der Hooft had het raadzaam gevonden zeven basis spelers buiten het elftal te laten en voor eenmaal terug te grijpen op evenzovele jongeren. Dat resulteerde in een duel tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen. Voor rust kreeg Sluiskil de grootste kansen, maar misten Jos van Mieghem, Carlo Vanhijfte en Paul van der Hooft vrij voor doel en schoot Carlo Vanhijfte nog tegen de paal. In de twee de helft was het aantal mogelijkheden gelijkelijk verdeeld, maar ondanks dat een inzet van Richard van Dijk op de lijn gekeerd moest worden, werd niet gescoord; 0-0. HOEK - BIERVLIET 2-2 Daags na het met 8-2 verloren duel met Eindhoven trad Hoek alweer aan tegen zondag vierde klasser Biervliet. In Hoek eindigde die confrontatie in 2-2, nadat de thuisclub halverwege nog met 2-0 had voorgestaan. Die ruststand wekte geen verbazing, omdat Hoek voor de pauze een stuk sterker was dan Biervliet en bijna voortdurend een overwicht had. Danny Elve (uit een strafschop) en Guido van Boom brach ten toen de twee treffers aan. Maar na de rust, toen trainer Jan Doorns een groot aantal spelers wisselde, kreeg Biervliet de gelegenheid terug te krab belen. Raymond Inghels scoorde 2-1 en Eddy Doens zorgde tenslotte voor de gelijkmaker: 2-2. KOEWACHT - ZAAMSLAG 5-0 Slagvaardigheid was het belangrijkste wapen dat vierde klasser Koewacht te gen het vrij volledig aantredende Zaamslag hanteerde. In het veld was Koewacht niet eens zoveel sterker dan de tegenstander, maar de in het recente verleden nog stroef scorende formatie van George de Bakker blonk ditmaal uit in het koelbloedig benutten van de kansen. Voor de rust brachten Carlos van Regenmortel en Karei Broekman Koewacht al op 2-0 en na de hervatting troffen achtereenvolgens Rudy Rottier, Karei Broekman en de van Steen over gekomen Ruud de Jong nog eens doel: 5-0. Het oefenprogramma voor het komen de weekeinde vermeldt in elk geval weer een groot aantal wedstrijden: Zaterdag (vandaag): Zaamslag - Axel, AZW - DOSKO, Ria - Hoek, Hontenis- se - Oostkapelle. Hoofdplaat - Colijns- plaatse Boys, HW'24 - Terneuzense Boys, Kloetinge - Temeuzen en Vogel waarde - Wolphaartsdijk. Zondag: Com Boys - Aardenburg, Clin- ge - Breskens, Koewacht - Graauw en IJzendijke - Oostburg 2. jaar tweede) met de indrukwekkende score 6-0 6-3 uitschakelde voor de halve finale. Koemans was aanvankelijk niet geplaatst, maar toen de Mexicaan Campos niet kwam opdagen, kreeg hij diens plaats en de speler uit Voorscho ten is nu de getipte finalist tegen favo riet Wolfgang Ebeling... Bernard doelde tenslotte vooral op Vlissingse Annemiek Verhulst (de Schelde) die de als eerste geplaatste Ada de Laive uit Rotterdam voortref felijk partij gaf. De Zuidhollandse speelster heeft het Domburgse toer nooi al twee maal gewonnen en toonde zich daarbij zo oppermachtig, dat ze geen set in al haar partijen afstond. An nemiek Verhulst ontfutselde Ada de Laive vrijdag de eerste set in al die jaren: 6-2 4-6 6-4. De Vlissingse trad in die kwartfinale duidelijk uit de schaduw van het Zeeuwse topduo Marjan Pietersz en Connie Baarends. In de derde set stond de Vlissingse bij een 4-4 stand met 40-0 voor. was toen serieus op weg naar een enorme sensatie en de halve finale, doch verzuimde het hoge tempo in stand te houden. Ada de Laive kwam gelijk en won de set en de partij tenslot te. „Annemiek had de wedstrijd moeten winnen', oordeelde de Rotterdamse fa voriete van Domburg. De Vlissingse dus niet in de halve finale, twee andere Zeeuwse meisjes (Marjan Pietersz en Connie Baarends) en ex-Domburgse VLISSINGEN - Niet alleen voetbal clubs zijn volop in training voor het komende seizoen, ook de korfbalver enigingen bereiden zich op de veld- competitie voor. Het oefenprogramma van het eerste team van Animo ziet er als volgt uit: zaterdag 14 augustus: Animo - PSV, 16.00; woensdag 18 augustus: Luctor - Animo. 