Nederlands volleybalteam in jl985 weer bij Europese top Kraay hervat werk Trainer-coach rob hachmang vol vertrouwen Teloorgang tennistalent Eric Wilborts blijft zich voortzetten Vijf Zeeuwse speelsters Domburg in kwartfinale PZC/sport tegen Nippon in Zierikzee belangrijk 'Peter Hoondert in selectie Tour de l'Avenir Feyenoord tegen Barendrecht niet verder dan 3-3 Oefenduels Cvetanovski dicht bij eindzege van schaaktoernooi Stadhuistoernooi Middelburg: DHC Delft sterke 'cupfighter' [IJDAG 13 AUGUSTUS 1982 13 Ikt (JGHT-Terwijl de meeste (prof)voetballer ach O wee roepen als ze twee wedstrijden in de week loeten spelen, draait het Nederlands volleybal jam zijn hand niet om voor drie wedstrijden in venzovele dagen. De duels namelijk tegen de gpanse club Nippon in Leusden (vandaag) Zie- 4 ucjee (morgen) en Tilburg (zondag). Sin lob Hachmang. de trainer coach van Oranje, verzekert: >t Dat moeten de spelers aankunnen. Tijdens een Europees rlS «mploenschap wordt wel gedurende vijf dagen elke dag een pd «tstrijd afgewerkt. Feit is echter, dat het nationaal volley- chi Steam nooit bestand is geweest tegen langdurige toemooi- De nationale trainer benadrukt: „Daar nu moet aan gewerkt worden door meerdere dagen een totale inspanning te leveren. Als je dat die dragen tegen de Japanners doet, heb je al veel gewonnen. Daartoe moetje eeen duurconditie heb ben voor 2,5 uur spel. maar je moet vooral een concentratie van 2.5 uur kunnen opbrengen en dat is ongelooflijk zwaar". Hachmang speelt de drie wedstrijden met een basis van ze ven spelers en haalt voor elk duel drie andere selectiespelers er bij. „Het is onzin om een speler van Groningen naar Zierik- zee te laten komen", vindt de trainer-coach. De zeven basis spelers zijn: Pim Raterink (Ubbink-Orion), Bert Goedkoop (Brother-Martinus), aanvoerder en oudste speler Ad van de Velde (Verbunt-WC). Teun Buijs (Martinus), Marco Brou wers idem), Jan Clardey (Lycurgus), en Wim Koch Verbun t- WO.De andere spelers zijn- Jan Snippe (Zaan '69). Fred Wellink (Orion), Nico Mensink (Lycurgus), Jan Jacobs (id), André Moons (Vierhout-Valbovol) enTino Vinkesteyn (Delta Lloyd-AMVJ. SCHEVENINGEN - Eric Wilborts werd drie jaar geleden de opvolger van Tom Okker genoemd. De jeugdige Brabander werd op handen gedragen, omdat Ne derland zat te schreeuwen om een tennistopper. Wilborts had alles in zicb om die top en de positie van Okker over te nemen. Als veertienjarig talent werd hij Nederlands kampioen tot en met achttien jaar. Wat veel belangrijker was, was het feit dat hij op de junioren wereldranglijst op een gegeven moment de vijfde plaats innam. Een belangrijk deel van de Naderlandse volleybalselectie, waaruü overigens Loek Willemstein (staand tweede van links) is weggevallen. Staand geheel rechts trainer-coach Rob Hachmang. iO cc (door Peter Verhage) VUGHT - Slechts met één doel voor ogen heeft Rob Hachmang uit Vught, nu een jaar trainer- rs coach van de nationale volleybalselectie, voor zijn team een rechte lijn uitgezet naar 1985. In dat jaar worden in ons land de Europese volleybalkampioenschappen gehouden en dan moet Neder- e land weer zoals enkele jaren geleden bij de Europese top behoren. Een onbereikbaar doel? Veel te -Hoog gegokt? Rob Hachmang, een 47-jarige ambtenaar sportzaken in Vught, en tevens trainer van iet nationale topteam WC (ook Vught) ontkent het: „Ik ben er van overtuigd dat we het halen. Uit de balans, die ik onlangs na een jaar opgemaakt heb blijkt, dat we reeds boven de uitgezette lijn :jnaar 1985 uitgekomen zijn". Ben niet onbelangrijk intermezzo in de opbouw van het Nederlands volleybal- (earn zijn de drie wedstrijden, die het /'team vamdaag (vrijdag) zaterdag en „.■'.jzondag tegen de Japanse kampioen Nippon Kokan, vandaag in Leusden. ft morgenavond in de Zierikzeese sport- hal Onderdak (aanvang 20.30 uur) en tot slot in Tilburg. Rob Hachmang is ingenomen met de wedstrijden tegen de kampioen van een land, dat enkele jaren geleden wereld- II"} kampioen was en dus tot de absolute top behoort. De Nederlandse trainer be denkt: „Erzynnatuurlijklieden.diehet belachelijk vinden, dat de Nederlan ders in opbouw tegen zo'n superieure ploeg moeten aantreden. Maar als we defams niet hadden aangegrepen om er tegen de te spelen, dan was er evenzeer 'aft kritiek geweest. Dus trek ik me van enig ^'l commentaar niets aan. Ik speel tegen de Japanners, we kunnen er veel van leren". Voor joker Trainer-coach Hachmang is er best in overtuigd, dat het een inmaakpot In Zierikzee (en de andere plaatsen) kan worden voor het Nederlands team. ltJflBINKENSZAND - Peter Hoondert lit Heinkenszand neemt dit jaar deel un de Tour de l'Avenir. Bondscoach Piet Liebregts heeft de amateurrenner toegevoegd aan de nationale voqr deze wedstrijd, waaraan zowel amateurs als beroepsrenners deelnemen. De Ronde van de Toekomst wordt van 8 20 september gehouden. Voor Peter Hoondert betekent die se lectie een mogelijkheid om internatio naal ervaring op te doen en zich op dat terrein te manifesteren. De coureur uit de R&B-ploeg van Jan van Katwijk kwam dit voorjaar voor het eerst tot pootse daden bij de amateurs. Hij won toen in B-lgiè de wedstrijd Gent-Sta- den en in Nederland de klassieker Om loop van de Baronie. Reden voor Lie bregts om hem alsnog toe te voegen aan de voorselectie voor het wereldkam pioenschap. Maar de prestaties van Hoondert wer den iets minder en in Olympia's Ronde door Nederland kwam hij niet uit de verf. Langzaam maar zeker kwam hij terug op zijn niveau van het voorjaar en momenteel is de vorm weer erg goed. HIJ zal er naar moeten streven die vorm tot september vast te houden. Dan gaat hl] naar de Ronde van de Toekomst met Rinus Ansems (Chaam), Herman Win kel (schalkwijk). Leon Nevels (Stein(, John van Asten (Eindhoven), Ron Snij ders (Zwanenburg) en Henk van Weers (Den Haag). Door zijn selectie voor die Franse wedstrijd zal hij niet deelnemen aan de Ronde van Bulgarije. BARENDRECHT - Met Hans Kraay weer op de bank is een gehandicapt feyenoord tijdens een oefenwedstrijd jegen zaterdag eersteklasser Baren drecht niet verder gekomen dan een 3-3 gelijkspel. Daarmee mocht de betaalde elob eigenlijk nog best tevreden zijn, want pas twee minuten voor tijd scoor de Hoekstra de gelijkmaker. Bi] de rust was de stand 2-0 voor Baren drecht door treffers van Van Veel en van Hof in de laatste vijf minuten voor rist. Na de hervatting scoorde Wijnste kers tegen, waarna Van Veelen de ama- «urs weer op 3-1 bracht. Door treffers »ïn Houtman en Hoekstra bleef Feye- noord de schande van een nederlaag be baard. De Vughtse trainer weet: „We zullen verschrikkelijk moeilijke services van die Japanners krijgen. Nippon heeft superieure aanvalsvariaties in petto, waarmee ze ons voor joker zetten. Ik hoop echter niet, dat het echt lachwek kend wordt, dat de jongens niet met het hoofd naar beneden op zo'n sterke tegenstander reageren". Overigens heeft Hachmang een voor deel dat hij Nippon een beetje kent na dat hij de Japanese formatie gister avond tegen zijn 'eigen' WC zag aan treden. „Bovendien heb ik me", stelt de trainer-coach, „al van tevoren tactisch op de tegenstander ingesteld. Ik zal ver dedigend wat extra's moeten inbou wen, maar aan de andere kant hoop ik, dat de Neder landse ploeg eventueel