19.30 uur; zaterdag 21 augustus: deelname toernooi Blauw Wit; zaterdag 28 augustus: Animo - Tjoba, 15.00 uur. Rina Lazonder-van der Hage echter wel! De uitslagen in het herenenkel, kwartfi nales, zijn: Wolfgang Ebeling-Peter Dill 6-4 6-2, Freek van de CapeLle-Uwe All mann 7-6 4-6 6-0, Rob Krullaards-Jos Koemans 0-6 3-6, Jules Gimbrère-Cato Dill 6-1 6-3. Halve finales:Ebeling-Van de Kapelle, en Koemans-Gimbrère; da mesenkel, kwartfinale: Ada de Laive- Annemiek Verhulst 6-2 4-6 6-4, Connie Baarends-Suzanne Schwambom 6-2 6- 1, Rina Lazonder-Marjolein Cijsouw 6-0 6-2, Matjan Pietersz-Helen Titiheruw 6- 1 6-1, nalve finales: De L Laive-Baar ends, Lazonder-Pietersz. Mixed kwartfinales: Ada de Laive en Frank de Haas-Connie Baarends en Serge Carpentier 6-7 7-4 6-2, Mieke en Jos Pijnenburg-Elisabeth en Klaus Schmidt 6-3 6-4, Schwambom en Jan- sen-echtp Klosterkemper 6-2 7-6, Por- schen en Scheeres-echtp Rheinback 6-2 6-0; in het herendubbel bereikten de kwartfinale: Sun ar Biermans en Wolf gang Ebeling, Marcus Trompertz en Bach, Redelijk-Roei Jansen, Van de Ca- pelle en Frans Verhulst, Krullaards en Koemans (al in halve finale na winst op Bart van der Feen en Frank de Haas. 6-4 6-3) en Remoco Maandag en Joost Thorenaar, ook al halve finalesten na winst op Van de Oever en Abrahams: 6-0 6-2. In het damesdubbel bereikten de als eerste geplaatsten Lisette de Haas en Marjan Pietersz al de halve fi nale, evenals Ineke Vreeke met Hen- riette Gabrielse en Annemiek Verhulst met de Duitse PegeL BELO HORIZONTE - Tele Santa- de Braziliaanse bondscoach üt er in Spanje niet in slaagde de tete spelers van het wereldkam pioenschap naar de titel te leiden, iaat vanaf januari in Saoedi-Ara- biè werken. het contract dat hij vrijdag in «lo Horizonte tekende, werden wmdoor de Arabieren gouden ber- |«n beloofd, een tekengeld van MO.OOO dollar (1,7 miljoen gulden) twee jaar, een maandsalaris ■«a 15 000 dollar (42.000 gulden), «nhuis, een auto met chauffeur en as gratis vliegtickets om af en toe ajn familie in Brazilië te bezoeken. Het contract van Santana als Bra ziliaans bondscoach wordt in de cember ontbonden. HOEK - „Onwaarschijnlijk sterk", meenden de meeste van de deelnemers aan de eerste amateurwielerronde van Denoek, die vrijdagavond in Hoek werd verreden. Daarmee doelden zij op de Amerikaanse John Patterson, die sinds enkele weken in het Belgische Zomergem verblijft. Vrijdag in Hoek spotte hij met alle reputaties. Met een solo in de laatste kilometers won de Amerikaan voor de zesde maal dit sei zoen. Patterson reageerde op iedere vlucht poging. Zo deed hij dat al in de beginfa se toen het sterke Middelkamp-duo Wim van Kooten en Rinus Verboom aan de haal ging. In korte tijd hep de voorsprong van hen op tot bijna een halve minuut. „Het is onvoorstelbaar hoe sterk die Amerikaan terug kwam. We reden geweldig goed samen en had den toch wel een ruime voorsprong op gebouwd. Maar binnen één ronde haal de hij ons terug. Onvoorstelbaar, wat die jongen allemaal kan", moest Rinus Verboom toegeven. Verboom was in de slotfase één