voordoende kansen zal benutten. Als dat gebeurt ben ik tevreden". Hachmang is niet bang, dat drie maal een stevige nederlaag een weerslag zal hebben in de opbouw van z'n team. „We kunnen alleen maar leren van zulke voortreffelijke tegenstanders. Waarom we nu juist Zierikzee gekozen hebben om een wedstrijd te spelen. Omdat we vaak en graag komen in streken waar nauwelijks topvolleybal wordt ge speeld. Wellicht heeft de streek er op volleybalgebied voordeel van". Het Ne derlands team, WC en AMVJ waren af gelopen jaren dan ook regelmatig in Zeeland, vooral Sas van Gent, te be wonderen. Dieptepunt Bewondering was er zeker niet meer voor het 'oude' Nederlandse volleybal team, dat onder leiding van de Poolse coach Grysik zelfs de kwalificatie voor de Europese kampioenschappen van vorig jaar miste, een dieptepunt in de nationale volleybalhistorie. Rob Hachmang zegt daarover: De spelers uit dat team waren allemaal gevestig de repuraties. Het hoefde niet zo erg, bovendien gedroegen ze zich niet zoals het hoorde. Daardoor was het Neder lands team niet meer interessant voor sterke tegenstanders". De nieuwe trai ner-coach houdt de vertrokken trainer de hand boven het hoofd. „Grysik kon er niets aan doen. Hij kon niet trainen met de kansen die ik nu heb. De Poolse trainer kon bovendien niet op tegen de Nederlandse mentaliteit, terwijl hij zowel door spelers, clubs als bondsbe- stuur op een andere manier dan ik werd benaderd. Ik heb eisen gesteld, ik kan werken zoals ik wil, dan kon Kry- sik niet". De prestatiegerichte Hachmang heeft, toen hij vorig jaar aan het bewind kwam. een nieuwe lijn uitgezet voor een praktisch geheel verjongd Nederlands volleybalteam. Terwijl voorheen twee clubs de spielers leverden, haalde de Vughtse coach zijn pupillen uit vele ver enigingen. „Het volleybal moet een enorme kick krijgen en ik ben er van overtuigd.dat het lukt, als tenminste mijn ideen ingevuld worden, en ook dat lijkt verwezenlijkt te worden" Kwalificatie Op de weg omhoog wil Hacgmang ook in 1983 presteren met zijnformatie. Dan wil hij de kwalificatie voor het Europees kampioenschap afdwingen. De wed strijden daarvoor worden in Nederland gespeeld. Hachmang: „Als we ons kun nen plaatsen voor de EK in Oost-Duits- land dan heb ik twee jaar verdiend op weg naar 1985. Dan heb ik een onmisba re ervaring tijdens dat eindtoemooi in de DDR opgedaan. En dan zou Neder land het erg ver kunnen schoppen". Aanvankelijk zag de trainer-coach de kwalificatie volgend jaar niet zo zitten („het is een jaar te vroeg") maar toen de Nederlandse bondsvoorzitter De Bruijn er m slaagde een 'poule' naar ons land te halen en Hachmang de tegenstan ders kende, werd hij optimistisch. „Er gaan twee landen over uit de poule. Ita lië haalt het waarschijnlijk wel, maar Spanje, Israël Noorwegen en Zweden kunnen we dacht ik welaan." „Mijn vader zei altijd, je moet van een tien uitgaan. Als je dan een acht haalt heb je meer dan wanneer je van een zes ROTTERDAM (ANP) - Hans Kraay heeft donderdag middag zijn werk als trainer-eoack van Feijenoord her vat. Een uitgebreid medisch onderzoek wees uit. dat - medisch gezien - niets Kraay in de weg stond zijn oude functie weer op zicb te nemen. Voor zichzelf heeft Kraay de restrictie opgebouwd, dat hij voorlopig de coaching voor en tijdens de wedstrijd overlaat aan hulptrainer Ab Fafie. Verder heeft hij bestuurslid Aad van der Laan te kennen gegeven in de nabije toekomst bij Feijenoord te willen gaan fungeren als manager-directeur. Kraay kreeg twaalf dagen geleden tijdens het toernooi in het Westduitse Kassei last van hyperventilatie. Een kwaal, die hem eerder dwong zijn trainerschap bij Spar ta en FC Den Haag op te geven. De besprekingen van Feijenoord met Jan van Deinsen over diens contractverlenging vorderen gestaag. De ren tree van Van Deinsen in het standaardteam van Feij enoord wordt evenwel geblokkeerd door een slepende buikblessure van de middenvelder. Voor behandeling daarvan zal Van Deinsen zich vrijdag melden bij dr. Her- jnans. was uitgegaan. Dat doe ik ook. Ik ga er van uit, dat we de poule in 1983 win nen. Wordt Italië eerste, dan zijn we toch nog altijd tweede. Het klinkt mis schien verwaand, maar zo is het niet bedoeld". Enthousiast In het eerste jaar, dat de Nederlandse volleybalploeg onder zijn leiding stond, heeft Rob Hachmang er een enthou siaste groep van gesmeed. Resultaten waen er eveneens. Nederland won twee maal van Belgie, het won twee toernooi en en het werd tweede in het Dynamo- toernooi in december (altijd sterk be zet) en in het Springtoemool in Grie- kemland in april. Hachmang: „De spelers willen presta ties leveren. Tijdens een trainingskamp in Spanje voor de Springcup bleken ze een eenheid te vormen. Dat was onge kend". De trainer-coach juicht verder over zijn team: „Toen afgelopen maan dag de training begon, waren alle spe lers aanwezig. Een unicum. Bovendien waren ze, ook met het oog op de wed strijden tegen Nippon, al in een behoor lijke vorm." In vakantie Ik had ze namelijk tijdens de vakanties een trainingsschema voor zes weken meegegeven. Bijna de voltallige groep bleek dat schema met veel baloefenin gen uitstekend afgewerkt te hebben, waar ze ook verbleven tijdens de vakantie. Want bij terugkomst heeft de medische staf onder leiding van dokter Henk Vaanhof aLle spelers gecontro leerd. „Men kon zich dus niet permitteren om weinig te doen. De arts merkte het on middellijk. Door het inschakelen van de arts ontstond een betere binding tus sen de spelers en de medische staf', constateert Rob Hachmang, die in Zee land niet helemaal onbekend is, want hij voetbalde ooit bij BW Den Bosch en speelde met het tweede team van deze Brabantse club in de eerste reser ve klas tegen de tweede teams van Mid delburg en Vlissingen. Een enkele maal stond Hachmang in het eerste van BW. Trainer van de Bossche club was toen de Schot Jackson, die hetstopper- spilsysteem in Nederland invoerde, De Brabantse trainer heeft er in elk geval al voor gezorgd, dat het Neder lands volleybalteam weer een zekere goodwill heeft. Het afgelopen jaar le verde flink wat uitnodigingen op, van Amerika, Egypte. Oost-Duitsland, Zweden. Griekenland. Israel. Hach mang: „We :kunen lang niet aan alle uitnodigingen voldoen, maar een feit is, dat het nationaal volleybalteam weer interessant voor sterke landen geworden is". Alles leek erop, dat Wilborts een glorie rijke tennistoekomst tegemoet ging. Hij gaf zijn opleiding aan het VWO op en concentreerde zich alleen op tennis. Vorig jaar stagneerde de progressie van de inmiddels achttienjarige Brabander echter en dit seizoen is er in plaats van een vooruitgang slechts een achteruit gang in zijn spel te constateren. Op de 'nationale' in Scheveningen, de jaarlijk se confrontatie om de Nederlandse ti tels, zette de teloorgang van een onmis kenbaar groot talent zich voort. In de kwartfinales ging Wilborts roemloos ten onder tegen de 'huis-tuin-en-keu- ken-tennisser' Ton Sie. Vakantie Voorlopig neemt 'Neerlands tennis- hoop' vakantie om zich eens rustig te bezinnen op zijn toekomst. Hij neemt niet deel aan de competitie en beeft nog geen concrete plannen over de pe riode daarna. In elk geval komt hij uit op het Nederlandse en Belgische in- door-sattelietcircuit. Drie jaar lang