van de slachtoffers, die na een valpartij op het door de regen op enkele plaatsen glad geworden par koers de strijd voortijdig moest staken. Intussen had zich de definitieve kop groep van negen renners al gevormd. Daarbij uiteraard John Patterson, de smaakmaker van vele wedstrijden Kees de Nooijer. Adrie van Maes- sehalck, Wim de Waal, Rob Bijvank, de weer sterk acterende Robbie Meijer, Thijs Fase. Martin van der Jagt en Ri chard Thijs Dit negental reed in korte tijd een voorsprong van een minuut bij elkaar, nadat eerst Robbie Meijer een sprong had gewaagd, kwam met nog enkele ronden voor de boeg de slopende demarrage van John Patterson. De Nooijer won uiteindelijk de spurt voor de tweede plaats door Adrie de Maes- schalck en Martin van der Jagt te klop pen. De uilslag. 1 John Patterson, USA (80 kilome ter in 1.54 25), 2 op 20 sec. Kees de Nooijer. Aagtekerke; 3 Adrie de Maesschalck, Axel: 4 Martin van der Jagt. Oud-Vossemeer. 5 Rob Bijvank, Sas van Gent. 6 Richard Thijs Et- ten-Leur; 7 Robbie Meijer, Krabbendljke, 8 Thijs Fase, Oud-Vossemeer, 9 Wim de Waal. Axel, 10 op 1.15 Ad 't Gilde. Temeuzen: 11 op 1 20 Ronnie Karelse. Kruiningen; 12 op 1 30 Wim van Kooten, Bruinisse; 13 Hans Moens. Temeuzen; 14 Cor Vervaet, Walsoorden, 15 Leen de Kunder, Levvedorp; 16 Tonny Huij- zen, Goes; 17 Marco van Schelven, Zierikzee: 18 Jan de Munck. Yerseke. 19 Jaap Courtin, Hemkenszand. 20 Henk Remijnsen. Zaam slag. Rinus Verboom en Kees de Nooijer aan de leiding van het peloton in de eerste Ronde van Denoek voor amateurs. Zij worden gevolgd door Hans Moens en Wim de Waal. SCHEVENINGEN - Astrid Suur beek is deze week bezig de Neder landse topspeelsters 'tennisles' te geven. Nadat zij woensdag al de nationale kampioene Marcella Mesker had afgetroefd, werd vrij dag op de winderige Mets-banen in Scheveningen Karin Moos het slachtoffer van de dadendrang van Suurbeek. De Setstanden waren 7- 6 (tie-break 7-5) en 6-4. In de finale kan Marianne van de Torre de hui dige tennistop nog voor een deba cle behoeden. Zij zette de jeugdige Judith Warringa met 6-4 7-5 aan de bant en heeft nu de kans de 'vergis sing" van Mesker en Moos goed te maken. Wie is Astrid Suurbeek? In het Ne derlandse tenniswereldje zeker geen onbeker.de. Ooit was zij een Nederlands kampioene. Dat was in 1967, vijftien jaar geleden, toen zij in de finale Marijke Schaar-Jansen versloeg. Daarmee is meteen ge zegd, dat Suurbeek niet de jongste meer is. Al enkele jaren komt de in de Verenigde Staten woonachtige Suurbeek alleen voor de competi tie (gekoppeld aan een familiebe zoek) over naar Nederland. Dat is de oorzaak, waarom zij meedoet aan de 'nationale', waar zij al een jaar of zes lang niet meer kwam. Dit seizoen wordt de competitie im mers vlak na de Nederlandse kam pioenschappen gehouden en Suur beek vloog gewoon een week eerder over. Tegen zowel Mesker als Moos bleek de net 1.60 meter lange Suurbeek over een solide spelletje te beschik ken. Niet indrukwekkend, maar wel zeker en in beide gevallen - te gen Mesker en Moos - was het af doende. In de eindstrijd ontmoet ze de twintigjarige Marianne van de Torre, die de grootste moeite had met de zeventienjarige Judith Warringa. Het was dat Warringa. die onder leiding van het echtpaar Van Hulst traint, teveel fouten maakte, maar zij dicteerde wel het spel. Van de Torre vocht evenwel voor ieder punt en die vechtlust werd uiteindelijk beloond: 6-4 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13