boekte hij niet of nauwelijks vooruit gang en de twijfel over zijn mogelijk heden in het internationale tennis heeft dan ook grotere vormen aangeno men. Tegen Ton Sie, een 26-jarige eenling in het vaderlandse tennis, was dat duide lijk merkbaar. Wilborts miste de diepte in zijn slagen en werd door Sie, die tak- Drechtstedentoemooi: Finale: FC Utrecht - DS'79 2-2 (2-21. Carbo 1-0, Evers 1-1 en 1-2. Rietveld 2-2. Toeschouwers: 3500. Scheidsrechter. Gans. 3 4e plaats: Haarlem - Beerschot (Bel) 3-> (1- 0). Kleton 1-0, Vollet 1-1, Kleton 2-1. Swinnen 2-2. Kleton 3-2 Scheidsrechter v. d. Niet. Toeschouwers: 2000. Quinlus - FC Den Haag 1-5 (1-2). 40 Prevo 0-1, 43 Boeters 1-1.45 Wokke 1-2. 65 Bouwens 1-3. 86 Pen 1-4 (strafschop), 90 Pen 1-5. Scheids rechter Dammers. Toeschouwers. 750. tisch een goede partij afleverde, volko men ontregeld. Reddeloos keek hij bU tijd en wijle op naar de tribune, waar coach Hemmes ook met de handen In het haar zat. Ondanks de wilskracht van Wilborts werd het een nederlaag: 6-3, 7-5, 1-6, 6-2. Behalve Sie en Sanders, die met 6-1,6-3 en 7-6 van Rene Moos won en alleen in de laatste set in de tiebreak even in de problemen raakte, plaatsten Menno Oosting en Huub van Boeckel zich bij de laatste vier. Oosting zette zijn in drukwekkende opmars met een simpe le zege op Rene Boers voort De acht tienjarige speler uit Son gunde zijn op ponent slechts twee games: 6-1,6-1,6-0. In de halve finales ontmoet Oosting van Boeckel. die zich in vijf sets ontdeed van Mike Newberry, een amerikaan met de Nederlandse tennisnationali- teit. De setstanden waren 6-2, 2-6, 2-6, 6-1 en 6-4. Vrijdag worden de halve fina les damesenkel gespeeld- DOMBURG - De Zeeuwse dames doen het goed op het Domburgse A-tennis- toernooi. Op de lijst met kwartfinales prijken de namen van maar liefst vijf speelsters uit de provincie. Een situa tie die aanzienlijk beter is dan bij het herenenkel, waar - verrassend - alleen Jimmy Salawane nog bij de laatste zes tien is. Salawane klopte de Duitser Oster- meyer met 7-5 en 6-3 en dat was toch wel dé sensatie van de dag. Voor de Duitser kwam de klap hard aan. Later op de dag liet hij weten dat hij zich terugtrok voor het herendubbel, waarvoor hij met zijn landgenoot Schwemmer aan moest tre den. Als reden voor dat besluit gaf hij op geblesseerd te zijn. Bij het damesenkel gign het goed. Voor de Zeeuwse speelsters. Annemarie Ver hulst versloeg de Duitse Kersten Kei lers met 7-6 en 61 en Connie Baarends kwam heel gemakkelijk langs mevrouw H. Kielmann (6-1,6-2). Met dezelfde cij fers kwam Maijan Pietersz. in de kwart finale. Zij versloeg Marjan van de Ber gen. Marjolein Cijsouw cn Helen Titiheru hadden het moeilijker. Marjolein Cij souw moest Sacha Bionda een set toe staan (6-3, 4-6, 6-0) en Helen Titiheru vocht zich langs Eva Johenneken (7-5, 4-6,6-3). De enige Zeeuwse die het niet haalde was Barbara du Fosse, maar zij stond dan ook tegen de als eerst ge plaatste Ada de Laive, die gemakkelijk (6-2,6-0) zegevierde. De andere kwartfi nales zijn: Suzanne Schwambom (walk over, omdat haar tegenstandster geblesseerd was) en Rina Lazonder, die Magda Keinbach kansloos liet: 6-0,6-0 In het Zenlra Sport-jeugdtennistoer nooi, het Fruittoernooi. dat deze week op de banen van 't Halve Maantje in Goes cn 't Swaecke in Wemeldinge wordt gehouden, zijn gisteren de wed strijden volgens afvalschema begon nen. Daar de favorieten over het geheel genomen hun plaatsing in de poules hebben waargemaakt, zullen zaterdag tijdens de halve finaleduels vermoede lijk weinig of geen outsiders aantre den. Het lijstje beschermde spelers in de ca tegorie t/m 14 jaar bestaat uit Peter Heinz Schoolkate, Marcel van Sabben (beiden MLTC), Albert Baan en Alexan der Bun (Ludo et Emergo), terwijl bij de meisjes Marion Schellekens (Hulster Ambacht), Monique Baecke (Smash). Nathalie van Waterschoot (Ludo et Emergo) en Rosemarie Voeten (de Bon gerd) de zaken dicteren. In de klasse b'm 16 j aar zullen de tweekampen Peter Wil- lemse (MLTC) - Tim van Dijk (Animo) en Mark Albers (Animo) - Ard Breure (TSI) ongetwijfeld interessant worden, waarnaast bij de meisjes de onderlinge krachtsverschillen waarschijnlijk even min uitslagen met grote marges te zien zullen geven. Confrontaties tussen Liesbeth Voeten (de Bongerd) en Marti- ne van Ligten (de Schelde) enerzijds en tussen LChantal Backe (Hulster Am bacht) en Jeanet Engelse Souburg i an derzijds liggen hier in de fijn der ver wachtingen De finales op "De Schenge' in Goes beginnen zondagmorgen om 9.00 uur, terwijl de prijsuitreiking om streeks 16.00 uur zal plaatsvinden. TILBURG - George Knobel wordt geen trainer van Willem II. Donder dagmiddag besloten beide partijen uit elkaar te gaan. In de middaguren gaf Willem li-voorzitter dr. Vioen het vol gende communiqué uit: „Het bestuur van Willem II en de heer Knobel zijn bet mede gezien de financiële situatie niet eens geworden over inhoudelijke en functionele aspecten van de con cept-overeenkomst. Beide partijen vonden elkaar wel in gro te fijnen, maar verschilden in detail kwesties van inzicht, wat voor paritjen reden was de relatie niet te continue ren" Dr. Vioen wilde niet ingaan op ge ruchten. dat Knobel donderdagmiddag ontslagen was. „Met de heer Knobel zijn wij overeengekomen ons aan het communiqué te houden". Wel gaf de voorzitter toe. dat Knobel en het be stuur verschillend dachten over de toe komst van de Tilburgse eredivisieclub. Willem n verkeert in een benarde posi tie. Niet alleen vanuit financieel oog punt. maar ook in sportief opzicht Over tien dagen begint de competitie in de eredivisie en de Tilburgse deelnemer heeft niet alleen geen trainer en geen sponsor, maar bovendien zijn elftal nog niet rond. Voorzitter Vioen blijft opti mistisch: „Willem H zal in de competi tie een redelijk figuur slaan. Daar ben ik van overtuigd. We zullen binnen tien dagen nog bergen werk moeten verzetr ten. Dat wel, maar dat is mogelijk in Tilburg". De financiële situatie van de club werd weer een tikje zorgelijker door het afhaken van een sponsor. Dr. Vioen „we dachten dat een sponsor voor shirtreklame gevonden te hebben. Twe dagen geleden haakte men echter af. Heel jammer, het had de situatie aanmerkelijk kunnen verlichten". SAS VAN GENT - In de achtste en voorlaatste ronde van het internatio nale jeugdschaaktoernooi in Sas van Gent is de Joegoslaaf Bruno Cveta novski een stap dichter bij de eindzege gekomen. Hij versloeg de Belg Bo- gaerts en zijn concurrenten speelden remise, waardoor hij met een vol punt voorsprong aan de laatste ronde be gint. Na anderhalve misstap (verlies tegen Klaas Landsman en remise tegen de Deen Soerensen) heeft Cvetanovski de draad van zijn eerste vier ronden weer opgepakt door te winnen. De Schot Holmes en de Engelsman Dic kenson kwamen gisteren niet verder dan een half punt, waardoor hun ach terstand op de Joegoslaaf weer groter werd. Dickenson haalde die remise te gen Landsman, die daardoor op vijf punten kwam. Eenzelfde aantal alsTer- neuzenaar Leo Hovestadt, die met de Deen Soerensen een puntendeling overeenkwam. De uitslagen luiden: A-groep B. Cvetanovski (Joegoslavië) - J. Bogaerts (België) 1-0; J. Adler (Zwitserland) - D. Hol mes (Schotland) 0,5-0,5 K. Landsman (Neder land) - N. Dickenson (Engeland) 0,5-0.5 T 8o- rensen (Denemarken) - L. Hovestadt (Neder land) 0,5-0,5; M. Riemens (Nederland) - A Rombaldorü (Italië) afg., P. Blatny (Tsjecho- slowaklje) - D. Welvaert (Belgiè)afg.; M van der Zalm (Nederland) - S. Karp (Luxemburg) afg.; P. Kekkl (Finland) - O. Ozcan (Turkije) 1-0; D. JuUiard (Frankrijk) - C. Smyth Her land) 1-0; F Nagatz (West-Dultslanci) - W. Beyen (België) 1-0. A Anderson (Wales) - N. Dubbeldam (Nederland)afg., HelmutCardon (NedvMario Lanzani (Ita) 0,5-0,5; B-groep E. BoUeman - N. Marqulnle afg E. Janse - P. Claesen 1-0; M. de Waal - M. Andriessen 0-1; X. Bakker - N. van Teemsche 0.5-0.5; A van Teemsche-M. van Kampen 1-0. P Hovestadt - A van Kampen 1-0, Meis]es-groep G. James (Wales) - N. Fuller (Frankrijk) 0.5- 0.5; A Cameron (Nederland) - I. Maseyczik (België) 0.5-0.5; A Both (West-Duitsland I - A Condie (Schotland) 0-1: P. Cameron (Neder land) - H. Gore (Ierland) afg. M Dubbeldam (België) - E. Dove (Engeland) 1-0: Van Calster wint ronde van Deurne DEURNE - De profronde in Deurne werd gewonnen door de Belg Guido van Calster voor Piet van Katwijk en Mario van Vlimmeren- Het drietal be hoorde tot een kopgroep van zeven ren ners. dat in de laatste tien kilometer een voorsprong van 35 ronden had op gebouwd. De plaatselijke ronde werd bezocht door 10.000 toeschouwers. De uitslag is: 1 Van Calster (Bel) 100 km in 2.19.10. 2 Van Katwijk. 3 Van Vlim meren, 4 Frijters, 5 Van den Hoek, 6 Nilsson(Zwe). 7 Oosterbosch. 8 Smit, op 35 seconden. 9 Van Gerwen, 10 Ander sen (Den). Frans Verhulst in actie tijdens zijn party tegen de als derde geplaatste Ferry Redelyk Verhulst werd volgens verwachting uitgeschakeld. 16. 2-6. MIDDELBURG - Drie sterke ploe gen heeft de voetbalclub Middel burg ook dit jaar uitgenodigd voor zijn jaarlijkse Stadhuistoernooi, dat zaterdag a.s. op de Nadorstvel- den wordt afgewerkt. Het zijn de Zeeuwse zaterdag tweede klasser Arnemuiden, de zaterdag eerste klasser Zwart Wit uit Rotterdam en de Delftse zondag hoofdklasser DHC, die tijdens het bekertoer nooi van twee jaar geleden furore maakte door Ajax met 2-1 uit te schakelen. DHC wordt getraind door ex-international Guus Haak. Het toernooi met als inzet dc Stad huisplaquette begint om 13.00 uur met de wedstrijden DHC-Middel- burg en Amemuiden-Zwart Wit. Om 14 30 uur wordt de verkiezers- ronde gespeeld en om 14 45 uur be gint de finalewedstrijd. De ontmoe tingen duren twee maal een half uur De hoofdprijs wordt verdedigd door Arnemuiden. dat de plaquette al twee keer eerder gewonnen heeft. VUC. de Haagse hoofdklasser, heeft de zilveren Stadhuisplaquet te al een keer definitief veroverd na drie maal achtereenvolgende winst. Als men de prijs vijf keer wint in niet-achtereenvolgende ja ren, mag d ze ook mee naar huis worden genomen. Middelburg heeft tegenover het verlies van een aantal spelers (Jan de Wilde naar Oostkapclle, Koos Kempe naar Goes en Eric de la Cousine naar De Meeuwen in Zou- telande) de terugkeer van Hennie Wijs en Peter Huissoon van Moe kunnen stellen alsmede de komst van Ab Hollestelle van Goes en Mi chael Dek van VCK Koudekerke. Hans de Bruijn. de secretaris van het organiserende comité, is er nog niet achter hoe vaak het toernooi al gespeeld is. Wel is bekend, dat Mid delburg met het evenement in 1946 startte, maar omdat het Stadhuis toernooi enkele jaren niet kon doorgaan omdat de Zeeuwse hoofdstadploeg meespeelde in de nationale kampioenscompetltie. Is de club in elk geval nog niet toe aan het 35e toernooi. Als Middelburg zover is kan er wellicht iets spe ciaals op touw worden gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1982 | | pagina 13